Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 498

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Nadmierny apetyt wróg odchudzania

Ashwagandha dla siły, na stany zapalne i przygnębienie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

helicobacter pylori  wtzody zoladka zapalenie zoladka nadzerki zoladka ziola  krwawnik  nagietek lukrecja korzen  imbir


Helicobacter pylori, zapalenie i wrzody żołądka jak walczyć z zakażeniem cz.1
Wytępić trudno
Zakażenie bakterią Helicobacter pylori jest trudne do wyleczenia, ale nie oznacza to, że jest niemożliwe. Niestety wsparcie ziołami, odpowiednimi witaminami i minerałami, probiotykami jest niezbędne. Ogromną rolę pełni również dieta bowiem wiele produktów jest wysoce niewskazanych. Trzeba nastawić się na dłuższe leczenie, cierpliwość oraz systematyczność. Dzisiaj za oręż posłużą nam zioła.
Od początku
Helicobacter pylori (w skrócie H. pylori, znana również pod dawną nazwą Campylobacter pylori). Bakteria ta w błonie śluzowej żołądka została odkryta w 1982 r. przez dwóch australijskich uczonych Marshall i Warren. Nazwa pochodzi od łac. Helix - spirala od spiralnego kształtu bakterii. Helicobacter pylori jest bakterią spiralną, Gram-ujemną, zasiedlającą błonę śluzową żołądka i jelita cienkiego. Optymalne pH dla tej bakterii jest jednak lekko kwaśne lub obojętne.
Groźne przenosiny
Szacuje się, że 30-50% ludzi jest nosicielem Helicobacter pylori. Dane te są uogólnione bowiem więcej nosicieli występuje w krajach mniej uprzemysłowionych. Samo nosicielstwo przebiega u większości ludzi bezobjawowo. Bakterie te przenoszone są drogą bezpośrednich kontaktów (pocałunki), poprzez używanie tych samych nie umytych sztućców.
Możesz mieć, nie wiesz a się męczysz
Do najczęstszych objawów zakażenia jest ciągłe odbijanie (jakby pustością w żołądku), w wyniku uszkodzenia śluzówki żołądka, bóle w nadbrzuszu, ból żołądka, zgaga, wzdęcia. Z fusów się nie wróży zatem potrzebne jest wykonanie badań.
Jak to się dzieje, że akurat choruję Ja ?
Bakteria sobie nie folguje i jak spadnie odporność immunologiczna zaciera łapki do ataku.
Jak już wspomniano stan śluzówki żołądka czyli tarczy ochronnej od bakterii i innych paskudników oraz niszczycieli jest kluczowym elementem wobec zachorowania.
Miłość ci wszystko wybaczy, ale bakteria nie
Niestety na zachorowanie właściwie pracujemy sami bardziej lub mniej świadomie. To co niszczy naszą śluzówkę to m. in.: antybiotyki, leki zobojętniające kwas żołądkowy, leki z grupy NLPZ, spożywanie potraw na bazie octu spirytusowego (kwaszone octem warzywa, konserwowe warzywa, ketchupy, majonezy, sosy z dodatkiem octu i wszelakie potrawy). Wędliny, mięsa, kiełbasy sztucznie wędzone z różnymi dodatkami. Niedobór witaminy C, witaminy B12.
Oręż niszczycielski bakterii
Bakteria wywołuje przewlekły stan zapalny i nieżyt żołądka oraz dwunastnicy. Cytując mądrzejszych: Wydzielane przez Helicobacter antygeny przyciągają makrofagi i neutrofile oraz przyczyniają się do uwalniania mediatorów stanu zapalnego. Enzym Helicobacter – ureaza rozkłada mocznik do CO2 oraz NH3 (amoniaku), który neutralizuje kwas solny przeszkadzający w rozwoju bakterii. Enzymy Helicobacter degradują strukturę śluzu, który staje się płynny i zatraca właściwości osłaniające oraz ochronne. Organizm dąży do obniżenia pH soku żołądkowego (wraz z obniżeniem pH wzrasta kwasowość soku żołądkowego). Bakterie natomiast dążą do utrzymania najkorzystniejszego dla siebie odczynu. Powoduje to wzrost produkcji kwasu solnego, nieżytu, stanu zapalnego i powstania nadżerki w błonie śluzowej, a następnie wytrawiania rany, czyli wrzodu. Bakteria ta może także sprzyjać rozwojowi raka żołądka.
Nie na d.. ale wrzód w żołądku
Dla jasności nie każde zakażenie bakterią Helicobacter jest przyczyną wrzodów żołądka ma na to wpływ wiele innych czynników. Należy jednak pamiętać, że zakażenie Helicobacter pylori występuje u ok. 50% populacji (w Polsce jest to ok. 67 % dorosłych i 30 % dzieci), podczas gdy choroba wrzodowa występuje u około 10% osobników. Jak pokazują badania zakażenie Helicobacter występuje u ok. 20 % osób z chorobą wrzodową żołądka i 30 % z chorobą wrzodową dwunastnicy.
Skuteczne (nie) leczenie
Tradycyjnie w leczeniu zakażenia Helicobacter pylori stosuje się antybiotyk oraz leki z grupy IPP (inhibitor pompy protonowej), które niszczą najogólniej mówiąc śluzówkę żołądka. Oczywiście na recepcie znajdzie się coś “osłonowego”, ale i pomimo ochronnej odzieży to i strażak podczas gaszenia pożaru spłonie jak za długo w ogniu jest.
Tak samo nasz żołądek jak go ciągle traktujemy żrącymi substancjami to w końcu (kwas) zeżre całą warstwę ochronną i zostaną tylko zgliszcza. Tak rzec można najoględniej.
Zioła
Leczenie musi polegać na działaniu przeciwzapalnym, odbudowie śluzówki i jej ochrony. Jaką rolę pełnią w tym zioła? Mieszanki ziół muszą być bogate w śluzy (picie samego siemienia nie jest wystarczające - choć wskazane. Zalane siemię lniane - wytworzony śluz wypijamy w odstępie 1 godzinnym od zażywania ziół, suplementów, leków, aby nie uposledzić wchłaniania substancji.
Nagietek lekarski płatki – Calendula officinalis - działa przeciwzapalnie, ułatwiające gojenie ran.
Krwawnik pospolity ziele – Achillea millefolium - działa rozkurczowo,pobudza wydzielanie soków trawiennych, odkażająco, hamuje krwawienie
Krwiściąg lekarski ziele – Sanguisorba officinalis - działa przeciwutleniająco, przeciwzapalnie
Lukrecja gładka korzeń – Glycyrrhiza glabra - działa przeciwbakteryjnie, immunosupresyjnie, przeciwalergicznie, działanie łagodzące
Imbir lekarski kłącze – Zingiber officinale - działanie wzmacniające, regenerujące, rozkurczowe przeciwwymiotne (dlatego polecany jest kobietom przy mdłościach), rozkurczowe, antyseptyczne.
Za tydzień
O diecie, zaleceniach żywieniowych i pozostałych kluczowych składnikach. Zwłaszcza, że chorzy mają w wyniku choroby i jej następstw zaburzone wchłanianie witamin i minerałów, co prowadzi do niedoborów żywieniowych.
Słów kilka na zakończenie o siemieniu lnianym- mikro przepis
W celu uzyskania jak największej ilości śluzu z siemienia dobrze jest go zalać wrzątkiem (proporcja 1 do 3) zamieszać przykryć, odczekać 5 minut, potem na malutkim ogniu często mieszając gotujemy ok 20 minut.)

Mieszanka ziołowa Żołądek 250 g
helicobacter pylori  wtzody zoladka zapalenie zoladka nadzerki zoladka ziola  krwawnik  nagietek lukrecja korzen  imbir

granat ekstrakt z soku granat menopauza zdrowa prostata odchudzanie starzenie antyoksydanty tradzik zmarszczki afrodyzjak poprawa funkcji seksualnych  poprawa krazenia nadmierny apetyt

Wybuchowy napój bez procentów na nadmierny apetyt, nadwagę, słabe krążenie, menopauzę i prostatę

Wybuchowy emigrant
Granat - Granat właściwy, granatowiec właściwy (Punica granatum L.) – gatunek rośliny należący do rodziny krwawnicowatych (Lythraceae). Rodzimy obszar jego występowania obejmuje część obszarów Azji Zachodniej, Kaukazu i Półwyspu Indyjskiego (państwa: Afganistan, Iran, Irak, Turcja, Dagestan, Tadżykistan, Turkiestan, Indie), ale rozprzestrzenia się gdzieniegdzie poza tymi regionami. Jest uprawiany w wielu krajach świata.
Ulubieniec piękności
Według greckiej mitologii Afrodyta sprowadziła na Cypr owoc granatu. W starożytności już wykorzystywano granat w celach leczniczych. Hipokrates używał ziaren owocu w leczeniu bezpłodności. Podobno owocami granatu zajadała się Kleopatra, która uważała, że działa on wspaniale na jej urodę.
Do dnia dzisiejszego w greckiej tradycji weselnej, nowożeńcom rzuca się pod nogi owoc granatu, którego rozdeptanie ma im zapewnić szczęście małżeńskie.
Święty owoc?
Kwiaty i owoce granatu w cywilizacji asyryjskiej, semickiej i egipskiej były częstym motywem dekoracyjnym Żydzi wykorzystywali je do zdobienia strojów i rzeźb. Np. szaty kapłanów żydowskich obszyte były na przemian ornamentami owocu i kwiatu granatowca. Owoce symbolizują wierność Torze.
Również w chrześcijaństwie owoce i kwiaty granatu są często spotykanym motywem zdobniczym na ornamentach i malowidłach kościelnych oraz na szatach liturgicznych. W chrześcijaństwie granat symbolizuje życie wieczne.
W mitologii rzymskiej Prozerpinie (bogini kiełkującego zboża), gdy została porwana przez Plutona do podziemnego świata zmarłych udało się powrócić do świata żywych dopiero po tym, jak zjadła nasiona granatu.
Słodko-cierpki smak zdrowia
Tak właściwie można określić smak granatu, słodko cierpki, jest smaczny. Ale nie o smaku lecz o jego właściwościach, cudownych zresztą, dzisiaj Wam opowiem.
Jedyny taki
Ekstrakt z granatu zawiera charakterystyczny tylko dla owoców granatu kwas punikowy (Omega-5). Kwas punikowy ma silne własności przeciwzapalne (niweluje stany zapalne w komórkach skóry) oraz przeciwobrzękowe. Owoc granatu jest jedyną rośliną zawierającą sprzężone kwasy tłuszczowe.
Owoc granatu zawiera estrony (folikulinę) dlatego wykorzystywany jest w terapii zastępczej podczas menopauzy.
Zamiast się utleniać, doznawaj
Granat głównie znany jest jako remedium na impotencję i profilaktykę raka prostaty u mężczyzn. W jaki sposób? Owoce zawierają składnik, który obniża poziom antygenu gruczołu krokowego.
Czy wiesz, że owoce granatu świetnie wpływają na potencję? Mężczyźni pijący ekstrakt z owoców granatu odczuwają znaczną poprawę swoich możliwości seksualnych. Podniosły się także ich doznania, ponieważ owoc granatu poprawia ukrwienie. Wiedz także, że granat bardzo pozytywnie wpływa na prostatę. Zatem powinien on być na stałej liście napojów u mężczyzn.
Zawarty w ekstrakcie z granatu kwas elagowy który ma ma silne właściwości antyoksydacyjne, przeciwnowotworowe, antymutagenne i wykazuje aktywność przeciwzapalną.
Ekstrakt z granatów działa przeciwko wolnym rodnikom i przeciwdziała starzeniu się organizmu.
Granat - eksplozja zdrowia i rozkoszy.
Popularny i znany prawie wszystkim granat, to naprawdę wybuchowy owoc, oprócz szeregu właściwości zdrowotnych, jest też afrodyzjakiem, który zwiększa doznania erotyczne.
Już w starożytności owoc ten był wykorzystywany na wiele sposobów i różne dolegliwości.
Granat ma dużo fitohormonów więc łagodzi objawy PMS i menopauzy. Ma również korzystny wpływ na zaburzenia erekcji, pobudza libido. Poprawia przepływ krwi. Super rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią pestkowych owoców jest picie soku lub jego ekstrakt.
Granatowa skóra
Wysoka aktywność antyoksydacyjna i odżywcza działa przeciwzmarszczkowo, wzmacniająco skórę i korygująco już na zaistniałe objawy starzenia skóry. Dlatego granat wykorzystywany jest w kosmetyce. Ekstrakt z granatu polecany jest w przypadku cery dojrzałej, zniszczonej, suchej, podrażnionej, z objawami fotostarzenia. Stosowany również w pielęgnacji skóry trądzikowej, przy egzemie, łuszczycy i trądziku różowatym.
Granatowe żyły
Ekstrakt z granatów polecany jest na choroby serca i układu krążenia, obniża ciśnienie krwi, łagodzi stany zapalne szczególnie w artretyzmie, chorób układu krążenia o podłożu miażdżycowym. Zawarte w granacie przeciwutleniacze redukują złogi cholesterolu.
Wysadź w kosmos wilczy apetyt
Sok z granatu zmniejsza łaknienie. Wypicie soku przed posiłkiem poskramia apetyt to efekt działania dobroczynnych polifenoli. Owoce zapewniają również uczucie sytości, stąd zjadamy mniej. Substancje zawarte w owocach granatu przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej. W przeprowadzonych badaniach niestety na zwierzętach naukowcy zaobserwowali, że ekstrakt z liści granatu zmniejszał wewnątrz jelitowe wchłanianie tłuszczu, co może powodować jego trwałą redukcję .Zapobiega procesom starzenia. Wspomaga odchudzanie przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, hamuje głód a dzięki dużej zawartości błonnika pomaga usuwać toksyny z organizmu
Chińskie odkrycie
W 2006 roku, chińscy naukowcy odkryli w wyciągu z kwiatów granatu nieznane dotąd polifenole, które walczą z przybieraniem na wadze, osłabioną kontrolą glukozy i zapaleniem układowym. Badacze chińscy dali mu nazwę – pomegranatate.
Jednak trzeba mieć na uwadze, że w badaniach używano ekstraktu z granatu, który gwarantuje dużo wyższe stężenie składników odżywczych niż same owoce.

Podsumujmy właściwości ekstraktu z Granatu:
- silny antyoksydant zwłaszcza dla układu sercowo-naczyniowego
- zapobiega rozwijaniu się choroby prostaty u mężczyzn
- likwiduje zaburzenia erekcji
- obniża cholesterol
- normalizuje ciśnienie tętnicze
- dezynfekuje żołądek i jelita, niszcząc grzyby, bakterie, wirusy
- zapobiega zakażeniom infekcyjnym i grzybiczym
- zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych

oraz sok z granatu:
zmniejszenie apetytu,
dobroczynne działanie na skórę szczególnie starzejącą się, trądzikową,
usuwanie toksyn z organizmu
działanie przeciwobrzękowe.

Ekstrakt z soku granatu 100 % 500 ml
granat ekstrakt z soku granat menopauza zdrowa prostata odchudzanie starzenie antyoksydanty tradzik zmarszczki afrodyzjak poprawa funkcji seksualnych  poprawa krazenia nadmierny apetyt

Sok z granatu 650 ml
sok granat nadmierny apetyt odchudzanie obrzeki usuwanie toksyn

Sok z granatu 250 ml
sok granat nadmierny apetyt odchudzanie obrzeki usuwanie toksyn

olej rycynowy sucha podrazniona skora lamliwe paznokcie suche zniszczone wlosy ciemniejsze brwi ciemne rzesy odzywienie wlosow nulga dla podraznionej skory

Do znudzenia
Jak co roku wszyscy łącznie z mediami nękają nas postanowieniami noworocznymi. Sami też niepotrzebnie narzucamy sobie jakieś postanowienie a potem męczą nas wyrzuty sumienia, że nie udało się ich zrealizować. Nie schudłem, nie rzuciłem palenia, nie ruszam się więcej. Zatem nie ma co dokładać sobie stresów i wbić sobie trzeba do głowy, działam dla siebie nie dla innych i w momencie kiedy jestem na to gotowy. Jest tylko jedno, ale, jeżeli chcemy rezultatów bierzmy się do roboty na stałe a nie z doskoku.
Do rzeczy
Olej rycynowy spożywczy znany jest wielu osobom jako doraźny środek przeczyszczający jak nam się coś w naszych rurach zapcha. Jednak mało poświęca mu się uwagi na jego kosmetyczne właściwości a jest ich sporo.
O rycynie słów kilka
Olej rycynowy jest wytłaczany z nasion rącznika pospolitego. Pozyskuje się go poprzez wyciskanie oleju na zimno, a następnie wygotowywanie z wodą. Proces ten jest niezbędny, by wyeliminować rycynę szczególnie gdy mowa o oleju spożywczym, leczniczym. Sama rycyna jest substancją trującą, która może być przyczyną zatruć.
Posiada gęstą konsystencję i jest bezbarwny (czasem ma jasnożółty odcień).
Lenistwo uzasadnione
Niemalże, każda kobieta marzy o pięknych długich rzęsach i gęstych ciemnych brwiach. Henny drogeryjne czy stosowane w gabinetach kosmetycznych z użyciem wody utlenionej niestety wpływają na odbarwienie włosa i pogorszenie ich kondycji z czasem. Wiele kobiet nie chce poświęcać czasu na malowanie brwi kredką czy pomadką i tuszowanie rzęs, ale takie “lenistwo” niszczy włosy.
Tanio, skutecznie, ale nie tak szybko
Często jest tak, że to co tanie to bubel. W przypadku oleju rycynowego, który jest akurat tanim środkiem kosmetycznym zasada ta do końca nie działa. Olej rycynowy stosowany na brwi i rzęsy regularnie, wpływa (czyli co wieczór po demakijażu ) na ich przyciemnienie. Trzeba się uzbroić w cierpliwość bo efekty nie są widoczne po dwóch dniach. Szybki efekt uzyskamy jednak w nawilżeniu i odżywieniu włosków - brwi i rzęs. Będą się one lepiej układały, staną się lśniące. Najlepiej nakładać jest olej opuszkami palców z obu stron rzęs oraz na brwi w kierunku łuku brwiowego. Nie smarujemy nim powiek tylko same włoski. Możemy użyć też do tego celu małej szczoteczki.
Ulga dla podrażnionej i suchej skóry
Olej rycynowy jest olejem gęstym i można go określić ciężkim, zatem nie stosuje się go na skórę twarzy. Fantastycznie działa na podrażnioną, spierzchniętą, suchą skórę. Działa łagodząco, daje uczucie ulgi, działa natłuszczająco. Można go używać na skórę łokci, pięt w celu ich zmiękczenia czy też zmniejszenia zrogowaceń.
Rycyna z głową
Olej rycynowy pobudza cebulki włosów do wzrostu, ale trzeba w tym celu po nałożeniu masować skórę głowy, najlepiej szczotką do włosów. Trzeba to robić powoli, dokładnie, ale delikatnie, aby nie podrażnić skóry głowy. Olej rycynowy zamyka łuski włosa co ma istotne znaczenie przy włosach suchych i rozdwojonych końcówkach. Olej rycynowy możemy nakładać na całą głowę i owinąć ciepłym ręcznikiem. Zostawić na 15 - 20 minut, po czym należy go zmyć szamponem ze skóry głowy. Olej wyciszy również podrażnioną skórę głowy, zmniejsza swędzenie, łuszczenie się skóry. U osób z mocno przetłuszczającą się skórą głowy lepiej oleju nie stosować bezpośrednio na skórę głowy. Mocne paznokcie
Olej rycynowy odżywia płytkę paznokcia, nawilża ją szczególnie po wszelkich zabiegach z użyciem zmywacza, który wysusza płytkę paznokcia. Olej poprawia strukturę płytki, jest ona bardziej gładka i błyszcząca z czasem paznokcie stają się mocniejsze, twardsze.
Do okładów gdy boli
Olej rycynowy można stosować w postaci ciepłych okładów na bóle brzucha, pleców czy też głowy, przynosi on ulgę i daje uczucie rozluźnienia obolałych miejsc.

Olej rycynowy 100 ml
olej rycynowy sucha podrazniona skora lamliwe paznokcie suche zniszczone wlosy ciemniejsze brwi ciemne rzesy odzywienie wlosow nulga dla podraznionej skory

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 92 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 48 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]