Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 299
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście dziewięćdziesiąty dziewiąty numer biuletynu,
którego głównym tematem
jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Wiosna na całego!!!
Znajdziesz chwilkę na przeczytanie mojego Biuletynu?
Proszę! Czytaj do końca :)
Dziękuję.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
☀️ Obudź swój brzuch

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl


Anna Mula
opowiada
Czerwona Królowa - Astaksantyna

Zdrowotne fochy i achy
Jadę autobusem w deszczowy dzień przede mną 40 minut podróży, powieje nudą myślę sobie i nagle słyszę taki oto dialog no to nie będzie nudy:-)

“Mam dość!
Wzięłam głęboki oddech nie raz nie dwa a dziesięć razy i nie pomogło.

Spokojna muzyka nie działa.
Co dalej?

On krzyczy ciska się napięty taki, że połamać można szczeble, kołki, nie wiem co się z nim dzieje? Narzeka, że wszystko go boli, plecy i stawy, a najbardziej kolana. ZASNĄĆ NIE MOŻE, A BUDZI SIĘ ZMĘCZONY. Wiem, że ma stresującą pracę, ale kto nie ma dzisiaj stresu, jak mu kapsułki podsuwam to minę ma groźną więc odpuszczam.

Kurcze już nie mogę rozwód chyba wezmę, chcę mu pomóc, ale skoro on mnie nie słucha i brać nic nie chce, to ja mam już dość.

Zatrzymaj się i weź głęboki oddech raz jeszcze, tym razem pomoże.

Myślę sobie
kobietko nie wysiadaj z tego pociągu zwanym małżeństwem, lepiej oboje zatrzymajcie się na stacji zdrowie i ruszajcie dalej razem w lepszą drogę.

Pięć groszy
Nie wytrzymałam i wtrąciłam się. Na początku konsternacja i grymas na twarzy Pani, a potem oczy szeroko otwarte i powoli uśmiech z nadzieją pojawia się na twarzy.
Trzeba działać szkoda by się małżeństwo rozpadło - powiadam.

To działamy!

Studium trudnego przypadku
Taki męski typ tabletek łykać nie będzie i jeszcze te francuskie podniebienie pluje wszystkim co nieznane, wybredny i marudny, macho co wszystko wie. Biorąc pod uwagę wybredność i marudność delikwenta polecam magnez smak malinowo cytrynowy do picia.

Pani pyta
i co taki napój z magnezem pomoże, to tylko magnez?!

Niezbędna równowaga
Magnez i wapń należą do podstawowych składników mineralnych niezbędnych każdemu z nas. By cieszyć się zdrowiem muszą one być w równowadze ze sobą. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Moneta zdrowia
Wapń i magnez są jak przeciwne strony monety. Wapń pobudza nerwy a magnez je uspokaja.Wapń powoduje skurcz mięśni. Magnez jest niezbędny do rozluźnienia mięśni. Wapń jest potrzebny do krzepnięcia krwi, ale magnez utrzymuje krew swobodnie płynącą.

Zbalansuj swój ON/OFF

Jak działa przełącznik spokoju?
Gdy znajdujemy się pod wpływem stresu, nasze komórki zawierające magnez w stanie spoczynkowym - przechodzą zmianę. Wapń, zwykle poza komórkami, wchodzi do komórek, a poziom wapnia staje się wysoki. Jest to stan działania, w którym na przykład komórki mięśni kurczy się i napina mięśnie. Magnez następnie wypycha wapń z komórki i komórka ponownie znajduje się w stanie spoczynkowym, zrelaksowanym. Pomyśl o tym jako o przełączeniu typu ON/OFF. OFF to magnez, a ON to wapń.

Ale co dzieje się z komórką, która nie jest w równowadze - gdzie poziom magnezu w organizmie jest niewystarczający?

Mówiąc prosto, przełącznik OFF nie wyłącza się całkowicie. Oznacza to, że wapń może ciągle przenikać do komórek i stymulować aktywność komórek (przełącznik "włączony"). Rezultatem jest stres towarzyszący jednemu lub więcej objawom niedoboru magnezu.

Na skróty, ale tylko myślowe
Magnez i wapń działają synergistycznie, zapewniając równowagę w całym organizmie. W miarę jak wapń napina komórki, magnez działa na rzecz przywrócenia równowagi komórki i odzyskania spokoju.Jest on niezbędny dla kości i stawów, działa nie tylko rozluźniająco, ale również przeciwbólowo.

Ku przypomnieniu
Setki najważniejszych biochemicznych reakcji w naszym organizmie opiera się na obecności magnezu. Do najbardziej kluczowych należą chociażby syntezy białka, dna, tłuszczów i węglowodanów.

Globalny problem niedoboru
Ponad dwie trzecie populacji nie przyjmuje zalecanej dziennej ilości magnezu, a potem dziwimy się skąd biorą się choroby: osteoporoza, nadciśnienie, choroby serca, astma, depresja. Ale niedobór magnezu to ryzyko udaru, zapaleniu stawów, rzucawki, PMS, kamieni nerkowych, nowotworów.

Słodka choroba za która słoną płacisz
Magnez dla chorujących na cukrzycę to bardzo istotny pierwiastek bo jest on niezbędny w procesie metabolizowania węglowodanów i odgrywa tym samym kluczową rolę w produkcji insuliny przez organizm. Niedobory magnezu mogą zwiększać odorność na insulinę a co za tym idzie kontrolę cukru we krwi w cukrzycy typu 2.

Wysoki poziom cukru, to większa ilość traconego magnezu wraz z moczem, którego i tak chorzy mają niedobory. Wiec sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, a rzec właściwie można pogłębia stan chorobowy.

Włącznik odprężenia

Pij i zdrowiej żyj
Napij się przeciwstresowo, na zdrowie i ze smakiem


Za dużo drinków za mało powietrza
Przesadziłeś z alkoholem, dokucza ćmiący ból głowy, bierz magnez, a może chcesz zgubić nadliczbowe kilogramy? Zwiększ ilość magnezu w diecie zobaczysz efekty.

Ważne jednak aby wybrać odpowiednią formę dla jego przyswojenia.


Ekologiczne Środki Czystości

Wiosenne nadzieje

Samodyscyplina skuteczniejsza

Wiosna wyprzedza pod względem postanowień Nowy Rok i z realizacją też jest trochę lepiej. Słoneczne i ciepłe dni dodają nam energii do działania i łatwiej osiągnąć nam te założone cele. Więc przy okazji wiosny wszystkim życzymy siły i wytrwałości i odrobiny czasu na przeczytanie biuletynu.

Nowalijki. MNIAM :-)
Już pojawiły się na targu młode warzywa. Spragnieni młodych warzyw nie odmówimy sobie młodej kapustki z młodą marchewką i ziemniaczki z masełkiem, a jeszcze ogóreczek szklarniowy z koperkiem i śmietaną i ślinka leci a…...co.

Gdzie i jak to rosło?
Nieważne. Tęsknota za młodymi pysznościami i apetyt wyprzedza zdrowy rozsądek.

Zmyj pestycydy
Takie warzywa to kolekcja środków ochrony roślin, które trzeba przed zjedzeniem usunąć, więc biorę spray do mycia warzyw i owoców psik psik i bezpiecznie zmywam pestycydy.

Ale nie tylko nowalijki psikam płynem. Codzienna wyprawka do szkoły dziecka to oprócz kanapek również jabłko, ale niestety jabłka są na liście najbardziej opryskiwanych owoców. Pokrywane są środkami, które mają zwiększyć okres przydatności. W sklepie wszyscy je dotykają więc bezwzględnie trzeba je wyczyścić przed spożyciem. A cytrynka ta to już w ogóle, skupisko środków ochrony, więc nie ma co się zastanawiać i bezpiecznie myć owoce i warzywa.

I tu mała prezentacja….Skoncentrowany, w 100% naturalny i bezpieczny płyn do usuwania pozostałości pestycydów, nawozów i zanieczyszczeń z owoców i warzyw. Brak sztucznych barwników, substancji zapachowych i szkodliwych konserwantów gwarantują zachowanie zdrowia i naturalnego smaku mytych produktów. Łagodny dla dłoni bezpieczny dla organizmu i środowiska.

A na blacie jem śniadanie i iskrzy
Na blacie kuchennym wielu z nas przygotowuje posiłki zapominając o desce, albo odkładając umyte jabłko, czy obrane ogórki. Jak wyczyścić blat by nie stwarzał zagrożenia dla każdego z nas, alergików, czy żywności? Podpowiadamy.

Hipoalergiczny i ekologiczny, gotowy do użycia płyn do mycia i odtłuszczania.

Szczególnie przyjazny dla osób z alergią (AZS, wypryskiem kontaktowym), astmą i katarami.

Nadaje się do sprzętów kuchennych, AGD, mebli i innych wodoodpornych powierzchni. Rewelacyjnie rozpuszcza bieżące i zgromadzone tłuste zanieczyszczenia z powierzchni.

Nadaje się do wszystkich powierzchni wodoodpornych. Czyści kafelki, fugi, sprzęty AGD, blaty, meble i najdelikatniejsze powierzchnie.

Świetnie nadaje się do mycia patelni ponieważ nie ingeruje i nie przesusza powłok ochronnych.
Przyjazny dla środowiska i otoczenia.

Ups na podłogę spadła kanapka i co teraz?
Ile to razy w domu spadnie jedzonko na podłogę. Zazwyczaj szkoda wyrzucić, no bo jak w domu to można wziąć z podłogi? Na pewno?

Podłogi myjemy drażniącymi środkami, a potem takie masełko się przykleja i haps do buzi. Kanapka oprócz masła ma teraz odrobinę dodatków może nie smakowych, ale trujących.

Dzieci leżące na podłodze czy nasze milusińskie zwierzaki, które zlizują z podłogi to i owo.

Musimy myśleć o tym kiedy używamy takiej chemii w domu podłogi też trzeba myć skutecznie i bezpiecznie.

Skoncentrowany, bezbarwny, ekologiczny i hipoalergiczny środek do mycia podłóg. Idealny dla osób wrażliwych na środki chemiczne oraz tych ceniących sobie zdrowie swoje i najbliższych.

Zalecane szczególnie dla osób z alergią (AZS, wypryskiem kontaktowym), astmą i katarami.

Nie posiada barwników ani zapachu. Składa się z substancji w 100% pochodzenia roślinnego.

Nadaje się do mycia podłóg wodoodpornych: paneli, gresu, terakoty, linoleum, PCV i innych. Z łatwością usuwa zabrudzenia pozostawiając czystą powierzchnię bez zapachu.

Przyjemności na bok najpierw obowiązki
Dom jest do mieszkania, a nie do sprzątania. Z przymrużeniem oka traktuję takie rymy, jednak sprzątać trzeba, choć jest tyle i przyjemniejszych i ciekawszych zajęć niż bieganie ze ścierką, która w dodatku jest niebezpieczna dla nas.

Regularnie oczyszczasz organizm, dbasz o siebie, a tu masz psik psik na lustro rozpylamy i wdychamy to świństwo.

Przy myciu podłogi też opary lądują w nosie i cyk przez śluzówkę do wnętrza.
Ja już dawno zmieniłam środki na bezpieczne.

Skoncentrowany, bezbarwny, ekologiczny i hipoalergiczny środek do mycia podłóg. Idealny dla osób wrażliwych na środki chemiczne oraz tych ceniących sobie zdrowie swoje i najbliższych.

Zalecane szczególnie dla osób z alergią (AZS, wypryskiem kontaktowym), astmą i katarami.

Nie posiada barwników ani zapachu. Składa się z substancji w 100% pochodzenia roślinnego. Nadaje się do mycia podłóg wodoodpornych: paneli, gresu, terakoty, linoleum, PCV i innych. Z łatwością usuwa zabrudzenia pozostawiając czystą powierzchnię bez zapachu.

Zabawki też lubią być czyste
100% natury. Gotowy do użycia, bezpieczny i hipoalergiczny płyn do usuwania wszystkich zabrudzeń z zabawek, bez pozostawiania szkodliwych zapachów czy barwników. Gwarancja bezpieczeństwa zdrowia naszych bezbronnych najmilszych. Łagodny dla dłoni bezpieczny dla organizmu i środowiska. Nie zakłóca naturalnej flory bakteryjnej.

Łazienkowe potwory
Jednym z łazienkowych potworów to na pewno kabina prysznicowa, jedni posiadacze ją przeklinają zwłaszcza ci, którzy ją myją niemalże codziennie. Cóż kabina to dla mnie klaustrofobiczne miejsce, ale mówić poważnie żeby ją wymyć musisz się trochję pogimanstykować, trzeba całą wewnątrz spryskać więc chcąc nie chcąc musisz do niej wejść i co rozpylasz i wdychasz ten drogi płyn bo niestety płyny do czyszczenia kabin mało nie kosztują …!!!!!!!

Czyli niby sprzątasz żeby było czysto i higienicznie a fundujesz ciału “syf”.
A można myć tak: Ekologiczna, hipoalergiczna i w 100% naturalna formuła do usuwania kamienia wodnego z kabin prysznicowych, armatury i innych powierzchni. Pozostawia lśniącą i czystą powierzchnię. Brak sztucznych barwników i zapachu chroni przed uczuleniami. Szczególnie zalecana osobom z alergiami, astmą oraz przy atopowym zapaleniu skóry.

Ekologiczne środki czystośći

Krótko zwięźle i na temat. To lubię.
Skład produktów do sprzątania Croen to kilka aktywnych i bezpiecznych składników, a nie cała tablica Mendelejewa.

Poduszeczki zapachowe

Nasprzatałaś się, zmęczyłaś?
Odsapnij połóż głowę na poduszce i zaśnij.. nie takiej sobie zwykłej poduszce, a na poduszce do zadań specjalnych.

Ach śpij bo właśnie….

Budzę się rano oczy zapuchnięte a głowa kwadratowa.
Gdyby cofnąć czas i ułożyć głowę do snu na lawendzie i rano obudzić się wyspanym bez zapuchniętych oczu.

Lawenda czaruje swoim pięknem, oszałamia zapachem. Kojarzona z Prowansją, zanim trafiła na pola uprawne Europy, znana była już w Indiach, Persji, a także na Wyspach Kanaryjskich. Używana przez starożytnych Rzymian podczas kąpieli, zawiera w swoim składzie około 3% olejków eterycznych, a także wiele substancji czynnych, takich jak na przykład: garbniki, kumaryny, fitosterole, antocyjany, sole mineralne, flawonoidy oraz kwasy organiczne. Kwiaty lawendy wykazują szereg właściwości wspomagających leczenie. Lawenda posiada silne właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwzapalne i kojące. Mało popularny susz lawendowy wydziela wspaniały zapach, równie intensywny, jak aromat świeżych kwiatów. Poduszeczka z lawendy zapewni spokój i odprężenie oraz ułatwi zasypianie. Potrafi nie tylko ukoić nerwy, ale także złagodzić ból (głowy, zatok, zęba itd.), wyeliminować stan zapalny, wspomóc walkę z trądzikiem, zmniejszyć obrzęk, przyśpieszyć gojenie ran … A przy tym cudownie pachnie.

Przykłady zastosowań:
- jeśli boli Cię głowa, ząb, zatoki, umieść poduszkę na dłuższą chwilę w miejscu bólu;
- masz problem z zaśnięciem, przyłóż poduszkę do twarzy i wdychaj jej cudowny zapach;
- pocieraj poduszeczką miejsca zranienia, obrzęku lub innych zmian skórnych;
- jesteś zestresowany potrząsaj poduszeczką w okolicy twarzy, żeby emitować jej cudowny, niepowtarzalny zapach.
Poduszki są w czterech rodzajach każda spełnia inne zadanie, możesz komuś sprezentować to zdecydowanie lepszy pomysł na prezent, niż butelczyna czegoś...
Ktoś o tobe będzie dobrze mysłał kiedy przytuli się, czy przyłoży podusię do obolałego miejsca i przyniesie mu to ulgę.

Poduszeczki zapachowe


Atrakcyjna WYPRZEDAŻ

ALOES W KAPSUŁKACH
było 21,00 zł. jest 9,00 zł.

Kupuj póki jeszcze jest -)

Wysoce skoncentrowany sok z aloesu pozyskiwany w doskonałej technologii liofilizacji - suszenia próżniowego. Czyli woda zostaje usunięta i zostaje to, co w aloesie najcenniejsze – substancje aktywne.

Aloe Vera Concentrate
to 1,5 litra świeżego soku z aloesu zamkniętego w 60 kapsułkach.

Aloes w kapsułkach

Teraz już tylko z górki.
Coraz dłuższe dni, coraz więcej słońca.
Wiosna na całego!
Spokojnie wytrzymasz.
Usiądź ze szklanką bardzo dobrej herbatki.
Ja funduję :)
Kupisz dwie dowolne
herbatki z serii Arvin's

ja dorzucę Ci bezpłatnie trzecią na zimową rozgrzewkę.
Ta gratisowa Tridosha
to Ajurwedyjska mieszanka ziół i przypraw - 40 g. 20 saszetek!

Dziękuję!

"Żyj naturalnie" nr 11
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz nowy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 11
kupisz od 3 stycznia w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe,
która to firma zapewnia Dostawę Prasy do
Restauracji, Kawiarni, Hotelu, Bistro, Salonu Motoryzacyjnego, Kliniki.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 69 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 37 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]