Karolina Kamińska - ☀️księżniczka Zdrowia
napisała piękną bajkę Księżniczka Granatopatra
i doskonały artykuł na temat 
 Sok z granatu

Granaty. Sok z granatów.

Owoc granatuGranatowiec właściwy (Punica granatum L.) – gatunek drzewa lub ciernistego krzewu należący do rodziny krwawnicowatych (Lythraceae). Występuje na Bliskim Wschodzie, w Indiach, na wybrzeżu Morza Śródziemnego i w krajach Kaukazu. Jedna z najstarszych roślin hodowlanych Bliskiego Wschodu. Najstarsze wzmianki o uprawie pochodzą z Sumeru sprzed ponad 3000 lat p.n.e.

Owoce granatu pokryte są twardą skórzastą łupiną barwy purpurowej, fioletowej, czasem brązowej albo białoczerwonawej, z kielichem pozostającym na wierzchołku popularnie zwanym koroną. Owoc granatu zawiera 400–700 nasion. Nasiona otoczone są osnówkami o kolorze najczęściej ciemnoczerwonym, ale również różowym i żółtym. Osnówki mają galaretowatą konsystencj, są niezwykle soczyste i stanowią część jadalną owocu. Z nich właśnie otrzymuje się Sok z granatów.

Naturalny ekstrakt Soku z Granatów bez konserwantów
kupisz w naszym sklepie internetowym Tutaj >>>

Czerwonofioletowy sok z granatu (plamy z soku z granatów są bardzo trudne do usunięcia), słodki i cierpki zarazem, dobrze gasi pragnienie. Dodaje się go do napojów i deserów. Z owoców odmian słodkich produkuje się wina. W kuchni perskiej sok używany jest często do przyrządzania potraw.

Mieszkańców Zielonej Góry i okolic
Zapraszamy
do naszego sklepu
Zapraszamy Sklep Zielona Góra

Powiedzmy sobie szczerze - jedzenie granatów to nie prosta sprawa.
Można wydłubywać po ziarenku, jak robią mieszkańcy Kaukazu mający bardzo dużo czasu.
Można próbował łyżeczką, ale wtedy trzeba założyć śliniaczek i liczyć się z poplamieniem wszystkiego wokół siebie.
Najprostsza metoda to pokroić granat na nieduże kawałki. Włożyć do naczynia z zimną wodą na 10 minut. Po dziesięciu minutach ziarna można bardzo łatwo wydobyć. Ziarna do wody. Odpady na bok. Odcedzamy i mamy soczyste ziarenka bez zachlapania całego domu.


Nasz Sok z Granatów nie zawiera żadnych konserwantów.Powiedzmy sobie szczerze - Naturalny ma dużo osadu i jest mętny, ale zawiera trochę więcej cennych składników, choć w klarowanym jest również cienka warstwa osadu.

Uwaga:
Jeżeli spotkacie "tani, klarowany, naturalny sok z granatów", gdzie po kilku godzinach nie wytrąci się osad to w 100% jest to sok robiony z "naturalnych" proszków.