Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 527

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Tauryna - zachowaj funkcje i młody mózg na dłużej

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

karnosil karnozyna emolient regeneracja skory oparzenia sloneczne atopowe zapalenie skory podraznienie swedzenie skory


Lato to czas kiedy chcąc nie chcąc słońce za mocno nas przypiecze, albo jakiś natrętny owad chętnie i boleśnie nas posmakuje.

Karnozyna - aminokwas do regeneracji skóry
Karnozyna należy do grupy aminokwasów składająca się beta alaniny i histydyny. W naszym organizmie występuje w narządach takich jak nerki, żołądek czy też w ośrodkowym układzie nerwowym i w mięśniach szkieletowych.
Jej głównym zadaniem to działanie przeciwutleniające i antyoksydacyjne, regenerujące i przeciwstarzeniowe.
Kiedy to było
Karnozyna została odkryta ponad 100 lat temu przez rosyjskiego uczonego Gulewicza. W głównej mierze badana jest pod kątem leczenia chorób neurodegeneracyjnych, sercowo-naczyniowych oraz zwiększenia siły mięśni i działania przeciwstarzeniowego.
Dosyć niedawno zaczęto stosować ją również przemyśle kosmetycznym w szczególności dla “ratowania skóry” po uszkodzeniach, oparzeniach słonecznych, wysuszonej i podrażnionej, odwodnionej.
Oj, oj swędzi
Wiele uszkodzeń naszej skóry nie jest widoczna gołym okiem dopiero kiedy zaczyna nas swędzieć, piec a my drapiemy się zaczynamy szukać sposobu na jej ukojenie. Karnozyna dzięki właściwościom naprawczym - pobudzanie do wzrostu kolagenu oraz elastyny wpływa na zwiększenie elastyczności i napięcia skóry. Zmniejsza uczucie świądu i zaczerwienienia.
AZS - atopowe zapalenie skóry
Skóra z atopowym zapaleniem skóry wymaga specjalnej pielęgnacji. Oprócz dostarczania składników odżywczych od wewnątrz trzeba wspierać skórę od zewnątrz. Oprócz ukojenia zaczerwienienia, swędzenia ważne jest odbudowa bariery naskórka co ważne bez żadnych sztucznych dodatków i szkodliwych substancji, które mogłyby zaszkodzić i tak już podrażnionej delikatnej skórze.
Emolient - co to właściwie jest
Emolliere z łac. oznacza zmiękczać. Kosmetyk nazywany emolientem ma zadanie nie tylko zmiękczać skórę, ale przede wszystkim pomagać w jej leczeniu dzięki składnikom w nim zawartym.
Karnosil emolient zawiera kompleks wyselekcjonowanych naturalnych olejów, m.in. olej lniany, oliwę z oliwek i olej z awokado, które dostarczają lipidów odbudowujących uszkodzoną barierę naskórkową i przywracają jej prawidłowe funkcje ochronne. Olej lniany, bogaty w kwasy omega-3, głównie alfa-linolenowy, wpływa na płynność błon komórkowych oraz stymuluje odbudowę skóry. Lipidy pochodzące z oliwy z oliwek i awokado, składem oraz strukturą naśladują naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry. Oleje te dostarczają niezbędnych substancji odżywczych, m.in. witamin D i E, które wyraźnie zmiękczają naskórek, redukują szorstkość i łuszczenie skóry.
Rola d-phantenolu
D-panthenol jest prekursorem witaminy B5, łatwo wnika w głąb skóry, ma właściwości kojące i nawilżające. Zawarte w preparacie Karnosil emolient d-panthenol i allantoina łagodzą podrażnienia oraz zaczerwienienia, redukują swędzenie, a także dają ukojenie popękanej i zrogowaciałej skórze. Dodatkowo kwas hialuronowy długotrwale nawilża i zapobiega utracie wody. Karnosil emolient, dzięki zawartości jonów srebra i karnozyny, skutecznie wspomaga regenerację skóry.
Letnie spiekoty
Sposoby na “spieczoną” skórę słońcem przekazywano nam z pokolenia na pokolenie, nasze babcie wykorzystywały do tego celu zsiadłe mleko, kefir czy maślankę” która “ściąga temperaturę” - uczucie palącej skóry, najprościej. Oprócz “obniżenia temperatury” skóry ważne jest nawilżenie i natłuszczenie skóry i dodatkowe ukojenie”aby ie piekła, zmniejszyć jej bolesność. Karnozyna wraz d-panthenolem oraz kwasem hialuronowym w postaci żelu, ukoi poparzoną skórę słońcem, nawilża ją a przede wszystkim zapobiega łuszczeniu się skóry czyli jej “schodzenia” jak to potocznie określamy.
Odleżyny, pielęgnacja skóry u diabetyków
Hydro żel naprawczy z karnozyną w połączeniu z jonami srebra to bezpieczny środek na rany, odleżyny, nawet dla diabetyków. Srebro jak wiemy znane jest z działania antybakteryjnego i przeciwzapalnego w połączeniu z karnozyną skutecznie wspomaga regenerację skóry. Dzięki okluzyjnej warstwie działa niczym plaster i chroni ją przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a także przed czynnikami pochodzenia bakteryjnego i grzybiczego.

Karnosil emolient
karnosil karnozyna emolient regeneracja skory oparzenia sloneczne atopowe zapalenie skory podraznienie swedzenie skory

Karnosil hydrożel naprawczy
karnosil hydrozel naprawczy  z jonami srebra regeneracja uszkodzonej skory  antybakteryjne dzialanie przeciwzapalne na uszkodzenia skory  grzybice skory

Impulsator magnetyczny mim  rownowaga pole magnetyczne leczenie chorob dzialanie przeciwbolowe urazy zwichniecia zlamania bole plecow stawow strukturyzacja wody

Co przyciągamy?
Człowiek jest istotą magnetyczną, w sensie dosłownym, przyciągamy do siebie innych, przyciągamy również choroby. Ale zupełnie na poważnie. Każdy z nas zbudowany jest ze złożonych związków chemicznych, te zaś z pierwiastków, a pierwiastki z atomów składających się z protonów obdarzonych ładunkiem elektrycznym dodatnim, elektrycznie obojętnych neutronów i ładunków ujemnych w postaci elektronów.
Ujmując w skrócie każdy z nas jest zbiorem ogromnej ilości znajdujących się ciągle w ruchu ładunków elektrycznych.
Jesteśmy zewnątrz sterowani?
Ludzki organizm w tym jego narządy i DNA generują pola elektromagnetyczne. Wszystkie procesy biologiczne są sterowane elektrycznie, ale regulowane polem magnetycznym. Na przykład komórki nerwowe wytwarzają impulsy elektryczne przekazując je dalej do tkanek. Równocześnie oddziałuje na nie pole magnetyczne Ziemi warunkują prawidłowość procesów biologicznych.
Nie ma życia bez energii elektromagnetycznej.
Każda komórka, tkanka, narząd naszego organizmu wytwarza pole elektromagnetyczne, które jest w harmonii z polem magnetycznym Ziemi i z oddziaływaniem z kosmosu. Dzięki naszym wewnętrznym siłom może płynąć krew w żyłach i tętnicach. Przemieszczają się jony w płynach zewnątrz i wewnątrzkomórkowych, prawidłowo przebiega proces przemiany materii.
Magnetyzm czym jest?
" Nazwą magnetyzm określa się zespół zjawisk fizycznych związanych z polem magnetycznym, które może być wytwarzane zarówno przez prąd elektryczny jak i przez materiały magnetyczne.
Siły magnetyczne są jednymi z podstawowych sił w naturze. Oddziaływania magnetyczne odbywają się za pośrednictwem pola magnetycznego, które w skali makroskopowej wytwarzane jest na skutek ruchu ładunków elektrycznych lub prądu elektrycznego. Stały prąd elektryczny wywołuje statyczne pole magnetyczne, natomiast zmienny prąd elektryczny powoduje powstanie nierozerwalnie związanego z nim zmiennego pola magnetycznego i elektrycznego (takie podwójne pole nosi nazwę pola elektromagnetycznego).
Współczesność - zaburza pole magnetyczne
Niestety współcześnie organizmy nie mogą w pełni korzystać z naturalnego pola magnetycznego Ziemi. Dziś pole magnetyczne naszej planety zaburzone jest ogromną liczbą sztucznych pól wytwarzanych przez urządzenia zasilane prądem (tzw. smog elektromagnetyczny). Zakłóca on nasze biopole i komórki przestają normalnie funkcjonować. Z coraz większym trudem utrzymują wewnętrzną równowagę biologiczną (homeostazę).
Konsekwencje współczesności
Zaburzenia w środowisku wewnętrznym człowieka powodują spadek energii życiowej, gorsze przyswajanie składników odżywczych, upośledzenie procesów metabolicznych. Skutkiem tego jest wystąpienie jest wielu chorób. Oczywiście nie wszystkiemu jest winne zaburzenie pola magnetycznego. Możemy o nie obwiniać także technikę, ale też dzięki niej możemy szukać ratunku.
Magnetostymulacja z polskim akcentem
Termin magnetostymulacja wprowadził w latach 90-tych do medycyny prof. Aleksander Sieroń z AM w Bytomiu. Zaczął stosować tę metodę leczenia w swojej klinice. Magnetostymulacja polega na oddziaływaniu na organizm zmiennym polem magnetycznym o niewielkiej energii i natężeniu mieszczącym się w granicach pola ziemskiego. Wspomaga ona naturalną zdolność organizmu do regeneracji, zmniejsza skutki zaburzeń związanych ze złym wpływem stresu, stylu życia i skażonego środowiska.
Odpowiednia dawka zmienia wiele
Pole elektromagnetyczne odpowiednio dozowane zmienia przepuszczalność błony komórkowej. Na błonie komórki istnieje różnica potencjałów elektrycznych dzięki której możliwa jest wymiana jonów. Tylko przy prawidłowej różnicy komórka funkcjonuje sprawnie przyswajają potrzebne substancje: tlen, sole mineralne i wydala substancje odpadowe. Zaburzenie tej różnicy zmienia pole elektromagnetyczne komórki. Magnetostymulacja powoduje, że pola magnetyczne naszych komórek wracają do wartości prawidłowych.
Lecznicze zastosowanie pól magnetycznych sięga czasów prehistorycznych.
W ostatnich latach notuje się wzrost zainteresowania terapią polem magnetycznym. Organizm ludzki poddany działaniu pulsacyjnego pola magnetycznego reaguje w trojaki sposób:
1. Znacznym przyspieszeniem metabolizmu komórek (np. przyspieszeniem gojenia urazów).
2. Poprawą krążenia krwi, a co za tym idzie - odżywienie wszystkich tkanek i narządów.
3. Usprawnienie przenoszenia bodźców w układzie nerwowym (bardzo istotny czynnik wspomagający leczenie w przypadku niedowładów spowodowanych uszkodzeniem centralnego lub obwodowego układu nerwowego).
W co uderzać polem magnetycznym?
Magnetostymulację można z wielkim powodzeniem stosować w różnych rodzajach chorób i urazów.
Jej pozytywne cechy obserwowano jako:
1. Przyspieszenie gojenia uszkodzonej (złamanej) kości i zabezpieczenie przed patologią złamań.
2. Przyspieszenie gojenia konsekwencji urazów, szczególnie kości stawów, ścięgien (stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia).
3. Eliminowanie lub zmniejszanie dolegliwości towarzyszących chorobom zwyrodnieniowym stawów i kręgosłupa.
4. Przyspieszenie gojenia ran, owrzodzeń troficznych (np. owrzodzeń żylaków podudzi) i oparzeń.
5. Poprawa krążenia krwi w przypadku miażdżycy pochodnej choroby niedokrwiennej (Buergera).
6. Działanie przeciwzapalne (zatoki, oskrzela, korzonki nerwowe).
7. Działanie przeciwmigrenowe.
8. Przyspieszenie regeneracji, rehabilitacji po udarach mózgu.
9. Zmniejszenie dolegliwości towarzyszących okresowi klimakterium.
10. Poprawa ukrwienia mózgu.
11. Poprawa wydolności seksualnej.
Terapia polem magnetycznym u zwierząt
Nasze ukochane psiaki, kociaki, również ulegają chorobom i urazom. Czy można im pomóc naturalnie. Okazuje się, że tak. Zwierzęta mogą ulegać urazom mechanicznym podobnie jak ludzie i podobnie jak ludzie zwierzęta również mogą być poddawane zabiegom magneto-stymulacyjnym (magneto-relaksacyjnym).

Tę metodę terapii stosuje się już na całym świecie z ogromnym powodzeniem zarówno u małych jak i dużych zwierząt. Zwłaszcza, że niektóre typy aplikatorów pulsujących pól magnetycznych, z niezależnym zasilaniem i odporne na uszkodzenia mechaniczne, pozwalają zwierzętom na pełną swobodę poruszania się. Można je zwyczajnie przymocować do ciała zwierzęcia i pozwolić przebywać mu na pastwisku, poza kojcami, więziami, poddawać treningom sportowym i jednocześnie aplikować terapię.
Typowe zastosowania:
przewlekłe i ostre zapalenia stawów, ścięgien, pochewek ścięgnistych oraz mięśni,
urazy stawów włącznie z dużymi (kręgosłup),
urazy mięśni i ścięgien (zerwania),
złamania, zwichnięcia, skręcenia,
zwyrodnienia kręgosłupa i narządów ruchu,
gojenie ran,
krwiaki,
poprawa witalności i ogólna regeneracja,
zaburzenia układu krążenia,
zaburzenia motoryki,
zaburzenia pracy przewodu pokarmowego,
stresy (zwłaszcza związane z zawodami sportowymi).
Artykuł jest fragmentem książki
" Magnetostymulacja i magnetorelaksacja w teorii i praktyce".
Autor: Janusz Dąbrowski

MIM - 2 impulsator magnetyczny
Impulsator magnetyczny mim  rownowaga pole magnetyczne leczenie chorob dzialanie przeciwbolowe urazy zwichniecia zlamania bole plecow stawow strukturyzacja wody

kolki wzdecia u nimowlat kolki niemowlece

Bóle brzuszka u maluszka - jak pomóc naturalnie

Bóle brzuszka u niemowląt i małych dzieci zdarzają się często. U niemowląt częstym objawem są tzw. kolki u dzieci starszych problemy trawienne. Przyczyn jest oczywiście wiele, głównym powodem wrażliwego “brzuszka” jest niedojrzały układ pokarmowy.
Kolka u niemowląt
Kolki u dzieci to dolegliwość o charakterze fizjologicznym. Pojawia się w pierwszych tygodniach życia (najczęściej ok. 3 tygodnia), największą częstotliwość osiąga między 2-3 miesiącem. Kolki ustępują samoistnie ok. 5 - 6 miesiąca życia dziecka. Dolegliwość ta dotyczy prawie 1/5 niemowląt, zarówno karmionych piersią, jak i mlekiem modyfikowanym. Ataki pojawiają się z reguły nagle, najczęściej w godzinach popołudniowo-wieczornych i mogą trwać od kilku minut do nawet kilku godzin.
Przyczyny kolek u niemowląt
Kolki u niemowląt spowodowane są kilkoma czynnikami należą do nich m.in:
niedojrzały układ pokarmowy, alergie pokarmowe (np. białko mleka krowiego), nietolerancja laktozy, połykanie zbyt dużej ilości powietrza podczas ssania piersi, zaparcia.
Naturalnie, że naturalnie
Żywienie maluszka powinno być jak najbardziej naturalne. Dotyczy to również leczenia oczywiście wykluczając sytuacje kiedy trzeba wybrać pomiędzy życiem a zastosowanym lekiem. Nie mniej jednak w przypadku dolegliwości takich jak kolka, zaparcia, można wspierać się naturalnie.
Babcie wiedziały
Przez wiele pokoleń na bóle brzuszka (wzdęcia, kolki) podawano napary ziołowe. Kiedy zostałam mamą (kilkanaście lat temu) synek miał kolki. Aby ulżyć w cierpieniu dziecka zapytałam pediatrę czy można podać herbatkę ziołową z kopru włoskiego, który stosowany był na wzdęcia. Lekarz odpowiedział pierwsze słyszę, żeby podawać herbatkę ziołową, trzeba kupić krople w aptece (te reklamowane). Cóż pomyślałam sobie świetna porada, zamiast wspomóc naturalnie, pomoc w ustaleniu przyczyny poleca się krople o składzie trudnym do zrozumienia i dalece odbiegającym od natury.
Dobór i stężenie
Problem jaki pojawia się przy stosowaniu naparów ziołowych to dobór odpowiedniego stężenia oraz proporcji ziół. Stężenie musi być dostosowane do wieku dziecka.
Krople BabyCalm
BabyCalm to ziołowy koncentrat do przyrządzenia 50 ml roztworu dla dzieci od 1 miesiąca życia. Zawiera olejki eteryczne: z kopru włoskiego, anyżu i mięty.
Koper włoski działa wspomagająco przy wzdęciach i skurczach brzucha.
Anyż przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego.
Mięta pomaga utrzymać prawidłowe funkcje trawienne organizmu.

Krople BabyCalm
kolki wzdecia u nimowlat kolki niemowlece

Bóle brzuszka u większego maluszka
Dzieci starsze również cierpią na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Wzdęcia, zaparcia, skurcze brzuszka. Dzieciom, które ukończyły 3 rok życia preparaty ziołowe możemy podawać w formie syropku. Ich skład różni się proporcją oraz składnikami zawartych w preparacie BabyCalm w postaci kropli. W składzie syropu znajdziemy omawiane już wyżej olejki eteryczne oraz ekstrakty ziołowe: koper włoski, anyż, miętę oraz lukrecję, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie błon śluzowych żołądka i jelita cienkiego.

Syrop KidyCalm
bole brzuszka u dzieci od 3 roku zycia wzdecia problemy trawienne

 

Informujemy również, że dla Was kochani klienci sklepu internetowego Naturalna Medycyna jest dostępna opcja bezpiecznej płatności

PayPo - kup i zapłać w ciągu 30 dni.

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 92 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 48 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]