Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 386

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Lady Zgaga daje show

Duży brzuch. Duży problem.
Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

uribalans D-mannoza bakterie kwasu mlekowego FOS

Mimo, że pandemia wymusiła wnas ograniczenie w podróżach, dokonywaniu zakupów w sklepach stacjonarnych nie oznacza to, że zapadamy mniej na różne infekcje. Właściwie zwiększony siedzący tryb życia i praca z mniejszą ruchliwością może przyczyniać się właśnie do zwiększenia infekcji? Jakich? M. in. zapalenie pęcherza moczowego, które nieleczone wraca do nas niczym bumerang.
Popularne i lekceważone
Kto nie miał zapalenia pęcherza? Częsty problem zaczyna się już w wieku dziecięcym w szczególności u dziewczynek i ciągnie się latami. Czasami sobie przyśnie, ale jak się obudzi to spać nie daje a korzystanie z toalety przeradza w koszmar. Problem zapalenia pęcherza to nie jest sobie jakaś infekcja jak katarek. To naprawdę niebezpieczne dla naszego zdrowia. Witaminą C i moczeniem nóg w misce infekcji na zawsze nie wypędzimy. Popularna furagina też niestety nie do końca spełnia swoje zadanie w leczeniu zapalenia wywołanego bakterią E. coli.
Słów kilka o zapalnym problemie
Słyszę często: chyba przeziębiłam sobie pęcherz bo mi stopy zmarzły i brzuch boli.
Moi drodzy tu stopy nie zawiniły, więc nie ma co na nie zrzucać winy. Za ten stan rzeczy odpowiedzialne są obrzydliwe BAKTERIE, które lubią wędrować po naszym ciele i które jak nikogo kochają nas najbardziej na świecie rzec można do bólu. A to że zmarzliśmy (przeziębiliśmy się) to zwiększyło podatność naszego organizmu na infekcję jaką jest zapalenie pęcherza. Wspomniane już zwiększone spędzanie czasu na 4 literach (u osób, które pracują za kółkiem częściej zdarzają się infekcje) zmniejszona częstotliwość opróżniania pęcherza bo mniej pijemy (wszak upały minęły) i “trzymamy siusiu” do ostatniej chwili” to powoduje, że bakterie się namnażają.
90 % winy
Przyczyną zakażenia układu moczowego jest najczęściej (prawie w 90% przypadków) bakteria Escherichia coli (E. coli), nazywana potocznie pałeczką kałową, gdyż powszechnie występuje w jelicie grubym. Bakteria E.coli niestety potrafi narozrabiać w naszym organizmie i w konsekwencji prowadzi do ciężkich chorób nawet z przypadkami śmiertelnymi.
Bakteria Kocha gosposie
Bakterie E. coli najczęściej występują w żywności drobiowej. Większość z nas sądzi, że bakterii najwięcej występuje w łazience otóż okazuje się, że najwięcej gromadzi się w kuchni a dokładniej na blacie kuchennym gdzie kroimy mięso.
Co pęcherz ma z tym wspólnego?
Jak już bakteria u nas zamieszkała to jej się nudzi i w miejscu nie lubi siedzieć, więc wędruje sobie z odbytu do ujścia cewki moczowej, następnie do pęcherza w rzadszych przypadkach jeszcze wyżej, do jednej lub obu nerek. Bakteria przywierają do narządów układu moczowego, więc nie da się ich wypłukać sikaniem.
Zabij słodko bakterie na śmierć
D-Mannoza choć mało znana, to pośród urologów jest znanym i badanym od dawna specyfikiem w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego wywołanego bakterią E. coli.
Jest to cukier występujący w małych ilościach w ludzkim ciele. W przyrodzie występuje w niewielkich ilościach w karobie, w niektórych orzechach i fasoli. Kiedy podaje się jej dużo, to nie jest metabolizowana w układzie pokarmowym, tylko w całości “udaje się” do nerek, a potem do pęcherza. To wspaniała opcja, która leczy nas z zapalenia pęcherza moczowego bez konieczności stosowania antybiotyków.
Dobrze się klei
D-mannoza przykleja się do lektyn E. coli, nawet lepiej niż lektyny E. coli przywierają do ludzkich komórek. Kiedy przyjmujemy dużą ilość d-mannozy to prawie w całości przenika ona do moczu przez nerki pokrywając każdą bakterię tak, (czyli taki płaszczyk, który powoduje, że nie mogę się one już przyczepić do ścianek pęcherza i dróg moczowych. Bakterie e.coli przyczepiają się do niego i wraz z moczem są wydalane (a nie zabijane jak to się dzieje w przypadku antybiotyków). Jednak istotna jest tutaj ilość przyjętej D-mannozy, w badaniach wykazano, że przyjmowana w ilości 1500 mg 2x dziennie przez 10 dni.
Ilość kleju jest ważna
Podkreślam D-mannoza bardzo łatwo przyczepia się również do bakterii, które już zagnieździły się w nabłonku pęcherza moczowego. Oczywiście należy zwrócić uwagę na ilość zawartej w preparatach D-mannozy, zbyt mała dawka nie będzie skuteczną. Pyszny owoc lubi się przyczepić
Żurawina to popularny owoc, chętnie zajadany w postaci suszonej czy pity jako sok. Sok czy owoce niewiele zdziałają, jednak ekstrakt z całych owoców żurawiny skórki i nasion, który posiada wyciąg w ilości 500 mg jest skuteczny w obniżaniu zakażenia i nawracania infekcji układu moczowego. Zawarte w żurawinie proantocyjanidyny przyczepiają się chętnie tylko do wolno pływających bakterii, proantocyjanidyny mają bardzo silne działanie przeciwutleniające Zawarte w żurawinie proantocyjanidy ograniczają kolonizację bakterii. Stąd ważne jest połączenie D-mannozy, która odklei bakterie i ekstraktu z żurawiny.
Spokojnie to nieszkodliwa słodycz
D-mannoza nie zakłóca poziomu cukru we krwi, nawet u diabetyków. Nie powoduje zaburzeń ani braku równowagi w normalnej mikroflorze organizmu. Jest bezpieczna nawet dla kobiet w ciąży i bardzo małych dzieci.
Po co przyjmować bakterie?
Bakterie kwasu mlekowego chronią waginę przed inwazją bakterii, aby nie docierały do pęcherza i nerek, dlatego ważne jest ich stosowanie.
Uribalans stanowi połączenie wysokiej dawki D-mannozy, wyciągu z żurawiny oraz zawiera bakterie kwasu mlekowego.
Dbaj o pęcherz cały rok
Ujmując najprościej pozwala na wyproszenie niechcianych bakterii z naszego organizmu i dba o florę bakteryjną układu moczowego, aby wstręciuchy nie mogły u nas ponownie zagościć. Warto profilaktycznie po uporaniu się z infekcją przeprowadzić kurację profilaktyczną w kolejnych miesiącach.

Aby w przyszłości zmniejszyć ryzyko infekcji układu moczowego, musimy dbać o poziom bakterii probiotycznych (czyli odpowiednia flora bakteryjna miejsc intymnych zmniejsza ryzyko “inwazji” i daje możliwość odparcia ataku patogenów”.

Uribalans - D-mannoza na infekcje układu moczowego
uribalans D-mannoza bakterie kwasu mlekowego FOS

pylek pszczeli baton daktylowy


Odżywczy pokarm dla małych bzyków
Pyłek jest istotnym pokarmem wielu organizmów, jest m.in. niezbędnym składnikiem w pokarmie pszczołowatych (Apidae). Jest dla nich kluczowym źródłem białek, tłuszczów, soli mineralnych, hormonów wzrostu i witamin, w szczególności D i E. Jedna tylko pszczela rodzina w ciągu roku zużywa do własnych celów ok. 30 kg pyłków.
Kulki mocy
Pyłek pszczeli to niewielkie kulki, które formowane są przez pszczoły, aby mogły one go przetransportować do uli. Określa się to mianem obnóży pyłkowych. Pszczółki same formują pyłek, dzięki swoim odnóżom, które wyposażone są w odpowiednie narzędzia.
Ciężka praca w służbie świata
Obnóża pyłkowe tworzone są przez pszczoły podczas lotu. Wówczas to pszczoła pocierając piętami trzeciej pary odnóży wpycha zebrany pyłek do prasy pyłkowej, a następnie odginając pięty na zewnątrz dokonuje sprasowania ziaren pyłku kwiatowego oraz wypchnięcia sprasowanego pyłku do koszyczków pyłkowych. Oczywiście pszczoły to higieniczne stworzonka i skrupulatnie dokonują oczyszczania odnóży (pszczoły.info).
Dużo tego
Pyłek kwiatowy ma niezwykle bogaty skład chemiczny, zidentyfikowano w nim ponad 250 różnych związków. Składa się on z pyłków kwitnących roślin zebranych przez pszczoły i częściowo przez nie przetworzone. Pyłki lepione są w małe kuleczki, z których każda składa się z około 100 tysięcy ziaren pyłków różnych roślin (także tych leczniczych).
Badania laboratoryjne wykazały, że pyłek dysponuje szerokim spektrum 50 bioaktywnych składników, jest doskonałym źródłem witamin B1, B2, B6, C, G, H, P, E, kwasu foliowego, pantotenowego, nikotynowego itd., zawiera blisko 100 rodzajów enzymów oraz wiele niezbędnych minerałów – żelazo, miedź, siarka, sód, potas, wapń, magnez, mangan, cynk, chrom, nikiel, selen, kobalt i lit.
Co jeszcze
Znajdują się w nim cukry proste (fruktoza, glukoza), kwasy tłuszczowe, ponad 30 aminokwasów (ich zawartość w pyłku sięga nawet 12%!). Według obliczeń i porównań wynika, że 100g pyłku zawiera tyle aminokwasów, co ½ kg mięsa lub 7 jajek, czyli 2 czubate łyżki (30g) pyłku mogą pokryć zapotrzebowanie dzienne człowieka na niezbędne aminokwasy.
Nauka bywa okrutna
Testy na zwierzętach to okrucieństwo, ale doprowadziły do rozwoju medycyny a co za tym idzie również ratowania ludzkiego życia czy leczenia wielu chorób nie tylko ludzi i zwierząt także. Poniżej wyniki badań potwierdzające właściwości lecznicze pyłku wobec stosowania u zwierząt.
Badania na zwierzętach wykazały jednoznacznie odtruwające działanie pyłku kwiatowego. Szczury zatruwano rozpuszczalnikami organicznymi, takimi jak tetrachlorek węgla i trichloroetylen, powodującymi głębokie uszkodzenie komórek wątrobowych, etanolem i alkoholem allilowym, które wywołują stłuszczenie i marskość wątroby, a także lekami: paracetamolem i hydrokortyzonem. Pyłek kwiatowy obniżał poziom enzymów wątrobowych i bilirubiny w surowicy krwi tych zwierząt, nawet do wartości fizjologicznych, co świadczy o leczniczych właściwościach tego produktu w odniesieniu do tkanki wątrobowej. Podawany z kolei z substancjami toksycznymi, zabezpieczał komórki wątroby przed ich szkodliwym wpływem, co wskazuje na jego działanie ochronne. W procesach odtruwających ważną rolę odgrywają polifenole, głównie flawonoidy i fenolokwasy.
Pyłek - działanie przeciwzapalne
W badaniach na zwierzętach wykazano, że pyłek kwiatowy odznacza się działaniem przeciwzapalnym. Jego siłę działania przyrównuje się do takich leków przeciwzapalnych, jak naproksen czy indometacyna. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności enzymów odpowiedzialnych za powstawanie mediatorów procesu zapalnego w tkankach. Zagęszczony wyciąg z pyłku kwiatowego w dawce 50 mg/kg masy ciała szczura, likwiduje w 75% obrzęk łap. (Postępy fitoterapii 3-4/2005).
Badania na ludziach
Jeśli ktoś stwierdzi, że zwierzęta nie służą miarodajnej ocenie działania pyłku, to przeprowadzono również wiele badań na ludziach.
Badania kliniczne potwierdziły u ludzi przyjmujących pyłek kwiatowy mniejszą zdolność płytek krwi do agregacji (zlepiania się). Wskazuje to na działanie przeciwmiażdżycowe, zabezpieczające przed niedokrwienną chorobą mięśnia sercowego i udarami mózgu. Przyjmuje się, że działanie hipolipemiczne pyłku kwiatowego związane jest głównie z NNKT oraz fosfolipidami i fitosterolami (Postępy fitoterapii 3-4/2005).
Nic się nie lepi
Pyłek kwiatowy stosowany u chorych z hiperlipidemią i miażdżycą obniżał od 20 do 30% poziom lipidów i cholesterolu, a także o około 30% zmniejszał zlepianie płytek krwi.
U chorych na stwardnienie miażdżycowe tętnic z zaawansowaną krótkowzrocznością i częściowym zanikiem nerwu wzrokowego, pod wpływem pyłku stwierdzono obniżenie poziomu cholesterolu w surowicy krwi, a także polepszenie wzroku.
Nigdy nie jest za późno
Pyłek kwiatowy i uzyskiwane z niego wyciągi, zwłaszcza rozpuszczalne w tłuszczach, stosuje się z powodzeniem w stanach pozawałowych, a także w zaburzeniach krążenia obwodowego i nadciśnieniu tętniczym. Ponadto podawanie małych dawek tego produktu osobom w starszym wieku pozwala na zahamowanie zmian miażdżycowych naczyń mózgowych i poprawę krążenia mózgowego (Postępy fitoterapii 3-4/2005).
Apiterpia dla dużych i małych
Pyłek kwiatowy to bogaty odżywczy środek zarówno dla dzieci jak i dorosłych, szczególnie dla wyczerpanych chorobami, z anemią, niedożywionych. Dla niejadków, osłabionych. Pyłek wykazuje działanie nie tylko regenerujące, ale także wzmacnia żołądek - jest skuteczny w przypadku zakażeń jelit, które następują wskutek zmian zachodzących we florze bakteryjnej (zawiera naturalne antybiotyki podobne do penicyliny, które regulują układ trawienny). Wpływa również pozytywnie na układ nerwowy. Zwiększa liczbę czerwonych krwinek przez co wykorzystywany jest we wspomaganiu zapobiegania i hamowania wystąpienia niedokrwistości, szczególnie u małych dzieci. Polecany jest w przypadku objawów anoreksji. Zwiększa wytrzymałość fizyczną, jest pomocny w przypadku osłabienia, niedożywienia, braku apetytu, biegunki, zaparć, przeciążenia fizycznego i obciążenia umysłowego, osłabienia układu odpornościowego, skutecznie reguluje trawienie.
Męskie i prometejskie problemy
Pyłek pszczeli wpływa na cofanie się zmian zapalnych i przerostowych w gruczole krokowym, pobudza procesy metaboliczne i działanie gruczołów wydzielania wewnętrznego. Cechują go również właściwości detoksykacyjne - zmniejsza lub całkowicie eliminuje szkodliwe oddziaływanie wielu czynników chemicznych. O czym wspomniano już wcześniej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wątroby - pyłek ochrania ją przed zatruciem substancjami toksycznymi, ułatwia jej odnowienie. Dlatego pyłek powinien być spożywany przez osoby nadużywające alkoholu czy zmagające się się z chorobą alkoholową.
Profilaktyka i regulacja
Wyciągi z pyłku zwiększają wydzielanie insuliny, dzięki czemu wspomagają obniżenie poziomu cukru we krwi. Spożywanie pyłku zaleca się w stanach zapalnych gardła, zwłaszcza w połączeniu z propolisem. Profilaktyczne przyjmowanie może zapobiegać przeziębieniom i grypie, a w przypadku zachorowania, skraca czas leczenia i łagodzi przebieg infekcji, wiadomo mocniejszy układ odpornościowy i silniejszy organizm lepiej radzi sobie z wirusami, bakteriami po prostu wszelakimi patogenami.
Opyl się batonem
Pyłek pszczeli nie każdemu “podchodzi”. Jest specyficzny w smaku. W czasach kiedy chronicznie cierpimy nawet siedząc w domu na brak czasu, szukamy szybkich, ale dobrych dla naszego zdrowia rozwiązań. Pyłek pszczeli możemy spożywać w postaci batonu uformowanego z pasty daktylowej i zmielonych ziaren słonecznika. Dostarczamy w ten sposób cenny pyłek jak również substancje odżywcze zawarte w daktylach czy ziarnach słonecznika.
Nie wszyscy niestety mogą
U osób, które są uczulone na pyłki roślinne, po jego spożyciu mogą wystąpić reakcje alergiczne. Może być to zaczerwienienie spojówek, pokrzywki, zaburzenia układu pokarmowego takie jak wzdęcia, bóle brzucha, nudności, zgaga oraz obrzęki.
Pierzga pszczela to też pyłek pszczeli.

Pyłek pszczeli w batonie daktylowym
pylek pszczeli baton daktylowy

Pyłek pszczeli solo 170g
pylek pszczeli


Pyszny i świeżutki susz owocowy z Rokitnika dla małych i dużych jest już dostępny :-)

yango suplementy diety

 

lactovitalis kids bakterie probiotyczne dla dzieci

Wszyscy jesteśmy rolnikami a jednak każdy z nas jest inny
Nie masz ziemi do KRUS-u nie należysz a jednak jesteś rolnikiem? Brzmi co najmniej dziwnie, jednak każdy z nas ma w sobie “tę kulturę”. Bowiem słowo „kultura” pochodzi od łacińskiego słowa colere, co znaczyło pierwotnie uprawiać rolę. Od Cycerona nabrało także nowego znaczenia w kontekście uprawy ludzkiego ducha. Terminem tym posługujemy się na oznaczenie wszystkiego, co pochodzi od człowieka jako istoty rozumnej.
Kultura w odniesieniu do bakterii jest rozumiana jako różnorodność i rozwój. Obejmuje ona kolonię zarówno “dobrych jak i złych” bakterii. W zależności od stanu zdrowia w naszym organizmie mieszka więcej lub mniej złośliwych i nie sympatycznych nam bakterii.
Temat wyczerpany?
Temat bakterii probiotycznych wydaje się być już nam wszystkim dobrze znany, ale czy na pewno do końca poznany? Odpowiedź brzmi, nie. Odwołując się do tezy, że każdy z nas jest rolnikiem jest zupełnie słusznie, bowiem co jakie ziarna zasiejemy takie plony zbierzemy.
Proroctwo?
Znaczący jest związek bakterii jakie nas kolonizują w pierwszych latach życia, ze zdrowiem w latach następnych. Naukowcy doszli do wniosków, że nasza zdrowotna przyszłość rysuje się już w okresie niemowlęcym. Wiele badań wykazało, że kluczową rolę w rozwoju układu odpornościowego jelit odgrywa kolonizacja określonych bakterii w pierwszych 10 dniach życia. Przypuszcza się, że u niemowląt karmionych piersią najważniejszymi bakteriami są te, należące do Bifidobacterium – ich liczba stanowi 90% wszystkich drobnoustrojów zasiedlających jelita. Prawdopodobnie wysoki poziom bifidobakterii w jelicie przyczynia się do zdrowia człowieka.
Ogromna populacja
W trakcie naszego życia w ciele i na jego powierzchni żyje 100 bilionów mikrobów (głównie bakterii, wirusów, grzybów). Poszczególne gatunki bakterii żyją na określonych częściach naszego ciała.. Nie ma fragmentu ludzkiego ciała nie zamieszkałego przez bakterie (najczęściej wiele ich gatunków). Nawet w płucach, długo uchodzących za sterylne, badacze odkryli około 2000 genomów bakterii zasiedlających każdy centymetr kwadratowy naszego drzewa oskrzelowego. Szacuje się, że mikroby, które zamieszkują nasze ciała, ważą od 2-3 kilogramów.
W jelitach występuje ok 100 miliardów drobnoustrojów. Skład mikroflory jelitowej jest kwestią indywidualną i niepowtarzalną. Niemniej jednak, obecność pewnych gatunków może predysponować do rozwoju określonych chorób np. alergii, otyłości, nowotworów, zapalenia jelit itd. Wiele osób nie wiąże problemu z grzybicą czy to paznokci, skóry czy miejsc intymnych ze słabą florą bakteryjną a to niestety bardzo częsty przypadek szczególnie kiedy leczyliśmy się zarówno antybiotykami czy lekami z grupy NLPZ.
Nadużycia
Cóż każdy z nas wie, że w wielu przypadkach bezzasadnie “ładuje się nam antybiotyki” i naszym dzieciom. Konsekwencje zwłaszcza u najmłodszych dzieci są poważne. Astma, alergie skórne, pokarmowe, częste infekcje i grzybice. Wtedy podaję się takim maluszkom kolejne antybiotyki i tak zamiast lepiej, to jest częściej i gorzej.
Bezpieczna sterylność
W trakcie życia płodowego każdy z nas przebywa w sterylnych warunkach. Z chwilą narodzin zaczynają nasze ciało zasiedlać bakterie, które decydują o naszym zdrowotnym losie. Pierwsza kolonizacja odbywa się podczas porodu – inne bakterie zaczynają bytować w naszych organizmach w zależności od tego czy przyszliśmy na świat w sposób naturalny czy drogą cesarskiego cięcia. Dalsza kolonizacja zależna jest też od szeregu czynników m.in. od sposobu karmienia, przebytych chorób, sposobów leczenia, miejsca w którym mieszkamy.
Zapewnijmy dobry start
Dzieci krzywią się kiedy mają wypić kwaśny “prawdziwy” kefir czy jeść kapustę kiszoną. W czasach kiedy wszystko jest słodkie. Dlatego powinniśmy wspierać dodatkowo żywienie w probiotyki dostosowane do ich potrzeb. O odpowiednich szczepach bakterii. Produkt musi być bezwzględnie bezpieczny.
Szczególna potrzeba
Bardziej niż kiedykolwiek probiotyki są potrzebne:
do wzmocnienia ogólnego stanu zdrowia. Kiedy występuje:
• IBS, biegunka i inne problem jelitowe
• Alergia, egzema, astma
• Infekcja dróg moczowych, grzybice skórne, grzybice
• Przy słabym układzie odpornościowym, podatności na infekcje
• W trakcie i po antybiotykoterapii,
Różne potrzeby kulturowe. Dbajmy o nasze plony
Flora bakteryjna zmienia się w trakcie naszego życia. U dzieci jest ona inna niż u osób dorosłych zatem stosowanie odpowiednich probiotyków musi być dostosowane do wieku.
Probiotyki przeznaczone dla dzieci mają inne szczepy bakterii, niż przeznaczone dla dorosłych.
Dlaczego właśnie Lactovitalis?
Lactovitalis Kids jest w formie tabletki do ssania lub żucia. Smakuje jak cukierek owocowy więc dzieci chętnie je ssają lub żują.
Sześć różnych szczepów bakterii. Wiele produktów z bakteriami kwasu mlekowego zawiera tylko od trzech do pięciu szczepów. LactoVitalis Kids zawiera sześć różnych szczepów bakterii z całkowicie bezmlecznych kultur. Bakterie z pożywką LactoVitalis Kids zawiera FOS (fruktooligosacharydy), rodzaj błonnika, stanowiący pożywienie dla bakterii kwasu mlekowego. Bakterie po prostu mają ze sobą trochę pożywienia. Bakterie kwasu mlekowego razem z błonnikiem (pożywką) nazywa się synbiotykiem.
LactoVitalis Kids opiera się na opatentowanej technologii, której zadaniem jest ochrona dobrych, ale wrażliwych bakterii kwasu mlekowego podczas ich drogi do jelita, gdzie znajduje się większa część naszego układu immunologicznego. Nie liczy się zatem liczba przyjętych bakterii ale to, ile z nich jest naprawdę pożytecznych. Największą korzyść bakterie kwasu mlekowego przynoszą wówczas, gdy docierają do jelita nieuszkodzone.
Lactovitalis Kids zawiera:
• 6 szczepów bakterii w tym bakterie kwasu mlekowego, Lactobacillus rhamnosus GG
• Ok. 90 % bakterii dociera na miejsce nieuszkodzonych
• Gwarantuje dostarczenie min. 3 miliardów bakterii przed upływem daty ważności
• Specjalnie zaprojektowane opakowanie zapewnia wyższą jakość i lepszą trwałość
• FOS (fruktooligosacharydy) dają właściwe pożywienie bakteriom kwasu mlekowego
• Wszystkie kultury bakterii są bezmleczne

Lactovitalis Kids
lactovitalis kids bakterie  probiotyczne dla dzieci

olej z ogorecznika kwas GLA

Tkanka tłuszczowa to odwieczny problem populacji. Tkankę tłuszczową zazwyczaj postrzegamy w kontekście odchudzania, nadwagi, wylewających się boczków, jednak warto poznać jej funkcje i zadbać o jej właściwe proporcje.

Poznaj swoje sadełko
Tkanka tłuszczowa jest nam niezbędna do życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oczywiście w odpowiednich proporcjach. Ma wiele funkcji m. in. magazynowania i wytwarzania energii, amortyzacji, izolacji narządów wewnętrznych, utrzymywania ciepłoty ciała.
Pod skórą znajduje się tkanka tłuszczowa, która utrzymuje ciepłotę ciała a wokół narządów w jamie brzusznej znajduje się tzw. tkanka tłuszczowa trzewna, która pełni rolę izolacyjną i amortyzacyjną chroniąc narządy wewnętrzne przed urazami mechanicznymi.
Ile kto jej ma?
Najczęściej za optymalną wartość uznaje się 20—25% masy ciała u kobiet i 15—20% masy ciała u mężczyzn. Wyższe wartości klasyfikowane są jako otyłość. Tkanka tłuszczowa składa się z komórek tłuszczowych adipocytów (łac. lipocytus) i macierzy łącznotkankowej zawierającej nerwy, naczynia i komórki układu immunologicznego. Tkanka tłuszczowa jest bogato unerwiona przez układ nerwowy współczulny. Głównym sygnałem lipolizy jest noradrenalina uwalniana z zakończeń nerwowych
Kolory sadełka
Tkanka tłuszczowa w ludzkim organizmie występuje jako:
1. Tkanka tłuszczowa biała: jest największym magazyn energii w organizmie gromadzonej w formie trójglicerydów, wypełnia przestrzeń pomiędzy narządami i organami, pomagając w utrzymaniu stałej lokalizacji organów wewnętrznych, ma właściwości izolacyjne, ułatwiając termoregulację organizmu w chłodnym klimacie.
2. Tkanka tłuszczowa brunatna: przez aktywne generowanie energii cieplnej pełni funkcję ochronną ważnych wyeksponowanych na utratę energii cieplnej organów i tkanek. Przede wszystkim u małych dzieci z powodu nierozwiniętej umiejętności termoregulacji oraz w mniejszym stopniu u młodzieży i osób dorosłych narażonych na ekspozycję na niską temperaturę.
3. Tkanka tłuszczowa różowa: bierze udział w wytwarzaniu mleka u kobiet w okresie ciąży i laktacji.
Biały tłuszcz - niewinność bywa groźna
Chociaż biały kolor kojarzony jest z niewinnością, dobrem i czystością, to kompletnie nie ma on zastosowania dla naszego organizmu . Bo nadmiar białego tłuszczu to tykająca bomba zegarowa m.in. produkcja adiponektyny ulega zdecydowanemu spowolnieniu co zwiększa podatność na choroby metaboliczne, cukrzycę typu 2, stany zapalne w organizmie. Nadmiar białej tkanki tłuszczowej powoduje wzrost cytokin prozapalnych, zaburzenia, hormonalne, choroby układu krążenia a nawet nowotwory. Niby wszyscy to wiedzą, ale.
Pozory mylą
Brunatny kolor nie kojarzy nam się pozytywnie. Bardziej określamy to jako kolor brudny i nie budzi pozytywnych skojarzeń bynajmniej estetycznych. Ale jak to w życiu bywa pozory czasem mylą. Tkanka tłuszczowa brunatna jest określana jako ta “dobra”. Jej kolor jest wynikiem nagromadzenia się znacznej liczby mitochondriów. Mamy jej najwięcej po urodzeniu i niestety jej ilość maleje z wiekiem. Niestety jej poziom również spada wraz ze wzrostem masy ciała dlatego otyłe osoby mają jej najmniej.
Brunatna aktywność
Tkanka tłuszczowa brunatna ma służyć wytwarzaniu energii, jej zadaniem jest spalanie białego tłuszczu i przemianę w energię. Co ma kluczowe znaczenie w okresie zimy, aby było nam ciepło. Jak wspomniano jej barwa jest zależna od nagromadzonych mitochondriów czyli elektrowni komórkowych. Mitochondria pracują bez przerwy, aby przekształcać biały tłuszcz w energię cieplną, tyle, że u osób z nadwagą, małą ilością ruchu ta aktywność jest zdecydowanie mniejsza. Wpływ na jej zmniejszoną aktywność ma również zanieczyszczenie powietrza, toksyny nas zewsząd otaczające, zaburzenia pracy tarczycy, wysoki poziom glikokortykoidów, dieta wysoko przetworzona czy alkohol i inne używki.
Jak tę aktywność zwiększyć?
Właściwie przepis jest prosty, wystarczy wesprzeć nasz organizm odpowiednimi kwasami, dodać szczyptę ruchu i doprawić dobrą dietą.
GLA na walkę ze złym tłuszczem
Kwas GLA należy do NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe). To organiczny związek chemiczny z grupy kwasów tłuszczowych omega-6. Jest prekursorem prostaglandyny PGE1 – hormonalnie czynnej pochodnej kwasu arachidonowego, obdarzonej licznymi funkcjami biologicznymi.
Powstawanie GLA jest nie tylko uzależnione od enzymów delta-5 i delta-6 desaturaza, ale również ma na niego poziom cynku, witamin B3, B6, C i E oraz magnezu. Dlatego ważne jest odpowiedni poziom witamin i minerałów w diecie.
Ogórecznik- naturalny aktywator
Olej z ogórecznika zawiera zawiera ok. 30-40% kwasu linolowego, 18-25% kwasu linolenowego (gamma) i ok. 15-20% kwasu oleinowego. Naukowcy dowiedli, że kwas GLA jest najsilniej działającym kwasem tłuszczowym omega 6. Kwas GLA pobudza brunatną tkankę tłuszczową i zwiększa tempo przemian metabolicznych. Kwas GLA ponadto działa przeciwzapalnie co w szczególności ma znaczenie przy chorobach reumatycznych. Można śmiało stwierdzić, że przyjmowanie kwasów GLA to 2w1 - bezpieczne chudnięcie i lepsze zdrowie.
Kluczowa regularność
Regularne przyjmowanie oleju z ogórecznika wykazuje działanie przeciwzakrzepowe, pomaga zmniejszyć poziom cholesterolu LDL i poprawić przepływ krwi. Ma również działanie przeciwalergiczne i immunostymulujące.
GLA na pomoc skórze
Kwas GLA polecany jest szczególnie w terapii chorób skóry w tym AZS, łuszczycy czy trądziku. Wzmacnia on barierę ochronną skóry, poprawia jej nawodnienie i profil lipidowy oraz ogranicza stany zapalne.
Wskazana ostrożność
Oleju z ogórecznika nie przyjmujemy na czczo jak również nie przesadzajmy z jednorazową dawką, bo może wywołać dolegliwości gastryczne tj. biegunka czy nadmierna produkcja gazów.. Lepiej częściej i mniej. Natomiast ze względu na właściwości rozrzedzające i zwiększające przepływ krwi szczególną ostrożność powinny zachować osoby, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe lub i które mają problem z krzepnięciem krwi. Niewskazany jest kobietom ciężarnym i karmiącym.

Olej z ogórecznika w kapsułkach
olej z ogorecznika kwas GLA

 

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?
Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 78 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 41 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.pl 


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]