Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 276

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście siedemdziesiąty szósty numer biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Jesień!
Do dziś było pięknie - Złota Polska, ale... Będzie coraz gorsza pogoda.
Coraz zimniej, "mokrzej" i paskudniej, więc rozgrzej się.
Usiądź ze szklanką bardzo dobrej herbatki
i czytaj mój Biuletyn do końca.
Ja funduję :)
Kupisz dwie dowolne
herbatki z serii Arvin's

ja dorzucę Ci bezpłatnie trzecią na jesienną rozgrzewkę.
Ta gratisowa Tridosha
to Ajurwedyjska mieszanka ziół i przypraw - 40 g. 20 saszetek!

Dziękuję!

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
☀️Pachnieć całe Zycie - Witamina E

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl


Kto się boi strajku lekarzy? My z pewnością NIE.

Trwoga farmacji
Kiedy lekarze strajkują to z pewnością trzęsą się koncerny farmaceutyczne ponieważ spada sprzedaż leków. Bo kto wypisze recepty? Kto zaproponuje nieświadomemu, cierpiącemu w potrzebie pacjentowi wybór tego "skutecznego" leku z ulotką wielostronicową najdłuższą w opisie nie skuteczności, ale konsekwencji i objawów niepożądanych po zażyciu? Tylko lekarz.

Jedni strajkują inni przeżyją
Przeprowadzono badania (co prawda nie w naszym kraju) z których wynikało, że liczba pacjentów - a dokładniej ich śmiertelność wyraźnie zmniejszyła się w przypadku strajku lekarzy.

W jaki sposób?
Część osób po prostu zaczęła korzystać z naturalnych metod leczenia.

Oczywiście nie jest tutaj mowa o wszystkich lekarzach, mówię o tych pseudo lekarzach, którzy jedyne rozwiązanie leczenia widzą w dawaniu na oślep recept, a wywiad stanowi tylko jakiś pomruk i nie chcą o niczym innym słyszeć.
A jak zwrócisz uwagę to wielce się unoszą, oburzają uważając nas za bezczelnych.
(uwaga - wykluczam sytuacje kiedy podanie leków jest niezbędne)

Ludzie zazwyczaj nie chorują z braku leków.
Coraz więcej ludzi choruje z ich nadmiaru.

Liczby nie kłamią
W Polsce jest ponad 13 tysięcy aptek a przy sprzedaży leków w naszym kraju pracuje ok 70 tys osób. To dużo.

Postrach ludzkości cholesterol
Straszą nas ciągle cholesterolem, wszędzie tylko atak, że winny wszystkiemu, że zabójca, a jak jesteś po 50-tce to ci chętnie zlecą badanie

i oczywiście bedziesz mieć za wysoki poziom!
Wszyscy mają za wysoki poziom cholesterolu!
Wszyscy ludzie chorują na cholesterol.

Kto się z tego cieszy? Wiadomo
Pan producent, a wraz z nim Pan "lekarz" i cały system "zdrowia".


Jestem lekarzem dbam o dobre relacje z pacjentem
nie pozwolę mu zatęsknić
O jest mój DROGI pacjent, zaraz nim się zajmę. Ma już trochę lat, kilka kilogramów za dużo to zrobimy badanie na poziom cholesterolu - wyjdzie za wysoki. Nie zdąży zatęsknić. Zaraz do mnie wróci. Wrócił.
- Oj za wysoki ma pan poziom cholesterolu trzeba obniżyć.
Och jak to wspaniale wypisać przerażonemu pacjentowi receptę na statyny. Ekstra! Zbije mu się cholesterol, a potem po statynach zacznie chorować serce. Czy to nie cudowne? Wróci do mnie, a ja mu wypisze leki na serce. Jak będzie to łykał to będzie go bolał żołądek i wątroba będzie mniej sprawna, dostanie anemii, będzie zmęczony więc wróci do mnie i poprosi o pomoc, a ja nie odmówię i wypiszę bloczek recept. A ty pacjencie nie bądź sknerą - wspieraj koncerny i lekarza. Biegiem do apteki i kupuj, Kupuj, KUPUJ!!! Ale już!!!
Bądź istotnym elementem dochodu narodowego!

A przy okazji zabaj o komfort "swojego" lekarza, by było go stać na wypasiony telefon, dalekie luksusowe podróże, nową furę i eksluzywny dom.

A może nie chcesz być elementem dochodu?
Może tak po prostu, zwyczajnie, po ludzku,
chcesz być Zdrowy?
Nie daj się nabierać.
Ucz się! Czytaj!


Nie musisz u mnie.
Jak weźmiesz do ręki
"Nauka o chorobach wewnętrznych"
dzieło życia profesora Witolda Orłowskiego
napisane w czasach kiedy lekarz był lekarzem,
a nie przedstawicielem handlowym farmacji
to przeczytasz jakie to były normy cholesterolu
0-19 lat wynosi 120 do 230 mg/dl
20-29 lat wynosi 120 do 240 mg/dl
30-39 lat wynosi 140 do 270 mg/dl
40-49 lat wynosi 150 do 310 mg/dl
50-59 lat wynosi 160 do 330 mg/dL
a na kwicie z laboratorium w 2018 roku zobaczysz,
że powinno być <190.
Żadne powinno.
Moim skromnym zdaniem organizm sam wie najlepiej
ile cholesterolu potrzebuje.

STOP kłamstwom!
Bardzo wielu pacjentów ma całkowicie czyste naczynia krwionośne, pomimo bardzo wysokiego poziomu cholesterolu, inni - mają bardzo mocno zapchane pomimo tego, że cholesterol mają bardzo niski.
Rozwiązanie tej zagadki jest bardzo proste, wręcz banalne - to nie ilość cholesterolu jest największym czynnikiem ryzyka, ale to, czy będzie on w stanie przylepić się do ścianki naczynia krwionośnego.

Wysoki poziom homocysteiny stanowi zagrożenie
Dopóki podwyższony poziom homocysteiny nie wywoła uszkodzeń naczynia krwionośnego, cholesterol nie zacznie się do nich przylepiać.
W zasadzie każdy pacjent powinien mieć rutynowo przeprowadzaną kontrolę poziomu homocysteiny - nie cholesterolu.

Konsekwencje wysokiego poziomu
Wysoki poziom homocysteiny wpływa niekorzystnie na nasz organizm i jest niebezpieczny przyczyniając się do rozwoju wielu chorób. Skoro tak to czy nie można by było zrobić dużego biznesu na tym. Otóż nie bo najlepszym środkiem zapobiegawczym jest dostarczenie dobrych jakościowo witamin ot co.

Badanie poziomu homocysteiny
jest jednym z najdokładniejszych wskaźników stanu zdrowia

Homocysteina jest niezwykle silnym oksydantem, wywołującym potężny stres oksydacyjny. Wzrost homocysteiny o każde 5 µmol/litr w jednym z badań równał się zwiększeniu ryzyka śmierci o 49%, na co składało się 50% zwiększone ryzyko śmierci z powodu chorób serca, 26% zwiększone ryzyko zgonu na raka, a także zwiększenie o 104% ryzyka śmierci z innych powodów.

Homocysteina przede wszystkim uszkadza kości. Osoby z najwyższym poziomem miały kilka razy (!) większe ryzyko złamania, niż te z najniższym. Bardzo mocno zwiększa ryzyko rozwoju choroby Alzheimera. Podejrzewa się, że jest jednym z czynników - a może nawet główną przyczyną - rozwoju schizofrenii.

Co wpływa na wysoki poziom homocysteiny?
Dostarczanie zbyt dużych ilości metioniny - aminokwasu egzogennego, obecnego głównie w kazeinie mlekowej, białku jaj i mięsie.
Regularne spożywanie alkoholu, powoduje spadek skuteczności procesów usuwania nadmiaru homocysteiny z krwi.
Również niedobory witamin w szczególności witamin z grupy B: głównie B12, B9.
Zażywanie leków:
leki stosowane w onkologii, leki neurotyczne, leki zawierające teofilinę - przepisywane chorym na astmę, w stanach zapalnych oskrzeli, bo teofilina działa rozszerzająco na oskrzela powodując zmniejszenie duszności, leki donory NO - leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi.

Również niedobory witamin w szczególności witamin z grupy B: B12, B9.

Jeśli brakuje witaminy B12, oraz B9, organizm nie jest w stanie przeprowadzić kilku reakcji chemicznych, czego efektem jest zwiększanie poziomu zaangażowanych w nie "półproduktów" we krwi.

Skuteczne obniżanie poziomu homocysteiny wymaga zastosowania witamin B12 oraz B9 jednocześnie.

Witamina B-12

Przy niedoborze witaminy B12 występuje niedobór metioniny i tetrahydrofolianu THF (zaburzenia przemiany kwasu foliowego), upośledzenie syntezy DNA, niedokrwistość, bóle nerwów, zaniki nerwów, niedowłady, stłuszczenie i marskość wątroby, serca i nerek, miażdżyca, zanik mięśni, osłabienie pamięci, spadek odporności na infekcje, zanikowe zapalenie języka, zapalenie błony śluzowej żołądka z brakiem HCl, upośledzone wydzielanie enzymów, zespół zmian zwyrodnieniowych rdzenia kręgowego, upośledzenie czucia powierzchniowego i głębokiego, ataksja, wypadanie włosów.

Wegetarianie i weganie na minusie
Witamina B12 w ilościach zapewniający jej odpowiedni poziom występuje w pokarmach, które u wegetarian a przede wszystkim wegan nie znajdziesz w menu. Dlatego większość z nich jest narażona na poważne niedobory tej witaminy, bowiem do pokarmów bogatych w witaminę B12 należą: wątroba, nerki, serce, mięso, przetwory mleczne, jaja, ryby, bezkręgowce morskie, grzyby (w tym drożdże).

Niestety w roślinach występuje bardzo niski poziom witaminy B12 i nie jest on wystarczający dla człowieka.

Po co nam ona?
Witamina B12 jest niezbędna do prawidłowej pracy układu krwiotwórczego i nerwowego. Służy do przemiany tłuszczów, weglowodanów i białek. Niedobór witaminy B12 prowadzi do anemii, wzrostu poziomu homocysteiny, depresji, zapalenia błon śluzowych jamy ustnej i języka, pieczenia w jamie ustnej.

Kto na liście braku?
Najczęściej wegetarianie, weganie, osoby po usunięciu żołądka oraz stosujące leki hamujące wydzielanie soku żołądkowego, z zanikowym zapaleniu błony śluzowej żołądka, osoby z infekcjami pasożytniczymi.

!!!Osoby chorujące na boreliozę
powinny Witaminę B12 zażywać profilaktycznie, z dwóch powodów. Po pierwsze, silnie stymuluje organizm, ułatwia mu walkę z chorobą. Po drugie, duże dawki witaminy B12 pomagają regenerować uszkodzenia nerwów.

Problem wchłaniania
Łykasz i łykasz witaminę B12 i efekt marny. Dlaczego?
Witamina B12 pogromcą homocysteiny to już wiemy jednak zanim organizm będzie w stanie wykorzystać zwykłą witaminę B12, musi zamienić ją w aktywną formę - metylokobalaminę.

Witamina B12 wchłania się z przewodu pokarmowego w ilości 1%. Stąd istotne jest odpowiednie zastosowanie B12 i jej forma.

Skuteczny duet
Nasza witamina B12 metylokobalamina w dużej dawce w formie rozpuszczalnej (do ssania) już w jamie ustnej pozwala na przenikanie przez śluzówkę gwarantując wchłanianie się witaminy B12.
Ale witamina B12 samowystarczalna nie jest i bezwzględnie dla oddziaływania potrzebna jest obecność kwasu foliowego (witaminy B9). Na rynku jest wiele witamin B12, ale ze świecą szukać połączenie B12 wraz z kwasem foliowym i to w formie rozpuszczalnej.

Palący problem tam i z powrotem
Jakby nie określić, ogień w przełyku, palenie pieczenie to zgaga naprawdę jest uciążliwym schorzeniem. Refluks żołądkowo-jelitowy jest bardzo szkodliwy zazwyczaj gasimy i tłumimy ogólnie dostępnymi środkami czy sodą, ale to nie rozwiązuje problemu. Większości osobom wydaje się, że mają refluks bo jest za dużo kwasu w żołądku, tyle, że refluks często występuje z braku kwasu, nasz żołądek jeszcze bardziej się wysila, żeby zapewnić poziom kwasu w żołądku i koło się zamyka, Takie gaszące postępowanie zaprowadzi do tego, że nie będziemy mogli strawić bo pokarmów bo czym skoro nie będzie kwasu? Leki zobojętniające kwas żołądkowy prowadzą do znacznego spadku poziomu witaminy B12. Dlatego ważne jest ustalenie przyczyny zgagi i dostarczania B12.

Anemia i odporność
Powszechnie, się uznaje, że osoby z anemią powinny zażywać żelazo, jednak głównie powinno się dostarczać witaminę B12. Dlatego, że niedobór witaminy B12 wywołuje niedokrwistość,

Witamina B12 pełni rolę w produkcji nowych komórek. Przy jej niedoborach proces ten jest bardzo upośledzony. Zwłaszcza dotyczy to komórek krwi, które regenerują się bardzo często. Konsekwencją niedoboru będzie więc silny spadek odporności organizmu (zdegenerowane białe ciałka), co za tym idzie częste infekcje, a więc i okresowe łamanie w kościach, które jest przecież niczym innym jak reakcją na toksyny wydzielane przez mikroby.

Drętwiejące ręce i nocne kurcze
Niedobór witaminy B12 to drętwiejące nogi oraz ręce, kurcze nóg. Takie kurcze nóg są bardzo niebezpieczne szczególnie wtedy kiedy łapią nas podczas kąpieli w basenie, jeziorze. To również okropny ból.

Drętwiejące ręce czy nogi to problem, który dotyczy wielu z nas, ile osób narzeka oj mrówki mi łaża po nogoch. Wszyscy, słusznie zresztą, wiążą to z niedoborem magnezu, ale ten problem również występuje przy braku witaminy B12.

Dodatkowe korzyści ze stosowania B12 to obniżone ryzyko zachorowania na nowotwory, a także poprawa nastroju na tyle duża, że czasami potrafi całkowicie wyleczyć depresję.

Suplementy B12 są tradycyjnie używane przez sportowców w celu wyregulowania wagi ciała i poprawy wyników

Towarzyska witaminka B12.
Witamina B12 jest witaminą towarzyską niezbędnie jak wspomniałam potrzebna jest obecność kwasu foliowego (wit. B9) Dzięki temu po prostu promienieje mówiąc poważniej po prostu kwas foliowy zwiększa wchłanianie witaminy B12. Witamina B12 jest bardzo rodzinna bo Witaminy z grupy B są odpowiedzialne za właściwe działanie układu nerwowego, co jest bezpośrednio związane ze stanem zdrowia psychicznego. Witaminy z grupy B biorą udział w głównych procesach metabolicznych dostarczających energię dla całego organizmu i są składnikiem, bądź aktywatorem wielu enzymów potrzebnych do właściwego działania całego organizmu.

Skuteczne obniżanie poziomu homocysteiny wymaga zastosowania wszystkich tych witamin jednocześnie, jednak najważniejsze jest połączenie B12 z kwasem foliowym.

Witaminę B12
w formie tabletek do ssania rozpuszczalnych w jamie ustnej
wraz z kwasem foliowym


B-komplex
B-ardzo dobre witaminy
Jesień! Piękna jesień, ale...
Kompleksowo zadbaj o odporność!
"Bokserska" dawka witamin grupy B czyli
Mega B-komplex


Meta SPA

A to było tak...

Na początku września 2018 roku przyszła próbna partia kosmetyków Meta.
Napisałam o nich w Biuletynie-272 i okazało się, że w ciągu kilku godzin maszyny, czyli nasze komputery pokazały stan ZERO, czyli Oczekiwanie na dostawę towaru, czyli wykupione wszystko.

Wiedzieliśmy, że towar doskonały. Że bardzo potrzebny na rynku. Ale nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania. Oczywiście nie powtarzałam tego tematu jak pustka w magazynie.

Szef natychmiast zamówił większą partię, która w czwartek dotarła do Polski.
Teraz wystarczy dla wszystkich chętnych.

Jesień
Już tęsknię za lipcem. A do tego zwykła codzienność, mnóstwo obowiązków.

Boję się amnezji w zwykłej codzienności
Rano na targ po warzywa i "dobry nabiał". Potem praca. Wpadam do domu i do garów, potem co pięć minut sprawdzanie czy dziecko odrobia lekcje, czy pakuje się do szkoły... O Jezu, jeszcze zrobić koktajl. Nastawić mleko do kwaszenia. Przygotować kolację. Nakarmić zwierzaki.

Nie zapomnieć o witaminach i minerałach. Potem podlać zioła i pomidorki na balkonie i jeszcze kwiaty. Zdjąć pranie, wyprasować, tyle spraw na głowie. Zapisać na to i na tamto, zapłacić za zajęcia, zrobić przelewy, ubezpieczenie i wiele innych. Umyć samochód, jechać na działkę zerwać winogrona i nastawić na sok. Boże, a keczup z cukini kto zrobi? Na pewno o czymś zapomniałam.
Dość tego! Koniec gonitwy!! META!!!

Meta

Chcę chwilę dla siebie. Zebrać myśli. Uspokoić. Odpocząć.
Ja chcę do SPA!!!

Mówisz i masz
Żeby to tak w życiu było.
Mówimy co chcemy i się spełnia.
A gdyby tak w domu urządzić swoje SPA...
Tylko jak?
U mnie stara wanna, co prawda ciepła woda w kranie i jakieś świeczki się znajdą. Czy to wystarczy?
SPA to z łacińskiego
Sanus per aquam - zdrowy przez wodę.
Ale sama woda nie wystarczy.

Roślinne odprężenie
No to świeczki odpalone, woda leje się do wanny. Para już unosi się w łazience i teraz najważniejszy składnik - sosna. Ale nie byle jaka. Wyciąg z igieł sosny zwyczajnej ma nadzwyczajne właściwości. Wlewam i czuję jakbym była w lesie. Zapach świeżych igieł od razu wprawia mnie w lepszy nastrój.

Naturalny wyciąg z sosny jest wykonany z igieł i gałązek sosnowych za pomocą wodnej ekstrakcji. Wyciąg zawiera olejek eteryczny, monoterpeny, seskwiterpeny, terpenoidy, ketony, aldehydy, żywice, witaminy C i K, taniny, fitoncydy, karoten, tokoferol, mikroelementy i inne składniki, które sprawiają, że wyciąg działa tonizująco, dezodorująco, stymulująco, antyseptycznie i kojąco.

20 minut leżenia w wannie wystarczy. Siły zebrane, energia powróciła, jasność umysłu aż iskrzy, a skóra jest cudownie odświeżona i miła w dotyku.

Meta - SPA

Jestem gotowa do działania bez napięcia, zniecierpliwienia czy rozdrażnienia. Wystarczyło tylko kilka mililitrów sosnowego eliksiru by poczuć się cudownie.

Jutro kąpiel z olejkiem brzozy i do tego peeling zawierający sól z morza czarnego, proszek z nasion oleistych, olejki eteryczne z lawendy i gorzkiej pomarańczy.

Słabe kępki na głowie

Słabe włosy potrzebują odpowiedniej suplementacji ale bardzo istotnym czynnikiem jest również pielęgnacja kosmetyczna i zastosowanie odpowiednich, naturalnych, bezpiecznych stymulantów wzrostu. Właściwa pielęgnacja skóry głowy zapobiega powstawaniu łupieżu, podrażnień, swędzenia.

Meta mieszanka wyciągów roślinnych do wzmacniania włosów
wspomaga wzrost włosów, zwiększa ich objętość i elastyczność.
Bioaktywne substancje z wyciągu z pokrzywy łagodzą podrażnienie skóry i zapobiegają łupieżowi. Ma również działanie tonizujące i sebostatyczne. Saponiny (glikozydy roślinne wytwarzające pianę) z naturalnego wyciągu z liści i pędów brzozy uzupełniają formułę w działanie zmniejszające nieprzyjemne napięcie skóry i uczucie swędzenia oraz nadają włosom elastyczność. Olejek eteryczny z melisy dodaje świeżości oraz wzmacnia kojące właściwości. Terapie z użyciem wcierek najbardziej skuteczne są gdy owiniemy głowę ciepłym ręcznikiem lub poleżymy w wannie z nałożonym tonikiem na czas kąpieli. Druga opcja jest dla mnie atrakcyjniejsza.

SPA dla malucha
Nasze dzieciaczki też potrzebują odprężenia. Choć zdecydowanie mają inne problemy niż dorośli to każdy dzień jest pełen bodźców, wyzwań i nauki. Wiele dzieci jednak śpi niespokojnie, dzień pełen wrażeń, hałas, czy nerwowa atmosfera w domu silnie na nie oddziałują. Dlatego by mogły się prawidłowo rozwijać i zdrowo rosnąć (bo w czasie snu rośnie się najszybciej) potrzebują spokojnego snu.

Większość dzieci lubi kąpiele, dla młodych rodziców to wyzwanie, które też udziela się maluszkom. Do kąpieli dzieci również możemy używać roślinnych wyciągów jednak muszą być one specjalnie dla nich przeznaczone.

Meta dla dzieci to mieszanka ekstraktów roślinnych. Wszystkie starannie wybrane składniki są organiczne i naturalne. Formuła nadaje się do codziennego stosowania. Mieszanka wyciągów roślinnych działa korzystnie na stan skóry. Działa również kojąco na delikatną skórę dziecka i pomaga pozbyć się łupieżu, oraz wzmacnia cebulki włosów. Dzięki dodaniu olejku lawendowego i bergamotowego, które działają kojąco, łagodząco i przeciwbakteryjnie dziecko będzie promienieć po każdej kąpieli. Skóra dziecka będzie doskonale stonizowana, odświeżona i ukojona, a jego włosy będą jedwabiste i gładkie.

Czysto i naturalnie
Sterta garów w zlewie i trzeba umyć, posiadacze zmywarek też czasami muszą myć bo wszystko do zmywarki zmieścić się nie da, a i nie wszystkie naczynia do mycia w zmywarce się nadają. Więc kwestia mycia naczyń nieunikniona.

W rękawiczkach myć nie lubię, bo to sztuczna guma, która zaparza dłonie, w dodatku zawsze coś się z nich wyślizgnie i draka gotowa. Płyny do naczyń wysuszają moją skórę, która i tak jest narażona na kontakt z detergentami, szczególnie w miejscach publicznych, gdzie mydła są bardzo słabej jakości i niszczą skórę rąk.

Zapamiętaj!
Płyny do mycia naczyń to niestety chemia, która fatalnie wpływa na skórę, a dodatkowo dostarcza do organizmu porcję szkodliwych substancji dwoma drogami. Bezpośrednio przez skórę i prosto do żołądka z niezbyt dokładnie wypłukanych naczyń.

Często obserwuję jak jakiś czyścioszek walnie słuszną porcję chemicznej trucizny do szklanki. Pracowicie myje ją 5 minut, aż szkło piszczy, a kończy operację 2 sekundami płukania. Smacznego?

W końcu jest coś co jednocześnie myje naczynia i pielęgnuje naturalnie i bezpiecznie moją skórę - Proszek z gorczycy i mydlnicy lekarskiej.

Bez dodatków syntetycznych. Produkt zawiera unikalne naturalne substancje pieniące - saponiny, zawarte w korzeniach mydlnicy leczniczej. Skutecznie usuwa tłuszcz z naczyń, a olejek z gorczycy wybiela i odżywia skórę dłoni.

Zdechlaki w doniczce
Nie ma co mówić - tegoroczne lato dało do wiwatu. Większość roślin ledwo zipie. Dostarczona woda ledwo im wystarczyła na przeżycie, a o rośnięciu i owocowaniu nie ma co mówić, a jeszcze atakują je wstrętne szkodniki.

Gdyby rośliny mogły to pewno by powiedziały - jak ja wyglądam?
Liście pożółkłe, kwiaty przywiędłe. Nie dość, że jestem słaba to coś po mnie ciągle łazi i podgryza. Ja, Twoja roślinka tak jak wszyscy potrzebuję odżywienia w postaci naturalnych składników. A nie tylko pryskania płynami chemicznymi na szkodniki. Skoro zabijają szkodniki to też mi szkodzą.

Mėta spray do pielęgnacji roślin i zapobiegania wystąpienia szkodników to naturalny bioaktywny spray do pielęgnacji roślin, który nie jest szkodliwy dla ludzi i środowiska. Spray możemy używać przez cały rok, zarówno na roślinach w pomieszczeniach jak i na zewnątrz, przez cały czas wegetacji.

Meta spray do pielęgnacji roślin zawiera ekstrakt wodny z bylicy piołun, zielone mydło, azotan potasu, eteryczny olejek goździkowy, czyli zawiera wszystko to czego nie lubią wstrętne niszczycielskie stwory.

Życzę wszystkim, miłego odprężenia i wytchnienia na Mecie każdego dnia.
Pamiętaj!
Ty również potrzebujesz wyłączenia i odpoczynku, jak kazde skomplikowane urządzenie, by najzwyczajniej nie przegrzać się i nie wybuchnąć.
Nie wybuchaj!
Zafunduj sobie SPA na Mecie!

Swoją Metę

Miód pomaga

Nie daj sobie obciąć!
Pszczółki Ci pomogą
uniknąć amputacji i pooperacyjnego paprania.

Wszyscy chorujemy i chorować będziemy, mniej lub bardziej. Wszyscy jesteśmy narażeni na wypadki i im ulegamy. Rany, czy inne uszkodzenia ciała to ból, cierpienie i często powikłania. Wielu lekarzy rozkłada ręce jak coś zaczyna się "paprać", a zazwyczaj jedyny uczony sposób to antybiotyki, które rzadko działają, ale zawsze osłabiają nasz organizm, któremu trudniej walczyć z infekcją.

Paskudne konsekwencje leżenia
Wiele chorób wymaga długotrwałej hospitalizacji, wielu pacjentów przebywa w pozycji leżącej, bez możliwości ruchu.
Odleżyny to potwór
który często atakuje leżącego pacjenta. Oczywiście procent pacjentów, mających odleżyny zmniejszył się ze względu na lepszą opiekę medyczną, czy zastosowanie materacy przeciwodleżynowych. Jednak w dalszym ciągu chorzy, którzy są unieruchomieni dłuższy czas, pomimo właściwej pielęgnacji mają odleżyny.

Czasem wystarczy zrolowana pidżama przez klika godzin i już powstaje odleżyna. Ta bardzo bolesna konsekwencja leżenia, którą bardzo trudno wyleczyć, powoduje potworny ból, a proces jej leczenia jest długotrwały, często nieefektywny i powoduje bliznowacenie skóry.

Gdy nas dopadnie ostrze skalpela
Wiele osób z różnych powodów ma przeprowadzoną operację, zabiegi chirurgiczne. U niektórych osób rany pooperacyjne goją się szybko, ale wiele osób niestety z bólem i raną zmaga się długo. Często również dochodzi do zakażeń i powikłań pooperacyjnych. Osłabiony organizm taką operacją trudniej radzi sobie z patogenami, a to ma wpływ na proces gojenia się ran.

Wypadki i inne traumy skóry
Każdy chyba z nas w swoim życiu miał co najmniej raz taką ranę, że ból i jej gojenie trwały tygodniami. Ilu z nas wymagało zszycia takich ran? Zdarte kolana, przecięte podczas krojenia palce, przypalone ręce od żelazka czy piekarnika to codzienność. A u pracujących na roli, czy stolarzy... kontakt z piłą i poucinane palce.

Niestety bywa gorzej
Poparzenia od pożaru, które trudno porównać z innym bólem, to straszne cierpienie i bardzo, bardzo długie leczenie.

Choć współcześnie rzadziej zdarza nam się marznąć bo mamy coraz lepsze obuwie czy rękawice, to jednak wielu osobom odmrożenia się zdarzają. Szczególnie szybko dochodzi do odmrożeń u osób z zespołem Raynauda, twardziny układowej, tocznia, miażdżycy kończyn, czy chorych na cukrzycę. W tych przypadkach odmrożenia są często przyczyną trudno gojących się ran

Słodkie stopy cierpienia
Cukrzyca jest chorobą, która zbiera żniwa w całym organizmie a jej posiadanie to nie słodycz, lecz gorycz w życiu. Jej konsekwencje są różne, ale u wielu osób występuje powikłanie zwane zespołem stopy cukrzycowej.

Walka ze stopą cukrzycową jest bardzo ciężka i często niestety kończy się amputacją i niepełnosprawnością. Stopa cukrzycowa jako powikłanie cukrzycy unieruchamia wielu chorych co w konsekwencji prowadzi do pogorszenia samopoczucia i zaostrzenia choroby. I koło się zamyka.

Na plusie z miodem
Pszczela praca w służbie ludzkości

Miód, propolis i pierzga to lecznicze pyszności, które pomagają nam na różne dolegliwości, ale moc tkwiąca w tych "zdrowościach" wymagających ciężkiej pracy ukochanych pszczółek jest jeszcze większa niż wiedza powszechna głosi, bo leczą paskudne i wrzodziejące rany. Ale sam miodek w leczeniu to za MAŁO, do tego potrzebne są odpowiednie składniki odżywcze - to chyba nic nowego, jednak połączenie ich z miodem, lanoliną, czy aloesem w odpowiednich proporcjach i odpowiedniej jakości daje niewiarygodne rezultaty. Ale wiara to za mało. Potrzebne są badania, twarde dowody a przede wszystkim rezultaty osób je stosujących.

Czasem mniej znaczy lepiej
Skoro już wiemy, że miód jest pomocny na rany i uszkodzenia to warto wiedzieć, że zbyt mocne stężenia nie zawsze dobrze działają. Przykładem jest miód manuka znany ze swych wspaniałych właściwości dla zdrowia jednak przyłożony bezpośrednio na rany może wywołać ból. Dlatego, że jest on mocno skoncentrowany podobnie jest z innymi miodami pszczelimi.

Dlatego producenci holenderscy opracowali specyfik L-Mesitran, który zawiera od 20 - 48 % miodu klasy medycznej w zależności od produktu. L-Mesitran w ltórym jest m.in. hipoalergiczna lanolina, witaminy C i E, aloes, kalendula i tlenek cynku.

Produkty L-Mesitran składają się ze starannie opracowanej formuły, której składniki zostały wybrane na podstawie udowodnionego bezpieczeństwa i skuteczności. Należą do nich lanolina hypoalergiczna (Medilan©) o medycznej jakości, która przyczynia się do jednolitej konsystencji, łatwości dostarczania, istotnych składników, właściwości zmiękczających, a tym samym optymalnej skuteczności produktu końcowego.

Miodek i witaminki
dla każdego rannego chłopczyka i dziewczynki


Miód klasy medycznej
co to oznacza?

Współcześnie wielu osobom coś medycznego źle się kojarzy.
Ale w tym wypadku klasa medyczna oznacza jakość i bezpieczeństwo produktu.
Zastosowany miód wolny jest od szkodliwych czynników, takich jak patogeny, pestycydy, antybiotyki, metale ciężkie.
Działanie antybakteryjne produktu opiera się na dużej osmolalności, niskim pH i zdolności do wytwarzania nadtlenku wodoru.

Miła lanolina nie każda jest nam miła
Dzięki reklamom lanolina kojarzy się nam z miękkością i delikatnością. Wykorzystywana jesty jako środek zmiękczający w środkach piorących do płukania tkanin, ale wykorzystuje się ją do celów kosmetycznych i leczniczych jako dodatek do maści i kremów zarówno dla niemowląt, dzieci i dorosłych.

Jednak nie każda lanolina jest odpowiednia dla naszej skóry. Sposób jej wytwarzania ma istotne znaczenie.

Jak działa lanolina?
Lanolina zatrzymuje wilgoć na powierzchni rany, zapewniając w ten sposób wilgotne środowisko sprzyjające gojeniu; estry cholesterolu w lanolinie mają bezpośredni wpływ na mitozę komórkową, a lanolina pośrednio stymuluje reakcję zapalną.

Opracowanie ultraczystej, hipoalergicznej lanoliny klasy medycznej (Medilan ©) rozwiązało poprzednie problemy dotyczące wrażliwości poprzez redukcję alkoholi lanolinowych, co skutecznie przełożyło się na zmniejszenie reakcji alergicznych niemal do zera, nawet wśród pacjentów z wcześniejszym leczeniem.

Ugaś miodem stan zapalny
Przedłużający się stan zapalny wiąże się z opóźnieniem procesu gojenia się ran. Miód zawarty w L-Mesitran korzystnie zmienia środowisko rany i tłumi bakterie oraz inne cząstki obecne w ranie, które wywołują stan zapalny. Miód "usuwa" wolne rodniki tlenowe, działając jako antyutleniacz.

L-Mesitran również dostarcza do rany składniki odżywcze, przyspieszając proces gojenia. Wytworzone wilgotne środowisko sprzyja gojeniu, a blizny są znacznie mniejsze.

Koniec upokorzenia
Wielu chorych z powodu swoich ran izoluje się od społeczeństwa i od normalnego życia nie tylko dlatego, że rany są nieestetyczne, wszak wiele ran jest pod opatrunkiem więc są niewidoczne, ale dlatego że wiele ran po prostu cuchnie.

L-Mesitran zamiast metabolizowania aminokwasów z rany, które przez bakterie zostałyby przekształcone w substancje o nieprzyjemnym zapachu (siarka/amoniak), w pierwszej kolejności przetwarzają glukozę z miodu do (bezwonnego) kwasu mlekowego. Zachodzi tutaj zjawisko osmozy, która zwiększa przepływ płynów chłonnych, dewitalizując tkankę w obrębie rany i usuwając pozostałości komórkowe. Nieprzyjemny zapach bardzo szybko znika, co natychmiast poprawia jakość życia pacjentów.

Odporne też złamiemy
Wiele ran, jak już wspomniałam, odpornych jest na leczenie antybiotykami. Do tej grupy należy popularny gronkowiec złocisty MRSA częsty po szpitalny pasażer na gapę. Mamy do czynienia z MRSA (meticillin resistant Staphylococcus aureus - gronkowiec złocisty odporny na metycylinę), gdy bakteria S. aureus uodparnia się na metycylinę.

Bakteria MRSA może być szkodliwa, gdy napotka okazję wniknięcia do wnętrza ciała, na przykład poprzez skaleczenie czy ranę. Może wywołać pryszcze i czyraki, albo poważniejsze problemy, takie jak zakażenie rany czy infekcje klatki piersiowej. W ciężkich przypadkach może spowodować zakażenie krwi i wtedy już pozamiatane.

jak wykazują badania po zastosowaniu L-Mesitran w ciągu 24-48 godzin giną bakterie MRSA i ESBL. Działanie antybakteryjne produktu opiera się na dużej osmolalności, niskim pH i zdolności do wytwarzania nadtlenku wodoru.

Wybór zależy od potrzeb
W zależności od rodzaju rany wybieramy żel bądź opatrunek.
Dostępną linię produktów znajdziesz TUTAJ >>>

Zakażenia i inne paskudztwa
Tydzień bez jakiejś rany, lub skaleczenia, czy oparzenia to dla mnie tydzień stracony. Nie jest to przerysowanie z mojej strony. Taka moja nieporadność. Moja apteczka domowa zawsze ma nanosrebro do odkażania, które szczególnie wykorzystuje mój synek, bo odkaża ranę i nie szczypie, a jak coś przydarzy się jego kolegom to też są psikani. Nano złoto do przyspieszenia gojenia, czy dmso i aloes na wysiękowe stany zapalne. Teraz na stałe do apteczki domowej dodałam preparaty z linii Pszczółki Mi pomogą. Pomagają :)

Teraz czas zapraw i robienia soków, więc oczywiście poparzyłam się o sokownik. Od razu z pomocą nano złoto, żel aloesowy z dmso na oparzenie. Bolało, bolało strasznie. Rano trochę lepiej, ale przyłożyłam żel L-Mesitran - co za ulga. Zaczerwienie się zmniejszyło a przede wszystkim ból ustąpił i teraz już się ładnie goi.

Kilka miesięcy temu podczas wizyty u fryzjera pani niechcąco skaleczyła mi ucho. Nic się nie goiło. Cała apteczka wykorzystana. Pomyśłałam skoro pacjenci z ciężkimi ranami, wrzodziejącymi, sączącymi się, w stanie kwalifikującym się do amputacji odczuwają poprawę, to może i mnie to pomoże?

Spróbowałam żelu w formie saszetek L-Mesitran. Nakładam żel bezpośrednio na uszkodzenie. Dzisiaj mija piąty dzień i stan zapalny się zmniejszył, obrzęk jest zdecydowanie mniejszy i wysięk również, prawie ustąpił ból. Jest OK!

Wrzody precz ode mnie
Żylaki to kolejny problem, te zewnętrzne często ulegają owrzodzeniom.

Bez zbędnych ceregieli
Użycie L-Mesitran nie jest kłopotliwe, nie wymaga również szczególnych umiejętności. W zależności od rany możemy z takim opatrunkiem prowadzić "normalne życie".

L-Mesitran to maści, żele, które stosujemy jako opatrunki zmieniane co 1-3 dni.
L-Mesitran to również gotowe opatrunki.

W skrócie: na co to?
Przewlekłe rany Odleżyny (I - IV), Wrzody zwłóknienia żylnego.
Rany powierzchowne, ostre rany, takie jak cięcia, otarcia. Nagłe lub laserowe rany powierzchowne i częściowe oparzenia grubości (1 i 2 stopień). Rany przewlekłe, takie jak wrzody podtrzymujące, żylne, tętnicze i cukrzycowe. Grzybicze rany (wspomaga dezodorowanie). Kolonizowane ostre rany i pooperacyjne rany chirurgiczne.

Rany oparzenia głębokie; żylne, tętnicze i głębokie; żylne, tętnicze i cukrzycowe.

Uwaga.
Dobieraj produkty L-Mesitran w zależności od rodzaju uszkodzenia. W opisie produktów znajdziecie szczegółowe informacje. Wskazania do stosowania, przeznaczenie, instrukcję użycia, przeciwskazania.

Preparaty
Pszczółki Ci pomogą

UWAGA!

Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]