Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 451

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Maść z CBD - na stany zapalne skóry

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

krzem afty owrzodzenia osteoporoza alergie rany tradzik luszczyca

Czasami długo szukamy rozwiązań na dolegliwości, korzystamy z wielu porad i próbujemy wielu środków a efektów brak. Okazuje się, że przyczyną wielu stanów zapalnych w naszym organizmie jest niedobór krzemu.
Jesteśmy częścią świata
Nasz świat składa się głównie z krzemu bowiem większość skał jest glinokrzemianami.
Związki krzemu w tym kwas krzemowy obecne są w wodach zdrojowych i termalnych.
Do najważniejszych związków krzemu należą krzemionka, kwasy krzemowe i ich sole, krzemiany oraz chlorosilany i alkoksysilany.
Ile i gdzie?
W organizmie człowieka występuje ok. 1-2 gram krzemu. Krzem należy do pierwiastków śladowych w organizmie i zajmuje trzecie miejsce z po żelazie i cynku. Dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu na krzem wynosi 200 mg. Okazuje się, że większość populacji ma niedobór krzemu w organizmie.
Krzem w ludzkim organizmie jest skoncentrowany m. in. w tarczycy, nadnerczach, aorcie, we włosach, paznokciach czy skórze. Krzem wchodzi w skład kompleksów glikozaminoglikanów z białkami, uczestnicząc w tworzeniu struktury tkanki łącznej.
Kobieto bądź skałą
Kwas ortokrzemowy odgrywa tak istotną rolę w profilaktyce osteoporozy. Sprzyja wbudowywaniu wapnia w strukturę kości. Ma to istotne znaczenie w zwiększeniu gęstości mineralnej kości.
Kwas ortokrzemowy ma istotne znaczenie w regeneracji kości i stawów po zwichnięciach czy złamaniach. Krzem wchodzi również w skład kolagenu dowodzi to jego istotną rolę w utrzymaniu zdrowych kości i stawów. Kolagen odgrywa również istotną rolę dla naszej skóry. Przeciwdziała występowaniu rozstępów, cellulitu czy zachowania jej jędrności.
Krzem zapobiega podrażnieniom i stanów zapalnych skóry. Stosowany jest w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Stosowany jest również w tzw. zajadach występujących w kącikach ust. Krzem również powinien być stosowany w przypadku zmian trądzikowych, łuszczycowych.
Krzem - niedobór
Niedobory krzemu w organizmie sprzyjają krwawieniom z nosa i dziąseł. Również występują stany zapalne spojówek, powiek. Suplementacja krzemem również jest istotna w profilaktyce i leczeniu paradontozy.
Niedobór krzemu w organizmie to również powstawanie kamieni nerkowych i żółciowych. Krzem również zapobiega odkładaniu się blaszek miażdżycowych w żyłach i uszczelnia naczynia krwionośne. Powinien być uzupełniany w codziennej diecie osób z żylakami, hemoroidami i miażdżycą.
Owrzodzenia i nadżerki
Krzem ze względu na działanie regenerujące powinien być stosowaniu w leczeniu owrzodzeń i nadżerek w jamie ustnej.W tym celu uwodnioną krzemionkę przykładamy w zmienione chorobowo miejsce. Krzem w formie uwodnionej krzemionki służy również regeneracji w układzie pokarmowym u osób z owrzodzeniami.
Występowanie krzemu
Choć krzem występuje w żywności roślinnej to obecnie ze względu na zastosowanie sztucznych nawozów jest go niewiele. Dostarczony w niewielkiej ilości z pożywieniem jest szybko wydalany wraz z moczem. Dlatego ważne jest dostarczanie krzemu w formie dobrze dla nas przyswajalnej w postaci uwodnionej krzemionki będącą formą żelu. Według badań naukowców krzem jest pierwiastkiem stanowiącym antidotum na toksyczne działanie glinu, redukującym jego biodostępność.
Odkrycie w służbie zdrowia
Wiele lat temu jeden z polskich profesorów opracował metodę produkcji uwodnionej krzemionki czyli kwasu ortokrzemowego. W tym kontekście badano również jego wpływ na organizm człowieka. Uwodniona krzemionka jest wykorzystywana zewnętrznie w wspomnianych już chorobach skóry jako kosmetyk o działaniu przeciwzmarszczkowym, regenerującym. Krzemionka będąca w formie żelu stosowana może być w stanach zapalnych paznokci.
Uśmiech krzemu
W przypadku jamy ustnej KWAS ORTOKRZEMOWY stosować jako pastę do zębów i do mycia protez dentystycznych. Przy stanach zapalnych niewielką porcję KWASU ORTOKRZEMOWEGO (łyżkę stołową) rozprowadzić językiem i pozostawić bez płukania.

Uwodniona krzemionka
krzem afty owrzodzenia osteoporoza alergie rany tradzik luszczyca

kwaity kasztanowca tradzik zylaki hemoroidy pekajace naczynka

Covid-19 niszczy skórę
Brzmi to dość mało wiarygodnie, nie mówimy jednak o przenoszeniu infekcji czy zakażeniu a o wpływie noszenia maseczek, które są z nami od dwóch lat.
Zwykła obserwacja i mnóstwo wniosków
Konieczność noszenia maseczek spowodował, że większość z nas “mało higienicznie” się z nimi obchodzi. Zakładamy wielokrotnie maseczkę “jednorazową czy też tekstylną bez codziennego jej prania, po zdjęciu ląduje gdzieś w torbie czy na siedzeniu w samochodzie. Maseczka to skupisko brudu i bakterii w tym makijażu.
Atak pryszczy
Szczególną uwagę do higieny noszenia maseczek powinny zwrócić osoby ze skłonnością do trądziku, wyprysków, uszkodzeń skóry, łuszczącej się skóry. Taka nazwijmy to “niehigieniczna” maseczka to skupisko bakterii, które przenosimy na skórę, które powoduje ich namnażanie a w konsekwencji do rozwoju i zaostrzenia zmian trądzikowych.
Wilgotne środowisko i pękające naczynka
Maseczka na twarzy w wyniku naszego oddychania robi się wilgotna zwłaszcza, że nie każdy z nas dobrze radzi sobie z oddychaniem przez nos. W maseczkach rozmawiamy, więc nie da się uniknąć ich zawilgocenia. Osoby ze skłonnością do pękających naczynek powinny szczególnie uważać i dbać o skórę. W niskich temperaturach kiedy wychodzimy na dwór po zdjęciu maseczek taka wilgotna skóra jest narażona na dodatkowe “pękanie” naczynek. Zima, wiatr czy ostre słońce również nie służy takim problemom.
Drzewo z historią
Kasztanowiec zwyczajny Aesculus hippocastanum L. zaliczany jest do rodziny Hippocastanaceae, czyli kasztanowcowatych. Do celów leczniczych wykorzystuje się nasiona, korę, liście oraz gałązki kasztanowca.
W Polsce kasztanowiec pojawił się za panowania Stefana Batorego, który nakazał swojemu włoskiemu ogrodnikowi posadzić kasztany w ogrodzie.
Kasztanowiec osiąga wysokość do 30 m. Występuje kilka odmian i form kasztanowca zwyczajnego, różniącego się kolorem kwiatów (białe, żółte oraz czerwone) i kształtem liści. W lecznictwie jest stosowana odmiana o kwiatach białych
Drzewo maturzystów
Zwykło się mawiać, że czas matur jest wtedy kiedy zakwitną kasztany z pewnością zielarze powiedzą, że maj i czerwiec to czas kiedy liście kasztanowca bogate są w witaminę K i należy jest właśnie wtedy zbierać
Kwiaty są bogate w escynę oraz flawonoidy. To dzięki temu wyciągi, napary czy odwary z kasztanowca uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne, poprawiają krążenie mózgowe, obwodowe i wieńcowe. Hamują rozwój miażdżycy oraz zapobiega i działa wspomagająco w leczeniu hemoroidów.
Wyciągi z kwiatów kasztanowca wzmagają także diurezę czyli działają moczopędnie, regulują przemianę materii, wspomagają odtruwanie organizmu.
Stosuję doustnie to po co nas skórę?
Wyciągi z kwiatów kasztanowca stosowane w postaci toniku na skórę twarzy po uprzednim rozcieńczeniu wykazuje działanie przeciwzapalne co ma ogromne znaczenie w trudno gojących się ranach czy trądziku. Wyciąg z kwiatów kasztanowca działa uszczelniająco na naczynia oraz wzmacniająco dzięki temu zapobiega ich pękaniu. Usprawnia krążenie krwi w skórze.
Buzia i nóżki tego potrzebują
Przemywanie twarzy kasztanowym tonikiem nie tylko pozwoli zmniejszyć widoczność naczynek jak również wzmocni je zapobiegając ich pękaniu. Stosowany tonik w postaci okładów na nogi z problemem żylnym i widocznymi żylakami działa ściągająco na pęknięte naczynia zmniejszając również obrzęki.
Próba uczuleniowa
Przed zastosowaniem toniku kasztanowego na skórę wykonajmy próbę uczuleniową, zwłaszcza jeśli cierpimy na alergię czy też mamy bardzo wrażliwą skórę. Wypróbujmy również proporcje rozcieńczenia wyciągu np. 1:1 z wodą.

Dermesa wyciąg ze świeżych kwiatów kaszatanowca 250 ml
kwaity kasztanowca  tradzik zylaki hemoroidy pekajace naczynka trudno gojace sie rany

szumy uszne zaburzenia krazenia  przeciwutleniacze

Szum morza, leśnego potoku czy chociażby szum lasu wpływa na nas kojąco i uspokajająco. Dlatego te dźwięki wykorzystywane są w muzykoterapii zarówno w celach leczniczych ale także relaksacyjnych.

Nie taki szum chce słyszeć
Każdy z nas doświadcza szumów usznych w swoim życiu, wywołują chwilowy dyskomfort. Problem zaczyna się kiedy w naszym uchu pojawiają się szumy, piszczenie, dzwonienie dłużej niż 5 minut i kilkakrotnie w ciągu tygodnia lub stale. Jest to niezwykle frustrujące i wpływa na jakość życia.
Kogo dotyczy?
Problem z szumem usznym jak podają dane dane doświadcza ok 17 % Polaków. Jesteśmy starzejącym się społeczeństwem zatem statystyki te niestety będą rosnąć.
Czym są szumy uszne?
Uszy cały czas analizują i zbierają dźwięki, które pojawiają się w otoczeniu, przesyłają je do ośrodków słuchu w mózgu, który je też na bieżąco analizuje. Czasem jednak zdarza się, że słyszymy coś, czego nie ma. Nie chodzi o słyszenie głosów, ale o szum – szum, piszczenie, dzwonienie w uszach. Wszystkie te wrażenia powstają w wyniku nieprawidłowego odbioru impulsów przez ucho.
Dlaczego w uchu piszczy?
Szumy uszne mają wiele przyczyn należą do nich najczęściej :
niedobór witamin z grupy B i magnezu
zaburzenia krążenia
nadciśnienie
nadmierna ekspozycja na hałas. Narażeni są m.in. pracownicy budowy dróg, pracownicy obsługi płyt lotniskowych, barmani, muzycy
!!! słuchanie muzyki przez słuchawki douszne, mowa oczywiście o wielogodzinnym słuchaniu muzyki
narażenie na ostry nagły hałas,
otoskleroza
przebyte schorzenia laryngologiczne, np. zapalenie ucha środkowego,
głuchota starcza
toksyczne uszkodzenie nerwu słuchowego w wyniku stosowania niektórych leków,
palenie papierosów,
udar mózgu,
zaburzenia hormonalne
zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa,
zmiany zwyrodnieniowe w obrębie aparatu żucia
choroba Meniere’a objawiająca się gwałtownymi zawrotami głowy z szumem usznym, które po napadzie ustępują samoistnie.
Czy szumu należy się bać?
Pojawiające się wrażenia słuchowe mogą być objawem choroby. Najczęściej nie da się ich cofnąć, ale jest możliwe pogłębienie dolegliwości. Jeśli np. szumy są spowodowane zapaleniem ucha, to nieleczone może się rozprzestrzenić i spowodować utratę słuchu. Długotrwale utrzymujący się szum wpływa na psychikę powodując lęki, zaburzenia emocjonalne a nawet depresję.
Jak sobie pomóc?
Po wykluczeniu chorób czy uszkodzenia aparatu słuchowego w wielu przypadkach w walce z szumami okazują się pomocne zioła a dokładniej ekstrakty z ziół. Odpowiednio dobrane zioła na problemy uszne mają za zadanie wpłynąć na poprawę krążenia obwodowego, być źródłem przeciwutleniaczy i wspierać pracę układu sercowo - naczyniowego.
Co wybrać ?
Najbezpieczniej wybrać gotową mieszankę ekstraktów ziołowych dedykowanych problemom z szumem usznym. Zawierającą odpowiednią proporcję ziół takich jak:
Ginkgo biloba wspomaga krążenie obwodowe, przyczyniając się do dobrego słyszenia. Wpływa pozytywnie na funkcje umysłowe i równowagę nerwową.
Gryka zwyczajna wspiera pracę układu naczyniowego.
Głóg oddziałuje na pracę układu sercowo-naczyniowego.
Czarna borówka jest przeciwutleniaczem i wspiera mikrokrążenie.

Szumy uszne ekstrakty ziół w kaspułkach
szumy uszne zaburzenia krazenia przewutleniacze

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 88 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 46 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]