Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 300
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już numer - TRZYSTA biuletynu,
którego głównym tematem
jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Wiosna na całego!!!
Znajdziesz chwilkę na przeczytanie mojego Biuletynu?
Proszę! Czytaj do końca :)
Dziękuję.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
☀️ Obudź swój brzuch

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Alergia


Anna Mula
opowiada
Czerwona Królowa - Astaksantyna

 Nie płacz nie trzyj!

Nie płacz nie trzyj 
 
Kurs samoobrony

Dzisiaj zapraszam na krótki kurs samoobrony, tak trochę inaczej - nie będzie w pigułce, ale w kapsułce, no i jak kurs to popijać też będziemy.

Nadchodzi przeklęty czas
Łzy, krew, cierpienie tak to jest wiosna, co? Przecież to taki piękny czas. Wszystko się budzi jest pięknie kwiaty kwitną. Jak dla kogo. Kogo cieszy kwitnąca jabłoń jak ma się przez to katar albo drapie się do krwi kiedy zje się truskaweczki? Można rzec, że dla ogromnej i rosnącej wciąż populacji wiosna to czas męki rzec można udręki.

Skąd się wzięło przekleństwo?
Słowo „Alergia” pochodzi z greki. To powszechnie praktykowane nazewnictwo. Słowo składa się z rdzeni dwóch wyrazów: „allos” znaczącego „inaczej” oraz „ergon” oznaczającego „czynność”.

Określenie to używane w medycynie oznacza stan, w którym system obronny organizmu funkcjonuje inaczej niż zazwyczaj.

Jesteś wrogo nastawiony stąd przyczyna, choć może nie twoja wina?

W organizmie przestaje funkcjonować system rozpoznawania pomiędzy czynnikami szkodliwymi, a nieszkodliwymi.

Organizm w reakcji na nieszkodliwe czynniki reaguje jak na zagrożenie i wytwarza znacznie więcej przeciwciał niż aktualnie jest potrzebne. Obrona stworzona zasadniczo w celu chronienia organizmu, sama wyzwala symptomy chorobowe.

Przy ponownym kontakcie z tym czynnikiem system immunologiczny przypomina ją sobie i mobilizuje obronę. Pomiędzy rozpoznaniem czynnika jako „wroga”, a uruchomieniem reakcji obronnej mogą upłynąć lata, ale może też nastąpić reakcja natychmiastowa-nie ma na to reguły.

Przeciwciała nie są w stanie zablokować działania domniemanego wroga. Organizm wytwarza większą ilość immunoglobulin, określone komórki tkanki łącznej pobudzane są do produkcji pewnych substancji, tzw. Mediatorów. W ten sposób niewinna substancja stała się czynnikiem wyzwalającym reakcje algebraiczną - nazywamy ją alergenem.

Histamina w tym tkwi przyczyna
Mediatory są w organizmie odpowiedzialne za końcowy efekt reakcji algebraicznej, wywołują podrażnienia skóry, kichanie, obrzęk śluzówek, bóle głowy i brzucha. Najbardziej znanym mediatorem jest histamina. Dlatego też w zmniejszeniu objawów alergii stosuje się leki, które mają działanie przeciwhistaminowe.

(Histamina -  pobudza wydzielanie soku żołądkowego, jest neuroprzekaźnikiem, hormonem).

Czy to już plaga? Statystyki
W ostatnich latach w Europie ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba osób cierpiących na alergie. Liczba naturalnych alergenów nie zwiększyła się, ale przybyło uczulających substancji chemicznych- to wniosek na podstawie wieloletnich badań alergologa prof. Czarnobilskiej.

Problem w procentach*:

  • 40% Polaków deklaruje, że posiada objawy alergiczne
  • 50% Polaków ma dodatni wynik testów alergicznych
  • zdecydowanie częściej objawy alergiczne występują w obszarach miejskich, niż wiejskich
  • Polska znajduje się wśród 10. krajów europejskich, pod względem zachorowalności na alergię
  • jedynie 30% astmatyków zdaje sobie sprawę ze swojej choroby
  • na astmę cierpi co 12 dziecko i co 19 dorosły Polak

*Dane pochodzą z badań przeprowadzonych przez Epidemiologię Chorób Alergicznych w Polsce oraz przez Polish Mul­ti­cen­tre Study of Epi­de­mio­logy of Aller­gic Dise­ases

Alergicznych mieszczuchów jest więcej
Wspomniana już Pani profesor zauważa  również, iż "dodatkowo naturalne alergeny, np. pyłek roślin, są bardziej agresywne w środowisku zanieczyszczonym i stąd, jak pokazują badania epidemiologiczne ECAP (Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce - PAP), więcej alergików, w tym cierpiących na alergię pyłkową, mamy nie na terenach wiejskich, ale w miejskich aglomeracjach".

Rodzaje alergii
Alergia może być wrodzona, ale zdecydowanie więcej alergii mamy nabytych. Przyczyn nabycia jest wiele, jednak głównie to styl życia. I tu ponownie odwołam się do badań Pani profesor: Znane od dawna alergie wrodzone, czyli atopowe, są łatwe do zdiagnozowania za pomocą klasycznych testów. "Te alergie bywają agresywne w przebiegu, na szczęście mamy na nie leki i możemy stosować leczenie przyczynowe, jakim jest immunoterapia swoista, czyli odczulanie. Z kolei alergie nabyte są chorobą cywilizacyjną i prawdziwym wyzwaniem dla medycyny, ponieważ wciąż nie rozpoznaliśmy wielu alergenów je wywołujących i nie mamy możliwości odczulenia pacjentów uczulonych na substancje chemiczne" – wyjaśniła.

Zablokuj się bezpiecznie
Obecnie w walce z objawami alergii wykorzystuje się leki przeciwhistaminowe II generacji, jednak wywołują one skutki uboczne, część osób reaguje na leki sennością, bólami i zawrotami głowy, niepokojem, suchość w ustach, zaburzenia widzenia (rozmazany obraz) a także trudności z oddawaniem moczu (zatrzymanie moczu) i zaburzeń pracy żołądka i jelit. Bardzo często leki te są brane w zbyt dużych dawkach a jest to bardzo niebezpieczne. Leki te również zawierają konserwanty. Pozostaje również kwestia pochodzenia i bezpieczeństwa surowców.

Ciemna strony wiosny może być jaśniejsza
Wiele osób stosuje leki antyhistaminowe. Na jednych działają lepiej na innych mniej.
Ale prawda jest taka, że osoby, które regularnie dostarczają probiotyki, witaminy i minerały dbają o oczyszczanie organizmu są zdecydowanie mniej podatne na alergie i nie dosięgają ich ciągłe kichania od pyłków czy nie mają oczu białych futerkowych zwierzaków - czerwonych.

Zablokuj się bezpiecznie
Kichaj na alergię oczywiście w przenośni, ale trzeba bezwzględnie ujarzmić wroga  za broń służy nam bromelaina, witamina C, kwercetyna, chrząstnica kędzierzawa, które uodpornią, chronią przed stresem oksydacyjnym, koją i nawilżają drogi oddechowe. Właśnie takie połączenie substancji zdecydowanie poprawia jakość życia alergika. Wszystkie te składniki razem mają za zadanie właśnie otumanić histaminę. Zawarte w Pollenzym składniki działają podobnie do leków antyhistaminowych, tyle, że  jest jedno ALE, są bezpieczne, ze sprawdzonych i wysokojakościowych surowców. Po zastosowaniu jedyne co ci grozi to polubienie wiosny. Zaś efektem ubocznym jest stopniowe eliminowanie  kichania, smarkania i szlochania. 

Wiosna może być jeszcze radosna
Tak wychodzisz na dwór i jaka to przyjemność poczuć zapach wiosny, móc głęboko oddychać, więc Sznaps Ziołowy wskazany, zawierający ekstrakty ziół, które przyniosą nam ulgę i ułatwią oddychanie:
rumianek pospolity, krwawnik pospolity, pokrzywa zwyczajna, nawłoć pospolita i arnika górska. Zioła zdecydowanie poprawią komfort oddychania i uspokoją podrażnione drogi oddechowe.

Pollenzym


Sznaps Ziołowy

Życzę na koniec miłego czerpania z uroków wiosny. Nareszcie możesz puścić z dymem  kalendarz pylenia.

Mamy już broń teraz tylko trzeba ją umiejętnie użyć by żyło się lepiej.


Nowe i Zdrowe

Rewelacyjne liofilizowane probiotyki 
wyprodukowane z soku ekologicznej kapusty i ekologicznego buraka

Wiosna to trudny okres dla Twojej odporności. Pomagając jelitom - pomożesz sobie.

Wyłącz Stres

 

Pięć groszy
Nie wytrzymałam i wtrąciłam się. Na początku konsternacja i grymas na twarzy Pani, a potem oczy szeroko otwarte i powoli uśmiech z nadzieją pojawia się na twarzy.
Trzeba działać szkoda by się małżeństwo rozpadło - powiadam.

To działamy!

Studium trudnego przypadku
Taki męski typ tabletek łykać nie będzie i jeszcze te francuskie podniebienie pluje wszystkim co nieznane, wybredny i marudny, macho co wszystko wie. Biorąc pod uwagę wybredność i marudność delikwenta polecam magnez smak malinowo cytrynowy do picia.

Pani pyta
i co taki napój z magnezem pomoże, to tylko magnez?!

Niezbędna równowaga
Magnez i wapń należą do podstawowych składników mineralnych niezbędnych każdemu z nas. By cieszyć się zdrowiem muszą one być w równowadze ze sobą. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Moneta zdrowia
Wapń i magnez są jak przeciwne strony monety. Wapń pobudza nerwy a magnez je uspokaja.Wapń powoduje skurcz mięśni. Magnez jest niezbędny do rozluźnienia mięśni. Wapń jest potrzebny do krzepnięcia krwi, ale magnez utrzymuje krew swobodnie płynącą.

Zbalansuj swój ON/OFF

Jak działa przełącznik spokoju?
Gdy znajdujemy się pod wpływem stresu, nasze komórki zawierające magnez w stanie spoczynkowym - przechodzą zmianę. Wapń, zwykle poza komórkami, wchodzi do komórek, a poziom wapnia staje się wysoki. Jest to stan działania, w którym na przykład komórki mięśni kurczy się i napina mięśnie. Magnez następnie wypycha wapń z komórki i komórka ponownie znajduje się w stanie spoczynkowym, zrelaksowanym. Pomyśl o tym jako o przełączeniu typu ON/OFF. OFF to magnez, a ON to wapń.

Ale co dzieje się z komórką, która nie jest w równowadze - gdzie poziom magnezu w organizmie jest niewystarczający?

Mówiąc prosto, przełącznik OFF nie wyłącza się całkowicie. Oznacza to, że wapń może ciągle przenikać do komórek i stymulować aktywność komórek (przełącznik "włączony"). Rezultatem jest stres towarzyszący jednemu lub więcej objawom niedoboru magnezu.

Na skróty, ale tylko myślowe
Magnez i wapń działają synergistycznie, zapewniając równowagę w całym organizmie. W miarę jak wapń napina komórki, magnez działa na rzecz przywrócenia równowagi komórki i odzyskania spokoju.Jest on niezbędny dla kości i stawów, działa nie tylko rozluźniająco, ale również przeciwbólowo.

Ku przypomnieniu
Setki najważniejszych biochemicznych reakcji w naszym organizmie opiera się na obecności magnezu. Do najbardziej kluczowych należą chociażby syntezy białka, dna, tłuszczów i węglowodanów.

Globalny problem niedoboru
Ponad dwie trzecie populacji nie przyjmuje zalecanej dziennej ilości magnezu, a potem dziwimy się skąd biorą się choroby: osteoporoza, nadciśnienie, choroby serca, astma, depresja. Ale niedobór magnezu to ryzyko udaru, zapaleniu stawów, rzucawki, PMS, kamieni nerkowych, nowotworów.

Słodka choroba za która słoną płacisz
Magnez dla chorujących na cukrzycę to bardzo istotny pierwiastek bo jest on niezbędny w procesie metabolizowania węglowodanów i odgrywa tym samym kluczową rolę w produkcji insuliny przez organizm. Niedobory magnezu mogą zwiększać odorność na insulinę a co za tym idzie kontrolę cukru we krwi w cukrzycy typu 2.

Wysoki poziom cukru, to większa ilość traconego magnezu wraz z moczem, którego i tak chorzy mają niedobory. Wiec sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, a rzec właściwie można pogłębia stan chorobowy.

Włącznik odprężenia

Pij i zdrowiej żyj
Napij się przeciwstresowo, na zdrowie i ze smakiem


Za dużo drinków za mało powietrza
Przesadziłeś z alkoholem, dokucza ćmiący ból głowy, bierz magnez, a może chcesz zgubić nadliczbowe kilogramy? Zwiększ ilość magnezu w diecie zobaczysz efekty.

Ważne jednak aby wybrać odpowiednią formę dla jego przyswojenia.


Ekologiczne Środki Czystości

Wiosenne nadzieje

Samodyscyplina skuteczniejsza

Wiosna wyprzedza pod względem postanowień Nowy Rok i z realizacją też jest trochę lepiej. Słoneczne i ciepłe dni dodają nam energii do działania i łatwiej osiągnąć nam te założone cele. Więc przy okazji wiosny wszystkim życzymy siły i wytrwałości i odrobiny czasu na przeczytanie biuletynu.

Nowalijki. MNIAM :-)
Już pojawiły się na targu młode warzywa. Spragnieni młodych warzyw nie odmówimy sobie młodej kapustki z młodą marchewką i ziemniaczki z masełkiem, a jeszcze ogóreczek szklarniowy z koperkiem i śmietaną i ślinka leci a…...co.

Gdzie i jak to rosło?
Nieważne. Tęsknota za młodymi pysznościami i apetyt wyprzedza zdrowy rozsądek.

Zmyj pestycydy
Takie warzywa to kolekcja środków ochrony roślin, które trzeba przed zjedzeniem usunąć, więc biorę spray do mycia warzyw i owoców psik psik i bezpiecznie zmywam pestycydy.

Ale nie tylko nowalijki psikam płynem. Codzienna wyprawka do szkoły dziecka to oprócz kanapek również jabłko, ale niestety jabłka są na liście najbardziej opryskiwanych owoców. Pokrywane są środkami, które mają zwiększyć okres przydatności. W sklepie wszyscy je dotykają więc bezwzględnie trzeba je wyczyścić przed spożyciem. A cytrynka ta to już w ogóle, skupisko środków ochrony, więc nie ma co się zastanawiać i bezpiecznie myć owoce i warzywa.

I tu mała prezentacja….Skoncentrowany, w 100% naturalny i bezpieczny płyn do usuwania pozostałości pestycydów, nawozów i zanieczyszczeń z owoców i warzyw. Brak sztucznych barwników, substancji zapachowych i szkodliwych konserwantów gwarantują zachowanie zdrowia i naturalnego smaku mytych produktów. Łagodny dla dłoni bezpieczny dla organizmu i środowiska.

A na blacie jem śniadanie i iskrzy
Na blacie kuchennym wielu z nas przygotowuje posiłki zapominając o desce, albo odkładając umyte jabłko, czy obrane ogórki. Jak wyczyścić blat by nie stwarzał zagrożenia dla każdego z nas, alergików, czy żywności? Podpowiadamy.

Hipoalergiczny i ekologiczny, gotowy do użycia płyn do mycia i odtłuszczania.

Szczególnie przyjazny dla osób z alergią (AZS, wypryskiem kontaktowym), astmą i katarami.

Nadaje się do sprzętów kuchennych, AGD, mebli i innych wodoodpornych powierzchni. Rewelacyjnie rozpuszcza bieżące i zgromadzone tłuste zanieczyszczenia z powierzchni.

Nadaje się do wszystkich powierzchni wodoodpornych. Czyści kafelki, fugi, sprzęty AGD, blaty, meble i najdelikatniejsze powierzchnie.

Świetnie nadaje się do mycia patelni ponieważ nie ingeruje i nie przesusza powłok ochronnych.
Przyjazny dla środowiska i otoczenia.

Ups na podłogę spadła kanapka i co teraz?
Ile to razy w domu spadnie jedzonko na podłogę. Zazwyczaj szkoda wyrzucić, no bo jak w domu to można wziąć z podłogi? Na pewno?

Podłogi myjemy drażniącymi środkami, a potem takie masełko się przykleja i haps do buzi. Kanapka oprócz masła ma teraz odrobinę dodatków może nie smakowych, ale trujących.

Dzieci leżące na podłodze czy nasze milusińskie zwierzaki, które zlizują z podłogi to i owo.

Musimy myśleć o tym kiedy używamy takiej chemii w domu podłogi też trzeba myć skutecznie i bezpiecznie.

Skoncentrowany, bezbarwny, ekologiczny i hipoalergiczny środek do mycia podłóg. Idealny dla osób wrażliwych na środki chemiczne oraz tych ceniących sobie zdrowie swoje i najbliższych.

Zalecane szczególnie dla osób z alergią (AZS, wypryskiem kontaktowym), astmą i katarami.

Nie posiada barwników ani zapachu. Składa się z substancji w 100% pochodzenia roślinnego.

Nadaje się do mycia podłóg wodoodpornych: paneli, gresu, terakoty, linoleum, PCV i innych. Z łatwością usuwa zabrudzenia pozostawiając czystą powierzchnię bez zapachu.

Przyjemności na bok najpierw obowiązki
Dom jest do mieszkania, a nie do sprzątania. Z przymrużeniem oka traktuję takie rymy, jednak sprzątać trzeba, choć jest tyle i przyjemniejszych i ciekawszych zajęć niż bieganie ze ścierką, która w dodatku jest niebezpieczna dla nas.

Regularnie oczyszczasz organizm, dbasz o siebie, a tu masz psik psik na lustro rozpylamy i wdychamy to świństwo.

Przy myciu podłogi też opary lądują w nosie i cyk przez śluzówkę do wnętrza.
Ja już dawno zmieniłam środki na bezpieczne.

Skoncentrowany, bezbarwny, ekologiczny i hipoalergiczny środek do mycia podłóg. Idealny dla osób wrażliwych na środki chemiczne oraz tych ceniących sobie zdrowie swoje i najbliższych.

Zalecane szczególnie dla osób z alergią (AZS, wypryskiem kontaktowym), astmą i katarami.

Nie posiada barwników ani zapachu. Składa się z substancji w 100% pochodzenia roślinnego. Nadaje się do mycia podłóg wodoodpornych: paneli, gresu, terakoty, linoleum, PCV i innych. Z łatwością usuwa zabrudzenia pozostawiając czystą powierzchnię bez zapachu.

Zabawki też lubią być czyste
100% natury. Gotowy do użycia, bezpieczny i hipoalergiczny płyn do usuwania wszystkich zabrudzeń z zabawek, bez pozostawiania szkodliwych zapachów czy barwników. Gwarancja bezpieczeństwa zdrowia naszych bezbronnych najmilszych. Łagodny dla dłoni bezpieczny dla organizmu i środowiska. Nie zakłóca naturalnej flory bakteryjnej.

Łazienkowe potwory
Jednym z łazienkowych potworów to na pewno kabina prysznicowa, jedni posiadacze ją przeklinają zwłaszcza ci, którzy ją myją niemalże codziennie. Cóż kabina to dla mnie klaustrofobiczne miejsce, ale mówić poważnie żeby ją wymyć musisz się trochję pogimanstykować, trzeba całą wewnątrz spryskać więc chcąc nie chcąc musisz do niej wejść i co rozpylasz i wdychasz ten drogi płyn bo niestety płyny do czyszczenia kabin mało nie kosztują …!!!!!!!

Czyli niby sprzątasz żeby było czysto i higienicznie a fundujesz ciału “syf”.
A można myć tak: Ekologiczna, hipoalergiczna i w 100% naturalna formuła do usuwania kamienia wodnego z kabin prysznicowych, armatury i innych powierzchni. Pozostawia lśniącą i czystą powierzchnię. Brak sztucznych barwników i zapachu chroni przed uczuleniami. Szczególnie zalecana osobom z alergiami, astmą oraz przy atopowym zapaleniu skóry.

Ekologiczne środki czystośći

Krótko zwięźle i na temat. To lubię.
Skład produktów do sprzątania Croen to kilka aktywnych i bezpiecznych składników, a nie cała tablica Mendelejewa.

Poduszeczki zapachowe

Nasprzatałaś się, zmęczyłaś?
Odsapnij połóż głowę na poduszce i zaśnij.. nie takiej sobie zwykłej poduszce, a na poduszce do zadań specjalnych.

Ach śpij bo właśnie….

Budzę się rano oczy zapuchnięte a głowa kwadratowa.
Gdyby cofnąć czas i ułożyć głowę do snu na lawendzie i rano obudzić się wyspanym bez zapuchniętych oczu.

Lawenda czaruje swoim pięknem, oszałamia zapachem. Kojarzona z Prowansją, zanim trafiła na pola uprawne Europy, znana była już w Indiach, Persji, a także na Wyspach Kanaryjskich. Używana przez starożytnych Rzymian podczas kąpieli, zawiera w swoim składzie około 3% olejków eterycznych, a także wiele substancji czynnych, takich jak na przykład: garbniki, kumaryny, fitosterole, antocyjany, sole mineralne, flawonoidy oraz kwasy organiczne. Kwiaty lawendy wykazują szereg właściwości wspomagających leczenie. Lawenda posiada silne właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwzapalne i kojące. Mało popularny susz lawendowy wydziela wspaniały zapach, równie intensywny, jak aromat świeżych kwiatów. Poduszeczka z lawendy zapewni spokój i odprężenie oraz ułatwi zasypianie. Potrafi nie tylko ukoić nerwy, ale także złagodzić ból (głowy, zatok, zęba itd.), wyeliminować stan zapalny, wspomóc walkę z trądzikiem, zmniejszyć obrzęk, przyśpieszyć gojenie ran … A przy tym cudownie pachnie.

Przykłady zastosowań:
- jeśli boli Cię głowa, ząb, zatoki, umieść poduszkę na dłuższą chwilę w miejscu bólu;
- masz problem z zaśnięciem, przyłóż poduszkę do twarzy i wdychaj jej cudowny zapach;
- pocieraj poduszeczką miejsca zranienia, obrzęku lub innych zmian skórnych;
- jesteś zestresowany potrząsaj poduszeczką w okolicy twarzy, żeby emitować jej cudowny, niepowtarzalny zapach.
Poduszki są w czterech rodzajach każda spełnia inne zadanie, możesz komuś sprezentować to zdecydowanie lepszy pomysł na prezent, niż butelczyna czegoś...
Ktoś o tobe będzie dobrze mysłał kiedy przytuli się, czy przyłoży podusię do obolałego miejsca i przyniesie mu to ulgę.

Poduszeczki zapachowe


Atrakcyjna WYPRZEDAŻ

ALOES W KAPSUŁKACH
było 21,00 zł. jest 9,00 zł.

Kupuj póki jeszcze jest -)

Wysoce skoncentrowany sok z aloesu pozyskiwany w doskonałej technologii liofilizacji - suszenia próżniowego. Czyli woda zostaje usunięta i zostaje to, co w aloesie najcenniejsze – substancje aktywne.

Aloe Vera Concentrate
to 1,5 litra świeżego soku z aloesu zamkniętego w 60 kapsułkach.

Aloes w kapsułkach

Teraz już tylko z górki.
Coraz dłuższe dni, coraz więcej słońca.
Wiosna na całego!
Spokojnie wytrzymasz.
Usiądź ze szklanką bardzo dobrej herbatki.
Ja funduję :)
Kupisz dwie dowolne
herbatki z serii Arvin's

ja dorzucę Ci bezpłatnie trzecią na zimową rozgrzewkę.
Ta gratisowa Tridosha
to Ajurwedyjska mieszanka ziół i przypraw - 40 g. 20 saszetek!

Dziękuję!

"Żyj naturalnie" nr 11
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz nowy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 11
kupisz od 3 stycznia w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe,
która to firma zapewnia Dostawę Prasy do
Restauracji, Kawiarni, Hotelu, Bistro, Salonu Motoryzacyjnego, Kliniki.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 69 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 37 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]