Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 373

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

Coś na odchudzanie CZ. I

Duży brzuch. Duży problem.
Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

cellenzym enzymy trawienne

Pokolenie uprzedzonych
Coraz więcej osób jest nietolerancyjnych, coraz to młodsi. Najbardziej powszechna wśród nietolerancji jest laktoza wynikająca z braku enzymu laktazy. Nie tolerujemy jednak nie tylko laktozy, ale również fruktozy lub mamy problem z wytwarzaniem niektórych enzymów. Nasze brzuchy potrafią nam narobić wstydliwych kłopotów nie tylko wonnych. Wzdęcie brzucha czy gazy (o ile ktoś nie zemdleje) są małym kłopotem w porównaniu z chorobami przewlekłymi, które mogą być podłożem niedoboru enzymów trawiennych. Niestety nie wiążemy wielu chorób z enzymami a jest ich całkiem sporo i do tego uciążliwych. Niewłaściwa praca enzymów może doprowadzić do chorób? Brzmi to jak jakiś banał, ale banałem nie jest. Zatem dzisiaj słów kilka o enzymach.
O enzymach trawiennych słów kilka
Enzymy trawienne to grupa enzymów wydzielana w układzie pokarmowym począwszy od jamy ustnej kończąc na jelicie cienkim. Służą nam do trawienia pokarmów to oczywiście jak najbardziej uogólnione twierdzenie. Rolą enzymów jest nie tylko trawienie pokarmów, ale również w zależności od miejsca występowania i rodzaju mają działanie m.in. bakteriobójcze, rozkładają konkretne substancje, przekształcają je, wywołują szereg reakcji chemicznych w organizmie czy są niezbędne do wchłaniania składników odżywczych.
Ekipa do konkretnych zadań
Jeśli ktoś nie pamięta już dokładnie lekcji biologii na temat enzymów poniższy zapis powinien to odświeżyć:

 • amylaza ślinowa - Zapoczątkowuje wstępne trawienie węglowodanów, rozcina długołańcuchowe polisacharydy (skrobię i glikogen) na dekstryny (oligosacharydy) i maltozę.
 • lipaza żołądkowa - Zapoczątkowuje rozkład zemulgowanych tłuszczów (np. mleka, śmietany) na diacyloglicerole, monoacyloglicerole, glicerol i kwasy tłuszczowe.
 • pepsyna (endoproteaza) - Zapoczątkowuje rozkład białek (polipeptydów na krótsze łańcuchy polipeptydowe i oligopeptydy. Jest również aktywatorem dla następnych cząsteczek pepsynogenu(zjawisko autokatalizy).
 • podpuszczka (rennina) - Ścina kazeinę (białko mleka) na parakazeinian wapnia. Występuje jedynie w okresie niemowlęcym
 • nukleazy trzustkowe (DN-aza, RN-aza) - Rozkładają kwasy nukleinowe na nukleotydy.
 • sacharaza (disacharydaza) - Rozkłada disacharyd sacharozę do glukozy i fruktozy.
 • laktaza (disacharydaza) - Rozkłada disacharyd laktozę do glukozy i galaktozy.
 • lipaza trzustkowa - Rozkład zemulgowanych tłuszczów na diacyloglicerole, monoacyloglicerole, glicerol i kwasy tłuszczowe. Żółć pomaga w emulgacji tłuszczów.
 • aminopeptydazy - Rozkład skrajnych wiązań peptydowych, odłączając pojedyncze aminokwasy od N-końca (końca aminowego).
 • karboksypeptydazy - Rozkład skrajnych wiązań peptydowych, odłączając pojedyncze aminokwasy od C-końca (końca karboksylowego).
 • nukleozydazy i fosfatazy - Rozkład nukleozydów na zasady azotowe, cukry i fosforany
 • nukleotydazy - Rozkład nukleotydów na nukleozydy
 • maltaza (disacharydaza) - Rozkład maltozy (disacharydu) na 2 cząsteczki glukozy.
 • elastaza - Rozcinania wiązania peptydowe, zlokalizowane w pobliżu aminokwasów o małych łańcuchach bocznych np.: glicyna, alanina, seryna. Degraduje elastynę.
 • lizozym - Nie uczestniczy w trawieniu pokarmu, ma działanie bakteriobójcze.
 • trypsyna - Dalszy rozkład polipeptydów na peptydy i oligopeptydy. Trypsyna jest również aktywatorem następnych cząsteczek trypsynogenu (zjawisko autokatalizy) i chymotrypsynogenu.
 • chymotrypsyna - Dalszy rozkład polipeptydów na peptydy i oligopeptydy. Trypsyna jest również aktywatorem następnych cząsteczek trypsynogenu (zjawisko autokatalizy) i chymotrypsynogenu.
 • amylaza trzustkowa - enzym produkowany w trzustce i działający w dwunastnicy. Substratem tego enzymu jest skrobia lub glikogen, a produktem trawienia maltoza lub oligosacharydy


Źródło: wikipedia

Utrapienie z tym trawieniem
Z powyższej tabeli można wywnioskować, że nawet filozofom się nie śniło jak trawienie jest skomplikowane. Ile procesów potrzebnych jest do trawienia pożywienia. Co do jednego bez większej wiedzy możemy być zgodni, że czasem trawienie to utrapienie. Okazuje się, że w wyniku niedoborów niektórych enzymów chorujemy, a niektóre choroby i leki stosowane powodują upośledzenie wytwarzania enzymów bądź je blokują.
Czyli klasycznie albo niedobory doprowadzają do chorób albo choroby do niedoborów. Nie bez znaczenia pozostaje nasz wiek, wiadoma sprawa. Kilku dziesiętna eksploatacja naszej maszyny w postaci układu pokarmowego nie działa już tak sprawnie jak u młodzieniaszków, zatem potrzebujemy wsparcia z zewnątrz.
Anemia
Często szukamy przyczyn anemii. Okazuje się, że przy braku właściwego wytwarzania enzymów trawiennych dochodzi do zubożenia przyswajania składników odżywczych. Przy niedostatecznym wydzielaniu enzymów trawiennych czy kwasu solnego w żołądku może ulec upośledzenie wchłaniania żelaza co wtórnie prowadzi do jego niedoboru. Zatem warto sięgnąć po enzymy.
Błonnikowi amatorzy mogą mieć problemy
Spożywając znaczną ilość warzyw i owoców (bogatych w błonnik pokarmowy) powinniśmy wesprzeć nasz organizm w celulazę, która umożliwia trawienie błonnika pokarmowego. Organizm człowieka niestety nie wytwarza enzymów pozwalających na rozłożenie wiązań celulozy występujących we włóknach pokarmowych. Dlatego wiele osób spożywających znaczne ilości owoców, surowych warzyw może odczuwać dyskomfort po ich spożyciu, jeśli nawet dolegliwości nie są odczuwane to organizm może nie przyswoić odpowiednio składników odżywczych. Błonnik pokarmowy spożywany w dużej ilości ogranicza bowiem wchłanianie witamin, minerałów czy tłuszczy.
Katusze miłośników mleka
Coraz więcej osób nie trawi produktów mlecznych. Nie chodzi o świeże mleko ale także kefirki i śmietana, jogurty albo ser (najczęściej w postaci wiatrów lub huraganu) czy inne przygody w toalecie do której mkniemy niczym pendolino jak biegunki i zaparcia. Oczywiście można znaleźć roślinne zamienniki, ale to już nie to samo. Święta bez sernika, tort bez bitej śmietany czy lato bez lodów i koktajli owocowych? Dlaczego ta laktoza stanowi dla nas taki problem? Niestety w wyniku stosowania leków z grupy NLPZ, posiadania pasożytów, przebytych zakażeń bakteryjnych, infekcji, zażywania antybiotyków czy występowania niektórych chorób spada zdecydowanie aktywność enzymu laktazy. Leki czy przebyte choroby mogą uszkadzać kosmki jelitowe stąd pojawiają się problemy jelitowe. Niektóre leki z grupy NLPZ mogą blokować wytwarzanie innych enzymów trawiennych.
Również jak wspominałam już wcześniej z wiekiem spada aktywność wydzielnicza enzymów.
Owocki pyszne, ale problemowe
O ile nabiał jesteśmy w stanie mocno ograniczyć to z owocami jest już gorzej. Są osoby, które mają nietolerancję fruktozy, ale również osoby, które cierpią na zespół złego złego jej wchłaniania. Fruktoza metabolizowana jest w jelicie cienkim. Kiedy mam problem z jej trawieniem występują podobne objawy ze strony układu pokarmowego jak w przypadku nietolerancji laktozy.
Upierdliwa Candida
Niestety osoby z candidą słodkiego życia nie mają i oprócz tego każda próba osłodzenia sobie rzeczywistości nawet zdrowym miodkiem jest dla nich niewskazana o ketchupie czy piwku albo serku pleśniowym czy śmietanie do mizerii też można zapomnieć. Ta choroba jest paskudztwem, które trudno wyleczyć a restrykcyjna dieta jest trudna do utrzymania. Dlatego osoby chorujące na candidę powinny wspierać organizm enzymami trawiącymi cukry m. in. amylazę i celulazę.
Po prostu jest lżej
Enzymy to koło ratunkowe dla osób, które mają uczucie pełnego brzucha, ciężkości w żołądku, wiele osób narzeka, że nawet po kawie jakoś im ciężko. Enzymy powinny zdecydowanie pomóc. Enzymy sprawiają, że mamy uczucie lekkiego brzucha a nawet płaskiego. Są pomocne w odchudzaniu. Dlaczego? Z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że szybciej trawimy pokarm, po drugie, że dostarczamy odpowiednich składników z pokarmów (zatem jesteśmy lepiej odżywieni więc organizm nie musi tworzyć zapasów w celu przetrwania). Przy niewłaściwym wytwarzaniu enzymów jedzenie przez nas “przelatuje”chociaż to dość ogólne stwierdzenie, ale najkrócej i dosadnie to obrazujące.
W obawie przed nałogiem
Bez obaw stosowanie enzymów nie uzależnia naszego organizmu. To nie jest tak, że jak zaczynasz brać enzymy to jesteś na nie skazany do końca życia. I jeżeli nie będziesz ich dostarczał to organizm samodzielnie ich nie wytworzy. Enzymy są wsparciem choć nie ukrywam, że powinny stanowić one stałą suplementację osób chorych i przyjmujących leki, które wpływają na zmniejszenie ich wytwarzania.

Cellenzym - enzymy trawienne
cellenzym enzymy trawienne

yango suplementy diety

buzdyganek naziemny ekstrak z owocow zaburzenia potencji erekcji

Sprawność seksualna to temat tabu wśród mężczyzn co się dziwić skoro to jeden z podstawowych elementów naszego życia nie tylko z racji przedłużenia gatunku, ale zaspokojenia pragnień, odczuwania przyjemności czy ze względów zdrowotnych zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Wstydzimy się mówić o problemach seksualnych, sypialnia dla wielu z nas to temat zamkniętych drzwi, do których klucza pilnie strzeżemy.
Konar nie zapłonął weź tabletkę
Rynek farmaceutyczny na wszytko ma proste rozwiązanie tyle, że nie zawsze bezpieczne. Zdesperowany facet, który ma problemy w łóżku nie będzie myślał o konsekwencjach zdrowotnych ale o efektach jakie może mu dać magiczna pigułka. Cóż niebieska tabletka może nas zabrać do nieba tyle, że niektórych nie z rozkoszy.
Gdy się chce a nie można
Presja społeczna jest duża. Co się dziwić kiedyś męskość i odwagę można było jeszcze udowodnić biegając za zwierzyną po lesie lub na wojnie dzisiaj liczy się portfel, większość z nas ma pracę wymagającą wielu godzin siedzenia do tego często jadamy byle co, byle szybko i zapijamy badziewiem z puszki. Do tego dochodzi, nadwaga, stres i problemy w łóżku gotowe. Chociaż nie można powiedzieć, że to jedyna przyczyna bo na sprawność seksualną mogą wpływać również zażywane leki, wątpliwej jakości suplementy diety, dopalacze, niski poziom testosteronu, który jest często przyczyną zaburzeń. Nie mały wpływ mają również inne choroby czy też andropauza, bo tak jak kobiety w pewnym wieku przechodzą menopauzę, tak samo mężczyźni przechodzą andropauzę.
Nie tylko to się liczy
Oczywiście nie tylko sprawność seksualna świadczy o wartości mężczyzny, ważne są cechy charakteru, czułość, opiekuńczość itd. Wiem że z ust kobiety, brzmi to trochę infantylnie oraz mało poważnie i żadne argumenty nie są w stanie przekonać mężczyzn, że tak jest. Chyba, że partnerka nie ma zupełnie ochoty na igraszki, ale to już zupełnie inny problem bynajmniej nie na dzisiaj. Problemy łóżkowe dotykają coraz młodszych mężczyzn, jak również problemy z prostatą czy oddawaniem moczu. Małe to pocieszenie, ale mężczyźni od setek, setek lat cierpią na zaburzenia seksualne. Mężczyźni lubią konkrety, a ja się trochę z treścią rozwlekłam, ale tytułem wstępu trzeba nakreślić problematykę. Zatem teraz do rzeczy.
Statystyki
Według badań w Polsce na zaburzenia erekcji cierpi około 1,5 miliona mężczyzn po 35 roku życia, z czego tylko około 15% zgłasza się do lekarza z prośbą o pomoc. Wyniki te odpowiadają tendencjom ogólnoświatowym. Ponad połowa chorych to osoby pomiędzy 40 a 60 rokiem życia.
Czasami problem tkwi w głowie
W wielu przypadkach traumatyczne doznania, długotrwały stres, presja, którą odczuwamy również wpływa na problemy łóżkowe nie tylko na obniżenie libido, które dotyczy obu płci, ale właśnie na zaburzenia erekcji. Przełamanie się i skorzystanie z pomocy psychologa jest dla wielu mężczyzn nie do przeskoczenia, zatem pozostają z problemem w milczeniu.
Dawno, dawno temu
Jak już wspomniałam zaburzenia seksualne towarzyszą ludzkości niczym wrzód na d.., niemalże od zawsze. Ale z tą kulą u nogi radzili sobie mężczyźni korzystając z darów natury.
Sylwetka ziołowego pomocnika
Buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris L.) gatunek z rodziny parolistowatych. Pochodzi z Europy Południowej, z rejonu Morza Śródziemnego i Azji Zachodniej. Stosowany jest w medycynie chińskiej i medycynie ajurwedyjskiej. Do celów leczniczych używano zarówno ziele jak i owoc buzdyganka, ale należy podkreślić, że to owoc właśnie jest najbardziej wartościowy. Suche owoce tej rośliny bogate są m.in. w saponiny sterydowe, fitosterole, flawonoidy.
Efekt się liczy
Z jego cennych właściwości korzysta nie tylko medycyna ludowa. Na początku lat siedemdziesiątych XX wieku, Jeffrey Peterman, amerykański kulturysta, rozpowszechniał teorię, że buzdyganek naziemny zwiększa także poziom testosteronu i pobudza przyrost mięśni. Również wiele właściwości i jego działanie opisał dr H. Różański “Wyciągi z buzdyganka zwiększają poziom wolnego testosteronu, pobudzają uwalnianie gonadotropiny, lutropiny LH i folikulostymuliny FSH. Efektami tego są: pobudzenie wzrostu mięśni, podniesienie liczby erytrocytów we krwi oraz zwiększenie siły fizycznej. Wspomaganie wzwodu prącia jest związane z uwalnianiem tlenku azotu do zakończeń nerwowych w pobliżu ciał jamistych prącia. Istnieją doniesienia o zwiększaniu liczby, ruchliwości i żywotności plemników w nasieniu i wyraźnym poprawieniu ejakulacji (wytrysku nasienia i porcji /ilości/ nasienia) po podawaniu preparatów buzdyganka. Jednak działanie jest zależne od dawki. Trzeba zwrócić także uwagę na jaką liczbę ekstrakt z buzdyganka jest standaryzowany.
Buzdyganek jest męski
Buzdyganek dedykowany jest mężczyznom, nie jest wskazany dla kobiet. Nie chodzi o to, że kobieta po zażyciu stanie się mężczyzną, ale może wpłynąć na zachowania agresywne czy rozwoju owłosienia na ciele. Zażywając preparaty buzdyganka mogą wystąpić u kobiety zaburzenia miesiączkowania ze względu na spadek poziomu estrogenu a wzrost androgenów.
Zioło nie tylko na problemy łóżkowe
Buzdyganek stosowany jest również w leczeniu zaburzeń oddawania moczu, stanów zapalnych gruczołu krokowego jest ziołem o działaniu moczopędnym. Również w stosowano go w przypadku nadciśnienia czy podwyższonego cholesterolu we krwi. Buzdyganek pomocny w usuwaniu toksyn
Buzdyganek zawiera saponiny (związki chemiczne, które wytwarzane są przez rośliny i niektóre organizmy morskie), których właściwością jest wiązanie toksyn, przyspieszenia procesu wejścia szkodliwych metabolitów do żółci a w dalszym etapie do ich wydalenia. Wspomniane związki zawarte w buzdyganku hamują powstawanie siarkowodoru i metanu w jelitach. Przeciwdziałają zaparciom i korzystnie wpływają na pasaż treści pokarmowej. Dzięki temu odciążana jest również wątroba z toksyn. Związki buzdyganka wspomagają usuwanie toksyn dymu tytoniowego.

Dzięki swoim właściwościom buzdyganek może zapobiegać stłuszczeniu organów wewnętrznych poprawić pracę układu pokarmowego zatem nie jest on tylko ziołem, wpływającym na erekcję czy potencję, afrodyzjakiem, ale oczyszczającym nasz organizm z toksyn. i wspierającym układ moczowy.
Na zakończenie
Zanim sięgniemy po farmaceutyki z długą listą skutków ubocznych i przeciwskazań. Warto się zbadać. Potem włączyć pozytywne myślenie lub skorzystać z pomocy terapeuty, specjalisty. Kilka browarków na rozluźnienie wieczorem zdecydowanie nie pomoże i nie rozwiąże problemu, który może mieć różne podłoże.

Ektrakt z owoców buzdyganka naziemnego
ektrakt z owocow buzdyganek naziemnty zaburzenia erekcji potencji

Jaki magnez wybrać?
Wielu z nas drapie się w głowę jaki tu magnez wybrać a właściwie to jego formę. Rynek suplementów oferuje nam wiele a my w tym gąszczu po prostu się gubimy, bo większość etykiet i reklam przekonuje nas, że ten właśnie jest najskuteczniejszy. Forma zastosowanego przez nas magnezu ma ogromne znaczenie i jego działanie również. Istotne jest to, że nie każda forma magnezu każdemu z nas służy.
Pozwól go zatrzymać w sobie na dłużej
Zanim jednak przejdziemy do prezentacji poszczególnych form magnezu to warto odpowiedzieć na pytanie, jakie zadaje wiele osób a mianowicie, dlaczego do niektórych preparatów magnezowych dodaje się witaminę B6?
Po pierwsze witamina B6 sprzyja wchłanianiu się magnezu w jelitach i pomaga w jego transporcie. Witamina B6 zmniejsza utratę magnezu przez nerki i pomaga magazynować magnez w komórkach. Dlatego warto zażywać ją równocześnie z magnezem w dawce minimum 20 mg na dobę.
Ja nie mogę brać magnezu
Często słyszę ”ja to nie mogę brać magnezu bo działa na mnie przeczyszczająco”. To prawda, że tak oddziałuje (na osoby z wrażliwym układem pokarmowym), ale magnez w postaci cytrynianu magnezu. Wynika to z zawartości kwasu cytrynowego, ale trzeba zaznaczyć, że to łatwo przyswajalna forma na poziomie ok. 60%. Zatem nie rezygnujmy z magnezu a wybierzmy inne formy.
Gdy układ krążenia szwankuje
Po magnez w formie taurynianu magnezu powinny sięgnąć osoby, które borykają się z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi. Zawarta w nim tauryna - niebiałkowy aminokwas wpływa korzystnie zarówno na kurczliwość mięśnia sercowego, utrzymaniu równowagi wodno-elektrolitowej, obniżeniu ciśnienia tętniczego. Takie połączenie to również m. in.regulacja metabolizmu glukozy czy stężenia wapnia w komórkach. Wpływa korzystnie na układ nerwowy jako jeden z nielicznych przenika barierę krew - mózg. Taurynian magnezu nie wpływa na układ pokarmowy wrażliwych osób stąd nie wykazuje działania przeczyszczającego. Jego wchłanialność jest na poziomie pow. 50%.

Taurynian magnezu
taurynian magnezu jony magnezu magnez


Efekt potrzebny na cito!
Osoby, które ciągle są zmęczone powinny sięgnąć po formę magnezu w postaci jabłczanu. Kwas jabłkowy wraz z magnezem tworzy jabłczan magnezu, który bierze udział w cyklu Krebsa i metabolizmie energetycznym. Zawarty w nim kwas jabłkowy odżywia komórki naszego ciała i uzupełnia braki energetyczne. Co ważne efekt jest szybko odczuwalny. Efekt wchłanialności stanowi ok. 50%.
Gdy kwas sprawia problem
Magnez w postaci węglanu magnezu posiada właściwości zobojętniające kwas żołądkowy, dlatego osoby z jego niskim stężeniem nie powinny go stosować lub zadbać o dodatkowe zakwaszenie. Jednak może przynieść ulgę osobom cierpiącym na nadkwasotę, zmniejsza jego stężenie i odczujemy ulgę. Węglan magnezu jest organiczną formą magnezu i w połączeniu z kwasem solnym w żołądku tworzy. Jego wchłanialność jest na poziomie ok. 10 %.
Słaba popularność
Do znanych forma magnezu należy tlenek magnezu, przemawia za nim na pewno cena bo jest tani jednak jest słabo wchłaniany ok. 5% zatem nie uzupełni niedoborów w organizmie.
Szybka ulga
Dobrą formą magnezu jest chlorek magnezu szczególnie kiedy bolą nas mięśnie kości, stawy. Zastosowany w kąpieli przynosi ulgę ale niestety wysusza skórę i może podrażnić jeśli należy ona do wrażliwych. Do kąpieli wybierajmy chlorek magnezu czysty do analizy w formie proszku lub płatków. Jeżeli chcemy zastosować go wewnętrznie warto sprawdzić czy był przebadany na zawartość jonów magnezu. Jednak chlorek magnezu nie uzupełni nam wewnętrznie niedoborów bo słabo się wchłania. Zatem zdecydowanie lepiej go stosować do ciepłych kąpieli czy okładów gdzie przez pory skórne będzie się wchłaniał.
Doraźna pomoc
Siarczanu magnezu zwanego solą Epsom nikomu nie trzeba przedstawiać, jego zadaniem jest stosując wewnętrznie uzyskać szybki efekt przeczyszczenia. A zastosowany do kąpieli czy moczenia nóg w misce ma rozluźnić obolałe mięśnie, oczyścić ciało, zmiękczyć i nawilżyć skórę całego ciała a nawet możemy zrobić z nie niego okład na zmęczone oczy.
Trzymaj się od niego z daleka
Asparginian magnezu - często występuje w połączeniu z asparaginianem potasu. Tej formy lepiej unikać jak ognia bo może być szkodliwa dla zdrowia. Choć niestety wiele osób po nią sięga bo cena niska nawet bardzo i efekt też szybki. Jednak stosowany dłużej w dużych dawkach może być niebezpieczny. Oczywiście nie jest to samo zło. Bo kwas asparaginowy jest aminokwasem endogennym pełniącym wiele ważnych funkcji w organizmie tj. np. przemiany węglowodanów na energię,bierze udział w biosyntezie puryn i pirydyn, przemienie cytruliny w argininę. znajduje się wielu produktach spożywczych m. in. w wieprzowinie, wołowinie, w awokado ostrygach szparagach. Wielu Panów robiących tzw. masę stosuje odżywki z kwasem asparaginowym aby podnieść poziom testosteronu i szybko zwiększyć masę mięśniową. Chociaż kwas asparaginowy zwiększa napływ wapnia do mózgu i poprawia koncentrację i zdolności myślowe to w nadmiarze może doprowadzić do uszkodzenia neuronów, uszkodzenia mózgu. Kwas asparaginowy przyjmowany w nadmiarze może powodować zmęczenie, napady lęku przyczyniać się do powstania choroby Parkinsona, zaburzeń hormonalnych, epilepsji. Niestety wielu Panów sięga po niego w nadmiarze aby uzyskać szybki przyrost masy mięśniowej czy podnieść testosteron. Wiele odżywek dla sportowców zawiera kwas asparaginowy dlatego warto prześledzić ich skład.
Znaleźć dobrą - We troje można więcej
Okazuje się, że prawie każda forma ma swoje wady i zalety dlatego najlepiej jest zażywać taki magnez, który łączy zalety różnych form magnezu. Takie również są dostępne.
Takim połączeniem jest właśnie forma jabłczanu, cytrynianu i mleczanu. Zarówno uzupełni na poziom magnezu, wpłynie na poprawę samopoczucia, utrzyma jest wartość w organizmie na dłużej i nie wywoła przykrych konsekwencji ze strony brzuszka.

Magnez (jabłczan, mleczan, cytrynian)
magnez jablczas mleczan cytrynian


W poszukiwaniu ideału
Jeżeli zależy nam magnezie, który wchłania się w prawie 100 % wybierzmy magnez w postaci jonów np. Holistic Magnesium-droppar zawierający oczyszczoną i stężoną wodę z Wielkiego Jeziora Słonego, który jest niezwykle bogaty w magnez zatem uzupełni nam niedobór pierwiastka skutecznie.

Magnesium-Droppar
magnez wielkie slone jezioro miineraly 100 procent wchlanialnosci

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]