Logo Naturalna Medycyna

Biuletyn nr 62
Tego nie powie Ci lekarz.

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie w sześćdziesiątym drugim numerze biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Nauczeni doświadczeniem przyjęliśmy podstawową zasadę:
Pomagamy tylko tym, którzy sami chcą sobie pomóc.


Nasz zespół wzmocniła nowa koleżanka - Ewelina Żelak i na dzień dobry poprosiliśmy ją o kilka słów do Biuletynu.

No i jest...

G
dy włos z głowy spada…

Wypadanie włosów. Łysienie. Ten termin wbrew pozorom może dotknąć każdą osobę, w każdym wieku. Tak było ze mną. Mam 23 lata, a jednak ten problem nie jest mi obcy.

Winą za to obarczam z cała odpowiedzialnością łojotokowe zapalenie skóry głowy. Ta złośliwa przypadłość może zaatakować w każdym momencie, nie wiedzieć do końca czemu.

Co zrobić kiedy włos z głowy spada?

Z racji tego, że od zawsze byłam zafascynowana naturalną medycyną, postanowiłam po raz kolejny wypróbować ją na sobie.
Bo gdzie szukać ratunku, jeśli nie w naturze?

Kierując się tą myślą stosowałam różne specyfiki z bardziej lub mniej zadowalającym efektem. Najpierw zależało mi na zwalczeniu łojotoku, potem na złagodzeniu jego skutków.

Pewnego dnia usiadłam i moje myśli nie wiedzieć czemu zaczęły się obracać wokół Indii i krajów orientalnych i nagle olśniło mnie. Kto słynie z pięknych, zdrowych włosów jak nie mieszkanki tego słonecznego kraju? Idąc tym tokiem rozumowania sięgnęłam po środki przez nie stosowane. I tak zaczęła się moja przygoda z Indyjskimi i nie tylko, kosmetykami.

Ale od początku. Czymże jest włos? To zrogowaciały wytwór naszego naskórka, składający sie z białka - keratyny, biorącego udział w tzw. cyklu włosowym, czyli procesu wzrostu nowego włosia i obumarcia starego. Jest to proces niezsynchronizowany, oznacza to, że każdy z mieszków włosowych jest w innej fazie wzrostu.

Pierwsza, najdłuższa czyli okres wzrostu mieszków włosowych trwa od dwóch do sześciu lat. Bierze w niej udział 80% naszych mieszków włosowych.

Druga - następująca po wzroście to faza przejściowa. Trwa do dwóch tygodni i obejmuje stopniowo 1% naszych włosów.

Trzecia czyli stan spoczynkowy, obumieranie, trwa od 5 do 6 tygodni i bierze w niej udział 19 % z naszych włosów.

Dziennie gubimy od 50 do 100 włosów.

Na zwiększenie tej liczby może mieć wpływ nieodpowiednia dieta, styl życia, przebyty stres, palenie papierosów, czy problemy chorobowe i hormonalne. Kiedy więc widzimy, że powyższa liczba zaczyna balansować w granicach od dwustu do czterystu albo więcej, oraz ten stan utrzymuje się przez dłuższy okres czasu, warto zastanowić się nad jego przyczyną.

Jeśli taki stan rzeczy jest powodowany chorobowo to oczywiście trzeba przemyśleć swój tryb życia.

W przypadku kiedy ma na to wpływ nieodpowiednia dieta, to oprócz jej zmiany warto sięgnąć po domowe środki pielęgnacyjne.

Naturalne Kosmetyki
do włosów

Kosmetyki do włosów

Jak dla mnie złotym środkiem są metody używane od wieków przez Hinduski, słynące z pięknych zdrowych włosów. Stosowane przez nie kosmetyki zawierają odpowiednio zbilansowany zestaw ziół o działaniu antybakteryjnym i nawilżającym, dostarczających skórze głowy niezbędnych składników odżywczych.

Podstawą hinduskiej filozofii pięknych włosów jest zadbanie w pierwszej kolejności o skórę głowy, która odpowiednio odżywiona odwdzięczy się w postaci wyraźnie odżywionych, nawilżonych i grubszych włosów. A z czasem pojawienia się nowych.

Jednym z takich produktów jest roślina zwana potocznie henną. To nazwa sproszkowanych liści rośliny lawsonia inermis, które po odpowiednim rozrobieniu i nałożeniu na włosy nadaje im barwy w różnorodnej gamie kolorów od jasnego brązu (połączenie w różnych proporcjach naturalnej henny i indygo), rudości (naturalna henna) do czarnego (indygo).

Zalety stosowania takiej rośliny jest jej odżywcze działanie na skórę głowy. Działa na nią dobroczynnie, wzmacniając i pobudzając cebulki włosowe, i wspomagając zwalczanie dolegliwości skórnych takich jak łupież czy łojotok. Pomoże nam również ograniczyć przetłuszczanie się włosów. Ma również jeszcze jedną, wielką zaletę - nie niszczy włosów.

Dlaczego tak jest?
Termin Farba kojarzy nam się z chemią dostępną na drogeryjnych półkach, które co prawda mogą zapewnić nam satysfakcjonujące efekty, ale kosztem stanu naszych włosów. Po dłuższym zastosowaniu takiej farby włosy są wypalane, kruszą się, matowieją przez co tracą o na objętości i ogólnym wyglądzie.

Hennę tak naprawdę można nazwać ziołową odżywką koloryzującą, samo słowo farba odnosi się do jej trwałości porównywalnej z drogeryjnymi konkurentkami. Oprócz tego różni się od tradycyjnej farby praktycznie wszystkim. Po pierwsze nie niszczy włosów, a dogłębnie je odżywia, sprawia że wizualnie są one grubsze i jest ich więcej. Wypełnia mechaniczne uszkodzenia we włosie. Przenika do jego wnętrza, gdzie wiąże się z keratyną nadając włosom nowy kolor. Jej intensywność zależy od ilości czasu trzymania farby na głowie.

Wszystko zależy również od rodzaju włosów jakie posiadamy. Henna może spłukać się po tygodniu, to jest fakt. Sama bardzo się zdziwiłam, ale z uporem farbowałam dalej co jak się okazało wyszło mi to na dobre. Jej trwałość jest proporcjonalna do ilości zabiegów jakie wykonaliśmy. Potem dowiedziałam się, że jeśli nie obawiamy się mocnego koloru można hennę zostawić na noc, na pewno zwiększy to jej trwałość. Dużym plusem jest możliwość częstego jej nakładania, nawet w przypadku pojawienia się odrostów, można hennę nakładać na długość włosów, zyskamy wtedy pewność że kolor będzie równomierny.

Kolor końcowy zależy od praktycznie każdego czynnik oraz od dodatków, które damy do mieszanki. Im gorętszej wody dodamy do masy, tym o większym odcieniu rudości będą nasze włosy, przy czym należy wystrzegać się wrzątku - niszczy on barwnik henny.

Aby uzyskać brązowy kolor nie musimy własnoręcznie mieszać obu rodzajów, można skorzystać z gotowej mieszanki.

Naturalna Henna
Naturalne farby do włosów
Henna

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na rynku kosmetycznym jest niewielu producentów oferujących czystą hennę. Farby dostępne na półkach drogeryjnych, noszących nazwę henna nie są niestety w 100 % naturalne, lecz zawierają bardzo niewielki procent czystej henny.

Świadoma pielęgnacja to klucz do pięknych, zdrowych włosów. Warto sięgnąć po sprawdzone od wielu lat sposoby. Nie musimy w tym celu wybrać się w podróż do Indii, wystarczy sięgnąć po produkty oferowane w naszym sklepie i cieszyć się orientalną nutą w zaciszu własnego domu.

Akurat mnie pomogły te a nie inne kosmetyki, wiadomo każdy jest inny. Ale myślę, że spróbować warto.


Książkę
Dieta Dobrych Produktów
Kupisz tutaj

Dieta Dobrych ProduktowDieta ta nadaje się dla zdecydowanej większości osób, nawet dla tych po przeszczepach narządowych, dla tych w trakcie chemioterapii czy radioterapii, nadaje się w prowadzeniu osób z chorobą nowotworową jak i osób z każdą inną dolegliwością.

DDP działa poprzez mechanizm ochrony i uszczelniania błon komórkowych - zaczynając od przyjaznego wpływu na cały przewód pokarmowy.

Linus Pauling - dwukrotny laureat Nagrody Nobla (1901-1994) powiedział

"Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra."

Dla kogo ta książka?
Dla wszystkich którym Zdrowie miłe.
Dla Zuchwałych na Diecie Optymalnej.
Dla lekarzy, doktorów, profesorów i ministrów.

Komu najłatwiej będzie zastosować DDP i zerwać wieloletnimi z nawykami żywieniowymi?
Optymalnym i wszystkim na niskowęglowodanowych dietach.
Chorym na cukrzycę, którym znudziła się insulina.
Wszystkim, którzy myślą, że nie mają już wyjścia.
Wszystkim, którym długie i zdrowe Życie miłe.Wieczny RABAT w naszym sklepie
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl

Stały rabat na wszystkie następne zakupy otrzymasz
po przekroczeniu ZAPŁACONEJ sumy dotychczasowych zakupów:
Suma zakupów większa od 500 zł - 3% rabatu.
Suma zakupów większa od 1000 zł - 5% rabatu.
Suma zakupów większa od 2000 zł - 7% rabatu.
Suma zakupów większa od 3000 zł - 10% rabatu.
Darmowa dostawa za zakup powyżej 400 zł.
 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Jeżeli masz znajomych zainteresowanych Naturalną Medycyną prześlij im adres naszych biuletynów
http://naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/biuletyny.html

Zapisać się na subskrypcję biuletynu można Tutaj >>>
Zapraszamy na nasze prozdrowotne strony:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.hipokratesa.pl
www.olej-lniany.net
www.naturalna-medycyna.com.pl
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl


Pozdrawiamy serdecznie

Ewelina Żelak
Rafał Kubaszewski


Wypisać się możesz w każdym momencie

Naturalna Henna
Naturalne farby do włosów
Henna