Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 389

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Lady Zgaga daje show

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

naturalny plyn do mycia owocow
Święta to czas nie tylko spożywania tradycyjnych potraw, ale również cytrusów. Chętnie sięgamy po pomarańcze i mandarynki. Zapach tych owoców wypełnia niemal wszystkie domy.

Nie parz
Większość z nas parzy czyli polewa wrzącą wodę pomarańcze i mandarynki to błąd. Tę czynność powinno wykonywać się końcu. Najpierw zaczynamy od od umycia owoców (najlepiej z użyciem szczoteczki) odpowiednim bezpiecznym płynem do tego przeznaczonym, który usuwa pestycydy, nawozy, bakterie.
Piękna skórka z bogactwem chemii
Owoce pomarańczy i mandarynek pokrywane są niebezpiecznymi dla naszego zdrowia substancjami, które mają za zadanie zachować ich świeżość w trakcie transportu. Większość z nas myje owoce tylko pod bieżącą wodą lub polewa je wrzątkiem co powoduje, że toksyny nie zostają usunięte a ułatwia się parzeniem przenikaniu toksycznych środków w głąb owoców. Często również zapominamy dokładnie umyć ręce po kontakcie z “niebezpieczną “ skórką i przenosimy chemię do organizmu.
Bez zniechęcania
Oczywiście nie zamierzamy nikogo zniechęcać do spożywania cytrusów, ale trzeba zachować ostrożność i nauczyć się odpowiednio usuwać środki, którymi pokrywane są skórki owoców. Najlepiej jest spryskać owoce naturalnym środkiem do tego przeznaczonym, potem delikatnie wyszorować szczoteczką. Mandarynki i pomarańcze, mają “pory” zagłębienia w skórce, które niestety wypełnione są różnymi środkami. Potem spłukać i wtedy można polać je wrzątkiem. Nie zapominajmy również o właściwym myciu i innych owoców i warzyw.
Owoce nie zawsze są zdrowe?
Pomarańcze i mandarynki to owoce egzotyczne czyli dla naszej populacji a w szczególności zimą nie są wskazane. Skoro to owoce tropikalne to przeznaczone dla populacji zamieszkującej tamte rejony. Czy to oznacza, że powinniśmy z nich rezygnować? Czasami niestety tak. To wręcz paradoks kiedy u nas w okresie jesienno-zimowym jest tych owoców pod dostatkiem to są one dla nas mniej wskazane.
Brr zimno
Owoce cytrusowe mają za zadanie ochłodzić organizm, zatem w okresie letnim bardziej się sprawdzają, kiedy jest nam gorąco, ale i zimą kiedy spożywamy dużo rozgrzewających potraw i w ogóle jesteśmy “gorącymi” typami możemy bez obaw zajadać pomarańcze czy mandarynki.
Kiedy przystopować?
Musimy wykazać wstrzemięźliwość kiedy jesteśmy przeziębieni, ktoś powie, że na przeziębienie to trzeba spożywać produkty z witaminą C, ale w tym przypadku najlepiej odstawić cytrusy bo nie mają takiej ilości witaminy C, aby mogła ona nas “wyleczyć” z przeziębienia czy grypy lub choroby wirusowej. Jak już wiemy cytrusy “ochładzają” organizm więc utrudniają nam walkę z chorobą.
Z rozwagą
Osoby z problemami trawiennymi, zgagą, zapaleniem jelit czy podrażnioną śluzówką żołądka powinny ograniczać spożywanie owoców cytrusowych bo mogą one nasilać dolegliwości. Niestety wiele osób nie łączy problemów trawiennych po spożyciu surowych owoców z bólem brzucha wzdęciami czy zgagą.
W obronie
Owoce cytrusowe dostarczają nam m. in. kwasu foliowego i beta karotenu, potasu oraz ważnych dla naszego trawienia pektyn, błonnika. Niewątpliwie poprawiają samopoczucie bo ich aromat wprawia nas w lepszy nastrój wpływa na poprawę apetytu, działa energetyzująco.
A może sok?
Pytanie czy lepiej jeść owoce czy pić sok. Odpowiedź brzmi lepiej zjadać owoce. jeżeli już jednak wolimy sok (a nie w każdych warunkach możemy pozwolić sobie na owoc) to wypijać sok z miąższem, dostarczy nam pekty i zapobiega “ nagłemu” wzrostowi poziomu cukru we krwi. Co w konsekwencji powoduje u nas nadmierną senność, pragnienie. Zawarty w owocach błonnik ułatwia trawienie i przesuwanie się treści pokarmowej, wpływa korzystniej na naszą sylwetkę.

Naturalnie czyste owoce i warzywa - płyn do mycia
naturalny srodek do mycia owocow i warzyw

Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia

życzymy wszystkim Wam Drodzy Czytelnicy i Klienci po prostu zdrowia. Zarażajmy się tylko pozytywną energią, dobrym nastrojem i uśmiechem .


bioflawonoidy cytrusowe yango

lit depresja ADHD choroba afektywna

Waga nie ma znaczenia w działaniu
Świat pokazuje nam jak wiele jeszcze o nim nie wiemy. Jeden z najlżejszych metali choć powszechnie wykorzystywany we współczesnym świecie technologii to niewielu z nas ma świadomość jakie korzyści niesie on dla naszego zdrowia. Mowa tutaj o pierwiastku jakim jest lit.
Lekki transport
Czy wiedziałeś, że lit transportuje witaminę B12 do mózgu, działa przeciwzapalnie i przeciwświądowo. Polepsza działanie magnezu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Odgrywa ważną rolę w produkcji szpiku kostnego, ale również zapobiega chorobie wieńcowej, wpływa korzystnie na układ krążenia.
Słów kilka o odkryciu
Jak wszytko o czym już wiemy wymagało odkrycia przez kogoś. Wszystko ma swoje etapy i drogi, zatem zacznijmy od początku. Petalit został odkryty w 1800 roku przez brazylijskiego chemika i polityka José Bonifácio de Andrada e Silva w kopalni na wyspie Utö. Jednak dopiero w 1817 roku Johann Arfvedson, pracujący w laboratorium chemicznym Jönsa Jacoba Berzeliusa, odkrył obecność nowego pierwiastka w czasie analizy rudy petalitu. Pierwiastek ten tworzył związki podobne do związków sodu i potasu, chociaż jego węglan i wodorotlenek były słabiej rozpuszczalne w wodzie i bardziej zasadowe. Berzelius nazwał ten zasadowy nowy materiał lithion/lithina, od greckiego słowa λιθoς (transliterowany jako lithos, co oznacza ‛skała’), aby upamiętnić jego odkrycie w minerale, w przeciwieństwie do potasu, który został odkryty w popiele roślinnym i sodu, który był znany jako obecny we krwi zwierząt. Nowy metal zawarty w materiale skalnym nazwał lithium czyli lit.
Skąd się wziął?
Lit występuje w śladowych ilościach w wielu roślinach, planktonie i bezkręgowcach, w stężeniu od 69 do 5760 części na miliard (ppb). Stężenie litu w organizmach bezkręgowców jest nieco mniejsze, natomiast wszystkie tkanki i płyny ustrojowe kręgowców zawierają jakąś ilość litu (w zakresie od 21 do 763 ppb). Organizmy wodne dokonują bioakumulacji litu w większym stopniu niż lądowe. Nie wiadomo, czy lit pełni rolę fizjologiczną w jakimkolwiek organizmie, ale badania żywieniowe ssaków wskazują na jego duże znaczenie dla zdrowia.
Pewne zależności, które niestety się sprawdzają
Sugeruje się, że lit powinien być klasyfikowany jako niezbędny do życia mikroelement z zalecaną dawką spożycia na poziomie 1 mg/dzień. Badania w Japonii przeprowadzone w 2011 roku wskazują na to, że występujący w wodzie w naturalnych stężeniach lit może zwiększać średnią długość życia ludzi. W innym badaniu japońskim w 2009 roku wskazano na odwrotnie proporcjonalną zależność liczby samobójstw i stężenia litu w wodzie pitnej w danym rejonie. Niestety tam gdzie go brakowało populacja miała znacznie obniżony nastrój, skłonność do depresji.
Znasz go doskonale i nie wyobrażasz sobie bez niego dnia
O ile lit nie jest znany jako środek terapeutyczny, leczniczy i niewielu z nas dotychczas o nim słyszało. To jego związki wykorzystywane są we współczesnej technologii. Śladowe ilości litu są obecne we wszystkich organizmach to jego różne związki ma przy sobie niemalże każdy z nas chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy. Związki litu znajdują się w baterii naszych telefonów komórkowych i innych urządzeń np. powerbank. Nie oznacza, to że trzymanie baterii przy uchu jest dla nas korzystne i wyleczy z chorób, wręcz przeciwnie, ale winowajcą lit nie jest.
Produkcja w górę
Od końca II wojny światowej produkcja litu znacząco wzrosła. Sole litu są pozyskiwane z wód ze źródeł mineralnych, stawów solankowych i podziemnych złóż solanek. Metal jest uzyskiwany przez elektrolizę mieszaniny stopionego chlorku litu i chlorku potasu. W 1998 cena litu wynosiła około 95 $/kg. Lit i jego związki mają wiele różnorakich zastosowań przemysłowych, w tym w produkcji szkła i ceramiki żaroodpornej, wytrzymałych stopów używanych w lotnictwie, ogniw litowych i akumulatorów litowo-jonowych. Te trzy zastosowania zużywają ponad połowę światowej produkcji litu.
Lit w walce z trudnymi chorobami
Mimo rozwiniętej medycyny w dalszym ciągu niezwykle trudno jest wyleczyć choroby o podłożu psychicznym. Depresja nadal zbiera żniwo i chorują na nią na świecie ok. 350 mln osób a w Polsce ok 1,5 mln. osób. Stosowane leczenie farmakologiczne niesie ze sobą wiele skutków ubocznych i często jest po prostu nieskuteczne.
Od dawien dawna...
W literaturze znajdziemy informacje że węglan litu stosowany był w leczeniu manii i depresji. Powstaje pytanie czemu jest on mało popularny w naszym kraju? Nie wiemy. Ale przedstawimy jak działa lit na nas. Lit nasila przekaźnictwo serotoninergiczne w hipokampie, przez zwiększenie uwalniania serotoniny. Nasila też przekaźnictwo noradrenergiczne poprzez hamowanie cyklazy adenylowej. Hamuje powstawanie trójfosforanu inozytolu i przekaźnictwo dopaminergiczne.

Brzmi to dość skomplikowanie natomiast z punktu widzenia biologicznego właśnie, te elementy reakcji organizmu mają kluczowe znaczenie w przypadku chorób o podłożu psychicznym, stresu czy nałogów.
Trauma
Wiele traumatycznych przeżyć powoduje, że “nie możemy się “podnieść” wrócić do równowagi, tak samo jak silny stres u wielu z nas wywołuje zaburzenia funkcjonowania całego organizmu. Lit może być pomocny jest w leczeniu choć słuszniej nazwać należy powrocie do równowagi.
ADHD
Choć niektórzy uważają, że ADHD to wymysł złego wychowania współczesnych rodziców, to jest to silne zaburzenie koncentracji określane zespołem nadpobudliwości psychoruchowej. Często już dzieciom proponowane są leki, które nie tylko uzależniają ale znacząco wpływają na ich późniejszy rozwój. W wielu badaniach wykazano właśnie, że lit również i tutaj spełnia swoją pozytywną rolę. Lit również wykorzystuje się w leczeniu manii ale również w przypadku alkoholizmu czy narkomanii.
Cudowność nad cudownościami
Mówiąc o związkach litu i jego działaniu, trzeba oczywiście brać pod uwagę, że w zależności od efektu terapeutycznego istotna jest dawka. Podczas suplementacji należy zwiększyć ilość płynów. Lit nasila wydalanie sodu i wody przez nerki, dlatego podczas leczenia należy przyjmować odpowiednią ilość sodu i wody, żeby nie doszło do odwodnienia organizmu. Jeśli chorujemy trzeba skonsultować stosowanie ze specjalistą.

Lit w formie organicznej tabletki
lit depresja ADHD choroba afektywna

NAC N-ACETYLO-L-CYSTEINA

Brzmi tylko enigmatycznie
Choć poniższa nazwa może wydawać się skomplikowana to w rzeczywistości jest prosto i zwyczajnie nam potrzebna.
NAC to to nazwa aminokwasu endogennego. Inne nazwy to N-acetylocysteina Acetyl cysteine, acetylocysteina, L-cysteina HCl, cysteine hydrochloride.
Historyczne zastosowania
W latach 60 -tych ubiegłego wieku NAC wykorzystywany był do leczenia zatruć wywołanych przedawkowaniem paracetamolem, alkoholem ale także ze względu na jego właściwości mukolityczne w leczeniu chorób układu oddechowego czy nawet uzależnień.
Pełny oddech i odporność
NAC ma wspomniane właściwości mukolityczne, jednak na ogromną uwagę zasługuje fakt, że ponad 200 badań naukowych potwierdziło, że NAC zwiększa odporność organizmu, a tym samym przeciwdziała infekcjom wirusowym, bakteryjnym i grzybiczym. Oprócz tego NAC wykazuje działanie antyapoptotyczne i antykancerogenne oraz ma wpływ na metabolizm fosfolipidów błon komórkowych czy uwalnianie cytokin prozapalnych i aktywność proteaz.
Jak wykorzystać te właściwości?
NAC poprzez swoje właściwości zalecane w chorobach autoimmunologicznych, chorobach o podłożu zapalnym, gdzie występuje wysoki wskaźnik CRP tj. choroby reumatyczne, choroby nowotworowe. Również zaczęto stosować ją w leczeniu zaburzeń płodności u kobiet jak również w chorobach neurodegeneracyjny jak np. choroba Alzheimera.
Zostań producentem glutationu
Dostarczając do organizmu NAC jest niemal całkowicie metabolizowany w wątrobie do cysteiny, a dalej do glicyny i glutationu.
Suplementacja NAC jest jedną z najlepszych strategii zwiększania dostępności glutationu w organizmie.
To może wybrać cysteinę?
Ze względu na to, że po wchłonięciu NAC jest metabolizowana do cysteiny. Ktoś mógłby stwierdzić, że po co, zażywać NAC może sama cysteina wystarczy? Otóż nie. Cysteina jest związkiem zbyt nietrwałym, żeby zastosować ją w postaci suplementu.
O glutationie słów kilka
Jeśli mówimy o podstawowym działaniu NAC służącemu zwiększeniu glutationu w organizmie, należy wspomnieć o jego zadaniach. Glutation jest potoczną nazwą dwusiarczku glutationu, określanego skrótem GSH. “SH” oznacza kluczową aktywną grupę sulfhydrylową. Glutation jest peptydem, czyli bardzo małym białkiem naturalnie występującym w organizmie, w poszczególnych komórkach którego jest wytwarzany z trzech substratów- aminokwasów : glicyny, glutaminianu i cysteiny.
Co się z nami dzieje kiedy panuje niedostatek
Bez odpowiedniej ilości cysteiny komórki nie są w stanie produkować dostatecznej ilości glutationu i organizm cierpi, aż z trzech stron: komórkowa oksydacja przyczynia się do starzenia, kumulują się toksyny powodując kolejne uszkodzenia. Niedostatecznie działający układ immunologiczny czyni nas podatnymi na choroby.
Specyfika zależności
Glutation jest najsilniejszym antyoksydantem naturalnie występującym w naszym organizmie. Mało kto wie, że efektywność działania innych antyoksydantów takich jak witaminy C i E zależy od glutationu. Witaminy te działają synergistycznie z GSH wspomagają wzajemnie swoją efektywność.
Popularność w leczeniu zasłużona
Niski poziom glutationu jest czynnikiem rozwoju chorób zakaźnych i autoimmunologicznych. W niektórych chorobach autoimmunologicznych jak reumatoidalne zapalnie stawów i toczeń rumieniowaty zaobserwowano niewydolność limfocytów T. Holenderscy reumatolodzy wykazali, że podniesienie poziomu GSH powoduje obniżenie odpowiedzi zapalnej.
Urazy i oparzenia
Zarówno zabiegi chirurgiczne, urazy czy oparzenia wywołują szereg złożonych procesów w naszym organizmie biochemicznych, anatomicznych, fizjologicznych i immunologicznych. Glutation pobudza procesy gojenia, minimalizuje uszkodzenia. Działa on zarówno jako antyoksydant jak i stymulator układu immunologicznego.
Choroby skórne
Glutation odgrywa kluczową rolę w detoksykacji i zapobieganiu uszkodzeń skórnych popromiennych. Badacze zaobserwowali, że osoby, które chorują m. in. na łuszczycę, egzemę, AZS, zapalenia naczyń, trądzik, łojotokowe zapalenie skóry, toczeń, cechuje niski poziom GSH. Badacze powiązali choroby z wysokim poziomem wolnych rodników.
Dla aktywnych i trenujących
Uprawiając regularnie aktywność fizyczną potrzebujemy więcej antyoksydantów szczególnie GSH. Większość z nas uprawia aktywność w warunkach zanieczyszczonych. biegamy i jeździmy na rowerze w mieście, przy drogach. Podczas wysiłku zużywamy więcej tlenu niż zwykle, intensyfikują się procesy metaboliczne. w rezultacie wytwarzane są wolne rodniki które krążą w organizmie. Biegacz czy rowerzysta w miejskiej aglomeracji wdycha 10 razy więcej. Badacze doszli do wniosku, że glutation pomaga skrócić czas regeneracji po wysiłku, zmniejszyć zmęczenie i obolałość, poprawić formę. GSH również “przełącza” metabolizm z syntezy tłuszczu na rozwój mięśni. Zatem pozwala osiągnąć lepsze efekty modelowania sylwetki.
Dla nie zmęczonych tematem
W świetle panującej pandemii naukowcy nieustannie prowadzą badania i poszukują metod zapobiegania i leczenia COVID-19.
W jednym z wykładów pulmonolog dr Roger Seheult wskazał, że NAC może być również przydatna w walce z COVID-19,. Podnosząc poziom glutationu, NAC pomaga zwalczać stres oksydacyjny, który jest główną przyczyną rozwoju burzy cytokin związanej z COVID-19.
Niedawno opublikowany przegląd literatury powiązał niedobór glutationu z ciężkością przebiegu COVID-19, co doprowadziło autora do wniosku, że NAC może być przydatna zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu COVID-19. N-acetylocysteina zapobiega również nieprawidłowemu krzepnięciu krwi czasem obserwowanemu w przebiegu COVID-19 i pomaga rozluźnić gęsty śluz w płucach.

NAC 90 kaps.
N-acetylo-L-cysteina  NAC

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 78 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 41 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]