Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 457

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️NAC - naturalny producent glutationu

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

5-htp wyciag z nasopn fasoli czarnej odchudzanie zaburzenia laknienia depresja  nadmierny apetyt zaburzenia snu lek

Apetyt (łac. appetitus ‘pożądanie’), łaknienie – pragnienie spożycia (najczęściej określonego) pokarmu, zazwyczaj zawierającego konkretny składnik odżywczy, potrzebny w danej chwili organizmowi. Bardzo często, mylnie, utożsamiany z głodem, który jest fizjologiczną potrzebą przyjęcia pokarmu, nie zaś, jak apetyt – psychologiczną. Za regulację apetytu odpowiada układ limbiczny.
Cienka granica
We współczesnym świecie zdecydowanie więcej osób ma problem z nadmiernym apetytem, niż z brakiem łaknienia. Jemy zbyt często, częściej zaspokajamy nie głód, a ochotę na przekąszenie czegoś bo się stresujemy, nudzimy czy też nagradzamy.
Kiedy zaczyna się problem
Nadmierny apetyt to nie tylko łakomstwo, czasami przy usilnych próbach powstrzymania się od jedzenia nasz mózg krzyczy daj mi jeść bo jesteśmy w silnym stresie. Zaburzenia apetytu pojawiają się również w niedoborach żywieniowych (np. przy diecie wegetariańskiej), kiedy chorujemy na cukrzycę, choroby tarczycy, mamy zaburzenia łaknienia wynikające z nerwicy czy chorób psychicznych. Nadmierny apetyt również występuje w zakażeniu niektórymi pasożytami.
Folgowanie to nie tylko kalorie
Ciągle bym coś zjadł. To niestety problem wielu osób, szczególnie tych co są na diecie, bo wtedy korci najbardziej. Ale częste podjadanie nawet niskokalorycznej marchewki to po prostu obciążenie dla naszego układu pokarmowego. Nasz organizm potrzebuje czasu na trawienie i potrzebuje też czasu na odpoczynek.
Smutku nie przejesz
Niestety smutek, samotność, zgryzoty wewnętrzne, zmęczenie wszystkimi sprawami najczęściej przejadamy. Obniżenie nastroju na jednych wpływa niepohamowanym apetytem na innych jego brakiem. Wielu z nas podjada by zyskać “pozornie” energię do dalszych działań, gotowania, prania etc. Pomaga może na chwilę a potem smutek wraca i to jeszcze większy bo mamy wyrzuty sumienia, że “znowu zajadamy stres, samotność”.
Naturalna pomoc na piątkę
5-HTP to naturalnie występujący aminokwas pochodna tryptofanu aminokwasu egzogennego, czyli takiego który musi być dostarczany z zewnątrz. Tryptofan odpowiada również za utrzymanie nastroju, cyklu dobowego czy odporności na stres. Tryptofan jest prekursorem serotoniny - neuroprzekaźnika odpowiadającego m. in. za nasz nastrój, uczestniczy w procesach uczenia się, funkcjonowanie układu pokarmowego i odczuwanie głodu.
Gdzie piątka jest?
5-HTP pozyskiwany jest najczęściej z nasion czarnej fasoli afrykańskiej (Griffonia simplicifolia), które zawierają od 6 do 14% tego aminokwasu. Jego bogatym źródłem są także grzyby jadalne. 5-hydroksytryptofan zawarty jest zarówno w owocnikach świeżych jak i poddanych obróbce termicznej. Największa jego ilość znajduje się jednak w ekstraktach z nieprzetworzonych owocników twardnika japońskiego (Lentinula edodes), znanego też jako shiitake, czubajki kani (Macrolepiota procera) i maślaka sitarza (Suillus bovinus).
Jak działa na apetyt?
5-HTP podnosząc poziom serotoniny w podwzgórzu, wpływa na szybsze pojawianie się uczucia sytości, zmniejszając tym samym ilość pobieranego pokarmu. Badania wykazały, że ilość ta zmniejszyła się o 38%, podczas gdy u osób przyjmujących placebo różnica ta wynosiła jedynie 20%. Badania prowadzono na osobach cierpiących z powodu otyłości.
Menopauza na piątkę
Z przeprowadzonych badań zaobserwowano, że stosowanie inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny pozwala zmniejszyć odczuwanie uderzeń gorąca u kobiet przechodzących menopauzę. Kobiety, które zażywały 5-HTP przez kilka tygodni zaobserwowały u siebie spadek liczby uderzeń gorąca nawet o 64%.
Walka z depresją i lękami
Depresja od wielu lat przestała być uznawana za lenistwo, fanaberię. Jest trudną chorobą, która dotyka ogromną ilość ludzi. Przyczyn pojawienia się depresji jest wiele i czynników, które je wywołują również. Do jednego z nich należą niedobory żywieniowe a dokładniej wspomnianego już tryptofanu - prekursora 5-HTP.
Badania wykazały, że u osób cierpiących na zespół lęku napadowego oraz lęki nocne wysoki poziom serotoniny może zapobiegać atakom tych chorób. W przypadku obu tych zaburzeń terapia 5-HTP przyniosła pozytywne efekty w postaci znacznego zmniejszenia częstotliwości ataków paniki i lęków nocnych.
Kiedy nie da się spać
5-HTP pomaga w regulacji zaburzeń snu. Związek ten jest bowiem prekursorem serotoniny, z której to (w szyszynce) wytwarzana jest melatonina. Melatonina odpowiada za regulację rytmów dobowych, w tym cyklu snu i czuwania.
Nie po drodze z… czyli nie stosuj gdy….
5HTP nie wolno łączyć z lekami neurologicznymi, antydepresantami działającymi jako inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, gdyż grozi to wywołaniem zespołu serotoninowego. Należy zachować również ostrożność przy stosowaniu leków nasennych.
Trzeba również zrobić sobie przerwę w przyjmowaniu 5HTP na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem chirurgicznym, operacją ponieważ może on nasilać działanie leków stosowanych podczas zabiegu.

5-HTP naturalny ekstrakt z nasion czarnej fasoli afrykańskiej
5-HTP ekstrakt z nasion faoli czarnej  odchudzanie nadmierny apetyt depresja leki menopauza zaburzenia snu

choroby skory alergia luszczyca stopya cukrzycowa infekcja grzybicza infekcja bakteryjna

Leczenie grzybic skóry, infekcji, stopy cukrzycowej wymaga kompleksowego podejścia zarówno działania przeciwbakteryjnego, przeciwwirusowego, ale także łagodzącego na podrażnioną skórę i regenerującego w celu odbudowy uszkodzonych miejsc.

Holistyczne działanie
Choroby skóry mają podłoże bakteryjne i grzybicze. Również wiele nieodpowiednio leczonych schorzeń czy też urazów prowadzi do rozwoju szkodliwych bakterii czy grzybów na skórze. Do grupy tej należy zaliczyć m.in. cukrzycę, otyłość, reumatyzm. U wielu osób dotkniętych tymi chorobami dochodzi do rozwoju stanów chorobowych skóry takich jak łuszczyca, egzema czy stopa cukrzycowa. Dlatego też leczenie chorób skóry musi opierać się zarówno na działaniu przeciwdrobnoustrojowym jak i pielęgnacyjno - regenerującym. Zarówno od wewnątrz poprzez leczenie farmakologiczne (jeżeli jest bezwzględnie konieczne), suplementację również zioła, ale także z zewnątrz poprzez maści, kremy, balsamy, płyny.
Stan zdrowia a stan skóry - przykłady
Stan naszej skóry jest zależny od stanu zdrowia. Jest to szczególnie widoczne np. w przypadku odwodnienia organizmu po gorączce, biegunkach, wymiotach, czy też niedoboru kwasów tłuszczowych - skóra jest wysuszona, “pomarszczona”, podatna na zapalenia, urazy, podrażnienia. W przypadku chorób o podłożu autoimmunologicznym np. łuszczyca czy AZS, które wywołują pieczenie, swędzenie skóry, zaczerwienienie.
Infekcje intymne
Kobiety w każdym wieku narażone są na ryzyko infekcji intymnych o podłożu, bakteryjnym i grzybiczym. Ryzyko zakażeń oczywiście zależne jest zarówno od stanu zdrowia jak i higieny.
Nie trzeba być “brudasem” żeby złapać infekcję. Wystarczą odwiedziny w saunie, jacuzzi, toaleta publiczna. Ubiór ma kluczowe znaczenie. Sztuczne tkaniny, obcisłe spodnie zwiększają ryzyko. Panie nie wiedzą również lub zapominają, że stan flory bakteryjnej (czyli nie zapominamy o probiotykach) ma istotny wpływ na ryzyko zakażeń zwłaszcza jeśli często mamy biegunkę czy bierzemy leki, które mogą wpływać na stan flory bakteryjnej.
Nadwaga i otyłość - a strefy intymne kobiet
Wiele kobiet jest nieświadomych jak nadwaga i otyłość wpływa na strefy intymne. Niestety tkanka tłuszczowa sprzyja rozwojowi bakterii na skórze szczególnie w okresie letnim. Osoby z nadwagą i otyłe w większości przypadków mają niewłaściwą florę bakteryjną. W wielu przypadkach osoby z nadwagą są zakażone grzybem Candida nie będąc tego świadomym, bowiem nie jest to widoczne na zewnątrz a częste dolegliwości jak bóle podbrzusza czy pieczenie w okolicy miejsc intymnych, niewłaściwy zapach nie są z tym kojarzone.
Kobiety nie wiedzą, żeby zmniejszyć ryzyko infekcji intymnych krocze należy smarować odpowiednimi balsamami o działaniu bakteriobójczo-pielęgnacyjnym.
Kompleksowy balsam - do leczenia i pielęgnacji skóry
Składniki o działaniu bakteriobójczym, przeciwgrzybiczym

Nano koloid srebra - zwalcza organizmy jednokomórkowe, zarodźce i grzyby, atakuje pasożyty,
- hamuje działanie enzymu izomerazy fosfomannozy drożdżaków;
- hamuje wydzielanie histaminy i prostaglandyny przy objawach alergii i stanach zapalnych
- wspomaga odtruwanie organizmu z metali ciężkich.
Nano koloid miedź - ma właściwości grzybobójcze i biobójcze, stymuluje wzrost komórek nabłonka osłabionej skóry. Wspomaga regenerację kolagenu i elastyny poprawiając elastyczność skóry.
Olejek z drzewa herbacianego - działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalnie.
Dermatol (galusan bizmutawy)
Bizmutawy galusan zasadowy, zwany powszechnie zwyczajowo dermatolem, jest solą
bizmutu trójwartościowego. Dermatol, podobnie jak inne sole bizmutu, wykazują
działanie absorbujące, ściągające, wysuszające, słabo przeciwbakteryjne oraz lekko
złuszczające.
Działanie przeciwbakteryjne dermatolu jest spowodowane wpływem denaturującym
na białka strukturalne i enzymatyczne. Dzięki kurczeniu naczyń w warstwie
zdenaturowanej zmniejsza przekrwienie tkanek w stanach zapalnych i zatrzymuje
krwawienia o niewielkim nasileniu.
Regeneracja, nawilżanie, odbudowa
Wszystkie rany, stany zapalne, skóry podrażnienia wywołane alergią czy zakażeniem drożdżakami, grzybicą w tym miejsc intymnych wymagają nie tylko zwalczania patogennych drobnoustrojów ale także regeneracji skóry w celu jej naprawy. To niezwykle ważne bowiem każdy stan zapalny na skórze to zaburzenie jej ciągłości
Nanozłoto - do gojenia wszelkiego rodzaju blizn i oparzeń, pobudza skórę do regeneracji. Ma działanie nawilżające, łagodzi podrażnienia swędzenia zarówno w przypadku alergii jak również w oparzeniach. Najpowszechniej wykorzystuje się je w kosmetykach o działaniu przeciwzmarszczkowym.
Olej rycynowy - działanie zmiękczające na skórę, lekkie działanie przeciwzapalne, nawilżające stanowi podłoże wielu kremów, balsamów.
Olej rokitnikowy - działanie przeciwzapalne, przeciwłuszczycowe, przeciwtrądzikowe, odżywcze. Stosowany jest do leczenia trudno gojących się ran, stanów zapalnych narządów płciowych, gruczołów sutkowych.
Alantoina i d- Pantenol działanie nawilżające, pielęgnacyjne.
Podsumowując
Balsam RegeneriS wykazuje działanie gojące, przeciwzapalne, ale także antyseptyczne – pomaga bowiem usuwać bakterie, grzyby drożdżakowe i częściowo wirusy. Aktywność tę zawdzięcza bogatej kompozycji substancji, w skład której wchodzą: nanosrebro (właściwości antybiotyczne), nanomiedź (zwalcza pleśnie i inne grzyby), nanozłoto (przyspiesza procesy regeneracji), olej rycynowy (wspomaga gojenie, zmiękcza i rozjaśnia skórę), olej rokitnikowy (wspomaga syntezę kolagenu, elastyny, odżywia i chroni komórki), olej arganowy i olejek z drzewa herbacianego (zatrzymuje rozwój i niszczy drobnoustroje), lanolina (wspomaga wnikanie maści i łagodzi podrażnienia), dermatol (galusan bizmutawy – osusza ranę, grzybobójczy i bakteriobójczy), skwalan (ochronna dla komórek substancja tłuszczowa produkowana przez organizm), witaminy: A,C,E (wspomagają gojenie), witamina D (wspomaga regenerację), allantoiny, d-Pantenol i wosk pszczeli (działają nawilżająco i pielęgnacyjnie).

Balsam RegeneriS
choroby skory alergia luszczyca egzma infekcje intymne grzybica


Naturalne kosmetyki Mira 10% taniej

mira kosmetyki naturalne dla kobiet i mezczyzn

beta cruenta niska hemoglobina niski poziom zelaza oslabienie zmeczenie anemia nowotwory chemioterapia

Niska hemoglobina

Jak podnieść hemoglobinę w 2 tygodnie bez leków a przy tym zdrowo?
W większości przypadków niski poziom hemoglobiny odnotowuje się przy niedoborze żelaza. Obniżona wartość hemoglobiny jest również wynikiem krwotoków, stanów zapalnych jelit.
Hemoglobina (gr. αἷμα haîma "krew", łac. globus "kula"), oznaczana też skrótami Hb lub HGB – czerwony barwnik krwi, białko zawarte w erytrocytach, którego zasadniczą funkcją jest transportowanie tlenu – przyłączanie go w płucach i uwalnianie w tkankach.
Ciągłe zmęczenie i osłabienie
Niski poziom hemoglobiny daje czytelnie o sobie znać. Bardzo szybko się męczymy, jesteśmy osłabieni. Wejście po kilku schodach jest tak wyczerpujące jak wejście na 10 piętro. Mamy słabe paznokcie, włosy wypadają. Osoby z niska hemoglobina potrzebują o wiele więcej snu ze względu na uczucie znużenia jakie odczuwają.
Problemy z sercem
Pierwszym sygnałem alarmowym u osób z niską hemoglobiną jest przyspieszone bicie serca co wywołuje u wielu osób lęk i wtedy mkną do lekarza. Jak się okazuje w przypadku niskiej hemoglobiny takie przyspieszone bicie serca zwane tachykardią jest objawem dość powszechnym i ustępuje przy wyrównaniu poziomu hemoglobiny.
Trzeba działać
Poziom hemoglobiny sam do góry nie pójdzie, trzeba zakasać rękawy i brać się ostro do roboty, bo to nie katar i nie minie samoistnie.
Burak tak, ale specjalny
O ile buraki poleca się w przypadku niskiego poziomu żelaza, niskiej hemoglobiny to dla uzyskania efektu musielibyśmy ich spożywać naprawdę długo i w dużych ilościach, a przecież trzeba jeszcze zmieścić inne składniki pokarmowe w brzuchu. Dlatego w formie skoncentrowanej poddany liofilizacji i micelizacji ze zwykłego zdrowego warzywa staje się niesamowicie odżywczą i energetyczną bombą. W jaki sposób? Wyjaśniamy.
Ile buraka w buraku?
Liofilizacja to bardzo zaawansowany proces produkcji, który polega na zamrożeniu produktów żywieniowych do temperatury około -40°C, co sprawia, że zostają zlikwidowane bakterie chorobotwórcze i pleśń. Zostają zatrzymane także procesy fermentacyjne. Następnie zamrożone produkty umieszczane są w próżni (0.001hPa) i w sposób kontrolowany podgrzewane i suszone w celu sublimacji wody. Dzięki temu lód przechodzi bezpośrednio w parę wodną z pominięciem stanu ciekłego. Wraz z parą wodną usuwane są wszelkie zanieczyszczenia. Wytworzone produkty zachowują swoje najcenniejsze składniki takie jakie jak witaminy, białka, składniki mineralne. Mają one postać sypką, co ułatwia ich przechowywanie i transport. Po zetknięciu z wodą odzyskują swoje właściwości (zapach, smak, i kolor), zachowując strukturę komórkową.
Skąd pomysł?
Liofilizacja została opracowana w Stanach Zjednoczonych już w latach 50-tych XX wieku na zlecenie rządu, dążącego do wyprodukowania lekkich wagowo i bogatych we wszystkie składniki odżywcze racji żywnościowych dla astronautów i wojska. Współcześnie liofilizacja jest wykorzystywana przez zaawansowane technologicznie firmy komercyjne w celu produkcji specjalistycznych produktów żywnościowych przeznaczonych dla szerokiej grupy odbiorców od sportowców, przez kobiety w ciąży, małe dzieci, które stronią od warzyw i owoców po osoby z problemami zdrowotnymi. Doskonale służą zdrowiu i odżywieniu organizmu. Produkty spożywcze poddane procesowi liofilizacji zachowują swoje pierwotne właściwości i wartości takie jak enzymy, aminokwasy, witaminy oraz minerały.
Micelizacja
Micelizacja to proces polegający na rozdrobnieniu substancji rozpuszczalnych jedynie w tłuszczach do postaci łatwo przyswajalnej przez środowisko wodne organizmu. Dzięki temu organizm może wykorzystać odżywcze właściwości danej substancji. Jako że system transportu substancji w ciele "opiera się na wodzie", przyswajanie substancji rozpuszczalnych w tłuszczach jest utrudnione Organizm z pomocą kwasu żółciowego i innych substancji trawiennych, buduje tzw. micele do których dołączane są substancje rozpuszczalne w tłuszczach w celu ich wchłonięcia.
Po chemioterapii, w chorobach
Beta Cruenta polecana jest przede wszystkim osobom z anemią, z niedoborem żelaza i witaminy B12, osłabionym. Wpływa na przyrost czerwonych krwinek zatem zapobiega niedokrwistości. Ten niesamowity napój powinien zagościć u osób po chemioterapii, po przebytych chorobach, ale również u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Pełen luz
Beta cruenta polecana jest również cierpiącym na nerwice wegetatywne i depresję, zmniejsza napięcie nerwowe, reakcje stresowe. Przywraca spokojny sen.
Na zaburzenia trawienia i zaparcia
Zarówno dorośli jak i dzieci cierpią na zaparcia. Ze względu na zawartość błonnika Beta cruenta reguluje pracę przewodu pokarmowego a zawarte w nim pektyny hamują procesy gnilne jelit.
Pij na drętwienie kończyn przy żylakach, hemoroidach i po wysiłku
Beta cruenta to nieoceniony po intensywnym wysiłku, przeciwdziała powstawaniu zakwasów. Również powinny go pić osoby, którym doskwiera drętwienie kończyn. Przywraca sprężystość ścian naczyń krwionośnych, rozszerza je normalizując ciśnienie krwi, pomaga regulować poziom cholesterolu i cukru we krwi. Pomaga udrożnić żyły, zapobiega powstawaniu zakrzepów i żylaków, wzmacnia naczynia włosowate.

Beta cruenta
beta cruenta niski poziom zelaza niska hemoglobina chemioterapia oslabienie zmeczenie niedokrwistosc

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 88 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 46 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]