Twój ulubiony Biuletyn

Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 260

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie!
To już dwieście sześćdziesiąty numer biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Lato, więc tym bardziej Dziękuję Ci, że po uroczych spacerach i smętnych mundialowych emocjach znalazłeś czas na czytanie mojego Biuletynu.
Proszę! Czytaj do końca :)

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj najnowszy artykuł na mojej stronie
Hashimoto - Popularność na miarę Oscara

Karolina Kamińska

ksylitol

Dzisiaj zapraszam do słodkiej lektury. Rzec można
"Słodki poradnik" czyli jak osłodzić sobie życie?


Przepisów na osłodę życia jest mnóstwo, pomysłów również, ale najważniejsze by osładzać sobie życie naturalnie. Naturalnym jedzeniem i naturalną ludzką życzliwością.

Smak lata na dłużej
Lato zawsze jest za krótkie. Po nim przyjdzie jesień a potem zima. Nasze menu też nie będzie już tak smaczne, aromatyczne i przede wszystkim zdrowe jak letnią porą. Ale smak lata można zamknąć w słoiczku, w postaci dżemu lub konfitury, soków, nalewek by w zimne popołudnie rozpieszczać zmysły smaku i zapachu. Większość z nas do tego celu używa sporo cukru, a wiemy, że cukier jest niezdrowy. A gdyby konfiturę przyrządzić bez cukru, ale na słodko a przede wszystkim zdrowo?

Cukier zakwasza organizm. Ksylitol jest zasadowy i odkwasza.

Słodko bez rauszu
Jeżeli do tej pory myślałeś, że ksylitol to cukier to dzisiaj wyjaśniam.
Ksylitol to alkohol cukrowy, ale bez obaw. Nie upijesz się słodząc ksylitolem herbatę. Truskawki posłodzone ksylitolem też nie spowodują zmiany stanu świadomości. Nie potrzebujesz więc alkomatu po uczcie z udziałem ksylitolu. Ksylitol mogą również spożywać osoby uzależnione od alkoholu.

Alkohole cukrowe to mieszanka cząsteczki cukru i cząsteczki alkoholu. Ich struktura daje im zdolność pobudzania słodkich receptorów smakowych na języku.
Ksylitol występuje w niewielkich ilościach w wielu owocach i warzywach, a zatem jest naturalny. Ludzie nawet produkują małe ilości ksylitolu za pośrednictwem normalnych przemian metabolicznych.

Słodkie zdrowie
Ksylitol w ludzkim organizmie wchłania się powoli, nie wywołuje gwałtownych skoków insuliny, stąd polecany jest diabetykom. Ale to nie jedyna zaleta.

Ksylitol działa również przeciwpróchniczo i przeciwbakteryjnie na płytkę nazębną. Bakterie Streptococcus mutans żywią się glukozą ze zjadanego przez nas pożywienia, ale nie mogą pożywiać się ksylitolem. Zastępując cukier ksylitolem redukujemy dostępna pożywkę dla szkodliwych bakterii.

Ucho lubi słodzik
Bakterie, które żyją w ustach mogą w końcu spowodować zapalenie ucha, które jest powszechnym problemem u dzieci. Stąd żucie gumy z ksylitolem zapobiegnie rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za zapalenie ucha.

Ksylitol może przyczynić się do zwiększenia produkcji kolagenu i zmniejszyć ryzyko osteoporozy. Wydaje się również mieć działanie prebiotyczne będąc pożywką dla pożytecznych bakterii w jelitach.

Gdzie się ukrywa ksylitol?
W żywności ksylitol występuje pod symbolem E967.

Znajdziemy go na pewno na etykietach bezcukrowych produktów takich jak: ciastka, napoje, gumy do żucia, czekolady, jogurty. Stosuje się go również w pastach do zębów i płynach do płukania jamy ustnej.

Ksylitol dodawany jest również do suplementów diety czy syropów na kaszel.
Niestety w wielu produktach występuje ze sztucznymi słodzikami.

Okłamany słodzik
Na rynku dostępnych jest mnóstwo tanich słodzików pod nazwą ksylitol. Niestety wielu producentów wytwarza go z modyfikowanej kukurydzy. Po pierwsze należy czytać etykietę: miejsce pochodzenia, nazwę surowca. Uwagę naszą powinna zwrócić cena produktu, ksylitol z kukurydzy jest zdecydowanie tańszy w produkcji. Zazwyczaj jest on określany jako ksylitol chiński. Kukurydza wykorzystywana w produkcji ksylitolu często pochodzi z terenów, zanieczyszczonych i poddawana już wspomnianym modyfikacjom. Ksylitol z kukurydzy nie ma również wszystkich właściwości zdrowotnych ksylitolu z brzozy.

Dlaczego fiński jest najlepszy?
W czasie II wojny światowej Finlandia cierpiała na dotkliwy niedostatek cukru. Finowie szukali produktu zastępczego i wtedy fińscy naukowcy po raz drugi odkryli ksylitol - niskokaloryczny słodzik wytwarzany z kory brzozowej.

W rzeczywistości naukowcom zajmującym się chemią organiczną znany był już od roku 1891, kiedy to po raz pierwszy wyprodukowany został przez pewnego niemieckiego chemika. W latach sześćdziesiątych ksylitol był już stosowany w Niemczech, Związku Radzieckim, Japonii i Szwajcarii jako słodzik zalecany w diecie diabetyków i jako źródło energii w kroplówkach podawanych pacjentom z zakłóconą tolerancją glukozy i insulinoopornością.

Finlandia to kraj, który słynie z "czystych" terenów a obszar lasów stanowi łącznie 69% powierzchni z czego 6% stanowią brzozy i właśnie ta czysta fińska brzoza jest wyjściowym surowcem do produkcji ksylitolu, który Ci proponuję.

Doskonały fiński
Ksylitol

Ksylitol

Wprowadzanie ksylitolu do diety należy rozpocząć od małych dawek, ok. pół łyżeczki dziennie, powiększając stopniowo tak aby po 10-14 dniach dojść do dawki docelowej. Spożycie zbyt dużej ilości ksylitolu na początku stosowania może skutkować lekkim rozwolnieniem. Docelowo fińscy naukowcy radzą przyjmowanie ok. 40 gramów ksylitolu dziennie (8-10 łyżeczek), jednakże jest on bezpieczny niezależnie od spożywanej ilości.

Ksylitol dla Dzieci:
Odradza się doustne podawanie ksylitolu małym dzieciom (do 3-go roku życia) ze względu na niedojrzałość enzymatyczną ich systemów trawiennych. U dzieci starszych zaleca się stopniowe wprowadzanie ksylitolu, po kilka kryształków dziennie i obserwowanie reakcji organizmu.

O Psia Kość!!! Ksylitol jest szkodliwy!
To nie błąd, ani przekłamanie. Ksylitol jest szkodliwy dla Zwierząt, a przede wszystkim dla Psów. Dlatego ostrzegam wszystkich, którzy w swoich domach mają braci mniejszych - psa czy kota.
Nie dawaj im produktów zawierających ksylitol!
Jak wspomniałam ludzki organizm wchłania ksylitol powoli, ale u zwierząt jest zupełnie inaczej. Ksylitol wchłaniany jest natychmiast do krwiobiegu po spożyciu przez naszego zwierzaka "słodkości". Jego organizm rozpoznaje ksylitol jako glukozę, uwalniając tym samym duże ilości insuliny w organizmie. Dochodzi do niedocukrzenia, które w konsekwencji może doprowadzić nawet do śmierci. Spożycie ksylitolu przez zwierzęta może spowodować nieodwracalne uszkodzenie wątroby zwierzaka.

Doskonały fiński
Ksylitol

Ksylitol

Ortoren

Dzisiejszy biuletyn zdominowało drzewo - Brzoza.
Niestety w naszym kraju doczekało się kontrowersyjnych konotacji, ale dla mnie, bez względu na sytuację społeczno-polityczną, brzoza jest cudownym drzewem.

Najtańsza terapia
Na sylwoterapię, (z łac. silva - las) bo tak określana jest terapia z udziałem drzew, stać każdego, każdy z nas może przytulić się do drzewa w lesie, a przyroda nie wystawi nam rachunku.

Darmowa jonizacja na plus choć ujemna
We współczesnym świecie większość z nas ma niedobór jonów ujemnych wynikających z mieszkania w dużych miastach, pracy w zamkniętych pomieszczeniach bez roślin w otoczeniu komputerów, telewizorów. Brak roślin w otoczeniu wpływa na braki jonizacji ujemnej w organizmie a to przyczynia się w konsekwencji do zaburzeń energetycznych w organizmie. Drzewa jonizują ujemnie normując ciśnienie krwi, przyspieszają metabolizm i wpływają korzystnie na układ nerwowy.

Dla opornych na wiedzę
Przytulanie do brzozy wpływa na lepsze zapamiętywanie oraz szybsze przyswajanie wiedzy. Jeżeli nie mamy w swojej okolicy drzewa brzozy to możemy przytulić się do sosny lub lipy choć mają mniejszą siłę oddziaływania niż drzewo brzozy.

Zdrowe przytulanie
Zawarte substancje w liściach i korze drzew mają właściwości bakteriobójcze, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Przytulanie drzew wpływa też korzystnie na samopoczucie, poprawia nastrój dodaje nam energii. Pomoże nam na smutki i skołatane nerwy. Powszechnie terapię z udziałem drzew wykorzystuje się w rewalidacji dzieci upośledzonych umysłowo.

Wędrując przez las z wiaderkiem w poszukiwaniu borówki czarnej, bo taka jest właściwa nazwa określanych przez nas owoców rosnących w lesie czyli jagód przytulmy się do drzewa i oddychajmy głęboko. Może nie zagwarantuje nam to wielkich zbiorów, ale wpłynie korzystnie na nasze ciało i umysł.

O jagódkach słów kilka
Jagoda to określenie owocu, który wyróżnia się mięsistą i niepękającą owocnią o charakterystycznej budowie. Przykładem roślin wykształcających jagody to m. in. awokado, pomidor, borówka, winogrono czy arbuz. Ale jak nie nazwiemy tych wspaniałych zdrowych owoców możemy w lesie podśpiewywać:
Pójdziem na jagódki, wysmarujem bródki
do kosza połowę a resztę na głowę
trochę sobie zjemy, się wysmarujemy
zatańczymy, nowy taniec jagodowy...
najlepiej wokół brzozy :-)


A gdyby brzozę zamknąć w butelce?
Oczywiście musiałaby być to specjalna, magiczna butelka. Bo jak wepchnąć do butelki drzewo. Mówiąc poważnie samo drzewo i produkty z brzozy wykorzystywane są zarówno w celach spożywczych i terapeutycznych.

Najbardziej rozpowszechniony jest sok z brzozy, lub jeżeli wolisz Oskoła to staropolska nazwa soku brzozowego (Succus Betulae) o słodkawym smaku. Jest to napój chłodzący i leczniczy stosowany na całej Słowiańszczyźnie. Otrzymuje się go przez głębokie, ale nie głębsze niż 4 cm, nawiercenie pnia lub gałęzi brzozy wczesną wiosną. Z małego drzewa o średnicy pnia ok. 15 cm można pozyskać do 5 litrów soku dziennie, z większych o średnicy ok. 30 cm, nawet do 15 litrów. Kiedy na drzewie pojawią się pierwsze liście, sok przestanie płynąć.
Uzdrawiające właściwości pozyskiwanego z brzozy napoju były znane już pradawnym zielarzom. Obecnie fitoterapeuci zalecają stosować go zarówno zewnętrznie – na skórę, jak i wewnętrznie – w celu uzupełnienia kuracji oczyszczającej i zalecany jest od wieków na:
przewlekłe choroby dróg moczowych,
obrzęki sercowo-naczyniowe,
kamicę nerkową,
zapalenie nerek,
dnę moczanową.

Sok z brzozy jest również nieocenionym środkiem na przykre konsekwencje po spożyciu alkoholu w nadmiarze czyli najlepszy środek na "kaca".

W celach leczniczych i profilaktycznych wykorzystuje się zarówno korę brzozy jak również liście. Z liści brzozy sporządzane są między innymi wyciągi alkoholowe o działaniu leczniczym.

Kamienie i drzewa nie lubią się
Liście brzozy zawierają flawonoidy, saponiny, kwasy organiczne, żywice, garbniki katechinowe, sole mineralne, olejek eteryczny i związki trójterpenowe. Właśnie dzięki tym właściwościom wykazują działanie moczopędne i odtruwające oraz wzmacniające.

Szczególnie osoby z kamicą nerkową powinny korzystać ze zdrowotnych właściwości brzozy jak również osoby zmagające się przewlekłymi chorobami dróg moczowych, które mają obrzęki na tle krążeniowym, cierpią na gościec, czy łuszczycę.

Połączenie właściwości liści brzozy oraz innych ziół takich jak hortensja krzewiasta, nawłoć pospolita oraz roślina z gatunku pokrzywowatych parietaria diffuse jest skuteczną terapią w kamicy nerkowej i zakażeniach układu moczowego, infekcjach cewki moczowej i pęcherza moczowego, w chorobach nerek jak również w chorobach reumatycznych.

Holistic ÖrtoRen
Wyciąg z brzozy, hortensji, nawłoci

Na koniec bez "słodzenia"
dziękuję wszystkim za czas poświęcony na czytanie biuletynu.
Wszystkim życzę udanych, zdrowych, słodkich przetworów i radości z ich spożywania w gronie dobrych, kochających i życzliwych nam osób.

Olej kokosowy

Jest już nowy Tani olej Kokosowy!
Właśnie przyjechał prosto z Kerala, pięknej hinduskiej krainy kokosa.

Okazja!
Olej Kokosowy

z poprzedniej dostawy za 1 zł.
Przechowywany w Idealnych warunkach,
który nic nie stracił ze swoich doskonałych właściwości.

Za złotówkę dostaniesz Olej Kokosowy z krótkim terminem ważności.
I ten wcześniejszy
I ten nowy
Olej Kokosowy
Olej Kokosowy!
za 1 zł - słownie Jeden złoty!
Wyprzedaż do wyczerpania zapasów.
Ja już kupiłam kilka sztuk. Na zaś:)
Jest Ok!

 

Filip z konopi


Nie bądź Filip - Wskocz w konopie!
Przysłowiowy Filip z konopi doczekał się mnóstwa interpretacji, a wszystkie, czy to mowa o zającu, czy szlachcicu dotyczą niespodziewanego i zwykle bezsensownego wyskakiwania przed szereg.
Dla zainteresowanych interpretacja Filip z konopi Tutaj >>>

A taki zając jest zdrowy bo w konopiach sobie siedzi, przegryzie coś smacznego i wcale nie jestem przekonana, że z nich tak chętnie wyskakuje.

Propozycja na dziś. Wskocz w konopie. Nie dosłownie, ale nie czekaj zbyt długo, bo może być za późno. Wskocz w konopie profilaktycznie, przeciw zmarszczkom, lub gdy coś swędzi, piecze, nie goi się, lub gdy trądzik atakuje.

Ale po kolei. Dlaczego zając i konopie?
Bo konopie są zdrowe. Człowiek to nie zając, ale mógłby brać przykład czasami z takiego zająca, co gryzie surowe zielsko i kica.

Ciało i dusza to jedność zarówno wewnątrz i z zewnątrz trzeba o nie dbać, bez względu na wiek i przede wszystkim na płeć.

Konopie siewne, bo polskie zające tylko w takich siedziały, od setek lat wykorzystywane są jako lekarstwo. Ale polskie konopie to również żywność a w szczególności olej o orzechowym posmaku, mąka, element pasz dla zwierząt, jak również materiał na ubrania, na papier, do budowy domów. Wyliczyć zalet konopi siewnych nie sposób.
Konopie to naprawdę cudowna roślina, nie jest wybredna więc do jej uprawy nie potrzebne jest stosowanie wiader chemii. Rośnie wysoko i zdrowo, a do tego oczyszcza glebę z zanieczyszczeń.

2 metry kwadratowe problemów
Nic w życiu nie bywa tak problemowe jak skóra. Proszę przeczytaj do końca.
Skóra to największy narząd powłoki wspólnej (łac. integumentum commune) kręgowców o złożonej budowie i wielorakich funkcjach; powłoka właściwa. Ogólna powierzchnia skóry u człowieka wynosi 1,5-2 m², a grubość 1,5-5 mm. Składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej.
Skóra spełnia wiele czynności ochronnych: przed zakażeniem bakteriami, grzybami, wirusami, przed czynnikami mechanicznymi, termicznymi, chemicznymi i promieniowaniem świetlnym, oraz zapewnia niezmienne warunki dla środowiska wewnętrznego organizmu (homeostazę). Poza tym skóra spełnia czynność percepcyjną ciepła, bólu, dotyku, ekspresyjną w wyrażaniu stanów emocjonalnych, resorpcyjną oraz bierze udział w magazynowaniu i przemianie materii.

Podstawowe funkcje skóry to:
● izolacja środowiska wewnętrznego od zewnętrznego (czynników fizycznych, chemicznych i biologicznych) – mechaniczna osłona i obrona organizmu głównie przed drobnoustrojami chorobotwórczymi (ważny składnik odporności nieswoistej),
● udział w wymianie gazowej (tylko kręgowce niższe),
● termoregulacja ustroju,
● udział w gospodarce wodno-elektrolitowej (gruczoły potowe),
● percepcja (odbiór) bodźców ze środowiska zewnętrznego (dotyk, ból, ciepło, zimno) poprzez receptory w skórze i naskórku,
● melanogeneza (melanina chroni organizm przed mutagennym promieniowaniem
ultrafioletowym),
● wchłanianie niektórych substancji,
● gospodarka tłuszczowa,
● gospodarka witaminowa (synteza witaminy D 3 z 7-dehydrocholesterolu),
● wydzielanie dokrewne i reakcje odpornościowe (skóra zawiera komórki Langerhansa należące do APC).
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra

Brakuje mi jeszcze bardzo ważnych funkcji, których nauka nie wymieniła. Przyjemności z dotyku, emocji płynących z dotykania. To też nośnik zapachów.
Skóra to element naszej atrakcyjności, szczególnie w odniesieniu do kobiet, ale drodzy Panowie, kobiety na wygląd męskiej skóry też zwracają uwagę.

Skóra nie wybacza

Dolegliwości skórne towarzyszą nam już od pieluch: odparzenia, podrażnienia, trądzik młodzieńczy, poparzenia, aż do zmarszczek.
Tak w skrócie przebiega życie naszej skóry.
Najwięcej skórnych przypadłości mają niestety kobiety; bolesny kontakt z żelazkiem, zbyt długie opalanie, pryskający tłuszcz z patelni, wrzątek kiedy wrzucamy pierogi do garnka, niewłaściwa pielęgnacja czy nieubłagany upływ czasu. Skóra nie wybacza również naszych błędów żywieniowych. Jest zwierciadłem naszego stanu zdrowia. Czasami oceniając stan skóry jesteśmy w stanie wiele powiedzieć o problemach zdrowotnych.

Skóra kocha tłuszcz i kwasy
Nasza skóra potrzebuje tłuszczu i kwasów Omega 3-6, to dzięki nim jest elastyczna, nawodniona, odporniejsza. Przy niedoborze tych kwasów skóra staje się sucha, często pojawiają się reakcje alergiczne na kontakt z różnymi środkami, kosmetykami etc.
Zdrowa skóra jest napięta, błyszcząca, miła w dotyku.
Dlatego zastosowanie w kosmetykach oleju konopnego bogatego w kwasy Omega 3-6 działa regenerująco i kojąco.

Słońce grzeje, trądzik atakuje
Latem osoby ze skórą trądzikową mają zaostrzone objawy. Skóra w wyniku wysokiej temperatury produkuje zdecydowanie więcej łoju, czego wynikiem jest większa ilość wykwitów, oraz zaczerwienienia.

Dostępne na rynku preparaty powszechnie przepisywane przez dermatologów to preparaty, które mają niewiele składników naturalnych. Często tylko maskują, chwilowo "redukując" proces zapalny.

Ważne jest jednak by preparat zawierał m. in. srebro koloidalne, które działa odkażająco, bakteriobójczo, zmniejszając wydzielanie sebum, lecz nie wysuszając. Powinien zawierać także niezbędne skórze oleje zawierające kwasy omega, które regenerują i koją skórę. Szczególnie skóra trądzikowa wymaga kompleksowej pielęgnacji od łagodnego mycia po smarowanie.

Drapiąca choroba
Od kilku lat liczba chorych na atopowe zapalenie skóry (AZS) wzrasta i dotyka wszystkich grup wiekowych.
Życie z atopową skórą bywa uciążliwe, bolesne, ciągłe swędzenie, drapanie się aż do krwi. To też niestety defekt estetyczny.
Przy ostrym zapaleniu trudno znaleźć środek, który ukoi, wyciszy a co najważniejsze zminimalizuje swędzenie. Wiele preparatów zawiera składniki, które "zapychają" pory skóry, mają konserwanty a z czasem skóra i na nie się buntuje. Atopowej skórze ogromną ulgę przynosi zastosowanie olejów bogatych w kwasy omega. Olej konopny bogaty w kwasy
nie tylko łagodzi, podrażnienia, ale stanowi płaszcz ochronny.

Męska skóra pod lupą
Z męską pielęgnacją to jest tak, że nikt nie chce o tym mówić, wszyscy się wstydzą, to trochę passe i niemęskie. Podstawowe "skórne" wyposażenie, to mydło, pianka do golenia, jakaś woda po goleniu zwykle z dużą dawką chemii.
A może czas to zmienić i sięgnąć po krem, który ukoi skórę podrażnioną goleniem, uelastyczni, odświeży.

Nie bądź Filip - Wskocz w konopie
Krem CremCann Silver
ze srebrem koloidalnym


Nie bądź Filip - Wskocz w konopie
Krem Cremcann Q10
dla mężczyznDwumiesięcznik "Żyj naturalnie"
zaprasza na swoją stronę

www.zyj-naturalnie.pl
Zyj naturalnie


"Żyj naturalnie" nr 7
możesz kupić w naszych sklepach.

Kliknij
Zobacz okładkę

Zamów pojedyńcze egzemplarze,
lub prenumeratę na nowej stronie

www.zyj-naturalnie.pl
Na której znajdziesz również
wiele ciekawych artykułów
aktualności i ciekawostek.

Nawet nie myśl o Zdrowiu
zanim nie przeczytasz
nowego dwumiesięcznika "Żyj naturalnie"!


Zanim kupisz nowy egzemplarz
zabacz co redakcja dla Ciebie przygotowała.

Mały bezpłatny pdf
w prezencie

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam:
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych.
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl

Żyj naturalnie
"Żyj naturalnie" Nr 7
kupisz od 1 lipca w Twoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Pytaj o dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" w Salonach Prasowych Ruch.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe,
która to firma zapewnia Dostawę Prasy do
Restauracji, Kawiarni, Hotelu, Bistro, Salonu Motoryzacyjnego, Kliniki.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 59 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 32 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl


UWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 453 48 88
Komórka: +48 603 137 893


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]