Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 442

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Kuracje olejem słonecznikowym

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

witamina c przeciwutleniacz  alkohol


Są takie dni, że 2 kieliszki wina potrafią nam zaszkodzić, zależy to od wielu czynników, nie tylko czy jesteśmy przemęczeni, zestresowani, ale również stanu zdrowia, kondycji naszych jelit. Tak wymieniać można by było długo. Bez względu na ilość planowaną spożytego alkoholu i naszych możliwości zawsze powinniśmy przed pójściem spać dostarczyć naszemu organizmowi konkretnych witamin i minerałów, ale o tym za chwilę.
Tylko dawka czyni trucizną
W myśl zasady, że wszystko w nadmiarze zaszkodzić może to w przypadku alkoholu również się to sprawdza. Z pewnością na tolerancję alkoholu naszego organizmu ma również masa ciała, wiek czy też płeć. Skupiając się na wadze bardziej istotna jest masa mięśniowa niż tkanka tłuszczowa. Tkanka tłuszczowa w przeciwieństwie do masy mięśniowej zawiera mało wody a alkohol rozpuszcza się w środowisku wodnym.
Dieta ma znaczenie
Osoby stosujące dietę wysokobiałkową czy niskowęglowodanową mają niższą tolerancję na alkohol. Dieta zaś wysokowęglowodanowa znacznie zwiększa tolerancję na alkohol. Wynika to z faktu, że glikogen gromadzi się w mięśniach i wątrobie, który wiąże spore ilości wody. Zatem to, że ktoś jest “duży” nie oznacza, że może wypić dużo, liczą się mięśnie.
Dla wyjaśnienia
Glikogen - to potocznie określany wielocukier, jest związkiem polisacharydowym, zbudowany z cząsteczek glukozy. Jego funkcją jest zapewnienie zapasów energii mięśniom oraz mózgowi człowieka.
Zadbaj o dietę podczas imprezy
Nie pijemy na pusty żołądek nie tylko dlatego, że obniżamy tolerancję na alkohol, ale głównie dlatego, że alkohol podrażnia śluzówkę żołądka. Zamiast tłustych potraw jak to się kiedyś stosowało lepiej wybrać chociażby naleśniki, krokiety, ale ze szpinakiem.
Nie spożywajmy przystawek na bazie octu.
Woda to podstawa
Picie wody mineralnej w trakcie imprezy jest niezwykle ważne. Szklanka z wodą powinna stać obok kieliszka i powinniśmy pić wodę mineralną niemalże, cały czas, bez względu na to czy sączymy piwko, raczymy się winem czy whisky albo wódką. Najlepiej przyjąć zasadę łyk alkoholu i dwa łyki wody (może być więcej)
Zestaw przed snem na dobry poranek
Czy spędzamy noc sylwestrową w domu lub poza nim zabierzmy ze sobą zestaw witamin i minerałów.
Magnez i potas koniecznie
Alkohol wypłukuje minerały z organizmu, jednak w przypadku magnezu i potasu zmniejszą one również skutki uboczne działania alkoholu takie jak wahania ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, czy również ból głowy, bóle mięśni.
Witamina C - jest przeciwutleniaczem, który usuwa wolne rodniki. Zmniejsza również stres oksydacyjny wywołany wpływem alkoholu na nasz organizm a dokładniej w wątrobie. Wpłynie ona również ona na metabolizm alkoholu.
Witaminy z grupy B - alkohol “upośledza” układ nerwowy dlatego powinniśmy dostarczyć organizmowi witaminy z grupy B w postaci kompleksu.
Glutation - dla osób, które planują dłuższe spożywanie alkoholu i w większych ilościach, z pewnością powinny sięgnąć także po glutation to jeden z najsilniejszych antyoksydantów. Ma bardzo silne właściwości detoksykujące organizm. Glutation stosowany jest w terapiach detoksykujących w postaci kroplówek u osób z problemem alkoholowym, czy nadmiernie spożywającym alkohol.
Na zakończenie
Z okazji Nowego Roku życzymy wszystkim po prostu dobrego samopoczucia, dobrej zabawy czy to w pojedynkę przed telewizorem czy w grupie osób.

nano koloid zloto nawilzenie regeneracja skory odzywienie  swedzenie skory

Jesień i zima to okres grzewczy
Przebywanie w suchych pomieszczeniach czy też pozbawionych okien nie jest zjawiskiem przyjaznym zarówno dla naszego układu oddechowego jak również dla skóry czy też oczu. Wiele osób w tym dzieci odczuwa suchość w nosie, w gardle, kaszle, ma podrażnione oczy, odczuwa pieczenie, swędzenie. W takich warunkach nasza skóra traci swoje nawilżenie i dochodzi do jej przesuszenia, bardzo szybko co objawia się pieczeniem, swędzeniem i podrażnieniem. Nasilenie tych objawów pojawia się w mroźne dni, kiedy następuje szybka utrata nawilżenia skóry.
Ulga dla oczu i skóry
Szybko działającą metodą przynoszącą ukojenie naszym oczom i skórze jest psikanie nano koloidem złota. Nano złoto koloidalne łagodzi, zmniejsza uczucie swędzenia i pieczenia skóry. Nano koloid złota przynosi także ulgę “wysuszonym” oczom, szczególnie wtedy kiedy spędzamy dużo czasu przed ekranem telewizora czy komputera. Nano koloid złota nie tylko nawilża i odżywia skórę, ale sprawdzi się także przy przesuszonej skórze głowy ze skłonnością do podrażnień czy łuszczenia się. Warto używać nano koloid złota do “psikania” głowy zwłaszcza w okresie zimowym kiedy nosimy czapki. To środek łagodzący i przyspieszający regenerację naskórka również po oparzeniach, podrażnieniach, ranach.
Także do nosa
Nano koloid złota można również aplikować do nosa, nie tylko przyniesie ulgę przy wysuszeniu błony śluzowej nosa przez suche powietrze, sprawdzi się również przy podrażnieniu nosa wywołanym katarem.

Nano koloid złota
nano koloid zloto sucha skora nawilzenie odzywienie regeneracja  oparzenia swedzaca skora


Nawilżaj dom
Nie trzeba kupować nawilżacza powietrza by stworzyć pomieszczenie przyjazne naszemu organizmowi. Wystarczy do pojemnika (miseczka, szeroki pojemnik) wlać mgiełkę solankową zmieszaną z wodą i umieścić koło źródła ciepła (kaloryfera).
Słów kilka o mgiełce
W 1 litrze solanki znajduje się ponad: 110 mg jodu, 130 mg bromu, 800 mg wapnia, 400 mg magnezu. Solanka ta czysta biologicznie, gdyż przez miliony lat nie miała kontaktu ze światem zewnętrznym. Złoże solankowe znajduje się w Dębowcu na głębokości ponad 500 m pod powierzchnią ziemi.
ZABŁOCKA MGIEŁKA SOLANKOWA JODOWO-BROMOWA przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych.
Znana nie od dziś
Mgiełka solankowa od lat stosowana jest w lecznictwie uzdrowiskowymi i w warunkach domowych do inhalacji zatok, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc oraz płukania gardła i ust.
Zapewnia skuteczne domowe leczenie anginy, kataru, przeziębienia, kaszlu, grypy, aft, grzybic jamy ustnej i dolegliwości przyzębia.
Wskazania do stosowania ZABŁOCKIEJ MGIEŁKI w warunkach domowych są:
-choroby oraz profilaktyka schorzeń dróg oddechowych
-przewlekłe nieżyty nosa, gardła, tchawicy, oskrzeli i płuc
-stany przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie dróg oddechowych
-rozedma, pylica płuc i astma oskrzelowa
-wzbogacenie atmosfery pomieszczeń w jod
-nawilżenie i oczyszczenie pomieszczeń z pyłków alergenów
-ujemne jonizowanie powietrza
-ułatwienie i podniesienie komfortu oddychania
Jak odczujemy działanie mgiełki?
-właściwe nawilżenie górnych i dolnych dróg oddechowych;
-zlikwidowanie zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybiczego w ustach i drogach oddechowych;
-regeneracja nabłonka migawkowego;
-rozrzedzenie wydzieliny błony śluzowej;
-zmniejszenie obrzęku zapalnego błony śluzowej;
-zniesienie skurczu mięśni gładkich oskrzeli.
Z czego składa się mgiełka?
Skład chemiczny solanki charakteryzuje się wyjątkowo wysoką mineralizacją właściwą dla produktów pochodzących z morza. Stężenie jonów jodu jest najwyższe z dotychczas odkrytych na świecie źródeł solankowych. Nadto w wyjątkowo wysokim stężeniu występują jony: wapnia, magnezu, bromu, boru, krzemu, selenu i wielu innych biopierwiastków.
Urlop nad morzem w domu
Szczególnie cenną właściwością Mgiełki jest to, że pierwiastki te znajdują się w stanie równowagi chemicznej, co wybitnie ułatwia ich wchłanianie do organizmu.
Wdychając Zabłocką mgiełkę solankową jodowo-bromową można w warunkach domowych zrekonstruować nadmorski mikroklimat.
Znakomicie wzmacnia ona odporności organizmu, zapewni suplementację jodu i likwiduje jego niedobory w organizmie.
Sposób użycia mgiełki
Mgiełkę solankową możemy stosować na wiele sposobów:
W postaci inhalacji
Proporcje stosowania
W warunkach domowych najczęściej stosuje się ok.1 % roztwór co osiągniemy, rozcieńczając ZABŁOCKĄ MGIEŁKĘ solankową wodą w proporcji 1 część mgiełki na 2 części wody.
Silniej działa Zabłocka Mgiełka Solankowa stosowana bez rozcieńczania.
Inhalację przeprowadzamy w urządzeniach do tego przeznaczonych tzn inhalatorach i nebulizatorach lub wdychając opary zagotowanej Zabłockiej Mgiełki solankowej.
DO PŁUKANIA UST I GARDŁA
Znakomite efekty w profilaktyce schorzeń: aft, gardła i przyzębia daje płukanie jamy ustnej w Zabłockiej mgiełce solankowej.
Szczególnie korzystne efekty otrzymamy płucząc po wystąpieniu pierwszych objawów bólu. Płukanki robimy kilkakrotnie w ciągu dnia, po każdym posiłku oraz po umyciu zębów.
DO NAWILŻACZY, DO ROZPYLANIA
W celu właściwego nawilżenia i zjonizowania pomieszczeń w sezonie grzewczym i w budynkach klimatyzowanych, można stosować Zabłocką mgiełkę solankową jodowo-bromową.
Stosujemy ją w urządzeniach do nawilżania, w fontannach i mini tężniach.
W okresach pylenia alergenów, oraz zwiększonej zapadalności na choroby gardła Zabłocką mgiełkę solankową można rozpylać w pomieszczeniach.
Przeciwwskazania do stosowania mgiełki
Przeciwwskazaniami do stosowania są: nowotwory, gruźlica płuc, wszelkie choroby zagrożone krwiopluciem i krwawieniem, nadczynność tarczycy i uczulenie na jod.
Przy tych schorzeniach stosowanie zwłaszcza inhalacji należy skonsultować z lekarzem.

Mgiełkę zabłocką solankową
mgielka solankowa jodowo bromowa ninhalacje katar nawilzenie pomieszczen kaszel  plukanie ust gardla

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery,
ciepła oraz zdrowia.
Życzymy odpoczynku od codziennych zmartwień, kłopotów, aby dolegliwości i smutki odpuściły.
Życzymy również wszystkim miłości, radości bycia z rodziną albo chociaż z psiakiem czy kociakiem.

zestawy prezentowe swieta prezenty miody swiateczne kosmetyki prezent

Święta to również pora prezentów czasem trafionych czasem przydatnych albo zupełnie zbędnych.
Bezsprzecznie chociaż nie są one spektakularne i zaskakujące zawsze sprwadzą się prezenty, które będą dobre dla naszego zdrowia czy ułatwią codzienną pielęgnację.

Zestawy prezentowe dla zdrowia i urody
zestawy prezentowe swiateczne prezenty miod kosmetyki

pipeprz czarny pieprz bialy oryginalny kambodza pieprz trawienie
Okres przedświąteczny oraz święta to czas kiedy przygotowujemy potrawy i je wspólnie spożywamy chociaż czasem tylko z ekranem telewizora. Zatem życzymy cudownie aromatycznych, pysznych dań, dobrego smaku i trawienia.

Pieprz święta na zdrowie
Pieprz stymuluje gruczoły ślinowe i pobudza wydzielanie soków trawiennych. Pieprz sprawia, że w gorącym klimacie pocimy się chłodząc tym samym organizm co ma nas uchronić przed przegrzaniem. Pieprz zawiera magnez, żelazo, wapń, a nawet błonnik oraz fenole, będące antyoksydantem, ale nie jest to wiadomo ilość, która uzupełnia nasze braki czy pozwoli na utrzymanie odpowiedniego poziomu w organizmie.
Pieprz dla zdrowia jelit
Pieprz poprawia również stan naszego mikrobiomu, sprzyjające rozwojowi bakterii probiotycznych w jelicie grubym. Usprawnia również tranzyt jelitowy oraz zapobiega kolkom, zaparciom, gazom i biegunce.
Pieprz powinien również znaleźć się w naszych potrawach podczas przeziębienia i infekcji. Bowiem zadział napotnie i ułatwia oddychanie. Ważne! Dzięki zawartości piperyny w pieprzu lepiej wchłaniamy z pokarmu witaminy z grupy B, selen czy beta - karoten.
Pieprz a pieprz
Przemysłowo uprawiane rośliny i przyprawy zanim dotrą na sklepowe półki leżą sobie w wielkich magazynach i często też zachodzą w nich procesy gnilne, rozwijają się bakterie i oczywiście wietrzeją tracą swoje dobroczynne właściwości. Pieprz, który jest zwietrzały zawilgocony a potem wysuszony nie ma już żadnych właściwości aromatycznych, oraz tracimy tak cenną dla naszego zdrowia piperynę.

Pieprz do potraw i dla smaku i aromatu
pieprz czarny oryginalny kambodza pieprz trawienie pieprz bialy

 

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.
Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 88 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 46 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]