Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 511

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Natura na intymne dolegliwości

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

kwercetyna stany zapalne alergie zakrzepica choroby ukladu krwionosnego zylaki przeciwzapalne

Przygotuj się na sezon i kichaj tylko na alergię
Wiosna nie każdego cieszy. Dla osób z alergią czas wiosenny to udręka. Katar, kaszel, kichanie, łzawienie oczu, swędzenie skóry (pokrzywka) to tylko niektóre uciążliwe objawy. Wiele osób z alergią zażywa leki, które maskują objawy alergii, jednak mają one skutki uboczne a problem i tak dalej w nas pozostaje.
Czym jest alergia?
Słowo „Alergia” pochodzi z greki. To powszechnie praktykowane nazewnictwo. Słowo składa się z rdzeni dwóch wyrazów: „allos” znaczącego „inaczej” oraz „ergon” oznaczającego „czynność”.

Określenie to używane w medycynie oznacza stan, w którym system obronny organizmu funkcjonuje inaczej niż zazwyczaj.
Mamy w sobie wroga
W organizmie przestaje funkcjonować system rozpoznawania pomiędzy czynnikami szkodliwymi, a nieszkodliwymi.
Organizm w reakcji na nieszkodliwe czynniki reaguje jak na zagrożenie i wytwarza znacznie więcej przeciwciał niż aktualnie jest potrzebne. Obrona stworzona zasadniczo w celu chronienia organizmu, sama wyzwala symptomy chorobowe.
Przy ponownym kontakcie z tym czynnikiem system immunologiczny przypomina ją sobie i mobilizuje obronę. Pomiędzy rozpoznaniem czynnika jako „wroga”, a uruchomieniem reakcji obronnej mogą upłynąć lata, ale może też nastąpić reakcja natychmiastowa-nie ma na to reguły.

Przeciwciała nie są w stanie zablokować działania domniemanego wroga. Organizm wytwarza większą ilość immunoglobulin, określone komórki tkanki łącznej pobudzane są do produkcji pewnych substancji, tzw. Mediatorów. W ten sposób niewinna substancja stała się czynnikiem wyzwalającym reakcje alergiczną - nazywamy ją alergenem.
Histamina w tym tkwi przyczyna
Mediatory są w organizmie odpowiedzialne za końcowy efekt reakcji alergicznej wywołują podrażnienia skóry, kichanie, obrzęk śluzówek, bóle głowy i brzucha. Najbardziej znanym mediatorem jest histamina. Dlatego też w zmniejszeniu objawów alergii stosuje się leki, które mają działanie przeciwhistaminowe.
(Histamina - pobudza wydzielanie soku żołądkowego, jest neuroprzekaźnikiem, hormonem).
Czy to już plaga? Statystyki
W ostatnich latach w Europie ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba osób cierpiących na alergie. Liczba naturalnych alergenów nie zwiększyła się, ale przybyło uczulających substancji chemicznych- to wniosek na podstawie wieloletnich badań alergologa prof. Czarnobilskiej.

Problem w procentach*:
40% Polaków deklaruje, że posiada objawy alergiczne
50% Polaków ma dodatni wynik testów alergicznych
zdecydowanie częściej objawy alergiczne występują w obszarach miejskich, niż wiejskich
Polska znajduje się wśród 10. krajów europejskich, pod względem zachorowalności na alergię
jedynie 30% astmatyków zdaje sobie sprawę ze swojej choroby
na astmę cierpi co 12 dziecko i co 19 dorosły Polak
*Dane pochodzą z badań przeprowadzonych przez Epidemiologię Chorób Alergicznych w Polsce oraz przez Polish Mul­ti­cen­tre Study of Epi­de­mio­logy of Aller­gic Dise­ases
Mieszczuchy częściej chorują
Wspomniana już Pani profesor zauważa również, iż "dodatkowo naturalne alergeny, np. pyłek roślin, są bardziej agresywne w środowisku zanieczyszczonym i stąd, jak pokazują badania epidemiologiczne ECAP (Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce - PAP), więcej alergików, w tym cierpiących na alergię pyłkową, mamy nie na terenach wiejskich, ale w miejskich aglomeracjach".
Rodzaje alergii
Alergia może być wrodzona, ale zdecydowanie więcej alergii mamy nabytych. Przyczyn nabycia jest wiele, jednak głównie to styl życia. I tu ponownie odwołam się do badań Pani profesor: Znane od dawna alergie wrodzone, czyli atopowe, są łatwe do zdiagnozowania za pomocą klasycznych testów. "Te alergie bywają agresywne w przebiegu, na szczęście mamy na nie leki i możemy stosować leczenie przyczynowe, jakim jest immunoterapia swoista, czyli odczulanie. Z kolei alergie nabyte są chorobą cywilizacyjną i prawdziwym wyzwaniem dla medycyny, ponieważ wciąż nie rozpoznaliśmy wielu alergenów je wywołujących i nie mamy możliwości odczulenia pacjentów uczulonych na substancje chemiczne" – wyjaśniła.
Zablokuj się bezpiecznie

Obecnie w walce z objawami alergii wykorzystuje się leki przeciwhistaminowe II generacji, jednak wywołują one skutki uboczne, część osób reaguje na leki sennością, bólami i zawrotami głowy, niepokojem, suchość w ustach, zaburzenia widzenia (rozmazany obraz) a także trudności z oddawaniem moczu (zatrzymanie moczu) i zaburzeń pracy żołądka i jelit. Bardzo często leki te są brane w zbyt dużych dawkach a jest to bardzo niebezpieczne. Leki te również zawierają konserwanty. Pozostaje również kwestia pochodzenia i bezpieczeństwa surowców.
Ciemna strony wiosny może być jaśniejsza
Wiele osób stosuje leki antyhistaminowe. Na jednych działają lepiej na innych mniej.
Ale prawda jest taka, że osoby, które regularnie dostarczają probiotyki, witaminy i minerały dbają o oczyszczanie organizmu są zdecydowanie mniej podatne na alergie i nie dosięgają ich ciągłe kichania od pyłków czy nie mają oczu białych futerkowych zwierzaków - czerwonych.
Gdy woda kapie z nosa - kwercetyna z odsieczą
Kwercetyna łagodzi katar sienny, katar wywołany czynnikami alergicznymi. Jest pomocna w zwalczaniu alergii szczególnie wziewnych, ponieważ ma działanie antyhistaminowe, co oznacza, że kwercetyna może pomóc ustabilizować uwalnianie histaminy z niektórych komórek immunologicznych. Kwercetyna zmniejsza objawy tak jak: kaszel, łzawienie oczu, wspomniany już katar, ale również pokrzywkę obrzęki w obrębie ust, języka, oczu na tle alergicznym.
W starożytnej kulturze chińskiej wykorzystywano właśnie kwercetynę w leczeniu alergii.
Kwercetyna również łagodzi skutki wywołane radioterapią i następstwa wystawienia na promieniowanie jonizujące.
Kwercetyna się nie lepi
Kwercetyna hamuje zlepianie się płytek, tym samym przeciwdziała zakrzepom. Przeciwutleniające działanie kwercetyny poprawia zdrowie naczyń krwionośnych, które przenoszą tlen i inne składniki odżywcze do mięśni i tkanek.
Kwercetyna powinna znaleźć się również w apteczce osób z zapaleniem stawów, bo zmniejsza ból a przede wszystkim stan zapalny w organizmie, który wywołuje zapalenie stawów.
Zdrowy duet
Połączenie kwercetyny i witaminy C stanowi skuteczną walkę z alergią, stanami zapalnymi w organizmie, żylakami, pękającymi naczyniami krwionośnymi. Wszystkie te elementy wzajemnie się wspierają, uzupełniają oraz zwiększają działanie.

Kwercetyna naturalna 100 kaps.
kwercetyna stany zapalne alergie zakrzepica choroby ukladu krwionosnego zylaki przeciwzapalne

Witamina C z bioflawonoidami 100 kaps.
witamina c bioflawonoidy przeciwzapane odpornosc alergia

abellie kosmetyki miod pielegnacja ciala kosmetyki bio


Abellie – „Pszczoły inspirują nas każdego dnia”
Abellie to marka naturalnych i organicznych kosmetyków inspirowanych darami ula. Słowo Abellie –
„upiększenie” nawiązuje do francuskiej nazwy pszczoła „abeille”, w którym przedstawiona jest tylko
jedna litera „i”.
Kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała Abellie to żele pod prysznic, szampony, mydła, kremy pod
prysznic i krem do rąk. Receptura zawiera wyjątkowe organiczne składniki pielęgnacyjne,
wzbogacone miodami francuskimi lub włoskimi oraz naturalnymi ziołami. Jakość potwierdzona
certyfikatem BIO Cosmos Organic. Kosmetyki Abellie są dobrze tolerowane przez skórę wrażliwą.
Abellie - kosmetyki do pielęgnacji ciała:
�� posiadają certyfikat Cosmebio
♻️ butelka wykonana z trzciny cukrowej (roślinny plastik), nadająca się do recyklingu
�� receptura bez kontrowersyjnych składników
�� w składzie wyjątkowe miody, francuskie lub włoskie
�� nietestowane na zwierzętach

Abellie - kosmetyki dary ula
abellie kosmetyki miod pielegnacja ciala kosmetyki bio

wodka carska balsam borys bolotow choroby zoladka choroby autoimmunologiczne rzs asz sm choroby tarczycy  depresja zgaga niestrawnosc przejedzenie

Napój Carów na choroby autoimmunologiczne i przejedzenie

“Wódka” carska dla łakomczuchów, pasibrzuchów i bez procentów
Wódka Carska znana jest od ok. 300 lat. Napój został nazwany Carską wódką bo był spożywany przez Carów po obfitych posiłkach. Głównym zadaniem napoju miało być zmniejszenie skutków przejedzenia, pomoc w trawieniu pokarmów.
Balsam = wódka
Wódka carska oparta jest na recepturze Borysa Bołotowa, określa się ją również jako balsam Bołotowa. Na rynku istnieją różne rodzaje jednak najbardziej skuteczną i pomocną w walce z różnymi schorzeniami jest receptura oparta na maceratach ziołowych.
Borys Bołotow - odkrycie - Źródło problemów zdrowotnych tkwi w sokach?
Według Borysa Bołotowa źródłem większości problemów zdrowotnych tkwi z niewłaściwym wytwarzaniu soków żołądkowo-jelitowych.
Zdrowy organizm powinien w ciągu dnia wytwarzać od 10 do 12 litrów soków żołądkowo-jelitowych. Płynna część tych soków jest filtrowana z krwi i wsiąka z powrotem do krwi w dolnej części jelita. Sok ten, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Soki żołądkowo-jelitowe poprawiają „jakość krwi” przez co działają antyseptycznie i zapobiegają przerostowi bakterii i grzybów w organizmie.
Ściślej ujmując
Kiedy ilość wytwarzanego kwasu solnego w żołądku jest prawidłowa, zastawka mięśniowa oddzielająca jamę żołądka o odczynie kwaśnym od jamy dwunastnicy o odczynie zasadowym, ulega zamknięciu, dzięki temu nasze trawienie odbywa się prawidłowo, a w naszym przewodzie pokarmowym nic nie zalega. Proces ten nazywany jest „odruchem Serdiukowa”. Kiedy jednak dojdzie do zaburzenia i zastawka nie zamyka się prawidłowo zaczynają się problemy czyli zgaga, refluks a w konsekwencji wrzody żołądka.
Od soków do chorób autoimmunologicznych
Według Borysa Bołotowa niedobór soków żołądkowo - jelitowych skutkuje poważnymi chorobami. W trakcie badań doszedł do wniosku, że przyczyną wielu chorób nowotworowych jest nieprawidłowy skład kwasu żołądkowego. Uważał on również, że niedobory wspomnianych soków mogą również doprowadzić do depresji, chorób nerwowych, do zaburzeń funkcjonowania układu sercowego naczyniowego, skurczu mięśni gładkich, osteoporozy, chorób autoimmunologicznych, zaniku zanikiem tkanki kostnej i mięśniowej. Wódka Carska reguluje funkcje wątroby i żołądka. Poprzez swoje działanie wpływa na prawidłową kwasowość żołądka. Odpowiada za prawidłowy rozkład cukrów w organizmie.
Od teorii do praktyki
Borys Bołotow poświęcił ponad 40 lat na badania naukowe. W 1983 roku został aresztowany przez KGB za “rzucanie oszczerstw na ustrój”, w więzieniu spędził 8 lat. Tam jednak nie próżnował i nadal poświęcał się nauce, a rok po wyjściu na wolność uzyskał honorowy tytuł Akademika Ludowego.
Swój balsam Borys Bołotow wykorzystywał w leczeniu chorób autoimmunologicznych takich jak: stwardnienie rozsiane (SM), reumatoidalne zapalenie stawów, zespół przewlekłego zmęczenia, choroby Hashimoto i Gravesa-Basedowa, cukrzyca insulinozależna, toczeń, zesztywniające zapalenie stawów, polimialgia reumatyczna, zespół Sjögrena, bielactwo, zapalenie wielomięśniowe, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry (AZS).
Co zawiera carska wódka
Skład carskiej wódki to woda, macerat z: owoców dzikiej róży (Rosa canina), kłącza rdestu japońskiego (Fallopia japonica), owoce papryki czuszki (Capsicum annum), liście majeranku ogrodowego (Origanum majorana), kopru ogrodowego (Anethum graveolens), nasion kolendry (Coriandrum sativum), ekstrakt z winogron (Vitis vinefera) DER 6:1, kwas bursztynowy, nalewka ze złotego wąsa (Callisia fragrans), L-lizyna, regulatory kwasowości: kwas solny, kwas siarkowy.

Wódka Carska 500ml
wodka carska balsam borys bolotow choroby zoladka choroby autoimmunologiczne rzs asz sm choroby tarczycy  depresja zgaga niestrawnosc przejedzenie

berberyna ekstrakt  z korzenia berberysu cukrzyca stan przedcukrzycowy zabuzrenia watroby pasozyty zapalenie jelit przeciwzapalne  biegunka  helicobacter pylori

Cukier skacze - Ureguluj go naturalnie
Epidemia XXI wieku
Problem ze skaczącym cukrem dotyka coraz większą ilość osób.
Trafiamy do lekarza i pierwsze co to otrzymujemy leki. To droga na skróty. Bez szerokiego wywiadu i dodatkowych badań dostajemy receptę na leki. Jeżeli nie ma zagrożenia życia to czy nie powinniśmy najpierw zacząć od szczegółowego wywiadu, analizy diety, sytuacji życiowej, współistniejących chorób. W szczególności należy przyjrzeć się zażywanym lekom bowiem bo mogą one wpływać na podwyższenie cukru tak jak to jest w przypadku leków na cholesterol? Wiem większośc lekrzy powie, że działa zgodnie z procedurą i ma mało czasu. Wypisanie leków zajmuje 5 minut, dobór bezpiecznego jak najbardziej naturalnego leczenia znacznie dłużej.
Leki i odwodnienie
Istotnym elementem dotyczącym wartości cukru jest regularność w spożywaniu posiłków. W wielu przypadkach szczególnie u osób starszych i zażywających leki nasercowe podwyższony cukier jest objawem odwodnienia. Tak właśnie odwodnienia. Dlatego osoby starsze jak i zażywające leki nasercowe powinny pić elektrolity, które zapewnią im odpowiednie wartości magnezu i potasu.
Stres - wróg publiczny
Oddziaływanie stresu na nasz organizm jest ciągle bagatelizowany. O ile pacjent nie musi mieć tej wiedzy, to lekarz powinien zapytać czy pacjent nie doznał jakiejś psychicznej traumy, nie doświadczał długotrwałego stresu, nie boryka się z problemami, nie jest przemęczony natłokiem zadań, zmartwień. Stres długotrwały ma wpływ nie tylko na ciśnienie, ogólny stan zdrowia jak również na poziom cukru a dokładniej jego wahania.
Zanim sięgniesz po lek….
Jak zaczniemy brać leki na “zbicie cukru” to prawdopodobnie będziemy je brać do końca życia i borykać się z ich skutkami ubocznymi. Co istotne przy długotrwałym zażywaniu leków takich jak metformina dochodzi do zmniejszania wchłaniania ważnych dla naszego zdrowia witamin z grupy B, szczególnie B12.
Berberyna naturalna oręż
Berberyna to złocistożółty alkaloid uzyskiwany z korzeni i łodyg Berberis aristata lub bardziej znanego, jako berberys pospolity. Berberyna występuje również w innych roślinach, takich jak Hydratis candensis (Goldenseal), coptis chinensis (Coptis lub Golden Thread)
Smaczny kąsek naukowy
Berberyna od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony naukowców a wyniki tych badań znajdują zastosowanie w medycynie. Głównie jako naturalne wsparcie w leczeniu cukrzycy, które porównuje się do działania popularnego leku o nazwie metformina. Jednak berberyna stosowana była już medycynie chińskiej na inne dolegliwości.
Berberyna w kilku słowach o badaniach
Według Zhang i wsp. (2008) berberyna u osób z cukrzycą typu 2 i podwyższonym poziomem cholesterolu obniża stężenie hemoglobiny glikowanej i glukozy we krwi (na czczo oraz po posiłku). Dodatkowo powoduje zmniejszenie stężenia cholesterolu LDL, masy ciała i poziomu skurczowego ciśnienia tętniczego. Terapeutyczny efekt berberyny obserwowany był zarówno u osób z niedawno zdiagnozowaną cukrzycą, jak i u pacjentów, u których dotychczasowe leczenie było nieskuteczne.
Wsparcie również dla nóg
Berberyna przyspiesza również usuwanie obrzęków na tle niewydolności krążenia, które jest szczególnie widoczne u osób z miażdżycą kończyn dolnych, które są obolałe i opuchnięte. Przy okazji warto dodać, że “takie” nogi potrzebują silnego nawilżania i natłuszczania. Ma to istotne znaczenie dla sprężystości skóry i poprawy krążenia oraz zmniejszenia napięcia wywołanym obrzękiem.
Walka z cukrzycą c. d.
Badania Pérez-Rubio i wsp. (2013) wykazały, że przyjmowanie berberyny redukuje zaburzenia gospodarki węglowodanowej i obniża glikemię u pacjentów cierpiących na zespół metaboliczny.
Według Yin i wsp. (2008) efekt stosowania berberyny u osób z niedawno rozpoznaną cukrzycą jest porównywalny z rezultatem przyjmowania metforminy. Berberyna przynosi jednak pacjentom dodatkowe korzyści w postaci obniżenia stężenie trójglicerydów i cholesterolu we krwi.
Zawsze profilaktyka jest lepsza niż leczenie
Berberyna znajduje zastosowanie w profilaktyce cukrzycy u osób ze stanem przedcukrzycowym. Substancja ogranicza rozwój cukrzycy u osób z nieprawidłową tolerancją glukozy i zaburzeniami gospodarki lipidowej.
To tylko skutek uboczny
Smukła sylwetka to tak przy okazji. Cóż jak się mówi, że po czymś się chudnie to zazwyczaj oczy szerzej się otwierają i z zainteresowaniem pytamy co to jest, to też będę stosować. Zatem “tak przy okazji” Berberyna usprawnia procesy metaboliczne i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Stosowanie berberyny pomaga obniżyć wskaźnik masy ciała (BMI), poziom trójglicerydów, cholesterolu całkowitego i frakcji LDL we krwi.
Uprzejmie rzec można - wynocha!
Berberyna w wielu krajach jest stosowana w leczeniu chorób pasożytniczych (lamblioza, malaria, leiszmanioza). Berberyna ma działanie bakteriostatyczne, bakteriobójcze i pierwotniakobójcze. Czyli wykorzystuję się go w kuracjach przeciwgrzybiczych, przy drożdżycach, pasożytach. Berberyna zabija roztocza (np. nużeńce - demodex) w związku z tym również stosuje się ją do preparatów - maści, krople w przypadku nużeńca oczu. Berberyna również pomocna jest w usuwaniu bakterii typu Helicobacter pylori co ma istotne znaczenie w profilaktyce wrzodów żołądka.
Tarcza anty-zapalna
Berberyna wykazuje działanie przeciwzapalne, które porównuje się z się z lekami o takim działaniu, które jak wiemy są dla organizmu groźne ze względu na skutki uboczne. Berberyna działa również przeciwbólowo. Dlatego jest pomocna w artretyzmie, chorobach reumatycznych.
Stop biegunce i skurczom
Ma działanie ściągające, dzięki czemu pomaga zwalczać biegunkę. Działa rozkurczowo na mięśnie gładkie, także te w śluzówce jelita, zapobiega więc bólom brzucha. Powoduje zwiększenie wydzielania żółci, co usprawnia trawienie tłuszczów, oraz działa przeciwzapalnie, wspomaga zatem leczenie zapalenia jelit (stosuje się ją m.in. u chorych z nieswoistym zapaleniem jelit).
Gdy boli wątroba
Wątroba sama w sobie nie boli. Wątroba nie ma nerwów czuciowych, ale przy powiększeniu uciska na tkanki ją okalające i wtedy odczuwamy ból (ból umiejscowiony jest w prawym podżebrzu) jej przeciążenie czy choroby objawiają się w różny sposób. Bóle nadbrzusza, odbijania, uczucie pełności w żołądku, gorzki smak w ustach to jedne z nieprzyjemnych doznań. Berberyna od dawien lat stosowana była w obrzękach wątroby ale także śledziony w bólach nerek.
Podsumowując
Berberyna była wykorzystywana w medycynie ludowej. Stosowano ją w różnych formach i postaciach (naparów, odwarów etc.) na schorzenia takie jak obrzęk śledziony, wątroby, bóle nerek, choroby reumatyczne szkorbut czy choroby z objawami gorączki, osłabienia. leczeniu obrzęku śledziony i wątroby, bólu nerek, chorób reumatycznych, zaburzeń trawiennych oraz chorób przebiegających z objawami gorączki i uczucia ogólnego rozbicia oraz osłabienia. Współcześnie możemy ją stosować w postaci ekstraktów, które najczęściej stosowana jest w formie ekstraktu w postaci kapsułce.

Berberyna - ekstrakt z korzenia berberysu 60 kaps.
berberyna ekstrakt  z korzenia berberysu cukrzyca stan przedcukrzycowy zabuzrenia watroby pasozyty zapalenie jelit przeciwzapalne  biegunka  helicobacter pylori

 

Informujemy również, że dla Was kochani klienci sklepu internetowego Naturalna Medycyna jest dostępna opcja bezpiecznej płatności

PayPo - kup i zapłać w ciągu 30 dni.

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 92 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 48 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]