Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 261

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście sześćdziesiąty pierwszy numer biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Lato, więc tym bardziej Dziękuję Ci, że po pracy i uroczych spacerach znalazłeś czas na czytanie mojego Biuletynu.
Proszę! Czytaj do końca :)

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
Hashimoto - Popularność na miarę Oscara

Karolina Kamińska

Rutyna

Rutyna nas dopadła
Dzisiejszy biuletyn będzie rutynowy - Dosłownie! Czy temat zdrowia może się znudzić? Przecież dbanie o zdrowie powinno być nawykiem, czymś stałym, niezmiennym. Nie ulega dyskusji, że zdrowi powinniśmy być Rutynowo.

Rutyna to schematyczność i nuda. Rutyna oznacza też skłonność do działania według utartych wzorów. Rutyna to również związek organiczny.

Druga strona rutyny
Rutyna, rutozyd (łac. rutosidum) – to organiczny związek chemiczny z grupy glikozydów flawonoidowych. Naturalny związek pochodzenia roślinnego, pozyskiwany z kwiatów perełkowca japońskiego (Styphnolobium japonicum) i z ziela gryki (Fagopyrum esculentum).

Od przyjaźni do odkrycia
Węgierski biochemik Albert Szent-György podczas badań nad cytrusami wyizolował związek, który nazwał kwasem heksuronowym, później nazwany witaminą C, ale co to ma wspólnego z przyjaźnią?

Otóż biochemik ten chciał pomóc choremu przyjacielowi, który cierpiał z powodu krwawiących dziąseł. Sprawdził, że czysta witamina C nie wystarcza. Prowadził więc dalsze badania i odkrył, że pewne związki wzmacniają naczynia krwionośne i zapobiegają ich nadmiernej przepuszczalności. Nadał tym związkom nazwę P.

W szczególności na czele tych związków jest rutyna, która w wieku XIX została
odkryta w zielu ruty. Stąd pochodzi jej nazwa. Na czym polega jej fenomen?

Groźny niedobór
U osób z niedoborem rutyny pękają naczynia krwionośne. Słabe naczynia krwionośne to również przepuszczalna błona śluzowa, która nie spełnia swoich funkcji. Chorobotwórcze mikroby i toksyny dostają się do organizmu, czego wynikiem jest niższa odporność. Niedobór rutyny to również słabe krążenie krwi, nieprawidłowe ciśnienie w gałce ocznej, skłonność do powstawania stanów zapalnych w organizmie, zwiększone ryzyko zawałów i udarów. Niedobór rutyny wpływa również na szybsze starzenie się organizmu a w szczególności na mniejszą elastyczność skóry twarzy.

Rutynowo zdrowe nogi. Bez witaminy C ani rusz
Lato jest wspaniałą porą roku, ale jak każda pora roku ma niewątpliwie plusy i minusy. Dla wielu osób bywa uciążliwe i czasami zagraża życiu. Mowa tutaj o żylakach, które w okresie letnim są po prostu utrapieniem. Uogólniając genezę powstawania żylaków, pajączków, pajączków na skórze twarzy, skłonności do zasinień to słabe naczynia krwionośne, które są kruche, przepuszczalne.

Szczególnie niebezpieczne dla osób z żylakami są wysokie temperatury i zaostrzają chorobę czego wynikiem są bardziej, niż inną porą roku, ociężałe nogi, bóle, obrzęki. W pierwszej kolejności w czasie upałów należy zadbać o odpowiednią ilość witaminy C i rutyny. Rutyna wzmocni naczynia krwionośne, ułatwi przepływ krwi, zmniejszy obrzęk wywołany zaburzonym krążeniem w nogach. W połączeniu z witaminą C, która działa uszczelniająco na naczynia krwionośne, ułatwi przepływ krwi i pozwoli Ci łatwiej przejść przez słoneczne, upalne lato.

Rutynę


Kwercytyna

Francuski paradoks kluczem do zdrowia
Francuzi pomimo zamiłowania do bogatych posiłków rzadko zapadają na choroby serca i układu krwionośnego.
W czym tkwi francuski sekret zdrowia?
Obowiazkowo wino do każdego obiadu. Jeżeli na obiad czerwone mięso, to koniecznie czerwone wytrawne wino. Właśnie czerwone wino zawiera wysoki odsetek flawonoidów w tym głównie Kwercetyny.

Kwercetyna wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, zapobiega chorobom układu krwionośnego, obniża stężenie LDL, dzięki temu chroni naczynia krwionośne przed powstawaniem złogów miażdżycowych.

Gdy woda kapie z nosa. Precz z alergią!
Kwercetyna łagodzi katar sienny, katar wywołany czynnikami alergicznymi. Jest pomocna w zwalczaniu alergii szczególnie wziewnych, ponieważ ma działanie antyhistaminowe, (histaminy to substancje uwalniane po wykryciu przez organizm alergenu), co oznacza, że kwercetyna może pomóc ustabilizować uwalnianie histaminy z niektórych komórek układu immunologicznego. Kwercetyna zmniejsza objawy takie jak: kaszel, łzawienie oczu, wspomniany już katar, a również pokrzywkę, alergiczne obrzęki w obrębie ust, języka, czy oczu.

W starożytnej kulturze chińskiej wykorzystywano właśnie kwercetynę w leczeniu alergii. Kwercetyna również łagodzi skutki wywołane radioterapią i następstwa wystawienia na promieniowanie jonizujące.

Kwercetyna się nie lepi
Kwercetyna hamuje zlepianie się płytek krwi i tym samym przeciwdziała zakrzepom.
Przeciwutleniające działanie kwercetyny poprawia zdrowie naczyń krwionośnych, które przenoszą tlen i inne składniki odżywcze do mięśni i tkanek.

Kwercetyna powinna znaleźć się również w apteczce osób z zapaleniem stawów, bo zmniejsza ból, a przede wszystkim stan zapalny w organizmie, który wywołuje zapalenie stawów.

Zdrowy tercet
Połączenie rutyny, kwercetyny i witaminy C stanowi skuteczną walkę z alergią, stanami zapalnymi w organizmie, żylakami, pękającymi naczyniami krwionośnymi. Wszystkie te elementy wzajemnie się wspierają, uzupełniają oraz zwiększają działanie.

Chory postęp
Współczesny świat to wielogodzinna siedząca lub stojąca praca, godziny spędzone w samochodzie, brak ruchu, nieodpowiednie obuwie, gwałtowne zmiany pogody i oczywiście pośpieszne fastfoodowe posiłki nie ułatwiają pracy układu krążenia.

Zachorowanie na żylaki, choroby układu krążenia, czy alergie dotykają coraz młodszych.

Pamiętaj!
Profilaktyka zawsze jest tańsza i bardziej skuteczna niż leczenie.
Dlatego wspieraj swój organizm naturalnie i bezpiecznie.
Przyjmowanie łączne kwercetyny, rutyny i witaminy C jest mocnym orężem w walce z żylakami i słabym krążeniem.

Kwercetynę

ksylitol

Teraz zapraszam do słodkiej lektury. Rzec można
"Słodki poradnik" czyli jak osłodzić sobie życie?


Przepisów na osłodę życia jest mnóstwo, pomysłów również, ale najważniejsze by osładzać sobie życie naturalnie. Naturalnym jedzeniem i naturalną ludzką życzliwością.

Smak lata na dłużej
Lato zawsze jest za krótkie. Po nim przyjdzie jesień a potem zima. Nasze menu też nie będzie już tak smaczne, aromatyczne i przede wszystkim zdrowe jak letnią porą. Ale smak lata można zamknąć w słoiczku, w postaci dżemu lub konfitury, soków, nalewek by w zimne popołudnie rozpieszczać zmysły smaku i zapachu. Większość z nas do tego celu używa sporo cukru, a wiemy, że cukier jest niezdrowy. A gdyby konfiturę przyrządzić bez cukru, ale na słodko a przede wszystkim zdrowo?

Cukier zakwasza organizm. Ksylitol jest zasadowy i odkwasza.

Słodko bez rauszu
Jeżeli do tej pory myślałeś, że ksylitol to cukier to dzisiaj wyjaśniam.
Ksylitol to alkohol cukrowy, ale bez obaw. Nie upijesz się słodząc ksylitolem herbatę. Truskawki posłodzone ksylitolem też nie spowodują zmiany stanu świadomości. Nie potrzebujesz więc alkomatu po uczcie z udziałem ksylitolu. Ksylitol mogą również spożywać osoby uzależnione od alkoholu.

Alkohole cukrowe to mieszanka cząsteczki cukru i cząsteczki alkoholu. Ich struktura daje im zdolność pobudzania słodkich receptorów smakowych na języku.
Ksylitol występuje w niewielkich ilościach w wielu owocach i warzywach, a zatem jest naturalny. Ludzie nawet produkują małe ilości ksylitolu za pośrednictwem normalnych przemian metabolicznych.

Słodkie zdrowie
Ksylitol w ludzkim organizmie wchłania się powoli, nie wywołuje gwałtownych skoków insuliny, stąd polecany jest diabetykom. Ale to nie jedyna zaleta.

Ksylitol działa również przeciwpróchniczo i przeciwbakteryjnie na płytkę nazębną. Bakterie Streptococcus mutans żywią się glukozą ze zjadanego przez nas pożywienia, ale nie mogą pożywiać się ksylitolem. Zastępując cukier ksylitolem redukujemy dostępna pożywkę dla szkodliwych bakterii.

Ucho lubi słodzik
Bakterie, które żyją w ustach mogą w końcu spowodować zapalenie ucha, które jest powszechnym problemem u dzieci. Stąd żucie gumy z ksylitolem zapobiegnie rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za zapalenie ucha.

Ksylitol może przyczynić się do zwiększenia produkcji kolagenu i zmniejszyć ryzyko osteoporozy. Wydaje się również mieć działanie prebiotyczne będąc pożywką dla pożytecznych bakterii w jelitach.

Gdzie się ukrywa ksylitol?
W żywności ksylitol występuje pod symbolem E967.

Znajdziemy go na pewno na etykietach bezcukrowych produktów takich jak: ciastka, napoje, gumy do żucia, czekolady, jogurty. Stosuje się go również w pastach do zębów i płynach do płukania jamy ustnej.

Ksylitol dodawany jest również do suplementów diety czy syropów na kaszel.
Niestety w wielu produktach występuje ze sztucznymi słodzikami.

Okłamany słodzik
Na rynku dostępnych jest mnóstwo tanich słodzików pod nazwą ksylitol. Niestety wielu producentów wytwarza go z modyfikowanej kukurydzy. Po pierwsze należy czytać etykietę: miejsce pochodzenia, nazwę surowca. Uwagę naszą powinna zwrócić cena produktu, ksylitol z kukurydzy jest zdecydowanie tańszy w produkcji. Zazwyczaj jest on określany jako ksylitol chiński. Kukurydza wykorzystywana w produkcji ksylitolu często pochodzi z terenów, zanieczyszczonych i poddawana już wspomnianym modyfikacjom. Ksylitol z kukurydzy nie ma również wszystkich właściwości zdrowotnych ksylitolu z brzozy.

Dlaczego fiński jest najlepszy?
W czasie II wojny światowej Finlandia cierpiała na dotkliwy niedostatek cukru. Finowie szukali produktu zastępczego i wtedy fińscy naukowcy po raz drugi odkryli ksylitol - niskokaloryczny słodzik wytwarzany z kory brzozowej.

W rzeczywistości naukowcom zajmującym się chemią organiczną znany był już od roku 1891, kiedy to po raz pierwszy wyprodukowany został przez pewnego niemieckiego chemika. W latach sześćdziesiątych ksylitol był już stosowany w Niemczech, Związku Radzieckim, Japonii i Szwajcarii jako słodzik zalecany w diecie diabetyków i jako źródło energii w kroplówkach podawanych pacjentom z zakłóconą tolerancją glukozy i insulinoopornością.

Finlandia to kraj, który słynie z "czystych" terenów a obszar lasów stanowi łącznie 69% powierzchni z czego 6% stanowią brzozy i właśnie ta czysta fińska brzoza jest wyjściowym surowcem do produkcji ksylitolu, który Ci proponuję.

Doskonały fiński
Ksylitol

Ksylitol

Wprowadzanie ksylitolu do diety należy rozpocząć od małych dawek, ok. pół łyżeczki dziennie, powiększając stopniowo tak aby po 10-14 dniach dojść do dawki docelowej. Spożycie zbyt dużej ilości ksylitolu na początku stosowania może skutkować lekkim rozwolnieniem. Docelowo fińscy naukowcy radzą przyjmowanie ok. 40 gramów ksylitolu dziennie (8-10 łyżeczek), jednakże jest on bezpieczny niezależnie od spożywanej ilości.

Ksylitol dla Dzieci:
Odradza się doustne podawanie ksylitolu małym dzieciom (do 3-go roku życia) ze względu na niedojrzałość enzymatyczną ich systemów trawiennych. U dzieci starszych zaleca się stopniowe wprowadzanie ksylitolu, po kilka kryształków dziennie i obserwowanie reakcji organizmu.

O Psia Kość!!! Ksylitol jest szkodliwy!
To nie błąd, ani przekłamanie. Ksylitol jest szkodliwy dla Zwierząt, a przede wszystkim dla Psów. Dlatego ostrzegam wszystkich, którzy w swoich domach mają braci mniejszych - psa czy kota.
Nie dawaj im produktów zawierających ksylitol!
Jak wspomniałam ludzki organizm wchłania ksylitol powoli, ale u zwierząt jest zupełnie inaczej. Ksylitol wchłaniany jest natychmiast do krwiobiegu po spożyciu przez naszego zwierzaka "słodkości". Jego organizm rozpoznaje ksylitol jako glukozę, uwalniając tym samym duże ilości insuliny w organizmie. Dochodzi do niedocukrzenia, które w konsekwencji może doprowadzić nawet do śmierci. Spożycie ksylitolu przez zwierzęta może spowodować nieodwracalne uszkodzenie wątroby zwierzaka.

Doskonały fiński
Ksylitol

Ksylitol

Ortoren

Piękne drzewo - Brzoza.
Niestety w naszym kraju doczekało się kontrowersyjnych konotacji, ale dla mnie, bez względu na sytuację społeczno-polityczną, brzoza jest cudownym drzewem.

Najtańsza terapia
Na sylwoterapię, (z łac. silva - las) bo tak określana jest terapia z udziałem drzew, stać każdego, każdy z nas może przytulić się do drzewa w lesie, a przyroda nie wystawi nam rachunku.

Darmowa jonizacja na plus choć ujemna
We współczesnym świecie większość z nas ma niedobór jonów ujemnych wynikających z mieszkania w dużych miastach, pracy w zamkniętych pomieszczeniach bez roślin w otoczeniu komputerów, telewizorów. Brak roślin w otoczeniu wpływa na braki jonizacji ujemnej w organizmie a to przyczynia się w konsekwencji do zaburzeń energetycznych w organizmie. Drzewa jonizują ujemnie normując ciśnienie krwi, przyspieszają metabolizm i wpływają korzystnie na układ nerwowy.

Dla opornych na wiedzę
Przytulanie do brzozy wpływa na lepsze zapamiętywanie oraz szybsze przyswajanie wiedzy. Jeżeli nie mamy w swojej okolicy drzewa brzozy to możemy przytulić się do sosny lub lipy choć mają mniejszą siłę oddziaływania niż drzewo brzozy.

Zdrowe przytulanie
Zawarte substancje w liściach i korze drzew mają właściwości bakteriobójcze, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Przytulanie drzew wpływa też korzystnie na samopoczucie, poprawia nastrój dodaje nam energii. Pomoże nam na smutki i skołatane nerwy. Powszechnie terapię z udziałem drzew wykorzystuje się w rewalidacji dzieci upośledzonych umysłowo.

Wędrując przez las z wiaderkiem w poszukiwaniu borówki czarnej, bo taka jest właściwa nazwa określanych przez nas owoców rosnących w lesie czyli jagód przytulmy się do drzewa i oddychajmy głęboko. Może nie zagwarantuje nam to wielkich zbiorów, ale wpłynie korzystnie na nasze ciało i umysł.

O jagódkach słów kilka
Jagoda to określenie owocu, który wyróżnia się mięsistą i niepękającą owocnią o charakterystycznej budowie. Przykładem roślin wykształcających jagody to m. in. awokado, pomidor, borówka, winogrono czy arbuz. Ale jak nie nazwiemy tych wspaniałych zdrowych owoców możemy w lesie podśpiewywać:
Pójdziem na jagódki, wysmarujem bródki
do kosza połowę a resztę na głowę
trochę sobie zjemy, się wysmarujemy
zatańczymy, nowy taniec jagodowy...
najlepiej wokół brzozy :-)


A gdyby brzozę zamknąć w butelce?
Oczywiście musiałaby być to specjalna, magiczna butelka. Bo jak wepchnąć do butelki drzewo. Mówiąc poważnie samo drzewo i produkty z brzozy wykorzystywane są zarówno w celach spożywczych i terapeutycznych.

Najbardziej rozpowszechniony jest sok z brzozy, lub jeżeli wolisz Oskoła to staropolska nazwa soku brzozowego (Succus Betulae) o słodkawym smaku. Jest to napój chłodzący i leczniczy stosowany na całej Słowiańszczyźnie. Otrzymuje się go przez głębokie, ale nie głębsze niż 4 cm, nawiercenie pnia lub gałęzi brzozy wczesną wiosną. Z małego drzewa o średnicy pnia ok. 15 cm można pozyskać do 5 litrów soku dziennie, z większych o średnicy ok. 30 cm, nawet do 15 litrów. Kiedy na drzewie pojawią się pierwsze liście, sok przestanie płynąć.
Uzdrawiające właściwości pozyskiwanego z brzozy napoju były znane już pradawnym zielarzom. Obecnie fitoterapeuci zalecają stosować go zarówno zewnętrznie – na skórę, jak i wewnętrznie – w celu uzupełnienia kuracji oczyszczającej i zalecany jest od wieków na:
przewlekłe choroby dróg moczowych,
obrzęki sercowo-naczyniowe,
kamicę nerkową,
zapalenie nerek,
dnę moczanową.

Sok z brzozy jest również nieocenionym środkiem na przykre konsekwencje po spożyciu alkoholu w nadmiarze czyli najlepszy środek na "kaca".

W celach leczniczych i profilaktycznych wykorzystuje się zarówno korę brzozy jak również liście. Z liści brzozy sporządzane są między innymi wyciągi alkoholowe o działaniu leczniczym.

Kamienie i drzewa nie lubią się
Liście brzozy zawierają flawonoidy, saponiny, kwasy organiczne, żywice, garbniki katechinowe, sole mineralne, olejek eteryczny i związki trójterpenowe. Właśnie dzięki tym właściwościom wykazują działanie moczopędne i odtruwające oraz wzmacniające.

Szczególnie osoby z kamicą nerkową powinny korzystać ze zdrowotnych właściwości brzozy jak również osoby zmagające się przewlekłymi chorobami dróg moczowych, które mają obrzęki na tle krążeniowym, cierpią na gościec, czy łuszczycę.

Połączenie właściwości liści brzozy oraz innych ziół takich jak hortensja krzewiasta, nawłoć pospolita oraz roślina z gatunku pokrzywowatych parietaria diffuse jest skuteczną terapią w kamicy nerkowej i zakażeniach układu moczowego, infekcjach cewki moczowej i pęcherza moczowego, w chorobach nerek jak również w chorobach reumatycznych.

Holistic ÖrtoRen
Wyciąg z brzozy, hortensji, nawłoci

Na koniec bez "słodzenia"
dziękuję wszystkim za czas poświęcony na czytanie biuletynu.
Wszystkim życzę udanych, zdrowych, słodkich przetworów i radości z ich spożywania w gronie dobrych, kochających i życzliwych nam osób.

Olej kokosowy

Jest już nowy Tani olej Kokosowy!
Właśnie przyjechał prosto z Kerala, pięknej hinduskiej krainy kokosa.

Okazja!
Olej Kokosowy

z poprzedniej dostawy za 1 zł.
Przechowywany w Idealnych warunkach,
który nic nie stracił ze swoich doskonałych właściwości.

Za złotówkę dostaniesz Olej Kokosowy z krótkim terminem ważności.
I ten wcześniejszy
I ten nowy
Olej Kokosowy
Olej Kokosowy!
za 1 zł - słownie Jeden złoty!
Wyprzedaż do wyczerpania zapasów.
Ja już kupiłam kilka sztuk. Na zaś:)
Jest Ok!


Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie"
zaprasza na swoją stronę

www.zyj-naturalnie.pl
Zyj naturalnie


"Żyj naturalnie" nr 7
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz nowy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 7
kupisz od 1 lipca w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Pytaj o dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" w Salonach Prasowych Ruch.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe,
która to firma zapewnia Dostawę Prasy do
Restauracji, Kawiarni, Hotelu, Bistro, Salonu Motoryzacyjnego, Kliniki.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 59 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 32 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl


UWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]