Oglądając popularne zagraniczne seriale medyczne, takie jak Dr House czy Grey’s Anathomy, widz może dojść do wniosku, że najbardziej zbędnym narządem w ciele pacjenta jest śledziona. Gdy trafia na stół operacyjny, lekarze bez większego zastanowienia decydują się na jej usunięcie. W końcu bez trudu wątroba czy inne narządy mogą przejąć jej funkcję. Oczywiście jest to spore uproszczenie. Ogólnie przyjęło się, że w zasadzie organizm ludzki bez śledziony może funkcjonować poprawnie.

Czy aby na pewno?

Wydaje się, że najbardziej niedocenionym narządem w ciele człowieka jest śledziona, spełniająca w organizmie człowieka wiele bardzo istotnych funkcji. Zaczyna rozwijać się już w 6. tygodniu życia płodu, a więc stosunkowo wcześnie. Jest położona w lewym podżebrzu pomiędzy IX a XI żebrem i w stanie właściwego funkcjonowania jest niewyczuwalna. Jej wielkość i kształt w dużej mierze zależą od stopnia wypełnienia jej krwią. Średnio waży około 150 g i mieści około 50 ml krwi, chociaż może jej zmagazynować kilkakrotnie więcej. Nie do rzadkości należy, że niektórzy rodzą się z dwiema śledzionami. Jeśli jednak nie są one zbyt duże i nie powodują zmian w składzie krwi, pracują jak jedna i nie powodują skutków negatywnych.

Regeneracja śledziony
Preparat na hemoroidy
znajdziesz tutaj

Dalszy ciąg artykułu na naszej nowej stronie:
http://medycynanaturalna.com.pl/przyczyny-hermoroidow-sledziona-hemoroidy-uklad-odpornosciowy-odnowa-krwi-leczenie-hemoroidow.html