HimalajeJak stosować różową himalajską sól krystaliczną do celów zdrowotnych?
Dr Joseph Mercola.

Twoja skóra między innymi jest narządem wymiany. Biorąc kąpiel solną, minerały soli przedostają się do Twojej skóry w postaci jonów. Stymulacja ta powoduje naturalny wzrost komórek w żywych warstwach skóry. Bioenergetyczne słabe punkty zostaną zrównoważone, a przepływ energii przez Twoje ciało zostanie aktywowany.

Mimo, że kąpiel solna jest dobra dla każdego, to jest szczególnie zalecana osobom z:

- Różnymi chorobami skóry

- Reumatyzmem i chorobą stawów

- Pooperacyjną dietą

- Chorobami ginekologicznymi

- Nawracającymi infekcji

- Ciężkimi ukąszeniami owadów, pęcherzami lub ranami

- Podrażnieniem skóry

Odtruwające działanie kąpieli solnej można porównać do 3 dniowego postu. Ponieważ sól jest środkiem dezynfekującym, niektóre osoby mogą bezpiecznie korzystać z tej samej wody. Aby w pełni wykorzystać lecznicze działanie kąpieli solnej, należy pamiętać o odpowiednim stężeniu soli.

Stężenie soli musi być co najmniej takie samo, jak płynów ustrojowych (około 1%) aby uaktywnić współczynnik wymiany osmotycznej.

Przepis na 1% roztwór to ok. 10 gram soli himalajskiej na 1 litr wody. Pełna wanna to ok. 100 - 120 litrów wody, więc potrzebujemy przynajmniej 1,2 kg naturalnej soli. Temperatura wody powinna wynosić około 37° C. Temperatura wody w wannie pozostaje taka sama, woda w wannie stygnie bardzo wolno, ponieważ biofizyczny skład soli jest tak silny, że jej cząsteczki poruszają się w stałym tempie.

Po różową sól himalajską
mieszkańców Zielonej Góry i okolic
Zapraszamy
do naszego sklepu
Internetowy Sklep Naturalna Medycyna Zielona Góra
Wszystkich po różową sól himalajską tutaj
http://www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl/44_pakistan

Nie stosuj żadnych dodatków do kąpieli takich jak mydła lub olejki. Twoja kąpiel powinna trwać od 20 do 30 minut. W tym czasie temperatura i skład kąpieli solnej jest porównywalny do płynu owodniowego (wody płodowe) w którym embrion pływa w stanie prenatalnym.

Nie myj się po kąpieli pod prysznicem, po prostu wytrzyj ciało ręcznikiem. Po kąpieli powinieneś odpoczywać przez ok. 30 min.

Ostrzeżenie:
Kąpiele solankowe wpływają pozytywnie na wiele dolegliwości, ale mają też wpływ na układ krążenia, zatem jeżeli masz słabe krążenie krwi, należy się skonsultować z lekarzem przed braniem kąpieli solnych.

Aby wykorzystać himalajską sól to celów terapeutycznych należy postępować według poniższych wskazówek:

Luźno wypełnij zamykane szklane naczynie kilkoma kamieniami solnymi.
Nalej do pełna naturalnej wody źródlanej lub oczyszczonej wody.
Po około 24 godzinach, sprawdź, czy kryształy soli całkowicie się rozpuściły. Jeśli tak, dodaj jeszcze kilka kryształów.
Kiedy już więcej soli nie da się rozpuścić w wodzie a kryształki soli osadzą się na dnie oznacza to, że roztwór ma stężenie ok. 26% i jest gotowy do użycia.
Cały proces można powtórzyć jeszcze raz.
Roztwór solny jest całkowicie sterylny i wolny od bakterii. Może być przechowywany przez lata w zamkniętym pojemniku.

Istnieje wiele sposobów, aby bezpośrednio doświadczyć naturalnej siły leczniczej solanki, między innymi: picie, dodawanie do potraw, kąpiele oraz wdychanie par solanki. Możesz także używać soli himalajskiej jako substytutu soli kuchennej do gotowania, ale w temperaturach nie wyższych niż 42°C.

Choć na pewno znajdziesz wiele innych pożytecznych zastosowań soli (solanki) przedstawiamy kilka typowych problemów, gdzie zastosowanie soli himalajskiej może wydatnie pomóc:

Trądzik
- Spróbuj przemywać twarz solanką bądź zmieszaj sól himalajską z naturalnym bezzapachowym mydłem i używaj jako peelingu do twarzy lub ciała.
Infekcje ucha - stosuj roztwór solny w postaci kropel do uszu na wszelkie zapalenia ucha.
Grzybica stóp - przemywaj stopy solanką.
Choroba lokomocyjna - noś sól przy sobie, ze względu na jej właściwości energetyczne.
Zatkany nos - Spróbuj płukać nos roztworem soli przygotowanym w ¼ szklanki ciepłej wody.
Łuszczyca – rozetrzyj roztwór solny bezpośrednio na skórę i pozostaw do wyschnięcia.
Ból gardła - Wypłukać gardło ciepłym roztworem solanki, ale nie połykać.