Logo Naturalna Medycyna

Biuletyn nr 88
Tego nie powie Ci lekarz.

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie w osiemdziesiątym ósmym numerze biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Nauczeni doświadczeniem przyjęliśmy podstawową zasadę:
Pomagamy tylko tym, którzy sami chcą sobie pomóc.


Zima.
Ale odkrycie, co?

Odporność potrzebna Natychmiast?
Oczywiście.

A więc - witamina D3 - Zimą musisz zaopatrzyć organizm w witaminę D3.

Już w 1822 Jęderzej Śniadecki (1768-1838) – polski lekarz, biolog, chemik, filozof i publicysta-satyryk - zauważył wpływ opalania się na zapobieganie krzywicy. Zaobserwował, że dzieci mieszkające w centrum miasta Warszawy miał wysoką częstotliwość występowania krzywicy, natomiast dzieci mieszkające w sąsiednich obszarach wiejskich już nie.

Oczywiście później kilku lekarzy wiązało opalanie, czyli witaminę D ze zdrowiem, ale profesory i mądre gremia pukały się w czoło.

Pamiętacie jak było ze szkorbutem?
Cytryny o ile pamiętam coś 300 lat czekały na oficjalne zatwierdzenie jako lekarstwo na szkorbut w marynarce brytyjskiej.

Tak naprawdę Witamina D3 dopiero teraz robi furorę na świecie, bowiem okazało się, że to nie tylko sprawa krzywicy, ale całego kompleksu chorób powodowanych brakiem słonecznej witaminy.

Witamina D3 jest najprawdopodobniej najważniejszym suplementem, który powinno się zażywać.

Wiele osób instynktownie buntuje się przeciw suplementacji, uważając, że wszystkie witaminy można uzyskać z diety. Prawda jest jednak taka, że tej witaminy z diety nie uzyskamy, czego byśmy nie jedli.

Od wielu, wielu lat wiadomo, że bez suplementacji witaminy D3 nie można zachować pełni zdrowia.

Nie wiem, dlaczego nie zaleca się powszechnej suplementacji wit. D3?

Może dlatego, że efekty niedoboru nie są aż tak widoczne, jak w przypadku jodu? Dopóki nie zaczęto stosować soli jodowanej, ludziom rosły potężne wola tarczycowe, chorowali - i wszyscy widzieli, że to z braku tego właśnie pierwiastka.

Ale w tym przypadku związek przyczynowo - skutkowy nie jest tak oczywisty.

Grypa?
Każdy choruje na grypę.

Co prawda każdy też widzi, że chorujemy jedynie w zimie i na wiosnę, gdy poziom witaminy D we krwi jest najniższy, a potem wirus nagle magicznie "znika", niemniej twardo wierzymy że to choroba wywołana tylko przez wirusa.

Innych chorób nikt połączy, bo z reguły pojawiają się na skutek wieloletnich niedoborów - nowotwory, osteoporoza, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, nawet astma - której ataki dają się we znaki latem, kiedy teoretycznie poziom witaminy we krwi jest najwyższy. Tych niedoborów nie widać.

Lekarze teoretycznie powinni sobie z nich zdawać sprawę.

A może po prostu chodzi o to, że witamina D3 jest zbyt tania i zapobiega zbyt dużej ilości chorób?

Każdy z nas powinien suplementować witaminę D3 przynajmniej w okresie od jesieni do wiosny, a jeśli nie ma okazji wychodzić na słońce, na przykład z powodu pracy biurowej - również latem.

Najbardziej skuteczne są preparaty naturalne, gdzie D3 izolowana jest z lanoliny (wosku zwierzęcego znajdującego się w owczej wełnie). Badania potwierdziły, że jest ona około 70 % lepiej przyswajalna, niż inne formy D.

Istotne jest również stosowanie odpowiednio wysokiej dawki D3 - powinno to być przynajmniej 2000 IU dziennie. Niestety wielu lekarzy dalej wierzy w zalecenia 400 IU dziennie, ustalone w czasach gdy Ziemia była jeszcze płaska.

W przypadku pojawienia się skutków ubocznych takich jak bezsenność, nerwowość czy zatwardzenia - powinno się równolegle uzupełniać magnez, gdyż witamina D3 wymaga magnezu do aktywacji w organizmie i w przypadku uzupełniania przy dużych niedoborach może zużyć całe zapasy tego pierwiastka, szczególnie u osób które już wcześniej miały niski jego poziom.

Podpowiedz swojemu lekarzowi by przeczytał
Witamina D3 - witamina słońca
Witamina D3 Wszystko co powinieneś wiedzieć

Wkrótce zaproponuję Ci jeszcze kilka artykułów na ten temat.
Dlaczego?
Obawiam się, że tego nie powie Ci lekarz,
więc może to TY powiesz jemu.

Oczywiście ostrożnie, bo co bardziej nerwowy może wyrzucić Cię z gabinetu -:)

Witaminę D3 2000
Witamina D#

Witaminę D3 5000
Witamina D#


Pajacyk

Po wielu latach Pajacyk.pl zmienił wygląd swojej strony. Nowa strona wyświetla się poprawnie od rozdzielczości 1024. Mobilną wersję Pajacyk.pl zapowiada - wkrótce.

Nie wiesz co to Pajacyk.pl?

Dla mnie to możliwość rozpoczęcia komputerowego dnia od Dobrego Uczynku, i wcale nie dlatego, że ponoć Dobre Uczynki wracają, ale zawsze po kliknięciu uśmiecham się na myśl, że jakiemuś biednemu dziecku sprezentowałem cząstkę obiadu. I przyznam się. Robię tak od wielu, wielu lat.

Wejdź na Pajacyk.pl
Kliknij w brzuszek.
Uśmiechnij się.

Od 1998 do 2014 roku 62 495 dzieci skorzystało z 8 268 076 posiłków w polskich szkołach.

Kiedyś pisano tak: Polską Stronę Głodu stworzono, aby zbierać pieniądze na dożywianie dzieci w szkołach. Fundacja stara się, w miarę swoich możliwości, poprawić sytuację bytową dzieci, ich warunki życia i nauki.

Pomoc polega na finansowaniu obiadów dla dzieci, które nie są objęte pomocą gmin.

Jeśli wejdziesz na stronę główną i kliknisz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek. Jedno kliknięcie to 5 lub 10 groszy przeznaczone na obiady dla dzieci. Z jednego komputera kliknąć można tylko raz dziennie.

Ja dodatkowo zawsze klikam baner reklamowy, który wyświetla się na stronie Pajacyka i choć przez 15 sekund "pracowicie" oglądam co mi tam oferują, by mieć pewność, że maszyna zaliczy i zapłaci dzieciom za kliknięcie.

Wejdź na Pajacyk.pl
Kliknij
Uśmiechnij się.
Uśmiech to Zdrowie :)


Rewelacyjna książka Jerzego Zięby pod tytułem "Ukryte Terapie" nosi bliski nam podtytuł "Czego Ci lekarz nie powie".

Jeżeli nie wiesz informujemy, że od 2011 roku nasz biuletyn wydajemy pod tytułem "Tego nie powie Ci lekarz".

Autor książki Ukryte Terapie Jerzy Zięba od ponad 20-stu lat zajmuje się naturoterapią, szczególnie w odniesieniu do naturalnych metod leczenia i zapobiegania chorobom przewlekłym i nowotworom.


Jeżeli ktoś przed przeczytaniem woli pooglądać filmy, wywiady, czy seminaria z udziałem Jerzego Zięby zapraszam Tutaj >>>
Jest tu bardzo dużo wspaniałego materiału do oglądania. Dosłownie na długie zimowe wieczory. Warto!

Ukryte terapie
Ukryte Terapie

Dzięki tej książce odkryłem kilka rewelacji o których nie miałem zielonego pojęcia, a o naturalnej medycynie wiem sporo.

Panu Jerzemu Dziękuję!


SelenTego Ci brakuje!
Na 100 %.
Badania wykazują ogromny deficyt Selenu u Każdego!

Jeżeli nie wierzysz przeczytaj nowe artykuły w naszych serwisach:
Selen, Cynk i Mangan - niezbędne mikroelementy.
Selen - Znaczenie dla zdrowia człowieka.

Poniżej mały fragment jednego z tych artykułów:
Selen działa przeciwzapalnie. Selen i inne ważne mikroelementy, powinny przyjmować osoby cierpiące na choroby układowe i przewlekłe. Szczególnie na zawartość selenu w diecie powinny uważać osoby cierpiące na toczeń i reumatoidalne zapalenie stawów. Selen wspomaga wydalanie szkodliwych metali ciężkich z organizmu, oprócz tego pierwiastek ten niszczy pleśń i hamuje toksyczne działanie uwalnianych przez nie mykotoksyn.

Osoby mające zmiany chorobowe układu krwionośnego, lub osoby mające predyspozycje genetyczne do chorób układu krwionośnego również powinny dbać o odpowiedni poziom selenu w diecie. Działa wzmacniająco na naczynia wieńcowe i mięsień sercowy, przeciwdziała miażdżycy i chroni cały układ krwionośny przed zmianami chorobowymi.

Selen MSE
Selen

Selen Cynk Mangan i Witamina C
w jednej tabletce.
Selen


Wieczny RABAT w naszym sklepie
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl

Stały rabat na wszystkie następne zakupy otrzymasz
po przekroczeniu ZAPŁACONEJ sumy dotychczasowych zakupów:
Suma zakupów większa od 500 zł - 3% rabatu.
Suma zakupów większa od 1000 zł - 5% rabatu.
Suma zakupów większa od 2000 zł - 7% rabatu.
Suma zakupów większa od 3000 zł - 10% rabatu.
Darmowa dostawa za zakup powyżej 400 zł.
 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Jeżeli masz znajomych zainteresowanych Naturalną Medycyną prześlij im adres naszych biuletynów
http://naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/biuletyny.html

Zapisać się na subskrypcję biuletynu można Tutaj >>>
Zapraszamy na nasze prozdrowotne strony:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.hipokratesa.pl
www.olej-lniany.net
www.koloidalne.biz
www.naturalna-medycyna.com.pl
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl


Pozdrawiam serdecznie

Paweł Lisiecki


Wypisać się możesz w każdym momencie


Witamina B12
to naturalny pogromca homocysteiny.

Przeczytaj koniecznie jeżeli Ci Zdrowie Miłe
Witamina B12 - naturalny pogromca homocysteinyZima, czyli sezon grypowo-zaziębieniowy, kiedy to zwykle przypominasz sobie o Witaminie C.

Witamina C Matrix
i inne preparaty MSE

Witaminę B12 kupisz tutaj


Witamina K2
Witamina K2

Ciekawostka.
Od 1995 Witamina K2 została oficjalnie zatwierdzona do leczenia osteoporozy w Japonii.