Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 526

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Tauryna - zachowaj funkcje i młody mózg na dłużej

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Impulsator magnetyczny mim  rownowaga pole magnetyczne leczenie chorob dzialanie przeciwbolowe urazy zwichniecia zlamania bole plecow stawow strukturyzacja wody

Co przyciągamy?
Człowiek jest istotą magnetyczną, w sensie dosłownym, przyciągamy do siebie innych, przyciągamy również choroby. Ale zupełnie na poważnie. Każdy z nas zbudowany jest ze złożonych związków chemicznych, te zaś z pierwiastków, a pierwiastki z atomów składających się z protonów obdarzonych ładunkiem elektrycznym dodatnim, elektrycznie obojętnych neutronów i ładunków ujemnych w postaci elektronów.
Ujmując w skrócie każdy z nas jest zbiorem ogromnej ilości znajdujących się ciągle w ruchu ładunków elektrycznych.
Jesteśmy zewnątrz sterowani?
Ludzki organizm w tym jego narządy i DNA generują pola elektromagnetyczne. Wszystkie procesy biologiczne są sterowane elektrycznie, ale regulowane polem magnetycznym. Na przykład komórki nerwowe wytwarzają impulsy elektryczne przekazując je dalej do tkanek. Równocześnie oddziałuje na nie pole magnetyczne Ziemi warunkują prawidłowość procesów biologicznych.
Nie ma życia bez energii elektromagnetycznej.
Każda komórka, tkanka, narząd naszego organizmu wytwarza pole elektromagnetyczne, które jest w harmonii z polem magnetycznym Ziemi i z oddziaływaniem z kosmosu. Dzięki naszym wewnętrznym siłom może płynąć krew w żyłach i tętnicach. Przemieszczają się jony w płynach zewnątrz i wewnątrzkomórkowych, prawidłowo przebiega proces przemiany materii.
Magnetyzm czym jest?
" Nazwą magnetyzm określa się zespół zjawisk fizycznych związanych z polem magnetycznym, które może być wytwarzane zarówno przez prąd elektryczny jak i przez materiały magnetyczne.
Siły magnetyczne są jednymi z podstawowych sił w naturze. Oddziaływania magnetyczne odbywają się za pośrednictwem pola magnetycznego, które w skali makroskopowej wytwarzane jest na skutek ruchu ładunków elektrycznych lub prądu elektrycznego. Stały prąd elektryczny wywołuje statyczne pole magnetyczne, natomiast zmienny prąd elektryczny powoduje powstanie nierozerwalnie związanego z nim zmiennego pola magnetycznego i elektrycznego (takie podwójne pole nosi nazwę pola elektromagnetycznego).
Współczesność - zaburza pole magnetyczne
Niestety współcześnie organizmy nie mogą w pełni korzystać z naturalnego pola magnetycznego Ziemi. Dziś pole magnetyczne naszej planety zaburzone jest ogromną liczbą sztucznych pól wytwarzanych przez urządzenia zasilane prądem (tzw. smog elektromagnetyczny). Zakłóca on nasze biopole i komórki przestają normalnie funkcjonować. Z coraz większym trudem utrzymują wewnętrzną równowagę biologiczną (homeostazę).
Konsekwencje współczesności
Zaburzenia w środowisku wewnętrznym człowieka powodują spadek energii życiowej, gorsze przyswajanie składników odżywczych, upośledzenie procesów metabolicznych. Skutkiem tego jest wystąpienie jest wielu chorób. Oczywiście nie wszystkiemu jest winne zaburzenie pola magnetycznego. Możemy o nie obwiniać także technikę, ale też dzięki niej możemy szukać ratunku.
Magnetostymulacja z polskim akcentem
Termin magnetostymulacja wprowadził w latach 90-tych do medycyny prof. Aleksander Sieroń z AM w Bytomiu. Zaczął stosować tę metodę leczenia w swojej klinice. Magnetostymulacja polega na oddziaływaniu na organizm zmiennym polem magnetycznym o niewielkiej energii i natężeniu mieszczącym się w granicach pola ziemskiego. Wspomaga ona naturalną zdolność organizmu do regeneracji, zmniejsza skutki zaburzeń związanych ze złym wpływem stresu, stylu życia i skażonego środowiska.
Odpowiednia dawka zmienia wiele
Pole elektromagnetyczne odpowiednio dozowane zmienia przepuszczalność błony komórkowej. Na błonie komórki istnieje różnica potencjałów elektrycznych dzięki której możliwa jest wymiana jonów. Tylko przy prawidłowej różnicy komórka funkcjonuje sprawnie przyswajają potrzebne substancje: tlen, sole mineralne i wydala substancje odpadowe. Zaburzenie tej różnicy zmienia pole elektromagnetyczne komórki. Magnetostymulacja powoduje, że pola magnetyczne naszych komórek wracają do wartości prawidłowych.
Lecznicze zastosowanie pól magnetycznych sięga czasów prehistorycznych.
W ostatnich latach notuje się wzrost zainteresowania terapią polem magnetycznym. Organizm ludzki poddany działaniu pulsacyjnego pola magnetycznego reaguje w trojaki sposób:
1. Znacznym przyspieszeniem metabolizmu komórek (np. przyspieszeniem gojenia urazów).
2. Poprawą krążenia krwi, a co za tym idzie - odżywienie wszystkich tkanek i narządów.
3. Usprawnienie przenoszenia bodźców w układzie nerwowym (bardzo istotny czynnik wspomagający leczenie w przypadku niedowładów spowodowanych uszkodzeniem centralnego lub obwodowego układu nerwowego).
W co uderzać polem magnetycznym?
Magnetostymulację można z wielkim powodzeniem stosować w różnych rodzajach chorób i urazów.
Jej pozytywne cechy obserwowano jako:
1. Przyspieszenie gojenia uszkodzonej (złamanej) kości i zabezpieczenie przed patologią złamań.
2. Przyspieszenie gojenia konsekwencji urazów, szczególnie kości stawów, ścięgien (stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia).
3. Eliminowanie lub zmniejszanie dolegliwości towarzyszących chorobom zwyrodnieniowym stawów i kręgosłupa.
4. Przyspieszenie gojenia ran, owrzodzeń troficznych (np. owrzodzeń żylaków podudzi) i oparzeń.
5. Poprawa krążenia krwi w przypadku miażdżycy pochodnej choroby niedokrwiennej (Buergera).
6. Działanie przeciwzapalne (zatoki, oskrzela, korzonki nerwowe).
7. Działanie przeciwmigrenowe.
8. Przyspieszenie regeneracji, rehabilitacji po udarach mózgu.
9. Zmniejszenie dolegliwości towarzyszących okresowi klimakterium.
10. Poprawa ukrwienia mózgu.
11. Poprawa wydolności seksualnej.
Terapia polem magnetycznym u zwierząt
Nasze ukochane psiaki, kociaki, również ulegają chorobom i urazom. Czy można im pomóc naturalnie. Okazuje się, że tak. Zwierzęta mogą ulegać urazom mechanicznym podobnie jak ludzie i podobnie jak ludzie zwierzęta również mogą być poddawane zabiegom magneto-stymulacyjnym (magneto-relaksacyjnym).

Tę metodę terapii stosuje się już na całym świecie z ogromnym powodzeniem zarówno u małych jak i dużych zwierząt. Zwłaszcza, że niektóre typy aplikatorów pulsujących pól magnetycznych, z niezależnym zasilaniem i odporne na uszkodzenia mechaniczne, pozwalają zwierzętom na pełną swobodę poruszania się. Można je zwyczajnie przymocować do ciała zwierzęcia i pozwolić przebywać mu na pastwisku, poza kojcami, więziami, poddawać treningom sportowym i jednocześnie aplikować terapię.
Typowe zastosowania:
przewlekłe i ostre zapalenia stawów, ścięgien, pochewek ścięgnistych oraz mięśni,
urazy stawów włącznie z dużymi (kręgosłup),
urazy mięśni i ścięgien (zerwania),
złamania, zwichnięcia, skręcenia,
zwyrodnienia kręgosłupa i narządów ruchu,
gojenie ran,
krwiaki,
poprawa witalności i ogólna regeneracja,
zaburzenia układu krążenia,
zaburzenia motoryki,
zaburzenia pracy przewodu pokarmowego,
stresy (zwłaszcza związane z zawodami sportowymi).
Artykuł jest fragmentem książki
" Magnetostymulacja i magnetorelaksacja w teorii i praktyce".
Autor: Janusz Dąbrowski

MIM - 2 impulsator magnetyczny
Impulsator magnetyczny mim  rownowaga pole magnetyczne leczenie chorob dzialanie przeciwbolowe urazy zwichniecia zlamania bole plecow stawow strukturyzacja wody

kolki wzdecia u nimowlat kolki niemowlece

Bóle brzuszka u maluszka - jak pomóc naturalnie

Bóle brzuszka u niemowląt i małych dzieci zdarzają się często. U niemowląt częstym objawem są tzw. kolki u dzieci starszych problemy trawienne. Przyczyn jest oczywiście wiele, głównym powodem wrażliwego “brzuszka” jest niedojrzały układ pokarmowy.
Kolka u niemowląt
Kolki u dzieci to dolegliwość o charakterze fizjologicznym. Pojawia się w pierwszych tygodniach życia (najczęściej ok. 3 tygodnia), największą częstotliwość osiąga między 2-3 miesiącem. Kolki ustępują samoistnie ok. 5 - 6 miesiąca życia dziecka. Dolegliwość ta dotyczy prawie 1/5 niemowląt, zarówno karmionych piersią, jak i mlekiem modyfikowanym. Ataki pojawiają się z reguły nagle, najczęściej w godzinach popołudniowo-wieczornych i mogą trwać od kilku minut do nawet kilku godzin.
Przyczyny kolek u niemowląt
Kolki u niemowląt spowodowane są kilkoma czynnikami należą do nich m.in:
niedojrzały układ pokarmowy, alergie pokarmowe (np. białko mleka krowiego), nietolerancja laktozy, połykanie zbyt dużej ilości powietrza podczas ssania piersi, zaparcia.
Naturalnie, że naturalnie
Żywienie maluszka powinno być jak najbardziej naturalne. Dotyczy to również leczenia oczywiście wykluczając sytuacje kiedy trzeba wybrać pomiędzy życiem a zastosowanym lekiem. Nie mniej jednak w przypadku dolegliwości takich jak kolka, zaparcia, można wspierać się naturalnie.
Babcie wiedziały
Przez wiele pokoleń na bóle brzuszka (wzdęcia, kolki) podawano napary ziołowe. Kiedy zostałam mamą (kilkanaście lat temu) synek miał kolki. Aby ulżyć w cierpieniu dziecka zapytałam pediatrę czy można podać herbatkę ziołową z kopru włoskiego, który stosowany był na wzdęcia. Lekarz odpowiedział pierwsze słyszę, żeby podawać herbatkę ziołową, trzeba kupić krople w aptece (te reklamowane). Cóż pomyślałam sobie świetna porada, zamiast wspomóc naturalnie, pomoc w ustaleniu przyczyny poleca się krople o składzie trudnym do zrozumienia i dalece odbiegającym od natury.
Dobór i stężenie
Problem jaki pojawia się przy stosowaniu naparów ziołowych to dobór odpowiedniego stężenia oraz proporcji ziół. Stężenie musi być dostosowane do wieku dziecka.
Krople BabyCalm
BabyCalm to ziołowy koncentrat do przyrządzenia 50 ml roztworu dla dzieci od 1 miesiąca życia. Zawiera olejki eteryczne: z kopru włoskiego, anyżu i mięty.
Koper włoski działa wspomagająco przy wzdęciach i skurczach brzucha.
Anyż przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego.
Mięta pomaga utrzymać prawidłowe funkcje trawienne organizmu.

Krople BabyCalm
kolki wzdecia u nimowlat kolki niemowlece

Bóle brzuszka u większego maluszka
Dzieci starsze również cierpią na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Wzdęcia, zaparcia, skurcze brzuszka. Dzieciom, które ukończyły 3 rok życia preparaty ziołowe możemy podawać w formie syropku. Ich skład różni się proporcją oraz składnikami zawartych w preparacie BabyCalm w postaci kropli. W składzie syropu znajdziemy omawiane już wyżej olejki eteryczne oraz ekstrakty ziołowe: koper włoski, anyż, miętę oraz lukrecję, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie błon śluzowych żołądka i jelita cienkiego.

Syrop KidyCalm
bole brzuszka u dzieci od 3 roku zycia wzdecia problemy trawienne

glog ekstrakt z soku miazdzyca alergie zaburzenia rawienia nadcisnienie choroby ukladu krazenia

Ochrona mięśnia sercowego, immunostymulacja ekstraktem z głogu

Głóg znany jest większości z nas jako zioło na serce i układ krążenia, jednak to tylko wycinek jego właściwości.
Co głóg w sobie ma?
Owoce głogu zawierają witaminy takie jak witamina C, witaminy z grupy B, minerały, kwasy tłuszczowe oraz antocyjany i flawonoidy. Cukry zawarte w owocu to głównie glukoza, fruktoza oraz niewielka ilość sacharozy i trehalozy. Owoce głogu zawierają ponadto wiele cennych substancji takich jak: witeksyna, kwasy triterpenowe, kardio-aktywne aminy, sole mineralne.
Na co niegdyś stosowano?
W ludowej medycynie głóg stosowano najczęściej w chorobach układu pokarmowego (biegunka, wymioty), w przy zaburzeniach woreczka żółciowego, bezsenności oraz pomocniczo w astmie jako środek przeciwskurczowy, łagodzący alergie. W medycynie chińskiej zaś stosowano go na dolegliwości trawienne.
Głóg - jako surowiec zielarski
Do celów leczniczych wykorzystuje się dwa gatunki głogu - jednoszyjkowy i dwuszyjkowy. Wykorzystywane są zarówno kwiaty jak i owoce głogu. Przyrządza się z nich napary, ekstrakty oraz wyciągi wodne i alkoholowe.
Moc głogu dla mocnego serca - wyniki badań działania głogu
Liczne badania wskazują jednoznacznie, że głóg powoduje rozkurcz drobnych tętnic, poprawia przepływ krwi przez serce, zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego, może łagodnie obniżyć ciśnienie krwi, zmniejsza stężenie cholesterolu LDL i trójglicerydów we krwi. Wykazuje także działanie uspokajające. Działa antyoksydacyjnie i hamuje procesy starzenia.
Wyniki badań c. d.
Szereg badań na zwierzętach wskazuje także jego działanie hipolipemiczne. Stosowanie ekstraktów z głogu powodowało obniżenie cholesterolu całkowitego, frakcji LDL oraz trójglicerydów. Dodatkowo zaobserwowano przyspieszenie przemiany cholesterolu w kierunku kwasów żółciowych, poprzez usunięcie jego nadmiaru z organizmu. Badania dotyczące obniżenia i regulacji ciśnienia tętniczego przy stosowaniu naparów z kwiatów głogu również potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia. Podawanie przez trzy miesiące naparu spowodowało obniżenie zarówno skurczowego, jak i rozkurczowego ciśnienia krwi. Za to działanie odpowiedzialne są w dużej mierze flawonoidy zawarte w głogu. Hamują one bowiem enzym konwertujący angiotensynę.
Wyniki badań - działania immunostymulującego
Głóg w wielu badaniach wykazał działanie przeciwzapalne. Hamuje i zapobiega uwalnianiu promotorów zapalnych, takich jak m.in.: histamina, prostaglandyny, leukotrieny oraz proteazy serynowe. Dodatkowo flawonoidy zawarte w głogu powodują spadek produkcji prostaglandyny E2 (PGE2) oraz tlenku azotu. Warto również wspomnieć o wyizolowanym z gatunku głogu pierzastolistnego związku o nazwie sitosterol, który zwiększa ilość leukocytów (białych krwinek) oraz poprawia i wzmacnia aktywność fagocytarną makrofagów.
Dobry ekstrakt z Arcyzioła
Mówiąc o działaniu głogu należy podkreślić, że działanie dobroczynne wykazuje pozyskiwany ekstrakt, napary i wyciągi. Wiele osób nie może pozwolić sobie na stosowanie ekstraktów alkoholowych z głogu, zatem najlepszą formą jest ekstrakt bezalkoholowy niepasteryzowany. Produkcja ekstraktu powinna przebiegać w temperaturze około 30 stopni C, co pozwala zachować maksymalną koncentrację składników. Surowiec do przygotowania ekstraktu 500 ml to około 6.8kg owoców z których uzyskuje się około 4.5 litra soku. Ekstrakt taki powinien być przechowywany w lodówce.
Dla kogo głóg?
Głóg polecany jest dla osób ze zmniejszoną kurczliwością mięśnia sercowego, przy nadciśnieniu, umiarkowanym rzadkoskurczu, w miażdżycy, chorobach wieku starczego, chorobach niedokrwiennych serca, w okresie przekwitania, otyłość.
Nie stosujemy głogu:
Dzieci poniżej 12 roku życia, osoby u których stwierdzono nadwrażliwość na składniki głogu. Osoby z chorobami przewlekłymi, osoby stosujący terapię farmakologiczną powinny skonsultować stosowanie głogu z lekarzem prowadzącym.

Głóg ekstrakt z soku
glog ekstrakt z soku miazdzyca alergie zaburzenia rawienia nadcisnienie choroby ukladu krazenia

 

Informujemy również, że dla Was kochani klienci sklepu internetowego Naturalna Medycyna jest dostępna opcja bezpiecznej płatności

PayPo - kup i zapłać w ciągu 30 dni.

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 92 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 48 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]