Logo Naturalna Medycyna
Najserdeczniejsze Życzenia Świąteczne
składają z uśmiechem pracownicy
Sklepu Naturalna Medycyna.Biuletyn nr 41
Tego nie powie Ci lekarz.

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie w czterdziestym pierwszym numerze biuletynu, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Nauczeni doświadczeniem przyjęliśmy podstawową zasadę:
Pomagamy tylko tym, którzy sami chcą sobie pomóc.

W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji.


Witaminę D3
Krzem dla Ciebie!


1/2 tabletki zawiera: 12,5 μg (500 IU) witaminy D3.
Czyli 1 tabletka to 1000 IU witaminy D3.
Czyli...

Nie daj się zimie! Wzmocnij odporność!Kończy się kolejny rok.
Przed nami kilka świątecznych dni kiedy będziemy mogli spokojnie spojrzeć za siebie i w głębi duszy podjąć kilka bohaterskich postanowień na nadchodzący 2014.

Co z nich wyniknie - zobaczymy.

Z całego serca życzę i Wam i sobie by w Nowym Roku wszystko się nam spełniło w 100%.

Do podsumowania starego roku i pięknych marzeń o Nowym potrzeba chwili spokoju, zadumy i filiżanki dobrej herbaty.

Skąd ją wziąć?

Zapraszam Cię do naszego sklepu w którym oprócz słynnych herbat ziołowych Stefanii Korżawskiej i całej gamy ziołowych herbat ajuwedryjskich, proponujemy duży wybór czarnej i zielonej herbaty prosto ze Sri Lanki - z Cejlonu.

Nie znajdziesz u nas rewelacyjnych marketowych torebkowych "herbat" za grosik, które położone na wilgotnej tkaninie zabarwiają ją na piękny herbaciany kolor, co jest znakiem, że oprócz zmiotków herbacianych w swoim składzie mają doskonałe farby i "zaparzą się" nawet w lodowatej wodzie.

Skąd herbaty spożywcze w Naturalnej Medycynie?

Znany zielarz zakonnik o. Jan Grande (1934-20013) w swoim "Opowiadaniu o sposobie żywienia i pielęgnowania organizmu ludzkiego" tak opowiadał o herbacie.

Byłem sybirakiem 7 lat. Mieszkałem na pograniczu mongolskich stepów i Kirgizji.
Tam, jak Polakowi podano szklankę herbaty, to tubylcy mieli święty spokój, bo język mu skołowaciał i 3 godziny nic nie mówił.

Na stole duży samowar, na samowarze duży imbryk i w tym imbryku wrze bez przerwy esencja herbaciana. I tym wcale się nie przejmują. A u nas Polaków, jak się herbata gotuje, to uważamy, że straciła wszystkie wartości. A ona dopiero zagotowana zaczyna być lekarstwem.

Wyparzają się z niej garbniki i witaminy. Wytwarza się puryna i rutyna, która uelastycznia naczynia krwionośne. Herbata posiada taką masę garbników, które zastępują na wschodzie jodynę.

Narody Azji nie znają wcale jodyny. Rany zalewają esencją herbacianą i owijają gałgankiem z płatkami herbacianymi i po 2 dniach obrzęku nie ma, a po tygodniu się goi.

Kobiece problemy jakiekolwiek by były ze śluzówkami - esencja herbaciana, przechowywana w srebrnym dzbanuszku (bo w srebrze nie rozwijają się żadne bakterie jednokomórkowe) i z niej robić płukanki, podmywania i nie ma żadnych problemów.

Esencja herbaciana działa 2 razy lepiej jak wywar z kory dębu - do przemywania ran, do pielęgnowania odleżyn, do różnego rodzaju kłopotów ze śluzowymi błonami.

Herbata zabezpiecza przed chorobami krążenia, serca, niewydolnością mózgu. Wszelkiego rodzaju kłopotami z zapaleniem śluzówki na tle ataku szczepów wirusowych. Pijący mocną herbatę nie chorują na grypy i są o wiele bardziej odporni na promieniowanie - nawet bomby atomowej. Stwierdzono to w Japonii i po wybuchu czarnobylskim.

Gotowana herbata jest bogata w witaminy B1 i B6, zapobiegające otyłości, w purynę i rutynę, która uelastycznia naczynia krwionośne.

Do gotowania esencji używamy osobnego, wyparzonego czajniczka, suchą herbatę zalewamy w nim wodą, doprowadzamy do wrzenia, gotujemy 2 minuty. Następnie odstawiamy na pół godziny, aby esencja dobrze naciągnęła.

Picie herbaty z cytryną, to kolejny błąd, który popełniamy. Dlaczego nie powinniśmy dodawać do herbaty cytryny? Ponieważ wytrąca ona minimalne ilości glinu (aluminium), zawartego w płatkach herbacianych, a pierwiastek ten jest szkodliwy dla organizmu.

Tyle o. Jan Grande.

Prawdopodobnie nie masz dzisiaj czasu,
więc w wolnej chwili poczytaj o herbacie >>>


Jeżeli chcesz spróbować prawdziwej cejlońskiej herbaty

duży wybór herbatDo zobaczenia w Nowym Roku!
Na spokojne zakończenie 2013 roku zapraszam Cię
do posłuchania, przy dobrej herbacie,
starej świątecznej piosenki
Kliknij Tutaj >>>Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.

Tak naprawdę w biuletynie nie zajmuję się tematem - Jak leczyć?
Temat nr 1 to - Jak być Zdrowym bez leczenia.


Jeżeli masz znajomych zainteresowanych Naturalną Medycyną prześlij im adres naszych biuletynów
http://naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/biuletyny.html


Zapisać się na subskrypcję biuletynu można Tutaj >>>


Zapraszam na nasze prozdrowotne strony:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.hipokratesa.pl
www.olej-lniany.net
www.oleje-budwig.pl

www.koloidalne.biz
www.naturalna-medycyna.com.pl
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl


Pozdrawiamy z uśmiechem
Redakcja

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.