Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 551

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Glukozamina w chorobach tkanki łącznej

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

kwas alfa liponowy kwas ala nikotyna cukrzyva nadwaga kwas ala odchudzanie redukcja tkanki tluszczowe kwas ala antyoksydacja palenie papierosow palenie e papierosow

Kwasowa terapia na rozpad tkanki tłuszczowej dla amatorów nikotyny i cukrzyków.
Palenie papierosów jak wszystkim wiadomo jest szkodliwe, ale czasami zdrowy rozsądek wypiera, albo słaba wola, albo po prostu sympatia do palenia. Tradycyjne kopciuchy śmierdzą a coraz więcej osób wybiera papierosy elektroniczne, urządzenia i wkład. Pamiętajmy jednak , że zawierają one również szkodliwą nikotynę, która jest dla nas szkodliwa. Chociaż palenie wywołuje wiele szkód w organizmie, to dla niektórych są po prostu przyjemnością, sposobem na stres, dodatkiem wizerunkowym.
Rzucanie palenia to walka na ringu
Wiele osób stając do walki rzucenia palenia pozostaje w boksie, albo odnosi porażkę na ringu. To jest trudny proces. Czasami brak odwagi czasami strach i brak wiary w siebie czasami jeszcze coś innego. Nie krytykujmy tych, którym się to nie udaje. Walka z nałogiem wymaga siły, której czasami brak. Skuteczność terapii to sprawa indywidualna, a na jej powodzenie składa się wiele czynników i nie dotyczą tylko one osoby uzależnionej.
Najważniejsze, w takim trudnym przypadku, to zmniejszać skutki palenia.
Imienny kwas z przyrody
Kwas alfa-liponowy w skrócie określany jako ALA jest związkiem organicznym, zaliczany jest do nasyconych kwasów tłuszczowych. Rozpuszcza się zarówno w wodzie jak i tłuszczach. Kwas ALA dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym (antyoksydacyjnym) umożliwia regenerację przeciwutleniaczy: koenzymu Q10, witaminy A, witaminy C, witaminy E, czy glutationu.
Misja kwasu
Misja jaką spełnia w naszym organizmie Kwas alfa-liponowy to działanie przeciwutleniające i niszczenie wolnych rodników. Kwas alfa-liponowy odpowiada również za przekształcanie pokarmu w energię. Przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej, bo wspomaga proces zwany lipolizą, czyli rozpad tkanki tłuszczowej. Tak więc osoby, które mają trudności ze zgubieniem kilogramów pomimo diety i ruchu powinny sięgnąć po ALA. Ważną rolą jaką spełnia kwas ALA to zwiększanie siły działania witamin C i E.
Kwas pomoże zmniejszać skutki nikotyny
Ze względu na działanie antyoksydacyjne kwasu alfa-liponowego i jego działanie ochronne na wątrobę, Kwas alfa-liponowy (ALA) jest skuteczny w profilaktyce chorób płuc, serca i miażdżycy które często są skutkiem palenia.
Kwas alfa-liponowy pomaga również w zakresie poszarzałej i szybko starzejącej się skóry w wyniku palenia. Nie oznacza to, że bezkarnie możemy palić i zwiększyć ilość papierosów, bo kwas sprawę załatwi, jednak skutki nikotynizmu są mniejsze. Ponieważ palacze potrzebują zdecydowanie więcej witaminy C Kwas alfa-liponowy ALA zwiększy jej działanie.
ALA w nas
Kwas ALA znajduje się w naszym organizmie, ale wytwarzamy go w bardzo małych ilościach. Co prawda występuje w drożdżach, wątrobie, nerkach, nasionach chia, a także w szpinaku, brokułach, ziemniakach i oleju lnianym, ale to ilość niewielka i stanowi wyłącznie formę profilaktyczną, a przy niskim poziomie kwasu alfa-liponowego w organizmie nie będzie to wystarczające. Jak się nafaszerujemy miską szpinaku, to raczej nie wyleczymy miażdżycy, czy raka płuc.
Kwas ALA to bojownik cukrzycowy
Najczęściej najmocniejszy z mocnych Liposomalny Kwas alfa-liponowy wykorzystuje się w leczeniu cukrzycy. Poprawia wrażliwość insulinową, usprawnia transport cukru do krwi i tolerancję glukozy. W szczególności sprawdza się w przypadku powikłań neuropatii cukrzycowej m.in. mrowienia, drętwienia, pieczenia i bólu rąk i nóg. Kwas ALA zapobiega niszczeniu komórek i poprawia przewodzenie impulsów przez neurony. W przeprowadzanych badaniach uzyskano również pozytywne efekty w zespole metabolicznym, czy w przypadku chorób układu krążenia.
Wygrywa z ciężkimi metalami
Liposomalny Kwas alfa-liponowy dzięki swoim zdolnościom chelatowania jonów metali usuwa metale ciężkie jak również grzybice, droźdżaki i toksyny z naszego organizmu, co również jest niezbędne w przypadku kopciuszków, którzy mają zanieczyszczony organizm nikotyną. Stosowany jest również w terapii osób ze stwardnieniem rozsianym i chorobie Alzheimera, ze względu na właściwości regeneracyjne mitochondriów.
Kosmetyczna popularność
Ostatnio kwas ALA zaczęto wykorzystywać w przemyśle kosmetycznym jako wspaniały "przeciwzmarszczkowiec", ale cóż, zawartość w masowej kosmetyce kwasu alfa-liponowego nie będzie zbyt duża, cena za to tak.
Przede wszystkim kremy są konserwowane chemicznie, więc raczej radzę wybrać bezpieczną suplementację i nie dodawać sobie toksyn w postaci kremu, a działać na całe ciało od wewnątrz.
Młodziej od wewnątrz na zewnątrz
Dzięki swym właściwościom antyoksydacyjnym i zwiększaniu poziomu glutationu Kwas alfa-liponowy działa przeciwstarzeniowo poprawiając wygląd skóry i zapobiegając powstawaniu zmarszczek.
Oczywiście nie wymieniłam wszystkich cudownych zalet Kwasu alfa-liponowego, bo jego właściwości zdrowotne są przeogromne.
O co chodzi z tym R-ALA?
Kwas alfa liponowy ze względu na swoją budowę występuje w postaci dwóch enancjomerów R oraz S.
W przyrodzie jedynie enencjomer R wykazuje się biodostępnością. W wyniku syntezy chemicznej otrzymuję się mieszaninę racemiczną dwóch izomerów R oraz S, którą sprzedaje się pod nazwą ALA (kwas alfa liponowy). Jednak enancjomer S jest praktycznie bezużyteczny, ciężko jest się go pozbyć z takiej mieszaniny.
R-ALA to surowiec oczyszczony z drugiego enancjomeru S, zawierający czysty enancjomer R ten, który naturalnie występuje w przyrodzie.
Ze względu na swoja zawartość formy R i dużej aktywności maksymalna dzienna porcja została ustanowiona w ilości 300 mg dla czystego enancjomeru R.

Kwas Afa liponowy R-ALA 200 mg 60 tab.
kwas alfa liponowy kwas ala nikotyna cukrzyva nadwaga kwas ala odchudzanie redukcja tkanki tluszczowe kwas ala antyoksydacja palenie papierosow palenie e papierosow

szumy uszne nadcisnienie cukrzyca urazy halas choroba meniera szumy uszne ginko biloba  gryka glog borowka czarna

Kto z nas nie lubi szumu muszli morskiej? Szum morza,muszli, wody, leśnego potoku czy chociażby szum lasu wpływa na nas kojąco i uspokajająco. Dlatego te dźwięki wykorzystywane są w muzykoterapii zarówno w celach leczniczych ale także relaksacyjnych.
Nie taki szum chcę słyszeć
Każdy z nas doświadcza szumów usznych w swoim życiu, wywołują chwilowy dyskomfort. Problem zaczyna się kiedy w naszym uchu pojawiają się szumy, piszczenie, dzwonienie dłużej niż 5 minut i kilkakrotnie w ciągu tygodnia lub stale. Jest to niezwykle frustrujące i wpływa na jakość życia.
Kogo dotyczy?
Problem z szumem usznym jak podają dane dane doświadcza ok 17 % Polaków. Jesteśmy starzejącym się społeczeństwem zatem statystyki te niestety będą rosnąć.
Czym są szumy uszne?
Uszy cały czas analizują i zbierają dźwięki, które pojawiają się w otoczeniu, przesyłają je do ośrodków słuchu w mózgu, który je też na bieżąco analizuje. Czasem jednak zdarza się, że słyszymy coś, czego nie ma. Nie chodzi o słyszenie głosów, ale o szum – szum, piszczenie, dzwonienie w uszach. Wszystkie te wrażenia powstają w wyniku nieprawidłowego odbioru impulsów przez ucho.
Dlaczego w uchu piszczy?
Szumy uszne mają wiele przyczyn należą do nich najczęściej :
- niedobór witamin z grupy B i magnezu
- zaburzenia krążenia
- nadciśnienie, cukrzyca
- nadmierna ekspozycja na hałas. Narażeni są m.in. pracownicy budowy dróg, pracownicy obsługi płyt lotniskowych, barmani, muzycy
!!! słuchanie muzyki przez słuchawki douszne, mowa oczywiście o wielogodzinnym słuchaniu muzyki
-narażenie na ostry nagły hałas,
- otoskleroza
- przebyte schorzenia laryngologiczne, np. zapalenie ucha środkowego,
- głuchota starcza
- toksyczne uszkodzenie nerwu słuchowego w wyniku stosowania niektórych leków,
- palenie papierosów,
- udar mózgu,
- zaburzenia hormonalne
- zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa,
- zmiany zwyrodnieniowe w obrębie aparatu żucia
- choroba Meniere’a objawiająca się gwałtownymi zawrotami głowy z szumem usznym, które po napadzie ustępują samoistnie.
Czy szumu należy się bać?
Pojawiające się wrażenia słuchowe mogą być objawem choroby. Najczęściej nie da się ich cofnąć, ale jest możliwe pogłębienie dolegliwości. Jeśli np. szumy są spowodowane zapaleniem ucha, to nieleczone może się rozprzestrzenić i spowodować utratę słuchu. Długotrwale utrzymujący się szum wpływa na psychikę powodując lęki, zaburzenia emocjonalne a nawet depresję.
Jak sobie pomóc?
Po wykluczeniu chorób czy uszkodzenia aparatu słuchowego w wielu przypadkach w walce z szumami okazują się pomocne zioła a dokładniej ekstrakty z ziół. Odpowiednio dobrane zioła na problemy uszne mają za zadanie wpłynąć na poprawę krążenia obwodowego, być źródłem przeciwutleniaczy i wspierać pracę układu sercowo - naczyniowego.
Co wybrać ?
Najbezpieczniej wybrać gotową mieszankę ekstraktów ziołowych dedykowanych problemom z szumem usznym. Zawierającą odpowiednią proporcję ziół takich jak:
Ginkgo biloba wspomaga krążenie obwodowe, przyczyniając się do dobrego słyszenia. Wpływa pozytywnie na funkcje umysłowe i równowagę nerwową.
Gryka zwyczajna wspiera pracę układu naczyniowego.
Głóg oddziałuje na pracę układu sercowo-naczyniowego.
Czarna borówka jest przeciwutleniaczem i wspiera mikrokrążenie.

Szumy uszne ekstrakty roślinne w kaps.
szumy uszne nadcisnienie cukrzyca urazy halas choroba meniera szumy uszne ginko biloba  gryka glog borowka czarna

black cohosh pluskwica menopauza uderzenia goraca reumatyzm pms

Menopauza
Menopauza przechodzi każda kobieta i każda kobieta przechodzi ją inaczej co zależy od wielu czynników. Mimo, że używa się określenia leczenia no to z menopauzy wyleczyć się nie można. W tym przypadku działa się na łagodzeniu jej objawów. Menopauza zaczyna się zazwyczaj ok. 50 roku życia jednak są kobiety, u których występuje ona wcześniej ok. 40 roku życia i określane jest to wczesną menopauzą.
Jak leczone są objawy?
Do głównych metod leczenia objawów menopauzy należą metody hormonalne czyli hormonalna terapia zastępcza (HTZ) i metody niehormonalne. Metody leczenia ustalać powinno się indywidualnie biorąc pod uwagę ogólny stan zdrowia, wiek styl życia, kondycję psychiczną oraz osobiste preferencje.
Metody niehormonalne
Do metod niehormonalnych możemy zaliczyć suplementy diety oraz środki nawilżające i lubrykanty do pochwy. Te metody również obejmują leki przeciwdepresyjne.
O objawach słów kilka
Jak wspomniałam każda z kobiet przechodzi menopauzę inaczej. U jednych objawy powodują duży dyskomfort i utrudniają codzienne życie u innych kobiet są one mniej odczuwalne.
Do najczęściej występujących objawów należą uderzenia gorąca, nocne poty, zaburzenia snu i obniżenie nastroju, obniżenie libido, suchość pochwy, ból i pieczenie pochwy.
Waga w górę
Niestety okres menopauzy to czas kiedy wiele kobiet przybiera na wadze. Jest to wynikiem zmniejszenia metabolizmu lipidów i glukozy przez zmiany hormonalne. W okresie menopauzy również wiele kobiet odczuwa bolesność stawów i mięśni.
Menopauza czym właściwie jest?
Cytując naukowo - Menopauza jest naturalnym stanem, który pojawia się wraz z wiekiem kobiety. Z biegiem czasu liczba pęcherzyków jajnikowych i komórek ziarnistych u kobiety zmniejsza się. Biorąc pod uwagę, że komórki te są głównymi producentami estradiolu i inhibiny hormonu, który nakazuje przysadce mózgowej wytwarzanie mniejszej ilości hormonu folikulotropowego), równowaga hormonalna organizmu przesuwa się w stronę niższego poziomu estrogenów i progesteronu oraz zwiększonego hormonu folikulotropowego i luteinizującego poziom hormonów. Ten profil hormonalny powoduje nieregularne cykle miesiączkowe, które ostatecznie całkowicie się zatrzymują.
Menopauza to ryzyko
Okres menopauzy niesie ryzyko wielu schorzeń dla kobiet. Kobiety, które nie stosują terapii hormonalnych czy suplementacji i odpowiedniego żywienia są bardziej narażone na wystąpienie osteoporozy, cukrzycy czy raka jelita grubego. Ryzyko kolejne, które czasem bywa konieczne to stosowanie właśnie terapii hormonalnej. Jak wiemy ma to wpływ na nasz organizm. Szczególnie jest ona niebezpieczna u kobiet, które mają zakrzepicę, chorobę zatorową, choroby wątroby, choroby nowotworowe.
Menopauza i osteoporoza czy nas straszą?
Niestety ryzyko wystąpienia osteoporozy nie jest żadnym straszeniem a realną konsekwencją zmian hormonalnych. Ujmując to szczegółowo za powstanie u kobiet osteoporozy odpowiedzialny jest estrogen. Jego niskie stężenie przyczynia się do osłabienia układu kostnego. W wyniku czego następują zaburzenia równowagi pomiędzy resorpcją kości, a ich formowaniem, zmieniając kierunek równowagi w stronę zwiększonej resorpcji kości.
Co pomaga i co jest potrzebne
Jak już wspomniałam każda z kobiet przechodzi ten czas indywidualnie. Okres menopauzy przechodzą lżej kobiety, które stosują suplementację omega 3, DHEA, koniczynę czerwoną oraz black cohosh - kłącze pluskwicy o którym dzisiaj szerzej powiemy.
Dlaczego omega 3 i DHEA ponieważ mówiąc krótko wpływają na zmniejszenie stanu zapalnego, uderzeń gorąca, dbają o układ sercowo-naczyniowy, zmniejszają ryzyko udaru.
Black cohosh - kłącze pluskwicy
To mało popularne ziele w naszej kulturze. Roślina pochodzi z Ameryki Północnej i stosowali ją Indianie.
W kulturze indiańskiej roślinę stosowano w leczeniu reumatyzmu, epilepsji, niestrawności, dolegliwościach wątroby, bolesnych miesiączkach i bólach porodowych. Do Europy roślina dotarła w XVII wieku i od ponad 40 lat wykorzystywana jest właśnie w produktach ziołowych hormonalnej terapii zastępczej.
Pluskwica zalecana
Co istotne jak podają źródła medyczne roślina ta W USA stosowana jest od lat 50. XX wieku, a produkty z jej udziałem od 2001 roku są rekomendowane przez American College of Obstetricians and Gynecologists w leczeniu objawów naczynioruchowych wywołanych przez menopauzę. Natomiast Północnoamerykańskie Towarzystwo Menopauzy (NAMS) rekomenduje stosowanie preparatów z pluskwicą groniastą przez kobiety, u których występują łagodne objawy menopauzy.
Black cohosh co zawiera - z punktu naukowego
Za działanie farmakologiczne tej rośliny odpowiadają liczne cykloartenolowe glikozydy triterpenowe, akteina, 27-deoksyakteina, cimicifugozyd, kwasy organiczne (kwas ferulowy, kwas izoferulowy, kwas kawowy), estry kwasu cynamonowego, alkaloidy (cytyzyna, metylocytyzyna), taniny, a przede wszystkim izoflawony (formononetyna). Związki tej rośliny, które mają właśnie największy wpływ na zmniejszenie objawów menopauzy to glikozydy triterpenowe.
Nie tylko w menopauzie
Kłącze pluskwicy ze względu na właściwości stosuje się od dawna wśród kobiet dla łagodzenia zespołu napięcia przedmiesiączkowego, zaburzeń miesiączkowych. Wykorzystywana jest w leczeniu reumatyzmu oraz szumów usznych w połączeniu z miłorzębem.

Black cohosh w kaps.
black cohosh pluskwica menopauza uderzenia goraca reumatyzm pms

ksiazka oczysc cialo i umysl magdalena ciesla

 

Informujemy również, że dla Was kochani klienci sklepu internetowego Naturalna Medycyna jest dostępna opcja bezpiecznej płatności

PayPo - kup i zapłać w ciągu 30 dni.

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch, Placówki Poczty Polskiej
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 106 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 53 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]