Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 277
Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście siedemdziesiąty siódmy numer biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Myślę, że w długie jesienne wieczory
znajdziesz czas na czytanie mojego Biuletynu.
Proszę! Czytaj do końca :)
Dziękuję.

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
☀️ Smaczny i zdrowy Ocet jabłkowy

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Witamina B


B-ardzo zdrowy biuletyn
Czy ktoś pamięta jeszcze upały? Ktoś tęskni? We wtorek arktyczny wiatr wywiał mi z głowy wywiał wszystkie gorące wspomnienia o lecie. A moje zęby, wraz plombami, na targowisku od tego wiatru wystukiwały rytm Huha nasza zima zła choć jest jesień. A przecież ubrałam się jak miś.

Jak się człowiek nie ubierze to taki wicher wszystko wywieje zawieje i przewieje.

Ale to nic. Do pracy dojechałam przemarznięta i przybrałam kolor moich zakupów - sino bordowy, ale i tak dobrze, że w plecaku miałam obciążenie w postaci kiszonych buraków, kiszonej dyni, oraz śliwek i nie pofrunęłam w przestworza. No może tylko myślami, że siedzę w saunie.

A w pracy od razu saszetka witaminy C liposomalnej, kilkanaście kropli witaminy D3 i kompleks B i już jestem gotowa do działania.

Czy pamiętasz biuletyn z ubiegłego tygodnia o pogromcy homocysteiny Witaminie B12? Jeżeli nie czytałeś - jest Tutaj >>>

Polaku bądź zdrowo dumny
Mimo, iż ludzkość u progu XX wieku znała szczepionki na wiele chorób i korzystała z wiedzy przodków w leczeniu chorób, to nadal nie znano pojęcia witamin i ich roli w naszym organizmie.

W 1884 roku przyszedł na świat geniusz Kazimierz Funk, niezwykle uzdolniony człowiek. Badacz szukał przyczyny chorób. Z obserwacji kur żywionych wyłącznie łuskanym ryżem, które ulegały paraliżowi podobnemu do choroby beri beri, i kur karmionych otrębami ryżowymi, które są zdrowe, wysnuł wniosek, że kurom karmionym czysty ryżem "czegoś" brakuje i dlatego chorują. Odkrył związek zawartej w otrębach substancji z jej wpływem na zdrowie.

Chemiczne życie - kluczem do zdrowia
W 1911 roku Kazimierz Funk wyodrębnił z otrąb ryżowych pierwszą witaminę B1. Jego badania pozwoliły wykryć obecność tej witaminy również w rozmaitych pokarmach, m.in. w drożdżach, mleku i mózgu wołowym.

Rok później naukowiec nadał nazwę swojemu odkryciu witamina, od vita - życie i amina - związek chemiczny.

Nasz wybitny naukowiec zajmował się leczeniem chorych na awitaminozy. Przewidywał, że brak witamin może powodować inne choroby: krzywicę, szkorbut, pelagrę. Większość swoich prac badawczych zrealizował w Instytucie Pasteura w Paryżu.

Jeszcze przed I wojną światową polski naukowiec opracował pierwszy koncentrat witaminowy z wątroby dorsza, który podawano osobom z awitaminozą.

W 1923 roku wrócił do wolnej Polski, by rozpocząć pracę w Państwowym Instytucie Higieny.

Skupił się na witaminach, ich związku z hormonami i gruczołami dokrewnymi. Wyizolował insulinę oraz enzymy trawienne.

Brak funduszy na badania spowodował kolejne przenosiny, znów do Francji. Skoncentrował się tam na badaniu hormonów, odkrył, że są odmienne hormony męskie i żeńskie. Wyizolował androsteron, odkrył właściwości estrogenu i testosteronu. Wciąż pracował też nad witaminami. Udowodnił, że mogą one hamować rozwój bakterii w organizmie i chronić przed zakażeniem. Jako pierwszy wyprodukował syntetyczną adrenalinę.
źródło: www.pfm.pl/artykuly/odkryl-nie-tylko-witaminy/1177

Stanąć w rzędzie i Kolejno Odlicz!
Musztra wojskowa - jest nam potrzebna. Nasze ciało tego potrzebuje, tu nie ma miejsca na bunt, żelazna dyscyplina to klucz do zdrowia. Jakbyśmy nie byli wyzwoleni to natura i tak rządzi się żelaznymi zasadami.

Nasze ciało ma chodzić jak w zegarku potrzeby organizmu mają być regularnie zaspakajane, a przede wszystkim należy dostarczać niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały.

Odliczam - B1
niedobór tej witaminy wywołuje chorobę beri beri i choroby układu nerwowego.

Witamina B1 (tiamina) odgrywa istotną rolę w przemianie węglowodanów – umożliwia prawidłowe spalanie glukozy. Przy jej niedoborze w ustroju gromadzą się mleczany i kwas pirogronowy, co powoduje kwasicę mleczanową. Najczęstszą przyczyną niedoboru witaminy B1 jest długotrwałe spożywanie alkoholu, co prowadzi do zmniejszenia jej wchłaniania. Inne przyczyny niedoboru obejmują stosowanie furosemidu (lek przeciwnadciśnieniowy i moczopędny), oraz choroby układu pokarmowego.

Twoja grupa życia. Drużyna B
Twoje zdrowie to taka zgrana drużyna, ale jak któryś z zawodników wypada to wtedy cały zespół się "sypie".

Na boisku sam nie wygrasz - w życiu też.

Słuchasz mnie czy nie?
Skoncentruj się na zdrowiu!
Wiele osób ma problemy z koncentracją. Niby słuchamy, a jakby przelatywało. Na koncentrację znaczący wpływ mają również witaminy i minerały. Właśnie przy niedoborze witaminy B2 koncentracja jest zaburzona.

Niedobór Witaminy B2 to również
Zaburzenia pracy układu nerwowego:
kłopoty z koncentracją, zawroty głowy, bezsenność.

- Problemy z narządem wzroku
Uszkodzenie gałek ocznych i rogówki, pogorszenie ostrości wzroku, światłowstręt, łzawienie, łatwe męczenie się oczu i około rogówkowe wrastanie naczyń.
- Problemy ze skórą i błonami śluzowymi:
Łuszczące się zmiany skórne okolic nosa, ust, czoła i uszu, swędzenie w okolicy ujścia pochwy, obrzmienie lub pękanie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie warg, języka lub błon śluzowych, pleśniawki, zajady jamy ustnej, łojotok.

- Inne problemy zdrowotne:
Opóźnienie wzrostu, wypadanie włosów, zaburzenia oddychania, choroby układu nerwowego, dystrofie mięśni.

Dużo tego.

Halo!!! Kto tam śpi w środku?
Dieta jest, ruch też, a waga ani drgnie. Może to uśpiony metabolizm?

Witamina B3 (witamina PP, niacyna) pomaga w syntezie i rozkładzie węglowodanów, kwasów tłuszczowych i aminokwasów. Bierze udział w metabolizmie energetycznym, wspiera tworzenie czerwonych krwinek, zmniejsza szkodliwe działanie związków chemicznych i leków, pomaga w zachowaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, rozszerza naczynia krwionośne, wpływa dobrze na system nerwowy i stan psychiczny, poprawia dotlenienie i odżywienie skóry i stan włosów.

Dla prawidłowego metabolizmu białek, tłuszczów, węglowodanów potrzebne, ba... Konieczne są witaminy.

Nie siwiej za prędko. Nie drażnij się ze sobą
Kwas pantotenowy - Witamina B5
jest niezbędny do właściwego metabolizmu białek, cukrów i tłuszczów, oraz do wytwarzania niektórych hormonów. Zwiększa szybkość gojenia się ran, umożliwia prawidłowe działanie metabolizmu energetycznego, zmniejsza zmęczenie i usprawnia działanie układu krwionośnego, nerwowego i pokarmowego. Witamina B5 pomaga w produkcji tłuszczów, cholesterolu, hormonów i substancji zwiększających przewodnictwo nerwowe, poprawia też pigmentację i zdrowie włosów.

- Zaburzenia w pracy układu nerwowego:
trudności z zapamiętywaniem, rozdrażnienie, zasłabnięcia, depresje, braki koordynacji.

- Problemy z układem ruchu:
ból i sztywność w stawach, mrowienie i skurcze w ramionach i nogach, uczucie odrętwienia, niepewny chód, problemy ze skórą i kłopoty z włosami: wypadanie włosów, szybsze pojawienie się siwizny, pieczenie skóry, pęknięcia skóry w kącikach ust i oczu.

- Zaburzenia układu trawiennego:
brak apetytu, niestrawność

- Oraz inne:
szybkie męczenie się organizmu, zwiększona podatność na zakażenia, problemy z narządem wzroku, długie gojenie się ran, zaburzenia w pracy układu krwionośnego, przyspieszenie akcji serca.

Nie bądź toksyczny!
Witamina B6

uczestniczy w metabolizmie aminokwasów, przetwarzaniu tłuszczów i węglowodanów, bierze udział w produkcji enzymów, hormonów, hemoglobiny, wpływa na ciśnienie krwi, pracę mięśni, właściwe działanie układu nerwowego, zwiększa odporność organizmu, zmniejsza toksyczne działanie leków, pomaga w leczeniu nerek, zmniejsza szansę na tworzeniu się kamieni nerkowych, zmniejsza ból i sztywnienie nadgarstków i dłoni, łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Witamina B7 - biotyna
Niedobór biotyny powoduje zmiany skórne – wysypki, stany zapalne, a także wypadanie włosów i podwyższony poziom cholesterolu oraz zmiany zapalne jelit.

Kwas foliowy (foliany, folacyna, witamina B9, witamina B11, witamina M)
odgrywa ważną rolę w procesie podziału komórek i przyczynia się do:
- wzrostu tkanek dziecka podczas ciąży
- syntezy aminokwasów
- normalizacji składu krwi
- właściwego metabolizmu homocysteiny
- normalnego funkcjonowania psychologicznego
- zmniejszenia zmęczenia i wyczerpania.

Atak mrówek
Komu nie drętwiały czasem nogi, czyli tak zwany "atak mrówek".
Mnie kiedyś bardzo często, a teraz już w nogach mrowiska nie mam.

Witamina B12
Objawy niedoboru witaminy B12 ze strony systemu nerwowego:
mrowienie i drętwienie palców dłoni i stóp, osłabienie, niepewność chodu, zaburzenia czucia dotyku, upośledzenie czucia temperatury i bólu, osłabienie kończyn, łagodne zaburzenia poznawcze prowadzące do otępienia, apatia, drażliwość, urojenia, splątanie, depresja.

Objawy ze strony przewodu pokarmowego:
utrata czucia smaku, pieczenie języka, brak apetytu, spadek masy ciała.

Dużo, dużo więcej o Witaminie B12 Tutaj >>>

Na wysokich obrotach Dodatkowe liczeBne wsparcie
Inozytol zwany Witaminą B8
wspiera pracę układu nerwowego, minimalizuje wpływ stresu na organizm, poprawia pamięć, zmniejsza rozdrażnienie.

PABA
witamina B10 Kwas p-aminobenzoesowy

odgrywa ważną rolę w przemianie żelaza, wspiera tworzenie czerwonych krwinek, pomaga w zaburzeniach związanych z płodnością, utrzymuje właściwy kolor włosów.

B jak badanie
Zauważenie powyższych objawów powinno prowadzić do zbadania poziomu witamin z grupy B w naszym organizmie. Wykryte niedobory należy uzupełnić spożywając większą ilości produktów zawierających witaminy z grupy B, lub dobrać odpowiednią suplementację.

Bądź Mega
Mega - to słowo, które w języku współczesnym się tak zadomowiło że służy do określenia wszystkiego co jest super, ekstra. Takie uproszczenie językowe. Jedno słowo i wiele korzyści.

B-komplex

Dlatego Mega B-complex to wszystkie witaminy z grupy B w mega dawce, mega bezpieczne, mega działające i mega nam potrzebne.

Teraz czas wracać do domu. Świadomość tego co mnie czeka za oknem brr leje i potwornie wieje pusto ludzi nie ma, są plusy na drodze rowerowej właścicieli psów z milusińskimi i rozciągniętymi na całą drogę smyczami nie napotkam.

B-ardzo dobre witaminy
Kompleksowo zadbaj o odporność!
"Bokserska" dawka witamin grupy B czyli
Mega B-komplex

Jak nie dojadę to dolecę i to bez wysiłku i pedałowania. Bo w życiu trzeba myśleć pozytywnie :-)
Czego i Wam życzę.

Jesień!
Złota Polska???
Będzie coraz gorsza pogoda.
Coraz zimniej, "mokrzej" i paskudniej, więc rozgrzej się.
Usiądź ze szklanką bardzo dobrej herbatki
i czytaj mój Biuletyn do końca.
Ja funduję :)
Kupisz dwie dowolne
herbatki z serii Arvin's

ja dorzucę Ci bezpłatnie trzecią na jesienną rozgrzewkę.
Ta gratisowa Tridosha
to Ajurwedyjska mieszanka ziół i przypraw - 40 g. 20 saszetek!

Dziękuję!

Jak już tak siedzisz
z rozgrzewającą herbatką
poczytaj
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie"
który zaprasza na swoją stronę

www.zyj-naturalnie.pl
Zyj naturalnie


"Żyj naturalnie" nr 8
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz nowy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 9
kupisz od 3 września w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe,
która to firma zapewnia Dostawę Prasy do
Restauracji, Kawiarni, Hotelu, Bistro, Salonu Motoryzacyjnego, Kliniki.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 59 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 32 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl


illedi

Wreszcie przyszły!
No to do roboty. Najpierw poczytać co w mediach piszczy.
Ale trafiłam!
Normalnie na temat tak "marginalny" jak podpaska znaleźć można tylko reklamy.
A dziś... wysyp informacji więc opowiem w wielkim skrócie.
Zacznę od najstarszej wiadomości (luty-2016) znalezionej na stronie, o dziwo:
finanse.wp.pl
Czytamy:
"Podpaski i tampony groźne dla zdrowia. Znaleziono środki rakotwórcze.
24 lutego rozpoczęto usuwanie ze sklepów we Francji i Kanadzie produktów higieny intymnej firmy Organyc. Wszystko to przez wykrycie szczątkowych ilości substancji rakotwórczej glifosat. Informację opublikował francuski magazyn "60 milionów konsumentów". Podpaski "bio Organyc" dostępne są również w naszym kraju. Reklamowane są jako produkt z tzw. wyższej półki."
Z Polski nikt niczego nie wycofywał. Biznes is biznes.

Informacja nie biznesowa, ale...
www.rp.pl
"Szkocja stała się pierwszym krajem na świecie, który udostępni darmowe produkty higieny intymnej, takie jak tampony i podpaski, we wszystkich placówkach edukacyjnych.
Szkocki rząd przyjął w tym tygodniu projekt, który ma na celu wprowadzenie bezpłatnych produktów higienicznych w szkołach i uczelniach. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 5,2 mln funtów (ok. 24,6 mln zł). Projekt wejdzie w życie z początkiem tego roku szkolnego (2018/2019) i obejmie ok. 395 tys. uczniów i studentów w całym kraju. (...) menstruacja jest bardzo częstym powodem, przez który młode dziewczyny opuszczają szkolne zajęcia, a czasem są nieobecne przez całe tygodnie. Badanie przeprowadzone przez fundację Plan International pokazuje, że aż 45 proc. uczennic w Szkocji musiało kiedyś użyć papieru toaletowego, skarpetki czy gazety w czasie okresu, ponieważ nie było je stać na tampony lub podpaski higieniczne. (...) Szkocki rząd zamierza zwalczyć to zjawisko i doprowadzić do tego, żeby każda młoda kobieta miała dostęp do podpasek czy tamponów i nie musiała z powodu okresu opuszczać lekcji. Zdaniem polityków, produkty te powinny być tak samo dostępne, jak papier toaletowy czy mydło w szkolnej toalecie, a sama menstruacja nie powinna być dłużej tematem tabu."

I jeszcze jedna bardzo aktualna super ważna wiadomość
Europa ma ból z powodu podpasek
"Higieniczne produkty związane z menstruacją takie jak podpaski i tampony to piąta pozycja na liście śmieci wyrzucanych przez morze na plażach. (To chyba nie o Bałtyku mowa, ale...) Mimo to ich politycznie zapalny status skłania prawodawców w Brukseli, by traktować je inaczej niż resztę odpadów na stworzonej przez Komisję Europejską liście przedmiotów z plastiku jednorazowego użytku, które należy ograniczać lub całkiem wyeliminować, pisze Ginger Hervey z POLITICO (...) Nowe przepisy o plastikowych jednorazówkach są obecnie rozpatrywane przez Parlament Europejski i kraje członkowskie – dąży się do tego, żeby przyjąć je jeszcze przed przyszłorocznymi wyborami. W instytucjach europejskich też istnieje opór przed nakładaniem restrykcji na produkty menstruacyjne. Komisja ds. ochrony środowiska europarlamentu miała głosować w tej sprawie 10 października 2018 r.

Czy głosowała - nie wiem. Jaki wynik - też nie wiem. Media milczą.


– Żaden europoseł nie chce zostać zapamiętany jako ten, który wprowadził podatek od tamponów – mówi Ariadna Rodrigo z Greenpeace EU."


Nie bawię się w politykę i wróżby, ale jestem przekonana, że nie obciążą producentów kosztami utylizacji, a producenci nie podniosą cen na podpaski, bo inaczej to wszystkie europejskie dziewczyny wycięły by wszystkich europosłów wprowadzających podatek od podpasek i tamponów.
A to by ich bardzo zabolało.

Koniec prasówki :)

Intymna świeżość
Dbanie o miejsca intymne kobiet to taki temat tabu. Niby są reklamy w telewizji, mówimy, że chodzimy do ginekologa, ale o dolegliwościach czy sposobach pielęgnacji to już niewiele.
Trudno stwierdzić czy to społeczne przekonanie, czy zawstydzenie.

Coraz więcej kobiet podejmuje dialog, ale to wciąż za mało. A w szkołach i w domach niewiele się o tym mówi.

Wiele kobiet wstydzi się wizyty u ginekologa a co dopiero rozmowy o dolegliwościach związanych z menstruacją, menopauzą, połogiem czy nietrzymaniem moczu.

Sama nazwa
Drogi rodne kobiety, określane jako miejsca intymne same z nazwy wskazują jako
Intymność pochodzi od intimus - wewnętrzny, najgłębszy.
Skąd takie określenie, przecież wątroba, trzustka jelita też są wewnątrz nas jako organy, jednak nie określamy ich jako intymne. Wniosek jeden miejsca intymne w naszym ciele postrzegamy jako seksualne i których dostępu bronimy.

Fizjologia passe?
Wystarczy zaobserwować jak wiele kontrowersji budzi karmienie piersią w miejscach publicznych, a to przecież bardzo naturalne zjawisko, wszyscy jemy i wszędzie. Skąd ten niesmak? Wchodzimy do kina i sala wypełniona kubełkami popcornu, kubełkami kurczaka panierowanego jakby seans trwał wiele godzin, a oglądanie filmu było dla nas tak wyczerpujące, że trzeba dostarczać koniecznie posiłków.

A wyciągnij pierś i nakarm dziecko
które ma malutki żołądek i potrzebuje częściej jeść czy ugasić pragnienie, to wtedy już zgorszenie. Ale galerie i sklepy raczej nie zapewniają pomieszczenia gdzie można nakarmić dziecko. Kobieta musi gdzieś usiąść wyciągnąć pierś i podać dziecku. Nie mam na myśli epatowania golizną czy obnażania się.

Jak obserwuję to im bardziej jesteśmy rozwiniętą cywilizacją to tym bardziej wstydzimy się swojej naturalności i fizjologii. A wielu ludzi pomimo rozwoju cywilizacji się uwstecznia, w zakresie języka czy zainteresowań.
Ale dosyć refleksji społecznych.
Higiena i zdrowie to nie jest temat tabu a bynajmniej nie dla nas.

Piękne opakowanie i radość białych spodni
Reklamy epatują radosnymi kobietami w białych spodniach podczas “trudnych dni” określających menstruację. Wszystko ma wydawać się higieniczne i bezpieczne w praktyce tak nie jest.

Podpaski i tampony moczone są w chlorze i innych chemikaliach m.in w dioksynach, silnie rakotwórczych i toksycznych substancji chemicznych. Wszystko po to tylko by wywołać w nas wrażenie ich sterylności. Jednak ze sterylnością ma to niewiele wspólnego. Bawełna, która stosowana jest do produkcji tamponów i podpasek pochodzi z niekontrolowanych upraw, gdzie na 1 kg bawełny stosuje się ⅓ kg chemikaliów w postaci nawozów. Oczywiście przodownikiem w tym zakresie są Chiny swój udział mają w tym również USA i Brazylia. Stosuje się środki chemiczne takie jak furany, dioksyny oraz pestycydy. Do produkcji tamponów używa się również miazgi drzewnej tzw. syntetyczny jedwab, którą poddaje się działaniu kwasów. I takie chemiczne świństwo aplikujemy sobie do wewnątrz.

Najważniejsza suchość
Taka sama bawełna i surowce "nachemiowane" znajdują się również w pieluchach jednorazowych, pieluchomajtkach, podpaskach dla osób z nietrzymaniem moczu.

Odwrócona skuteczność
Reklamy zapewniają nam wspaniałą chłonność płynów przy używaniu ich podpasek i tamponów, a prawda jest taka, że skutecznie to MY wchłaniamy chemię w nich zawartą.

Używanie do produkcji tamponów i podpasek dodatkowych włókien łączących, sztucznych materiałów, surfakantów - substancji powierzchniowo czynnych oraz żywic podnoszą ryzyko zapaleń i infekcji intymnych.

Zawarty w podpaskach polietylen czy polipropylen w kontakcie z błoną śluzową ułatwia rozwój niekorzystnej florze bakteryjnej, która nie tylko jest źródłem nieprzyjemnego zapachu, ale może wywołać zmiany infekcyjne narządów rodnych kobiet.

Czyli klasyczne kółko używamy zapachowych wkładek, a możemy wywołać jeszcze bardziej nieprzyjemny zapach.

Silna reakcja
Wiele kobiet reaguje alergią na takie środki, wiele kobiet też nie wiąże swojego samopoczucia i stanu zdrowia z podpaskami czy tamponami, no bo skąd mają to wiedzieć. Ale to nie koniec .
Zespół wstrząsu toksycznego TSS. Powstaje głównie u kobiet stosujących tampony, ale również będących w okresie połogu, po poronieniu, zabiegach operacyjnych, jako rezultat stosowania mechanicznej antykoncepcji. Nie występuje często, jednak jest bardzo niebezpieczny a w niektórych przypadkach nawet śmiertelny.

TSS powstaje głównie pod wpływem toksyny TSS-1, którą wytwarza gronkowiec złocisty. Jeżeli stężenie tej toksyny nie przekracza pewnego poziomu bakteria bytuje niezauważalnie dla nas. Ale przy obniżonej odporność jest bardzo niebezpieczna.

Podczas menstruacji odporność organizmu spada i gronkowiec zasiedlający drogi rodne namnaża się wykorzystując krew w tamponie jako pożywkę. Dlatego powinno się często zmieniać tampony a zakładanie tamponów na noc jest szczególnie niebezpieczne bo są one w ciele wiele godzin co sprzyja rozwojowi bakterii.

Konsekwencje sztucznej higieny
Przy stosowaniu podpasek, tamponów często dochodzi do infekcji, odparzeń, przekrwienia i zaczerwienienia błon śluzowych sromu. Często występują infekcje z upławami czy grzybice.

Ryzyko umiarkowane. Edukacja kuśtyka
Producenci tamponów i podpasek nie zamieszczają informacji o składzie produktów, miejsca pochodzenia surowca, sposobu jego przetwarzania. W Stanach Zjednoczonych tampony zostały uznane za umiarkowanie ryzykowne środki medyczne. Ryzyko umiarkowane to dość ogólne pojęcie, czyli stosujesz ryzykujesz, ale umiarkowanie, nie wiadomo czy ma to być dla nas ostrzeżenie czy pozytywna informacja. W Europie nie widzi się w ogóle problemu i nie widzi się potrzeby informowania konsumentów.

Podpaski Illedi 

Srebrna i Zdrowa alternatywa
Choć na rynku dostępne są ekologiczne podpaski to mnie szczególnie zainteresowały podpaski włoskiej firmy. Producenci zastosowali oprócz znanego z antybakteryjnych właściwości nano srebra, jony ujemne.

Co nam to daje?
W chwili kontaktu podpaski z ciałem kobiety pasek anionowy generuje aż ok. 6000 anionów tlenu na cm3. Połączone działanie anionów tlenu i jonów srebra pozwala na zahamowanie namnażania się bakterii na powierzchni i wewnątrz podpaski, aż o 99%, bez wpływu na narządy kobiety.

Oprócz tego takie połączenie nano srebra i anionów tlenu uniemożliwia wzrost bakterii, zapobiega nieprzyjemnym zapachom, przeciwdziała podrażnieniom, alergiom i stanom zapalnym skóry.
Co ważne zapobiega rozwojowi Candidy oraz zapaleniom pęcherza moczowego.

Słoneczna Italia kocha wszystkie kobiety
Czy rzeczywiście tak jest to nie wiem, kultura i obyczaję Włochów nie są mi tak znane, ale z pewnością producenci Illedi to osoby, którzy wiedzą, że higiena intymna kobiet musi być bezpieczna niezależnie od wieku.

Produkty illedi skierowane są dla wszystkich kobiet, zarówno dla tych, które borykają się z problemem nietrzymania moczu, będące w okresie menopauzy, miesiączkujących, po porodzie.
Cała linia dostosowana jest do potrzeb w każdym wieku.
Linia obejmuje wkładki do codziennego użytku i podpaski.

Żeńska ankieta
Kto najlepiej oceni produkt zwykły konsument. Tak więc cała żeńska załoga naszej firmy otrzymała polecenie służbowe zastosować i zaopiniować produkty zanim trafią do naszej oferty. Oczywiście każdy czytelnik pomyśli no skoro o tym piszę to na pewno pozytywna i być może rozczaruję i rzeczywiście tak jest bo przecież nikt nie pisałby o negatywnych spostrzeżeniach, ale prawda jest taka, że spostrzeżenia kobiet w różnym wieku są dla nas dobrą rekomendacją. Opłacona uśmiechnięta i szczęśliwa Pani z reklamy nie jest dla nas źródłem szczerej opinii.

Tu wielka prośba
Bardzo proszę Panie, które sprawdzą podpaski illedi o przysłanie opinii.

Technologia illedi: pasek anionowy
W chwili kontaktu podpaski z ciałem kobiety pasek anionowy generuje aż ok. 6000
anionów tlenu na cm3. Połączone działanie anionów tlenu i jonów srebra pozwala
na zahamowanie namnażania się bakterii na powierzchni i wewnątrz podpaski aż o
99%, bez wpływu na narządy kobiety. Bakterie i grzyby to główna przyczyna infekcji i stanów zapalnych stref intymnych.

Podpaski illedi

Technologia illedi została oficjalnie opatentowana w lutym 2016 r.
Testy laboratoryjne wykazały skuteczne działanie antybakteryjne i grzybobójcze podpasek illedi w przypadku następujących mikroorganizmów:
ATCC 6538 Staphylococcus Aureus 99,9%
ATCC 4352 Klebsiella Pneumoniae 99,9%
ATCC 10231 Candida Albicans 99,7%.
Ale to nie wszystko!
Nigdzie nie spotkałam tłumaczenia hasła kłującego w oczy na logo illedi
Una carezza che ti accompagna
Nie znam włoskiego więc wrzuciłam na Translate i wójek Google powiedział mi

Pieszczota, która Ci towarzyszy

UWAGA!

Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893

Dawno, Oj dawno
nie zapraszałam Cię do zwiedzania naszego "gospodarstwa".
Nasze hasło które znajdziesz na naszych stronach

Pomagamy tylko tym, którzy chcą sobie pomóc.

Informujemy tylko tych, którzy szukają prawdy.
Jeżeli szukasz pomocy czytaj:
Wszystkie nasze archiwalne Biuletyny Tutaj >>>
Zapisać się na subskrypcję Biuletynu możesz Tutaj >>>
W poprzednim Biuletynie dałam 3 adresy.
A teraz 3 dalsze nasze strony do zwiedzania w długie jesienne wieczory:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.milion-team.pl
Za tydzień podrzucę linki do następnych trzech stron.
Miłej lektury!

 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]