Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 297
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście dziewięćdziesiąty siódmy numer biuletynu,
którego głównym tematem
jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

W kalendarzu jeszcze zima, ale...
Znajdziesz chwilkę na przeczytanie mojego Biuletynu?
Proszę! Czytaj do końca :)
Dziękuję.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
☀️ Obudź swój brzuch

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl


Anna Mula
podpowiada
Leki wysyłaj ekspresem

Witamina B#


Witaminowy warsztat naprawy
Żeby coś naprawić trzeba zlokalizować usterkę i ustalić przyczynę awarii, ale trzeba mieć również odpowiednie narzędzia do naprawy. I dzisiaj omówimy jedno z takich narzędzi.

Niacyna - witamina niezbędna do życia
A czy można powiedzieć, że jakieś witaminy są nam zbędne?

Otóż nie. Człowiek to bardzo złożony i skomplikowany organizm i wszystkie witaminy mu są potrzebne dla zachowania zdrowia.

Niedobory witamin mogą zaburzać ogólne funkcjonowanie organizmu, ale brak niektórych witamin jest bardzo niebezpieczny, a nawet śmiertelnie niebezpieczny.

Głównie propaguje się witaminę C czy D, ale zapomina się jak ogromne znaczenie dla zachowania zdrowia mają witaminy z grupy B czyli B-ardzo ważne.

Z kim mamy do czynienia?
Niacyna to wspólna nazwa na określenie dwóch związków: kwasu nikotynowego (niacyny, czyli kwasu 3-pirydynokarboksylowego, pochodnej pirydyny) i jego amidu (nikotynamidu), które dla człowieka są witaminą.

Niacyna znana jest jako witamina B3 zwana również witaminą PP.

Zarówno niacyna jak i niacynamid to rozpuszczalny w wodzie biały proszek.

Nasz organizm pozyskuje niewielkie ilości niacyny w wyniku metabolizmu znajdującego się w białku tryptofanu.

Funkcja warsztatowa
Podobnie jak wszystkie witaminy z grupy B, niacyna odgrywa rolę w przekształcaniu węglowodanów w glukozę, metabolizowaniu tłuszczów i białek, oraz w utrzymywaniu prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Niacyna jest niezbędna dla wielu procesów życiowych, w tym produkcji energii, syntezy niektórych hormonów i DNA. Niacyna pomaga również organizmowi wytwarzać hormony płciowe, oraz poprawia krążenie i wyrównuje poziom cholesterolu.

Dość pomyłek

Niestety w dalszym ciągu nie dostrzega się w profilaktyce chorób związków przyczynowo-skutkowych, a co za tym idzie, wiele chorób wywołane jest niedoborem witamin.

Zaczynamy leczenie od maskowania skutków, a nie ustalenia przyczyny, czyli badań poziomu witamin i minerałów w organizmie.

Lokalizacja
Niedobór niacyny obserwuje się najczęściej w krajach ubogich, w których podstawą diety jest kukurydza. Zawarta w kukurydzy forma witaminy (niacytyna) jest nieaktywna biologicznie co oznacza, że człowiek nie jest w stanie jej przyswoić. Szczególnie narażona na niedobór witaminy B3 jest jest ludność afrykańska, która spożywa duże ilości sorgo, oraz ludność indyjska spożywająca proso. Rośliny te obfitują w leucynę, która hamuje najważniejszy enzym konwersji tryptofanu do NAD+. W tym szlaku kofaktorem jest również witamina B6, a dokładniej fosforan pirydoksalu. Dlatego zbyt mała jej ilość w diecie nasila niedobór witaminy B3.

Chora popularność początku XX wieku - Pelagra
Pelagra (rumień lombardzki) – choroba wywołana niedoborem niacyny. Nazwa pelagra pochodzi od łac.pellis aegra, co znaczy: chora skóra.

Objawy choroby obejmują:
zapalenie skóry (łac. dermatitis) szczególnie wyraźne na odsłoniętych częściach skóry (twarz, dłonie),
biegunkę (łac. diarrhoea) i inne objawy ze strony przewodu pokarmowego (zapalenie języka, zapalenie jamy ustnej),
otępienie (łac. dementia), jako skutek niedoboru witaminy na czynność ośrodkowego układu nerwowego,
osłabienie,
agresję,
bezsenność,
ataksję (zaburzenia koordynacji ruchów ciała)

Choroba 3 D - Diarhoia Dermatitis Dementia
Te trzy słowa pochodzące z greki oznaczają: biegunkę, zapalenie skóry, otępienie to 3 główne objawy niedoboru niacyny.

Jednak niedobór witaminy B3 często jest bowiem rozpoznawany jako stan schizofreniczny, jeśli większość dolegliwości objawia się jako psychiczne w przebiegu niedoboru.

Co nam daje niacyna?
Badania z 2010 roku przeprowadzone w Montrealu wykazują, że niacyna może być skuteczna w walce z grzybicą wywołaną przez Candida albicans. Niacyna blokuje enzym o nazwie deacetylaza Hst3p, który jest niezbędny do wzrostu drożdżakom. Deacetylaza pozwala odpowiednio „upakować” materiał genetyczny w jądrze komórkowym, a przy jej braku dochodzi do zaburzeń w strukturze DNA grzyba. W ten sposób udało się zmniejszyć zdolność drożdżaków do wywołania infekcji u myszy.

Kolejną z właściwości niacyny jest jej naturalne działanie ułatwiające zasypianie i uspokajające.

Jeżeli wszyscy się zdrowo odżywiają, to gdzie problem?
Z ok. 60 mg tryptofanu (źródło pożywienia mięso, ryby, nabiał i nasiona roślin strączkowych) może powstać 1 mg niacyny. Do tej przemiany potrzebna jest odpowiednia podaż tiaminy, pirydoksyny oraz biotyny. Bakterie jelitowe również mają zdolność wytwarzania witaminy B3, ale są to zbyt małe ilości, aby pokryć zapotrzebowanie, dlatego witamina ta musi być dostarczana z zewnątrz.

Witamina B#

Autonaprawa - otwórz własny warsztat by nie dzwoniło w uszach
Niacyna wykorzystywana jest w leczeniu chorób m.in. choroba Meniere’a to chroniczne dzwonienie w uszach i zawroty głowy a także niedosłuch z zaburzonym odbiorem wysokich tonów.

Witamina B3 podana po operacji, urazie, poparzeniu, krwotoku czy infekcji pozwala szybciej odzyskać równowagę.

Skuteczna naprawa!
Otóż dzięki wieloletnim badaniom i doświadczeniom uznano, iż "Niacyna skutecznie obniża śmiertelność wśród chorych na raka pacjentów, chroniąc ich komórki i tkanki przed uszkodzeniami związanymi z działalnością toksycznych cząstek lub wolnych rodników. Jednym z najbardziej ekscytujących odkryć jest jednak fakt, iż pomaga ona obronić się przed nowotworem."

Kłopotliwa witamina?
Powszechnie można znaleźć informacje, że zażycie witaminy B3 może powodować rumień na twarzy. Objaw znany jako „niacynowy rumieniec" lub „flushing”, występuje jednak u osób, które przyjmują bardzo wysokie dawki kwasu nikotynowego i może utrzymywać się maksymalnie do godziny. Nie jest to niebezpieczne, jedynie nieestetyczne i zazwyczaj efekt ten nie występuje przy stopniowym wdrażaniu niacyny do diety przez okres kilku tygodni. Jak mówią naukowcy z Orthomolecul.org- zespołu badawczego ds. żywienia powołanego przez Linusa Paulinga - rumieniec oznacza, że lek działa, więc nie jest to wcale objaw niepożądany i pojawia się w wyniku rozszerzenia tętnic.

Witaminę B3


Dodatkowe narzędzia warsztatowe

Na polepszenie wchłaniania witaminy B3 wpływają: witaminy z grupy B, witamina C, fosfor, oraz chrom.

Holistic Mega B-komplex

Witamina B


B-ardzo zdrowy biuletyn
Czy ktoś pamięta jeszcze upały? Ktoś tęskni? We wtorek arktyczny wiatr wywiał mi z głowy wywiał wszystkie gorące wspomnienia o lecie. A moje zęby, wraz plombami, na targowisku od tego wiatru wystukiwały rytm Huha nasza zima zła choć jest wiosna. A przecież ubrałam się jak miś.

Jak się człowiek nie ubierze to taki wicher wszystko wywieje zawieje i przewieje.

Ale to nic. Do pracy dojechałam przemarznięta i przybrałam kolor moich zakupów - sino bordowy, ale i tak dobrze, że w plecaku miałam obciążenie w postaci kiszonych buraków, kiszonej dyni, oraz śliwek i nie pofrunęłam w przestworza. No może tylko myślami, że siedzę w saunie.

A w pracy od razu saszetka witaminy C liposomalnej, kilkanaście kropli witaminy D3 i kompleks B i już jestem gotowa do działania.

Czy pamiętasz biuletyn o pogromcy homocysteiny Witaminie B12? Jeżeli nie czytałeś - jest Tutaj >>>

Polaku bądź zdrowo dumny
Mimo, iż ludzkość u progu XX wieku znała szczepionki na wiele chorób i korzystała z wiedzy przodków w leczeniu chorób, to nadal nie znano pojęcia witamin i ich roli w naszym organizmie.

W 1884 roku przyszedł na świat geniusz Kazimierz Funk, niezwykle uzdolniony człowiek. Badacz szukał przyczyny chorób. Z obserwacji kur żywionych wyłącznie łuskanym ryżem, które ulegały paraliżowi podobnemu do choroby beri beri, i kur karmionych otrębami ryżowymi, które są zdrowe, wysnuł wniosek, że kurom karmionym czysty ryżem "czegoś" brakuje i dlatego chorują. Odkrył związek zawartej w otrębach substancji z jej wpływem na zdrowie.

Chemiczne życie - kluczem do zdrowia
W 1911 roku Kazimierz Funk wyodrębnił z otrąb ryżowych pierwszą witaminę B1. Jego badania pozwoliły wykryć obecność tej witaminy również w rozmaitych pokarmach, m.in. w drożdżach, mleku i mózgu wołowym.

Rok później naukowiec nadał nazwę swojemu odkryciu witamina, od vita - życie i amina - związek chemiczny.

Nasz wybitny naukowiec zajmował się leczeniem chorych na awitaminozy. Przewidywał, że brak witamin może powodować inne choroby: krzywicę, szkorbut, pelagrę. Większość swoich prac badawczych zrealizował w Instytucie Pasteura w Paryżu.

Jeszcze przed I wojną światową polski naukowiec opracował pierwszy koncentrat witaminowy z wątroby dorsza, który podawano osobom z awitaminozą.

W 1923 roku wrócił do wolnej Polski, by rozpocząć pracę w Państwowym Instytucie Higieny.

Skupił się na witaminach, ich związku z hormonami i gruczołami dokrewnymi. Wyizolował insulinę oraz enzymy trawienne.

Brak funduszy na badania spowodował kolejne przenosiny, znów do Francji. Skoncentrował się tam na badaniu hormonów, odkrył, że są odmienne hormony męskie i żeńskie. Wyizolował androsteron, odkrył właściwości estrogenu i testosteronu. Wciąż pracował też nad witaminami. Udowodnił, że mogą one hamować rozwój bakterii w organizmie i chronić przed zakażeniem. Jako pierwszy wyprodukował syntetyczną adrenalinę.
źródło: www.pfm.pl/artykuly/odkryl-nie-tylko-witaminy/1177

Stanąć w rzędzie i Kolejno Odlicz!
Musztra wojskowa - jest nam potrzebna. Nasze ciało tego potrzebuje, tu nie ma miejsca na bunt, żelazna dyscyplina to klucz do zdrowia. Jakbyśmy nie byli wyzwoleni to natura i tak rządzi się żelaznymi zasadami.

Nasze ciało ma chodzić jak w zegarku potrzeby organizmu mają być regularnie zaspakajane, a przede wszystkim należy dostarczać niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały.

Odliczam - B1
niedobór tej witaminy wywołuje chorobę beri beri i choroby układu nerwowego.

Witamina B1 (tiamina) odgrywa istotną rolę w przemianie węglowodanów – umożliwia prawidłowe spalanie glukozy. Przy jej niedoborze w ustroju gromadzą się mleczany i kwas pirogronowy, co powoduje kwasicę mleczanową. Najczęstszą przyczyną niedoboru witaminy B1 jest długotrwałe spożywanie alkoholu, co prowadzi do zmniejszenia jej wchłaniania. Inne przyczyny niedoboru obejmują stosowanie furosemidu (lek przeciwnadciśnieniowy i moczopędny), oraz choroby układu pokarmowego.

Twoja grupa życia. Drużyna B
Twoje zdrowie to taka zgrana drużyna, ale jak któryś z zawodników wypada to wtedy cały zespół się "sypie".

Na boisku sam nie wygrasz - w życiu też.

Słuchasz mnie czy nie?
Skoncentruj się na zdrowiu!
Wiele osób ma problemy z koncentracją. Niby słuchamy, a jakby przelatywało. Na koncentrację znaczący wpływ mają również witaminy i minerały. Właśnie przy niedoborze witaminy B2 koncentracja jest zaburzona.

Niedobór Witaminy B2 to również
Zaburzenia pracy układu nerwowego:
kłopoty z koncentracją, zawroty głowy, bezsenność.

- Problemy z narządem wzroku
Uszkodzenie gałek ocznych i rogówki, pogorszenie ostrości wzroku, światłowstręt, łzawienie, łatwe męczenie się oczu i około rogówkowe wrastanie naczyń.
- Problemy ze skórą i błonami śluzowymi:
Łuszczące się zmiany skórne okolic nosa, ust, czoła i uszu, swędzenie w okolicy ujścia pochwy, obrzmienie lub pękanie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie warg, języka lub błon śluzowych, pleśniawki, zajady jamy ustnej, łojotok.

- Inne problemy zdrowotne:
Opóźnienie wzrostu, wypadanie włosów, zaburzenia oddychania, choroby układu nerwowego, dystrofie mięśni.

Dużo tego.

Halo!!! Kto tam śpi w środku?
Dieta jest, ruch też, a waga ani drgnie. Może to uśpiony metabolizm?

Witamina B3 (witamina PP, niacyna) pomaga w syntezie i rozkładzie węglowodanów, kwasów tłuszczowych i aminokwasów. Bierze udział w metabolizmie energetycznym, wspiera tworzenie czerwonych krwinek, zmniejsza szkodliwe działanie związków chemicznych i leków, pomaga w zachowaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, rozszerza naczynia krwionośne, wpływa dobrze na system nerwowy i stan psychiczny, poprawia dotlenienie i odżywienie skóry i stan włosów.

Dla prawidłowego metabolizmu białek, tłuszczów, węglowodanów potrzebne, ba... Konieczne są witaminy.

Nie siwiej za prędko. Nie drażnij się ze sobą
Kwas pantotenowy - Witamina B5
jest niezbędny do właściwego metabolizmu białek, cukrów i tłuszczów, oraz do wytwarzania niektórych hormonów. Zwiększa szybkość gojenia się ran, umożliwia prawidłowe działanie metabolizmu energetycznego, zmniejsza zmęczenie i usprawnia działanie układu krwionośnego, nerwowego i pokarmowego. Witamina B5 pomaga w produkcji tłuszczów, cholesterolu, hormonów i substancji zwiększających przewodnictwo nerwowe, poprawia też pigmentację i zdrowie włosów.

- Zaburzenia w pracy układu nerwowego:
trudności z zapamiętywaniem, rozdrażnienie, zasłabnięcia, depresje, braki koordynacji.

- Problemy z układem ruchu:
ból i sztywność w stawach, mrowienie i skurcze w ramionach i nogach, uczucie odrętwienia, niepewny chód, problemy ze skórą i kłopoty z włosami: wypadanie włosów, szybsze pojawienie się siwizny, pieczenie skóry, pęknięcia skóry w kącikach ust i oczu.

- Zaburzenia układu trawiennego:
brak apetytu, niestrawność

- Oraz inne:
szybkie męczenie się organizmu, zwiększona podatność na zakażenia, problemy z narządem wzroku, długie gojenie się ran, zaburzenia w pracy układu krwionośnego, przyspieszenie akcji serca.

Nie bądź toksyczny!
Witamina B6

uczestniczy w metabolizmie aminokwasów, przetwarzaniu tłuszczów i węglowodanów, bierze udział w produkcji enzymów, hormonów, hemoglobiny, wpływa na ciśnienie krwi, pracę mięśni, właściwe działanie układu nerwowego, zwiększa odporność organizmu, zmniejsza toksyczne działanie leków, pomaga w leczeniu nerek, zmniejsza szansę na tworzeniu się kamieni nerkowych, zmniejsza ból i sztywnienie nadgarstków i dłoni, łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Witamina B7 - biotyna
Niedobór biotyny powoduje zmiany skórne – wysypki, stany zapalne, a także wypadanie włosów i podwyższony poziom cholesterolu oraz zmiany zapalne jelit.

Kwas foliowy (foliany, folacyna, witamina B9, witamina B11, witamina M)
odgrywa ważną rolę w procesie podziału komórek i przyczynia się do:
- wzrostu tkanek dziecka podczas ciąży
- syntezy aminokwasów
- normalizacji składu krwi
- właściwego metabolizmu homocysteiny
- normalnego funkcjonowania psychologicznego
- zmniejszenia zmęczenia i wyczerpania.

Atak mrówek
Komu nie drętwiały czasem nogi, czyli tak zwany "atak mrówek".
Mnie kiedyś bardzo często, a teraz już w nogach mrowiska nie mam.

Witamina B12
Objawy niedoboru witaminy B12 ze strony systemu nerwowego:
mrowienie i drętwienie palców dłoni i stóp, osłabienie, niepewność chodu, zaburzenia czucia dotyku, upośledzenie czucia temperatury i bólu, osłabienie kończyn, łagodne zaburzenia poznawcze prowadzące do otępienia, apatia, drażliwość, urojenia, splątanie, depresja.

Objawy ze strony przewodu pokarmowego:
utrata czucia smaku, pieczenie języka, brak apetytu, spadek masy ciała.

Dużo, dużo więcej o Witaminie B12 Tutaj >>>

Na wysokich obrotach Dodatkowe liczeBne wsparcie
Inozytol zwany Witaminą B8
wspiera pracę układu nerwowego, minimalizuje wpływ stresu na organizm, poprawia pamięć, zmniejsza rozdrażnienie.

PABA
witamina B10 Kwas p-aminobenzoesowy

odgrywa ważną rolę w przemianie żelaza, wspiera tworzenie czerwonych krwinek, pomaga w zaburzeniach związanych z płodnością, utrzymuje właściwy kolor włosów.

B jak badanie
Zauważenie powyższych objawów powinno prowadzić do zbadania poziomu witamin z grupy B w naszym organizmie. Wykryte niedobory należy uzupełnić spożywając większą ilości produktów zawierających witaminy z grupy B, lub dobrać odpowiednią suplementację.

Bądź Mega
Mega - to słowo, które w języku współczesnym się tak zadomowiło że służy do określenia wszystkiego co jest super, ekstra. Takie uproszczenie językowe. Jedno słowo i wiele korzyści.

B-komplex

Dlatego Mega B-complex to wszystkie witaminy z grupy B w mega dawce, mega bezpieczne, mega działające i mega nam potrzebne.

Teraz czas wracać do domu. Świadomość tego co mnie czeka za oknem brr leje i potwornie wieje pusto ludzi nie ma, są plusy na drodze rowerowej właścicieli psów z milusińskimi i rozciągniętymi na całą drogę smyczami nie napotkam.

B-ardzo dobre witaminy
Kompleksowo zadbaj o odporność!
"Bokserska" dawka witamin grupy B czyli
Mega B-komplex

Jak nie dojadę to dolecę i to bez wysiłku i pedałowania.
Bo w życiu trzeba myśleć pozytywnie :-)
Czego i Tobie życzę.

Cynk
Cynk


Dam Ci dobry cynk...

Zmień garderobę
Zmiana pory roku to zmiana garderoby, jedni chowają grube swetry z szafy, inni robią wypad do galerii po nowe ciuchy, ale to co jest nam najbardziej potrzebne na wczesną wiosnę to gruby płaszcz w postaci odporności i żaden najmodniejszy sweter, czy wystrzałowa kurtka nam tego nie zastąpi.

Podróż cały rok
Czas podróży jeszcze nie nadszedł? Otóż nie. Teraz w wakacyjną podróż wybrała się jelitówka, grypa i przeziębienia. Zwiedza sobie szkoły, przedszkola i miejsca pracy.

Skąd przybywają takie bakterie i wirusy?
Po prostu do podróżowania wybrały sobie drogę pokarmową i kropelkową.

Czai się za rogiem
Wirusy są cwane! Czają się za rogiem, siedzą cicho i cierpliwie czekają aż spadnie Ci odporność i hyc. Prześlizgną się przez każdą termiczną, wiatroszczelną i wodoodporną kurtkę.

Wieje, wieje i chorobę przywieje
Na plaży od wiatru chronimy się parawanem, ale na wiosnę to odporność naszego organizmu powinna być takim parawanem od wirusów i patogenów.

Co zrobić by nas nie wywiało i nie przywiało choroby. Ubiór odpowiedni, jasna sprawa, ale codzienna dawka witamin i minerałów to podstawa. Nawet jeśli już zachorujemy to większe wsparcie witaminowe szybko nas postawi na nogi.

Parawan zdrowia
Mój podstawowy parawan na choróbska to witamina D3, witamina C, Cynk i Selen. Tym kwartetem wręcz koncertowo rozpoczynam tę wielobarwną porę roku. Uwielbiam ją podziwiać. Te promienie słońca, które rozświetlają rozwijającą się zieleń, nieśmiało jeszcze rozwijające się kwiaty, czerwienie, pomarańcze i żółcie. Prawdę powiedziawszy czekam na prawdziwy pachnący wiosną deszcz.
Koniec prywaty - wracam do tematu.
Ocynkowane podwozia i karoserie samochodów wtrzymwały najtrudniejsze jesienno zimowe warunki.

Ocynkuj swoje komórki

Cynk jest niezbędny do właściwego działania całego organizmu. Jest niezastąpiony w wytwarzaniu białek i kwasów nukleinowych które przechowują informacje genetyczne niezbędne w wytwarzaniu zdrowych komórek.

Cynk również to niebywały strażnik odporności, który działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie. Stąd jest niezbędny w odpieraniu ataków wirusów i bakterii przynoszonych przez zagrypionych, zakatarzonych i kaszlących.

Niedobór cynku również wpływa na uczucie zmęczenia, osłabienie.

Cynk jest pierwiastkiem występującym prawie we wszystkich płynach ustrojowych, jest niezbędny dla prawidłowego wzrostu. Cynk jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju płciowego.

Dobra geometria
Nasz organizm nie ma zdolności do produkcji i przechowywania cynku dlatego musimy go nieustannie dostarczać. Cynk bierze udział w przemianie białek, cukrów i węglowodanów, bez udziału cynku proces mineralizacji kości, oraz regeneracji tkanek jest niemożliwy.

Aby cynk został przyswojony przez organizm powinien być stosowany w postaci "trójkąta". Cynkowy trójkąt to trzy organiczne formy cynku:
jabłczan cynku, cytrynian cynku i L-asparginian cynku.

Wiele suplementów zawiera tylko jedną formę cynku która nie wystarczy do prawidłowego wchłaniania i wykorzystania jej przez organizm.

Cynkowa skóra, paznokcie i włosy.
Cynk powinni zażywać również zmagający się z trądzikiem. Popularna maść cynkowa stosowana jest w przypadku wyprysków czy ściągająco na rany. Jednak zawsze lepiej działać od wewnątrz. Cynk suplementować powinny osoby z żylakami i trudno gojącymi się ranami.

W wielu badaniach wykazano, że duże zapotrzebowanie na cynk mają osoby chorujące na egzemę, łuszczycę.

Przy niedoborze cynku wypadają włosy. Wiele osób bierze biotynę i krzem dla ratowania włosów jednak przy niedoborze cynku niewiele to pomoże.

Wilczo-głodnym i bezsmakowcom
Pachnące bułeczki, aromatyczne pomidorki z bazylią i mozzarellą, czy bukiet owocowy w winie. Są tacy, którzy tego nie czują, którym ciężko rozpoznać poszczególne smaki. Są osoby, którym nic nie smakuje, lub smak odczuwają z dużym opóźnieniem na przykład dopiero po 15-20 sek. lub wydaje się on być otępiały a smak wszystkich potraw płaski.

Cynk jest niezbędny w naszej diecie, bo aktywuje on część mózgu odpowiedzialną za zmysł smaku i powonienia. Cynk również odpowiada za przepływ informacji w mózgu i pamięć. Dlatego powinniśmy go zażywać by czuć pełnię smaku no i dobrze jest pamiętać co się je (co by nie zjeść dwóch obiadów :-)
Szczególnie duży niedobór cynku mają osoby chorujące na bulimię tzw. wilczy głód.

Cynk niezbędny siłaczom
Podczas pocenia się, ciężkiej pracy fizycznej, czy podczas uprawiania sportu tracimy dużo cynku.

Wszyscy zmagający się z chorobami przyzębia mają za mało cynku.
U chorujących na chorobę Leśniewskiego, wrzodziejącego jelita grubego, czy biegunkach obserwuje się duże niedobory cynku. Również osoby z marskością wątroby mają go mało. Znaczne niedobory cynku wielokrotnie utrudniają powrót do zdrowia pomimo zastosowania leczenia.

Co ciekawe poważny zespół naukowców dowiódł, że objawy epilepsji są nasilone u osób z niedoborem cynku i tauryny.

Daję Ci bardzo dobry cynk!
Skuteczny... sprawdziłam na sobie
Holistic Zink

Cynk


Selen

Selen

Selen wyprostuje Ci wszystko!
Jeżeli zajrzysz do Wikipedii pod hasłem Selen
dowiesz się, że selen to od Selene - bogini księżyca.
Dowiesz się również, że od wielu lat, i do niedawna, był stosowany w prostownikach. Starsi pamiętają selenowe prostowniki do ładowania akumulatorów. Ci którzy stykali się częściej z selenem pamiętają charakterystyczny zapach selenu.
Niestety z Wiki nie dowiesz się o cudownych właściwościach zdrowotnych Selenu którym poświęcam ten maleńki artykuł.

Uwaga:
Dobry, prawdziwy, nawet organiczny Selen pachnie i nikomu to nie przeszkadza.

Wolę lekkość, lekkość bez metali i pleśni
Ostatnio poddałam się badaniom na zawartość rtęci i niestety mimo dbałości o jakość warzyw i tak mam go za dużo w organizmie. W końcu mam plomby z amalgamatem. Niestety rtęć przenika również do żywności mimo, że nie jem ryb i mięsa to liczby nie kłamią mam jej za dużo. Rtęć jest w wodzie, herbatach ziołowych, w powietrzu, przenika do gleby po prostu jest wszędzie. Stąd ważne jest ciągłe oczyszczanie organizmu. Ja zwiększam ilość selenu i zobaczymy. Dlaczego?
Selen pomaga oczyszczać organizm z pierwiastków toksycznych. Selen niezbędny jest również przy zatruciach arsenem, którego również jest pełno we współczesnym świecie, kadmem, glinem, ołowiem czy węglowodorami chlorowcopochodnymi. Selen wspomaga wydalanie szkodliwych metali ciężkich z organizmu, oprócz tego pierwiastek ten niszczy pleśń i hamuje toksyczne działanie uwalnianych przez nie mikotoksyn.

Pierwiastkowa tarcza
Podstawową rolą selenu jest wzmacnianie układu immunologicznego, ale spełnia wiele innych ważnych ról. Selen zwiększa produkcję przeciwciał, limfocytów i makrofagów, czyli komórek odpornościowych, które bronią nasz organizm przed patogenami (szkodliwymi wirusami, grzybami i bakteriami). Jednak tylko przy odpowiednim jego poziomie. Odpowiedni poziom selenu w organizmie zmniejsza szansę na zachorowanie na nowotwory (prostaty, odbytu, płuc, szyjki macicy i jajników)

Zupełnie ogólnie
Selen to silny przeciwutleniacz, antyseptyk. Działa przeciwzapalnie stąd dobre rezultaty odnosi się przy zastosowaniu podczas chorób reumatycznych czyli o podłożu zapalnym, bo selen ma silne właściwości przeciwzapalne.
Szczególnie poleca się go chorym na mukowiscydozę, chorych na dystrofie mięśniowe, łuszczycę, wirusowym zapaleniu wątroby, zapalenia jąder i jajników.

Selen w połączeniu z cynkiem i witaminą E stanowi doskonałe remedium na wszystkie rodzaje trądziku.

Selen również ma działanie przeciwalergiczne i przeciwnowotworowe. Odpowiedni poziom selenu w organizmie zmniejsza szansę na zachorowanie na nowotwory prostaty, odbytu, płuc, szyjki macicy i jajników.

Wywal nużeńca i inne paskudztwa
Selen chroni organizm przed półpaścem i opryszczką. Suplementację selenu powinny prowadzić szczególnie osoby chorujące na opryszczkę. Selen chroni tkanki przy radio i chemioterapii. Selen działa niszcząco na roztocza chorobotwórcze np. nużeńca. Selen również powinni przyjmować chorujący na miażdżycę, choroby wieńcowe, kardiomiopatie czy z zaburzeniami koncentracji i kojarzenia.

Moje TOP - ciuchy to witaminy
Lubię ładnie wyglądać a jak każda kobieta mimo spuchniętej szafy, zawsze będzie mi za mało. Ubiór stanowi dla mnie ważny element wizerunku, choć nie szata zdobi człowieka - ja uważam, że zdobi tylko nasze zewnętrzną część bo powiedzenie odnosi się do naszego wnętrza, do tego że żaden ubiór nie uczyni z nas bardziej szlachetnych i mądrzejszych.

Ja natomiast twierdzę, że piękna bluzka, biżuteria nigdy nie ozdobi nas i nie będzie przyciągać jeśli z nosa nam kapie, oczy mamy podkrążone, skórę szarą, a na twarzy rysuje się tylko cierpienie, zmęczenie.

Zapamiętaj.
Selen wyprostuje Ci Zdrowie.
Organiczny
Holistic SelenAtrakcyjna WYPRZEDAŻ

ALOES W KAPSUŁKACH
było 21,00 zł. jest 9,00 zł.

Kupuj póki jeszcze jest -)

Wysoce skoncentrowany sok z aloesu pozyskiwany w doskonałej technologii liofilizacji - suszenia próżniowego. Czyli woda zostaje usunięta i zostaje to, co w aloesie najcenniejsze – substancje aktywne.

Aloe Vera Concentrate
to 1,5 litra świeżego soku z aloesu zamkniętego w 60 kapsułkach.

Aloes w kapsułkach

Teraz już tylko z górki.
Coraz dłuższe dni, coraz więcej słońca.
Wkrótce Wiosna!
Spokojnie wytrzymasz.
Usiądź ze szklanką bardzo dobrej herbatki.
Ja funduję :)
Kupisz dwie dowolne
herbatki z serii Arvin's

ja dorzucę Ci bezpłatnie trzecią na zimową rozgrzewkę.
Ta gratisowa Tridosha
to Ajurwedyjska mieszanka ziół i przypraw - 40 g. 20 saszetek!

Dziękuję!

"Żyj naturalnie" nr 11
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz nowy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 11
kupisz od 3 stycznia w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe,
która to firma zapewnia Dostawę Prasy do
Restauracji, Kawiarni, Hotelu, Bistro, Salonu Motoryzacyjnego, Kliniki.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 69 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 37 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]