Proszę - Włącz pokazywanie obrazków.  Logo Naturalna Medycyna

Biuletyn nr 38
Tego nie powie Ci lekarz.

Zdrowie dla wszystkich.
Niech nikt nie odejdzie skrzywdzony.

Witam Cię serdecznie w trzydziestym ósmym biuletynie, którego głównym tematem jest jak najszerzej pojęta Naturalna Medycyna.

Nauczeni doświadczeniem przyjęliśmy podstawową zasadę:
Pomagamy tylko tym, którzy sami chcą sobie pomóc.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.


Linus Pauling - dwukrotny laureat Nagrody Nobla (1901-1994) powiedział

"Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra."

W książce
Dieta Dobrych Produktów
zawarty jest klucz do
Długowieczności i Świata Bez Chorób.

Dla kogo ta książka?
Dla wszystkich którym Zdrowie miłe.
Dla Zuchwałych na Diecie Optymalnej.
Dla lekarzy, doktorów, profesorów i ministrów.

Komu najłatwiej będzie zastosować DDP i zerwać wieloletnimi z nawykami żywieniowymi?
Optymalnym i wszystkim na niskowęglowodanowych dietach.
Chorym na cukrzycę, którym znudziła się insulina.
Wszystkim, którzy myślą, że nie mają już wyjścia.
Wszystkim, którym długie i zdrowe Życie miłe.

Książkę
Dieta Dobrych Produktów
Kupisz tutaj

Dosyć długo czekałam z tym biuletynem, ponieważ ostatni okres to seria dużych zmian dla nas i dla klientów naszego sklepu internetowego. Sklep dostał najnowszy silnik Prestashopa - nie do końca wiem co to znaczy, ale szybciej pracuje, pozwolił na zastosowanie większych liter w tekście, co będzie dużym ułatwieniem dla wielu gości i klientów i wkrótce zaproponuję Ci kilka innych nowości.

Dodatkowo nowy sklep dostał - znów trudne słowa - responsive web design.
Responsive to po polsku - czuły, wrażliwy.

Przekładając to na ludzki język i nie wdając się w szczegóły - z naszego responsywnego, czyli czułego i wrażliwego sklepu można korzystać bez względu na rodzaj urządzenia odbiorczego czyli komputery, laptopy, tablety, smartfony i telefony komórkowe.

Nic nie trzeba kombinować. Wystarczy wklepać adres www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl a sklep sam dostosuje swój wygląd do ekranu Twojej maszyny.

Koniec chwalenia się.
Do roboty!


Linus Pauling - dwukrotny laureat Nagrody Nobla (1901-1994) powiedział

"Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra."

Poprzedni biuletyn zaczynałam od książki i wiele osób skorzystało z propozycji, więc pozwól, że teraz na początek również będzie książkowa propozycja.

Po wielu, wielu latach. Po milionach wydanych i sprzedanych egzemplarzy na świecie, wreszcie ukazała się w Polsce, oczywiście po polsku, książka

Dieta Dr Budwig
Autor - Dr Raymond Hilu

Dr Raymond Hilu to uczeń i wieloletni współpracownik dr Budwig, jest również specjalistą z zakresu: chirurgii, medycyny komórkowej i odżywiania. Absolwent wielu renomowanych uczelni. Prowadzi badania nad metabolizmem. Współpracuje z wieloma organizacjami zajmującymi się medycyną i zdrowiem w wielu krajach świata. Na stronach książki, tych dwoje wybitnych specjalistów, wszechstronnie wykształconych, daje czytelnikowi wskazówki, jak postępować aby odzyskać zdrowie w przypadku nowotworów i innych chorób cywilizacyjnych.

Dieta dr Budwig jest przede wszystkim znana jako dieta przeciwnowotworowa. Jednak jak sama napisała proponowane przez nią żywienie i zasady higieny mają rozległe oddziaływania zdrowotne. Dieta jest również skuteczna w wielu schorzeniach, gdzie nowotwór nie występuje. Dr Johanna Budwig wymienia ok. 50 różnych jednostek chorobowych, w których jej metoda się znakomicie sprawdziła. Na takie efekty dr Johanna Budwig musiała ciężko pracować. Była farmaceutką, doktoryzowała się z chemii i fizyki. Studiowała medycynę i uzyskała uprawnienia do leczenia ludzi. Jako pierwsza dokonała podziału tłuszczów i potrafiła określić kwasy tłuszczowe z grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT).

Wraz z wydaniem w Polsce tej książki kończy się dla wielu osób era gorączkowego poszukiwania po forach internetowych informacji o Diecie dr Budwig. W tej książce jest wszystko prosto i jasno wyjaśnione.

Książkę
"Dieta Dr Budwig"
Autor - Dr Raymond Hilu

Jeżeli nie wiesz o co chodzi i chcesz dowiedzieć się "z czym to się je" zajrzyj
www.oleje-budwig.pl

Na potrzeby zainteresowanych w naszym sklepie utworzyliśmy kategorię
Dieta dr Budwig >>>
gdzie znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze Budwigowe produkty.

Najważniejsze:
Olej Lniany tłoczony na zimno. Nieoczyszczony! Wyjątkowo bogaty w kwasy Omega –3, których zawartość sięga 60%. Jest nieodłącznym warunkiem prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z powodzeniem stosowany w profilaktyce. Szczególnie zalecany do stosowania w Diecie dr Budwig. Tłoczony z tradycyjnej odmiany lnu "Szafir". Opakowanie 1 l.
Przydatny dla wszystkich którym Zdrowie miłe. Tutaj >>>

Olej Lniany z kapsaicyną. Handlowa nazwa Kapsalen. Olej Lniany z kapsaicyną 10 stopniowy Budwigowy. Olej Lniany z KAPSAICYNĄ to wynik ekstrakcji (macerat) bardzo ostrej papryki Chili z olejem lnianym o najwyższych parametrach jakościowych. KAPSAICYNA nadaje olejowi lnianemu bardzo ostry smak i intensywnie czerwony kolor. Wysokolinolenowy zawiera do 60% kwasów tłuszczowych z grupy omega 3. Tłoczony z najlepszych nasion odmiany Szafir.
Opakowanie - 0,5 litra. Tutaj >>>

Olej Lniany Budwigowy Bio. Olej lniany zawiera do 90% nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ważne jest, żeby wybierać odmianę wysokolinolenową, która zawiera ok. 60% kwasu alfa linolenowego - omega 3. Olej lniany jest przede wszystkim zalecany do diety dr Budiwg w celu uzupełnienia kwasów tłuszczowych omega 3. Olej lniany budwigowy Bio posiada charaktrystyczny tradycyjny smak. Opakowanie 500 ml. Tutaj >>>

Francuska Oliwa z oliwek Ekologiczna Extra Virgin. Oleum Olivarum. Najwyższej jakości francuska oliwa z oliwek uzyskana bezpośrednio z pierwszego tłoczenia, wyłącznie za pomocą procesu mechanicznego. Wyprodukowana z oliwek uzyskanych z ekologicznych gospodarstw rolnych. 100% Bio. Tutaj >>>

Siemię Lniane Eko - Nasiona lnu Eko Linum usitatissimum. Nasiona lnu zawierają: Substancje śluzowate - działają osłonowo na przewód pokarmowy. Lignany - mają działanie ochronne przed wolnymi rodnikami. Błonnik - wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Białka - bogate w aminokwasy egzogenne. Opakowanie 200 g. Tutaj >>>

Linomel Budwigowy. Płatki śniadaniowe Linomel to mieszanka delikatnie zgniecionego złocistego siemienia lnianego obtoczonego jogurtem w proszku, całosć dla zabezpieczenia przed tlenem oblana jest miodem. Ten specjalny proces produkcji zapewnia, że wszystkie wartościowe składniki w siemieniu lnianym są zawsze chronione. Wszystkie składniki linomelu są ekologiczne. Opakowanie - 250 g. Tutaj >>>

Olej kokosowy BIO Budwigowy na zimno tłoczony Extra Virgin. Najwyższej jakości budwigowy olej kokosowy nierafinowany Extra Virgin charakteryzuje się głębokim zapachem kokosa. Tylko oleje kokosowe tłoczone na zimno mają tak mocny i charakterystyczny kokosowy zapach. Spróbuj! Doskonały. Olej kokosowy to żywność, tłuszcz i kosmetyk! Olej kokosowy produkowany przemysłowo nie ma zapachu kokosowego. Opakowanie 200 ml. Tutaj >>>


Nie, nie. To jeszcze nie koniec.
Zaproponowałam dużo linków - jak stary spamer, ale chciałam uprościć zainteresowanym wybór produktów z których korzystają nie tylko Budwigowcy.

Żeby zakończyć w biuletynie temat Dieta dr Budwig i Oleje muszę jeszcze zająć Ci chwilkę.

Po pierwsze - ważne dla Pań.
Oleje to nie tylko Zdrowie.
Oleje to uroda, cera, młodość.

Moim, i nie tylko moim zdaniem w dzisiejszych czasach wszyscy mamy niedobory NNKT, a głównie Omega-3. Polecane Oleje Lniane przyjmowane w ilości 1 - 2 łyżki dziennie uzupełnią Omega-3, ale to nie wszystko.

Chcąc zapewnić sobie kompletny zestaw NNKT - Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych - powinno się jeszcze dostarczyć 1 łyżeczkę dziennie Oleju Makowego.

Gdy komórce brakuje dobrych tłuszczów, wtedy buduje swą błonę z gorszych gatunków, ale za to dostępnych, często uszkodzonych. W połowie ta błona składa się z białka i w połowie ze specyficznych rodzajów tłuszczów, z których część działa jak miniaturowe magnesy, przyciągające tlen.

Te kwasy tłuszczowe nazywają się LA, ALA. Problem w tym, że ALA i LA zużywają się w komórce i muszą być często wymieniane na nowe.

Współcześni naukowcy badający niewydolność krążenia wzięli pod lupy to "coś", co zatyka arterie w ludzkim organizmie. Odkryli, że nie są to żadne złogi cholesterolu ani słoniny, smalcu, masła czy jajka, jak nas straszono, lecz... uszkodzony kwas tłuszczowy LA pochodzący z margaryny, rafinowanego oleju i tym podobnych "wynalazków" przemysłu spożywczego.

Olej Makowy to najlepsze Omega-6 które wymieni uszkodzone kwasy LA.

Wybór maku do produkcji oleju zawierającego niezbędne LA nie jest przypadkowy.

Mak jest rośliną wysoce ekologiczną, nie znosi nadmiernego nawożenia, większość uprawek pielęgnacyjnych wykonywana jest ręcznie, gdyż jest łatwy do uszkodzenia, ze względu na swoją delikatność. Ważnym jest, że zbiór i pozyskiwanie nasion nie wymaga użycia wody i wysokich temperatur.

Jednym słowem mak broni się sam przed chemią. Albo ginie i coraz rzadziej spotykasz na polach i łąkach piękne czerwone maki.

Olej makowy Tutaj >>>

I jeszcze jedna olejowa propozycja.
Dla starszych Nie do Odrzucenia.

Olej z wiesiołka.
Upraszaczając maksymalnie skomplikowany chemiczny wywód z NNKT jest tak.
Jeżeli wszystko w organizmie jest w porządku dostarczenie Oleju Lnianego i niewielkiej ilości Oleju z Maku pozwala naszej wewnętrznej Wielkiej Chemii Organicznej wyprodukować całą gamę potrzebnych kwasów.

Do czasu.

Podczas przemiany tłuszczów potrzebny jest enzym delta-6- desaturazy (D-6-D), mający kluczowe znaczenie w metabolizmie NNKT n-6.

Enzym ten podlega jednak obniżonej aktywności pod wpływem znanych czynników związanych ze współczesnym stylem życia i nawykami żywieniowymi nie sprzyjającymi jego produkcji. Wszelkie kłopoty z tym enzymem w organizmie człowieka powodują zaburzenia w trawieniu tłuszczów z grupy n-6 tzw. omega 6.

Przy braku tego enzymu organizm człowieka nie może skorzystać z dobroczynnego oddziaływania na zdrowie tej grupy kwasów tłuszczowych. Dieta z przewagą uszkodzonych "zepsutych" tłuszczów (rafinacja, ekstrakcja, uwodornienie), palenie papierosów, alkohol, nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV (słońce, solaria), wzrost substancji toksycznych, infekcje wirusowe, mało ruchliwy tryb życia jak i procesy starzenia zmniejszają poziom tego enzymu.

Podobnie niektóre choroby negatywnie wpływają na aktywność enzymu odpowiedzialnego za produkcję kwasu tłuszczowego gama-linolenowego (GLA). Zbadano, że poziom enzymu (D-6-D) spada przy chorobach naczyniowych - miażdżycowych przyczyną których są w/w czynniki.

Naukowcy mając niezbite dowody na procesy uszkodzenia enzymu D-6-D zajęli się badaniami jak ten proces poprawić lub go obejść. Takim środkiem naprawczym okazał się kwas gamma-linolenowy( GLA) zawarty w oleju z wiesiołka w sposób perfekcyjny uruchamiający lub usprawniający cały metabolizm NNKT z szeregu n-6.

Olej z Wiesiołka Tutaj >>>Wyprzedaż!

Pełnowartościowe produkty
po zniżonej cenie
Kupisz tutaj


Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.

Tak naprawdę w biuletynie nie zajmuję się tematem - Jak leczyć?
Temat nr 1 to - Jak być Zdrowym bez leczenia.


Jeżeli masz znajomych zainteresowanych Naturalną Medycyną prześlij im adres naszych biuletynów
http://naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/biuletyny.html


Zapisać się na subskrypcję biuletynu można Tutaj >>>Zapraszam na nasze prozdrowotne strony:
www.dieta-dla-zuchwalych.pl
www.zaczekac-na-dusze.pl
www.hipokratesa.pl
www.olej-lniany.net
www.oleje-budwig.pl

www.koloidalne.biz
www.naturalna-medycyna.com.pl
www.sklep-naturalna-medycyna.com.plPozdrawiam z uśmiechem
Arleta


W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.
Ps.
Oglądając przegląd naszych budwigowych produktów zobaczysz tam Nopalinę.

Dr Budwig na pewno jej nie polecała.
Nie było Nopaliny.

Wprowadzono ją na rynek jako środek na odchudzanie, ale przeczytaj skład i zrozumiesz, że to czyste Zdrowie.

Nopalina Tutaj >>>