Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 449

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Maść z CBD - na stany zapalne skóry

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

szumy uszne zaburzenia krazenia  przeciwutleniacze

Szum morza, leśnego potoku czy chociażby szum lasu wpływa na nas kojąco i uspokajająco. Dlatego te dźwięki wykorzystywane są w muzykoterapii zarówno w celach leczniczych ale także relaksacyjnych.

Nie taki szum chce słyszeć
Każdy z nas doświadcza szumów usznych w swoim życiu, wywołują chwilowy dyskomfort. Problem zaczyna się kiedy w naszym uchu pojawiają się szumy, piszczenie, dzwonienie dłużej niż 5 minut i kilkakrotnie w ciągu tygodnia lub stale. Jest to niezwykle frustrujące i wpływa na jakość życia.
Kogo dotyczy?
Problem z szumem usznym jak podają dane dane doświadcza ok 17 % Polaków. Jesteśmy starzejącym się społeczeństwem zatem statystyki te niestety będą rosnąć.
Czym są szumy uszne?
Uszy cały czas analizują i zbierają dźwięki, które pojawiają się w otoczeniu, przesyłają je do ośrodków słuchu w mózgu, który je też na bieżąco analizuje. Czasem jednak zdarza się, że słyszymy coś, czego nie ma. Nie chodzi o słyszenie głosów, ale o szum – szum, piszczenie, dzwonienie w uszach. Wszystkie te wrażenia powstają w wyniku nieprawidłowego odbioru impulsów przez ucho.
Dlaczego w uchu piszczy?
Szumy uszne mają wiele przyczyn należą do nich najczęściej :
niedobór witamin z grupy B i magnezu
zaburzenia krążenia
nadciśnienie
nadmierna ekspozycja na hałas. Narażeni są m.in. pracownicy budowy dróg, pracownicy obsługi płyt lotniskowych, barmani, muzycy
!!! słuchanie muzyki przez słuchawki douszne, mowa oczywiście o wielogodzinnym słuchaniu muzyki
narażenie na ostry nagły hałas,
otoskleroza
przebyte schorzenia laryngologiczne, np. zapalenie ucha środkowego,
głuchota starcza
toksyczne uszkodzenie nerwu słuchowego w wyniku stosowania niektórych leków,
palenie papierosów,
udar mózgu,
zaburzenia hormonalne
zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa,
zmiany zwyrodnieniowe w obrębie aparatu żucia
choroba Meniere’a objawiająca się gwałtownymi zawrotami głowy z szumem usznym, które po napadzie ustępują samoistnie.
Czy szumu należy się bać?
Pojawiające się wrażenia słuchowe mogą być objawem choroby. Najczęściej nie da się ich cofnąć, ale jest możliwe pogłębienie dolegliwości. Jeśli np. szumy są spowodowane zapaleniem ucha, to nieleczone może się rozprzestrzenić i spowodować utratę słuchu. Długotrwale utrzymujący się szum wpływa na psychikę powodując lęki, zaburzenia emocjonalne a nawet depresję.
Jak sobie pomóc?
Po wykluczeniu chorób czy uszkodzenia aparatu słuchowego w wielu przypadkach w walce z szumami okazują się pomocne zioła a dokładniej ekstrakty z ziół. Odpowiednio dobrane zioła na problemy uszne mają za zadanie wpłynąć na poprawę krążenia obwodowego, być źródłem przeciwutleniaczy i wspierać pracę układu sercowo - naczyniowego.
Co wybrać ?
Najbezpieczniej wybrać gotową mieszankę ekstraktów ziołowych dedykowanych problemom z szumem usznym. Zawierającą odpowiednią proporcję ziół takich jak:
Ginkgo biloba wspomaga krążenie obwodowe, przyczyniając się do dobrego słyszenia. Wpływa pozytywnie na funkcje umysłowe i równowagę nerwową.
Gryka zwyczajna wspiera pracę układu naczyniowego.
Głóg oddziałuje na pracę układu sercowo-naczyniowego.
Czarna borówka jest przeciwutleniaczem i wspiera mikrokrążenie.

Szumy uszne ekstrakty ziół w kaspułkach
szumy uszne zaburzenia krazenia przewutleniacze

zylaki owrzodzenia siniaki hemoroidy afty trudno gojace sie rany

Zakrzepica w ostatnich miesiącach jest popularnym tematem. Problemy żylne to nadal bagatelizowany temat z pewnością wymagają one badań i konkretnej diagnozy a przede wszystkim leczenia. Problem w tym, że nie jest łatwo “doprosić “ się o takie badania zwłaszcza teraz. Zazwyczaj reakcja następuje kiedy proces chorobowy jest zaawansowany lub nastąpiło znaczne pogorszenie samopoczucia lub zagrożenie życia. Problemy z układem krążenia nie zaczynają się od tak i niestety ot tak nie znikną.
Trochę bagatelizujemy sprawę choć nie mamy wpływu
Niestety współcześnie wielu z nas albo ma wielogodzinną pracę na stojąco albo przy biurku czy za kierownicą. Osoby z osłabionym układem krążenia są wysoce narażone na wystąpienie chorób układu krążenia. Oczywiście przyczyn takich zaburzeń jest zdecydowanie więcej: współistniejące choroby, wypadki, operacje, przyjmowane leki, niedożywienie, braki witamin, jednak trzeba powiedzieć o tym co najczęściej nas do tego predestynuje. Mówiąc o zakrzepicy w większości przypadków jest to choroba rozwojowa i jest konsekwencją zaburzeń układu krążenia.
Zakrzepica słów kilka
Wyróżnia się :
Zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych (łac. thrombophlebitis superficialis) – choroba żył znajdujących się nad powięzią, zlokalizowana najczęściej w obrębie kończyn dolnych, która polega na powstaniu zapalenia tych naczyń z różnego stopnia procesem zakrzepowym. Schorzenie to może dotyczyć zdrowych żył powierzchownych, lecz najczęściej (90%) występuje w żyłach zmienionych żylakowato.
Zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych jest schorzeniem często występującym - stwierdza się je w ok. 25-30% osób hospitalizowanych, u których do żył powierzchownych wprowadzono cewniki (np. wenflony). Niekiedy przyczyna zapalenia jest jatrogenna - wstrzyknięcie substancji drażniącej śródbłonek żyły, zbyt długie utrzymywanie cewnika w żyle lub zła aseptyka w miejscu wprowadzenia cewnika.

Zakrzepica żył głębokich (łac. thrombophlebitis profunda, ang. deep vein thrombosis, DVT), potocznie tromboza – stan chorobowy polegający na powstaniu zakrzepu w układzie żył głębokich (najczęściej kończyn dolnych) pod powięzią głęboką.
Przebieg zakrzepicy żył głębokich, przynajmniej początkowo może być skąpo- lub bezobjawowy. Taki przebieg stwierdza się w aż ok. 50% przypadków. Objawy jeśli występują są niecharakterystyczne i mogą występować w wielu innych schorzeniach.
Jak się objawia?
Na podejrzenie zakrzepicy mogą wskazywać najczęściej występujące objawy takie jak: ból, tkliwość palpacyjna kończyny, obrzęk (szczególnie stóp wokół kostek), zaczerwienienie skóry, uczucie pieczenia skóry, przesuszenie, nadmierne ucieplenie lub gorączka.
Nie ma co czekać
Jeżeli mamy skłonność do obrzęków, to powinna zapalić nam się przysłowiowa czerwona lampka. Sami musimy zadbać o to by zakrzepica nie zaatakowała. Przeanalizujmy nasz ubiór, czy nie nosimy zbyt dopasowanej mogącej uciskać, bielizny, rajstop, spodni etc. Kiedy te obrzęki występują po całym dniu, czy po nocy ustępują, czy po dźwiganiu cięższych przedmiotów się pojawiają?
Co nas powinno jeszcze zastanowić?
Długość snu i wypoczynku ma w problemach krążenia ważne znaczenie. Zmęczenie wpływa na ciśnienie tętnicze, dlatego powinniśmy je regularnie mierzyć. Wielu z nas przy przemęczeniu próbuje się “doładować” zastrzykiem energii dodatkową mocną kawą, co jest błędem bo kawa zmęczenia nie usunie a skutkuje nagłym wzrostem ciśnienia tętniczego a takie skoki nie są wskazane. Przy przemęczeniu następuje również zwiększone napięcie mięśniowe jesteśmy nerwowi i zestresowani co również wpływa negatywnie.
To krążenie czy chore stawy?
Często objawy choroby układu krążenia są mylone z chorobami stawów, ale trzeba mieć na uwadze, “niedokrwione”, stawy będą puchnąć i boleć i będzie się w nich toczyć proces zapalny. Dlatego stosowanie ”specyfików” na stawy może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.
Prolog
Leczenie problemów żylnych to złożony proces i nie da się go zlikwidować jednym preparatem. Leczenie chorób układu krążenia musi opierać się na działaniu przeciwzapalnym, antyutleniającym oraz odżywczym w witaminy i minerały.
W każdym przypadku problemów krążeniowych zgłaszajmy się do lekarza, to że obrzęki nas nie bolą nie oznacza, że nic nam nie zagraża.
Zioła wielozadaniowe
Jednym z ziół o charakterze przewizapalnym i antyutleniającym jest przywrotnik pospolity. Należy on do grupy ziół o charakterze adaptogennym. Zawiera związki takie jak garbniki, flawonoidy i węglowodany. W medycynie ludowej ziele stosowane było na dolegliwości związane z menopauzą, menstruacją, w leczeniu wzdęć, biegunek, stanów zapalnych skóry czy na trudno gojące się rany.
Zastosowanie ogólnie
Ziele przywrotnika w postaci wyciągów wodnych i alkoholowych stosuje się zarówno doustnie jak również do przemywania.
Przywrotnik na krążenie
Ziele przywrotnika ma działanie hamujące aktywność elastazy, angioprotekcyjne (wazoprotekcyjne = ochraniające strukturę naczyń krwionośnych), zewnętrznie w postaci okładów obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęki i wysięki. Zmniejsza kruchość naczyń. Polecany jest również w przypadku hemoroidów czy zapalenia odbytu. Obniża również napięcie naczyń dzięki temu ułatwia przepływ krwi. Zewnętrznie stosuje się go do przemywania siniaków, żylaków, stłuczeń. Ze względu na swoje właściwości zmniejsza intensywność krwawień miesiączkowych.
Przywrotnik na inne dolegliwości
Ziele przywrotnika ma działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze. Dlatego stosuje się go do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła, aftach, owrzodzeniach. Przywrotnik zażywany doustnie ma działanie przeciwbiegunkowe, ściągające.
To nie koniec
Problemy żylne wymagają kompleksowej terapii zatem na dzisiaj nie kończymy tematu.

Przywrotnik ziele 250 ml
zylaki hemorody biegunka owrzodzenia sinikaki

siarczan glukozaminy choroby stawow  zwyrodnienia stawow choroby tkanki lacznej

 

Znana wszystkim
Glukozamina to popularny suplement, który polecany jest w problemach ze stawami, to dość uogólnione zastosowanie, bowiem glukozamina ma zdecydowanie szerszy zakres działania na ludzki organizm.
Jest w nas
Glukozamina występuje w naszym organizmie. Jest podstawowym budulcem związków znajdujących się w chrząstce stawowej. Stanowi również niezbędny składnik kolagenu.
Glukozamina jest amino cukrem syntetyzowanym w organizmie z glukozy. Jest prekursorem chondroityny. Z wiekiem w każdym organizmie procesy syntezy glukozaminy znacznie zmniejszają intensywność, co może utrudniać pracę stawów i sprzyja ich uszkodzeniom.
Ważna jest postać
Chociaż glukozamina występuje w kilku postaciach tj. : siarczan glukozaminy, jodowodorek glukozaminy, chlorowodorek glukozaminy, N-acetylo-glukozamina, to najbardziej zaleca się stosowanie w formie wspomnianego już siarczanu glukozaminy ze względu na biodostępność czyli z łatwością przenika do krwiobiegu i jest w większości przyswajany przez organizm.
Dobrze się wchłania i działa
Glukozamina z jelit do krwi ulega wchłonięciu około 70% podanej dawki. Przenika do tkanki chrzęstnej i aktywuje czynności chondrocytów. Dlatego też zalecana jest w leczeniu uszkodzeń mechanicznych chrząstek, chorób zwyrodnieniowych stawów i do profilaktyki zmian zwyrodnieniowych stawów, zwłaszcza przy ich znacznym obciążeniu.
Dlaczego taka ważna?
Skoro glukozamina to niezbędny składnik kolagenu i odpowiada m.in. za regenerację tkanki łącznej, powinna być zalecana w chorobach tkanki łącznej a niestety zalecana nie jest. Do chorób tkanki łącznej zalicza się m.in.:
reumatoidalne zapalenie stawów (seropozytywne i seronegatywne)
młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów
zespół antyfosfolipidowy
toczeń rumieniowaty układowy
twardzina układowa
zapalenie wielomięśniowe / zapalenie skórno-mięśniowe
zapalenia naczyń z martwicą
zespół Sjögrena
Jak również w chorobach serca, cukrzycy, stwardnienia rozsianego i jaskry.
Wszystko się zużywa
Wszystko zużywa się w naszym organizmie z biegiem lat, w przypadku intensywnego wysiłku, obciążenia, niedoborów żywieniowych, urazów nasz organizm potrzebuje dodatkowych składników odżywczych do regeneracji.
Zwyrodnienia stawów
Zwyrodnienia stawów są spowodowane stopniowym pogorszeniem się stanu chrząstki. Szczególnie dotyczy to ludzi starszych lub osób o dużej aktywności fizycznej. W takich przypadkach organizm produkuje mniej glukozaminy niż jej potrzebuje i konieczne jest dostarczanie jej wraz z pożywieniem lub w postaci suplementów diety.
Nie tylko regeneracja
Siarczan glukozaminy regenerując tkankę łączną, chrząstki satwowe przyczynia się do zmniejszenia bólu w stawach, obrzęków wywołanych ich stanem zapalnym.
Lubi towarzystwo
Najefektywniej glukozamina działa w połączeniu z chondroityną, której głównym zadaniem jest zapobieganie ścieraniu się powierzchni chrząstek stawowych w czasie ruchu stawu, ponieważ wiąże dużą ilość wody i działa trochę jak żel. Również można glukozaminę łączyć kwasem hialuronowym, który ma właściwości higroskopijne, co oznacza, że pochłania wilgoć z powietrza, tym samym nawilżając powierzchnię chrząstki stawowej. Dzięki swoim niepowtarzalnym cechom kwas hialuronowy ma wiele innych korzyści, między innymi uzupełnia ubytki mazi stawowej, znacznie poprawia ruchomość stawów (poprawia jakość płynu stawowego), a także zwiększa elastyczność tkanek chrzęstnych.


Siarczan glukozaminy
siarczan glukozaminy choroby stawow zwyrodnienia stawow choroby tkanki lacznej

 

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 88 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 46 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]