Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 505

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Natura na intymne dolegliwości

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Flowertint bezpieczna roslinna koloryzacja wlosow bez amoniaku rezorcyny weganska lagodna

Uff już po….nieco dygresji
Dzień Kobiet za nami, będzie trochę marketingowego spokoju, a my na spokojnie możemy pożyczyć kobietom oprócz zdrowia, szczególnie wytrwałości, samodyscypliny i motywacji do dbania o swoje zdrowie i urodę. Niestety nic nie przychodzi łatwo. Trend piękna, dążenie do utrzymania młodego wyglądu, presja otoczenia to trud jaki kobiety oprócz codziennych obowiązków muszą znosić. Zwłaszcza kiedy rozwój medycyny estetycznej spowodował, że korzystają już z niej nastoletnie dziewczyny.
Bądźcie szczęśliwe bo jak mawia Sophia Loren “Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest też piękna”
Życzymy Wam kobietki również cierpliwości bo dbanie o siebie w sposób naturalny, bezpieczny dla zdrowia to mozolna praca, która nie od razu przynosi efekty. Ale warto się jej poświęcić bo to co wypracujemy naturalnie z naszym ciałem, pozostanie. Wszelkie zabiegi chemiczne są krótkotrwałe i są ingerencją w nasze ciało. Jeśli nawet nie rozważamy konsekwencji zdrowotnych to pomyślmy a co jak nie będzie mnie stać na kolejny zabieg, albo nie będę mogła korzystać z jej usług jak będę wyglądać? I jeszcze jedno nie dajmy się zwariować trendom nasze zdrowie jest najważniejsze!
Koloryzacja włosów - najbardziej popularny zabieg na kaprys zmiany i strach przed siwizną
Najczęściej wybieranym przez kobiety zabiegiem zmieniającym wizerunek to koloryzacja włosów. W młodości chcemy odmiany a w wieku dojrzałym chcemy ukryć siwe włosy.
Domowa koloryzacja włosów

Mimo, że wiele kobiet korzysta z usługi koloryzacji w salonach fryzjerskich, to zdecydowana większość kobiet stosuje koloryzację w domu bo tego typu usługi w salonach są kosztowne. Niemniej jednak stosowane w salonach farby to też chemiczna mieszanka. Podczas takiej koloryzacji wdychamy opary, które są szkodliwe dla zdrowia i aplikujemy sobie chemię przez skórę głowy. Oczywiście ktoś powie, że najlepsze dla włosa i dla nas są henny ziołowe. Pomimo ich ogromnej zalety pielęgnacyjnej uzyskanie wymarzonego koloru włosów chociażby blond nie jest jednak możliwe. Również sam proces farbowania jest długotrwały i nieco kłopotliwy.
Jak to było kiedyś - historyczne wzmianki o koloryzacji
Pierwsze wzmianki na temat koloryzacji włosów sięgają starożytnego Egiptu sprzed ponad 5000 lat. Odkrycia tego dokonali archeolodzy, którzy podczas wykopalisk odkryli zmumifikowaną kobietę z resztkami farby we włosach.
W starożytności do koloryzacji włosów służyła henna, która nie tylko farbowała włosy ale chroniła je też przed słońcem.
W starożytnej Grecji zaś zamożne kobiety nosiły peruki z jasnych włosów niewolnic. Kobiety biedne zaś farbowały włosy roztworem z rumianku i wody cytrynowej, stosowały też specjalny roztwór oleju koziego i liści buka.
Kolor w Europie
Dopiero pod koniec XIX wieku henna dotarła do krajów europejskich. Stosowano wywar z łupin cebuli, łupiny orzecha włoskiego, liście kasztanowca, czarną herbatę. Ale to kolory ciemne. Jednak kobiety spragnione były uzyskaniem jasnego koloru włosów. W XVI stworzono mieszankę rozjaśniającą, która powstała z połączenia miodu, ałunu i sera. Taką mieszankę nakładano na włosy, a następnie wystawiono je na działanie najsilniejszego możliwego słońca. W 1818 roku odkryto działanie dwutlenku wodoru, dzisiejszego nadtlenku wodoru, który między innymi może rozjaśniać włosy. Pierwsze farbowanie dwutlenkiem wodoru wykonali chemik z Londynu i fryzjer z Paryża, którzy nazwali je „złotym odmładzającym promieniem”.
Rozwój koloryzacji = rozwój toksycznych farb
Z biegiem lat dla uzyskania jak najbardziej pożądanego koloru zaczęto produkować barwniki zawierające sole metali, które ostatecznie okazały się toksyczne i zostały zastąpione barwnikami syntetycznymi. W 1861 rozszerzyli możliwości odcieni anilinowych, ale zostały one zakazane w 1906 roku.
Rewolucja mniej toksyczna
W 1907 Eugene Paul Louis Schueller opracował pierwszą farbę do włosów z mniej szkodliwych składników chemicznych. Po dwóch latach założył francuską markę zajmującą się farbowaniem włosów, która w 1936 roku stała się znaną na całym świecie marką L´Oreal. Pod tą marką wprowadzono również kolor Dream Blond, który umożliwił kobietom na całym świecie uzyskanie pożądanego odcienia blondu. Ta farba była oparta na nadtlenku wodoru i amoniaku.
Kwiaty we włosach niech tylko targa wiatr i kolor
Na szczęście mamy wybór. Czasy kiedy dostępne były tylko henny i farby naładowane chemią odchodzą. Współczesna kosmetyka korzysta z darów natury i rozwoju technologii.
Jedną z farb, która łączy w sobie dobrodziejstwo naturalnych składników i łatwości aplikacji jest FlowerTint.
Farba - kolor i pielęgnacja naturalnie
Kremowa, trwała farba koloryzująca. Aksamitna formuła kremu pielęgnuje włosy podczas koloryzacji, zawarty kompleks kwiatowy, olej z nasion bawełny oraz ceramidy roślinne sprawiają, że włosy są lśniące, miękkie i widocznie zdrowe.
Co zawiera FlowerTint?
Farba FlowerTin zawiera w składzie 86% naturalnych składników:
ekstrakt z kocanki o właściwościach nawilżających i ochronnych
ekstrakt z rumianku o działaniu zmiękczającym i łagodzącym
ceramidy roślinne dla bardziej zwartej i mocniejszej struktury włosa
olej z nasion bawełny o właściwościach antyoksydacyjnych i odżywczych.

Farby FlowerTint dostępne są w 24 odcieniach, dzięki czemu każda kobieta z łatwością
znajdzie kolor dla siebie.

Flowertint bezpieczna roslinna koloryzacja wlosow bez amoniaku rezorcyny weganska lagodna

witamina e kompleks tokotrienole tokoferole  rzs reumatyzm zaburzenia krazenia azs zylaki niewydolnosc krazenia zachowanie mlodosci zdrowa skora

RZS a witamina E
Choroby reumatyczne większości osobom kojarzą się ze starością i zdeformowanymi stawami. Niestety choroba dotyka również młodych a jej konsekwencje obejmują cały organizm.
RZS co to jest?
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS, gościec). Atakuje ona stawy oraz inne narządy. To choroba autoimmunologiczna i zapalna. Co to oznacza? Nasz układ odpornościowy atakuje zdrowe komórki. Rozpoczyna się proces zapalny wewnątrz stawu, nieznany czynnik stymuluje błonę maziową, która wyściela nasz staw do odpowiedzi zapalnej. W wyniku tego dochodzi do powiększenia i niszczenia przylegających do stawu struktur takich jak chrząstki, kości, więzadła, ścięgna.
Chorują nie tylko stawy
W chorobach reumatycznych chorują nie tylko stawy, jej następstwem są również inne choroby:
- miażdżyca - której przyspieszony rozwój jest wynikiem aktywacji procesów zapalnych. U chorych zwiększone jest ryzyko zawału, udaru, niewydolności serca.
- choroby płuc - RZS sprzyja rozwojowi chorób tj. zapalenie opłucnej, śródmiąższowe zapalenie płuc.
- osteoporoza - zarówno RZS jak i stosowane do jego leczenia leki z grupy glikokortykosteroidów przyspieszają rozwój osteoporozy.
- suche oko - często występująca konsekwencja to tzw. suche oko będące wynikiem zapalenia spojówek.
- nerki - w wyniku choroby dochodzi do osłabienia funkcji nerek jak również poprzez stosowaną farmakoterapię.
- zaburzenia hematologiczne - w wyniku długotrwałej choroby często występuje anemia. Charakterystyczne jest również zwiększenie liczby płytek krwi. Występuje również powiększenie węzłów chłonnych oraz śledziony.
- guzki reumatoidalne - to bolesne podskórne guzki najczęściej występują w okolicy łokci, stawów rąk, mogą one również powstawać w narządach wewnętrznych.
Naukowe sprawozdanie
Naukowcy ze szpitala Xi'an Honghui w Shaanxi w Chinach przyjrzeli się temu, w jaki sposób suplementacja witamin wpływa na wyniki związane z chorobą. Na podstawie danych pochodzących od ponad 40 tys. uczestników badacze odkryli, że suplementacja witaminy E ma pozytywny wpływ na osoby z reumatoidalnym zapaleniem stawów.
Jak witamina E działa na stawy
Według autorów wspomnianych badań witamina E ma niezwykłą zdolność bowiem dzięki oddziaływaniu na barierę jelitową oraz układ pokarmowy jest powiązana z zapobieganiem i leczeniem RZS. Jej regularna suplementacja w odpowiedniej dawce (stosunek tokotrienoli do tokoferoli) pomaga zmniejszyć dyskomfort w okolicy stawów, obrzęk spowodowany nadmiarem płynu i sztywność. Wpływa również korzystnie na inne obszary naszego ciała takie jak serce, naczynia krwionośne.
Zmiana zapachu ciała
Z wiekiem zapach naszego ciała się zmienia. Różnice w naszym zapachu to szereg zależności między gruczołami skóry, wydzielinami i aktywności bakterii. Z wiekiem komórki naszego ciała się utleniają i zaczynamy pachnieć inaczej. U jednych z wiekiem zapach jest bardziej wyczuwalny u innych mniej. Jednak zmienia się on u każdego z nas w zależności od składu chemicznego ciała i bakterii z którymi żyjemy. Najtrafniej można to określić jako zjełczały tłuszcz. Dlatego musimy każdego dnia dostarczać antyutleniaczy, aby proces starzenia naszych komórek spowolnić i mówiąc najogólniej nie jełczeć.
Skojarzenia są dobre
Witamina E to jeden z najsilniejszych antyoksydantów i antyutleniaczy, który chroni komórki przed przedwczesnym starzeniem i uszkodzeniem wywołanym przez wolne rodniki. Choć Witamina E kojarzona jest jako witamina młodości to w dalszym ciągu niewielu z nas wie na co tak naprawdę ma wpływ i czym rzeczywiście ona jest. Najczęściej mówi się o niej w dziedzinie kosmetyki witamina E - środek odmładzający skórę. Ale witamina E to wiele szerszy kontekst oddziaływania.
Zdrowa ósemka
Witamina E jest rodziną strukturalnie podobnych ośmiu przeciwutleniaczy, które są podzielone na dwie grupy:
Tokoferole: alfa-tokoferol, beta-tokoferol, gamma-tokoferol i delta-tokoferol.
Tokotrienole:alfa-tokotrienol, beta-tokotrienol, gamma-tokotrienol i delta-tokotrienol.
Wspólnie działają osobno raczej nie
Mieszanki tokoferoli i tokotrienoli wykazują znacznie silniejsze działanie przeciwutleniające niż sam alfa-tokoferol i są znacznie lepiej wchłaniane do komórek. Alfa-tokotrienol znacznie lepiej chroni przed rodnikami peroksylowymi i utlenianiem tłuszczów niż alfa-tokoferol. Gamma-tokotrienol znacznie lepiej chroni mitochondria neuronów przed stresem oksydacyjnym niż alfa-tokoferol. Dzieje się tak ze względu na znacznie lepsze wchłanianie tokotrienoli do wnętrza komórki - nawet do 70 razy bardziej efektywne niż tokoferoli! Tokotrienole wykazują też silniejsze działanie antyoksydacyjne, średnio 50 razy silniejsze przy ochronie przed oksydacją tłuszczów!
Przyjrzyj się składom
Na rynku suplementów powszechnie występuje witamina E, ale w okrojonym składzie. Na opakowaniach jeśli znajdziemy opis znajduje się tylko jeden członek rodziny alfa-tokoferol. A gdzie pozostali ? Sam alfa - tokoferol niczego nie zwojuje wręcz przeciwnie w nadmiarze potrafi jeszcze narozrabiać? W jaki sposób? Może obniżać poziom innych tokoferoli i tokotrienoli we krwii oraz w tkankach.
Dlaczego tylko jeden tokoferol?
Odpowiedź prosta. Bo taniej. Tak jak w życiu taniej utrzymać jednego niż ośmiu, ale przekładając to na witaminę, producenci oszczędzają i sprzedają niepełną witaminę E, ponieważ wymaga to użycia odpowiednich bezpiecznych surowców i wydatków na droższą technologię ich przetworzenia dla zachowania właściwości składników. W wielu produktach stosuje się DL-alfa tokoferol, który jest syntetyczny i wchłania się w niewielkiej ilości, blokuje również wchłanianie innych form witaminy E, ale jest Najtańszy.
Co wewnątrz widać na zewnątrz
Witamina E to jeden z najskuteczniejszych antyoksydantów, który chroni skórę wzmacnia jej warstwę lipidową, zapobiega fotostarzeniu, przebarwieniom posłonecznym, regeneruje, wspomaga gojenie ran i oparzeń, spłyca drobne Dzięki silnym właściwościom antyutleniającym witamina E stosowana regularnie zmniejsza ryzyko poparzeń słonecznych.
Witamina E hamuje znacznie procesy starzenia skóry wywołane promieniami UV, ale też u amatorów papierochów, lub skazanych na przebywanie w dymnym smrodzie.zmarszczki.
Widzieć na mokro
Witamina E to również nasz sojusznik w widzeniu. Ból oczu, męczliwość to również sygnał, że potrzebujemy witaminy E. Szczególnie wtedy kiedy dotyka nas ”zespół suchego oka”.
E na choroby skóry
Witamina E to również sprzymierzeniec w walce z łuszczycą, trądzikiem, AZS i alergiami skóry. Witamina E wspomaga gojenie ran, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Ma wpływ na już wspomniane nawilżenie skóry i silną jej regenerację. Przy zaczerwienieniach, wysypkach stosować nie tylko do środka, ale można też wycisnąć witaminę bezpośrednio na skórę. Działa kojąco i natłuszczająco.
Żylaki, krwiaki i inne żylaste problemy
Czy ktoś skojarzył by, że leczenie żylaków, zaburzeń krążenia, siniejących rąk i nóg można wiązać z niedoborem witaminy E. Niedobór witaminy E istotnie wpływa na nasze naczynia krwionośne. Witamina E jest potrzebna do ich regeneracji i wzrostu, wpływa również korzystnie na ich elastyczność. Dla prawidłowej pracy naczyń krwionośnych jest nam niezbędna tak jak kolagen.
Zazwyczaj wszystkim osobom z pękającymi naczynkami poleca się witaminę C i rutynę dla uszczelnienia naczyń. Ale właśnie istotną rolę ma tutaj witamina E i kolagen. Mała ilość tych składników w organizmie powoduje, że pomimo dostarczonej w dużej ilości witaminy C nasze naczynia krwionośne się nie regenerują i nie odbudowują. Witamina E stanowi profilaktykę przeciw zawałową i przeciwzakrzepową.
Witaminowe E sprawozdanie
Badania przeprowadzone przez Instytut Żywności i Żywienia wykazały że 22% kobiet i aż 38% mężczyzn cierpi na niedobory witaminy E. Należy też wziąć pod uwagę że najlepiej witamina E działa przy zapewnieniu odpowiedniego poziomu witaminy C, selenu, witamin z grupy B. Niedobór tych substancji odżywczych jest według Instytutu Żywności i Żywienia bardzo powszechny np. na niedobór witaminy C cierpi 50% mężczyzn i 38% kobiet, niedobór witaminy B6 43% mężczyzn i aż 58% kobiet.
Gdzie szukać witaminy E?
Nasza polska kuchnia nie zapewnia nam wystarczającej ilości witaminy E w pożywieniu. Mało kto regularnie je drogie avocado, dobre tłuste ryby, oleje na zimno tłoczone czy zdrowe orzechy nie myląc ich z namiętnie chrupanymi słonymi "orzeszkami arachidowymi" - to nie są orzechy, a strączki dlatego mają tak dużo białka. Dlatego szczególnie osoby z chorobami reumatycznymi, autoimmunologicznymi układu krążenia, żylakami powinny ją suplementować.

Witamina E - komplex
witamina e kompleks tokotrienole tokoferole  rzs reumatyzm zaburzenia krazenia azs zylaki niewydolnosc krazenia zachowanie mlodosci zdrowa skora

magnez formy organiczne jablczan mleczan cytrynian magnezu niedobor formy przyswajanie magnezu objawy niedoboru choroby

Jaki magnez wybrać?
Wielu z nas drapie się w głowę jaki tu magnez wybrać a właściwie to jego formę. Rynek suplementów oferuje nam wiele a my w tym gąszczu po prostu się gubimy, bo większość etykiet i reklam przekonuje nas, że ten właśnie jest najskuteczniejszy. Forma zastosowanego przez nas magnezu ma ogromne znaczenie i jego działanie również. Istotne jest to, że nie każda forma magnezu każdemu z nas służy.
Pozwól go zatrzymać w sobie na dłużej
Zanim jednak przejdziemy do prezentacji poszczególnych form magnezu to warto odpowiedzieć na pytanie, jakie zadaje wiele osób a mianowicie, dlaczego do niektórych preparatów magnezowych dodaje się witaminę B6?
Po pierwsze witamina B6 sprzyja wchłanianiu się magnezu w jelitach i pomaga w jego transporcie. Witamina B6 zmniejsza utratę magnezu przez nerki i pomaga magazynować magnez w komórkach. Dlatego warto zażywać ją równocześnie z magnezem w dawce minimum 20 mg na dobę.
Po co nam magnez- słów kilka dla przypomnienia
Magnez jest niezbędnym minerałem, drugim najbardziej rozpowszechnionym elektrolitem i czwartym pod względem ilości minerałem w organizmie człowieka. Odgrywa ważną rolę w zdrowiu fizycznym i psychicznym. Magnez odpowiada za aktywację ponad 300 enzymów, pomaga wzbudzać biosyntezę białek, polepsza przewodnictwo nerwowe, wpływa na kurczliwość mięśni, normuje procesy termoregulacji, wpływa na regulację ciśnienia krwi i jest niezbędny dla homeostazy mineralnej organizmu i kości. Brak odpowiedniej ilości magnezu zwiększa ciśnienie krwi, zmniejsza tolerancję na glukozę i niekorzystnie wpływa na kondycję neuronów
Ja nie mogę brać magnezu
Często słyszę ”ja to nie mogę brać magnezu bo działa na mnie przeczyszczająco”. To prawda, że tak oddziałuje (na osoby z wrażliwym układem pokarmowym), ale magnez w postaci cytrynianu magnezu. Wynika to z zawartości kwasu cytrynowego, ale trzeba zaznaczyć, że to łatwo przyswajalna forma na poziomie ok. 60%. Zatem jeżeli doświadczamy bólu brzucha czy biegunek nie rezygnujmy z magnezu a wybierzmy inne formy.
Gdy układ krążenia szwankuje
Po magnez w formie taurynianu magnezu powinny sięgnąć osoby, które borykają się z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi. Zawarta w nim tauryna - niebiałkowy aminokwas wpływa korzystnie zarówno na kurczliwość mięśnia sercowego, utrzymaniu równowagi wodno-elektrolitowej, obniżeniu ciśnienia tętniczego. Takie połączenie to również m. in.regulacja metabolizmu glukozy czy stężenia wapnia w komórkach. Wpływa korzystnie na układ nerwowy jako jeden z nielicznych przenika barierę krew - mózg. Taurynian magnezu nie wpływa na układ pokarmowy wrażliwych osób stąd nie wykazuje działania przeczyszczającego. Jego wchłanialność jest na poziomie pow. 50%.
Efekt potrzebny na cito!
Osoby, które ciągle są zmęczone powinny sięgnąć po formę magnezu w postaci jabłczanu. Kwas jabłkowy wraz z magnezem tworzy jabłczan magnezu, który bierze udział w cyklu Krebsa i metabolizmie energetycznym. Zawarty w nim kwas jabłkowy odżywia komórki naszego ciała i uzupełnia braki energetyczne. Co ważne efekt jest szybko odczuwalny. Efekt wchłanialności stanowi ok. 50%.
Gdy kwas sprawia problem
Magnez w postaci węglanu magnezu posiada właściwości zobojętniające kwas żołądkowy, dlatego osoby z jego niskim stężeniem nie powinny go stosować lub zadbać o dodatkowe zakwaszenie. Jednak może przynieść ulgę osobom cierpiącym na nadkwasotę, zmniejsza jego stężenie i odczujemy ulgę. Węglan magnezu jest organiczną formą magnezu i w połączeniu z kwasem solnym w żołądku tworzy. Jego wchłanialność jest na poziomie ok. 10 %.
Słaba popularność
Do znanych forma magnezu należy tlenek magnezu, przemawia za nim na pewno cena bo jest tani jednak jest słabo wchłaniany ok. 5% zatem nie uzupełni niedoborów w organizmie.
Szybka ulga
Dobrą formą magnezu jest chlorek magnezu szczególnie kiedy bolą nas mięśnie kości, stawy. Zastosowany w kąpieli przynosi ulgę ale niestety wysusza skórę i może podrażnić jeśli należy ona do wrażliwych. Do kąpieli wybierajmy chlorek magnezu czysty do analizy w formie proszku lub płatków. Jeżeli chcemy zastosować go wewnętrznie warto sprawdzić czy był przebadany na zawartość jonów magnezu. Jednak chlorek magnezu nie uzupełni nam wewnętrznie niedoborów bo słabo się wchłania. Zatem zdecydowanie lepiej go stosować do ciepłych kąpieli czy okładów gdzie przez pory skórne będzie się wchłaniał.
Doraźna pomoc
Siarczanu magnezu zwanego solą Epsom nikomu nie trzeba przedstawiać, jego zadaniem jest (stosując doustnie) uzyskać szybki efekt przeczyszczenia. A zastosowany do kąpieli czy moczenia nóg w misce ma rozluźnić obolałe mięśnie, oczyścić ciało, zmiękczyć i nawilżyć skórę całego ciała a nawet możemy zrobić z nie niego okład na zmęczone oczy.
Trzymaj się od niego z daleka
Asparginian magnezu - często występuje w połączeniu z asparaginianem potasu. Tej formy lepiej unikać jak ognia bo może być szkodliwa dla zdrowia. Choć niestety wiele osób po nią sięga bo cena niska nawet bardzo i efekt też szybki. Jednak stosowany dłużej w dużych dawkach może być niebezpieczny. Oczywiście nie jest to samo zło. Bo kwas asparaginowy jest aminokwasem endogennym pełniącym wiele ważnych funkcji w organizmie tj. np. przemiany węglowodanów na energię,bierze udział w biosyntezie puryn i pirydyn, przemienie cytruliny w argininę. znajduje się wielu produktach spożywczych m. in. w wieprzowinie, wołowinie, w awokado ostrygach szparagach. Wielu Panów robiących tzw. masę stosuje odżywki z kwasem asparaginowym aby podnieść poziom testosteronu i szybko zwiększyć masę mięśniową. Chociaż kwas asparaginowy zwiększa napływ wapnia do mózgu i poprawia koncentrację i zdolności myślowe to w nadmiarze może doprowadzić do uszkodzenia neuronów, uszkodzenia mózgu. Kwas asparaginowy przyjmowany w nadmiarze może powodować zmęczenie, napady lęku przyczyniać się do powstania choroby Parkinsona, zaburzeń hormonalnych, epilepsji. Niestety wielu Panów sięga po niego w nadmiarze aby uzyskać szybki przyrost masy mięśniowej czy podnieść testosteron. Wiele odżywek dla sportowców zawiera kwas asparaginowy dlatego warto prześledzić ich skład.
Znaleźć dobrą - We troje można więcej
Okazuje się, że prawie każda forma ma swoje wady i zalety dlatego najlepiej jest zażywać taki magnez, który łączy zalety różnych form magnezu.
Takim połączeniem jest właśnie forma jabłczanu, cytrynianu i mleczanu. Zarówno uzupełni na poziom magnezu, wpłynie na poprawę samopoczucia, utrzyma jego wartość w organizmie na dłużej i nie wywoła przykrych konsekwencji ze strony brzuszka.
Magnez - niski poziom ryzyko depresji
Magnez odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu mózgu a jego niskie poziomy są związane ze zwiększonym ryzykiem depresji. Jedna z analiz przeprowadzona na ponad 8800 pacjentach wykazała, że ​​osoby poniżej 65 roku życia z najniższym dziennym spożyciem magnezu miały o 22% większe ryzyko depresji.
Niedobór magnezu - ryzyko cukrzycy i insulinoodporności
Uważa się, że około 48% chorych na cukrzycę ma niski poziom magnezu we krwi, co może wywoływać zmniejszenie zdolności insuliny do utrzymania na odpowiednim poziomie cukru we krwi. Badania również wskazują, że osoby spożywające mało magnezu mają większe ryzyko rozwoju cukrzycy.
Insulinooporność jest jedną z głównych przyczyn powstawania zespołu metabolicznego i cukrzycy typu 2. Jest to zaburzenie homeostazy glukozy, które polega na ograniczeniu wrażliwości mięśni, tkanki tłuszczowej, wątroby i pozostałych tkanek organizmu na insulinę. Magnez odgrywa kluczową rolę w procesie wchłaniania cukru do komórek organizmu, osoby cierpiące na zespół metaboliczny i cukrzycę typu 2 bardzo często mają jego niedobór. Wysoki poziom insuliny powoduje dodatkowo utratę magnezu co zmniejsza jego poziom u osób z insulinoopornością.

Magnez - trzy formy organiczne (jabłczan, mleczan, cytrynian)
magnez formy organiczne jablczan mleczan cytrynian magnezu niedobor formy przyswajanie magnezu objawy niedoboru choroby

 

Informujemy również, że dla Was kochani klienci sklepu internetowego Naturalna Medycyna jest dostępna opcja bezpiecznej płatności

PayPo - kup i zapłać w ciągu 30 dni.

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 92 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 48 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]