Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 455

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️NAC - naturalny producent glutationu

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

beta cruenta niska hemoglobina niski poziom zelaza oslabienie zmeczenie anemia nowotwory chemioterapia

Niska hemoglobina

Jak podnieść hemoglobinę w 2 tygodnie bez leków a przy tym zdrowo?
W większości przypadków niski poziom hemoglobiny odnotowuje się przy niedoborze żelaza. Obniżona wartość hemoglobiny jest również wynikiem krwotoków, stanów zapalnych jelit.
Hemoglobina (gr. αἷμα haîma "krew", łac. globus "kula"), oznaczana też skrótami Hb lub HGB – czerwony barwnik krwi, białko zawarte w erytrocytach, którego zasadniczą funkcją jest transportowanie tlenu – przyłączanie go w płucach i uwalnianie w tkankach.
Ciągłe zmęczenie i osłabienie
Niski poziom hemoglobiny daje czytelnie o sobie znać. Bardzo szybko się męczymy, jesteśmy osłabieni. Wejście po kilku schodach jest tak wyczerpujące jak wejście na 10 piętro. Mamy słabe paznokcie, włosy wypadają. Osoby z niska hemoglobina potrzebują o wiele więcej snu ze względu na uczucie znużenia jakie odczuwają.
Problemy z sercem
Pierwszym sygnałem alarmowym u osób z niską hemoglobiną jest przyspieszone bicie serca co wywołuje u wielu osób lęk i wtedy mkną do lekarza. Jak się okazuje w przypadku niskiej hemoglobiny takie przyspieszone bicie serca zwane tachykardią jest objawem dość powszechnym i ustępuje przy wyrównaniu poziomu hemoglobiny.
Trzeba działać
Poziom hemoglobiny sam do góry nie pójdzie, trzeba zakasać rękawy i brać się ostro do roboty, bo to nie katar i nie minie samoistnie.
Burak tak, ale specjalny
O ile buraki poleca się w przypadku niskiego poziomu żelaza, niskiej hemoglobiny to dla uzyskania efektu musielibyśmy ich spożywać naprawdę długo i w dużych ilościach, a przecież trzeba jeszcze zmieścić inne składniki pokarmowe w brzuchu. Dlatego w formie skoncentrowanej poddany liofilizacji i micelizacji ze zwykłego zdrowego warzywa staje się niesamowicie odżywczą i energetyczną bombą. W jaki sposób? Wyjaśniamy.
Ile buraka w buraku?
Liofilizacja to bardzo zaawansowany proces produkcji, który polega na zamrożeniu produktów żywieniowych do temperatury około -40°C, co sprawia, że zostają zlikwidowane bakterie chorobotwórcze i pleśń. Zostają zatrzymane także procesy fermentacyjne. Następnie zamrożone produkty umieszczane są w próżni (0.001hPa) i w sposób kontrolowany podgrzewane i suszone w celu sublimacji wody. Dzięki temu lód przechodzi bezpośrednio w parę wodną z pominięciem stanu ciekłego. Wraz z parą wodną usuwane są wszelkie zanieczyszczenia. Wytworzone produkty zachowują swoje najcenniejsze składniki takie jakie jak witaminy, białka, składniki mineralne. Mają one postać sypką, co ułatwia ich przechowywanie i transport. Po zetknięciu z wodą odzyskują swoje właściwości (zapach, smak, i kolor), zachowując strukturę komórkową.
Skąd pomysł?
Liofilizacja została opracowana w Stanach Zjednoczonych już w latach 50-tych XX wieku na zlecenie rządu, dążącego do wyprodukowania lekkich wagowo i bogatych we wszystkie składniki odżywcze racji żywnościowych dla astronautów i wojska. Współcześnie liofilizacja jest wykorzystywana przez zaawansowane technologicznie firmy komercyjne w celu produkcji specjalistycznych produktów żywnościowych przeznaczonych dla szerokiej grupy odbiorców od sportowców, przez kobiety w ciąży, małe dzieci, które stronią od warzyw i owoców po osoby z problemami zdrowotnymi. Doskonale służą zdrowiu i odżywieniu organizmu. Produkty spożywcze poddane procesowi liofilizacji zachowują swoje pierwotne właściwości i wartości takie jak enzymy, aminokwasy, witaminy oraz minerały.
Micelizacja
Micelizacja to proces polegający na rozdrobnieniu substancji rozpuszczalnych jedynie w tłuszczach do postaci łatwo przyswajalnej przez środowisko wodne organizmu. Dzięki temu organizm może wykorzystać odżywcze właściwości danej substancji. Jako że system transportu substancji w ciele "opiera się na wodzie", przyswajanie substancji rozpuszczalnych w tłuszczach jest utrudnione Organizm z pomocą kwasu żółciowego i innych substancji trawiennych, buduje tzw. micele do których dołączane są substancje rozpuszczalne w tłuszczach w celu ich wchłonięcia.
Po chemioterapii, w chorobach
Beta Cruenta polecana jest przede wszystkim osobom z anemią, z niedoborem żelaza i witaminy B12, osłabionym. Wpływa na przyrost czerwonych krwinek zatem zapobiega niedokrwistości. Ten niesamowity napój powinien zagościć u osób po chemioterapii, po przebytych chorobach, ale również u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Pełen luz
Beta cruenta polecana jest również cierpiącym na nerwice wegetatywne i depresję, zmniejsza napięcie nerwowe, reakcje stresowe. Przywraca spokojny sen.
Na zaburzenia trawienia i zaparcia
Zarówno dorośli jak i dzieci cierpią na zaparcia. Ze względu na zawartość błonnika Beta cruenta reguluje pracę przewodu pokarmowego a zawarte w nim pektyny hamują procesy gnilne jelit.
Pij na drętwienie kończyn przy żylakach, hemoroidach i po wysiłku
Beta cruenta to nieoceniony po intensywnym wysiłku, przeciwdziała powstawaniu zakwasów. Również powinny go pić osoby, którym doskwiera drętwienie kończyn. Przywraca sprężystość ścian naczyń krwionośnych, rozszerza je normalizując ciśnienie krwi, pomaga regulować poziom cholesterolu i cukru we krwi. Pomaga udrożnić żyły, zapobiega powstawaniu zakrzepów i żylaków, wzmacnia naczynia włosowate.

Beta cruenta
beta cruenta niski poziom zelaza niska hemoglobina chemioterapia oslabienie zmeczenie niedokrwistosc

atak korznkow rwa kulszowa witamina b12 regeneracja zakonczen nerwowych


Oj bolą korzonki


Zapalenie korzonków nerwowych jest powszechnie określana jako atak korzonków, atak rwy kulszowej.
To częsta i bardzo bolesna przypadłość, które atakuje wiele osób w różnym wieku.
Do przyczyn “ataku” należą najczęściej: podnoszenie czegoś ciężkiego, zwyrodnienia kręgosłupa, zakażenia bakteryjne i wirusowe (w tym przewianie, przeziębienie)
Dni wyjęte z życiorysu
Atak korzonków to bardzo silny ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa często promieniujący do nóg bądź jednej kończyny, uniemożliwiając poruszanie się. Podczas ataku wiele osób nie jest w stanie samodzielnie dotrzeć nawet do toalety. Jak sobie pomóc w domowych warunkach z tą dolegliwością?
Kojąca kąpiel
Ciepła kąpiel w soli epsom (500 g - 700 g na kąpiel) przyniesie nie tylko rozluźnienie całego ciała, ale przede wszystkim napiętych mięśni w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Rozluźnienie napiętych mięśni zmniejsza również odczuwanie bólu.

Sól epsom
sol epsom zapalenie korzonkow rozluznienie magnez rwa kulszowa korzonki  zapalenie korzonkow


Łykaj magnez
W przypadku ataku rwy warto przyjąć większą dawkę magnezu. Najlepiej by był to magnez w formie organicznej w postaci mleczanu, jabłczanu i cytrynianu magnezu łącznie. Są to najlepiej przyswajalne formy magnezu. Jest ona również wskazana dla osób, które źle znoszą przyjmowanie pojedynczej formy w postaci cytrynianu magnezu czy też taurynianu magnezu. Te pojedyncze formy u wielu osób wywołują dolegliwości ze strony jelit takie jak: skurcze, bóle jelit, biegunkę.

Magnez (cytrynian, jabłczan, mleczan magnezu)
magnez rozluznienie rwa kulszowa korzonki zapalenie korzonkow

B12 - jest niezbędna
Przy skłonnościach do ataku rwy kulszowej na stale powinna zagościć suplementacja witaminy B12.
W przypadku skłonności do ataku korzonków czyli zapalenia korzonków nerwowych witamina B12 wpływa na regenerację zakończeń nerwowych. Mowa oczywiście o witaminie B12 w formie metylowanej z dodatkiem witaminy B9 w formie do ssania. Witamina B12 najlepiej się przyswaja poprzez śluzówkę jamy ustnej. W trakcie ataku dobrze jest przyjąć większą dawkę witaminy B12 a w okresie remisji dawkę rekomendowaną.

B12 forma metylowana do ssania
b12 metylowana zapalenie korzonkow rwa kulszowa regeneracja zakonzen nerwowych

Działamy przeciwzapalnie
Atak korzonków to silny stan zapalny w naszym organizmie. Warto przyjmować witaminę i kurkuminę. Witaminę C dobrze jest przyjmować na dzień co dwie godziny w ilości ok 1-2 g. Kurkumina oprócz działanie przeciwzapalnego ma również lekkie działanie przeciwbólowe. Podczas ataku w pierwszy dzień kurkuminę można spożyć max. do 8 g dziennie.

Curcumin Complex
curcumina stan zapalny bol zapalenie korzonkow rwa kulszowa

Witamina C
witamian c rwa kulszowa stan zapalny zapalenie korzonkow

probiotyk leczenie skory tradzikowej tradzik wypryski

Probiotyki przyjmujemy doustnie w celu uzupełnienia flory bakteryjnej jelit w pożyteczne i korzystne dla naszego zdrowia bakterie. Probiotyki powinny stanowić podstawę naszej codziennej diety a nie tylko w okresie zachorowań, biegunek czy po przyjmowaniu antybiotyków.
Co na skórze mieszka?
Nasze ciało zamieszkują bakterie te dobre i te po ciemnej strony mocy. Zarówno wewnątrz naszego ciała jak i na zewnątrz.
Do najważniejszych bakterii zasiedlających powierzchnię ludzkiej skóry należą głównie dwa gatunki bakterii: Staphylococcus epidermidis i Propionibacterium acnes. Staphylococcus epidermidis jest najczęściej izolowaną bakterią występującą na nabłonku ludzkiej skóry oraz na błonach śluzowych.
4 kg problemu
Skóra jest największym narządem ludzkiego ciała- jej powierzchnia wynosi około 2 m2 u dorosłego człowieka, natomiast waga to około 4 kg. Narząd ten pełni szereg istotnych funkcji dla organizmu, a przede wszystkim jest barierą, która chroni przed przedostaniem się szkodliwych patogenów. Ochrania również narządy wewnętrzne i tkanki przed uciskiem, czy urazem. Ponadto bierze udział w termoregulacji i przekazywaniu bodźców sensorycznych.
Analogia jelitowa
Każdy z nas wie, że dla zachowania zdrowia lub leczenia wielu chorób należy zażywać probiotyki. W zależności od potrzeb organizmu lub problemu będą to różne szczepy bakterii i o zróżnicowanej liczbie. Wiemy również, że wszystko co wpływa na zmniejszenie pożytecznych i niezbędnych nam bakterii wymaga ich uzupełnienia. Nie inaczej jest w przypadku naszej skóry, która również wymaga takiej probiotycznej pielęgnacji.
Skóra problemowa to nie blat kuchenny
Powszechnie panuje trend, aby skórę dotkniętą trądzikiem, wypryskami, z nadmiernym wydzielającym się sebum, “traktować” środkami antybakteryjnymi, stosować kremy, płyny i mydła. Ze skóry usuwane są wszystkie bakterie zarówno te wrogie nam jak również te pożyteczne. Taka “jałowa” skóra to pyszny kąsek dla drobnoustrojów, które zwiększają ryzyko infekcji, zwiększają stan zapalny skóry i nasilenie objawów.
Jakie bakterie probiotyczne są przyjazne naszej skórze?
Probiotyki wzmacniają funkcję barierową komórek skóry i sprawiają, że mikrobiom jest bardziej odporny na infekcje w ciągu dnia. Nasza skóra potrzebuje probiotyku z gatunku - Lactobacillus Bulgaricus, który pobudza skórę do wydalania nagromadzonych toksyn, pomaga w utrzymaniu niskiego poziomu PH, hamuje rozwój szkodliwych bakterii.
Nadużycia powszechne dla przypomnienia
Współcześnie nadużywamy środków antybakteryjnych do mycia rąk i ciała. Są sytuacje kiedy należy użyć środka dezynfekującego, ale nie traktujmy to jako środka do częstego mycia. Niszczymy w ten sposób całą barierę lipidową, ochronna naskórka, która ma nas chronić przed drobnoustrojami.

3 kroki probiotycznej pielegnacji

Pielęgnacja skóry problemowej powinna skladać się ze środka myjącego jak również odpowiedniego kremu i preparatu.

Środek myjący ma zapewnić delikatne, głębokie oczyszczenie. Poprawić oddychanie skóry umożliwiając dostęp do większej ilości tlenu niezbędnego do gojenia. Usuwać wydzieliny i brud, które mogą tworzyć warunki do powstawania wyprysków, zaskórników. Zachować równowagę mikrobiomu.

Probiotyczny żel do mycia
probiotyczny zel do mycia wypryski tradzik zaskorniki

Krem do skóry problemowej musi mieć działanie nawilżające bowiem nadmierne wysuszenie skóry prowadzi do zaburzenia wydzielania sebum. Najprościej ujmując skóra nadmiernie wysuszona poprzez różne środki "broni się" i produkuje więcej sebum. Krem musi mieć także działanie przeciwzapalne i zmniejszające pory oraz składniki pelegnujące i ochronne czyli bakterie probiotyczne.

Balansujący -probiotyczny krem do twarzy
probiotyk leczenie tradziku wypryski krem balansujacy probiotyczny

Preparat o działaniu kryjąco korygującym powienien znaleźć się również w codziennej pielegnacji. Przede wszystkim preparat musi opierać się o składniki gojące, przeciwzapalne, zmniejszające zaczerwienie oraz przeciwdziałające powstawaniu blizn.

Preparat korygująco kryjący
korektor do twarzy wypryski  korygowanie tradzik  probiotyki


Cena paliwa dobija i zniechęca do częstych (albo w ogóle) podróży nad morze w celu uzupełnienia jodu. Dlatego tańszą i zdrowszą alternatywą jest dbałość o prawidłowy poziom i uzupełnianie jodu suplementacją oraz dietą.

Jod w celu uzupełnienia niedoboru
jod jodek potasu niedobor uzupenienie zdrowa tarczyca

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 88 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 46 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]