Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 278
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście siedemdziesiąty ósmy numer biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Myślę, że w długie jesienne wieczory
znajdziesz czas na czytanie mojego Biuletynu.
Proszę! Czytaj do końca :)
Dziękuję.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
☀️ Smaczny i zdrowy Ocet jabłkowy

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Q10

Mam w nosie zdrowie
to nie pomyłka. Swoje zdrowie miejmy w nosie i w ogóle w całym organizmie.

Spalam się
Czasami śni mi się, że tracę inspirację, że pustka w głowie. Ale to tylko sen, bo życie zwykłych ludzi ich codzienność, bolączki, trudności i zmagania są największą inspiracją, pobudzają do refleksji i działania.

Są jednak tacy, którzy czują się wypaleni, brak im ochoty na tworzenie czegokolwiek. Często praca twórcza wymaga od nas tworzenia cały czas, ale tak się nie da. Czasami trzeba odsapnąć zresetować się, zmienić otoczenie, złapać oddech, ale są tacy, którym już to nie pomaga. Praca potrafi wypalić. Takim wypalonym ciężko znaleźć ochotę na stworzenie czegokolwiek zaczynając od potrawy i czerpania radości z własnego gotowania po zrobienie prezentu, szycie, dzierganie czy cokolwiek twórczego.

Zdrowie na 10
Koenzym Q10 – organiczny związek chemiczny z grupy chinonów, występujący w mitochondriach komórek roślinnych i zwierzęcych. Jest odpowiedzialny za przenoszenie elektronów w łańcuchu oddechowym. Po przyłączeniu elektronów swobodnie porusza się w wewnętrznej błonie mitochondrialnej umożliwiając transport elektronów między kompleksami białek łańcucha oddechowego, które wbudowane są w wewnętrzną błonę mitochondrialną.

Nazwą ubichinon określa się grupę związków różniących się długością bocznego łańcucha izoprenoidowego. W ludzkich mitochondriach najpowszechniej występuje ubichinon Q10, w którym łańcuch boczny zbudowany jest z 10 jednostek izoprenowych.

Zużywamy się
Koenzym Q10 bierze udział w wielu procesach biochemicznych. Współdziała z enzymami (stąd nazwa koenzym). Koenzym bierze udział w procesie przemiany materii. Przetwarza pożywienie na energię potrzebną do regeneracji komórek, działania mięśni i innych procesów życiowych.

Z wiekiem poziom koenzymu Q10 obniża się. Tempa spadania nabiera od 30-tki. Dlatego wskazana jest jego suplementacja. Zdecydowanie jego poziom "leci" szybciej w dół u osób żyjących w stresie, zanieczyszczonym środowisku - czyli prawie u każdego z nas. Szybciej również obniża się u osób intensywnie ćwiczących, u osób chorujących, po operacjach, zabiegach z użyciem narkozy, znieczuleń.

Nikt mi o tym nie powiedział
Choroby serca i naczyń są główną przyczyną przedwczesnej śmierci. Według danych WHO w 2015 roku, z tych powodów zmarło na świecie 17,7 miliona ludzi. Głównymi przyczynami zgonów w tej grupie była choroba wieńcowa (7,4 miliona osób) oraz udar mózgu (6,7 miliona osób).

Liczby niestety nie kłamią, a firmy produkujące leki na nadciśnienie, choroby serca, wysoki cholesterol zarabiają krocie.

Gdyby podawano dorosłym koenzym Q10, gdyby kardiolodzy, lekarze rodzinni informowali swoich pacjentów, jak ważny jest koenzym Q10 dla naszego serca te statystyki tak by nie wyglądały. Gdyby... Gdyby... Ile musi być ofiar by się coś odmieniło? A może na studiach medycznych tego nie uczą? Hmm no tak... to skąd mieliby wiedzieć, a może nie chcą?

Kochaj swoje serce bo bije dla Ciebie
Twoje serce bije tylko dla Ciebie, mając naście, dwadzieścia, trzydzieści lat nikt nie myśli o sercu z perspektywy zdrowia, nikt nie postrzega go jako najważniejszego narządu, serce dla młodych ludzi to miłość, zakochanie, namiętności. Niestety serduszko zużywa się u coraz młodszych ludzi. Czasy są takie, że nikt go nie oszczędza. Żyjemy w pędzie i ciągłym stresie, gonimy dzień wczorajszy, ALBO dzień, który jeszcze nie nadszedł.

Słyszę od wielu osób
- no mam trochę lat więc wejście po schodach musi być z zadyszką, o energii też nie ma co mówić.

Kto powiedział, że mając 50-60 lat musimy mieć zadyszkę? To co musimy, to wspierać swoje serce. Nie zapominajmy, że przez te lata dokopaliśmy nieźle naszemu sercu. Zabiegi, leki, narkozy my tego nie pamiętamy - Serce tak.

Na skaczący cukier i cholesterol
U osób chorych na cukrzycę wprowadzenie koenzymu Q10 normuje poziom glukozy we krwi.

Koenzym Q10 chroni przed nadciśnieniem tętniczym, dusznicą bolesną, udarami mózgu bo obniża poziom złego cholesterolu we krwi - zmniejsza jego produkcję w wątrobie. Koenzym walczy z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za odkładanie się cząsteczek cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych. Koenzym przeciwdziała powstawaniu skrzepów. Zwiększa również tolerancję serca na wysiłek.

Od-nowa budowa, każdy z nas jest nowy
Komórki w naszych jelitach odnawiają się co 3 dni, komórki w siatkówce oka – co 10 dni. Wątroba, nerki, śledziona i płuca odnawiają się co 300–500 dni a nasz szkielet odnawia się co 10 lat.

Pojawia się pytanie, skoro się tak odnawiamy to czemu chorujemy. I po co o siebie dbać skoro będziemy mieć "nowe"? No nie ma tak dobrze. Odnowa odnową, a my się nieustannie zużywamy i nabywamy usterek, które bez odpowiednich narzędzi usunąć się nie da. Takim narzędziem są dla nas między innymi witaminy i minerały.

Odnowa to jedno, ale stworzenie warunków do odnowy to drugie. Zresztą nie wszystko naprawić się da, niektóre elementy mimo smarowania i konserwacji po prostu się zużywają i jeśli w porę o nie nie zadbamy to nic nie zdziałamy.

Zawodowa jazda
Ogromna ilość osób nie tylko w naszym kraju również na świecie pracuje jako kierowca zawodowy szacuje się, że w Polsce jest to ok 650 tys osób. Prawie każdy z nas ma albo kogoś w rodzinie albo znajomego kierowcę.

To bardzo trudna praca, wielogodzinna jazda, wiele dni poza domem, stres, rozłąka z bliskimi, niebezpieczeństwo, trudne warunki. Właściwie można powiedzieć, że to niezdrowy zawód. Ciągły stres, trudny lub niemożliwy dostęp do zdrowej i organicznej żywności, brak regularnego snu i posiłków. Brak relaksu czy możliwości do uprawiania sportu. Niestety taka praca powoduje ryzyko wielu chorób najczęściej są to schorzenia kręgosłupa, a zaraz za nimi choroby układu krążenia.
Każdy kierowca w swoim codziennym menu powinien mieć koenzym Q10.
Dlaczego?
Powodów jest kilka: koenzym Q10 odnawia uszkodzone mitochondria, zmniejsza uczucie zmęczenia, chroni i wzmacnia serce, zwiększa jasność umysłu niezbędną do prowadzenia pojazdów, dba o poziom energii i przeciwdziała odkładania się fałdkom.

Pogromca fałdek
Koenzym Q10 transportuje kwasy tłuszczowe do mitochondriów komórkowych, gdzie produkowana jest energia.

Gdy mamy niedobór koenzymu Q10 w organizmie, spożywany przez nas pokarm idzie w boczki.

Niedobór koenzymu powoduje również, że spalanie tłuszczów nie jest w pełni możliwe.

Dlatego osoby, które chcą schudnąć powinny dbać o odpowiedni poziom koenzymu, zwłaszcza jeśli mają "uśpiony" metabolizm.

Koenzym pobudza syntezę enzymów, które poprawiają przemianę węglowodanów.

Dłubanie w zębie i resekcje, operacje
Wszyscy chodzimy do stomatologa. Większość osób zasiadając w fotelu odczuwa lęk, biały fartuch, dźwięk wiertła dla wielu osób wieje grozą. Większość osób odczuwa wizytę u stomatologa jako stresującą konieczność, coraz częściej prosimy o znieczulenie. Niestety nie ma co mówić to nie pozostaje bez szkody dla organizmu. W wielu klinikach pacjentom proponuje się zastosowanie koenzymu Q10 przed zabiegami, po różnych operacjach, począwszy od liposukcji po wycięcie wyrostka dzięki temu powrót do formy jest znacznie szybszy, są odporniejsci, silniejsi.

Aparaty ortodontyczne. Paradontoza
Paradontoza jest bolesną i niebezpieczną chorobą przyzębia. Stanowi poważne zagrożenie również dla naszego serca. Toczący się w jamie ustnej stan zapalny wpływa niekorzystnie na cały organizm.

W kilku klinikach stosuje się właśnie koenzym Q10 przy paradontozie w celu zmniejszenia stanu zapalnego, jak również u osób z aparatem ortodontycznym.

Działanie preparatu z użyciem koenzymu Q10 zostało potwierdzone w 100 niezależnych niemieckich klinikach stomatologicznych. Tym samym udowodniono naukowo, że komponenty preparatu skutecznie niwelują stany zapalne jamy ustnej i dziąseł oraz znacznie przyspieszają procesy gojenia się.

Dzięki zastosowaniu nanotechnologii preparat działa natychmiast pobudzając naturalne systemy obronne organizmu.

Daj mi w nos gdy głowa pęka
Migreny to potwór, który odbiera chęć do życia wielu osobom, zastosowanie do nosa koenzymu Q10 zdecydowanie zmniejsza bóle migrenowe jak również częstotliwość ich występowania.

Czemu w nos?
Koenzym Q10 szybciej wchłania się przez śluzówkę do nosa a drugi powód, że podczas silnych bólów migrenowych wiele osób przełykać nie może.

Piękno ukryte w enegii
Koenzym Q10 powszechnie wykorzystuje się w kosmetykach, jako preparaty odmładzające, energetyzujące - czyli mobilizujące komórki skóry do szybszej odnowy, a tym samym walką z upływem czasu. Koenzym zapobiega utracie kwasu hialuronowego. Koenzym chroni przed rozpadem kolagenu w wyniku działania promieni słonecznych.

Jednak zawartość koenzymu w kremach to niewiele, zdecydowanie lepiej wnętrze kapsułki dodać do kremu i nanieść na skórę.

Syntetykom - mówimy NIE
Koenzym Q10 może występować w dwóch formach – utlenionej - UBICHINON
i zredukowanej -UBICHINOL. Co to oznacza?

Po zażyciu koenzymu Q10 w naszym organizmie zachodzi transformacja enzymu ubichinonu w ubichinol, który ma najwyższe właściwości lecznicze.

Ubichinol jest zredukowaną postacią ubichinonu. Z tego powodu jest narażony na utlenianie. Jeśli dojdzie do utlenienia produktu, ubichinol z powrotem przybierze postać ubichinonu.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 to produkt pochodzący z procesu ekstrakcji fermentowanych drożdży, nie posiada formy cis i jest identyczny w swojej budowie z wytwarzanym przez organizm ludzki. Tylko 4%-6% sprzedawanego aktualnie na świecie Koenzymu Q10 pochodzi z naturalnego procesu fermentacji, dlatego też jest on znacznie droższy od tego uzyskiwanego w sposób syntetyczny.

Naturalny Koenzym
Holistic Q10

Naturalne, czy syntetyczne?
Wybór należy do Ciebie, ale należy zadać sobie pytanie
- Ma działać? Czy nie działać...

Witamina B


B-ardzo zdrowy biuletyn
Czy ktoś pamięta jeszcze upały? Ktoś tęskni? Kilka dni temu arktyczny wiatr wywiał mi z głowy wywiał wszystkie gorące wspomnienia o lecie. A moje zęby, wraz plombami, na targowisku od tego wiatru wystukiwały rytm Huha nasza zima zła choć jest jesień. A przecież ubrałam się jak miś.

Jak się człowiek nie ubierze to taki wicher wszystko wywieje zawieje i przewieje.

Ale to nic. Do pracy dojechałam przemarznięta i przybrałam kolor moich zakupów - sino bordowy, ale i tak dobrze, że w plecaku miałam obciążenie w postaci kiszonych buraków, kiszonej dyni, oraz śliwek i nie pofrunęłam w przestworza. No może tylko myślami, że siedzę w saunie.

A w pracy od razu saszetka witaminy C liposomalnej, kilkanaście kropli witaminy D3 i kompleks B i już jestem gotowa do działania.

Czy pamiętasz biuletyn o pogromcy homocysteiny Witaminie B12?
Jeżeli nie czytałeś - jest Tutaj >>>

Polaku bądź zdrowo dumny
Mimo, iż ludzkość u progu XX wieku znała szczepionki na wiele chorób i korzystała z wiedzy przodków w leczeniu chorób, to nadal nie znano pojęcia witamin i ich roli w naszym organizmie.

W 1884 roku przyszedł na świat geniusz Kazimierz Funk, niezwykle uzdolniony człowiek. Badacz szukał przyczyny chorób. Z obserwacji kur żywionych wyłącznie łuskanym ryżem, które ulegały paraliżowi podobnemu do choroby beri beri, i kur karmionych otrębami ryżowymi, które są zdrowe, wysnuł wniosek, że kurom karmionym czysty ryżem "czegoś" brakuje i dlatego chorują. Odkrył związek zawartej w otrębach substancji z jej wpływem na zdrowie.

Chemiczne życie - kluczem do zdrowia
W 1911 roku Kazimierz Funk wyodrębnił z otrąb ryżowych pierwszą witaminę B1. Jego badania pozwoliły wykryć obecność tej witaminy również w rozmaitych pokarmach, m.in. w drożdżach, mleku i mózgu wołowym.

Rok później naukowiec nadał nazwę swojemu odkryciu witamina, od vita - życie i amina - związek chemiczny.

Nasz wybitny naukowiec zajmował się leczeniem chorych na awitaminozy. Przewidywał, że brak witamin może powodować inne choroby: krzywicę, szkorbut, pelagrę. Większość swoich prac badawczych zrealizował w Instytucie Pasteura w Paryżu.

Jeszcze przed I wojną światową polski naukowiec opracował pierwszy koncentrat witaminowy z wątroby dorsza, który podawano osobom z awitaminozą.

W 1923 roku wrócił do wolnej Polski, by rozpocząć pracę w Państwowym Instytucie Higieny.

Skupił się na witaminach, ich związku z hormonami i gruczołami dokrewnymi. Wyizolował insulinę oraz enzymy trawienne.

Brak funduszy na badania spowodował kolejne przenosiny, znów do Francji. Skoncentrował się tam na badaniu hormonów, odkrył, że są odmienne hormony męskie i żeńskie. Wyizolował androsteron, odkrył właściwości estrogenu i testosteronu. Wciąż pracował też nad witaminami. Udowodnił, że mogą one hamować rozwój bakterii w organizmie i chronić przed zakażeniem. Jako pierwszy wyprodukował syntetyczną adrenalinę.
źródło: www.pfm.pl/artykuly/odkryl-nie-tylko-witaminy/1177

Stanąć w rzędzie i Kolejno Odlicz!
Musztra wojskowa - jest nam potrzebna. Nasze ciało tego potrzebuje, tu nie ma miejsca na bunt, żelazna dyscyplina to klucz do zdrowia. Jakbyśmy nie byli wyzwoleni to natura i tak rządzi się żelaznymi zasadami.

Nasze ciało ma chodzić jak w zegarku potrzeby organizmu mają być regularnie zaspakajane, a przede wszystkim należy dostarczać niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały.

Odliczam - B1
niedobór tej witaminy wywołuje chorobę beri beri i choroby układu nerwowego.

Witamina B1 (tiamina) odgrywa istotną rolę w przemianie węglowodanów – umożliwia prawidłowe spalanie glukozy. Przy jej niedoborze w ustroju gromadzą się mleczany i kwas pirogronowy, co powoduje kwasicę mleczanową. Najczęstszą przyczyną niedoboru witaminy B1 jest długotrwałe spożywanie alkoholu, co prowadzi do zmniejszenia jej wchłaniania. Inne przyczyny niedoboru obejmują stosowanie furosemidu (lek przeciwnadciśnieniowy i moczopędny), oraz choroby układu pokarmowego.

Twoja grupa życia. Drużyna B
Twoje zdrowie to taka zgrana drużyna, ale jak któryś z zawodników wypada to wtedy cały zespół się "sypie".

Na boisku sam nie wygrasz - w życiu też.

Słuchasz mnie czy nie?
Skoncentruj się na zdrowiu!
Wiele osób ma problemy z koncentracją. Niby słuchamy, a jakby przelatywało. Na koncentrację znaczący wpływ mają również witaminy i minerały. Właśnie przy niedoborze witaminy B2 koncentracja jest zaburzona.

Niedobór Witaminy B2 to również
Zaburzenia pracy układu nerwowego:
kłopoty z koncentracją, zawroty głowy, bezsenność.

- Problemy z narządem wzroku
Uszkodzenie gałek ocznych i rogówki, pogorszenie ostrości wzroku, światłowstręt, łzawienie, łatwe męczenie się oczu i około rogówkowe wrastanie naczyń.
- Problemy ze skórą i błonami śluzowymi:
Łuszczące się zmiany skórne okolic nosa, ust, czoła i uszu, swędzenie w okolicy ujścia pochwy, obrzmienie lub pękanie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie warg, języka lub błon śluzowych, pleśniawki, zajady jamy ustnej, łojotok.

- Inne problemy zdrowotne:
Opóźnienie wzrostu, wypadanie włosów, zaburzenia oddychania, choroby układu nerwowego, dystrofie mięśni.

Dużo tego.

Halo!!! Kto tam śpi w środku?
Dieta jest, ruch też, a waga ani drgnie. Może to uśpiony metabolizm?

Witamina B3 (witamina PP, niacyna) pomaga w syntezie i rozkładzie węglowodanów, kwasów tłuszczowych i aminokwasów. Bierze udział w metabolizmie energetycznym, wspiera tworzenie czerwonych krwinek, zmniejsza szkodliwe działanie związków chemicznych i leków, pomaga w zachowaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, rozszerza naczynia krwionośne, wpływa dobrze na system nerwowy i stan psychiczny, poprawia dotlenienie i odżywienie skóry i stan włosów.

Dla prawidłowego metabolizmu białek, tłuszczów, węglowodanów potrzebne, ba... Konieczne są witaminy.

Nie siwiej za prędko. Nie drażnij się ze sobą
Kwas pantotenowy - Witamina B5
jest niezbędny do właściwego metabolizmu białek, cukrów i tłuszczów, oraz do wytwarzania niektórych hormonów. Zwiększa szybkość gojenia się ran, umożliwia prawidłowe działanie metabolizmu energetycznego, zmniejsza zmęczenie i usprawnia działanie układu krwionośnego, nerwowego i pokarmowego. Witamina B5 pomaga w produkcji tłuszczów, cholesterolu, hormonów i substancji zwiększających przewodnictwo nerwowe, poprawia też pigmentację i zdrowie włosów.

- Zaburzenia w pracy układu nerwowego:
trudności z zapamiętywaniem, rozdrażnienie, zasłabnięcia, depresje, braki koordynacji.

- Problemy z układem ruchu:
ból i sztywność w stawach, mrowienie i skurcze w ramionach i nogach, uczucie odrętwienia, niepewny chód, problemy ze skórą i kłopoty z włosami: wypadanie włosów, szybsze pojawienie się siwizny, pieczenie skóry, pęknięcia skóry w kącikach ust i oczu.

- Zaburzenia układu trawiennego:
brak apetytu, niestrawność

- Oraz inne:
szybkie męczenie się organizmu, zwiększona podatność na zakażenia, problemy z narządem wzroku, długie gojenie się ran, zaburzenia w pracy układu krwionośnego, przyspieszenie akcji serca.

Nie bądź toksyczny!
Witamina B6

uczestniczy w metabolizmie aminokwasów, przetwarzaniu tłuszczów i węglowodanów, bierze udział w produkcji enzymów, hormonów, hemoglobiny, wpływa na ciśnienie krwi, pracę mięśni, właściwe działanie układu nerwowego, zwiększa odporność organizmu, zmniejsza toksyczne działanie leków, pomaga w leczeniu nerek, zmniejsza szansę na tworzeniu się kamieni nerkowych, zmniejsza ból i sztywnienie nadgarstków i dłoni, łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Witamina B7 - biotyna
Niedobór biotyny powoduje zmiany skórne – wysypki, stany zapalne, a także wypadanie włosów i podwyższony poziom cholesterolu oraz zmiany zapalne jelit.

Kwas foliowy (foliany, folacyna, witamina B9, witamina B11, witamina M)
odgrywa ważną rolę w procesie podziału komórek i przyczynia się do:
- wzrostu tkanek dziecka podczas ciąży
- syntezy aminokwasów
- normalizacji składu krwi
- właściwego metabolizmu homocysteiny
- normalnego funkcjonowania psychologicznego
- zmniejszenia zmęczenia i wyczerpania.

Atak mrówek
Komu nie drętwiały czasem nogi, czyli tak zwany "atak mrówek".
Mnie kiedyś bardzo często, a teraz już w nogach mrowiska nie mam.

Witamina B12
Objawy niedoboru witaminy B12 ze strony systemu nerwowego:
mrowienie i drętwienie palców dłoni i stóp, osłabienie, niepewność chodu, zaburzenia czucia dotyku, upośledzenie czucia temperatury i bólu, osłabienie kończyn, łagodne zaburzenia poznawcze prowadzące do otępienia, apatia, drażliwość, urojenia, splątanie, depresja.

Objawy ze strony przewodu pokarmowego:
utrata czucia smaku, pieczenie języka, brak apetytu, spadek masy ciała.

Dużo, dużo więcej o Witaminie B12 Tutaj >>>

Na wysokich obrotach Dodatkowe liczeBne wsparcie
Inozytol zwany Witaminą B8
wspiera pracę układu nerwowego, minimalizuje wpływ stresu na organizm, poprawia pamięć, zmniejsza rozdrażnienie.

PABA
witamina B10 Kwas p-aminobenzoesowy

odgrywa ważną rolę w przemianie żelaza, wspiera tworzenie czerwonych krwinek, pomaga w zaburzeniach związanych z płodnością, utrzymuje właściwy kolor włosów.

B jak badanie
Zauważenie powyższych objawów powinno prowadzić do zbadania poziomu witamin z grupy B w naszym organizmie. Wykryte niedobory należy uzupełnić spożywając większą ilości produktów zawierających witaminy z grupy B, lub dobrać odpowiednią suplementację.

Bądź Mega
Mega - to słowo, które w języku współczesnym się tak zadomowiło że służy do określenia wszystkiego co jest super, ekstra. Takie uproszczenie językowe. Jedno słowo i wiele korzyści.

B-komplex

Dlatego Mega B-complex to wszystkie witaminy z grupy B w mega dawce, mega bezpieczne, mega działające i mega nam potrzebne.

Teraz czas wracać do domu. Świadomość tego co mnie czeka za oknem brr leje i potwornie wieje pusto ludzi nie ma, są plusy na drodze rowerowej właścicieli psów z milusińskimi i rozciągniętymi na całą drogę smyczami nie napotkam.

B-ardzo dobre witaminy
Kompleksowo zadbaj o odporność!
"Bokserska" dawka witamin grupy B czyli
Mega B-komplex

Jak nie dojadę to dolecę i to bez wysiłku i pedałowania. Bo w życiu trzeba myśleć pozytywnie :-)
Czego i Wam życzę.

Jesień!
Złota Polska???
Będzie coraz gorsza pogoda.
Coraz zimniej, "mokrzej" i paskudniej, więc rozgrzej się.
Usiądź ze szklanką bardzo dobrej herbatki
i czytaj mój Biuletyn do końca.
Ja funduję :)
Kupisz dwie dowolne
herbatki z serii Arvin's

ja dorzucę Ci bezpłatnie trzecią na jesienną rozgrzewkę.
Ta gratisowa Tridosha
to Ajurwedyjska mieszanka ziół i przypraw - 40 g. 20 saszetek!

Dziękuję!

Jak już tak siedzisz
z rozgrzewającą herbatką
poczytaj
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie"
który zaprasza na swoją stronę

www.zyj-naturalnie.pl
Zyj naturalnie


"Żyj naturalnie" nr 8
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz nowy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 9
kupisz od 3 września w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe,
która to firma zapewnia Dostawę Prasy do
Restauracji, Kawiarni, Hotelu, Bistro, Salonu Motoryzacyjnego, Kliniki.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 59 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 32 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl

UWAGA!

Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893

Dawno, Oj dawno
nie zapraszałam Cię do zwiedzania naszego "gospodarstwa".
Nasze hasło które znajdziesz na naszych stronach

Pomagamy tylko tym, którzy chcą sobie pomóc.

Informujemy tylko tych, którzy szukają prawdy.
Jeżeli szukasz pomocy czytaj:
Wszystkie nasze archiwalne Biuletyny Tutaj >>>
Zapisać się na subskrypcję Biuletynu możesz Tutaj >>>
W poprzednim Biuletynie dałam 3 adresy.
A teraz 3 dalsze nasze strony do zwiedzania w długie jesienne wieczory:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.milion-team.pl
Za tydzień podrzucę linki do następnych trzech stron.
Miłej lektury!

 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]