Logo Naturalna Medycyna

Biuletyn nr 45
Tego nie powie Ci lekarz.

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie w czterdziestym piątym numerze biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Nauczeni doświadczeniem przyjęliśmy podstawową zasadę:
Pomagamy tylko tym, którzy sami chcą sobie pomóc.

W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji.


Przekonaj jak działa ekstrakt soku z granatów.

Ekstrakt soku z granatów
Grawit

Grawit

Grawit - Ekstrakt soku z granatów pochodzących z plantacji bez sztucznych nawozów i pestycydów - to nowa nazwa popularnego kiedyś preparatu Biovit.


Znasz to?
Znam.
To przeczytaj jeszcze raz.

Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami, dawno, dawno temu w pięknym kraju, mającym dostęp do dwóch mórz, panował mądry i dobry Król. Łaskawy los sprawił, że TYLKO w jego krainie, rosło Drzewo Życia.

Co ja plotę?
Jakie dawno, dawno?
Dzisiaj!

Dalej plotę bajki?
Nie.
Jest król, są dwa morza, a konkretnie Morze Śródziemne i Atlantyk.
I jest Drzewo Życia.

Najstarsze okazy mają około 400 lat. Dorastają tylko do 10 metrów wysokości, ale za to korzenie sięgają nawet na głębokość 30 metrów. Po 50 latach od posadzenia rodzą pierwsze owoce, które są przysmakiem dla kóz. Oczywiście kozy jak to kozy - potrafią zjeść wszystko, więc czasami tak to wyglada.

Dzisiaj w wielu miejscach Drzewa Życia bronią przed kozami strażnicy, ponieważ to drzewo, jest Drzewem Życia dla Ludzi!

Drzewo arganowe zwane jest drzewem życia dostarcza bowiem surowca w postaci oleju arganowego, który jest nie tylko produktem żywnościowym, ale posiada własności lecznicze. Dostarcza bardzo twardego drewna, stąd określenie drzewo żelazne. Drewno jest wykorzystywane do wykonywania mebli oraz do dekorowania niektórych skrzyń wyrabianych w Essaouirai. Drewno i łupki orzechów są też wykorzystywane jako paliwo do gotowania. Wytłoczyny z orzechów służą jako pasza dla zwierząt. Tłoczeniem oleju arganowego, zgodnie z tradycją, zajmują się marokańskie kobiety.

OLEJ Z ARGANII nazywany jest przez autochtonów ardjan, marokańskie złoto lub migdał Berberów. Rozpoznaje się go po lekko wpadającym w czerwień pomarańczowym zabarwieniu i charakterystycznym, delikatnym orzechowym zapachu. Uzyskiwanie oleju jest bardzo pracochłonne i skomplikowane – do 1 l oleju potrzeba 30 kg nasion i 24 godziny pracy. Zbiory owoców w lipcu, sierpniu i we wrześniu są ciężkie, ze względu na panujące w tym okresie upały. Wielka ilość owoców spada na ziemię w momencie dojrzałości. Ziarna pochodzące z owocu arganowego są zbierane, suszone, następnie opiekane na wolnym ogniu, by w kamiennym młynie ręcznie rozbić ich twardą skorupę. Mus powstający po rozbiciu skorupy jest przy pomocy letniej wody mieszany na pastę, z której zostanie wyciśnięty olej.

SUROWIEC LECZNICZY
Na początku lat 90. Zoubida Charrouf, profesor chemii na Uniwersytecie Mohammeda V w Rabacie, zaciekawiona twierdzeniami przedstawicieli plemienia Amazighów o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych i odżywczych oleju arganowego, przeprowadziła jego badania chemiczne. Wyniki jej badań potwierdziły prawdziwość tradycyjnego przekazu: substancja zawiera ogromne ilości witaminy E oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, które obniżają poziom cholesterolu, wygładzają zmarszczki, leczą młodzieńczy trądzik i przyspieszają gojenie otarć naskórka.

Odkrycia prof. Charrouf na nowo rozbudziły zainteresowanie drzewem arganowym. Dzięki działaniom prof. Charrouf, powstały w Maroku spółdzielnie, zajmujące się produkcją oleju arganowego, zatrudniające kobiety. Zastąpiono tradycyjne metody ekstrakcji w pełni zmechanizowanym procesem, dzięki czemu udało się wydłużyć termin przydatności oleju do spożycia do 2 lat. Jeden z elementów procesu pozostał jednak niezmieniony. Kobiety nadal, jak przed wiekami, ręcznie miażdżą pestki.

Olej arganowy w kosmetyce.
Olej arganowy nawilża i ujędrnia skórę, działa rewitalizująco, przeciwdziała procesom starzenia się skóry, poprawia jej elastyczność i jędrność, wspomaga odnowę komórek. Chroni naskórek przed wysychaniem, wygładza, uspokaja podrażnioną skórę, działa przeciwzapalnie, łagodzi objawy trądziku, alergii.

Dzięki obecności witaminy E, doskonale chroni komórki organizmu przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Jest znakomitym olejkiem do opalania, ponieważ skutecznie chroni skórę przed działaniem promieni słonecznych, do stosowania po kąpieli słonecznej, gdyż łagodzi podrażnienia i poparzenia skóry.

Przeznaczony jest dla skóry wrażliwej, dojrzałej, alergicznej, trądzikowej i suchej, stosowany także przy chorobach skórnych. Regeneruje naskórek (także przy egzemie, bliznach).

Stymuluje proces oddychania wewnątrzkomórkowego, neutralizuje wolne rodniki, chroni tkankę łączną. Jest bardzo dobrym środkiem do masażu ciała.

Stosowanie oleju odbudowuje płaszcz hydrolipidowy i zwiększa zawartość składników odżywczych w skórze.

Olej arganowy znalazł zastosowanie w kremach pielęgnacyjnych na noc, w produktach przeznaczonych do pielęgnacji okolic oczu i ust, olejkach przeciwsłonecznych, maseczkach. Wykorzystywany jest w produkcji mydeł i szamponów, dodawany do lotionów po goleniu. Stosowany do domowej pielęgnacji.

Jako olej do masażu, nadaje skórze jędrność.

Blizny pooparzeniowe lub inne przybierają naturalny kolor i spłycają się. Można go stosować do wmasowywania w miejsca pokryte cellulitem, zabieg ten powoduje widoczną poprawę stanu skóry.

Wpływa wzmacniająco na włosy i paznokcie. W celu polepszenia kondycji włosów, należy wmasować go w skórę głowy i włosy, pozostawić na minimum pół godziny, następnie zmyć szamponem. Już po kilku zastosowaniach widoczny jest rezultat. Włosy są mocniejsze, grubsze i lśniące.

Wmasowany w ręce i w paznokcie naturalny olej arganowy nadaje skórze wilgotność i sprawia, że staje się delikatna. Paznokcie przestają się łamać i są twarde już po kilku zastosowaniach.

Olej nadaje się znakomicie do pielęgnacji ciał niemowląt, zabezpieczając je zwłaszcza przed odparzeniami.

dr n. farm. Bożena Kowalczyk - Śląski Uniwersytet Medyczny,
Katedra i Zakład Botaniki Farmaceutycznej i Zielarstwa w Sosnowcu
Źródło http://www.panacea.pl/articles.php?id=2908

Największym powodzeniem, ze względu na doskonałą jakość przy niskiej cenie, cieszy się kosmetyczny Olej arganowy w sprayu w opakowaniu 30 ml. >>>

lub Olej arganowy w sprayu 100 ml. >>>

Spożywczy olej arganowy ma wiele zastosowań w domu i w medycynie medycynie, ale to już inna bajka.

Kilka podstawowych informacji o Kraju gdzie panuje Światły Król - Tutaj >>>

Bogaty asortyment
marokańskich kosmetykówUlegliśmy modzie i prośbom naszych klientów.
Powiększyliśmy asortyment o ekstrakt z ziaren zielonej Odchudzającej Kawy.
Na kawę zapraszamy Tutaj >>>


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.

Tak naprawdę w biuletynie nie zajmujemy się tematem - Jak leczyć?
Nasz temat nr 1 to - Jak być Zdrowym bez leczenia.


Jeżeli masz znajomych zainteresowanych Naturalną Medycyną prześlij im adres naszych biuletynów
http://naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/biuletyny.html


Zapisać się na subskrypcję biuletynu można Tutaj >>>