Logo Naturalna Medycyna
Biuletyn nr 53
Tego nie powie Ci lekarz.

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie w pięćdziesiątym trzecim numerze biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Nauczeni doświadczeniem przyjęliśmy podstawową zasadę:
Pomagamy tylko tym, którzy sami chcą sobie pomóc.


Wszystko zaczęło się od królowej Saby.
Większość publikacji i naszego myślenia idzie w kierunku, że Saba to królowa która tak miała na imię, czyli Saba, Sabina, Sabinka itd.

A to nie tak.

Saba, bibl. Szeba – jedno z największych królestw przedmuzułmańskich, które znajdowało się w południowo-zachodniej części Półwyspu Arabskiego (obecny Jemen). Stolicą Saby było miasto Marib. Rozwinięte rolnictwo i handel (gł. z Indiami i Afryką Wschodnią), własne pismo południowoarabskie. Wznoszono również zamki i świątynie na terenach znanych w starożytności z produkcji wartościowego kadzidła i mirry.

Jego początki sięgają wieku XI p.n.e. Pierwszą znaną królową Saby była Bilkis (w tradycji etiopskiej – Makeda), która złożyła wizytę królowi Izraela Salomonowi (połowa wieku X p.n.e.), słysząc o jego mądrości i bogactwach.

Wizyta ta miała zapewne na celu pogłębienie dwustronnej wymiany handlowej. Według tradycji etiopskiej Salomon i Makeda spłodzili Menelika I, który jest uważany za pierwszego cesarza Etiopii i założyciela jej starożytnej stolicy – Aksum.

W tak zwanych "Proroctwach królowej Saby" wyraz "Saba" jest niesłusznie rozumiany jako imię własne monarchini, a nie nazwa jej państwa.
(Wikipedia.org)

Nas szczególnie interesuje wizyta w połowie X wieku przed naszą erą, kiedy to Bilkis pogoniła do Salomona usidlić go, zadbać o swój kraj, zafundować sobie wielkiego potomka i wysmarować się czarnym błotem. Wszystko się doskonale udało.

Czyli należy założyć że Bliklis z synem z pomocą Salomona zorganizowali mocne, dobre, stabilne państwo które dopiero w III wieku n.e. zostało podbite przez arabski lud Himjarytów, czyli wytrzymało ponad 1300 lat, a to nie mało.

Wiele ciekawostek, prawdziwych lub niezbyt prawdziwych, można znaleźć o Bliklis - królowej Saby, ale byłoby dziwnym, gdyby Salomon nie chciał zaszpanować i pokazać jej czegoś, czego nigdzie indziej na świecie nie zobaczy. Złota miała dużo, rozumu też. Urody nie brakowało jej, ale czy prawdziwa kobieta zrezygnuje z możliwości poprawienia jej? Salomon to dobrze wiedział, więc pojechali, jak byśmy to dzisiaj powiedzieli - do wód, a raczej do błota. No i...
Bliklis urodziła syna - Menelika.
Salomon był zakochany w niej przez długie lata.
Jej urody nie imał się czas.

To nie jedyna piękna władczyni dla której czarne błoto miało wielką wartość. Królowa Kleopatra to symbol piękności i troski o urodę. Chcąc się czegoś więcej dowiedzieć o niej wpisujemy Kleopatra w Wiki i ... mamy klikanaście odpowiedzi.

Po dokładnym rozejrzeniu się Kleopatra o którą nam chodzi to Kleopatra VII (ur. 69 p.n.e., zm. 30 p.n.e.) – królowa Egiptu, kochanka Juliusza Cezara, żona Marka Antoniusza.

Słynna Kleopatra - królowa Egiptu, najpiękniejsza kobieta świata jako jedna z pierwszych doceniła walory zdrowotne soli i czarnego błota z Morza Martwego. W poszukiwaniu wiecznego piękna i zdrowia, Kleopatra założyła pierwsze manufaktury kosmetyczne i farmaceutyczne na brzegach Morza Martwego. Ta tradycja przetrwała i Morze Martwe do dziś przyciąga rzesze kuracjuszy i turystów pragnących zadbać o swoje zdrowie i urodę.

Kosmetyki Morza Martwego
Balsam

Morze Martwe nie jest morzem, ani nie jest tak do końca martwe. Miejsce z jednej strony straszne a z drugiej fascynujące. Najniżej położony punkt na świecie, jeden z najbardziej zasolonych zbiorników wodnych na ziemi. Życie jednak istnieje w tym nieprzyjaznym miejscu i ma się całkiem dobrze. Znaleziono na dnie bakterie które lubią wysokie zasolenie. Po raz kolejny życie znalazło sposób by przetrwać.

Morze martwe umiera, jakkolwiek nie brzmi to przewrotnie ale naprawdę umiera, wysycha w strasznym tempie - i za dwadzieścia może trzydzieści lat zostanie maleńka sadzawka. Powodów wysychania jest wiele ale podstawowym jest wykorzystanie wód rzeki Jordan przez Izrael i Jordanię do celów rolniczych i przemysłowych.

Lustro wody znajduje się w najniższym punkcie Ziemi, 418 m p.p.m. (i ciągle się obniża). Powierzchnia jeziora wynosi 1027 km², a maksymalna głębokość – 377 m. Kryptodepresja sięga 817 m p.p.m. Długość jeziora rozciągającego się południkowo wynosi 76 km, a szerokość 4,5-16 km.

Jezioro to wykazuje bardzo duże zasolenie – średnio 28%. Na powierzchni zasolenie wynosi ok. 22%, a na głębokości 50 m – 36%. Ponieważ morze jest tak nisko położone, woda z niego nie odpływa. W XX wieku ilość wody wpływającej do Morza Martwego zmniejszyła się z powodu wykorzystywania części wód Jordanu przez Izrael i Jordanię, a także zmian klimatycznych.

Znaczne parowanie powoduje obniżanie się lustra wody i wytrącanie pokładów soli. W upalny dzień odparowuje aż siedem milionów ton. Poziom wody opada w alarmującym tempie 60-70 cm. ROCZNIE!

Wielki problem mają ośrodki na Morzem Martwym.
Brzeg stale ucieka od nich.

Borowina i wody morza są wykorzystywane zarówno w kosmetyce jak i w celach uzdrowiskowych. Morze martwe jest nazywane największym naturalnym Spa. Nad brzegiem morza znajduje się kilka kurortów i uzdrowisk.

Dzisiaj jak się domyślasz chciałem Ci zaprezentować nową linie kosmetyków wyprodukowaną na bazie soli, błota i wody z morza martwego.

Kosmetyki Morza Martwego
Balsam

Kosmetyki produkowane z wody, soli i borowiny są przeznaczone dla wszystkich. Świetnie wpływają na wszystkie problemy skórne. Jeśli nie masz takich problemów pomagają utrzymać napięcie skóry i zachować urodę.

Kosmetyki o których dzisiaj piszę to linie kosmetyków do włosów, ciała, twarzy.

Minerały morza martwego mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie i urodę. Możesz sobie stworzyć domowe spa wystarczy maska z borowiny naturalnej która świetnie działa na włosy, skórę i miejsca problemowe na skórze.

Jest jeszcze jedna właściwość minerałów o której niewiele osób wie, minerały te wpływają bardzo relaksująco na nasz organizm i umysł.

Kosmetyki Morza Martwego
BalsamProszę Szanownych Mam!
Na urazy z powodu braku Krzemu szczególnie narażeni są chłopcy w wieku 13-16 lat kiedy to następuje gruntowna zmiana budowy ciała.

Krzem powinni uzupełniać WSZYSCY!
Dzieci, młodzież, starsi i najstarsi.

Balsam Krzemowy
Balsam

Na bazie Balsamu Krzemowego powstała seria kosmetyków krzemowych których stosowanie jest zalecane podczas używania balsamu. Krzem możemy wchłaniać zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie, jednak wchłanianie przez skórę zaspokaja bardzo niewielki procent dziennego zapotrzebowania.

Kosmetyki krzemowe
prof. Tuszyńskiego
BalsamO ile Balsam Krzemowy i polecana wyżej seria kosmetyków krzemowych jest doskonale przyswajalna, dla równowagi przypomnę Ci o preparacie krzemowym którego organizm zupełnie nie wchłania, ale za to który dokładnie oczyszcza organizm.

Enterosgel ma stałą porowatą ziarnistą strukturę (podobnie jak gąbka) z odpowiednim wymiarem porów, których rozmiar pozwala wychwytywać tylko substancje toksyczne o średniej masie cząsteczkowej: toksyczne związki, produkty rozpadu białek, bilirubina, cholesterin, mocznika, kreatyniny.

Enterosgel przechodzi przez układ pokarmowy, oczyszcza go i wychodzi.


Bardzo długą listę sytuacji w których Enterogel pomaga znajdziesz
Tutaj >>>

Pamiętaj
Enterosgel pomaga zawsze.
Enterosgel nigdy nie szkodzi.

Enterosgel
w saszetkach i w tubie

Skin Blossom znajdziesz tutaj

Pozdrawiam z uśmiechem
Rafał Kubaszewski

Wieczny RABAT w naszym sklepie
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl

Stały rabat na wszystkie następne zakupy otrzymasz
po przekroczeniu ZAPŁACONEJ sumy dotychczasowych zakupów:
Suma zakupów większa od 500 zł - 3% rabatu.
Suma zakupów większa od 1000 zł - 5% rabatu.
Suma zakupów większa od 2000 zł - 7% rabatu.
Suma zakupów większa od 3000 zł - 10% rabatu.
Darmowa dostawa za zakup powyżej 400 zł.


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Jeżeli masz znajomych zainteresowanych Naturalną Medycyną prześlij im adres naszych biuletynów
http://naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/biuletyny.html

Zapisać się na subskrypcję biuletynu można Tutaj >>>