Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 402

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Lady Zgaga daje show

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

probiotyk

Różnimy się sylwetką wiadoma sprawa. Ubrania sprzedawane w sklepach nie leżą tak jak te dopasowane i skrojone do naszej sylwetki przez krawcową. Czy analogia ubrań może przenieść na nasze zdrowie.Oczywiście, że tak. Bo ubrania i suplementy dobieramy do siebie by ładnie wyglądać i dobrze się czuć.

Probiotyk szyty na miarę
Probiotyk powinien odpowiadać naszym potrzebom, różnimy się mikrobiotą jelitową, cierpimy na rózne dolegliwości czy choroby. Mamy różne niedobory. Również wiek i płeć mają znaczenie.
Probiotyki są nam niezbędne, ale nieodpowiednio dobrany może nie spełniać swojej roli a w niektórych przypadkach nasilić dolegliwości. Zwłaszcza w obecnym czasie, kiedy dezynfekujemy prawie wszystko by żadna bakteria i wirus nie miała prawa przeżyć. Zatem jaki probiotyk wybrać by do nas pasował? Podpowiadamy, trochę w wersji skróconej.

Probiotyk powinien zawierać różne szczepy bakterii, natomiast ważne jest jakiego rodzaju są to bakterie oraz ich ilość. Istotna jest również metoda kapsułkowania probiotyku, aby nie został on “zniszczony” w żołądku i dwunastnicy. Dokonując wyboru produktu warto zwrócić uwagę czy zawiera on prebiotyk, który ułatwia nam namnażanie dostarczonych bakterii. Zdecydowanie lepszym dodatkiem jest tutaj fibregum zamiast inuliny, która u wielu osób wywołuje wzdęcia czy powstawanie gazów.

Gdy męczą biegunki na wyjeździe
Wiele osób cierpi na biegunki w podróży ze względu na zmianę wody, pożywienia. Na biegunki w trakcie podróży najodpowiedniejszy jest szczep Saccharomyces Boulardii, Bifidobacterium bifidum.

Probiotyk Saccharomyces Boulardii
Saccharomyces Boulardii  probiotyk

Podczas terapii antybiotykiem
W trakcie antybiotykoterapii bezwzględnie powinniśmy zażywać probiotyk. Antybiotyki nierzadko prowadzą do infekcji grzybiczych, które szybko się rozwijają niestety trudniej i zdecydowanie dłużej jest je wyleczyć. Podczas antybiotykoterapii polecane są szczepy Saccharomyces boulardii oraz RHAMNOSUS GG, które zapobiegają występowaniu biegunek i rozwoju bakterii wpływających na rozwój infekcji grzybiczych.

Probiotyk RHAMNOSUS GG
Probiotyk Rhamnosus GG

Gdy laktoza buntuje się z trawieniem
Gdy mamy problem z tolerancją laktozy wtedy odpowiednie będą dla nas szczepy z gatunku Lactobacillus acidophilus i bulgaricus jak również z gatunku bifidobacterium.
Są one pomocne w wytwarzaniu enzymu laktaza, który trawi laktozę zawartą w pożywieniu.

Probiotyk BIFIDOBACTERIUM
Probiotyk bifidobacterium

IBS - krótka nazwa na obszerną dolegliwość
Zespół jelita wrażliwego określany jako IBS wymaga również szczególnego podejścia. Ponieważ w przebiegu tego schorzenia u wielu osób występują albo biegunki albo zaparcia albo naprzemiennie. Zatem probiotyk powinien zawierać szczepy Bifidobacterium longum W11, Lactobacillus plantarum LP01, Bifidobacterium breve BR03, Lactobacillus acidophilus LA02 oraz prebiotyk. Kierując się wyborem probiotyku możemy wybrać preparat złożony konkretnie do tej dolegliwości.

Probiotyk IBS
probiotyk ibs jelita wrazliwe


Stan zapalny i inne sprawy
Odpowiednia mikrobiota również ma istotne znaczenie w zwalczaniu stanów zapalnych, ale ma także niemały wpływ na wchłanianie witamin i minerałów. Bakterie z gatunku Lactobacillus casei wpływają na obniżenie poziomu białek C-reaktywnych (hs-CRP), co przekłada się na zmniejszenie obrzęku stawów oraz bólu.
Gdy kilogramy nie chcą ubywać
W trakcie badań nad mikrobiotą naukowcy wykryli, że osoby z otyłością czy nadwagą mają niedobory bakterii probiotycznych. W wielu badaniach naukowych wykazano, że bakterie szczepu L. rhamnosus (LGG) wspomagają utratę wagi zmniejszając tkankę tłuszczową i stężenie krążącej leptyny. :-) bakterie probiotyczne nie “zjadają kalorii” , ale są odpowiedzialne m. in. za wchłanianie substancji odżywczych z pożywienia, wytwarzania witamin ich syntezy jak również odpowiedniego metabolitu.
Helicobacter pylori i inne zakażenia układu trawiennego
Istotną rolę w funkcjonowaniu naszego układu pokarmowego oraz podatności na zakażenia ma również nasza mikrobiota. Bakterie probiotyczne z gatunku Saccharomyces boulardii w przebiegu takich zakażeń zwiększają skuteczność stosowanej terapii.
Gdy skóra jest problematyczna
Coraz więcej osób cierpi na atopowe zapalenie skóry AZS. Bakterie z gatunku Lactobacillus rhamnosus GG zmniejszają stan zapalny skóry.
Alergia a probiotyki. Słów kilka o problemie
Najprościej mówiąc nietolerancja histaminy spowodowana jest jej zbyt wysokim poziomem w organizmie. W normalnych warunkach występuje ona w niewielkich ilościach i jest rozkładana przez enzym – oksydazę diaminową (DAO). Problem zaczyna się w momencie jego niedoboru. Wtedy wszystko co powoduje podwyższenie poziomu histaminy będzie przynosiło przykre konsekwencje w postaci objawów podobnych do alergii.
Histamina kontra lactobacillus
Oprócz przyswajania histaminy z pożywienia wpływ na jej wzrost mogą mieć również bakterie jelitowe – takie jak Lactobacillus casei i Lactobacillus bulgaricus. W związku z tym powinniśmy unikać ich spożywania. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem są właśnie bifidobakterie Infantis i longum, które mają zdolność rozkładania histaminy.

Ochrona miejsc intymnych
Niewłaściwa flora bakteryjna ma również ogromne znaczenie dla miejsc intymnych. Niedobór bakterii probiotycznych zwiększa podatność na zakażenia bakteryjne i grzybicze miejsc intymnych. Dlatego kobiety w trosce o układ rozrodczy różnorodność bakterii probiotycznych. Najprościej jest wybrać złożony preparat probiotyczny dedykowany kobietom, który dostarcza pełne spektrum bakterii w profilaktyce infekcji intymnych.

Probiotyk Woman
probiotyk kobieta infkje intymne zdrowe jelita


Na wycieńczenie

Osoby wycieńczone w szczególności osoby po terapiach onkologicznych u której stosowane są leki cytostatyczne czy radioterapia mają zaburzoną mikrobiotę. Często dochodzi do dysbiozy jelit, w tym przypadku nawodnienie organizmu, stężenie jonów,ciśnienie osmotyczne oraz pH są nieprawidłowe. Co w konsekwencji prowadzi do namnażania niewłaściwych bakterii i zwiększenia stanu zapalnego.

Probiotyk Forte
probiotyk forte  nowotwory stany zapalne


Nie rodzinnie
Nie ma uniwersalnego probiotyku dla całej rodziny. Mikrobiota jelitowa dzieci różni się od osób dorosłych zatem dzieciom nie podajemy tych samych probiotyków które zażywamy. Probiotyki dla dzieci mają szczepy bakterii dostosowane do ich mikrobioty.

Probiotyk dla dzieci
probiotyk dla dzieci

przytulia czepna ektrakt obrzeki krazenie

Idzie wiosna czy coś to zmienia, w przyrodzie może i tak, ale dla każdego z nas, to kolejna w życiu, oby w dobrym zdrowiu. Chociaż na wiosnę wielu z nas ma listę postanowień to niech w tym roku znajdzie się na niej przytulanie.

Ona lubi się przyczepić do zdrowia
Roślina zwana przytulią występuje najczęściej jako przytulia pospolita, żółta i czepna. Ale jej odmian na świecie jest zdecydowanie więcej. Kwitnie od czerwca do sierpnia, czasami nawet do października. Nazwa przytulia czepna wzięła się od charakterystycznych haczykowatych włosków za pomocą których przyczepia się do innych roślin i zwierząt rozsiewając się. Zatem i my przytulmy się do niej.
Chwast też może być pożyteczny
O ile chwasty niszczą plony i są rośliną niepożądaną, to przytulia będąca właśnie chwastem jest rośliną pożyteczną dla naszej ludzkości. Od dawien dawna ceniona jest w medycynie ludowej. Była stosowana w leczeniu różnych dolegliwości i chorób. Sporządzano z niej napary, nalewki, okłady.
Chwast ze składem na bogato
Przytulia czepna może poszczycić się bogatym składem, który czyni z niej roślinę leczniczą. Zawiera ona sole mineralne takie jak potas, krzem, garbniki, kwasy fenolowe w tym kwas chlorogenowy i kwas galusowy), flawonoidy (rutyna) i irydoidy (w tym w formie glikozydów; monotropeina, asperulozyd), kumaryny, olejek eteryczny.
Ser i kawa
Przytulia zawiera enzym ścinający białka mleka, stąd wykorzystywana była przy produkcji serów. Jej ziarna zaś zawierają kofeinę więc po odpowiednim przyrządzeniu stanowiła substytut kawy.
Nie puchnij, chyba że z dumy
Wiele osób boryka się z obrzękami w szczególności nóg, które często bywają skutkiem niewłaściwej pracy układu limfatycznego. Takie obrzęki często wynikają z zatrzymania wody w organizmie związanej również ze zwiększonym poziomem sodu. Przytulia pobudza układ limfatyczny i przeciwdziała obrzękom.
Przytulanie się wzmacnia naczynia
Bóle nóg, obrzęki to również konsekwencja zaburzeń układu krążenia. O ile żylaki zewnętrzne stanowią dla nas problem estetyczny to najczęściej występują żylaki wewnętrzne, które stanowią zagrożenie dla naszego życia. To taka tykająca bomba zegarowa. Przytulia czepna wspiera wzmacnia naczynia krwionośne, usprawnia krążenie krwi. Działa oczyszczająco i detoksykująco oraz pobudza przemianę materii usuwając nadmiar wody z organizmu, zapobiegając obrzękom.
Na trawienie i wyniki sportowe
Przytulia polecana jest przy niedoczynności trzustki oraz żołądka. Jej niewątpliwą cechą jest pomoc w trawieniu białek. Do sportowego menu powinny ją włączyć osoby - sportowcy, którzy stosują odżywki białkowe. Bowiem przytulia pomaga w trawieniu i przyswajaniu białka oraz zwiększa tolerancję przewodu pokarmowego na koncentraty białkowe zawarte w odżywkach.
Zdrowy układ moczowy
Przytulia czepna dzięki właściwościom moczopędnym pomaga zachować zdrowie układu moczowego, zapobiegać i leczyć kamicę nerkową.
Zawarte w roślinie saponiny, glikozydy, flawonoidy, kumaryny, antrachinony pobudzają pracę nerek, wzmagają usuwanie wody wraz z moczem i potem. To właśnie te składniki odkażają układ moczowy, ograniczają wytrącanie się złogów, hamują stany zapalne i wysięki. W ten prosty sposób zmniejszamy ryzyko infekcji układu moczowego, stanów zapalnych, które w wielu przypadkach mają charakter nawracający.

Przytulia czepna - ekstrakt
przytulia czepna ekstrakt obezeki krazenie

kwas kaprylowy candida kandydoza odchudzanie


Trochę na kobieco i trochę na odchudzanie - czyli co warto wiedzieć o kwasie kaprylowym

Powszechnie stosowany, ale powszechnienie nieznany
Kwas kaprylowy to kwas tłuszczowy, występujący w tłuszczach roślinnych tj. olej kokosowy i palmowy oraz zwierzęcych tj. tłuszcz kóz i owiec, tłuszcz mlekowy królików, kóz, kozic. To właśnie on odpowiada za specyficzny zapach serów. Jest wykorzystywany od dawien dawna w przemyśle spożywczym, medycznym i kosmetycznym jako środek wspomagający leczenie grzybic. W hodowli zwierząt stanowi dodatek do pasz, które mają za zadanie ograniczenie rozwoju grzybów i bakterii w przewodzie pokarmowym.
Wyłącznik apetytu
Odchudzanie to temat interesujący niemalże każdego z nas, oczywiście patrzymy na nie przez pryzmat wyglądu zewnętrznego a nie zdrowia organów, stawów i kości. Przyznać trzeba, że w większości przypadków nadwaga nie bierze się z powietrza a z łakomstwa. Wiele osób marzy by mieć taki przycisk, który wyłączył by nadmierny apetyt, ochotę na podjadanie i chęć na słodkości. Takim “guzikiem” do wyłączenia okazuje się być kwas kaprylowy, który wpływa na ośrodek sytości w mózgu, odczuwamy dłużej sytość i dzięki temu ogranicza chęć podjadania i ochoty na słodycze. Kwas kaprylowy jest nie tylko pomocny w walce z nadwagą dzięki niemu jesteś ekologiczny - rzadziej otwierasz lodówkę :-)
Mit cukrojadka
Grzybice i kandydoza to temat wstydliwy a za głównego winowajcę uchodzi cukier. Nie trzeba obżerać się słodyczami, aby nabawić się kandydozy. Mylnie uważa się, że kandydoza jest wynikiem spożywania cukru. Owszem warunki do rozwoju kandydozy stwarzamy my sami, ale również jest to wynikiem naszych chorób, diety, złej kondycji organizmu.
Wróg na tapecie
Candida są drożdżakami co oznacza, że najczęściej występują w formie jednokomórkowej, w postaci małych, cienkościennych, owalnych komórek; rozmnażają się głównie bezpłciowo, przez pączkowanie. Rodzaj Candida obejmuje około 150 gatunków, ale tylko 9 z nich uznaje się za patogenne dla człowieka (najczęściej występujące u ludzi to rodzaje: C. albicans, C. glabrata, C. tropicalis, C. parapsilosis, C. krusei). Występują one najliczniej w jamie ustnej, jelitach, pochwie i na skórze.

Połączenie, które zabija
Kwas kaprylowy z powodzeniem wykorzystuje się do walki kandydozą ze względu na jego zdolność do łączenia się z błonami komórek drożdżowych powodując ich rozerwanie i śmierć. Brzmi to mało prawdopodobnie, ale właśnie taką właściwość posiada, dlatego jest skuteczny w walce z bakteriami, grzybicami wszelkiego rodzaju obejmujące nie tylko układ pokarmowy, płciowy, ale również grzybice skóry, paznokci.

Sygnały
Wiele sygnałów świadczy o rozwoju kandydozy w organizmie należą do nich m.in. te najbardziej ogólne jak przewlekłe zmęczenie, brak energii, ale również pleśniawki, wzdęcia i wiatry, skurcze jelit, swędzenie odbytnicy, zmiana czynności jelit. Sygnałem alarmowym powinno być częste infekcje układu moczowego: zapalenie pęcherza, infekcje pochwy, dolegliwości menstruacyjne. Często występuje również rozdrażnienie, stany depresyjne, brak koncentracji. Z objawów zewnętrznych m. in. zmieniona chorobowo płytka paznokci, łuszczenie pękanie naskórka.
Częste mycie wspiera rozwój - negatywny
Nadmierna higiena okolic intymnych lub nieodpowiedni płyn do higieny intymnej przyczynia się nie tylko do podrażnień, ale głównie do rozwoju drożdżaków miejsc intymnych (można to najprościej określić jako wyjałowienie środowiska, w którym bytują zarówno dobre jak i złe bakterie) czyli kandydozy. Równowaga w higienie jest istotna szczególnie oparta o naturalne płyny o zrównoważonym ph. Oczywiście nie każda często myjąca się Pani taką drożdżycę ma w posiadaniu, ale bóle podbrzusza, pieczenie, nieprawidłowości wydzielnicze powinny być zbadane i konsultowane z ginekologiem. Co gorsze problem będzie do nas powracał niczym bumerang, jeżeli nie zadbamy zarówno o odpowiednią ilość probiotyków i “nie wytępimy” paskudztwa. Od wielu lat wspomagająco w ginekologii stosuje się do walki infekcjami preparaty zawierające kwas kaprylowy, jednak zdecydowanie lepsze efekty można uzyskać przyjmując go doustnie.
Zabijasz pasożyty to bakterie też
Nie tylko kuracje antybiotykiem likwidują nam pożyteczne bakterie w organizmie, należą również do nich kuracje przeciwgrzybicze czy odrobaczające w kierunku pasożytów układu pokarmowego. Dlatego nie należy zapominać o probiotykach (szczególnie osoby, które nie cieszą się 100 % zdrowiem). Gdy zabijamy robaki to przyjmujemy probiotyki (można także w trakcie) ale bezwzględnie po zakończonej kuracji.
Przeczyszczanie wzmaga na namnażanie
Osoby, którym zdarzają się często biegunki czy stosują środki i herbatki przeczyszczające na zaparcia, są narażone na występowanie kandydozy. Podaruję sobie opis mechanizmu działania tych środków na florę jelitową.
Lista zagrożonych
Na występowanie kandydozy przede wszystkim są narażone osoby stosujące antybiotyki, z obniżoną odpornością, z chorobami autoimmunologicznymi, przy osłabionej funkcji wątroby, przy zmniejszonej ilości wytwarzania soków trawiennych, w stanach chorobowych, przy niedoborach składników odżywczych, zmianie flory jelit. Osoby chorujące na egzemę, łuszczycę, alergie a także kobiety cierpiące na zespół napięcia przedmiesiączkowego.
Regeneracja jelit
Kwas kaprylowy polecany jest w leczeniu zespołu jelita drażliwego. Kwas kaprylowy pobudza regenerację nabłonka jelita grubego i poprawia funkcje absorpcyjne jelit. Przyspiesza gojenie owrzodzeń jelita cienkiego i grubego. Zapobiega zmianom zapalnym w ścianie jelit. Ma zastosowanie w leczeniu zespołu jelita drażliwego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, kandydozy jelit, kryptokokozy i kolibakteriozy.
W grupie szybciej działają
Kwas kaprylowy w połączeniu z cynkiem i wapniem wykazuje również działanie przeciwzapalne, przeciwbiegunkowe.

Kwas kaprylowy - Candidavix
kwas kaprylowy candida kandydoza odchudzanie

 

Lubisz poszerzać wiedzę na temat swojego zdrowia to czasopismo jest dla Ciebie. Cenisz swój czas lub nie pamiętasz dokonać zakupu ? To nic.
Oni pamiętają za Ciebie. Raz kupujesz, czytasz cały rok.
Żyj naturalnie prenumerata 12 miesięcy

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 78 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 41 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]