Coraz częściej w różnego rodzaju przekazach pojawia się określenie „medycyna holistyczna”. Zastanawiamy się więc zapewne co oznacza, co w sobie kryje, jak je rozumieć i wreszcie, czy oznacza dla nas lepszą przyszłość... 
Tak naprawdę określenie „medycyna holistyczna’’ odnosi się do naturalnej medycyny wschodniej i jej filozofii postrzegania ludzkiego organizmu jako całości.
Holizm (z greckiego holos = całość) traktuje człowieka jako niepodzielną całość obejmującą jego ciało, umysł i ducha. Jest wzajemną łącznością między wszystkim co istnieje oraz subtelnymi i złożonymi wzorcami w sieci wzajemnych powiązań.

Czym jest ?

Medycyna holistyczna to całościowe podejście do człowieka. Nie skupia się na bolącym go palcu, zagubionej duszy, czy niedomagającym umyśle, ale na istocie ludzkiej z problemami. Medycyna holistyczna nie zadowala się symptomami choroby, tylko szuka odpowiedzi na pytanie o przyczyny takiego stanu i leczy cały organizm a nie chorobę. Tym samym prezentuje stanowisko, że nasze organy i narządy są ściśle ze sobą powiązane i w stanie chorobowym oddziałują na siebie powodując różne dolegliwości. Na przykład niedomagająca śledziona może spowodować hemoroidy, żylaki odbytu lub obniżenie macicy. Niektóre choroby są „chorobami duszy” i wynikają na przykład z nieprzepracowanych problemów psychicznych. Są więc chorobami psychosomatycznymi, jak na przykład przewlekłe migreny czy alergie. Również astma, choroby wrzodowe żołądka, gościec, choroby niedokrwienne serca, łysienie plackowate, łuszczyca i cukrzyca – to jednostki chorobowe, których przyczyn należy poszukiwać w sferze emocjonalnych przeżyć. Dr Johna Hopkins, prowadząc swoje badania, wysunęła hipotezę, że na zachorowania na chorobę nowotworową bardziej podatne są osoby, które nie umieją radzić sobie ze stresem i sytuacjami trudnymi, skrywają emocje i nie wiedzą, jak sobie z nimi poradzić, a także odczuwają brak bliskości z przynajmniej jednym z rodziców. Holizm w medycynie zakłada, że nasze emocje i stan umysłu mają bardzo duży wpływ na stan zdrowia i leczenie choroby. Wszelkie przekonania pacjenta wpływają na jego emocje, a w związku z tym nie są obojętne dla zdrowia. Można jednak nauczyć się wpływać na postawy, uczucia i przekonania, i dzięki temu zmieniać swoje emocje. Holistyka mówi o tym, że każdy człowiek funkcjonuje w wymiarze fizycznym, mentalnym i duchowym, a dla zdrowia najważniejsza jest równowaga między nimi.

 

Dalszy ciąg artykułu na naszej nowej stronie:
http://www.medycynanaturalna.com.pl/medycyna-holistyczna-dusza-umysl-i-cialo.html

 

Opracowanie: Hemorend Polska
Wyłączny przedstawiciel w Polsce naturalnego i skutecznego środka na hemoroidy „HEMOREND”
wyprodukowanego na bazie sprawdzonej tradycyjnej receptury wschodniej.

ZESTAW 3x HEMOREND Preparat na hemoroidy

znajdziesz tutaj