Logo Naturalna Medycyna


Biuletyn nr 97
Tego nie powie Ci lekarz.

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie w dziewięćdziesiątym siódmym numerze biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Nauczeni doświadczeniem przyjęliśmy podstawową zasadę:
Pomagamy tylko tym, którzy sami chcą sobie pomóc.


Jeżeli masz znajomych zainteresowanych Naturalną Medycyną
prześlij im adres naszych biuletynów
www.naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/biuletyny.html

Zapisać się na subskrypcję biuletynu można Tutaj >>>


Coraz głośniej o konopiach i zastosowaniu produktów z konopii w Naturalnej Medycynie.

W związku z tym, że wielcy tego świata wspólnie z mediami, prawnikami i innymi władcami dusz postarali się maksymalnie zabełtać w głowach poddanych, postaram się jeszcze raz wyjaśnić.

Są DWIE rośliny - KONOPIE.

Konopie siewne (Cannabis sativa) inaczej konopie przemysłowe,
cudowna roślina której większość młodych ludzi na oczy nie widziała
a za sprawą mediów i kolegów, kojarzy z marychą.


Konopie indyjskie (Cannabis sativa subsp. indica (Lam.)
dzisiaj podgatunek indyjski
dawniej bywał wyodrębniany jako osobny gatunek
Konopie Indyjskie (C. indica Lam.)
Występuje w Indiach, Iranie i Afganistanie.

Dzisiaj - prawdopodobnie by narobić w głowach gawiedzi wielkiego zamętu uczeni wymyślili, na zamówienie wielkiego przemysłu, że to jeden gatunek i po prostu zakazano uprawy.
I przemysłowych i indyjskich.

Dzisiaj będzie o
Konopiach Przemysłowych
(Cannabis sativa)

W krajach które zakazały upraw Konopi siewnej - przemysłowej - zrujnowano kawał pięknej tradycji i produkcji doskonałego rolniczego surowca w imię miłości do przemysłu chemicznego.

Ciekawostka.
Konopie to roślina dwupłciowa. Są chłopcy. I są dziewczęta. Może to dlatego w niektórych krajach zabroniono uprawy? Innego, rozsądniejszego z ekonomicznego punktu widzenia, wytłumaczenie tego faktu - Nie widać.

W czasach kiedy w Polsce hodowano jeszcze legalnie konopie (nie tak to dawno było) latem chłopcy i dziewczęta na wieczorne randki, czy ogniska, szczególnie nad wodą, najchętniej umawiali się na skraju pola konopi. Zero komarów. Zero mrówek.

Przechodzimy do konkretów.

Zacznę od ciekawostek.

Najdawniejsze chińskie wykopaliska archeologiczne wskazują , że konopie były używane w już 8500 lat temu (odkryto między innymi liny konopne, powrozy, sznurki, tkaniny z włókna konopnego).

Konopie odkryto w Azji. Były już znane kilka tysięcy lat przed naszą erą. Używano ich w celach leczniczych i obrzędowych.

W przemyśle na szeroką skalę stosowano konopie jeszcze w pierwszej połowie XX wieku.

Najbardziej pożyteczną odmianą są konopie przemysłowe (Cannabis sativa). Różnią się od konopi indyjskich zawartością substancji psychoaktywnych THC (poniżej 1%), zastosowaniem i wielkością. Mogą osiągnąć nawet ponad 5 metrów wysokości i w zależności od odmiany i warunków rosną około 6 miesięcy. Można je uprawiać praktycznie w każdym klimacie poza kołem podbiegunowym.

Konopie przemysłowe są roślinami łatwymi w uprawie. Rosną nawet na mało urodzajnej glebie i są odporne na działanie niekorzystnych warunków. Znoszą okresy suszy, jak i krótkotrwałe zalania wodą. Ze względu na swój szybki wzrost nie mają konkurencji wśród chwastów. Natomiast specyficzny zapach odstrasza szkodniki.

Do uprawy konopi przemysłowych nie są potrzebne żadne herbicydy, ani pestycydy. Sztuczne nawozy są również zbędne, gdyż wystarczają im składniki zawarte w glebie.

Jeżeli nie potrzebna chemia - to po co te chwasty hodować - zapytali chemicy!!!

Zbyteczne jest także dodatkowe nawadnianie, ponieważ deszcze z opadów w zupełności zaspokajają pragnienie konopi. W praktyce można je uprawiać z dobrymi rezultatami w każdym miejscu, gdzie nie ma arktycznego lodu, ani piasku pustynnego.

Rośliny te mają niezwykle dobroczynny wpływ na glebę. Ich mocny system korzeniowy doskonale ją spulchnia i wiąże. Dzięki temu mogą być sadzone na wałach przeciwpowodziowych wzmacniając je. Ponadto w korzeniach pozostałych po ścięciu znajduje się dużo składników odżywczych, co korzystnie wpływa na żyzność gleby. Dlatego są doskonałym przedplonem dla wielu zbóż i roślin uprawnych.

Jednak wciąż ich uprawa jest niewielka, a w wielu krajach zakazana lub utrudniona przez restrykcyjne prawo.

Słowo Bangladesz w wolnym tłumaczeniu oznacza "kraj ludzi konopi". W latach 60-tych Bangladesz podpisał z USA pakt antynarkotykowy zgadzając się na zaprzestanie uprawy naturalnej tam konopi. Pozbawienie gleby odpornej i trwałej rośliny stało się przyczyną wypłukania milionów ton uprawnej gleby do morza i niepowstrzymanych powodzi.

Ciekawostki z konopnego świata.
Czytaj do końca!
Warto!

George Washington i Thomas Jefferson uprawiali konopie.

Ben Franklin posiadał wytwórnię papieru konopnego.

Jefferson spisał pierwszy szkic deklaracji niepodległości na papierze z konopi.

Henry Ford eksperymentował z konopiami przy wyrobie karoserii do swoich samochodów. Chciał wprowadzić samochody z konopi napędzane biopaliwem konopnym na skalę światową.

Rudolph Diesel zaprojektował swój silnik, aby mógł jeździć na oleju z konopi.

Ponad 30 przemysłowo rozwiniętych państw rozróżnia konopie od marihuany. Międzynarodowe porozumienia dotyczące marihuany robią wyjątki dla konopi przemysłowych.

Konopie powinny wyprzeć bawełnę, która jest uprawiana z ogromnymi ilościami chemikaliów szkodliwych dla człowieka i środowiska.

Statystyki pokazują, że 50% pestycydów używanych na całym świecie jest rozpylanych na bawełnę.


Od piątego stulecia p.n.e. do końca XIX wieku 90% żagle wszystkich statków były wykonane z konopi.

Materiał z konopi bardzo dobrze nadaje się do izolacji krokwi dachowych oraz ścianek działowych. Właściwości izolacji z konopi pozytywnie wpływają na mikroklimat w mieszkaniu dzięki regulacji wilgotności powietrza.

Plastik konopny kosztuje o połowę mniej niż polipropylen, a ponadto ulega biodegradacji. Rozkłada się w czasie krótszym niż 12 miesięcy.

Konopie były głównym surowcem do wyrobu farb i lakierów w USA przed r.1937, kiedy to zakazano uprawy konopi przemysłowych nie odróżniając ich od marihuany. Prohibicję wspierały wtedy firmy petrochemiczne zainteresowane wyparciem z rynku naturalnych produktów.

Biopaliwo samochodowe z konopi nie wydziela siarki podczas spalania i nie powoduje wzrostu ilości CO2 w atmosferze.

W Polsce po powodzi stulecia w 1997 r. Instytut Włókien Naturalnych zaproponował Ministerstwu Rolnictwa wykorzystanie swoich roślin do oczyszczania terenów skażonych. Podczas badań w okolicach Huty Miedzi w Głogowie odkryto, iż hektar konopi wchłania z ziemi aż 0,5 kg miedzi, 160 g ołowiu i sporo kadmu.

Z konopi można zrobić ponad 25.000 produktów.

Pierwsze spodnie marki Levis, jak i pierwsza flaga USA były zrobione z konopi.

Prażone nasiona konopi są świetną przynętą dla ryb.

Zastosowania konopi.
Konopie są niezwykle użytecznymi roślinami w przemyśle. Jak wyliczono mają one kilka tysięcy (!) różnych zastosowań, dlatego powiemy tylko o tych najważniejszych.

PALIWO
Konopie mogą być używane do produkcji ekologicznego oleju napędowego.
Wytwarzają więcej biomasy niż każdy inny gatunek rośliny. Konopie mają ogromny potencjał, by stać się pierwszorzędnym źródłem naturalnego paliwa etanolowego.

BUDOWNICTWO
Z konopi można zbudować ekologiczny i solidny dom. Budynek z konopi nie potrzebuje dodatkowego docieplenia, gdyż utrzymuje w środku stałą temperaturę. Jest szczelny akustycznie i bardzo wytrzymały.

Z włókien konopi robi się uszczelnienia hydrauliczne, beton zbrojony, tynk, izolacje, płyty paździerzowe, boazerię, sklejkę, materiały na pokrycie dachu i podłogi.

FARBY I LAKIERY
Przy użyciu konopi można wytworzyć nietoksyczne farby, lakiery i detergenty.
W 1935 roku do ich produkcji wykorzystano 58.000 ton nasion konopi.

PAPIER
Produkcja papieru przy użyciu konopi jest zdecydowanie bardziej ekologiczna, niż konwencjonalne przetwarzanie drewna. Papier z konopi nie wymaga wybielania chlorem. Jest mocniejszy i bardziej długotrwały, niż papier z drewna. Dlatego używa się go do ważnych dokumentów bankowych i archiwów.

1 ha konopi dostarcza cztery razy więcej celulozy, niż 1 ha lasu.
Konopie rosną kilka miesięcy. Las minimum kilkanaście lat.

Zwykły papier można przetworzyć 3 razy.
Papier z konopi można przetworzyć 7 razy.

TEKSTYLIA
Włókna konopne są jednymi z najmocniejszych naturalnych włókien występujących w przyrodzie. Materiał z konopi ma niezwykłą wytrzymałość na ścieranie, wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne. Z tego względu jest używany do produkcji lin w żegludze morskiej.

Konopie stosuje się we włókiennictwie wytwarzając ekologiczną odzież. Deklasują one bawełnę praktycznie pod każdym względem. Dorównać mogą im jedynie ubrania z lnu, jednak konopie są wytrzymalsze. Ubrania z konopi mają właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, antystatyczne, antyalergiczne. Chronią doskonale przed działaniem promieni UV. Ponadto są w pełni organiczne i biodegradowalne.

Ale się rozpisałem. Omal nie zapomniałem o najważniejszym. A dla nas najważniejsza jest

Naturalna Medycyna!

Powoli konopie zaczynają zajmować należne im miejsce w Naturalnej Medycynie, kosmetyce i o dziwo w medycynie konwencjonalnej. Prawdopodobnie dzięki internetowi nie dało się już dłużej, w imię miłości do trującej chemii, chować rewelacyjnych właściwości Zdrowotnych tej wspaniałej rośliny.

Długo czekaliśmy na jeden
z ważniejszych produktów z Konopi.

Olej konopny CBD
Wreszcie mamy!
Jakość bardzo dobra.
Cena w porównaniu z europejską
bardzo dobra.

Olej konopny CBD
Olej konopny CBDWkrótce ciepła, piękna wiosna.
Za chwilę lato.
Wszystko rozkwitnie.
Piękne panie powoli, ciuszek po ciuszku zostawiają w szafie, by za 2, 3 miesiące błysnąć, nie tylko na plaży, pełnią dekoltu i wspaniałym biustem.

Lubię naturalnie piękne Kobiety, eleganckie dekolty, wystrzałowe biusty, a więc chcąc zapewnić sobie egoistycznie wspaniałe letnie, nie botoksowo silikonowo chirurgiczne, tylko naturalne krajobrazy proponuję:

Holistic Lust Kinna dla kobiet

Kolagen NCN

Uśmiechnij się!


Jeszcze trwa promocja!
Dwa opakownia w cenie jednego.
Dla mnie bomba!
Jak długo - nie wiem. Dzisiaj mamy niespodziankę.

Nie tylko Astaksantyna
ale również kilka innych rewelacyjnych suplementów
proponujemy w układzie


Promocja

Astaksantyna

Cóż to takiego zapytasz.
Trochę trudno wymówić nazwę, ale warto zapamiętać

Astaksantyna

Astaksantyna to najsilniejszy antyoksydant występujący w naturze.

Uzyskiwana jest zarówno syntetycznie (nie polecam),
jak i ze źródeł naturalnych (Polecam -:).

Syntetyczna astaksantyna jest tania i zgodnie z ceną jej właściwości przeciwutleniające i wzmacniające odporność są słabiutkie. Na chłopski, nie chemiczny rozum, to wyglada tak.

Cząsteczka syntetycznej astaksantyny ma jedną do trzech pułapek na wolne rodniki.

Cząsteczka naturalnej astaksantyny - kilkanaście.

Astaksanynę znajdziesz w
Łosoś ~ 5 ppm
Plankton ~ 60 ppm
Kryl ~ 120 ppm
Kryl antarktyczny ~ 1200 ppm !

Mikroalgi Haematococcus pluvialis ~ 40 000 ppm !!!

Właśnie z tej mikroalgi na Hawajach, produkuje się naszą astaksantynę.

Astaksantyna działa na wiele różnych schorzeń nie wywołując przy tym żadnych skutków ubocznych.

Badania wykazują, że astaksantyna wspomaga pracę mięśni i wytrzymałość. Zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Astaksantyna ochrania czerwone ciałka krwi transportujące tlen.

Zmniejsza widoczne oznaki przedwczesnego starzenia i poprawia ogólną kondycję skóry.

Przedłuża młodość skóry i sprawia, że organizm dłużej utrzymuje życiową witalność.

Astaksantyna
Astaksantyna
Proponowany preparat to nie tylko
Astaksantyna.

Przeczytaj skład,
a nie odmówisz sobie kapsułki

Zdrowia i Urody.

Uwaga:
Astaksantyna rozpuszcza się w tłuszczach. Choć w składzie kapsułki jest tłuszcz, dobrze jest przyjmować suplement w czasie posiłku który zawiera tłuszcze.


Kwiecień, ale jeszcze nie ma dobrego słońca które za darmo daje Witaminę D3.

Normy na kwicie z laboratorium:
Niedobór <20 ng/ml
Niska 20-30 ng/ml
Prawidłowa 30-50 ng/ml
Podwyższona 50-100 ng/ml

Amerykanin dr Mercola zaleca jako prawidłową normę - 50-70
Organizacja Vitamin d council - zaleca jako prawidłową normę - 50-80

Coraz więcej naszych klientów wybiera witaminę D3 jako podstawę do zimowo wiosennej troski o Zdrowie.

Jeżeli bierzesz duże dawki - Pamiętaj!

W przypadku pojawienia się skutków ubocznych takich jak bezsenność, drganie powieki, nerwowość czy zatwardzenia - powinno się równolegle uzupełniać magnez, gdyż witamina D3 wymaga magnezu do aktywacji w organizmie i w przypadku uzupełniania przy dużych niedoborach może zużyć całe zapasy tego pierwiastka.

Przeczytaj:
Witamina D3 - witamina słońca
Witamina D3 Wszystko co powinieneś wiedzieć
I obiecany nowy artykuł
8 powodów aby dbać o odpowiedni poziom witaminy D

Obawiam się, że tego nie powie Ci lekarz,
więc poczytasz i może to TY powiesz lekarzowi.

Oczywiście ostrożnie, bo co bardziej nerwowy może wyrzucić Cię z gabinetu -:)

Witaminę D3 2000
Witamina D#

Witaminę D3 5000
Witamina D#


Rewelacyjna książka Jerzego Zięby pod tytułem "Ukryte Terapie" nosi bliski nam podtytuł "Czego Ci lekarz nie powie".

Jeżeli nie wiesz informujemy, że od 2011 roku nasz biuletyn wydajemy pod tytułem "Tego nie powie Ci lekarz".

Autor książki Ukryte Terapie Jerzy Zięba od ponad 20-stu lat zajmuje się naturoterapią, szczególnie w odniesieniu do naturalnych metod leczenia i zapobiegania chorobom przewlekłym i nowotworom.


Nowy film z Jerzym Ziębą w Polskiej Akademii Zdrowia znajdziesz
Tutaj >>>

Ukryte terapie
Ukryte Terapie

Dzięki tej książce odkryłem kilka rewelacji o których nie miałem zielonego pojęcia, a o naturalnej medycynie wiem sporo.

Panu Jerzemu Dziękuję!Wieczny RABAT w naszym sklepie
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl

Stały rabat na wszystkie następne zakupy otrzymasz
po przekroczeniu ZAPŁACONEJ sumy dotychczasowych zakupów:
Suma zakupów większa od 500 zł - 3% rabatu.
Suma zakupów większa od 1000 zł - 5% rabatu.
Suma zakupów większa od 2000 zł - 7% rabatu.
Suma zakupów większa od 3000 zł - 10% rabatu.
Darmowa dostawa za zakup powyżej 400 zł.
 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Jeżeli masz znajomych zainteresowanych Naturalną Medycyną prześlij im adres naszych biuletynów
http://naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/biuletyny.html

Zapisać się na subskrypcję biuletynu można Tutaj >>>
Zapraszamy na nasze prozdrowotne strony:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.hipokratesa.pl
www.olej-lniany.net
www.milion-team.pl
www.koloidalne.biz
www.naturalna-medycyna.com.pl
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl


Pozdrawiam serdecznie

Paweł Lisiecki


Wypisać się możesz w każdym momencie


Witamina B12
to naturalny pogromca homocysteiny.

Przeczytaj koniecznie jeżeli Ci Zdrowie Miłe
Witamina B12 - naturalny pogromca homocysteiny


Ciekawostka.
Od 1995 Witamina K2 została oficjalnie zatwierdzona do leczenia osteoporozy w Japonii.
s