Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 525

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Koenzym Q10 na parandotozę, stany zapalne, wzmocnienie serca i podczas upałów

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

kolki wzdecia u nimowlat kolki niemowlece

Bóle brzuszka u maluszka - jak pomóc naturalnie

Bóle brzuszka u niemowląt i małych dzieci zdarzają się często. U niemowląt częstym objawem są tzw. kolki u dzieci starszych problemy trawienne. Przyczyn jest oczywiście wiele, głównym powodem wrażliwego “brzuszka” jest niedojrzały układ pokarmowy.
Kolka u niemowląt
Kolki u dzieci to dolegliwość o charakterze fizjologicznym. Pojawia się w pierwszych tygodniach życia (najczęściej ok. 3 tygodnia), największą częstotliwość osiąga między 2-3 miesiącem. Kolki ustępują samoistnie ok. 5 - 6 miesiąca życia dziecka. Dolegliwość ta dotyczy prawie 1/5 niemowląt, zarówno karmionych piersią, jak i mlekiem modyfikowanym. Ataki pojawiają się z reguły nagle, najczęściej w godzinach popołudniowo-wieczornych i mogą trwać od kilku minut do nawet kilku godzin.
Przyczyny kolek u niemowląt
Kolki u niemowląt spowodowane są kilkoma czynnikami należą do nich m.in:
niedojrzały układ pokarmowy, alergie pokarmowe (np. białko mleka krowiego), nietolerancja laktozy, połykanie zbyt dużej ilości powietrza podczas ssania piersi, zaparcia.
Naturalnie, że naturalnie
Żywienie maluszka powinno być jak najbardziej naturalne. Dotyczy to również leczenia oczywiście wykluczając sytuacje kiedy trzeba wybrać pomiędzy życiem a zastosowanym lekiem. Nie mniej jednak w przypadku dolegliwości takich jak kolka, zaparcia, można wspierać się naturalnie.
Babcie wiedziały
Przez wiele pokoleń na bóle brzuszka (wzdęcia, kolki) podawano napary ziołowe. Kiedy zostałam mamą (kilkanaście lat temu) synek miał kolki. Aby ulżyć w cierpieniu dziecka zapytałam pediatrę czy można podać herbatkę ziołową z kopru włoskiego, który stosowany był na wzdęcia. Lekarz odpowiedział pierwsze słyszę, żeby podawać herbatkę ziołową, trzeba kupić krople w aptece (te reklamowane). Cóż pomyślałam sobie świetna porada, zamiast wspomóc naturalnie, pomoc w ustaleniu przyczyny poleca się krople o składzie trudnym do zrozumienia i dalece odbiegającym od natury.
Dobór i stężenie
Problem jaki pojawia się przy stosowaniu naparów ziołowych to dobór odpowiedniego stężenia oraz proporcji ziół. Stężenie musi być dostosowane do wieku dziecka.
Krople BabyCalm
BabyCalm to ziołowy koncentrat do przyrządzenia 50 ml roztworu dla dzieci od 1 miesiąca życia. Zawiera olejki eteryczne: z kopru włoskiego, anyżu i mięty.
Koper włoski działa wspomagająco przy wzdęciach i skurczach brzucha.
Anyż przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego.
Mięta pomaga utrzymać prawidłowe funkcje trawienne organizmu.

Krople BabyCalm
kolki wzdecia u nimowlat kolki niemowlece

Bóle brzuszka u większego maluszka
Dzieci starsze również cierpią na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Wzdęcia, zaparcia, skurcze brzuszka. Dzieciom, które ukończyły 3 rok życia preparaty ziołowe możemy podawać w formie syropku. Ich skład różni się proporcją oraz składnikami zawartych w preparacie BabyCalm w postaci kropli. W składzie syropu znajdziemy omawiane już wyżej olejki eteryczne oraz ekstrakty ziołowe: koper włoski, anyż, miętę oraz lukrecję, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie błon śluzowych żołądka i jelita cienkiego.

Syrop KidyCalm
bole brzuszka u dzieci od 3 roku zycia wzdecia problemy trawienne

glog ekstrakt z soku miazdzyca alergie zaburzenia rawienia nadcisnienie choroby ukladu krazenia

Ochrona mięśnia sercowego, immunostymulacja ekstraktem z głogu

Głóg znany jest większości z nas jako zioło na serce i układ krążenia, jednak to tylko wycinek jego właściwości.
Co głóg w sobie ma?
Owoce głogu zawierają witaminy takie jak witamina C, witaminy z grupy B, minerały, kwasy tłuszczowe oraz antocyjany i flawonoidy. Cukry zawarte w owocu to głównie glukoza, fruktoza oraz niewielka ilość sacharozy i trehalozy. Owoce głogu zawierają ponadto wiele cennych substancji takich jak: witeksyna, kwasy triterpenowe, kardio-aktywne aminy, sole mineralne.
Na co niegdyś stosowano?
W ludowej medycynie głóg stosowano najczęściej w chorobach układu pokarmowego (biegunka, wymioty), w przy zaburzeniach woreczka żółciowego, bezsenności oraz pomocniczo w astmie jako środek przeciwskurczowy, łagodzący alergie. W medycynie chińskiej zaś stosowano go na dolegliwości trawienne.
Głóg - jako surowiec zielarski
Do celów leczniczych wykorzystuje się dwa gatunki głogu - jednoszyjkowy i dwuszyjkowy. Wykorzystywane są zarówno kwiaty jak i owoce głogu. Przyrządza się z nich napary, ekstrakty oraz wyciągi wodne i alkoholowe.
Moc głogu dla mocnego serca - wyniki badań działania głogu
Liczne badania wskazują jednoznacznie, że głóg powoduje rozkurcz drobnych tętnic, poprawia przepływ krwi przez serce, zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego, może łagodnie obniżyć ciśnienie krwi, zmniejsza stężenie cholesterolu LDL i trójglicerydów we krwi. Wykazuje także działanie uspokajające. Działa antyoksydacyjnie i hamuje procesy starzenia.
Wyniki badań c. d.
Szereg badań na zwierzętach wskazuje także jego działanie hipolipemiczne. Stosowanie ekstraktów z głogu powodowało obniżenie cholesterolu całkowitego, frakcji LDL oraz trójglicerydów. Dodatkowo zaobserwowano przyspieszenie przemiany cholesterolu w kierunku kwasów żółciowych, poprzez usunięcie jego nadmiaru z organizmu. Badania dotyczące obniżenia i regulacji ciśnienia tętniczego przy stosowaniu naparów z kwiatów głogu również potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia. Podawanie przez trzy miesiące naparu spowodowało obniżenie zarówno skurczowego, jak i rozkurczowego ciśnienia krwi. Za to działanie odpowiedzialne są w dużej mierze flawonoidy zawarte w głogu. Hamują one bowiem enzym konwertujący angiotensynę.
Wyniki badań - działania immunostymulującego
Głóg w wielu badaniach wykazał działanie przeciwzapalne. Hamuje i zapobiega uwalnianiu promotorów zapalnych, takich jak m.in.: histamina, prostaglandyny, leukotrieny oraz proteazy serynowe. Dodatkowo flawonoidy zawarte w głogu powodują spadek produkcji prostaglandyny E2 (PGE2) oraz tlenku azotu. Warto również wspomnieć o wyizolowanym z gatunku głogu pierzastolistnego związku o nazwie sitosterol, który zwiększa ilość leukocytów (białych krwinek) oraz poprawia i wzmacnia aktywność fagocytarną makrofagów.
Dobry ekstrakt z Arcyzioła
Mówiąc o działaniu głogu należy podkreślić, że działanie dobroczynne wykazuje pozyskiwany ekstrakt, napary i wyciągi. Wiele osób nie może pozwolić sobie na stosowanie ekstraktów alkoholowych z głogu, zatem najlepszą formą jest ekstrakt bezalkoholowy niepasteryzowany. Produkcja ekstraktu powinna przebiegać w temperaturze około 30 stopni C, co pozwala zachować maksymalną koncentrację składników. Surowiec do przygotowania ekstraktu 500 ml to około 6.8kg owoców z których uzyskuje się około 4.5 litra soku. Ekstrakt taki powinien być przechowywany w lodówce.
Dla kogo głóg?
Głóg polecany jest dla osób ze zmniejszoną kurczliwością mięśnia sercowego, przy nadciśnieniu, umiarkowanym rzadkoskurczu, w miażdżycy, chorobach wieku starczego, chorobach niedokrwiennych serca, w okresie przekwitania, otyłość.
Nie stosujemy głogu:
Dzieci poniżej 12 roku życia, osoby u których stwierdzono nadwrażliwość na składniki głogu. Osoby z chorobami przewlekłymi, osoby stosujący terapię farmakologiczną powinny skonsultować stosowanie głogu z lekarzem prowadzącym.

Głóg ekstrakt z soku
glog ekstrakt z soku miazdzyca alergie zaburzenia rawienia nadcisnienie choroby ukladu krazenia

upal opuchniete nogi problemy zylne bol nog obrzeki

Dlaczego podczas upałów puchną nogi?

Opuchnięte, ciężkie nogi to problem wielu z nas podczas upałów. Najdotkliwiej odczuwają to osoby z problemami żylnymi. Dlaczego tak się dzieje?
Winne ciśnienie
Wysokie temperatury powodują, że następuje poszerzenie się naczyń żylnych. Ciśnienie generowane w naczyniach żylnych jest jeszcze większe dlatego łatwiej dochodzi do obrzęku. Przy problemach żylnych kiedy nasze żyły są mniej elastyczne i jest problem z kurczliwością naczyń objawy te są silniejsze.
Tryb walki z upałem
W trakcie upału nasz organizm przechodzi w tryb walki w celu uniknięcia przegrzania. Następuje przyspieszenie rytmu serca, rozszerzenie naczyń krwionośnych. Występująca zwiększona potliwość ma na celu schłodzenie naszego organizmu oraz obniżenie ciśnienia tętniczego.
Ryzyko zakrzepicy, gdy chłodnice szwankują
Podczas upałów u osób z problemami żylnymi istnieje zwiększone ryzyko zakrzepicy. Dokładniej ujmując przy niewydolności żylnej w wysokich temperaturach dochodzi do poszerzenia żył układu powierzchownego. Są to takie żyły, które można określić jako “chłodnice”, które poszerzają się by organizm mógł oddać ciepło. Kiedy żyły wyjściowo są niewydolne, to nie są one w stanie spełniać swojej funkcji. Zamiast wychładzać organizm w sposób prawidłowy, krew zaczyna zalegać w tych naczyniach. Jeżeli do tego organizm jest słabo nawodniony krew staje się bardziej gęsta co zwiększa ryzyko zakrzepicy.
Maści, kremy, ale po co?
Podczas upału wszystko nam przeszkadza, a nakładanie kremu na ciało nie należy wcale do przyjemności bo mamy wrażenie, że jest jeszcze gorącej, szczególnie kiedy się pocimy to robimy się śliscy. Dlatego też najlepszą opcją jest smarowanie ciała żelem lub kremem z mentolem o właściwościach chłodzących.
Rutyną niech będzie żel z kasztanowca
W gorące dni ulgę obolałym i opuchniętym nogom przyniesie żel z kasztanowca z rutyną. Zarówno kasztanowiec jak i rutyna znane są z dobroczynnych właściwości na układ krążenia. Żel z wyciągiem z kasztanowca zwiększa oraz wspiera naturalne mechanizmy obronne organizmu. Posiada działanie łagodzące, przynosi ulgę, zmniejsza obrzęki. Stosowanie żelu poprawia ukrwienie nóg z tendencją do powstawania żylaków.
Delikatność to konieczność
Podczas smarowania wykonujemy delikatny masaż w kierunku od stóp w górę. Najlepiej wykonywać go z uniesionymi nogami. Masaż musi być delikatny nie uciskamy skóry, powinno to być bardziej głaskanie.
Nawodnienie jest kluczowe
O zwiększoną ilość płynów podczas upałów powinien dbać niemalże każdy a bezwzględnie osoby z problemami żylnymi, miażdżycą, ryzykiem zakrzepicy. Organizm niedostatecznie nawodniony ma gęstą krew co powoduje najogólniej mówiąc gorszy przepływ krwi, natlenie tkanek, nasila uszkodzenia mikrokrążenia, powoduje zastój krwi, przyspiesza proces degradacji skóry i przyczynia się do powstawania przebarwień. Nawadnianie i nawilżanie skóry także z zewnątrz poprzez krem i maści jest bardzo istotne ponieważ zwiększa elastyczność skóry, zmniejsza utratę wody przez naskórek. Krótkie porady na upały c.d.
W czasie upału a szczególnie osoby z problemem żylnym powinny unikać kucania, długotrwałego stania czy siedzenia. Jeżeli musimy siedzieć to zadbajmy o podnóżek czy podwyższenie dla stóp aby zapewnić odpowiedni przepływ bez uciskania skóry. Bardzo ważnym elementem jest odzież, lekka zwiewna i nie przylegająca a w żadnym wypadku obcisła.
Witaminy i takie tam na upały
Podczas upału nie zapominajmy o elektrolitach zapewniających odpowiednie nawodnienie. Bardzo ważna jest Witamina C i rutyna przy problemach żylnych, które dbają o kondycję naczyń krwionośnych, wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych, elastyczność oraz wpływają na ich prawidłową kurczliwość.

Żel kasztanowy z rutyną
upal opuchniete nogi problemy zylne bol nog obrzeki

Żel kasztanowy z rutyną i miętą
upal opuchniete nogi problemy zylne bol nog obrzeki

Witamina C z bioflawonoidami 100 kaps.
upal opuchniete nogi problemy zylne bol nog obrzeki

 

Informujemy również, że dla Was kochani klienci sklepu internetowego Naturalna Medycyna jest dostępna opcja bezpiecznej płatności

PayPo - kup i zapłać w ciągu 30 dni.

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 92 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 48 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]