Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 476

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Probiotyk, który wybrać na konkretne dolegliwości?

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

plyn do mycia warzyw i owocow ekologiczny zmywa pestycydy

Lubię robić zakupy na targowisku są o wiele przyjemniejsze, niż te bezosobowe w sklepie.
Warzywa i owoce są świeże a ja mam wybór od, którego hodowcy kupić.
Mit zdrowych warzyw
Nie ulega wątpliwości, że nawóz potrzebny jest roślinom i środki ochrony w większych plantacjach, kwestia tylko na ile bezpiecznych.
Warzywa i owoce pochodzące z targu też zawierają dużo pestycydów. Skąd taki zarzut?
Po pierwsze wystarczy spojrzeć na niektóre warzywa, ich wielkość, równość i wygląd, niemalże idealna jak z obrazka. Po drugie warzywa i owoce uprawiane na większych plantacjach zawsze są sypane środkami ochrony roślin, wzrostu, czy środkami przeciwdziałającymi chorobom, środkami przeciw owadom, insektom czy środkami grzybo i bakteriobójczymi. To zrozumiałe każdy chce zarobić, być spokojnym o swoje plony. Z pewnością nie jest to łatwy kawałek chleba zwłaszcza, że warunki klimatyczne są coraz trudniejsze.
Unia również nie ułatwia, kiedy hodowcy muszą sprostać wymaganiom co do wyglądu warzyw.
Rolnicy trują swoje rodziny? Ależ skąd!
Większość rolników sprzedających warzywa posiada oddzielne hodowle z przeznaczeniem dla potrzeb własnych i te na sprzedaż.
Pytanie nie kosztuje
Na targu kupuję wiele lat więc wiem, który sprzedający stosuje tańsze i gorszej jakości środki ochrony roślin, a który trochę droższe i bezpieczniejsze. Ktoś powie, że wtedy ceny takich warzyw warzyw są dużo wyższe, otóż nie, kwestia 50 groszy, 1 złotówki. Pozytywne jest to, że coraz więcej osób kupuje takie właśnie warzywa, trochę trzeba dłużej stać w kolejce, ale warto. Inną kwestią jest to, że te warzywa są smaczniejsze.
Mycie warzyw i owoców płynem ma sens?
Większość z nas opłukuje warzywa i owoce tylko pod bieżącą wodą to niewystarczające. Nie myjmy nigdy warzyw i owoców płynem do naczyń!
Wybierzmy płyn, który usuwa wszelkie zanieczyszczenia, woski, pozostałości substancji organicznych i pestycydów. Nie pozostawia nalotu, nie zmienia zapachu i smaku umytych warzyw i owoców.
Płyn musi zawierać surowce pochodzenia naturalnego i być przyjazny dla ludzi i środowiska, hipoalergiczny. Nie zawierać żadnych agresywnych substancji, petrochemikaliów, sztucznych barwników, zapachów, SLES/SLS, etoksylatów.
Nie wyssane z palca
Istnieje wiele źródeł informacji przedstawiający wpływ stosowania środków ochrony roślin na ludzki organizm. Informacje nie pochodzą tylko od organizacji ekologicznych, na problem wskazują również organizacje rolnicze. Poniżej wypis z analizy badań dotyczących wpływu związków chemicznych na organizm.
“W ostatnich latach obserwuje się znaczący wzrost przypadków chorób cywilizacyjnych - nowotworów, cukrzycy typu 2, chorób układu sercowo-naczyniowego. Dramatycznie zwiększa się ilość zaburzeń hormonalnych u kobiet i mężczyzn, zaburzeń płodności oraz wad rozwojowych dzieci. Analizy czynników ryzyka patogenezy tych chorób jednoznacznie wskazują na ogromny wpływ czynników środowiskowych.
Jednym z takich czynników jest narażenie ludzi na związki endokrynnie czynne (z ang. endocrine disrupting chemicals, EDC) czyli związki chemiczne, które przez podobieństwo do naturalnych hormonów, mogą wpływać na ich produkcję, wydzielanie, mechanizm działania oraz przemianę i wydalanie. Zalicza się do nich szerokie spektrum substancji wykrywanych w wodzie, powietrzu, glebach, pożywieniu, które oddziałując poprzez receptory komórkowe dla hormonów powodują zaburzenia działania układu dokrewnego. Stanowiska Towarzystwa Endokrynologicznego (Endocrine Society), Towarzystwa Endokrynologii Pediatrycznej (Pediatric Endocrine Society), Europejskiego Towarzystwa Endokrynologii Pediatrycznej (European Society of Pediatric Endocrinology) oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego (PTE) zwracają uwagę na negatywne skutki zdrowotne spowodowane narażeniem ludzi na EDC oraz potrzebę wprowadzenia regulacji prawnych mających na celu zmniejszenie ekspozycji zwłaszcza najbardziej wrażliwych grup jak noworodki, niemowlęta, dzieci oraz kobiety w ciąży”.

Nie bójmy się warzyw i owoców
Pomimo opisanych zagrożeń, wynikających ze stosowania środków ochrony roślin, pestycydów zawartych w roślinach, nie ulega wątpliwości, że warzywa są zdrowe i powinny być w diecie każdego z nas. Musimy po prostu używać odpowiednich środków myjących w celu ich oczyszczenia i kupować te bezpieczniejsze dla naszego zdrowia.

Płyn do mycia warzyw i owoców 750 ml
plyn do mycia warzyw i owocow ekologiczny hipoalergiczny zmywa pestycydy

szafran bolesna menstruacja menopauza afrodyzjak depresja niepokoj stres

Nie tylko przyprawa
Szafran większości z nas kojarzy się z niezwykle drogą przyprawą i słusznie należy on do jednych z najdroższych przypraw, bo aby uzyskać 1 kg znamion szafranu, trzeba wyskubać 150 tys. kwiatów.
Jednak szafran jest znany od starożytności. Opisany prawdopodobnie po raz pierwszy na papirusie Ebersa. W celach leczniczych i jako przyprawa stosowany był i jest przez ludność arabską i Fenicjan. Jego właściwości opisywali Dioscorides Pedanius (40-90 r.) i Pliniusz (23-79 r. n.e.).
Od starożytności jest również wykorzystywany jako roślina lecznicza, przyprawa i środek do barwienia tkanin głównie w Chinach i Indiach, ale także w perfumerii.
Co w sobie szafran ma?
Nazwa szafran siewny, zwany popularnie krokusem – Crocus sativus L., zaliczany do rodziny kosaćcowatych – Iridaceae. Szafran ma słupek dolny z szyjką. Słupek szafranu zawiera około 2% barwnika – krocyny-1 (crocin). Krocyna-1 to ester krocetyny (crocetin) z dwoma cząsteczkami gentiobiozy. Smak i aromat szafranu pochodzi od pikrokrocyny, której jest 3-4% oraz safranalu uwalnianego z pikrokrocyny w trakcie suszenia w gorącym powietrzu, gotowania i parzenia.
Kiedyś a dzisiaj
Szafran ma długą historię w tradycyjnym leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle menstruacyjne, problemy menopauzalne, depresja, przewlekła biegunka i nerwobóle. Jak podaje dr Różański w medycynie dawnej i w ziołolecznictwie ludowym szafran polecano w leczeniu dychawicy oskrzelowej, skąpego miesiączkowania, gorączki, skurczów jelitowych, nerwic i lęków, padaczki; podawano przy obniżonym popędzie płciowym oraz zaburzeniach trawienia. Był cenionym środkiem moczopędnym.
Współczesna medycyna odkryła również, że szafran ma działanie przeciwrakowe (hamujące nowotwory), antymutagenne (zapobiegające mutacjom), immunomodulujące i przeciwutleniające. Jednak w dalszym ciągu trwają badania nad skutecznością szafranu w leczeniu wielu chorób.
Na wzrok
Naukowcy z ARC Centre of Excellence in Vision Science i University of L'Aquila we Włoszech sugerują, że przyprawa może odwrócić przebieg oślepiających chorób i może być jednym z kluczy do zapobiegania utracie wzroku w starszym wieku.
Naukowcy pod kierunkiem profesor Silvii Bisti wykazali, że szafran ma niezwykły wpływ na geny regulujące działanie kluczowych komórek wzrokowych oka i nie tylko chroni komórki wzroku (fotoreceptory) przed uszkodzeniem, ale może również spowolnić, a nawet odwrócić bieg chorób oślepiających, takich jak związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) i barwnikowe
Szerszy zakres szafranu
Profesor Bisti uważa, że szafran nie jest tylko przeciwutleniaczem, ale wydaje się mieć wiele innych właściwości, które chronią wzrok – wydaje się wpływać na geny regulujące zawartość kwasów tłuszczowych błony komórkowej, co sprawia, że ​​komórki wzroku są twardsze i bardziej odporne.
Naukowe badania
Profesor Bisti mówi, że na modelach zwierzęcych wykazano, że dieta szafranowa chroni oko przed szkodliwym działaniem jasnego światła – czymś, na co wszyscy cierpimy, gdy wychodzimy na słońce i wpływa na genetyczne choroby oczu, takie jak barwnikowe zwyrodnienie siatkówki, które może powodować trwającą całe życie ślepotę u młodych ludzi.
Badania na zwierzętach wykazały również perspektywę spowolnienia postępu utraty wzroku, a po podaniu szafranu ludziom cierpiącym na związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej, które powoduje częściową lub całkowitą utratę wzroku u wielu osób w starszym wieku, objawy regeneracji komórek były widziane.
Sprawne myślenie i spokój bez otumaniania
Jak podaje dr H. Różański szafran działa uspokajająco, ale specyficznie. Znosi nerwice wegetatywne, obniża napięcie mięśni szkieletowych i gładkich, uspokaja drżenie i niekontrolowane nadmierne pobudzenie ruchowe. Nie upośledza przy tym procesów psychicznych i koncentracji, wręcz przeciwnie, na wiele osób działa psychostymulująco, poprawia proces zapamiętywania i odtwarzania informacji. Pomaga w koncentracji psychicznej i ruchowej. Znosi objawy depresji i stresu.
Na łagodniejszą menstruację i lżejszą menopauzę
Już w starożytności szafran wykorzystywano do leczenia zaburzeń miesiączkujących kobiet, łagodząc nieprzyjemne objawy miesiączki, takie jak drażliwość, bóle głowy poczucie niepokoju. Współcześnie szafran polecany jest kobietom zmagającym się z dokuczliwymi objawami występującymi przed miesiączką zwane jako PMS - zespół napięcia przedmiesiączkowego.
Cenna przyprawa w sypialni niczym afrodyzjak
Życie seksualne dorosłych ludzi bez względu na metrykę, jest niezwykle ważne. Zarówno dla naszego zdrowia psychicznego, budowania poczucia więzi, bezpieczeństwa ale również niesie ono wiele korzyści zdrowotnych dla obu płci. Szafran pobudza płciowo, dlatego uważany jest za afrodyzjak. Wzmaga erekcję i skoncentrowanie się na akcie płciowym oraz fantazjach seksualnych. Wzmaga ukrwienie narządów płciowych dzięki temu zwiększa nasze doznania.
Komu niewskazany
Szafranu nie należy podawać szafranu kobietom w ciąży, karmiącym oraz dzieciom.

Szafran 30 mg 60 kaps.
szafran afrodyzjak bolesna menstruacja PMS menopauza depresja stres niepokoj

nanokoloid zloto oparzenia sloneczne sucha skora suche oko wrazliwa skora odmladzajace

Czy to tylko magia ?
W dawnych wiekach wierzono w magiczne właściwości złota. Złoto było elementem obrzędów i świętych ceremonii. Złoto również było wykorzystywane w medycynie, bo przypisywano mu zdolność do podnoszenia sił witalnych organizmu, przeciwdziałaniu melancholii oraz korzystny wpływ na funkcjonowanie gruczołów skórnych i pracę nerek. Złoto odegrało wielką rolę w dziejach alchemii, ale dopiero z początkiem XX w. zaczęto udowadniać jego korzystne właściwości i możliwość zastosowania w leczeniu niektórych jednostek chorobowych.
Malutkie drobinki z wielkim zasięgiem
Nanocząstki złota dzięki reakcjom z lipidami skóry są w stanie otwierać warstwę rogową naskórka i przenikać przez nią, a stopień przenikania jest uzależniony od ich właściwości fizykochemicznych. Z przeprowadzonego przed kilkoma laty badania wynika, że zastosowane do leczenia przewlekłych owrzodzeń poza działaniem przeciwbakteryjnym, wykazują działanie przeciwzapalne w obrębie uszkodzenia, jak również posiadają właściwości antyoksydacyjne. Złoto zawarte w specjalistycznych opatrunkach przyczynia się do migracji fibroblastów i przyspiesza proces gojenia owrzodzeń. Co więcej, nanocząstki złota nasilają działanie innych przeciwutleniaczy, m.in. wit. E, co w połączeniu z ich zdolnością do ułatwiania transportu związków przez warstwę rogową naskórka, może zostać wykorzystane w zaawansowanych procesach pielęgnacji skóry i leczeniu ran.
Moc przenikania - w uproszczeniu
Cząsteczki nano złota posiadają niezwykłą możliwość do wnikania w głąb skóry, gdzie pełnią między innymi funkcję „przekaźnika” kolejnych substancji aktywnych, przez co ich działanie jest o wiele mocniejsze. Przede wszystkim wspiera rozprowadzanie produktu, daje efekt „promienistej” zdrowej i jedwabiście gładkiej skóry.
Złota ulga dla oczu
Szybko działającą metodą przynoszącą ukojenie naszym oczom jest psikanie nanokoloidem złota. Nano złoto koloidalne łagodzi, zmniejsza uczucie swędzenia i pieczenia oczu również delikatnej skóry wokół oczu. Szczególnie wtedy kiedy spędzamy dużo czasu przed ekranem telewizora, komputera czy w klimatyzowanych pomieszczeniach. Złoto przyniesie również ulgę podrażnionym oczom od silnego nadmorskiego wiatru, piasku czy po podróży w klimatyzowanym samochodzie.
Złoto na skórę
Nanokoloid złota powszechnie znane jest z właściwości odmładzających skórę. Zakres jego działania jest zdecydowanie szerszy. Wykorzystuje się go w leczeniu skóry podrażnionej, trądzikowej, bo przyspiesza regenerację naskórka, działa przeciwzapalnie. Nanokoloid złota sprawdzi się również przy wszelkiego rodzaju oparzeniach. Łagodzi skórę w wyniku oparzeń słonecznych, nawilża skórę, zmniejsza uczucie napięcia. Nanokoloid złota stymuluje syntezę kolagenu, co wpływa na rekonstrukcję tkanki skórnej.
Także do nosa
Nano koloid złota można również aplikować do nosa, nie tylko przyniesie ulgę przy wysuszeniu błony śluzowej nosa przez suche powietrze, sprawdzi się również przy podrażnieniu nosa wywołanym katarem.

Nanokoloid złoto tonik 50 ppm 250 ml
nanokoloid zloto sucha skorza tradzik oparzenia oparzenia sloneczne  podranienie

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 88 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 46 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]