Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 393

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Lady Zgaga daje show

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

arcydziegiel litwor niezyt przewodu pokarmowego nerwice antybakteryjnie przeciwirusowow

Jak mawiał kanadyjski lekarz William Osler jednym z pierwszych obowiązków lekarza jest edukowanie mas, aby nie brać leków. Ten wybitny lekarz zasłynął również oprócz naukowych dokonań z podejścia do pacjenta. Jako pierwszy wprowadził edukację studentów przy łóżku pacjenta a nie tylko jak dotychczas bywało na sali wykładowej. Również uważał, że niezwykle ważnym elementem diagnozy był szczegółowy wywiad z pacjentem.

Życzyć tylko pozostaje spotykanie tylko takich lekarzy, dla których nasze zdrowie i nasze ciało jest wartością a nie farmaceutycznym śmietnikiem do testów, ten lek może podziała jak nie to może inny.
Tyle z wolnych przemyśleń uwięzionego człowieka w panującej rzeczywistości.
Wznoszenie próśb w niebiosa
Czasami w chorobie wznosimy prośby w niebiosa, sądząc, że tylko cud i działania sił boskich są w stanie nas uleczyć. Jednak “lekarstwa” zostały nam już ofiarowane, trzeba tylko sięgnąć po odpowiednie (oczywiście nie mówimy o przypadkach kiedy jest zbyt późno albo choroba nieuleczalna). Tak głoszą zewsząd legendy, na podstawie których można stwierdzić, że w przyrodzie mamy leki z bożej apteki.
Wskazania lecznicze
Według XIV wiecznych legend Archanioł wskazał, ludziom roślinę, którą można stosować w różnych chorobach. Wtedy panowała tam zaraza dżumy a zrozpaczona i zdziesiątkowana już ludność nie miała oręża do walki z tą chorobą. Mimo, iż stosowano już wtedy przeróżne zioła, olejki zaraza zbierała żniwo. Według niemieckiej legendy archanioł Gabriel wskazał roślinę leczniczą. Rośliną tą był właśnie arcydzięgiel (nazwa gatunkowa archangelica), która to nazwa właśnie oznaczała archanielski. W różnych krajach powstały różne legendy, który z archaniołów wskazał tę roślinę. Bowiem we Francji opowiadano, że archaniołem tym miał być Rafał, dlatego też uznano go za patrona podróżujących, chorych, aptekarzy, uzdrawia ludzi i towarzyszy im w podróży. W innych częściach Europy wskazywano archanioła Michała.
Tylko jeden wyróżniony
Bez względu na kraj we wszystkich legendach moc tej leczniczej rośliny została przekazana mnichowi i zaczęto ją uprawiać w przyklasztornych ogrodach.
Anielska roślina co w sobie ma?
Korzeń arcydzięgla – Radix Archangelicae pozyskiwany jest z arcydzięgla litworu – Archangelica officinalis Hoffmann, z rodziny baldaszkowatych – Umbelliferae (selerowatych – Apiaceae). Zawiera olejek eteryczny bogaty w monoterpeny i seskwiterpeny; furanokumaryny, kwasy fenolowe, żywicę i flawanony.
Boskie działanie czy przyziemne właściwości?
Arcydzięgiel głównie stosowany jest antybakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciw roztoczom i grzybobójczo. Ułatwia oddychanie zwiększa częstość wentylacji płuc. Działa również wykrztuśnie.
Święty spokój?
Arcydzięgiel ma wpływ na ośrodkowy układ nerwowy stąd wykazuje działanie przeciwlękowe, antydepresyjne, uspokajające jak również stosuje się go w stanach wyczerpania nerwowego.
Na leniwy brzuch
Arcydzięgiel stosowany jest również w nieżycie przewodu pokarmowego. Wzmaga on wydzielanie żółci i soków trawiennych. Zmniejsza bóle brzucha poprzez zmniejszenie skurczów żołądka, jelit.
Co z nim zrobić?
Korzeń arcydzięgla ma najwięcej właściwości leczniczych chociaż wykorzystuje się również samo ziele i owoc rośliny.
Z korzenia sporządza się napary, nalewki, spirytus i olejek.
Boski przepis na napar na przyziemne dolegliwości
Czy przepis pochodzi z niebios lub ma boskie działanie to nie wiem, jednak poniższe przepisy zaczerpnęłam od dra H. Różańskiego.
Napar - 5g na 200 ml wody lub mleka z miodem wypijamy w ciągu dnia małymi porcjami (nie stosować jednorazowo całości) podczas przeziębienia,kaszlu, zapaleniu zatok, grypie czy zapaleniu oskrzeli.
Napar w ilości 100 ml od 3-4 razy dziennie można stosować jako środek przeciwnerwicowy czy przeciwlękowy.
Odwar - w stanach nieżytu pokarmowego i układu oddechowego. Korzeń gotujemy przez 5 minut, wypijamy dziennie 4 razy dziennie po 100 ml.
W skórnych problemach
Zarówno odwar jak i napar można wykorzystać do przemywania skóry zakażonej bakteriami i drożdżakami, skóry zakażonej nużeńcem (demodex) i roztoczami. Zarówno napar jak i odwar pobudza krążenie krwi w skórze, poprawia koloryt i jędrność skóry. Zmniejsza łojotok a zwiększa wrażliwość skóry i błon śluzowych na promienie słoneczne. Uwaga! przy nadwrażliwości na promienie słoneczne osoby stosujące arcydzięgiel powinny chronić ciało przed bezpośrednim działaniem słońca.
Boskość ukryta w kapsułce i wyciągach
Sproszkowany korzeń arcydzięgla lub wyciąg współcześnie znajduje się w wielu suplementach diety. Zarówno w przypadku problemów z przewodem pokarmowym jak również w chorobach reumatycznych, chorobach stawów.

Korzeń arcydzięgla 100 g
arcydziegiel litwor niezyt przewodu pokarmowego nerwice  antybakteryjnie przeciwirusowo

srebro koloidalne niejonowe nano koloid srebra


Srebro jako metal znane jest od starożytności. Prawdopodobnie najstarsze znaleziska pochodzą z czwartego wieku p.n.e. i po raz pierwszy srebro zostało zastosowane w Egipcie. W Średniowieczu Paracelsus używał srebra w kąpielach odtruwających. A Hildegarda z Binden uznawała srebro jako lek na nadmiar śluzu i kaszel.
Zbyt ogólnie
Srebro - łacińska nazwa Argentum, symbol chem. Ag. Współcześnie najbardziej popularne zastosowanie zdrowotne srebra to działanie antybakteryjne. To bardzo ogólne stwierdzenie a warto jest poznać ten metal bliżej a w szczególności jego terapeutyczne zastosowania. Srebro stosowane jest nie tylko w terapiach naturalnych, ale również w farmakologii czy od wielu, wielu lat w przemyśle chemicznym m.in. do wyrobu materiałów opatrunkowych, odkażania czy dezynfekcji wody. Wg przysłowia mowa jest srebrem, zatem w sensie dosłownym dzisiaj mówimy.
Zabija na śmierć
Srebro zabija nawet te bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków. Koloidy srebra są w stanie zniszczyć ok. 600 różnych bakterii a zwykły antybiotyk tylko ok. 10. Srebro w kontakcie z bakterią hamuje powstawanie enzymów, które są im konieczne do życia.
Strach przed Argyrią
Wiele osób obawia się stosowania srebra myśląc że mogą zachorować na Argyrię czyli srebrzycę. Z pewnością nie musimy obawiać się srebra w postaci niejonowego koloidu.
Tyci, tyci dociera dalej
Koloidy - są mieszaniną dwóch substancji w której jedna jest rozproszona w drugiej. Dzięki rozdrobnieniu na mikroskopijne czastki powierzchnia materii się zwiększa a tym samym zwiększa się jej działanie.
Dawniej koloidy srebra otrzymywano poprzez rozcieranie w moździerzu. Tą metodę wykorzystuje się jeszcze w homeopatii. Obecnie koloid uzyskuje się na drodze elektrolizy i rozdrabniania mechanicznego.
Jeszcze skuteczniejsze
Aby zwiększyć lecznicze działanie srebra, zastosowano technologię nano czyli ogólnie mówiąc rozbicia srebra na jeszcze mniejsze cząstki (do nano rozmiarów). Dla porównania są one dziesięciokrotnie mniejsze od najmniejszych wirusów i prawie 200 krotnie od najmniejszych bakterii. Dzięki temu są one skuteczne już w niższych stężeniach, nieszkodliwe dla ludzi i dla zwierząt, są odporne na światło słoneczne.
Pierwsze badania naukowe
W roku 1861 angielski chemik Thomas Graham opisał różnice między koloidami przenikającymi przez błonę komórkową a nieprzepuszczalnymi. W 1869 francuski przyrodnik zauważył że już nawet w niewielkich dawkach działa antybakteryjnie. Przykładów można mnożyć, lepiej jednak jak powiemy: ”na co” można wykorzystać srebro.
Rany, zadrapania to wiemy
Srebro koloidalne wykorzystuje się do bezpiecznego odkażania ran i co ważne bez szczypania jak się to dzieje przy zastosowaniu wody utlenionej, alkoholu.
Co robi jeszcze?
- zwalcza organizmy jednokomórkowe, zarodźce i grzyby, atakuje pasożyty,
- hamuje działanie enzymu izomerazy fosfomannozy drożdżaków;
- hamuje wydzielanie histaminy i prostaglandyny przy objawach alergii i stanach zapalnych
- wspomaga odtruwanie organizmu z metali ciężkich.
Ugaś zapalenie
Zapalenia dróg oddechowych czy przewodu pokarmowego ma w wielu przypadkach podłoże bakteryjne zatem srebro stosuje się zarówno doustnie a w przypadku zapalenia dziąseł również do okładów.
Widzieć srebro i nie tylko
Również wykorzystuje się go leczenia jęczmienia, zapalenia spojówek. stosujemy zarówno przemywanie jak stosowanie wewnętrzne. W przypadku “oczu suchych”, łzawiących również można przemywać, przy oczach podrażnionych również świetnie sprawdza się nano koloid złota.
Szczypie, drapie boli gardło?
W przypadku bólu gardła ze względu na zapalenie wywołanego przez paciorkowce, w tym również angina stosowane są zarówno płukania jak i doustnie. Podobnie jak w przypadku kataru, czy bólu ucha.
Problem ze skórą
Srebro wykorzystuje się również w leczeniu egzemy, łupieżu, ciemieniuchy, łupieżu pstrym czy grzybicach, łuszczycy, odleżynach.
Srebro pod pachą
Powszechnie uważa się, że nieprzyjemny zapach potu wynika z nagromadzonych bakterii na skórze, jednak za zapach potu również najogólniej mówiąc nie zagłębiając się przy tym w procesy metaboliczne i chemiczne naszego organizmu odpowiada nasz tryb życia, żywność jaką spożywamy, przyprawy, używki, stan zanieczyszczenia organizmu czy leki.
Infekcje intymne
Jeśli nasze infekcje mają podłoże bakteryjne zatem srebro zaleca się jak najbardziej w takich przypadłościach. Warto spryskiwać miejsca intymne również wtedy gdy nasze infekcja ma podłoże grzybicze, zniszczone zostają patogeny a tym samym również nieprzyjemny zapach towarzyszący takim infekcjom. W przypadku infekcji grzybiczych dobrze sprawdza się również połączenie z nanokoloidem miedzi.
Przed w trakcie i po fakcie stosujemy
Jak przy każdych kuracjach antybiotykami w przypadku stosowania srebra nie zapominajmy w żadnym wypadku (jeśli nie stosujemy na co dzień) o probiotykach. Nadmienię tylko, że wiele infekcji jest konsekwencją niewłaściwej flory bakteryjnej, niewystarczającej ilości dobroczynnych bakterii w naszym organizmie a tym bardziej w jelitach czy układzie moczowym. Dlatego też nasz organizm ma zbyt “małą “ flotę do obrony przed tymi złymi.
Jak zawsze powtarzam
Chociaż srebro jest skutecznym środkiem w wielu dolegliwościach nie oznacza to, że nie powinniśmy skorzystać z konsultacji lekarskiej oraz badań.

Nano Srebro koloidalne
nano koloid srebra srebro  koloidalne niejonowe
Więcej o zastosowaniu srebra koloidalnego w książce pt.
Srebro koloidalne jako lek
srebro koloidalne jako lek  ksiazka

boswellia serrata ekstrakt kadzidlowiec

6 stycznia
Objawienie Pańskie, Epifania (gr. επιφάνεια epifaneia; objawienie, ukazanie się) – chrześcijańska uroczystość mająca uczcić objawienie się Boga człowiekowi (teofania), obecność Boga w historii człowieka, a także uzdolnienie człowieka do rozumowego poznania Boga. Symbolami święta jest historia opisana w Ewangelii Mateusza, według której Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi.

Dary przyniesione dzieciątku Jezus przez Mędrców miały posłużyć mu na etapach jego życia oraz symbolizować cykl życia. Wg tradycji chrześcijańskiej królowie w darach przynieśli mirrę, kadzidło i złoto.
Te dary służą całej ludzkości po dzień dzisiejszy. Jednak miały one jeszcze jedno znaczenie bo wykorzystywane były w starożytnej medycynie ludowej jako leki na artretyzm, bóle zębów czy nadciśnienie.
Kadzidło i mirra rodzynkowe tylko symbolika czy boska apteczka?
Czyżby zaniesione dary miały zwiastować chore stawy oraz ból Jezusowi i dlatego złożono mu w darze żywice?
Mirra pochodzi z arabskiego „murr”, które oznacza coś, co było gorzkie”. W starożytnym Egipcie używano mirry do wytwarzania olejków do balsamowania ciał. Składnik ten był elementem religijnych rytuałów przejścia duszy na „tamten świat”. Dlatego uważa się, że symbolizowała ona zapowiedź śmierci Chrystusa. Dary te miały służyć również Jezusowi jako ulga w cierpieniu, które niebawem miało nadejść.
Leki z bożej apteki
Badania wykazały, że mirra zawiera seskwiterpeny, które zwiększają utlenowanie mózgu, wpływają korzystnie na gospodarkę hormonalną, stany emocjonalne oraz procesy uczenia się ponadto zwiększając odporność organizmu.
Mirrę używano jako składnik past do zębów, gdyż uważano, że chroni przed chorobami dziąseł i przynosi ukojenie osobom cierpiącym na ból zębów. Zmieszana z sokiem aloesu używana była do namaszczania ciał zmarłych, także do ich balsamowania. To powodowało, że była symbolem cierpienia i umierania. Znane było także oszałamiające i tłumiące działanie mirry zmieszanej z winem. Współczesne badania mówią, że żywica obniża poziom cukru we krwi oraz tzw. złego cholesterolu
Kadzidło żywiczne lekarstwo
Zdecydowanie większe właściwości przypisuje się Bosswelli. Kadzidło jest uzyskiwana z drzew boswellia serrata po zestaleniu zwane również olibanum – podobnie jak mirra, jest rodzajem żywicy, wyglądem przypominającym rodzynki o gumowej strukturze. Otrzymuje się je głównie z drzew Boswellia sacra. I to właśnie właściwości przypisuje się większe właściwości lecznicze. Naświetlając, stosowana jest przeciwbólowo i przeciwzapalnie; w szczególności w chorobach stawów, w leczeniu owrzodzeń jelita grubego, choroby Leśniowskiego-Crohn’a, zespołu jelita drażliwego, stanów zapalnych błon śluzowych.
Pożegnać stan zapalny
Ekstrakt z kadzidłowca zawiera średnio od 20% do 65% kwasów bosweliowych. Jednym z ważniejszych rodzajów tych kwasów jest AKBA (kwas acetylo-11-keto-beta-bosweliowy), który to właśnie ma najsilniejsze działanie przeciwzapalne.
Żywiczna regeneracja
Bosswellia wpływa na poprawę kondycji skóry, elastyczność oraz zmniejszenie wydzielania sebum. W okresie wzmożonego wysiłku fizycznego – Boswellia serrata wspomaga procesy naprawcze w mięśniach również po treningu oraz zapobiega niepożądanym procesom zapalnym i zwyrodnieniowym (degeneracyjnym w tkance chrzęstnej).
Boswellia serrata zmniejsza stres oksydacyjny i towarzyszący mu stan zapalny.
Ważne! Na stany zapalne stawów najlepiej działa w połączeniu z kurkuminą.
Głębszy oddech
Boswellia udrażnia drogi oddechowe, pomaga złagodzić najgorsze objawy alergiczne oraz zmniejsza obrzęk oskrzeli oraz zatok.
Leukotrieny to lipidy odgrywające znaczącą rolę w patofizjologii astmy. Kwasy zawarte w kadzidłowcu indyjskim hamują ich wytwarzanie. Szczególnie pomocne może to okazać się u osób borykających się z chorobą układu oddechowego związanej z zaburzeniami przepływu powietrza, skurczami oskrzeli oraz zwiększonej produkcji śluzu i stanu zapalnego.
Badania wykazały, że przy 6-tygodniowym kuracji boswellią u pacjentów z łagodną astmą zmniejszyła się częstotliwość ataków astmy oraz poprawione zostały zdolności oddychania.
Walka ze skutkami cukrzycy
Stosowanie boswelli u cukrzyków typu 1 pomaga zapobiec powikłaniom cukrzycy, które najczęściej atakują wątrobę oraz nerki. Naukowcy twierdzą również, że żywica z kadzidłowca znacznie obniża stężenie glukozy.
Dar dla jelit
W chorobach takich jak IBS, Zapalenie jelita grubego, Chorobę Crohna lub inne trawienne zaburzenia, regularne stosowanie Boswelli z pewnością przyniesie ulgę. Naukowcy w Niemczech oraz Indiach (z Indii zresztą pochodzi Boswellia Serrata) nawiązali współpracę w ramach badań zapalenia jelita grubego. Z ich doświadczeń wynika, że po 6 tygodniowej kuracji kadzidłowcem indyjskim aż u 90 % pacjentów usunięto całkowicie objawy choroby. Natomiast przy kuracji sulfasalazyną tylko 60 % pacjentów, którzy podjęli leczenie, zostało pozbawionych dolegliwości.
Złoto
Złoto jest najmniej tajemniczym z wszystkich darów ofiarowanych Chrystusowi. Podobnie jak obecnie, również w dawnych czasach było jednym z najcenniejszych kruszców na świecie. Królewskie dwory zawsze ociekały złotem, stąd uznaje się je za symbol królewskiego pochodzenia. Surowiec ten został podarowany Jezusowi, aby podkreślić, że jest on władcą świata.
Złota skóra i ukojenie
Jednak złoto również ma działanie zdrowotne, przyspiesza gojenie się ran, działa odmładzająco i kojąco na skórę. Regeneruje podrażnioną skórę, czy łagodzi uczucie “zmęczonych “ oczu. Złoto koloidalne zamknięte w butelce z atomizerem wystarczy rozpylić na twarz, ciało by poczuć ulgę, szczególnie oczu zmęczonych, suchych szczypiących i obolałych. Złoto również regeneruje skórę przy poparzeniu. Działa nawilżająco i odświeżająco na skórę. Jest także pomocne w zapaleniach dziąseł czy aftach i można je aplikować bezpośrednio na dziąsła.

Boswellia Serrata ekstrakt
boswellia kadzidlowiec

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 78 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 41 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]