Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 458

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️NAC - naturalny producent glutationu

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

bylica roczna slodki piolun malaria bolerioza pasozyty grzybice goraczka wirusy

Choroby całoroczne i sezonowe
Jeden sezon na choroby powoli dobiega końca, grypy, przeziębienia, ale zaraz rozpocznie się następny bo kleszcze znowu zaczną nas atakować, słońce zacznie mocno grzać stąd istnieje ryzyko udaru słonecznego. Bez względu jednak na sezon zawsze narażeni jesteśmy na choroby nowotworowe czy zakażenia pasożytami, grzybicą. Od wszystkiego ustrzec się nie da, ale można sobie pomóc w walce z chorobą.
Słodka roślina, ale nie dla chorób
Bylica roczna (Artemisia annua) jest rośliną pochodzącą z gatunku astrowatych. Zwana jest również słodkim piołunem ze względu delikatny, słodki zapach, który pochodzi z liści. Jest rośliną jednoroczną.
Roślina z długą historią
Bylica roczna jest stosowana w medycynie chińskiej od 2000 lat. Stosowano ją początkowo na gorączkę i hemoroidy w późniejszym czasie również na malarię. W latach 60 - tych XX wieku stała się obiektem zainteresowań naukowców, kiedy poszukiwano skutecznych form leczenia malarii, która stała się epidemią. Okazało się, że składnik zawarty w bylicy - artemizyna jest skuteczny w walce z malarią. Za te odkrycie w 2015 r Chińska profesor Youyou Tu, która przyczyniła się do tego odkrycia, została uhonorowana Nagrodą Nobla w dziedzinie medycyny „za odkrycia dotyczące nowej terapii malarii”.
Współcześnie poddano badaniom artemizynę w walce z chorobą nowotworową oraz wirusem SARS-CoV 2.
Kiedy płonie ciało
Bylica roczna głównie stosowana jest w medycynie chińskiej na choroby przebiegające z gorączką, wysokim stanem zapalnym. Podawana jest również osobom z udarem słonecznym.
Artemizyna - doniesienia naukowe wobec chorób nowotworowych
Dostępne badania naukowe sugerują wiele potencjalnych mechanizmów za pomocą, których artemizyna i jej pochodne wywołują efekt antynowotworowy. Komórki nowotworowe przejawiają większe zapotrzebowanie na żelazo i wrażliwość na działanie wolnych rodników niż komórki zdrowe. Jedną z dokładniej zbadanych hipotez tłumaczących działanie artemizyny jest hipoteza zakładająca, iż dzięki swojej budowie chemicznej, artemizyna może aktywnie reagować z grupami hemowymi i wewnątrzkomórkowymi jonami żelaza. Bezpośrednim efektem takiej reakcji jest wytwarzanie znacznych ilości rodników o działaniu silnie cytotoksycznym i alkilującym.
Ujmując prościej i krócej
Artemizyna silnie reaguje z jonami żelaza i tworzy reaktywne formy, które mogą niszczyć komórki rakowe bez szkody dla zdrowych komórek.
Mechanizm - antymalaryczny naukowo
Na tym samym mechanizmie jak opisanym wyżej opiera się przeciwmalaryczne działanie artemizyny, która reagując z jonami żelaza wywołuje stres oksydacyjny i prowadzi do śmierci pierwotniaka wywołującego chorobę.
Nie tylko artemizyna
Bylica roczna swoje skuteczne działanie zawdzięcza nie tylko zawartej artemizynie, bo to za mało. Zawiera również flawonoidy mają właściwości antyutleniające, przeciwzapalne, detoksykujące, antyseptyczne. Regulują pracę serca i poziom cholesterol oraz kumarynę.
Kumaryna - słów kilka
Kumaryna, a także jej pochodne to duża grupa związków naturalnych występujących głównie w roślinach. Najwięcej można ich odnaleźć w owocach (cytrusy, maliny, borówki), warzywach (papryka, brokuły, pomidory, sałata), a także w roślinach strączkowych oraz w ziołach leczniczych jak serdecznik, lubczyk, rumianek, kozieradka lub mięta. Zaobserwowano szczególnie dużą zawartość kumaryny w cynamonie, zwłaszcza w odmianie kasja. To on, a także olejek cynamonowy jest najbogatszym źródłem kumaryny i odpowiada właśnie za jej lecznicze właściwości.
Znana skądinąd
Kumaryna, a także jej pochodne to duża grupa związków naturalnych występujących głównie w roślinach. Kumaryna swoją nazwę zawdzięcza fasoli tonka, z której została pierwszy raz wyizolowana. Po łacinie jej nazwa brzmi Coumarouna odorata. szczególnie dużą zawartość kumaryny w cynamonie, zwłaszcza w odmianie kasja. To on, a także olejek cynamonowy jest najbogatszym źródłem kumaryny i odpowiada właśnie za jej lecznicze właściwości.
Idąc dalej znanym smakiem - Żubrówka
Jedną z najbardziej charakterystycznych cech jest zapach kumaryny, który bardzo przypomina woń siana, dlatego też dodaje się ją jako aromat w przemyśle spożywczym i perfumeryjnym. Popularna w naszym kraju wódka żubrówka jest wzbogacana wywarem z turówki wonnej zawierającym dużą ilość kumaryny, a co za tym idzie, nadającym temu trunkowi oryginalny smak.
Lecznicze właściwości kumaryny
Bez względu na to czy kumaryna znana jest nam ze stosowania cynamonu czy wznoszenia toastów przy Żubrówce trzeba po prostu powiedzieć o jej właściwościach.
Picie się nie przedkłada
Mimo, że w “trawie żubrówkowej” zawarte są związki kumaryny, to po pierwsze ilość ta nie jest wystarczająca dla osiągnięcia jej terapeutycznego działania i spożycie znacznej ilości prędzej spowoduje szereg działań ubocznych niż leczniczych. Zatem tutaj kumaryna jest dla smaku i koniec.
Kumaryna działanie
Kumaryna stosowana jest jako środek hipnotyczny, uspokajający, przeciwbólowy i przeciwwrzodowy. Działa również uszczelniająco i uelastyczniająco na drobne naczynia krwionośne, powodując hamowanie krwawienia.
Składając wszystko razem
Związki kumaryny, artemizyna oraz flawonoidy zawarte w bylicy rocznej stosowane są:
- w terapii chorób odkleszczowych czyli w koinfekcjach boreliozy
- podczas gorączki i dreszczy
- w chorobach pasożytniczych
- infekcje również infekcje grzybicze
- w celu pozbycia się pasożytów
- działanie przeciwzapalne
Nie stosujemy
W czasie ciąży i karmienia piersią nie stosujemy bylicy rocznej.

Ekstrakt z bylicy rocznej 50ml
bylica roczn piolun slodki boleioza wirysy infekcje pasozyty grzybice

5-htp wyciag z nasopn fasoli czarnej odchudzanie zaburzenia laknienia depresja  nadmierny apetyt zaburzenia snu lek

Apetyt (łac. appetitus ‘pożądanie’), łaknienie – pragnienie spożycia (najczęściej określonego) pokarmu, zazwyczaj zawierającego konkretny składnik odżywczy, potrzebny w danej chwili organizmowi. Bardzo często, mylnie, utożsamiany z głodem, który jest fizjologiczną potrzebą przyjęcia pokarmu, nie zaś, jak apetyt – psychologiczną. Za regulację apetytu odpowiada układ limbiczny.
Cienka granica
We współczesnym świecie zdecydowanie więcej osób ma problem z nadmiernym apetytem, niż z brakiem łaknienia. Jemy zbyt często, częściej zaspokajamy nie głód, a ochotę na przekąszenie czegoś bo się stresujemy, nudzimy czy też nagradzamy.
Kiedy zaczyna się problem
Nadmierny apetyt to nie tylko łakomstwo, czasami przy usilnych próbach powstrzymania się od jedzenia nasz mózg krzyczy daj mi jeść bo jesteśmy w silnym stresie. Zaburzenia apetytu pojawiają się również w niedoborach żywieniowych (np. przy diecie wegetariańskiej), kiedy chorujemy na cukrzycę, choroby tarczycy, mamy zaburzenia łaknienia wynikające z nerwicy czy chorób psychicznych. Nadmierny apetyt również występuje w zakażeniu niektórymi pasożytami.
Folgowanie to nie tylko kalorie
Ciągle bym coś zjadł. To niestety problem wielu osób, szczególnie tych co są na diecie, bo wtedy korci najbardziej. Ale częste podjadanie nawet niskokalorycznej marchewki to po prostu obciążenie dla naszego układu pokarmowego. Nasz organizm potrzebuje czasu na trawienie i potrzebuje też czasu na odpoczynek.
Smutku nie przejesz
Niestety smutek, samotność, zgryzoty wewnętrzne, zmęczenie wszystkimi sprawami najczęściej przejadamy. Obniżenie nastroju na jednych wpływa niepohamowanym apetytem na innych jego brakiem. Wielu z nas podjada by zyskać “pozornie” energię do dalszych działań, gotowania, prania etc. Pomaga może na chwilę a potem smutek wraca i to jeszcze większy bo mamy wyrzuty sumienia, że “znowu zajadamy stres, samotność”.
Naturalna pomoc na piątkę
5-HTP to naturalnie występujący aminokwas pochodna tryptofanu aminokwasu egzogennego, czyli takiego który musi być dostarczany z zewnątrz. Tryptofan odpowiada również za utrzymanie nastroju, cyklu dobowego czy odporności na stres. Tryptofan jest prekursorem serotoniny - neuroprzekaźnika odpowiadającego m. in. za nasz nastrój, uczestniczy w procesach uczenia się, funkcjonowanie układu pokarmowego i odczuwanie głodu.
Gdzie piątka jest?
5-HTP pozyskiwany jest najczęściej z nasion czarnej fasoli afrykańskiej (Griffonia simplicifolia), które zawierają od 6 do 14% tego aminokwasu. Jego bogatym źródłem są także grzyby jadalne. 5-hydroksytryptofan zawarty jest zarówno w owocnikach świeżych jak i poddanych obróbce termicznej. Największa jego ilość znajduje się jednak w ekstraktach z nieprzetworzonych owocników twardnika japońskiego (Lentinula edodes), znanego też jako shiitake, czubajki kani (Macrolepiota procera) i maślaka sitarza (Suillus bovinus).
Jak działa na apetyt?
5-HTP podnosząc poziom serotoniny w podwzgórzu, wpływa na szybsze pojawianie się uczucia sytości, zmniejszając tym samym ilość pobieranego pokarmu. Badania wykazały, że ilość ta zmniejszyła się o 38%, podczas gdy u osób przyjmujących placebo różnica ta wynosiła jedynie 20%. Badania prowadzono na osobach cierpiących z powodu otyłości.
Menopauza na piątkę
Z przeprowadzonych badań zaobserwowano, że stosowanie inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny pozwala zmniejszyć odczuwanie uderzeń gorąca u kobiet przechodzących menopauzę. Kobiety, które zażywały 5-HTP przez kilka tygodni zaobserwowały u siebie spadek liczby uderzeń gorąca nawet o 64%.
Walka z depresją i lękami
Depresja od wielu lat przestała być uznawana za lenistwo, fanaberię. Jest trudną chorobą, która dotyka ogromną ilość ludzi. Przyczyn pojawienia się depresji jest wiele i czynników, które je wywołują również. Do jednego z nich należą niedobory żywieniowe a dokładniej wspomnianego już tryptofanu - prekursora 5-HTP.
Badania wykazały, że u osób cierpiących na zespół lęku napadowego oraz lęki nocne wysoki poziom serotoniny może zapobiegać atakom tych chorób. W przypadku obu tych zaburzeń terapia 5-HTP przyniosła pozytywne efekty w postaci znacznego zmniejszenia częstotliwości ataków paniki i lęków nocnych.
Kiedy nie da się spać
5-HTP pomaga w regulacji zaburzeń snu. Związek ten jest bowiem prekursorem serotoniny, z której to (w szyszynce) wytwarzana jest melatonina. Melatonina odpowiada za regulację rytmów dobowych, w tym cyklu snu i czuwania.
Nie po drodze z… czyli nie stosuj gdy….
5HTP nie wolno łączyć z lekami neurologicznymi, antydepresantami działającymi jako inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, gdyż grozi to wywołaniem zespołu serotoninowego. Należy zachować również ostrożność przy stosowaniu leków nasennych.
Trzeba również zrobić sobie przerwę w przyjmowaniu 5HTP na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem chirurgicznym, operacją ponieważ może on nasilać działanie leków stosowanych podczas zabiegu.

5-HTP naturalny ekstrakt z nasion czarnej fasoli afrykańskiej
5-HTP ekstrakt z nasion faoli czarnej  odchudzanie nadmierny apetyt depresja leki menopauza zaburzenia snu

choroby skory alergia luszczyca stopya cukrzycowa infekcja grzybicza infekcja bakteryjna

Leczenie grzybic skóry, infekcji, stopy cukrzycowej wymaga kompleksowego podejścia zarówno działania przeciwbakteryjnego, przeciwwirusowego, ale także łagodzącego na podrażnioną skórę i regenerującego w celu odbudowy uszkodzonych miejsc.

Holistyczne działanie
Choroby skóry mają podłoże bakteryjne i grzybicze. Również wiele nieodpowiednio leczonych schorzeń czy też urazów prowadzi do rozwoju szkodliwych bakterii czy grzybów na skórze. Do grupy tej należy zaliczyć m.in. cukrzycę, otyłość, reumatyzm. U wielu osób dotkniętych tymi chorobami dochodzi do rozwoju stanów chorobowych skóry takich jak łuszczyca, egzema czy stopa cukrzycowa. Dlatego też leczenie chorób skóry musi opierać się zarówno na działaniu przeciwdrobnoustrojowym jak i pielęgnacyjno - regenerującym. Zarówno od wewnątrz poprzez leczenie farmakologiczne (jeżeli jest bezwzględnie konieczne), suplementację również zioła, ale także z zewnątrz poprzez maści, kremy, balsamy, płyny.
Stan zdrowia a stan skóry - przykłady
Stan naszej skóry jest zależny od stanu zdrowia. Jest to szczególnie widoczne np. w przypadku odwodnienia organizmu po gorączce, biegunkach, wymiotach, czy też niedoboru kwasów tłuszczowych - skóra jest wysuszona, “pomarszczona”, podatna na zapalenia, urazy, podrażnienia. W przypadku chorób o podłożu autoimmunologicznym np. łuszczyca czy AZS, które wywołują pieczenie, swędzenie skóry, zaczerwienienie.
Infekcje intymne
Kobiety w każdym wieku narażone są na ryzyko infekcji intymnych o podłożu, bakteryjnym i grzybiczym. Ryzyko zakażeń oczywiście zależne jest zarówno od stanu zdrowia jak i higieny.
Nie trzeba być “brudasem” żeby złapać infekcję. Wystarczą odwiedziny w saunie, jacuzzi, toaleta publiczna. Ubiór ma kluczowe znaczenie. Sztuczne tkaniny, obcisłe spodnie zwiększają ryzyko. Panie nie wiedzą również lub zapominają, że stan flory bakteryjnej (czyli nie zapominamy o probiotykach) ma istotny wpływ na ryzyko zakażeń zwłaszcza jeśli często mamy biegunkę czy bierzemy leki, które mogą wpływać na stan flory bakteryjnej.
Nadwaga i otyłość - a strefy intymne kobiet
Wiele kobiet jest nieświadomych jak nadwaga i otyłość wpływa na strefy intymne. Niestety tkanka tłuszczowa sprzyja rozwojowi bakterii na skórze szczególnie w okresie letnim. Osoby z nadwagą i otyłe w większości przypadków mają niewłaściwą florę bakteryjną. W wielu przypadkach osoby z nadwagą są zakażone grzybem Candida nie będąc tego świadomym, bowiem nie jest to widoczne na zewnątrz a częste dolegliwości jak bóle podbrzusza czy pieczenie w okolicy miejsc intymnych, niewłaściwy zapach nie są z tym kojarzone.
Kobiety nie wiedzą, żeby zmniejszyć ryzyko infekcji intymnych krocze należy smarować odpowiednimi balsamami o działaniu bakteriobójczo-pielęgnacyjnym.
Kompleksowy balsam - do leczenia i pielęgnacji skóry
Składniki o działaniu bakteriobójczym, przeciwgrzybiczym

Nano koloid srebra - zwalcza organizmy jednokomórkowe, zarodźce i grzyby, atakuje pasożyty,
- hamuje działanie enzymu izomerazy fosfomannozy drożdżaków;
- hamuje wydzielanie histaminy i prostaglandyny przy objawach alergii i stanach zapalnych
- wspomaga odtruwanie organizmu z metali ciężkich.
Nano koloid miedź - ma właściwości grzybobójcze i biobójcze, stymuluje wzrost komórek nabłonka osłabionej skóry. Wspomaga regenerację kolagenu i elastyny poprawiając elastyczność skóry.
Olejek z drzewa herbacianego - działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalnie.
Dermatol (galusan bizmutawy)
Bizmutawy galusan zasadowy, zwany powszechnie zwyczajowo dermatolem, jest solą
bizmutu trójwartościowego. Dermatol, podobnie jak inne sole bizmutu, wykazują
działanie absorbujące, ściągające, wysuszające, słabo przeciwbakteryjne oraz lekko
złuszczające.
Działanie przeciwbakteryjne dermatolu jest spowodowane wpływem denaturującym
na białka strukturalne i enzymatyczne. Dzięki kurczeniu naczyń w warstwie
zdenaturowanej zmniejsza przekrwienie tkanek w stanach zapalnych i zatrzymuje
krwawienia o niewielkim nasileniu.
Regeneracja, nawilżanie, odbudowa
Wszystkie rany, stany zapalne, skóry podrażnienia wywołane alergią czy zakażeniem drożdżakami, grzybicą w tym miejsc intymnych wymagają nie tylko zwalczania patogennych drobnoustrojów ale także regeneracji skóry w celu jej naprawy. To niezwykle ważne bowiem każdy stan zapalny na skórze to zaburzenie jej ciągłości
Nanozłoto - do gojenia wszelkiego rodzaju blizn i oparzeń, pobudza skórę do regeneracji. Ma działanie nawilżające, łagodzi podrażnienia swędzenia zarówno w przypadku alergii jak również w oparzeniach. Najpowszechniej wykorzystuje się je w kosmetykach o działaniu przeciwzmarszczkowym.
Olej rycynowy - działanie zmiękczające na skórę, lekkie działanie przeciwzapalne, nawilżające stanowi podłoże wielu kremów, balsamów.
Olej rokitnikowy - działanie przeciwzapalne, przeciwłuszczycowe, przeciwtrądzikowe, odżywcze. Stosowany jest do leczenia trudno gojących się ran, stanów zapalnych narządów płciowych, gruczołów sutkowych.
Alantoina i d- Pantenol działanie nawilżające, pielęgnacyjne.
Podsumowując
Balsam RegeneriS wykazuje działanie gojące, przeciwzapalne, ale także antyseptyczne – pomaga bowiem usuwać bakterie, grzyby drożdżakowe i częściowo wirusy. Aktywność tę zawdzięcza bogatej kompozycji substancji, w skład której wchodzą: nanosrebro (właściwości antybiotyczne), nanomiedź (zwalcza pleśnie i inne grzyby), nanozłoto (przyspiesza procesy regeneracji), olej rycynowy (wspomaga gojenie, zmiękcza i rozjaśnia skórę), olej rokitnikowy (wspomaga syntezę kolagenu, elastyny, odżywia i chroni komórki), olej arganowy i olejek z drzewa herbacianego (zatrzymuje rozwój i niszczy drobnoustroje), lanolina (wspomaga wnikanie maści i łagodzi podrażnienia), dermatol (galusan bizmutawy – osusza ranę, grzybobójczy i bakteriobójczy), skwalan (ochronna dla komórek substancja tłuszczowa produkowana przez organizm), witaminy: A,C,E (wspomagają gojenie), witamina D (wspomaga regenerację), allantoiny, d-Pantenol i wosk pszczeli (działają nawilżająco i pielęgnacyjnie).

Balsam RegeneriS
choroby skory alergia luszczyca egzma infekcje intymne grzybica


Naturalne kosmetyki Mira 10% taniej

mira kosmetyki naturalne dla kobiet i mezczyzn

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 88 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 46 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]