Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 412

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Lady Zgaga daje show

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

podagrycznik pospolity podagra dna moczanowa artretyzm


Choroba królów i ludzi bogatych tak nazywano niegdyś dną moczanową, podagrę, bo zapadały na nią osoby, których dieta była, niedostępna ludziom biednym, dieta bogata w węglowodany, wysokokaloryczna.
Jak to jest dzisiaj
Współcześnie obserwuje się wzrost zachorowań i częściej dotyka ona mężczyzn niż kobiety. Czy bierze się ona z dobrobytu, ten pogląd obecnie można śmiało odrzucić. Z pewnością bierze się ona z nadmiaru kwasu moczowego.
Czym jest dna?
Dna moczanowa, podagra czy artretyzm - to choroba spowodowana odkładaniem się kryształków moczanu sodu w tkankach i wytrącaniu w płynie stawowym. Przyczyną jest zwiększenie stężenia kwasu moczowego - hiperurykemia.
Encyklopedyczne wyjaśnienie
Dna jest zaburzeniem metabolizmu puryny i występuje, gdy końcowy metabolit puryny, kwas moczowy, krystalizuje się w postaci moczanu jednosodowego wytrącając się w stawach, w ścięgnach i tkankach otaczających. Kryształki te następnie wywołują miejscową reakcję o podłożu immunologicznym – stan zapalny, w którym jednym z kluczowych białek jest interleukina 1β. Do częstego występowania tej choroby przyczyniła się ewolucyjna utrata u ludzi i wyższych naczelnych urykazy, która rozbija kwas moczowy.
Bolesny objaw
Najczęściej spotykanym objawem dny moczanowej to zapalenie stawu - nagle występujący ból stawu dużego palca stopy. Ale może ona obejmować również staw skokowy, kolanowy, nadgarstka i palców. Trwa kilka dni.
Czas robi swoje
Długotrwałe podwyższenie kwasu moczowego może prowadzić do odkładania się twardych, nie bolesnych kryształków kwasu moczowego, czyli tzw. guzków dnawych, które w większej ilości z czasem mogą doprowadzić do artretyzmu przewlekłego. Wysokie stężenie kwasu moczowego to również zagrożenie dla naszych nerek bowiem wytrącanie się kryształków w nerkach powoduje powstanie kamieni nerkowych co w konsekwencji może prowadzić do nefropatii moczanowej.
Przyczyn wiele
Nie można jednoznacznie określić, że przyczyną występowania dny moczanowej jest tylko nieodpowiednia dieta bogata w cukier, alkohol, mięso, fruktozy a niskie spożycie witaminy C. Nie mniej jednak predestynuje ona do wystąpienia choroby jak i szeregu innych. Wskazuje się również na uwarunkowania genetyczne, przyjmowane leki czy współistniejące choroby. Otyłość, otyłość trzewna, nadwaga to również czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia choroby.
Pierwotna i wtórna postać
Dna moczanowa występuje w postaci pierwotnej lub wtórnej
Postać pierwotna wynika z zaburzeń metabolicznych organizmu, który produkuje zbyt dużą ilość kwasu moczowego i nie jest w stanie go wydalić.
Postać wtórna to wynik naszych błędów żywieniowych, odwodnienie, zakażenia, choroby przewlekłe.
Wystąpił raz, wystąpi i drugi
Niestety w 60 % przypadków atak dny moczanowej nie jest tylko pojedynczym epizodem, jeżeli wystąpił jeden raz istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnego. Dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz szczegółowe badania.
Kurza stopka dla ludzkiej stopki
Podagrycznik pospolity - Aegopodium podagraria, to gatunek roślin, który należy do rodziny selerowatych - Apiaceae
Nazwa ludowa rośliny to kozia stopka, kurza stopka, barszlica, ger, giersz, srocyna, śnitka, krzemionka. Natomiast nazwa botaniczna wywodzi się od podagry, na którą stosowano ową roślinę. Roślina ta znana była już w Polsce w średniowieczu i była elementem posiłków szczególnie zup.
Co w sobie ma?
Ziele i korzeń podagrycznika zawiera m.in.:białka, tłuszcze, flawonoidy, karotenoidy, kwasy organiczne, sole mineralne, terpeny, olejki eteryczne, prowitaminę A, witaminę C.
Kumu pomoże?
Podagrycznik przede wszystkim ma działanie przeciwzapalne i moczopędne i lekko uspokajające. Dlatego też polecany jest nie tylko na podagrę ale również inne choroby reumatyczne. Stosuje się go w celu zmniejszenia stanu zapalnego objętych dną moczanową stawów. Ma działanie moczopędne i oczyszczające, które ma pomóc w usuwaniu kwasu moczowego. Podagrycznik ze względu na działanie oczyszczające poleca się w przypadku trądziku. Korzystnie wpływa na układ pokarmowy, reguluje trawienie i pracę jelit.

Podagrycznik pospolity ekstrakt
podagrycznik pospolity dna moczanowa podagra artretyzm

krem ze sluzem slimaka nwalizenie regeneracja odbudowa skory przeciwzmarszczkowo

Ślimak, ślimak wystaw rogi… chociaż zamiast tego daj mi śluzu mój drogi :-)

24 maja ślimaki obchodzą swój dzień, one nie są tego świadome a ich dzień jak każdy inny jest po prostu ślimaczy.
Kiedyś mniej humanitarnie
W starożytnej Grecji rozgniecione ślimaki łączono z kwaśnym mlekiem stosując okłady na skórę przy stanach zapalnych.
Niech nam żyje długo
Obecnie pozyskiwany śluz ślimaka w kontrolowanych hodowlach odbywa się bez szkody dla niego.
Śluz czemu pożądany?
Śluz ślimaka bogaty jest w kolagen, elastynę, alantoinę, kwas glikolowy, antybiotyki a także witaminy A, C i E.
Kolagen - główny składnik tkanki łącznej
elastyna - to strukturalne białko tkanki łącznej odpowiadające za elastyczność skóry
alantoina - związek chemiczny powstający w organizmach zwierzęcych z kwasu moczowego - ma działanie przede wszystkim łagodzące, nawilżające, stymulację odnowy uszkodzonego naskórka
kwas glikolowy - pobudza odnowę skóry, zwiększa syntezę kolagenu, rozjaśnia przebarwienia
Śluz ślimaka zawiera także naturalne antybiotyki, które zabijają szkodliwe bakterie i grzyby, usuwając stany zapalne skóry.
Witaminy A, C i E odżywiają i regenerują skórę.
Dobroczynny wpływ śluzu
Krem na bazie śluzu ślimaka polecany ma działanie przede wszystkim regenerujące, spowalniające starzenie się skóry, nawilżające. Zmniejsza przebarwienia, łagodzi podrażnienia, działa odżywczo. Stosowany przy trądziku zmniejsza stany zapalne oraz rozwój szkodliwych bakterii.
Dobre połączenia lepszy efekt
Krem ze śluzem ślimaka oparty na maśle kokosowym ma zdecydowanie lepsze właściwości. Masło kokosowe zawiera kwasy tłuszczowe, witaminy A, E, C a także witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B6). Ponadto kwas foliowy a także potas, wapń, magnez, żelazo, fosfor i cynk. Ma działanie antyoksydacyjne – zawiera antyutleniacze neutralizujące działanie wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Wyrównuje koloryt i zmniejsza przebarwienia. Nawilża, regeneruje i wygładza skórę. Wykazuje również działanie antybakteryjne, pomaga w gojeniu się uszkodzeń skóry i niwelowaniu podrażnień. Chroni także naszą skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Występujące w kokosie związki chemiczne zostały przebadane pod względem stosowania i są bezpieczne, a także nie wykazują działania toksycznego ani uczulającego.
Wspomagać wnikanie
Gliceryna roślinna jedna z najstarszych substancji wykorzystywana do nawilżania naszej skóry. Kilkanaście lat temu z dużą dozą ostrożności podchodzono do gliceryny przypisując jej szkodliwy wpływ na zdrowie. Dziś wiemy już, że jest to substancja w pełni bezpieczna dla naszego organizmu, co udowodnione jest badaniami naukowymi. Swoje właściwości zawdzięcza bardzo małej cząsteczce, przez co ma zdolność do wnikania w głąb skóry utrzymując jej właściwe nawilżenie zarówno na powierzchni naskórka jak i w warstwie rogowej. Świetnie nawilża, łagodzi skórę pozostawiając uczucie gładkości i miękkości. Poprawia elastyczność a także reguluje procesy prawidłowego odnawiania się naskórka. Powstrzymuje parowanie wody i przyciąga wilgoć z powietrza. Po aplikacji związek ten może pozostawać w skórze nawet 24 godziny dbając i pielęgnując ją. Ponadto podobnie jak masło kokosowe ma działanie bakteriostatyczne.

Krem ze śluzem ślimaka
krem ze sluzem slimaka odmlodzenie nawilzenie regeneracja maslo kokosowe


Bez podrażnień po goleniu
Krem ze śluzem ślimaka stosowany może być również po goleniu, łagodzi on podrażnienia, nawilża skórę i przede wszystkim ją regeneruje. Upływ czasu na skórze oraz zmarszczki nie są zmorą dla większości mężczyzn, ale co stoi na przeszkodzie by wyglądać ładniej i młodziej?

Krem ze śluzem ślimaka dla mężczyzn
krem ze sluzem slimaka podraznieniea nawilzenie przeciwzmarszczkowo

olej slonecznikowy eko ssanie oleju

‘’Są takie kwiaty utkane z radości
ku słońcu wzrastają z wdziękiem
by, gdy zabraknie wzajemnej miłości
pochylić się nad człowiekiem… Słoneczniki ‘’
znalezione w internecie :-)

Uśmiech mimowolny
Wiosna w rozkwicie, słońce ogrzewa blade twarze, wszystko budzi się do życia. Chociaż o słoneczniku dzisiaj mowa to dopiero w lato zaczyna on kwitnąć. Ale my jak kwiat słonecznika zwracamy się ku słońcu (stąd jego nazwa) i nie czekając do lata zaczynamy kuracje.
Owiany tajemnicą
Tajemnicze i niewyjaśnione z naukowego punktu widzenia są terepautyczne właściwości oleju słonecznikowego, które przejawia w czasie ssania oleju, ale o tym poniżej.
Słoneczna produkcja
Słonecznik do produkcji naturalnego ekologicznego Oleju Słonecznikowego uprawiany jest bez użycia środków chemicznych. W rolnictwie ekologicznym używanie nawozów chemicznych, pestycydów syntetycznych jest całkowicie zabronione.

Trwałość naturalnego ekologicznego oleju słonecznikowego - 3 miesiące przy temperaturze przechowywania 5-10 stopni C.
Olej naturalny nie jest filtrowany
Ewentualna zawiesina lub osad na dnie butelki jest naturalny i świadczy o aktywności biologicznej produktu.
Profilaktycznie stosować w celu uzupełnienia biologicznie aktywnych kwasów tłuszczowych omega-6 jedną łyżkę dziennie do różnych potraw.
Dlaczego straszy się nas tłuszczami z grupy n - 6?
Współcześni naukowcy badający niewydolność krążenia wzięli pod lupy to "coś", co zatyka arterie w ludzkim organizmie. Odkryli, że nie są to żadne złogi cholesterolu ani słoniny, smalcu, masła czy jajka, jak nas straszono, lecz... uszkodzony kwas tłuszczowy LA.
Zatem dwie największe zmory ludzkości: rak i zapchane arterie krwionośne mają jedną wspólną przyczynę? Tak - chodzi o spożywanie uszkodzonych tłuszczów zamiast dobrych - twierdzi Peskin.
Słoneczne podobieństwo
Oddziaływanie zdrowotne oleju słonecznikowego poprzez zawartość kwasów tłuszczowych z grupy n- 6 ( LA ) jest bardzo podobne do oddziaływania kwasów tłuszczowych z grupy n-3 ( ALA). Obydwa spożywane komplementarnie mają największe oddziaływanie na organizm człowieka. Brak któregokolwiek z nich w codziennej diecie lub spożycie w postaci zdegenerowanej (utlenienie, zepsucie, produkcja z ekstrakcji) powoduje dysfunkcje organizmu człowieka i przyczynia się do powstawania wielu chorób degeneracyjnych.
Oddziaływanie zdrowotne:
zawarte w oleju słonecznikowym NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe) oraz witamina E wspomagają układ odpornościowy. Olej słonecznikowy przedłuża żywotność plemników i obniża poziom cholesterolu.
Ssanie oleju słonecznikowego
Ssanie oleju słonecznikowego i jego wyniki zostało po raz pierwszy oficjalnie opisane przez dr. F. Karacha podczas obrad Związku Onkologów i Bakteriologów Akademii Nauk byłego ZSSR. Zaproponowaną metodę wyróżnia jej prostota, oraz bardzo wysoka skuteczność w zwalczaniu wszelkiego rodzaju schorzeń. Wiarygodność terapii za pomocą ssania oleju słonecznikowego podnosi fakt, że nikt nie może czerpać z niej zysków finansowych, nie ma żadnych skutków ubocznych ani przeciwwskazań. Koszt oleju jako niewielki - pomijamy.
Słoneczne zdumienie
Wyniki jakie otrzymuje się stosując metodę ssania oleju słonecznikowego są zdumiewające i fascynujące zarazem. Zbawienne dla zdrowia działanie ssania oleju jest do dzisiaj trudne do naukowego wyjaśnienia. Uważa się, że sukces stosowania tej metody zapewnia błona śluzowa w jamie ustnej, przez którą następuje odtruwanie i oczyszczanie organizmu.
Słoneczna równowaga
Podstawową zasadą kuracji olejem słonecznikowym jest jego ssanie i płukanie nim jamy ustnej. Właściwe oczyszczenie i proces uzdrawiania następuje samoczynnie. Stosując tę metodę leczeniu poddawane są jednocześnie komórki, włókna kolagenowe oraz organy wewnętrzne. Proces ten nie niszczy naturalnej mikroflory. Ssanie oleju pozwala na przywrócenie naturalnej równowagi biologicznej, która znacznie wydłuża czas życia człowieka.
Słoneczna długowieczność
Dzięki tej metodzie możliwe jest jednoczesne leczenie pojedynczych komórek, węzłów chłonnych i tkanek bardziej złożonych oraz narządów wewnętrznych. Dzieje się tak dlatego, że korzystna mikroflora w organizmie nie jest eliminowana, a szkodliwe bakterie i pasożyty są. Dr Karach przewiduje, że regularne stosowanie tej kuracji może zwiększyć średnią długość życia człowieka do około 150 lat, czyli podwoić obecną długość życia.

Ekologiczny Olej słonecznikowy
olej slonecznikowy ekologiczny kuracje ssanie oleju


Kuracja olejem słonecznikowym jest w stanie poradzić sobie z takimi chorobami czy przypadłościami jak:

- Bóle głowy
- Zapalenie zatok
- Zapalenie oskrzeli
- Bóle gardła
- Katar
- Bóle zębów
- Krwawienie dziąseł
- Próchnica
- Zapalenie migdałków
- Tromboza – zakrzepica żył głębokich
- Przewlekłe choroby krwi
- Artroza
- Egzema
- Trądzik
- Choroby grzybicze
- Łuszczyca
- Choroby żołądkowe
- Choroby jelit
- Dolegliwości serca
- Problemy nerkowe
- Choroby kobiece
- Choroby płuc
- Dolegliwości wątrobowe
- Choroby układu nerwowego

Słoneczna profilaktyka
Kuracja olejem słonecznikowym nie tylko leczy istniejące stany chorobowe, ale również działa profilaktycznie chroniąc np. przed stanami zawałowymi czy groźnymi naroślami.

Autor metody ssania oleju dr. Karach zapewnia, że udało mu się wyleczyć przewlekłą chorobę krwi, nękającą go od ponad 15 lat, a dokuczliwą dolegliwość reumatyczną zwalczyć w przeciągu 3 dni.

Jak stosować metodę ssania oleju?
Do kuracji olejem najlepiej nadaje się olej słonecznikowy uzyskany z tłoczenia na zimno. 1 do 2 łyżeczek oleju (inne źródła podają - jedną łyżkę) należy płukać, ssać i przeciągać między zębami w jamie ustnej przez ok. 10 do 15 minut. Pod żadnym pozorem nie wolno połykać płukanego oleju!

Olej jest na samym początku gęstawy, w miarę płukania jednak stanie się bardziej wodnisty. Po zakończeniu płukania należy go wypluć, najlepiej do muszli klozetowej, gdyż po płukaniu zawiera mnóstwo bakterii i szkodliwych substancji. Jeżeli olej wypluwamy do umywalki należy ją następnie dokładnie umyć. Wypluta ciecz powinna być koloru białego, jak mleko, jeżeli jest żółta oznacza to, że ssanie trwało za krótko.

Po wypluciu oleju niezmiernie ważne jest aby umyć zęby i dokładnie wypłukać jamę ustną wodą! Szczególną uwagę powinno się poświęcić czyszczeniu języka, na którym zbiera się osad oraz wydzieliny z błon śluzowych. Czyszczenie języka można wykonać szczoteczką do zębów, specjalnym skrobakiem dostępnym w aptekach lub drogeriach lub zwykłą łyżeczką do herbaty.

Po umyciu zębów, wyczyszczeniu języka i wypłukaniu jamy ustnej warto poświęcić chwilę na masaż dziąseł. W tym celu należy palcem wskazującym wywierać nacisk na dziąsła zaczynając od siekaczy, zmierzając stopniowo w kierunku gardła. Dziąsła należy masować z obu stron uważając aby masaż nie był zbyt mocny. Masowanie dziąseł ma na celu pobudzenie krążenia, wspomaga również przepływ limfy – płynu tkankowego –trafiającego do układu krwionośnego.
Świetlisty uśmiech
Podczas ssania oleju następuje zwiększona aktywność systemu przemiany materii, wpływając w ten sposób na całościową poprawę stanu zdrowia organizmu. Kuracja olejem słonecznikowym bardzo korzystnie wpływa na uzębienie. Prawidłowo stosowana, wzmacnia luźne zęby, hamuje krwawienie dziąseł i wyraźnie je wybiela.
Cierpliwości...
Pomimo, że każdy organizm reaguje inaczej na procesy kuracji, prawidłowo stosowana metoda ssania oleju słonecznikowego powinna dać trwałą poprawą ogólnego stanu zdrowia. Płukanie olejem powinno być stosowane tak długo, aż organizm odzyska pierwotną siłę i świeżość, nastąpi spokojny sen, zdrowy apetyt oraz niezakłócona zdolność koncentracji i zapamiętywania. Organizm uzyska wzmocnioną odporność, dzięki której będzie szybciej rozprawiał się z drobnymi zachorowaniami. Przewlekłe i ciężkie choroby potrzebują niekiedy rocznej kuracji aby zostały w pełni wyleczone.
Sygnał oczyszczenia
Na początku trwania kuracji może wystąpić lekkie pogorszenie ogólnego stanu zdrowia, jest to jednak naturalna reakcja, w przypadku kiedy organizm walczy z kilkoma chorobami naraz. Nie jest to powód aby przerwać leczenie a jedynie sygnał, że kuracja działa i powinna być w dalszym ciągu stosowana. Pamiętajmy, że ssaniem oleju nie jesteśmy w stanie wyleczyć wszystkich chorób. W przypadkach ciężkich chorób jak np. zapalenia płuc, powinniśmy bezzwłocznie udać się do lekarza.

Stosując ssanie oleju słonecznikowego powinniśmy uzbroić się w odrobinę cierpliwości i wiary w podejmowane przez nas czynności
Zastosowanie ekologicznego oleju słonecznikowego
Olej słonecznikowy stosować tylko na zimno, nie podgrzewać i nie smażyć na nim potraw.
Słoneczne potrawy
Jako produkt spożywczy, używać w dowolnej ilości do różnych potraw: kasz, ziemniaków, past serowych, past kanapkowych, sałatek, sałat, surówek sosów, dresingów, majonezów domowych i innych potraw.
Olej słonecznikowy jako dodatek do kąpieli
można zmieszać z ulubionym olejkiem eterycznym - nawilży i uelastyczni skórę.
Maseczka do twarzy:
dobrze wymieszać z żółtkiem i miodem, rozprowadzić na twarz, szyję i dekolt - zmyć po 15 minutach.
Olej Słonecznikowy idealnie nadaje się do pielęgnacji cery mieszanej i tłustej. Wzmacnia naturalną barierę ochronną naskórka, doskonale zmiękcza i wygładza skórę, a przy tym nie zatyka porów, normalizuje wydzielanie sebum. Ma działanie przeciwrodnikowe i przeciwzapalne.


Eko Olej słonecznikowy

olej slonecznikowy kuracje ssania oleju

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 78 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 41 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]