Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 453

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Maść z CBD - na stany zapalne skóry

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

probiotyk leczenie skory tradzikowej tradzik wypryski

Probiotyki przyjmujemy doustnie w celu uzupełnienia flory bakteryjnej jelit w pożyteczne i korzystne dla naszego zdrowia bakterie. Probiotyki powinny stanowić podstawę naszej codziennej diety a nie tylko w okresie zachorowań, biegunek czy po przyjmowaniu antybiotyków.
Co na skórze mieszka?
Nasze ciało zamieszkują bakterie te dobre i te po ciemnej strony mocy. Zarówno wewnątrz naszego ciała jak i na zewnątrz.
Do najważniejszych bakterii zasiedlających powierzchnię ludzkiej skóry należą głównie dwa gatunki bakterii: Staphylococcus epidermidis i Propionibacterium acnes. Staphylococcus epidermidis jest najczęściej izolowaną bakterią występującą na nabłonku ludzkiej skóry oraz na błonach śluzowych.
4 kg problemu
Skóra jest największym narządem ludzkiego ciała- jej powierzchnia wynosi około 2 m2 u dorosłego człowieka, natomiast waga to około 4 kg. Narząd ten pełni szereg istotnych funkcji dla organizmu, a przede wszystkim jest barierą, która chroni przed przedostaniem się szkodliwych patogenów. Ochrania również narządy wewnętrzne i tkanki przed uciskiem, czy urazem. Ponadto bierze udział w termoregulacji i przekazywaniu bodźców sensorycznych.
Analogia jelitowa
Każdy z nas wie, że dla zachowania zdrowia lub leczenia wielu chorób należy zażywać probiotyki. W zależności od potrzeb organizmu lub problemu będą to różne szczepy bakterii i o zróżnicowanej liczbie. Wiemy również, że wszystko co wpływa na zmniejszenie pożytecznych i niezbędnych nam bakterii wymaga ich uzupełnienia. Nie inaczej jest w przypadku naszej skóry, która również wymaga takiej probiotycznej pielęgnacji.
Skóra problemowa to nie blat kuchenny
Powszechnie panuje trend, aby skórę dotkniętą trądzikiem, wypryskami, z nadmiernym wydzielającym się sebum, “traktować” środkami antybakteryjnymi, stosować kremy, płyny i mydła. Ze skóry usuwane są wszystkie bakterie zarówno te wrogie nam jak również te pożyteczne. Taka “jałowa” skóra to pyszny kąsek dla drobnoustrojów, które zwiększają ryzyko infekcji, zwiększają stan zapalny skóry i nasilenie objawów.
Jakie bakterie probiotyczne są przyjazne naszej skórze?
Probiotyki wzmacniają funkcję barierową komórek skóry i sprawiają, że mikrobiom jest bardziej odporny na infekcje w ciągu dnia. Nasza skóra potrzebuje probiotyku z gatunku - Lactobacillus Bulgaricus, który pobudza skórę do wydalania nagromadzonych toksyn, pomaga w utrzymaniu niskiego poziomu PH, hamuje rozwój szkodliwych bakterii.
Nadużycia powszechne dla przypomnienia
Współcześnie nadużywamy środków antybakteryjnych do mycia rąk i ciała. Są sytuacje kiedy należy użyć środka dezynfekującego, ale nie traktujmy to jako środka do częstego mycia. Niszczymy w ten sposób całą barierę lipidową, ochronna naskórka, która ma nas chronić przed drobnoustrojami.

3 kroki probiotycznej pielegnacji

Pielęgnacja skóry problemowej powinna skladać się ze środka myjącego jak również odpowiedniego kremu i preparatu.

Środek myjący ma zapewnić delikatne, głębokie oczyszczenie. Poprawić oddychanie skóry umożliwiając dostęp do większej ilości tlenu niezbędnego do gojenia. Usuwać wydzieliny i brud, które mogą tworzyć warunki do powstawania wyprysków, zaskórników. Zachować równowagę mikrobiomu.

Probiotyczny żel do mycia
probiotyczny zel do mycia wypryski tradzik zaskorniki

Krem do skóry problemowej musi mieć działanie nawilżające bowiem nadmierne wysuszenie skóry prowadzi do zaburzenia wydzielania sebum. Najprościej ujmując skóra nadmiernie wysuszona poprzez różne środki "broni się" i produkuje więcej sebum. Krem musi mieć także działanie przeciwzapalne i zmniejszające pory oraz składniki pelegnujące i ochronne czyli bakterie probiotyczne.

Balansujący -probiotyczny krem do twarzy
probiotyk leczenie tradziku wypryski krem balansujacy probiotyczny

Preparat o działaniu kryjąco korygującym powienien znaleźć się również w codziennej pielegnacji. Przede wszystkim preparat musi opierać się o składniki gojące, przeciwzapalne, zmniejszające zaczerwienie oraz przeciwdziałające powstawaniu blizn.

Preparat korygująco kryjący
korektor do twarzy wypryski  korygowanie tradzik  probiotyki


Cena paliwa dobija i zniechęca do częstych (albo w ogóle) podróży nad morze w celu uzupełnienia jodu. Dlatego tańszą i zdrowszą alternatywą jest dbałość o prawidłowy poziom i uzupełnianie jodu suplementacją oraz dietą.

Jod w celu uzupełnienia niedoboru
jod jodek potasu niedobor uzupenienie zdrowa tarczyca

Świat bez kobiet by nie istniał i choć Panowie często na nas narzekają to raz do roku prawie każdy mężczyzna wręcza prezent zarówno w domu jak i Paniom w pracy.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim dziewczynkom, kobietkom życzymy zdrowia. Drogie Panie nie przejmujmy się kilkoma kilogramami więcej czy kilkoma zmarszczkami one wcale nie mają tak naprawdę znaczenia liczy się uśmiech i dobre samopoczucie a kochający i rozsądni mężczyźni wcale nie zwracają na to uwagi.

Różni nas nie tylko płeć
Oprócz wielu różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami należy zaliczyć tendencję do występowania chorób. Szczególną uwagę należy poświęcić żylakom, które oprócz estetycznego problemu stanowią zagrożenie dla życia i powodują wiele dolegliwości. Jest to związane z wieloma czynnikami m. in.: ciąża, zaburzenia hormonalne, wzrost, waga, styl życia i tryb pracy.
Najczęściej wybierane okazują się niewystarczające
Do walki z żylakami oprócz witaminy C z bioflawonoidami, wielu witamin tj. wit. D, K2 i minerałów takich jak magnez, potas oraz kwasów omega należy włączyć ekstrakty roślinne o działaniu przeciwzapalnym.
Dlaczego?
Pojawiające się obrzęki, ból, pieczenie, swędzenie, ból czy uczucie ciężkości, ciasnej skóry to efekt stanu zapalnego w naszym organizmie. Najbardziej naoczny przykład to obrzęki i bóle wokół kostek (stawu skokowego) które nieodpowiednio dokrwione mogą po prostu boleć i puchnąć.
Dla kobiet żółte kwiatki, ale w innej postaci
Kurkuma pochodzi z kłącza ostryżu długiego, rośliny należącej do gatunku imbirowatych.
Ze względu na intensywną żółtą barwę wykorzystywana jest w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i tekstylnym. W Europie nazywano ją szafranem indyjskim. Stosowana jest od czasów starożytnych zarówno w medycynie ludowej jak również jako przyprawa.
Żółta siła
Zawarta w kurkumie kurkumina ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające, dlatego choć najczęściej polecana jest osobom z zaburzeniami trawienia, z chorobami stawów, w profilaktyce chorób przeciwnowotworowych. Powinna znaleźć się w apteczce osób z chorobami serca i “słabym krążeniem”.
Kurkumina w związku daje więcej
Kurkumina w połączeniu z piperyną daje zdecydowanie lepsze efekty. Najprościej ujmująć dzięki piperynie kurkumina jest lepiej wykorzystywana przez nasz organizm, zwiększa się jej biodostępność.
Piperyna (owoc piper nigrum) działanie:
Oczyszcza wątrobę i wspomaga jej funkcjonowanie dzięki temu poprawia krążenie krwi na poziomie naczyń włosowatych i cienkich naczyń krwionośnych, wspiera trawienie i ułatwia wchłanianie składników odżywczych, udrożnia drogi oddechowe, wspiera układ nerwowy, układ rozrodczy. Ma również działanie przeciwpasożytnicze i przeciwdrobnoustrojowe.
Elastyczność skóry - niezwykle ważna
W przypadku żylaków jak również tendencji do ich powstawania czy profilaktyki niezwykle ważna jest dbałość o nawilżenie naszej skóry. Stosowanie kosmetyków o działaniu nawilżającym i natłuszczającym zwiększa elastyczność skóry, przeciwdziała jej podatności na uszkodzenia, zmniejsza kruchość naczyń. Smarując skórę delikatnie ją masujemy wspomagając krążenie krwi. Najlepiej czynność tę wykonywać ruchami kulistymi.

Kurkuminę z piperyną ekstrakt
kurkumina zylaki krazenie trawienie choroby stawow przeciwzapanie

krzem afty owrzodzenia osteoporoza alergie rany tradzik luszczyca

Czasami długo szukamy rozwiązań na dolegliwości, korzystamy z wielu porad i próbujemy wielu środków a efektów brak. Okazuje się, że przyczyną wielu stanów zapalnych w naszym organizmie jest niedobór krzemu.
Jesteśmy częścią świata
Nasz świat składa się głównie z krzemu bowiem większość skał jest glinokrzemianami.
Związki krzemu w tym kwas krzemowy obecne są w wodach zdrojowych i termalnych.
Do najważniejszych związków krzemu należą krzemionka, kwasy krzemowe i ich sole, krzemiany oraz chlorosilany i alkoksysilany.
Ile i gdzie?
W organizmie człowieka występuje ok. 1-2 gram krzemu. Krzem należy do pierwiastków śladowych w organizmie i zajmuje trzecie miejsce z po żelazie i cynku. Dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu na krzem wynosi 200 mg. Okazuje się, że większość populacji ma niedobór krzemu w organizmie.
Krzem w ludzkim organizmie jest skoncentrowany m. in. w tarczycy, nadnerczach, aorcie, we włosach, paznokciach czy skórze. Krzem wchodzi w skład kompleksów glikozaminoglikanów z białkami, uczestnicząc w tworzeniu struktury tkanki łącznej.
Kobieto bądź skałą
Kwas ortokrzemowy odgrywa tak istotną rolę w profilaktyce osteoporozy. Sprzyja wbudowywaniu wapnia w strukturę kości. Ma to istotne znaczenie w zwiększeniu gęstości mineralnej kości.
Kwas ortokrzemowy ma istotne znaczenie w regeneracji kości i stawów po zwichnięciach czy złamaniach. Krzem wchodzi również w skład kolagenu dowodzi to jego istotną rolę w utrzymaniu zdrowych kości i stawów. Kolagen odgrywa również istotną rolę dla naszej skóry. Przeciwdziała występowaniu rozstępów, cellulitu czy zachowania jej jędrności.
Krzem zapobiega podrażnieniom i stanów zapalnych skóry. Stosowany jest w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Stosowany jest również w tzw. zajadach występujących w kącikach ust. Krzem również powinien być stosowany w przypadku zmian trądzikowych, łuszczycowych.
Krzem - niedobór
Niedobory krzemu w organizmie sprzyjają krwawieniom z nosa i dziąseł. Również występują stany zapalne spojówek, powiek. Suplementacja krzemem również jest istotna w profilaktyce i leczeniu paradontozy.
Niedobór krzemu w organizmie to również powstawanie kamieni nerkowych i żółciowych. Krzem również zapobiega odkładaniu się blaszek miażdżycowych w żyłach i uszczelnia naczynia krwionośne. Powinien być uzupełniany w codziennej diecie osób z żylakami, hemoroidami i miażdżycą.
Owrzodzenia i nadżerki
Krzem ze względu na działanie regenerujące powinien być stosowaniu w leczeniu owrzodzeń i nadżerek w jamie ustnej.W tym celu uwodnioną krzemionkę przykładamy w zmienione chorobowo miejsce. Krzem w formie uwodnionej krzemionki służy również regeneracji w układzie pokarmowym u osób z owrzodzeniami.
Występowanie krzemu
Choć krzem występuje w żywności roślinnej to obecnie ze względu na zastosowanie sztucznych nawozów jest go niewiele. Dostarczony w niewielkiej ilości z pożywieniem jest szybko wydalany wraz z moczem. Dlatego ważne jest dostarczanie krzemu w formie dobrze dla nas przyswajalnej w postaci uwodnionej krzemionki będącą formą żelu. Według badań naukowców krzem jest pierwiastkiem stanowiącym antidotum na toksyczne działanie glinu, redukującym jego biodostępność.
Odkrycie w służbie zdrowia
Wiele lat temu jeden z polskich profesorów opracował metodę produkcji uwodnionej krzemionki czyli kwasu ortokrzemowego. W tym kontekście badano również jego wpływ na organizm człowieka. Uwodniona krzemionka jest wykorzystywana zewnętrznie w wspomnianych już chorobach skóry jako kosmetyk o działaniu przeciwzmarszczkowym, regenerującym. Krzemionka będąca w formie żelu stosowana może być w stanach zapalnych paznokci.
Uśmiech krzemu
W przypadku jamy ustnej KWAS ORTOKRZEMOWY stosować jako pastę do zębów i do mycia protez dentystycznych. Przy stanach zapalnych niewielką porcję KWASU ORTOKRZEMOWEGO (łyżkę stołową) rozprowadzić językiem i pozostawić bez płukania.

Uwodniona krzemionka
krzem afty owrzodzenia osteoporoza alergie rany tradzik luszczyca

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 88 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 46 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]