Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 371

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

Coś na odchudzanie CZ. I

Duży brzuch. Duży problem.
Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

 

Jaki magnez wybrać?
Wielu z nas drapie się w głowę jaki tu magnez wybrać a właściwie to jego formę. Rynek suplementów oferuje nam wiele a my w tym gąszczu po prostu się gubimy, bo większość etykiet i reklam przekonuje nas, że ten właśnie jest najskuteczniejszy. Forma zastosowanego przez nas magnezu ma ogromne znaczenie i jego działanie również. Istotne jest to, że nie każda forma magnezu każdemu z nas służy.
Pozwól go zatrzymać w sobie na dłużej
Zanim jednak przejdziemy do prezentacji poszczególnych form magnezu to warto odpowiedzieć na pytanie, jakie zadaje wiele osób a mianowicie, dlaczego do niektórych preparatów magnezowych dodaje się witaminę B6?
Po pierwsze witamina B6 sprzyja wchłanianiu się magnezu w jelitach i pomaga w jego transporcie. Witamina B6 zmniejsza utratę magnezu przez nerki i pomaga magazynować magnez w komórkach. Dlatego warto zażywać ją równocześnie z magnezem w dawce minimum 20 mg na dobę.
Ja nie mogę brać magnezu
Często słyszę ”ja to nie mogę brać magnezu bo działa na mnie przeczyszczająco”. To prawda, że tak oddziałuje (na osoby z wrażliwym układem pokarmowym), ale magnez w postaci cytrynianu magnezu. Wynika to z zawartości kwasu cytrynowego, ale trzeba zaznaczyć, że to łatwo przyswajalna forma na poziomie ok. 60%. Zatem nie rezygnujmy z magnezu a wybierzmy inne formy.
Gdy układ krążenia szwankuje
Po magnez w formie taurynianu magnezu powinny sięgnąć osoby, które borykają się z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi. Zawarta w nim tauryna - niebiałkowy aminokwas wpływa korzystnie zarówno na kurczliwość mięśnia sercowego, utrzymaniu równowagi wodno-elektrolitowej, obniżeniu ciśnienia tętniczego. Takie połączenie to również m. in.regulacja metabolizmu glukozy czy stężenia wapnia w komórkach. Wpływa korzystnie na układ nerwowy jako jeden z nielicznych przenika barierę krew - mózg. Taurynian magnezu nie wpływa na układ pokarmowy wrażliwych osób stąd nie wykazuje działania przeczyszczającego. Jego wchłanialność jest na poziomie pow. 50%.

Taurynian magnezu
taurynian magnezu jony magnezu magnez


Efekt potrzebny na cito!
Osoby, które ciągle są zmęczone powinny sięgnąć po formę magnezu w postaci jabłczanu. Kwas jabłkowy wraz z magnezem tworzy jabłczan magnezu, który bierze udział w cyklu Krebsa i metabolizmie energetycznym. Zawarty w nim kwas jabłkowy odżywia komórki naszego ciała i uzupełnia braki energetyczne. Co ważne efekt jest szybko odczuwalny. Efekt wchłanialności stanowi ok. 50%.
Gdy kwas sprawia problem
Magnez w postaci węglanu magnezu posiada właściwości zobojętniające kwas żołądkowy, dlatego osoby z jego niskim stężeniem nie powinny go stosować lub zadbać o dodatkowe zakwaszenie. Jednak może przynieść ulgę osobom cierpiącym na nadkwasotę, zmniejsza jego stężenie i odczujemy ulgę. Węglan magnezu jest organiczną formą magnezu i w połączeniu z kwasem solnym w żołądku tworzy. Jego wchłanialność jest na poziomie ok. 10 %.
Słaba popularność
Do znanych forma magnezu należy tlenek magnezu, przemawia za nim na pewno cena bo jest tani jednak jest słabo wchłaniany ok. 5% zatem nie uzupełni niedoborów w organizmie.
Szybka ulga
Dobrą formą magnezu jest chlorek magnezu szczególnie kiedy bolą nas mięśnie kości, stawy. Zastosowany w kąpieli przynosi ulgę ale niestety wysusza skórę i może podrażnić jeśli należy ona do wrażliwych. Do kąpieli wybierajmy chlorek magnezu czysty do analizy w formie proszku lub płatków. Jeżeli chcemy zastosować go wewnętrznie warto sprawdzić czy był przebadany na zawartość jonów magnezu. Jednak chlorek magnezu nie uzupełni nam wewnętrznie niedoborów bo słabo się wchłania. Zatem zdecydowanie lepiej go stosować do ciepłych kąpieli czy okładów gdzie przez pory skórne będzie się wchłaniał.
Doraźna pomoc
Siarczanu magnezu zwanego solą Epsom nikomu nie trzeba przedstawiać, jego zadaniem jest stosując wewnętrznie uzyskać szybki efekt przeczyszczenia. A zastosowany do kąpieli czy moczenia nóg w misce ma rozluźnić obolałe mięśnie, oczyścić ciało, zmiękczyć i nawilżyć skórę całego ciała a nawet możemy zrobić z nie niego okład na zmęczone oczy.
Trzymaj się od niego z daleka
Asparginian magnezu - często występuje w połączeniu z asparaginianem potasu. Tej formy lepiej unikać jak ognia bo może być szkodliwa dla zdrowia. Choć niestety wiele osób po nią sięga bo cena niska nawet bardzo i efekt też szybki. Jednak stosowany dłużej w dużych dawkach może być niebezpieczny. Oczywiście nie jest to samo zło. Bo kwas asparaginowy jest aminokwasem endogennym pełniącym wiele ważnych funkcji w organizmie tj. np. przemiany węglowodanów na energię,bierze udział w biosyntezie puryn i pirydyn, przemienie cytruliny w argininę. znajduje się wielu produktach spożywczych m. in. w wieprzowinie, wołowinie, w awokado ostrygach szparagach. Wielu Panów robiących tzw. masę stosuje odżywki z kwasem asparaginowym aby podnieść poziom testosteronu i szybko zwiększyć masę mięśniową. Chociaż kwas asparaginowy zwiększa napływ wapnia do mózgu i poprawia koncentrację i zdolności myślowe to w nadmiarze może doprowadzić do uszkodzenia neuronów, uszkodzenia mózgu. Kwas asparaginowy przyjmowany w nadmiarze może powodować zmęczenie, napady lęku przyczyniać się do powstania choroby Parkinsona, zaburzeń hormonalnych, epilepsji. Niestety wielu Panów sięga po niego w nadmiarze aby uzyskać szybki przyrost masy mięśniowej czy podnieść testosteron. Wiele odżywek dla sportowców zawiera kwas asparaginowy dlatego warto prześledzić ich skład.
Znaleźć dobrą - We troje można więcej
Okazuje się, że prawie każda forma ma swoje wady i zalety dlatego najlepiej jest zażywać taki magnez, który łączy zalety różnych form magnezu. Takie również są dostępne.
Takim połączeniem jest właśnie forma jabłczanu, cytrynianu i mleczanu. Zarówno uzupełni na poziom magnezu, wpłynie na poprawę samopoczucia, utrzyma jest wartość w organizmie na dłużej i nie wywoła przykrych konsekwencji ze strony brzuszka.

Magnez (jabłczan, mleczan, cytrynian)
magnez jablczas mleczan cytrynian


W poszukiwaniu ideału
Jeżeli zależy nam magnezie, który wchłania się w prawie 100 % wybierzmy magnez w postaci jonów np. Holistic Magnesium-droppar zawierający oczyszczoną i stężoną wodę z Wielkiego Jeziora Słonego, który jest niezwykle bogaty w magnez zatem uzupełni nam niedobór pierwiastka skutecznie.

Magnesium-Droppar
magnez wielkie slone jezioro miineraly  100 procent wchlanialnosci

kora magnolii ekstrakt

Siła urzekającego piękna
Magnolie urzekają nas nie tylko swym pięknem ale przede wszystkim zapachem. Ich zapach przyciąga nie tylko nas. Ta pradawna roślina z rodzaju Magnolia istniała już zanim na świecie pojawiły się pszczoły. Skamieniałe szczątki roślin należących do rodziny magnoliowatych (Magnoliaceae) pochodzą sprzed 95 mln lat. Jej zapach przyciągał chrząszcze, które roznosiły choroby z tego powodu magnolia musiała się na nie uodpornić.

Przyjrzyjmy się sylwetce tego pięknego krzewu
Magnolie to popularne drzewa i krzewy ozdobne wyróżniające się efektownymi kwiatami. W stanie naturalnym rośliny te występują głównie na terenie Azji Wschodniej, Ameryki Północnej i Południowej. W tradycyjnej medycynie chińskiej, koreańskiej i japońskiej szeroko stosowana jest kora magnolii lekarskiej (Magnolia officinalis cortex).
Symboliczny kwiat
W Chinach kwiat Magnolii jest oznaką szczerości i czystości to niezwykle szanowany kwiat, który wykorzystywano zarówno w medycynie jak również w azjatyckiej sztuce kulinarnej.
Rozkosz dla podniebienia i estetyczne doznania
Kwiaty magnolii wykorzystywane są w kuchni azjatyckiej jako dodatek i przyprawa, charakteryzują się intensywnym smakiem i przyrządza się na różne sposoby, podobno jest silnym afrodyzjakiem. Nie próbowałam :-) Dania przyozdobione kwiatami magnolii wyglądają z pewnością zjawiskowo, ale to jej kora zasługuje na uwagę bowiem ma ona wiele właściwości leczniczych.
Zasobność skryta we wnętrzu
Kora magnolii zawiera ponad 250 różnych związków. Głównymi substancjami aktywnymi są polifenole, pochodne ligandu – honokiol i magnolol. Związki te wykazują właściwości: przeciwzapalne, przeciwutleniające, przeciwnowotworowe, przeciwmiażdżycowe, przeciwbakteryjne, wątrobo-ochronne, neuroochronne, przeciwzakrzepowe. Do innych substancji bioaktywnych ekstraktu z kory magnolii należą alkaloidy, m.in. magnokuraryna, magnofloryna.
Brzuszek bez napinki
Ekstrakt z kory magnolii poleca się osobom, które mają “napięty brzuch”, odczuwają skurcze czy czują dyskomfort, naprężenie. Substancje zawarte w korze magnolii działają rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Wyciąg z kory łagodzi więc dolegliwości żołądkowo-jelitowe (biegunki, nadmierne skurcze, wzdęcia, bóle).
Trzymaj cukier pod kontrolą
Zawarte związki w korze magnolii - honokiol i magnolol są użyteczne w terapii cukrzycy. Powodują bowiem zmniejszenie poziomu glukozy we krwi na czczo i stymulują wychwyt glukozy przez adipocyty. Regulują również gospodarkę węglowodanową i tłuszczową.
Hòu Pò ukoi nie tylko nerwy
Chińczycy korę magnolii lekarskiej określają Hòu Pò. Kora magnolii działa hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, zwiększając wydzielanie kwasu gamma-aminomasłowego w synapsach. Wykazuje aktywność przeciwlękową i przeciwdepresyjną. Ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu. Jej uspokajające działanie wykorzystywane jest w terapii nerwic lękowych, wegetatywnych czy zaburzeń związanych z menstruacją. Kora magnolii wykazuje działanie neuroochronne dlatego polecana jest w profilaktyce demencji czy choroby Alzheimera.
Oddychaj spokojniej
Ekstrakt z kory magnolii polecany jest osobom cierpiącym na astmę czy duszności związane z alergią.Hamuje reakcje alergiczne typu IV, rozluźnia mięśnie, rozkurcza oskrzela, łagodzi duszności. Coraz więcej badań również dowodzi, ze stanów ona profilaktykę przeciwnowotworową.
Skóra piękna niczym kwiat
Ekstrakt z kory magnolii wykorzystywany jest również w kosmetyce, szczególnie w profilaktyce przeciwzmarszczkowej jak również działa on łagodząco na wszelkie podrażnienia skórne i wyciszająco na skórę trądzikową.
Piękno nie wszystkim zalecane
Kory magnolii nie powinny stosować kobiety ciężarne i karmiące, ani dzieci. Szczególną ostrożność muszą zachować osoby ze skłonnością do krwawień. Ekstrakt nie należy łączyć z lekami uspokajającymi bo może on nasilić ich działanie.

Kora magnolii - ekstrakt
kora magnolii ekstrakt

andrographis paniculata immunomodulacja zatoki chorobuy autoimmunologiczne


Gorzki Król rządzi
Król o którym dzisiaj mowa z pewnością nie odznacza się okrucieństwem dla swych poddanych, ale jest okrutny wobec patogenów, które są najeźdźcą w naszym organizmie. Rzec można, że gorzko tego będą żałować że się u nas pojawili.

Gimnastyja języka
Każdy król ma swój “przydomek” dlatego nasz król choć zwanym gorzkim zwie się Andrographis Paniculata. (Przydomek zawdzięcza ogromnie gorzkim smakiem). Przy wypowiadaniu jego nazwy język może okręcić się wokół zębów zatem pozostańmy przy gorzkim królu choć na chwilę. Bowiem Andrographis choć w ucho nie wpada powinien wpaść w ręce.
Korzenie króla
Gorzki Król może poszczycić się nie tylko długoletnimi rządami, ale również wielkim obszarem, którego nie zdobył rozlewem krwi, ale mądrością poddanych i skutecznością działania.
Najbardziej jest on znany w medycynie wschodu. Stosowany w ajurwedzie m.in. w terapiach przeciwpasożytniczych, antywirusowych, antymalarycznych, antyandrogennych, przeciwbólowych, przeciwnadciśnieniowych.
W medycynie chińskiej zaś stosowany jest do leczenia chorób przeziębienia objawiających się gorączką, ogólne wyczerpanie (zmęczenie), owrzodzenia w jamie ustnej, ukąszenia węży, bolesne oddawanie moczu, krztusiec, biegunka, czerwonka, ropnie, owrzodzenia skórne, stany zapalne i nadżerki w gardle i na języku, nieżyty układu oddechowego, niestrawność, zapalenie wątroby, cukrzyca.
Sylwetka królewska
Andrographis paniculata czyli Brodziuszka wiechowata – gatunek roślin jednorocznych z rodziny akantowatych. Pochodzi z Indii i Sri Lanki, ale rozpowszechniony został na rozległych obszarach Azji Południowo-Wschodniej oraz na Karaibach. Roślina uprawiana i wykorzystywana w ziołolecznictwie.
Łamiemy języki
Poniżej szczegółowo zawartość związków Andrographis:
-związki diterpenowe: neoangrafolid, andrografolid i jego pochodne, takie jak: 14-deoksy-11-
-dehydroandrografolid i 14-deoksy-11-oksoandrografolid;
-andrografin; panikolina; panikulidy A, B i C; β-sitosterol i α1-sitosterol; 5-hydroksy-2,3,7,8,-tetrametoksyflawon i 5-hydroksy-2,7,8-tritoksyflawon; saponiny; taniny.
Król bliżej nas
Bardziej niż gdzieś w świecie interesuje nas jakie korzyści jego władza ma na naszym kontynencie
Dla europejczyków Andrographis z pewnością służy do walki z neuroboreliozą, jest wykorzystywana w terpach ziołowych do walki z tą chorobą. Najczęściej jest stosowana do walki z infekcjami układu oddechowego, chorobami o podłożu zapalnym z autoagresji oraz zaburzeniach trawienia. Np. Andrographis stosowany w przypadku przeziębienia ogranicza wydzielanie śluzu w nosie. Również wykazuje działanie redukujące stany zapalne gardła i migdałków oraz infekcji zatok.
Kobiecy akcent
Andrographis zaleca się kobietom, w celu oczyszczenia macicy. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie wydzielania śluzu, które mają za zadanie usunąć martwe tkanki czy skrzepy. Niestety niewiele kobiet o tym wie szczególnie tych, które mają silne skurcze podczas menstruacji i skąpe krwawienie, że gęsta krew utrudnia oczyścić się samodzielnie macicy i powstają skrzepy.
Król nie toleruje autoagresji- Immunomodulacja i walka z zapaleniem
Andrographis ogranicza aktywność interferonu gamma, u zdrowej osoby zmniejsza aktywność limfocytów u np. osoby z HIV zwiększa aktywność limfocytów. Ma to szczególne znaczenie w odporności naszego organizmu. Tłumi reakcje prozapalne i “wycisza” objawy chorób z autoagresji.
Wg.badań andrographis z pośród 20 innych roślin, które wykazywały działanie przeciwzapalne, wykazywał najmocniejsze działanie w obniżeniu cytokiny zapalnej IL-1b będąc mocniejszą substancją niż glikokortykosteroidy stosowane w leczeniu o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym.
Rządzi trawienie
Andrographis zawiera w składnikach czynnych diterpeny o działaniu hepatoprotekcyjnym i przeciwcukrzycowym, flawonoidy oraz sole mineralne. Andrographis przyspiesza i poprawia trawienie również wspomaga wchłanianie węglowodanów. Poprzez aktywację disacharydaz jelitowych czyli enzymów takich jak maltazy, sacharazy i laktazy - zwiększa aktywację enzymu laktazy co ma istotne znaczenie u osób, które jej nie tolerują.
Pokora wobec króla
Zastosowanie Andrographis należy zachować szczególną ostrożność.
Nie stosować równocześnie z lekami syntetycznymi o działaniu przeciwzakrzepowymi i przeciwnadciśnieniowymi. Kobiety, które planują potomstwo również nie powinny stosować andrographis bowiem działa on antykoncepcyjne - czyli ogranicza produkcję progesteronu (uwaga jednak odradzałabym poleganie na andrographis jako jedynym środkiem antykoncepcyjnym)
Nie stosujemy go również podczas ciąży, laktacji w zaburzeniach płodności.
Inne opowieści
Koronawirusem żyje cały świat, jesteśmy już wszyscy ty zmęczeni, jedni uważają, że to tylko gra polityczna, inni, że realne zagrożenie a i inni w ogóle mają to w nosie. Bez względu na to jednak co na ten temat myślimy warto zapoznać się treścią jednych z badań bowiem nieustannie prowadzone są badania jak zmniejszyć ryzyko zakażenia, zmniejszyć ryzyko powikłań przy użyciu niektórych witamin.
Na wyselekcjonowanej liście 20 preparatów znalazły się m.in. witamina B3, która w naszym organizmie przekształca się w cząsteczkę 1-MNA. Dodatkowo najnowsze badania naukowe opublikowane przez chińskich i włoskich naukowców w Cell Death & Differentiation w marcu b.r. dotyczące odpowiedzi immunologicznej w infekcji COVID-19, również rekomendują podawanie witaminy B3 w zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2.

Andrographis paniculata
Androgrphis paniculata immunomodulacja trawienie choroby autoimmunologiczne

 

ovobiovita initium ovofosfolipidy

 

Co było pierwsze jajko czy kura?
To odwieczne pytanie nurtujące ludzkość. Tę kwestię pozostawiamy naukowcom, a my zajmiemy się jajkiem a kura niech sobie chodzi, dziobie.
Co kryje w sobie skorupka
Wewnątrz każdej skorupki znajduje się biała, wyściełająca ją błona (przykleja się ona czasem do ugotowanego na twardo jajka, gdy próbujesz je obrać). Okazuje się, że składa się ona z cennych substancji: przede wszystkim białka, ale również w 25% z kolagenu, kwasu hialuronowego, glukozaminy i siarczanu chondroityny. Są to podstawowe składniki zalecane osobom, które w naturalny sposób chcą zaradzić chorobie zwyrodnieniowej stawów.
Dawno, dawno temu
Mówi się, że do walki z tą przypadłością skorupki jajka stosowali już ponad dwa tysiące lat temu samuraje. Kruszyli je, wymaczali w occie, filtrowali, a następnie spożywali z sokiem z cytryny.
Cud ukryty w skorupce
“Naukowcy są zgodni: jajo to skarbnica najcenniejszych substancji, dzięki którym współczesna medycyna jest w stanie podjąć działania w prewencji i w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Niestety w zwykłej spożywczej formie jaja, jakie spożywamy na co dzień, tych niezwykle ważnych i korzystnych dla naszego organizmu bio substancji, jest zbyt mało, żebyśmy mogli mówić o właściwościach prozdrowotnych.”
Jajko ma wiele tajemnic
I do tych tajemnic dobrali się polscy naukowcy z Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Jak do tej pory 5 lat pracowano nad projektem "Ovocura", w którym wzięło udział 233 naukowców, pod przewodnictwem polskich profesorów: Tadeusza Trziszki i Henryka Różańskiego.
Jajeczna weryfikacja
Profesor Tadeusz Trziszka z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu od lat bada kurze jaja i od lat udowadnia, że są najdoskonalszym produktem natury – swoistą kapsułą życia. Jajo to produkt biologicznie kompletny, znajdują się w nim wszystkie składniki niezbędne do powstania życia. „Jajo jest wyjątkowo bogate w składniki konieczne, by organizm prawidłowo funkcjonował: aminokwasy, minerały, witaminy. Żółtko jaja zawiera aż 20% ovofosfolipidów!
Myśleli, myśleli i wymyślili - Polska myśl służy zdrowiu
Wieloletnia praca badaczy wokół kurzego jajka, jako wyjątkowego nośnika życiodajnych substancji, zaowocował powstaniem produktu "Ovobiovita", który jako pierwszy i jedyny na świecie, zapewnia pełną odnowę organizmu na poziomie komórkowym.
"WZBOGACONE OVOFOSFOLIPIDY" to substancja niezbędna do budowy oraz prawidłowego funkcjonowania każdej komórki ludzkiego ciała. Posiadają znacznie wyższą wartość prozdrowotną i biomedyczną niż preparaty zawierające fosfolipidy pochodzenia roślinnego.
Czym jest to bogactwo?
„Wzbogacone Ovofosfolipidy” posiadają znacznie wyższą wartość prozdrowotną i biomedyczną w porównaniu do preparatów zawierających fosfolipidy pochodzenia roślinnego. Wynika to przede wszystkim z odmiennego składu kwasów tłuszczowych w strukturze ovofosfolipidów. W fosfolipidach pochodzenia roślinnego (np z soi) jedynym reprezentantem kwasów tłuszczowych omega-3 jest wyłącznie kwas typu ALA (alfa linolenowy), natomiast w przypadku ovofosfolipidów paleta kwasów omega-3 jest znacznie szersza. Ovofosfolipidy poza kwasami ALA, zawierają również najbardziej cenne dla życia kwasy tłuszczowe DHA (dokozaheksaenowe) a w “jajach wzbogaconych” również kwas EPA (eikozapentaenowy). Ponadto przyswajalność “Wzbogaconych Ovofosfolipidów” jest nieporównywalnie większa w stosunku do innych preparatów, w których kwasy tłuszczowe EPA i DHA występują w formie trójglicerydów.
Podstawa to dobra karma

Co czyni jaja zasobnymi? Nioski dostają paszę o opatentowanym składzie, opartą na naturalnych składnikach takich jak: preparaty z torfu, olej rzepakowy, olej lniany oraz algi morskie. "Jaja wzbogacone" powstałe w wyniku takiego procesu żywienia, zawierają 12 razy więcej długołańcuchowych kwasów tłuszczowych Omega-3 w porównaniu do zwykłych jaj dostępnych w sklepach.
Gdzieś na świecie też badano
Zbadano efekt spożywania błony na grupie amerykańskich pacjentów z problemem bólów i sztywności stawów. Przez trzydzieści dni każdy uczestnik otrzymywał jej niewielką dzienną dawkę, czyli 500 mg. Po siedmiu dniach 27,8% pacjentów zauważyło większą giętkość stawów. Po trzydziestu dniach liczba ta wzrosła do 43,7%, a odczuwalny dyskomfort w stawach zmniejszył się o 72,5%.
Źródło: "Kura sposobem na bolące stawy". Jean-Marc-Dupuis.
Kapsuła życia
Kapsuła kojarzy się nam z kosmiczną ekspedycja, ale właśnie tak określają jajo twórcy Ovobiovity. Zatem należy jeszcze pochylić się nad fosfolipidami. Fosfolipidy pełnią istotną rolę w hamowaniu chorób zwyrodnieniowych wątroby, serca, naczyń krwionośnych i układu nerwowego. Właściwości fosfolipidów wynikają z faktu, iż związki te są nośnikami dwóch biologicznie aktywnych cząsteczek: w części polarnej są nimi cholina, seryna czy inozytol a w części niepolarnej wielonienasycone kwasy tłuszczowe.
Nie tylko jajo
Preparaty z serii Ovobiovita oparte są wyłącznie na naturalnych surowcach, do których zalicza się bogata gama maceratów i ekstraktów roślinnych. Wśród nich wymienić należy ekstrakt z kłącza kurkumy wykazujący bardzo silne działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne oraz przeciwnowotworowe, ekstrakt z korzenia eleuterokoka (żeń-szenia syberyjskiego) od dawna stosowany w tradycyjnej medycynie wschodniej Azji. Udowodniono jego multifunkcjonalne właściwości m.in. antystresowe oraz wzmacniające odporność. Ale Ovobiovita kryje w sobie znacznie więcej.
Eteryczność również ją cechuje
Na uwagę zasługują również olejki eteryczne pozyskane z roślin powszechnie znanych i od dawna uznanych za niosące zdrowie i witalność. Tu na szczególną uwagę zasługuje mięta pieprzowa. Pozyskany z niej mentol powoduje blokowanie kanałów wapniowych, co w konsekwencji prowadzi do rozluźnienia mięśni. Stanowi naturalny ich bloker i może być wykorzystywany w leczeniu chorób sercowo – naczyniowych – zaburzeń rytmu i nadciśnienia. Z kolei pozyskiwany z cedru olejek jest środkiem zalecanym w dolegliwościach układu moczowego. Ponadto wykazuje aktywność antydrobnoustrojową. Natomiast olej z kardamonu inhibuje wzrost Helicobacter pylori odpowiedzialnej za ostre i przewlekłe zapalenie żołądka.
Konkretnie dla kogo jest Ovobiovita?
Ovobiovita jest dla każdego zarówno Ponadto kompleksowość zawartych w preparacie bio składników skutecznie wspiera odporność psychofizyczną organizmu zarówno profilaktycznie, jak i w okresie znacząco obniżonej odporności, np. w rekonwalescencji po przebytych chorobach i terapiach osłabiających organizm (również po chemioterapii).
Ovobiovita przyczynia się do odnowy komórkowej, wspomagająco funkcji mózgu, serca i układu krwionośnego oraz wątroby. Składniki preparatu przyczyniają się do obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów, stanowią barierę ochronną ścian żołądka, oraz odgrywają znaczącą rolę w przewodnictwie nerwowym.
źródło wiedzy dla niniejszego biuletynu: ovobiovita
Nigdy nie jest za późno na odnowę
Nic nie jest cenniejszego, niż zdrowie i walczyć o nie trzeba zawsze i do końca. Jesteśmy białkiem, które się psuje, ogromną złożonością komórkową dlatego potrzebujemy odnowienia, regeneracji. Gdyby nasze komórki się “nie psuły” to ile chorób nigdy by nie dotknęło naszego ciała? Gdyby każdy miał możliwość odnawiania swoich komórek, to wielu cierpień można było uniknąć. Choć choroby nie zsyła nam Bóg, nie ma też listy w niebie kto jaką otrzyma to nigdy nie wiadomo też co każdego z nas spotka. Dana nam wolna wola pozwala dokonywać wyborów, choć nie zawsze słusznych. Bez względu na wiek możemy coś zmienić albo chociaż poprawić. Odnawiajmy nasze ciało, regenerujmy. Dajmy sobie szansę na zdrowsze dziś i jutro.

Ovobiovita Initium
ovobiovita initium ovofosfolipid

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]