Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 366

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

Coś na odchudzanie CZ. I

Duży brzuch. Duży problem.
Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

sol gorzka sol epsom siarczan magnezu
Dzisiaj zupełnie na słono. Choć słono nie kosztują to mowa o solach - dla ciała, ducha, smaku i zdrowia oraz o strachu, który trzeba pożegnać.


Odpoczynek słono kosztuje- święta prawda
Lato, lato...jak zawsze benzyna idzie w górę, ale to nic w porównaniu z cenami nad naszym morzem. Otrzymany paragon może nie tylko wprawić w osłupienie i stres, ale spowodować, że posiłek będzie nam odbijał się długo po spożyciu o innych przyjemnościach to lepiej już nie wspominać.
Nie każda kąpiel lecznicza słono kosztuje
Relaks, odpoczynek, regeneracja nie musi być kosztowna. Wystarczy do wanny wlać ciepłą wodę i wsypać sól epsom. To świetne rozwiązanie kiedy mamy obolałe mięśnie całodziennym buszowaniem pośród grządek, wędrówką po skepach, ciężkiej pracy, bieganiu, jazdy na rowerze po prostu po każdym wysiłku.
Pamiętaj! 60% magnezu, który masz w sobie jest w KOŚCIACH i ZĘBACH. Zatem dostarczaj go od wewnątrz i z zewnątrz.
Pekluj się sam
Magnez jest makroelementem i potrzebujesz go zawsze. Magnezu nie zmagazynujesz. Magnez musi być dostarczany w małych dawkach przez cały czas. Zatem wskakuj do wanny, wypełnionej ciepłej wodą i solą epsom.
Kąpiel w soli epsom oprócz działania rozluźniającego napięte mięśnie, zmiękcza skórę, przynosi ukojenie, nawilża ją, oczyszcza. W takiej kąpieli możesz zanurzyć głowę, która również potrzebuje nawilżenia zwłaszcza kiedy łuszczy ci się skóra, masz łupież.
Buźka radosna i wypoczęte oczy.
Sól epsom rozpuszczona w ciepłej wodzie może służyć do przemywania twarzy i powiek. “Zmywa” z twarzy napięcie i koi zmęczone oczy, przynosi ulgę, wygładza skórę. Jeżeli nie chce ci się wskakiwać do wanny albo jej nie masz, wystarczy miska, którą napełnisz wodą i solą epsom i zrobisz okłady na ciało za pomocą wacików czy gąbki.
Słów kilka o epsomie
Sól gorzka, sól angielska, sól Epsom to tradycyjne nazwy znanego od wieków środka na przeczyszczenie, ale nie o tej roli soli Epsom chcę mówić, choć to najprawdziwsza prawda.
Pod tymi nazwami kryje się, Siarczan magnezu (sól gorzka), MgSO4 – nieorganiczny związek chemiczny, sól kwasu siarkowego i magnezu.
Nazwy sól angielska oraz epsomit pochodzą stąd, że związek ten był początkowo produkowany poprzez odparowywanie wody mineralnej ze źródeł bijących niedaleko miejscowości Epsom w środkowej Anglii i sprzedawany jako lek przeczyszczający w całej Europie. W USA i Wielkiej Brytanii sól ta jest wciąż nazywana Solą z Epsom (Epsom salt).
Epsom to 2 w 1
Dwa podstawowe dla Twojego Zdrowia składniki w jednym. Siarka i Magnez.
Siarka bierze udział w wielu przemianach w naszym organizmie. Zapobiega np. nadmiernemu rogowaceniu skóry, rozprzestrzenianiu się zmian na skórze, jest potrzebna dla mocnych włosów i paznokci, zdrowych stawów i skóry głowy (działa antyłupieżowo). Związki siarki mają olbrzymie znaczenie w wiązaniu i usuwaniu z ustroju metali ciężkich, które codziennie dostają się do naszego organizmu z zanieczyszczonego środowiska (powietrze, woda, pokarmy), działają synergicznie wraz z selenometioniną i witaminą C, a także magnezem i cynkiem. Siarka jest naszemu organizmowi niezbędna do produkcji glutationu i metalotionein (cząsteczek wyłapujących jony toksycznych metali).
Magnez
Statystycznie rzecz biorąc braki Magnezu ma 80% Polaków. O roli magnezu rozpisywać się nie będę, wielu z was wie jaką rolę pełni.
Jednak bez magnezu spokojny nie będziesz. Stajesz się poirytowany, nerwowy, jak byś się nie kontrolował to i tak jesteś bombą z opóźnionym zapłonem. Napięcie, które ci towarzyszy wpływa na “szybką męczliwość” mięśni, boli cię kark, plecy, masz wahania nastroju i szybko wpadasz w złość. Po co ci to?
Dla przypomnienia. Co niszczy magnez?
Alkohol. Wszystko co słodkie - na każdą molekułę cukru nasz organizm potrzebuje, aż 54 molekuły magnezu aby ją strawić.
Wszechobecny ołów, który powolutku, ale ciągle dostajemy za darmo we współczesnym jedzeniu.
Stres - szybkie tempo, media atakujące polityką, katastrofami, agresją i zbrodniami, jedzenie w pośpiechu, problemy finansowe i zdrowotne, wybuchowa atmosfera w pracy lub w domu itd.
Jak Twój organizm upomina się o Magnez, czyli objawy braku magnezu?
Klasyczne o których wiedzą wszyscy a świadczące o ogromnym niedoborze - drgająca powieka, skurcz mięśni przy każdej okazji lub w nocy bez okazji.
Nie martw się codziennością i weź sprawy na spokojnie i uspokajającą kąpiel.

Sól Epsom
sol epsom, siarczan magnezu

A teraz z innej beczki, ale sól nadal w temacie.
Historia białego złota
Od początku dziejów sól była surowcem na wagę złota, używano ją więc jako środka płatniczego. Dlatego określano ją mianem białego złota. W średniowieczu na przykład żołd wypłacany był w soli. W dobie średniowiecza wydobywanie soli stanowiło filar polskiej gospodarki.
Pandemia strachu - sód
Sól inaczej chlorek sodu służy ludzkości od starożytności. Sól jest potrzebna człowiekowi. Sól to nie tylko dodatek do smaku czy konserwant. Po pierwsze, sód zawarty w soli przy współudziale potasu kontroluje potencjał na błonach komórkowych, co umożliwia transport różnych molekuł do komórek oraz z ich wnętrza. Po drugie, sód jest potrzebny do wchłaniania chloru, aminokwasów, glukozy czy wody w jelicie cienkim, a także do ponownej absorpcji wyżej wymienionych w nerkach.
Po trzecie, sód jest głównym determinantem objętości płynów pozakomórkowych, w tym krwi. Tym samym wiele mechanizmów fizjologicznych, które regulują np. ciśnienie krwi, opartych jest na dostosowywaniu stężenia sodu.
Sód bierze zatem udział w wielorakich procesach fizjologicznych, a jego stężenie w organizmie jest wypadkową współdziałania licznych czynników i mechanizmów regulujących. Oznacza to, że jego niedobór może wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla całego organizmu.
Strach uzasadniony?
Straszy się większość z nas, że solenie ze względu na sód, podnosi ciśnienie tętnicze i jak solisz nadciśnienie murowane. Nie do końca jest udowodnione, że znaczne zmniejszenie spożycie soli wyrównuje ciśnienie i uchroni cię od chorób układu krążenia. Jak we wszystkim UMIAR jest potrzebny. Osoby, którym zaleca się ograniczenie spożycia soli ze względu na zły stan zdrowia zmieniają nawyki żywieniowe, zaczynają się więcej ruszać, zamiast wysoko przetworzonej żywności zawierającej wiele szkodliwych dodatków, wybierają proste potrawy, stąd następuje u nich poprawa parametrów.
Bez gołosłowności
Nie rzucając słów na wiatr cytuję "Jeśli nerki, a także mechanizmy nerwowe i hormonalne funkcjonują prawidłowo, wówczas długotrwałe zwiększone spożycie wody i soli do nawet sześciokrotności wartości normalnej zwykle podnoszą ciśnienie tętnicze tylko o kilka mm Hg. Analogicznie, nawet 6-krotnie zmniejszenie spożycia soli i wody zazwyczaj nie ma istotnego wpływu na ciśnienie tętnicze". [J.E. Hall, Guyton and Hall Textbook of Medical Physiology, wyd. 13, USA 2016, s. 230].
Wrażliwi muszą ograniczyć
Są osoby, które rzeczywiście powinny uważać na ilość spożywanej soli. Osoby nazwijmy to z nadwrażliwością na sód, chorymi nerkami powinni ograniczyć spożycie sodu, ale nie wykluczyć sól zupełnie.
Zamiast się bać. Zmień.
Jeżeli tak bardzo obawiamy się sodu, zmieńmy naszą sól, na sól o obniżonej zawartości sodu a o większej ilości minerałów. Taką solą jest właśnie Super Sól. Tradycyjna sól używana w większości domów zwana solą kuchenną to sól z wysoką zawartością sodu nawet do 100 %. Nawet sól himalajska (w Polsce kłodawska), morska występuje w postaci praktycznie czystego chlorku sodu (między 97% a 98%).
Super Sól jest solą mineralną a zawartość sodu obniżoną o 53%. Na Super Sól w połowie składają się cenne dla naszego zdrowia minerały.
Słone fakty
Generalnie sole są pozyskiwane z morza i słonych jezior – poprzez proces odparowywania wody. Sól i minerały można również pozyskiwać poprzez delikatne odparowanie wody pochodzącej ze złóż solankowych oraz wysoko mineralnych wód leczniczych.
Np. Himalajska (a w Polsce Kłodawska) – uchodzi za najczystszą i najzdrowszą sól występującą w naturze. Zawiera śladowe ilości minerałów, zarówno niezbędnych dla życia jak również takich które nie są dla nas najlepsze. W zależności od mieszanki soli mineralnych które stanowią od 1 do 3% zawartości, sól himalajska może przybierać różne kolory. Część z nich nie nadaje się do spożycia i są wykorzystywane np. dla dekoracyjnych lamp solnych.
Sól morska zaś – to tak naprawdę rodzaj soli warzonej, z tą różnicą że w wodzie morskiej jest o wiele mniejsze stężenie soli. Sól morska zawiera naturalny jod (stężenie zależy jednak od tego z jakiego morza jest pozyskiwana) i śladowe ilości innych minerałów.
Super Sól jest kompozycją soli i minerałów z wielu źródeł.
Co ona w sobie ma?
Szczegółowe informacje dotyczące składników mineralnych (w nawiasach podano zbadaną formę chemiczną minerałów) składniki: sól cechsztyńska; sól potasowa; aromat solny (na bazie minerałów z wysoko zmineralizowanych wód mineralnych); ekstrakt melisy lekarskiej; minerały: jod (jodan potasu); mangan (siarczan manganu); selen (selenian(IV) sodu); chrom (chlorek chromu(III)); magnez (siarczan magnezu, tlenek magnezu); cynk (siarczan cynku); miedź (siarczan miedzi(II)); molibden (molibdenian(VI) sodu); witamina B12 – zawiera kobalt (metylokobalamina).
Nie tylko na talerz
Sól pochodząca z Morza Martwego ma szerokie zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń występujących u znacznej części populacji. Przeprowadzono wiele badań, które potwierdziły pozytywny wpływ bogactwa Morza Martwego (klimatu, soli, wody i błota mineralnego) w łagodzeniu objawów i leczeniu wielu chorób, w tym chorób skóry (łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, trądziku), chorób układu oddechowego, alergii oraz chorób reumatycznych.

Super Sól z obniżoną zawartością sodu
super sol, sol z obnizoną zawartoscia sodu , sol mineralna

OPC pestki winogron ekstrakt

Wino uchodzi za szlachetny trunek. Polacy w stosunku do innych krajów europejskich spożywają go najmniej. Średnio 3-6 litrów rocznie na mieszkańca, podczas gdy statystyczny Portugalczyk wypija 59 litrów rocznie. Czy to świadczy o nas dobrze? Tak i nie. Wino uznawane jest za zdrowy napój i podkreśla się, że najcenniejsze jest wino czerwone.
Wino rozwesela serce człowieka
Wino jest obecne w menu człowieka od starożytności. Jedni piją dla smaku - bo wino potrafi w niezwykły sposób podkreślić smak potraw, ma również tę szlachetną zaletę, że dodawany podczas gotowania zmieni danie w rozkosz dla podniebienia. Niektórzy wino piją dla rauszu a u innych stanowi profilaktykę chorób układu krążenia i wsparcie w trawieniu.
Pij kielich wina po posiłku a zaoszczędzisz rubla na doktorze
W tym rosyjskim powiedzeniu jest ziarno prawdy bo wino cechuje wiele prozdrowotnych właściwości. Jednak picie wina przynosi wymierne korzyści kiedy spożywane jest regularnie i w małej ilości.
Kolor mniej istotny ?
Zarówno białe jak i czerwone wino zwalcza wolne rodniki, przeciwdziała kamicy nerkowej czy zmniejsza namnażanie się bakterii w jamie ustnej. Jednak wino czerwone zawiera więcej polifenoli a zawdzięcza je skórką owoców poddanych fermentacji, które nadają mu czerwoną barwę.
Winna pestka zdrowiu
Wino swoje główne właściwości zawdzięcza pestkom owoców. Bowiem pestki owoców zawierają właśnie proantocyjanidyny.
Wino choć zawiera proantocyjanidyny odpowiedzialne m.in. za działanie przeciwutleniające to z pewnością w kieliszku wina ogromnej ilości ich nie ma. Należałoby by wypić znaczną ilość wina a to ponosi za sobą konsekwencje - oprócz szumu w głowie możemy wyjawić skrywane żale i tajemnice a to może być niebezpieczne ;-). Mówiąc poważnie to wypijanie wina w znacznych ilościach, jest dla nas po prostu szkodliwe jak każdy alkohol.
Bez promili
Proantocyjanidyny należą do grupy flawonoidów o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, za które odpowiedzialne są liczne grupy -OH w nich zawarte. Związki o liczbie dwóch i większej proantocyjanidyn określa się jako: proantocyjanidyny oligomeryczne lub oligomery proantocyjanidowe czyli OPC.
OPC zostały odkryte w latach 30 - tych XX wieku. Główną zaletą OPC jest silne działanie przeciwutleniające. Cechuje ją ok 50 razy silniejsze działanie niż witamina E i 20 razy silniejsze działanie niż witamina C.
Proantocyjanidy wykazują także działanie osłaniające witaminę C i E. Wspomagają również usuwanie metali ciężkich, które powstają pod wpływem pestycydów.
Młodość i czysty mózg
OPC wspomaga usuwanie z tkanek mózgowych szkodliwych produktów ubocznych reakcji chemicznych jakie zachodzą w organizmie. Przeciwdziała powstawaniu enzymów odpowiedzialnych za rozpad kolagenu. Co ma kluczowe znaczenie w wyglądzie skóry, ale też przyczynia się do jej szybszej regeneracji po oparzeniach. Również zmniejszają stany zapalne w szczególności w obrębie stawów i kości czy reakcje uczuleniowe takie jak katar sienny czy pokrzywka.
Goodbye cellulite
OPC wpływa korzystnie na tkankę łączną skóry co przeciwdziała powstawaniu rozstępów i cellulitu, suplementacja OPC przeciwdziała przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek. OPC pomocne jest również w walce z niechcianym tłuszczykiem ponieważ posiada zdolność redukcji komórek tłuszczowych.
Blask oczu
Suplementacja OPC jest zalecana w profilaktyce zaćmy, która jest częstym schorzeniem oczu. OPC wpływa korzystnie na mikrokrążenie w gałce ocznej zatem powinna stanowić aptecznik osób, które nadmiernie obciążają wzrok czyli większość z nas, pracujących przed monitorem wiele godzin czy kierowców zawodowych spędzających za kółkiem cały dzień. OPC przyspiesza leczenie stanów zapalnych spojówek
Popularne właściwości
OPC oczywiście wpływa korzystnie na układ krążenia. Zmniejsza ryzyko ataku serca, reguluje poziom cholesterolu, ale także zapobiega zakrzepom i powinien stanowić uzupełnienie diety w profilaktyce żylaków.


PESTKI WINOGRON STAND. 95% OPC
OPC pestki winogron ekstrakt

 

geonaturals krzem islandzka woda geosilica

Islandia fascynująca kraina
Marzenie o podróży do Islandii, dlaczego?
To jedna z najbogatszych krain życie tutaj płynie zupełnie inaczej, ludzie są zadowoleni.
Zawsze jest ciepła woda w kranie za którą nie płacisz i w dodatku możesz ją pić, owiec jest więcej niż ludzi a przestępczość jest na bardzo niskim poziomie.
Cisowianki, Dobrowianki nie uświadczysz
Mineralnej wody podobno nie można tam kupić zresztą bo i po co skoro z kranu leci czyściutka woda i wszyscy taką właśnie piją, Niesamowite jak to ulga dla domowego budżetu ba o ekologii nie wspomnę, bo nie są produkowane miliony butelek plastikowych. Turyści nawoływani są nawet do spożywania wody z kranu a nie kupowania tej samej wody w sklepie w butelkach plastikowych a jest ona dlatego bardzo droga.
Ciepły domek i czyste powietrze
Islandczycy nie muszą martwić się opał bo znajdująca się na wyspie wyjątkowa gorąca woda ogrzewa islandzkie domy. Islandia to kraj gdzie zanieczyszczenie powietrza właściwie nie występuje bo przemysł jest tam niewielki a każda fabryka, czy elektrownia wykorzystuje energię geotermalną, która nie daje żadnych spalin.

geonaturals krzem islandzka woda geosilica

Zdrowi ludzie
Islandczycy są jednymi z najzdrowszych narodów świata. Średnia długość życia kobiet wynosi 82.8, a mężczyzn 78.9. Być może to zasługa zdrowego odżywiania, wysoka jakość produktów począwszy od żywności a kończąc na suplementach. Owoce morza pochodzą z czystych wód północnego Atlantyku, owce pasące się wolno na górskich łąkach i piją krystalicznie czystą wodę a rośliny hodowane są na energii geotermalnej, nie bez znaczenia jest oczywiście woda, którą piją islandczycy i kąpiele oraz mało stresujące życie.
Podstawa ziemi podstawa życia
NIEDOBÓR KRZEMU W ORGANIZMIE powoduje, że bez niego nie przyswaja się około 70 witamin i minerałów w tym wapń. O właściwościach krzemu wspominaliśmy niejednokrotnie, ale jaki to ma związek z Islandią?
Raj dla pragnienia
Islandia zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem jakości wody pitnej, więc wszystko co jest na niej oparte jest po prostu lepsze, ludzie, zwierzęta, rośliny otrzymują wodę, która jest dla nich bezpieczna i zdrowa.
Produkty GEONATURALS zawierają w 100% naturalny krzem w postaci wody GeoSilica® wydobywanej geotermalnie z głębi islandzkiej ziemi wulkanicznej, w połączeniu z innymi, starannie dobranymi minerałami. Wspólną wartością minerałów wchodzących w skład GEONATURALS jest wysoka biodostępność i płynące z niej korzyści dla Twojego organizmu. PURE to w 100% naturalna krzemionka w czystej, islandzkiej wodzie GeoSilica®.

Krzem w islandzkiej wodzie
geonaturals krzem islandzka woda geosilica

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]