Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 523

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Koenzym Q10 na parandotozę, stany zapalne, wzmocnienie serca i podczas upałów

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

upal opuchniete nogi problemy zylne bol nog obrzeki

Dlaczego podczas upałów puchną nogi?

Opuchnięte, ciężkie nogi to problem wielu z nas podczas upałów. Najdotkliwiej odczuwają to osoby z problemami żylnymi. Dlaczego tak się dzieje?
Winne ciśnienie
Wysokie temperatury powodują, że następuje poszerzenie się naczyń żylnych. Ciśnienie generowane w naczyniach żylnych jest jeszcze większe dlatego łatwiej dochodzi do obrzęku. Przy problemach żylnych kiedy nasze żyły są mniej elastyczne i jest problem z kurczliwością naczyń objawy te są silniejsze.
Tryb walki z upałem
W trakcie upału nasz organizm przechodzi w tryb walki w celu uniknięcia przegrzania. Następuje przyspieszenie rytmu serca, rozszerzenie naczyń krwionośnych. Występująca zwiększona potliwość ma na celu schłodzenie naszego organizmu oraz obniżenie ciśnienia tętniczego.
Ryzyko zakrzepicy, gdy chłodnice szwankują
Podczas upałów u osób z problemami żylnymi istnieje zwiększone ryzyko zakrzepicy. Dokładniej ujmując przy niewydolności żylnej w wysokich temperaturach dochodzi do poszerzenia żył układu powierzchownego. Są to takie żyły, które można określić jako “chłodnice”, które poszerzają się by organizm mógł oddać ciepło. Kiedy żyły wyjściowo są niewydolne, to nie są one w stanie spełniać swojej funkcji. Zamiast wychładzać organizm w sposób prawidłowy, krew zaczyna zalegać w tych naczyniach. Jeżeli do tego organizm jest słabo nawodniony krew staje się bardziej gęsta co zwiększa ryzyko zakrzepicy.
Maści, kremy, ale po co?
Podczas upału wszystko nam przeszkadza, a nakładanie kremu na ciało nie należy wcale do przyjemności bo mamy wrażenie, że jest jeszcze gorącej, szczególnie kiedy się pocimy to robimy się śliscy. Dlatego też najlepszą opcją jest smarowanie ciała żelem lub kremem z mentolem o właściwościach chłodzących.
Rutyną niech będzie żel z kasztanowca
W gorące dni ulgę obolałym i opuchniętym nogom przyniesie żel z kasztanowca z rutyną. Zarówno kasztanowiec jak i rutyna znane są z dobroczynnych właściwości na układ krążenia. Żel z wyciągiem z kasztanowca zwiększa oraz wspiera naturalne mechanizmy obronne organizmu. Posiada działanie łagodzące, przynosi ulgę, zmniejsza obrzęki. Stosowanie żelu poprawia ukrwienie nóg z tendencją do powstawania żylaków.
Delikatność to konieczność
Podczas smarowania wykonujemy delikatny masaż w kierunku od stóp w górę. Najlepiej wykonywać go z uniesionymi nogami. Masaż musi być delikatny nie uciskamy skóry, powinno to być bardziej głaskanie.
Nawodnienie jest kluczowe
O zwiększoną ilość płynów podczas upałów powinien dbać niemalże każdy a bezwzględnie osoby z problemami żylnymi, miażdżycą, ryzykiem zakrzepicy. Organizm niedostatecznie nawodniony ma gęstą krew co powoduje najogólniej mówiąc gorszy przepływ krwi, natlenie tkanek, nasila uszkodzenia mikrokrążenia, powoduje zastój krwi, przyspiesza proces degradacji skóry i przyczynia się do powstawania przebarwień. Nawadnianie i nawilżanie skóry także z zewnątrz poprzez krem i maści jest bardzo istotne ponieważ zwiększa elastyczność skóry, zmniejsza utratę wody przez naskórek. Krótkie porady na upały c.d.
W czasie upału a szczególnie osoby z problemem żylnym powinny unikać kucania, długotrwałego stania czy siedzenia. Jeżeli musimy siedzieć to zadbajmy o podnóżek czy podwyższenie dla stóp aby zapewnić odpowiedni przepływ bez uciskania skóry. Bardzo ważnym elementem jest odzież, lekka zwiewna i nie przylegająca a w żadnym wypadku obcisła.
Witaminy i takie tam na upały
Podczas upału nie zapominajmy o elektrolitach zapewniających odpowiednie nawodnienie. Bardzo ważna jest Witamina C i rutyna przy problemach żylnych, które dbają o kondycję naczyń krwionośnych, wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych, elastyczność oraz wpływają na ich prawidłową kurczliwość.

Żel kasztanowy z rutyną
upal opuchniete nogi problemy zylne bol nog obrzeki

Żel kasztanowy z rutyną i miętą
upal opuchniete nogi problemy zylne bol nog obrzeki

Witamina C z bioflawonoidami 100 kaps.
upal opuchniete nogi problemy zylne bol nog obrzeki

plyn do prania bezzapachowy  naturalne skladniki

 

Brud nieodłączny element ludzkości
Brud zawsze towarzyszył człowiekowi i jest nieodłączną częścią materii. Tak było jest i tak pozostanie. Na przestrzeni wieków podejście do higieny jednak ulegało zmianie. Poglądy dotyczące brudu były zależne od religii, seksualności, wierzeń, koncepcją zdrowia i chorób. Niegdyś uważano również, że brud stanowi element ochronny.
Brudne ciekawostki
W miarę rozwoju cywilizacji w czasach starożytnych uważano brud jako coś zbędnego a jego usuwanie wiązało się z obrzędami. Powstały łaźnie publiczne, które były nie tylko miejscem higieny ale także miejscem spotkań, rozmów towarzyskich. Ciekawostką jest, że w czasach starożytnych pot, brud i oliwa zeskrobane z ciał atletów i gladiatorów były wysoko cenione i sprzedawano je w małych flakonikach.
Chrześcijańskie - myć się po co?
Muzułmanie pierwszych chrześcijan uważali za niechlujnych i brudnych. Wynikało to z teorii jaką uznano, że ten kto przyjął chrzest myć się nie musi. Św. Hieronim twierdził “ten kogo chrzest oczyścił nie musi kąpać się raz drugi”.
Epidemia zmieniała brudne myślenie?
Era łaźni przetrwała do połowy XIV wieku kiedy to wybuchła epidemia dżumy. Uznano, że korzystanie z łaźni i kąpieli jest szkodliwe i osłabia organizm. Lęk przed dżumą spowodował, że unikano wody do mycia się a zwracano uwagę na czystą odzież. Odzież w zależności od majętności była z tafty, satyny lub płótna. Gęsto tkana miała nie przepuszczać brudu i stanowić środek ochronny. Mydło stało się produktem zbędnym a kolejne dwa stulecia były najbrudniejsze w dziejach.
Uff w końcu koniec z brudem?
Od wieku XVII powróciła dbałość o higienę osobistą i kąpiele nabrały znaczenie nie tylko higieny, ale także właściwości leczniczych.
Przełom ludzkości dla mydła i prania
U schyłku XIX wieku coraz bardziej popularne stało się wykorzystywania mydła. Nastąpił rozwój technologiczny w zakresie jego produkcji i obniżania jej kosztów.
W XX wieku nastąpił zaś rozwój detergentów na bazie środków powierzchniowo czynnych.
Fala detergentów
Jak się okazuje największą grubą chemii gospodarczej to środki piorące. W Polsce ich udział kształtuje się na poziomie 51 %. Przełom jak można to nazwać w procesie rozwoju prania nastąpił wraz z produkowaniem proszku, którego najważniejszymi składnikami stały się surfaktanty.
Nie każdy detergent dobry
Po chemicznym boom i rozwoju środków piorących okazało się, że w wielu przypadkach jest ona szkodliwa dla naszych organizmów. Wywołuje alergie, zanieczyszcza i szkodzi środowisku. Na szczęście cywilizacja poszła po rozum do głowy i skłoniła się ku ekologii.
Brudne podejście współcześnie
Pomimo rozwoju technologii i dostępu do “wszystkiego” wiele osób ma na bakier z higieną osobistą, ale to kiedy indziej do omówienia.
Częsta zmiana ubrań to konieczność
Czyste ubrania powinniśmy nosić zawsze, ale no jak przecież “uflejony nie chodzę i nie śmierdzę, więc co mam codziennie zmieniać koszulkę?”
Lato to pora roku, kiedy więcej się pocimy, wydzielamy ciepło no parujemy ujmując kolokwialnie. Większość z nas używa kremów, balsamów, maści, które mają za zadanie mają chronić i pielęgnować naszą skórę, ale stanowią również siedlisko drobnoustrojów na naszej skórze. Nasza skóra nieustannie się łuszczy. Na ubraniach również pozostają resztki mazideł i kremów. Dlatego trzeba skórę myć codziennie i zmieniać odzież (prać ją a nie wrzucać na półkę do szafy).
Dziecięca analogia
Przykład stanowi pranie ubranek niemowlęcych w delikatnych środkach jak najbardziej naturalnych, aby nie podrażniać skóry dziecka, nie wywołać alergii. Czemu potem o tym zapominamy?
Nowy ciuch ze sklepu
Wiele osób w dalszym ciągu nie pierze nowo zakupionych ubrań, większość ubrań jest pokrywana środkami chemicznymi, które mają zadanie chronić odzież przed pleśnią grzybem, gnieceniem etc. Odzież leżakuje w kontenerach w trudnych warunkach klimatycznych, bez tych środków po prostu by zbutwiała. Wiele osób zastanawia się czemu ubrania z niektórych sklepów śmierdzą, to między innymi zasługa środków koloryzujących - barwników, ale także środków chroniących odzież przed butwieniem.
Cena jest bez znaczenia
To, że ciuch ma metkę nie oznacza, że ubranie czyści się po osobie je mierzącej.
Czy to bluzka za 50 czy 500 złotych tak samo się brudzi tak samo jest pokrywana środkami może tylko różnica jakości środków również zapachowych.
Środki piorące ze szkodliwą chemią a lato
O ile możemy pozwolić sobie na pranie bluz, swetrów w tanich i nieekologicznych środkach to odzież blisko ciała powinna być bezwzględnie prana w środkach bezpiecznych jak najbardziej naturalnych. Chemia przechodzi przez skórę dlatego zarówno bieliznę jak i koszulki, koszule, bluzki, topy pierzmy w środkach dla nas i środowiska bezpiecznych.

Płyn do prania ultra sensitive bezzapachowy naturalne składniki 1L
plyn do prania naturalne skladniki bezzapachowy

Płyn do płukania tkanin Baby pure 1 L
plyn do plukania tkanin naturalne skladniki

likopen ochrona skory przed starzeniem ochrona serca przeciwutleniacz przeciw wolnym rodnikom likopen przezciw fotostarzeniu skory ochrona przed poparzeniem slonecznym zdrowa prostata

Likopen wymiata - dla młodości skóry, serca, wzroku i hormonów
Nie trzeba być amatorem “leżenia plackiem na kocyku i smażenia się”, aby się opalić. Wystarczy pielenie w grządkach na działce czy wycieczka na rowerze, żeby poparzyć sobie ramiona czy plecy. Mimo, że większość osób uważa, że opalenizna daje efekt młodszego wyglądu skóry to w rzeczywistości tak nie jest. Opalenizna postarza naszą skórę, wysusza ją. Wiele osób nie stosuje odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej w postaci kremów z filtrem co w konsekwencji prowadzi do poparzeń skórnych i przebarwień.
Wolne rodniki a skóra
Aby lepiej zrozumieć wpływ promieniowania słonecznego na naszą skórę koniecznie należy przedstawić pojęcie terminu wolne rodniki. „Wolne rodniki” to atomy lub cząsteczki posiadające w swojej budowie niesparowany elektron. Taki elektron ujmując prosto dąży do połączenia się w parę, dlatego rodnik krąży po całym organizmie, szukając molekuły (np. białka), której może go oddać lub zabrać. Kiedy elektron znajdzie odpowiednią cząsteczkę, powoduje jej uszkodzenie. Wolne rodniki dlatego przyspieszają proces starzenia się skóry i wywołują stany zapalne.
Czym jest fotoprotekcja? Jakie ma znaczenie dla naszej skóry?
Pod pojęciem fotoprotekcji należy rozumieć ochronę skóry przed słońcem. Składają się na nią zarówno nasze uwarunkowania, dieta, stan zdrowia, jak również stosowane kosmetyki, suplementy diety. Naturalną ochronę przeciwsłoneczną zapewnia człowiekowi melanina, pigment produkowanym między innymi w skórze i oczach. Jej ilość warunkuje koloryt cery, a zwiększa się pod wpływem promieni słonecznych, dając opaleniznę. Zawartość melaniny w powłoce ciała to fototyp, który określa wrażliwość na promieniowanie UV. Dlatego bardzo ważna jest ochrona zewnętrzna w postaci kosmetyków zawierających filtry UV.
Kosmetyki to tylko część. Chroń naturalnie skórę od środka
Dla ochrony przed starzeniem się naszej skóry kosmetyki nie są wystarczające. Nasza skóra potrzebuje wiele składników witaminowych, które chronią ją przed poparzeniem słonecznym i starzeniem. Takie właściwości mają karotenoidy, witamina C i E, polifenole oraz kwasy omega.
Czas jest kluczowy
Dla ochrony naszej skóry wspomniana suplementacja powinna nastąpić minimum 2 tygodnie przed planowaną ekspozycją słoneczną, niemniej jednak najlepsze rezultaty dla naszej skóry jest stosowanie ich całoroczne.
Leczniczy barwnik - pokrótce
Likopen to czerwono-pomarańczowy barwnik pochodzenia roślinnego, który ma wiele właściwości prozdrowotnych dla naszego organizmu. To właśnie dzięki niemu nasze serce jest chronione. Likopen również zmniejsza stany zapalne, jak wspomniano jest przeciwutleniaczem.
Z chemicznego punktu widzenia
Likopen – organiczny związek chemiczny z grupy karotenów, węglowodór nienasycony o budowie podobnej do kauczuku naturalnego. Należy do rodziny naturalnych pigmentów występujących u roślin i zwierząt.
Likopen wymiata i to dosłownie
Ten zdrowy i naturalny barwnik jak wspomniałam jest przeciwutleniaczem, który wymiata wolne rodniki uszkadzające białka i kwasy nukleinowe. Opóźnia procesy starzenia organizmu czy też przeciwdziała chorobom nowotworowym. Niestety zjedzenie pomidora czy papryki nie jest wystarczające w dostarczeniu potrzebnej dla ochrony naszego zdrowia dawki likopenu.
Moc czerwieni dla jędrności i sprężystości
Likopen zwiększa efektywność działania beta karotenu i witaminy C. Likopen przeciwdziała utlenianiu lipidów, chroni przed rozwojem chorób serca oraz zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów. Daje on nam również ochronę przed nadmiernym promieniowaniem, wpływa również na wygląd naszej skóry. Likopen jest karotenoidem pobudzającym syntezę prokolagenu, który odpowiada za sprężystość skóry oraz jej jędrność.
Barwna i odporna skóra
Okazuje się, że skóra osób jedzących regularnie produkty zawierające likopen jest mniej czerwona i mniej podatna na uszkodzenia przez promieniowanie ultrafioletowe. Zmniejsza on bowiem aż o 40% ilość enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien kolagenowych. Możliwe staje się więc ograniczenie ryzyka rozwoju nowotworów skóry i zahamowanie procesu fotostarzenia się skóry. Oprócz tego likopen zwiększa naturalną ochronę przeciwsłoneczną skóry i zmniejsza ryzyko poparzeń słonecznych i jak już wspomniano przeciwdziała fotostarzeniu się skóry w wyniku ekspozycji słonecznej. Oczywiście nie oznacza to, że zażywając likopen możemy kilka godzin w pełnym słońcu leżeć plackiem na plaży bez ryzyka poparzeń.
By dostrzegać kolory i kształty
Nasze oczy potrzebują również wielu składników dietetycznych należą do nich m.in. likopen.
Likopen i chroni je przed zwyrodnieniem,w szczególności zwyrodnienia plamki żółtej, które może doprowadzić nawet do utraty wzroku. W połączeniu z witaminą A odgrywa kluczową rolę w odbieraniu bodźców wzrokowych.
Na zmniejszenie tu i ówdzie
W diecie odchudzającej czy też utrzymaniu prawidłowej wagi niezwykle ważne są antyutleniacze, które m. in. wpływają na proces oczyszczania organizmu. Usuwanie szkodliwych związków z organizmu, wpływa na redukcję masy ciała poprawiając również nasze samopoczucie.
Jeden likopen dla obu płci - przeciw łysieniu i dla stabilizacji hormonalnej
Likopen pomocny jest również w okresie okołomenopauzalnym, gdyż zapobiega cukrzycy i zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepów żylnych. Dieta bogata w produkty zawierające likopen sprzyja zmniejszaniu ryzyka wystąpienia osteoporozy. Związek ten wpływa korzystnie na gęstość mineralną kości, dzięki czemu możemy liczyć na uchronienie się przed nadmierną utratą tkanki kostnej.
Stabilizacja hormonalna
Likopen obniżania aktywność testosteronu. Wpływa on bowiem na metabolizm owego hormonu poprzez redukcję jego szkodliwej przemiany w hormon DHT. Dihydrotestosteron (DHT) to jeden z męskich hormonów płciowych, choć występuje także u kobiet. Najczęściej mówi się o nim w kontekście relacji DHT a łysienie androgenowe. Wypadanie włosów u mężczyzn jest bowiem najczęstszym wskazaniem do badania poziomu dihydrotestosteronu (poprzez oznaczenie we krwi). Stężenie hormonu jest wówczas podwyższone. Z kolei za wysoki DHT u kobiet bywa przyczyną m.in. hirsutyzmu.
Zdrowa prostata
Z przeprowadzonych badań wykazano, że likopen zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty. Jako silny antyoksydant ułatwia usuwanie toksyn odpowiedzialnych za uszkodzenie DNA.

Likopen w kapsułkach
likopen ochrona skory przed starzeniem ochrona serca przeciwutleniacz przeciw wolnym rodnikom likopen przezciw fotostarzeniu skory ochrona przed poparzeniem slonecznym zdrowa prostata

Informujemy również, że dla Was kochani klienci sklepu internetowego Naturalna Medycyna jest dostępna opcja bezpiecznej płatności

PayPo - kup i zapłać w ciągu 30 dni.

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 92 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 48 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]