Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 486

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Tiamina - witamina B1 powszechny niedobór w świecie WEGE


Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

dmso stluczenia urazy siniaki przeciwbolowo zylaki zapalenie zyl oparzenia zlamania

Skutek uboczny nie zawsze jest zły
DMSO powstaje jako skutek uboczny przy produkcji papieru. Tak najogólniej można go określić.
DMSO co to?
DMSO jest skrótem od dimetylosulfotlenek, transparentny płyn pozyskiwany z przetwarzania drewna. Używany jest jako odczynnik analityczny i rozpuszczalnik, między innymi w spektroskopii i chromatografii. Stosowany jest także jako lek przeciwzapalny i przeciwbólowy oraz jako krioprotektant.
Jego największą właściwością jest wyłapywanie w uszkodzonej tkance wolnych rodników, redukuje on stres związany z oksydacja, który jest poważną przeszkodą w regeneracji uszkodzonej tkanki.
Do jego głównych zadań należy również hamowanie stanów zapalnych.
UWAGA
DMSO zawsze używamy rozcieńczone.
Duet doskonały
DMSO i żel lub sok z aloesu to najlepsze połączenia. Wiele osób rozcieńcza DMSO z wodą, ale aloes jest tutaj nieoceniony. Aloes działa łagodząco, kojąco i ściągająco. Przyspiesza gojenie. Pielęgnuje skórę.
Przeszkody na drodze bolą
Wielu z nas bardzo często gdzieś się obija. Nabijamy sobie siniaki czy guzy. I tutaj nasz mikstura DMSO z aloesem również rewelacyjnie się sprawdzi. Po pierwsze DMSO zadziała przeciwbólowo i zmniejszy występowanie siniaków. A aloes przyspiesza gojenie się zasinień i nawilży skórę.
Inne przypadki
Boli ucho czy masz zapalenie zatok tu również pomocne będą okłady z DMSO.
Ból głowy, mięśni. W latach 60-tych ubiegłego stulecia nazwano DMSO “killerem bólu”. To doskonały środek na na bóle po zastrzykach i kontuzjach.
Receptura na urazy
Na urazy i obrzęki przygotowuje miksturę 2 łyżki DMSO i 2 łyżki żelu z aloesu (można użyć też wody) - uwaga przy zmieszaniu wytwarza się temperatura. Smaruje i co? Jest ulga, kilkukrotna aplikacja w ciągu dnia siniaków nie ma, ból się zmniejsza. Taka mikstura może być przechowywana do 7 dni w lodówce, więc robimy ją w miarę potrzeb.
Nasączając gazę DMSO i stosując na zadrapania zadziała odkażająco, przeciwzapalnie oraz ułatwia gojenie.
Naświetlania
Rosjanie przeprowadzili ciekawe badania nad DMSO i użyciem go u pacjentów poddawanych radioterapii. Chodzi o niwelowanie poparzeń jakie występują u pacjentów naświetlanych.
DMSO na ból
DMSO to skuteczny środek przeciwbólowy, blokujący włókna przewodzące nerwy, które powodują ból. Zmniejsza stany zapalne i obrzęki. Poprawia ukrwienie obszaru urazu poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie dostarczania tlenu oraz zmniejszenie lepkości płytek krwi.
Przenikliwość jako cecha charakterystyczna
DMSO z łatwością przenika również przez skórę i barierę krew-mózg, penetrując tkanki i dostając się do krwiobiegu. Ponadto DMSO chroni komórki przed uszkodzeniami mechanicznymi i potrzeba ich mniej, aby osiągnąć wyniki w miarę upływu czasu, w przeciwieństwie do większości farmaceutyków, w których wymagane są rosnące dawki. Działa uspokajająco na ośrodkowy układ nerwowy, a wchłaniając się przez skórę, w tym mózg, dociera do wszystkich obszarów ciała. Oznacza to, że DMSO nałożone na jeden obszar często prowadzi do złagodzenia bólu w innym miejscu ze względu na jego działanie ogólnoustrojowe.
Ochrona
DMSO ma właściwości radioochronne przed śmiertelnym i mutagennym działaniem promieni rentgenowskich w komórkach. Posiada również właściwości krioochronne co oznacza, że ​​jest w stanie chronić przed urazami spowodowanymi odmrożeniami.
Na problemowe stopy
DMSO może być skuteczny w leczeniu bolesnych odcisków, modzeli, wrastających paznokci, haluksów, palców młotkowatych, ostróg piętowych i zapalenia dny moczanowej dużych palców.
Żylaki i zakrzepowe zapalenie żył
Miejscowo DMSO może wybielać teleangiektazje, małe rozszerzone naczynia krwionośne w pobliżu powierzchni skóry. Może również zmniejszyć rozmiar żylaków nóg i towarzyszący im stan zapalny, a także łagodzić ich dyskomfort skurczowy

DMSO ma również dobre wyniki w leczeniu dolegliwości skórnych u osób dotkniętych twardziną, wyniki, których nigdy nie zaobserwowano przy żadnej innej metodzie terapii.


DMSO 500 ml
https://www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl/rozne-prozdrowotne-/13393-dmso-500-ml-szklane-opakowanie-dimetylosulfotlenek-butelka-ciemne-szklo-kraj-pochodzenia-chiny-5902693802150.html

glukozamina chondroityna MSM witamina C choroby tkanki lacznej choroby stawow artroza zapalenie naczyn twardzina ukladowa RZS

Złoto diabłów i kopciuszek w opałach czyli rzecz o chorobach chrząstek i stawów, tkanki łącznej i naczyń

Kopciuszek w reumatologii
Ocenia się, że na choroby zwyrodnieniowe stawów cierpi ok. 60% osób powyżej 60 roku życia. Choroba zwyrodnieniowa stawów, czyli osteoartroza, to bardzo często występujące zaburzenie funkcji stawów. Dotyczy ona głównie dużych stawów jak biodrowy i kolanowy oraz kręgosłupa. Specjaliści określają ją jako ‘kopciuszek w reumatologii’. Osteoartroza stanowi drugą po chorobie niedokrwiennej przyczynę niezdolności do pracy.
Wszystko się zużywa
Wszystko zużywa się w naszym organizmie z biegiem lat, w przypadku intensywnego wysiłku, obciążenia, niedoborów żywieniowych, urazów nasz organizm potrzebuje dodatkowych składników odżywczych do regeneracji.
Bez komizmu ale mamy 4 - ech super bohaterów
W leczeniu chorób stawów i tkanki łącznej najważniejsza jest regeneracja, odbudowa, zmniejszenie stanu zapalnego oraz zabezpieczenie. Niezbędnym elementem w terapii są 4 substancje określone przeze mnie jako superbohaterowie. Porównanie to bez komizmu wyjaśniam. Zadaniem superbohaterów jest ochrona, walka, stanie na straży i pomoc. Takie właśnie zadanie pełnią dla zdrowia naszych kości, stawów i narządów: glukozamina, chondroityna, MSM i witamina c. Siłą skuteczności superbohaterów jest działanie drużynowe, działanie razem i tak samo jest w przypadku ww. glukozaminy, chondroityny, MSM i witaminy C. Każde z osobna jest mniej skuteczne i moc działania znacznie słabsza, ale razem mają moc.

Superbohater nr 1
Glukozamina występuje w naszym organizmie. Jest podstawowym budulcem związków znajdujących się w chrząstce stawowej. Stanowi również niezbędny składnik kolagenu.
Glukozamina jest amino cukrem syntetyzowanym w organizmie z glukozy. Jest prekursorem chondroityny. Z wiekiem w każdym organizmie procesy syntezy glukozaminy znacznie się zmniejszają, co może utrudniać pracę stawów i sprzyja ich uszkodzeniom.
Ważna jest postać
Chociaż glukozamina występuje w kilku postaciach tj.: siarczan glukozaminy, jodowodorek glukozaminy, chlorowodorek glukozaminy, N-acetylo-glukozamina, to najbardziej zaleca się stosowanie w formie wspomnianego już siarczanu glukozaminy ze względu na biodostępność bo z łatwością przenika do krwiobiegu i jest w większości przyswajany przez organizm.
Dobrze się wchłania i działa
Glukozamina z jelit do krwi ulega wchłonięciu około 70% podanej dawki. Przenika do tkanki chrzęstnej i aktywuje czynności chondrocytów. Dlatego też zalecana jest w leczeniu uszkodzeń mechanicznych chrząstek, chorób zwyrodnieniowych stawów i do profilaktyki zmian zwyrodnieniowych stawów, zwłaszcza przy ich znacznym obciążeniu.
Dlaczego akurat glukozamina?
W tkance łącznej właściwej oraz w tkance chrzęstnej znajdują się komórki, włókienka białkowe, a pomiędzy nimi istota podstawowa. Komórki tkanki chrzęstnej noszą nazwę chondrocytów. Natomiast komórkami tkanki łącznej właściwej są fibroblasty, komórki tuczne (mastocyty), histiocyty, komórki plazmatyczne (plazmocyty) i komórki napływowe (leukocyty, limfocyty, granulocyty).
Istota podstawowa zawiera glikozaminoglikany GAG, które z białkami tworzą proteoglikany. Glikozaminoglikany mają postać łańcuchów zbudowanych z dwucukrów. Dwucukry te złożone są z kwasu glukuronowego, acetyloglukozaminy i acetylogalaktozaminy.
Nie tylko regeneracja
Siarczan glukozaminy regenerując tkankę łączną, chrząstki stawowe przyczynia się do zmniejszenia bólu w stawach, obrzęków wywołanych ich stanem zapalnym.
Tym chorującym jest ona niezbędna:
Skoro glukozamina to niezbędny składnik kolagenu i odpowiada m.in. za regenerację tkanki łącznej, powinna być zalecana w chorobach tkanki łącznej a niestety zalecana nie jest. Do chorób tkanki łącznej zalicza się m.in.:
reumatoidalne zapalenie stawów (seropozytywne i seronegatywne)
młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów
zespół antyfosfolipidowy
toczeń rumieniowaty układowy
twardzina układowa
zapalenie wielomięśniowe / zapalenie skórno-mięśniowe
zapalenia naczyń z martwicą
zespół Sjögrena
Jak również w chorobach serca, cukrzycy, stwardnienia rozsianego i jaskry.
Superbohater nr 2
Najefektywniej glukozamina działa w połączeniu z chondroityną, MSM i witaminą C. Chondroityna jest składnikiem tkanki łącznej właściwej, tkanki kostnej i chrzęstnej. Najprościej ujmując, zapewnia ona smarowanie naszym stawom, której głównym zadaniem jest zapobieganie ścieraniu się powierzchni chrząstek stawowych w czasie ruchu stawu, ponieważ wiąże dużą ilość wody i działa trochę jak żel.
Zmniejsza proces degeneracji tkanki chrzęstnej i wspomaga jej odnowę. Zaleca się ją w przypadku pęknięć kości, urazów stawów i kości, złamań, paradontozie.
Superbohater nr 3
Siarka zwana jest jako “złoto diabłów” ze względu na jej niebezpieczny sposób wydobycia. Do celów spożywczych wykorzystuje się siarkę oczyszczoną.
Sulfur czyli siarka należy do najstarszych leków. Siarkę znano w starożytnym Egipcie, w starożytnej Grecji i w Chinach.
MSM - to skrót od metylosulfonylometan czyli po prostu siarka organiczna.
Jak działa siarka?
Siarka głównie stosowana jest jako środek przeczyszczający i przeciwpasożytniczy. W mniejszych dawkach stosuje się ją w połączeniu z witaminą C do oczyszczania organizmu z toksyn oraz w celu regeneracji stawów.
Przy zewnętrznym zastosowaniu siarka działa keratolitycznie (złuszczająco), odkażająco, przeciwłojotokowo i przeciw zaskórnikowo. Oczyszcza pory, poprawia krążenie krwi w skórze. Siarka usuwa plamy wątrobowe i polekowe, ponadto piegi.
Superbohater nr 4
Witaminy C z bioflawonoidami nie trzeba specjalnie nikomu z nas dokładnie przedstawiać bowiem każdy zna jej podstawowe właściwości. Bioflawonoidy działają zarówno przeciwzapalnie, co jest istotne nie tylko w przebiegu przeziębień, grypy ale również chorób układu kostnego, stawów, bólów mięśni. Właściwie większośc chorób również nowotworowych. Bioflawonoidy hamują przemianę kwasu arachidonowego, który jest odpowiedzialny za powstawanie prostaglandyn, hormonów aktywujących się podczas stanu zapalnego.Witamina C przyspiesza produkcję włókien kolagenowych.

Glukozamina, chondroityna, MSM i wit. C
glukozamina chondroityna MSM witamina C choroby tkanki lacznej choroby stawow artroza zapalenie naczyn twardzina ukladowa RZS

smoczy syrop reishi cordycep jezowka purpurowa kaszel katar wzmocnienie odpornosci alergia astma

Dzisiaj pogonimy w pieruny Szewczyka Dratewkę bo chodź będzie smok będzie ogień to posłuży nam on do walki z wirusami, natrętnym katarem, spadkiem sił i odporności. A, że dalej jesteśmy w grzybowym klimacie to będą one daniem głównym tak po chińsku.
Smocze danie - grzyby, ale lekkostrawnie i zdrowo
Smoki wegetarianami nie były więc raczej grzybami się nie raczyły co najwyżej utknął im gdzieś w zębie jak jakiegoś jelonka w lesie capły.
Mowa tutaj o grzybach chińskich, które w medycynie chińskiej stosowane są od starożytności po dziś dzień, ale o nich za chwilę. Na razie skupmy się na energii, ale nie chwytamy się za portfel na szczęście ta nie potrzebuje prądu :-)
Qi - czyli o co chodzi
Chiński ideogram qi składa się ze znaku reprezentującego gotowany ryż oraz znak oznaczającego parę wodną, co wskazuje na podwójną, materialną i niematerialną, naturę qi. Dosłownie pojęcie to oznacza więc „gaz” lub „eter”, ale także „oddech”. W filozofii chińskiej termin ten używany jest na określenie jednocześnie „życiowego tchnienia” i „kosmicznej energii”. Jest to więc chińska odmiana idei fundamentalnej jedności człowieka i wszechświata.
Harmonia i przepływ to podstawa
Według tradycyjnej chińskiej medycyny, ciało ludzkie posiada wyznaczone szlaki (meridiany), którymi krąży w nim qi. Harmonijny, stały i łagodny przepływ qi przez meridiany oznacza zdrowie - rozumiane w medycynie chińskiej szeroko: jako zdrowe ciało, jasność umysłu, bogactwo i powodzenie. Natomiast symptomy choroby pojawiają się wtedy, gdy przepływ energii ustaje (co nie znaczy, że ubywa qi, a jedynie, że nie uczestniczy ono w obiegu) lub jest zaburzony.
Smok ma moc - czyli jak działa na energię Qi i co z tego wynika
Dbałość o przepływ energii Qi w medycynie chińskiej jest niezwykle istotne, dlatego w medycynie chińskiej służa temu zioła, grzyby czy też masaże i akupunktura.
Smoczy Syrop (MycoBaby) dzięki kombinacji polisacharydów z grzybów zdrowotnych i ekstraktów ziołowych przyczynia się do wzmocnienia odporności i mechanizmów obronnych organizmu dziecka.
Reishi - jest stosowany w przypadku kaszlu i duszności. Przyczynia się również do szybszej regeneracji, wzmocnienia odporności i ma działanie uspokajające.
Cordyceps - stosowany jest w celu ogólnego wzmocnienia organizmu i wsparcia układu odpornościowego. Pomaga zwiększyć wytrzymałość, wzmacnia płuca i wspiera leczenie astmy.
Korzeń jeżówki purpurowej - pomaga walczyć z infekcjami wywołanymi przez wirusy i bakterie oraz wzmacnia naturalne mechanizmy obronne organizmu. Działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo.
Acerola - wspiera odporność, jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy C - ma jej 30 razy więcej niż pomarańcza
Na skróty, ale tylko zdrowotnie
Grzyby i zioła zawarte zawarte w smoczym syropie:
transformują Śluz mówiąc po naszemu zmniejszają wydzielanie kataru i kaszlu (flegmy). Wspierają Yin Płuc, wspierają ochronną Qi, odżywiają esencję nerek.
Co przekłada się na wsparcie odporności u dzieci oraz wspomaganie procesu leczenia chorób dróg oddechowych. Alergii, astmy oraz powracającego kaszlu i zaflegmienia. Najogólniej mówiąc działają wzmacniająco na cały organizm.
Zdrowe to pfu coś dla zmyłki przeciwnika
Dzieci na hasło wypij lub zjedz bo to zdrowe dostają zazwyczaj ściskoszczęku o takiej mocy, że bulterier przy nich to słabeusz.;-) Niczym takiej buzi nie otworzysz. Dla większości dzieci pij to wyzdrowiejesz i wszystko co zdrowe to raczej abstrakcja, zresztą lepiej jest poleżeć w łóżku z telefonem niż zasuwać do szkoły z ciężkim plecakiem i pisać sprawdziany. Dlatego dla zmyłki przeciwnika, aby złagodzić wyrazisty smak grzybów do syropu dodane jest kakao i syrop winogronowy.
Precz z badziewiem
W trosce o bezpieczeństwo naszych pociech, grzyby, z których powstaje smoczy syrop, uprawiane są w nietkniętych przez cywilizację chińskich prowincjach Fujian i Jiangxi, które słyną ze swej nieskażonej przyrody. Grzyby są testowane w laboratoriach w Niemczech na obecność pestycydów, metali ciężkich, mikroorganizmów, szkodliwych grzybów i promieniowania, aby mieć pewność, że są one od nich wolne i w pełni bezpieczne dla konsumentów. W tych samych laboratoriach grzyby testowane są, aby zawierały wyłącznie wysokiej jakości polisacharydy grzybowe, które gwarantują ich prozdrowotne właściwości.
Jak pić smoczy syrop?
Dla dzieci od 3 do 7 lat - 5 ml (1 łyżeczka) 1-3 razy dziennie.
Dla dzieci powyżej 7 lat - 5 ml (1 łyżeczka) 2-6 razy dziennie.
Zalecane jest profilaktyczne stosowanie syropu w okresie 1-2 miesięcy przed okresem wzrostu zachorowań (np. jesień) lub już po rozwinięciu się choroby.
Komu nie wolno pić syropu?
Syrop nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia, kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią.

Smoczy syrop MycoBaby
smoczy syrop reishi cordycep jezowka purpurowa kaszel katar wzmocnienie odpornosci alergia astma

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 88 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 46 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]