Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 496

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Nadmierny apetyt wróg odchudzania

Ashwagandha dla siły, na stany zapalne i przygnębienie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

olej rycynowy sucha podrazniona skora lamliwe paznokcie suche zniszczone wlosy ciemniejsze brwi ciemne rzesy odzywienie wlosow nulga dla podraznionej skory

Do znudzenia
Jak co roku wszyscy łącznie z mediami nękają nas postanowieniami noworocznymi. Sami też niepotrzebnie narzucamy sobie jakieś postanowienie a potem męczą nas wyrzuty sumienia, że nie udało się ich zrealizować. Nie schudłem, nie rzuciłem palenia, nie ruszam się więcej. Zatem nie ma co dokładać sobie stresów i wbić sobie trzeba do głowy, działam dla siebie nie dla innych i w momencie kiedy jestem na to gotowy. Jest tylko jedno, ale, jeżeli chcemy rezultatów bierzmy się do roboty na stałe a nie z doskoku.
Do rzeczy
Olej rycynowy spożywczy znany jest wielu osobom jako doraźny środek przeczyszczający jak nam się coś w naszych rurach zapcha. Jednak mało poświęca mu się uwagi na jego kosmetyczne właściwości a jest ich sporo.
O rycynie słów kilka
Olej rycynowy jest wytłaczany z nasion rącznika pospolitego. Pozyskuje się go poprzez wyciskanie oleju na zimno, a następnie wygotowywanie z wodą. Proces ten jest niezbędny, by wyeliminować rycynę szczególnie gdy mowa o oleju spożywczym, leczniczym. Sama rycyna jest substancją trującą, która może być przyczyną zatruć.
Posiada gęstą konsystencję i jest bezbarwny (czasem ma jasnożółty odcień).
Lenistwo uzasadnione
Niemalże, każda kobieta marzy o pięknych długich rzęsach i gęstych ciemnych brwiach. Henny drogeryjne czy stosowane w gabinetach kosmetycznych z użyciem wody utlenionej niestety wpływają na odbarwienie włosa i pogorszenie ich kondycji z czasem. Wiele kobiet nie chce poświęcać czasu na malowanie brwi kredką czy pomadką i tuszowanie rzęs, ale takie “lenistwo” niszczy włosy.
Tanio, skutecznie, ale nie tak szybko
Często jest tak, że to co tanie to bubel. W przypadku oleju rycynowego, który jest akurat tanim środkiem kosmetycznym zasada ta do końca nie działa. Olej rycynowy stosowany na brwi i rzęsy regularnie, wpływa (czyli co wieczór po demakijażu ) na ich przyciemnienie. Trzeba się uzbroić w cierpliwość bo efekty nie są widoczne po dwóch dniach. Szybki efekt uzyskamy jednak w nawilżeniu i odżywieniu włosków - brwi i rzęs. Będą się one lepiej układały, staną się lśniące. Najlepiej nakładać jest olej opuszkami palców z obu stron rzęs oraz na brwi w kierunku łuku brwiowego. Nie smarujemy nim powiek tylko same włoski. Możemy użyć też do tego celu małej szczoteczki.
Ulga dla podrażnionej i suchej skóry
Olej rycynowy jest olejem gęstym i można go określić ciężkim, zatem nie stosuje się go na skórę twarzy. Fantastycznie działa na podrażnioną, spierzchniętą, suchą skórę. Działa łagodząco, daje uczucie ulgi, działa natłuszczająco. Można go używać na skórę łokci, pięt w celu ich zmiękczenia czy też zmniejszenia zrogowaceń.
Rycyna z głową
Olej rycynowy pobudza cebulki włosów do wzrostu, ale trzeba w tym celu po nałożeniu masować skórę głowy, najlepiej szczotką do włosów. Trzeba to robić powoli, dokładnie, ale delikatnie, aby nie podrażnić skóry głowy. Olej rycynowy zamyka łuski włosa co ma istotne znaczenie przy włosach suchych i rozdwojonych końcówkach. Olej rycynowy możemy nakładać na całą głowę i owinąć ciepłym ręcznikiem. Zostawić na 15 - 20 minut, po czym należy go zmyć szamponem ze skóry głowy. Olej wyciszy również podrażnioną skórę głowy, zmniejsza swędzenie, łuszczenie się skóry. U osób z mocno przetłuszczającą się skórą głowy lepiej oleju nie stosować bezpośrednio na skórę głowy. Mocne paznokcie
Olej rycynowy odżywia płytkę paznokcia, nawilża ją szczególnie po wszelkich zabiegach z użyciem zmywacza, który wysusza płytkę paznokcia. Olej poprawia strukturę płytki, jest ona bardziej gładka i błyszcząca z czasem paznokcie stają się mocniejsze, twardsze.
Do okładów gdy boli
Olej rycynowy można stosować w postaci ciepłych okładów na bóle brzucha, pleców czy też głowy, przynosi on ulgę i daje uczucie rozluźnienia obolałych miejsc.

Olej rycynowy 100 ml
olej rycynowy sucha podrazniona skora lamliwe paznokcie suche zniszczone wlosy ciemniejsze brwi ciemne rzesy odzywienie wlosow nulga dla podraznionej skory

woda szczawa 1 woda leczznicza stres infekcje zaburzenia trawienie cdemencja adepresja niepokoj stres infekcje drog oddechowych

Rezerwa taktyczna czy niedostateczna wiedza?
Do wód leczniczych podchodzimy z rezerwą. Wielu z nas niby wie, że coś tam działają i kojarzymy je głównie z miejscowości kuracyjnych. Wielu z nas jednak niewiele o jej działaniu słyszało i jakie ma oddziaływanie na organizm. A szkoda, bowiem wody zwane leczniczymi to naturalne i bezpieczne środki wspierające nasz organizm w walce z chorobami.
Lecznicza woda w jaki sposób?
Dla rozwiania wszelkich wątpliwości kwalifikacja do miana “wody leczniczej” odbywa się na konkretnych przesłankach i jest określona prawem.
Zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. – Prawo geologiczne i górnicze, wodą leczniczą jest woda podziemna, która pod względem chemicznym i mikrobiologicznym nie jest zanieczyszczona, cechuje się naturalną zmiennością cech fizycznych i chemicznym, o zawartości: rozpuszczonych składników mineralnych stałych (nie mniej niż 1000 mg/dm3) lub jonu żelazawego (nie mniej niż 10 mg/dm3) lub jonu fluorkowego (nie mniej niż 2 mg/dm3) lub jonu jodkowego (nie mniej niż 1 mg/dm3) lub siarki dwuwartościowej (nie mniej niż 1 mg/dm3) lub kwasu metakrzemowego (nie mniej niż 70 mg/dm3) lub radonu (nie mniej niż 74 Bq/dm3) lub niezwiązanego dwutlenku węgla (nie mniej niż 250 mg/dm3). Dodatkowo, aby woda została uznana za leczniczą, musi posiadać właściwości lecznicze stwierdzone na podstawie długotrwałych obserwacji i badań klinicznych.
Woda lecznicza - bogactwo minerałów.
Woda lecznicza Szczawa I stres zawiera najwięcej minerałów ze wszystkich leczniczych wód Szczawa. W jej składzie znajdziemy lit, który korzystnie wpływa na schorzenia na tle nerwowym. Szerzej o licie poniżej. A także:
MAGNEZ - sprawia, że łatwiej znosimy stresy i lepiej radzimy sobie z infekcjami. Działa uspokajająco i uodparniająco, zwiększa możliwości obronne organizmu. Jest nieoceniony dla naszego serca i układu krążenia - reguluje ciśnienie krwi i jej krzepliwość, obniża poziom cholesterolu. To wspaniała recepta na dolegliwości czasów, w których żyjemy.
JOD - Jod niezbędny w prawidłowej pracy hormonów tarczycy. Są one niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu i pracy układu nerwowego. Wchodzi w skład hormonów, które regulują także procesy spalania, jest odpowiedzialny za przemianę materii.
POTAS - to pierwiastek, który zapewnia prawidłową gospodarkę wodno - elektrolitową i kwasowo-zasadową organizmu. Jon potasowy uczestniczy w regulowaniu pH komórki i ciśnienia osmotycznego. Potas jest także niezbędny do prawidłowego spalania węglowodanów i białek.
ŻELAZO - Żelazo to niezbędny budulec krwi. Mobilizuje układ krwionośny do prawidłowego działania. Odgrywa ważną rolę w zwalczaniu bakterii i wirusów, wspomaga system odpornościowy oraz prawidłową pracę układu nerwowego.
WAPŃ - Niezbędny do budowy zdrowych zębów i kości. Reguluje rytm pracy serca. Zapewnia sprawne działanie układu nerwowego.
SÓD - Chroni organizm przed nadmierną utratą wody, utrzymuje sprawność mięśni i nerwów. Niezbędny dla zdrowego serca.
Nie stresuj się trawieniem i bakteriami
Woda wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne w przewodzie pokarmowym i drogach moczowych, a także wpływa na funkcjonowanie tarczycy, żołądka, trzustki i dwunastnicy oraz dróg moczowych.
Dlatego powinno się ją spożywać w infekcjach i chorobach alergicznych dróg oddechowych, w nieżytach żołądka i niedokwaśności. Jak również w zaburzeniach w wydzielaniu żółci i zapaleniu pęcherzyka żółciowego oraz stanach zapalnych dróg moczowych i kamicy moczowej. Woda zalecana jest również chorym na cukrzycę i z niedoczynnością tarczycy.
Na chore gardło i do inhalacji
Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne wodę Szczawa zaleca się stosować w infekcjach i chorobach alergicznych dróg oddechowych. Możemy wykorzystać ją do płukania gardła i inhalacji (nie rozcieńczamy).
To nie kit lecz lit
Lit jest pierwiastkiem chemicznym, najlżejszym z metali. W przyrodzie dość rozpowszechniony, ale występuje tylko w postaci soli, zwłaszcza w niektórych minerałach. Sól litu znajdziemy w wodach naturalnych oraz w organizmie ludzkim.
Lit w chorobach psychicznych
Lit stosowany jest w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej (zwanej również chorobą maniakalno-depresyjną lub po prostu depresją maniakalną) w okresach manii związanej z gonitwą myśli, pobudzeniem. Działanie jonu litu zmniejsza występowanie ciężkich manii i depresji. Lit chroni także mózg przed uszkodzeniami, a także stymuluje wzrost nowych neuronów.
Lit na krążenie, ADHD i stres
Warto zaznaczyć, że lit wzmaga działanie magnezu oraz niesterydowych leków przeciwzapalnych, wydłuża życie, pozytywnie wpływa na choroby cywilizacyjne, ma korzystny wpływ na układ krążenia i zapobiega chorobie wieńcowej. Działa przeciwzapalnie i przeciwświądowo. Odgrywa też pewną rolę w pracy szpiku kostnego, zapobieganiu chorobom serca, a także cukrzycy i nadciśnieniu. Współtworzy substancje regulujące krzepliwość krwi i transportuje witaminę B12 do mózgu. Lit jest bardzo pomocny w leczeniu ADHD, a także stresu po traumatycznych przejściach oraz długo utrzymującego się przewlekłego stresu, np. w chronicznym przewlekłym zmęczeniu będącym następstwem wypalenia zawodowego. Pomaga w walce z nałogami takimi jak alkoholizm i narkomania.
Choroba Alzheimera i Parkinsona a lit
Jest też sojusznikiem w chorobie Alzheimera (demencji) a także w chorobie Parkinsona. Lit jest potencjalnie bardzo skutecznym – i chyba jedynym faktycznie działającym – remedium przeciwko stwardnieniu rozsianemu. Wykazano, że zawartość litu u niektórych dzieci ze spektrum autystycznym mieści się w najniższych przedziałach. Stąd też ważne jest przyjmowanie odpowiedniej ilości litu przez kobiety ciężarne.
Lit dla ludzkiej życzliwości
Tam, gdzie jest sporo litu w wodzie pitnej, ludzie są serdeczniejsi, pogodniejsi, mniej jest awanturników i brutali. W odpowiednich dawkach działa niezwykle relaksująco. Jeśli dorastająca młodzież zaczyna sprawiać problemy zamiast być pociechą dla swoich strudzonych życiem rodziców, to również warto pomyśleć o licie.
Nieskomplikowana kuracja
Wodę leczniczą Szczawa do picia stosujemy w określonych proporcjach po uprzednim rozcieńczeniu.
Zaleca się stosowanie w kuracji pitnej w dwóch dawkach: pierwsza dawka 150 ml rozcieńczyć z 150 ml wody niskozmineralizowanej, należy wypić rano przed posiłkiem, druga dawka 150 ml rozcieńczyć z 150 ml wody niskozmineralizowanej, należy wypić wieczorem po ostatnim posiłku. Nie przekraczać dawki 300 ml wody leczniczej na dobę. Zaleca się picie wody wolno, małymi porcjami.
Inhalacje i płukanie: można stosować bez rozcieńczania do płukania jamy ustnej lub gardła, w stanach zapalnych tych narządów. Czas trwania kuracji od 4 do 6 tygodni, w przypadku nawrotu lub w celach profilaktycznych ponowna kuracja po okresie jednego miesiąca.
Środki ostrożności
Ograniczenia do stosowania w kuracji pitnej: nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, skłonności do obrzęków i nadwrażliwość na jod.

Pełna kuracja Woda Szczawa I stres 330ml 12 szt.
woda szczawa 1 woda leczznicza stres infekcje zaburzenia trawienie cdemencja adepresja niepokoj stres infekcje drog oddechowych

Woda Szczawa I stres 330ml na zakosztowanie, posmakowanie
woda szczawa 1 woda leczznicza stres infekcje zaburzenia trawienie cdemencja adepresja niepokoj stres infekcje drog oddechowych

cynk odpornosc wrzody zoladka reumatyzm luszczyca egzema choroby skory stany zapalne

Wrzody żołądka, choroby skóry i stawów a cynk. Mały poradnik sylwestrowo-imprezowy.
Ogólne właściwości cynku są znane niemal wszystkim zainteresowanym tematem zdrowia. Jednak nie każdy wie, że osoby cierpiące na wrzody żołądka mają niedobory cynku w organizmie. Okazuje się, że pierwiastek ten jest bardzo pomocny w leczeniu nawet tych owrzodzeń, które są trudne do zlikwidowania, np. przy cukrzycy lub chorobie krążenia.
Ból i sztywność poranna stawów stawów
Osoby cierpiące na reumatyzm i artretyzm mają niższy poziom cynku niż osoby zdrowe. Suplementacja cynkiem zmniejsza poranną sztywność stawów, stan zapalny oraz zmniejsza zapalne nacieki i ból.
Ocynkuj swoje komórki
Trzeba jednak wskazać jego ważne funkcje i przy jakich niedoborach jego “branie“ nie przynosi efektu a także jakie jego formy wpływają na skuteczność jego działania. Ale od początku. Cynk jest niezbędny do właściwego działania całego organizmu. Jest niezastąpiony w wytwarzaniu białek i kwasów nukleinowych które przechowują informacje genetyczne niezbędne w wytwarzaniu zdrowych komórek.
Oczywiście odporności i ….
Cynk również to niebywały strażnik odporności, który działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie. Stąd jest niezbędny w odpieraniu ataków wirusów od zakatarzonych i kaszlących. Niedobór cynku również wpływa na uczucie zmęczenia, osłabienie.
Gdzie jest cynk?
Cynk jest pierwiastkiem występującym prawie we wszystkich płynach ustrojowych, również w mięśniach i kościach.
Zapotrzebowanie na cynk jest zależne od wieku, rośnie w okresach wzmożonego wzrostu i rozwoju, a także w okresie ciąży i laktacji.
Jak pozyskać go z żywności?
Moda czy konieczności stosowania diety wegetariańskiej czy wegańskiej niestety wyklucza prawidłowe utrzymanie poziomu cynku w organizmie, bowiem głównym i wartościowym źródłem jest mięso i wątróbka oraz owoce morza. Mniejsze ilości znajdują się w serach pleśniowych oraz jajkach.
Narażeni szczególnie na niedobór cynku są…
Na niedobór cynku narażone są osoby będące na diecie wegańskiej, wegetariańskiej z obniżoną odpornością, w okresie przeziębienia oraz innych chorób opisanych poniżej.
Niedobór cynku najczęściej występuje u osób cierpiących na choroby alkoholowe, makrobiotycy, sportowcy, wegetarianie i amatorzy słodyczy. Wchłanianie cynku jest mniejsze gdy spożywamy produkty bogate w żelazo i miedź, alkohol i cukier.
Dobra geometria
Nasz organizm nie ma zdolności do produkcji i dłuższego przechowywania cynku dlatego musimy go nieustannie dostarczać. Cynk bierze udział w przemianie białek, cukrów i węglowodanów, bez udziału cynku proces mineralizacji kości oraz regeneracji tkanek jest niemożliwy.
Aby cynk został przyswojony przez organizm powinien być stosowany w postaci “trójkąta”. Trzy organiczne formy jabłczan, cytrynian i L-asparaginian. Wiele suplementów zawiera tylko jedną formę cynku, która nie wystarczy do prawidłowego wchłaniania i wykorzystania jej przez organizm.
Cynkowa skóra, paznokcie i włosy.
Cynk powinni zażywać również zmagający się z trądzikiem Popularna maść cynkowa stosowana jest w przypadku wyprysków czy ściągająco na rany. Jednak zawsze lepiej działać od wewnątrz. Cynk suplementować powinny osoby z żylakami, trudno gojącymi się ranami. W wielu badaniach wykazano, że duże zapotrzebowanie na cynk mają osoby chorujące na egzemę, łuszczycę.
Przy niedoborze cynku wypadają nam włosy, wiele osób bierze biotynę i krzem dla wzrostu włosów jednak przy niedoborze cynku niewiele może nam to pomóc.
Wilczo-głodnym i bezsmakowcom
Są osoby, którym nic nie smakuje lub smak odczuwają z dużym opóźnieniem. np. 15-20 sek. lub wydaje się on być otępiały a smak potraw płaski. Cynk jest niezbędny w naszej diecie, bo aktywuje on część mózgu odpowiedzialną za zmysł smaku i powonienia. Cynk również odpowiada za przepływ informacji w mózgu i pamięć. Dlatego powinniśmy go zażywać by czuć pełnię smaku no i dobrze jest pamiętać co się je (co by nie zjeść dwóch obiadów :-)
Szczególnie duży niedobór mają osoby chorujące na bulimię tzw. wilczy głód.
Cynk niezbędny siłaczom i podczas chorób jelit
Podczas pocenia się, ciężkiej pracy fizycznej czy podczas uprawiania sportu tracimy dużo cynku.
Dodatkowe na duże utraty cynku narażone są osoby zmagające się z chorobami przyzębia, chorujący na chorobę Leśniowskiego - Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, biegunkach (w badaniach nad osobami o takich dolegliwościach obserwuje się duże niedobory cynku). Niedobór cynku występuje również u osób z marskością wątroby. Jak to bywa klasycznie znaczne niedobory cynku utrudniają powrót do zdrowia pomimo zastosowania leczenia.
Co ciekawe zespół naukowców dowiódł, że objawy epilepsji są nasilone u osób z niedoborem cynku i tauryny.
Duet selen +cynk dlaczego?
Przy występującym niedoborze selenu bowiem w wielu procesach metabolicznych, te dwa minerały muszą występować równocześnie. Również cynk i selen wspólnie mają ogromne znaczenie dla męskiego układu rozrodczego oraz naszej tarczycy. Zatem bardzo ważny jest odpowiedni poziom cynku i selenu.
Dlaczego selen jest nam niezbędny?
Selen pomaga oczyszczać organizm z pierwiastków toksycznych. Selen niezbędny jest również przy zatruciach arsenem, którego również jest pełno we współczesnym świecie, kadmem, glinem, ołowiem czy węglowodorami chlorowcopochodnymi. Selen wspomaga wydalanie szkodliwych metali ciężkich z organizmu, oprócz tego pierwiastek ten niszczy pleśń i hamuje toksyczne działanie uwalnianych przez nie mikotoksyn.
Pierwiastkowa tarcza
Podstawową rolą selenu jest wzmacnianie układu immunologicznego, ale spełnia wiele innych ważnych ról. Selen zwiększa produkcję przeciwciał, limfocytów i makrofagów, czyli komórek odpornościowych, które bronią nasz organizm przed patogenami (szkodliwymi wirusami, grzybami i bakteriami). Jednak tylko przy odpowiednim jego poziomie.
Odpowiedni poziom selenu w organizmie zmniejsza szansę na zachorowanie na nowotwory (prostaty, odbytu, płuc, szyjki macicy i jajników)
Zupełnie ogólnie
Selen to silny przeciwutleniacz, antyseptyk. Działa przeciwzapalnie stąd dobre rezultaty odnosi się przy zastosowaniu podczas chorób reumatycznych czyli o podłożu zapalnym, bo selen ma silne właściwości przeciwzapalne.
Szczególnie poleca się go chorym na mukowiscydozę, chorych na dystrofie mięśniowe, łuszczycę, wirusowym zapaleniu wątroby, zapalenia jąder i jajników.
Selen w połączeniu z cynkiem i witaminą E stanowi doskonałe remedium na wszystkie rodzaje trądziku.
Selen również ma działanie przeciwalergiczne i przeciwnowotworowe. Odpowiedni poziom selenu w organizmie zmniejsza szansę na zachorowanie na nowotwory (prostaty, odbytu, płuc, szyjki macicy i jajników).
Wywal nużeńca i inne paskudztwa.
Selen chroni organizm przed półpaścem i opryszczką. Suplementację selenu powinny prowadzić szczególnie osoby chorujące na opryszczkę. Selen chroni tkanki przy radio i chemioterapii. Selen działa niszcząco na roztocza chorobotwórcze np. nużeńca. Selen również powinni przyjmować chorujący na miażdżycę, choroby wieńcowe, kardiomiopatie czy z zaburzeniami koncentracji i kojarzenia.
Kiedy brać?
Cynk najlepiej suplementować na czczo lub 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku i nie łączymy z żelazem. Selen może być zażywany razem z cynkiem lub w ciągu dnia. Sylwester tuż tuż, oby tylko za rogiem nie czaił się kac.
Sylwester jest raz do roku i wznieść toast koniecznie trzeba. Podpowiemy w skróconej formie co brać by alkohol nas “nie męczył dnia następnego”.
Przeciwkacowy zestaw sylwestrowy
Przed pójściem spać:
witamina C, magnez, curcumina.
Rano: probiotyk, elektrolity i witaminy b-komplex.
Co jeść podczas wznoszenia toastów?
Generalnie zaleca się jedzenie tłustych potraw. Lepszym rozwiązaniem jest łączenie potraw pszennych oraz kasz z niezbyt dużą ilością tłuszczu.
Np. naleśniki z mięsem, tarty warzywno-mięsne, kasza kuskus, bulgur z kurczakiem, szpinakiem i do tego ogórki prawdziwie kiszone, buraki czy inne warzywa też mogą być. Dlaczego zaleca się właśnie kiszonki? Są one bogate w witaminę C oraz probiotyki oraz substancje mineralne zatem zapobiegają one utracie tych cennych elementów naszego organizmu oraz zmniejszają uboczne działanie alkoholu oraz wspomagają trawienie.

Cynk - trzy organiczne formy w kaps.
cynk odpornosc wrzody zoladka reumatyzm luszczyca egzema choroby skory stany zapalne

Selen organiczny w kaps.
selen choroby tarczycy  polpasiec  alergia  nowotwory  zapalenie watroby

 

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 92 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 48 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]