Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 365

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

Coś na odchudzanie CZ. I

Duży brzuch. Duży problem.
Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

OPC pestki winogron ekstrakt

Wino uchodzi za szlachetny trunek. Polacy w stosunku do innych krajów europejskich spożywają go najmniej. Średnio 3-6 litrów rocznie na mieszkańca, podczas gdy statystyczny Portugalczyk wypija 59 litrów rocznie. Czy to świadczy o nas dobrze? Tak i nie. Wino uznawane jest za zdrowy napój i podkreśla się, że najcenniejsze jest wino czerwone.
Wino rozwesela serce człowieka
Wino jest obecne w menu człowieka od starożytności. Jedni piją dla smaku - bo wino potrafi w niezwykły sposób podkreślić smak potraw, ma również tę szlachetną zaletę, że dodawany podczas gotowania zmieni danie w rozkosz dla podniebienia. Niektórzy wino piją dla rauszu a u innych stanowi profilaktykę chorób układu krążenia i wsparcie w trawieniu.
Pij kielich wina po posiłku a zaoszczędzisz rubla na doktorze
W tym rosyjskim powiedzeniu jest ziarno prawdy bo wino cechuje wiele prozdrowotnych właściwości. Jednak picie wina przynosi wymierne korzyści kiedy spożywane jest regularnie i w małej ilości.
Kolor mniej istotny ?
Zarówno białe jak i czerwone wino zwalcza wolne rodniki, przeciwdziała kamicy nerkowej czy zmniejsza namnażanie się bakterii w jamie ustnej. Jednak wino czerwone zawiera więcej polifenoli a zawdzięcza je skórką owoców poddanych fermentacji, które nadają mu czerwoną barwę.
Winna pestka zdrowiu
Wino swoje główne właściwości zawdzięcza pestkom owoców. Bowiem pestki owoców zawierają właśnie proantocyjanidyny.
Wino choć zawiera proantocyjanidyny odpowiedzialne m.in. za działanie przeciwutleniające to z pewnością w kieliszku wina ogromnej ilości ich nie ma. Należałoby by wypić znaczną ilość wina a to ponosi za sobą konsekwencje - oprócz szumu w głowie możemy wyjawić skrywane żale i tajemnice a to może być niebezpieczne ;-). Mówiąc poważnie to wypijanie wina w znacznych ilościach, jest dla nas po prostu szkodliwe jak każdy alkohol.
Bez promili
Proantocyjanidyny należą do grupy flawonoidów o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, za które odpowiedzialne są liczne grupy -OH w nich zawarte. Związki o liczbie dwóch i większej proantocyjanidyn określa się jako: proantocyjanidyny oligomeryczne lub oligomery proantocyjanidowe czyli OPC.
OPC zostały odkryte w latach 30 - tych XX wieku. Główną zaletą OPC jest silne działanie przeciwutleniające. Cechuje ją ok 50 razy silniejsze działanie niż witamina E i 20 razy silniejsze działanie niż witamina C.
Proantocyjanidy wykazują także działanie osłaniające witaminę C i E. Wspomagają również usuwanie metali ciężkich, które powstają pod wpływem pestycydów.
Młodość i czysty mózg
OPC wspomaga usuwanie z tkanek mózgowych szkodliwych produktów ubocznych reakcji chemicznych jakie zachodzą w organizmie. Przeciwdziała powstawaniu enzymów odpowiedzialnych za rozpad kolagenu. Co ma kluczowe znaczenie w wyglądzie skóry, ale też przyczynia się do jej szybszej regeneracji po oparzeniach. Również zmniejszają stany zapalne w szczególności w obrębie stawów i kości czy reakcje uczuleniowe takie jak katar sienny czy pokrzywka.
Goodbye cellulite
OPC wpływa korzystnie na tkankę łączną skóry co przeciwdziała powstawaniu rozstępów i cellulitu, suplementacja OPC przeciwdziała przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek. OPC pomocne jest również w walce z niechcianym tłuszczykiem ponieważ posiada zdolność redukcji komórek tłuszczowych.
Blask oczu
Suplementacja OPC jest zalecana w profilaktyce zaćmy, która jest częstym schorzeniem oczu. OPC wpływa korzystnie na mikrokrążenie w gałce ocznej zatem powinna stanowić aptecznik osób, które nadmiernie obciążają wzrok czyli większość z nas, pracujących przed monitorem wiele godzin czy kierowców zawodowych spędzających za kółkiem cały dzień. OPC przyspiesza leczenie stanów zapalnych spojówek
Popularne właściwości
OPC oczywiście wpływa korzystnie na układ krążenia. Zmniejsza ryzyko ataku serca, reguluje poziom cholesterolu, ale także zapobiega zakrzepom i powinien stanowić uzupełnienie diety w profilaktyce żylaków.


PESTKI WINOGRON STAND. 95% OPC
OPC pestki winogron ekstrakt

 

geonaturals krzem islandzka woda geosilica

Islandia fascynująca kraina
Marzenie o podróży do Islandii, dlaczego?
To jedna z najbogatszych krain życie tutaj płynie zupełnie inaczej, ludzie są zadowoleni.
Zawsze jest ciepła woda w kranie za którą nie płacisz i w dodatku możesz ją pić, owiec jest więcej niż ludzi a przestępczość jest na bardzo niskim poziomie.
Cisowianki, Dobrowianki nie uświadczysz
Mineralnej wody podobno nie można tam kupić zresztą bo i po co skoro z kranu leci czyściutka woda i wszyscy taką właśnie piją, Niesamowite jak to ulga dla domowego budżetu ba o ekologii nie wspomnę, bo nie są produkowane miliony butelek plastikowych. Turyści nawoływani są nawet do spożywania wody z kranu a nie kupowania tej samej wody w sklepie w butelkach plastikowych a jest ona dlatego bardzo droga.
Ciepły domek i czyste powietrze
Islandczycy nie muszą martwić się opał bo znajdująca się na wyspie wyjątkowa gorąca woda ogrzewa islandzkie domy. Islandia to kraj gdzie zanieczyszczenie powietrza właściwie nie występuje bo przemysł jest tam niewielki a każda fabryka, czy elektrownia wykorzystuje energię geotermalną, która nie daje żadnych spalin.

geonaturals krzem islandzka woda geosilica

Zdrowi ludzie
Islandczycy są jednymi z najzdrowszych narodów świata. Średnia długość życia kobiet wynosi 82.8, a mężczyzn 78.9. Być może to zasługa zdrowego odżywiania, wysoka jakość produktów począwszy od żywności a kończąc na suplementach. Owoce morza pochodzą z czystych wód północnego Atlantyku, owce pasące się wolno na górskich łąkach i piją krystalicznie czystą wodę a rośliny hodowane są na energii geotermalnej, nie bez znaczenia jest oczywiście woda, którą piją islandczycy i kąpiele oraz mało stresujące życie.
Podstawa ziemi podstawa życia
NIEDOBÓR KRZEMU W ORGANIZMIE powoduje, że bez niego nie przyswaja się około 70 witamin i minerałów w tym wapń. O właściwościach krzemu wspominaliśmy niejednokrotnie, ale jaki to ma związek z Islandią?
Raj dla pragnienia
Islandia zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem jakości wody pitnej, więc wszystko co jest na niej oparte jest po prostu lepsze, ludzie, zwierzęta, rośliny otrzymują wodę, która jest dla nich bezpieczna i zdrowa.
Produkty GEONATURALS zawierają w 100% naturalny krzem w postaci wody GeoSilica® wydobywanej geotermalnie z głębi islandzkiej ziemi wulkanicznej, w połączeniu z innymi, starannie dobranymi minerałami. Wspólną wartością minerałów wchodzących w skład GEONATURALS jest wysoka biodostępność i płynące z niej korzyści dla Twojego organizmu. PURE to w 100% naturalna krzemionka w czystej, islandzkiej wodzie GeoSilica®.

Krzem w islandzkiej wodzie
geonaturals krzem islandzka woda geosilica

kosmetyki krzemowe krzem mineraly

 

Nie ma albo, albo
Skóra dla zdrowego wyglądu potrzebuje pielęgnacji zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. To oczywiście wszyscy wiemy.
Zakup odpowiedniego kosmetyku do potrzeb naszej skóry łatwe nie jest zwłaszcza, że rynek “zalany” jest kosmetykami różnego rodzaju i na etykiecie każdego z nich opisane są cudowne właściwości i jeszcze cudowniejsze działanie. Wybór jest trudny szczególnie wtedy kiedy mamy problemy ze skórą i obawiamy się aby nie pogorszyć jej stanu stosując kosmetyki.
Dlatego na tapetę dzisiaj idą kosmetyki krzemowe - o działaniu nie tylko pielęgnacyjnym, ale przede wszystkim leczniczym.
Krzem to podstawa
Zazwyczaj o krzemie mówi się, jako suplemencie diety. Dla przypomnienia krótko o krzemie. Krzem jednak to podstawowy składnik naszego organizmu i jest on niezbędny dla jego funkcjonowania a niedobór pociąga za sobą nie tylko skutki estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Podstawowym związkiem krzemu jest kwas ortokrzemowy (nieodzowny dla każdego żywego organizmu) popularnie zwany uwodnioną krzemionką – H4SiO4nH2O w formie zolu (koloidu) lub żelu.
Grupa krzemowa
Kosmetyki krzemowe oparte są na recepturze prof.Tuszyńskiego, których celem nie tylko pielęgnacja a przede wszystkim leczenie skóry poprzez zaopatrzenie skóry w składniki mineralne. Kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, nie zawierają hormonów, chemicznych substancji. W składzie kosmetyków znajdziemy minerały takie jak krzem, glin, żelazo, wapń, sód, magnez, potas, mangan, fosfor, siarka, chlor, jod, miedź, lit, cynk, kolagen. Skierowane są one do skóry zarówno młodej jak i dojrzałej ale przede wszystkim kłopotliwej.
Balsam krzemowy - brzmi nieco mylnie. Bo z tradycyjnym balsamem kosmetycznym niewiele ma wspólnego. Jest to uwodniona krzemionka ma formę galaretki, gęstego żelu jest to kosmetyk o charakterze leczniczym. Zatem do czego można go wykorzystać? Według producenta można go stosować na rany - wszelkiego rodzaju,
- oparzenia, w tym i poparzenia słońcem
- stany zapalne na skórze,
- opuchlizny wszelkiego rodzaju,
- odleżyny na ciele,
- trądzik młodzieńczy,
- uszkodzenia skóry, wyprzenia, maceracje, pęcherze, odgnioty,
- ukąszenia przez owady,
- nadmierna potliwość kończyn: rąk i nóg,
- swędzenie skóry,
- stany zapalne jamy ustnej, krwawienie dziąseł uszkodzenia od protez zębowych,
- stany kataralne nosa.
Na szczęście nie przytrafiły mi się wszystkie te dolegliwości, ale innym tak.
Jak stosować balsam krzemowy?
Na powierzchnię chorą nałożyć cienką warstwę owej “galaretki”i pozostawić przez 10 - 15 minut, aż do całkowitego wyschnięcia. Nadmiar usunąć wilgotnym wacikiem. Zabieg powtarzać w miarę potrzeb.
W przypadku jamy ustnej galaretkę stosować jako pastę do zębów (zapobiega krwawieniu dziąseł) i do mycia protez dentystycznych. Co prawda nie wspomniałam w poprzednim biuletynie o tym, ale balsam krzemowy można stosować w przypadku stanów zapalnych jamy ustnej, paradontozy. Przy stanach zapalnych niewielką porcję (łyżkę stołową) rozprowadzić językiem i pozostawić bez płukania.
Na katarek balsam
Przy przeciwdziałaniu katarowi wprowadzić niewielką ilość balsamu do nosa i wciągnąć
powietrze, powtarzać przy dalszym wysięku kataru.
Własne zastosowania
Balsam krzemowy używam jako suplement diety, to dla mnie “błyskawiczne“ uzupełnienie krzemu. Wiadomo, że nie każdego stać, aby “łykać całą górę” suplementów dla tego takie uzupełnienie stosuje w formie kuracji 2-3 razy do roku, choć powinno się to robić częściej chyba, że się potłukę to wtedy obowiązkowo. Ta specyficzna galaretka bezwzględnie powinna znaleźć się w menu osób ze słabymi i wypadającymi włosami, zniszczonymi paznokciami. Balsam dobrze zażywać po stłuczeniach, zwichnięciach, złamaniach. Kwas ortokrzemowy ma istotne znaczenie w regeneracji kości i stawów po zwichnięciach czy złamaniach. Krzem wchodzi również w skład kolagenu dowodzi to jego istotną rolę w utrzymaniu zdrowych kości i stawów. Kwas ortokrzemowy odgrywa istotną rolę w profilaktyce osteoporozy. Sprzyja wbudowaniu wapnia w strukturę kości. Ma to istotne znaczenie w zwiększeniu gęstości mineralnej kości.
Krzem wchodzi również w skład kolagenu dowodzi to jego istotną rolę w utrzymaniu zdrowych kości i stawów.
WAŻNE: Balsam krzemowy po otwarciu przechowujemy w lodówce.
Tonik zmywacz - to niezwykły tonik do twarzy, Powinien stanowić niezbędny element pielęgnacji kobiet stosujących makijaż i osób mających problemy skórne szczególnie młodych.
Tonik rewelacyjnie domywa skórę z makijażu w sposób łagodny, nie wysusza a napina skórę, delikatnie matowi, zwęża pory, pozostawia skórę świeżą, łagodzi stany zapalne skóry. Poprawia koloryt. Mogą go używać osoby z “pajączkami na twarzy” .
Latem idealny do przemywania skóry w ciągu dnia kiedy się pocimy i więcej niż zwykle. Skutecznie i delikatnie oczyszczona skóra jest dobrze przygotowana do dalszych zabiegów. Przyjemnie pachnie :-)
Nic nie jest do wszystkiego
Szampon do skóry głowy nie zawsze dobry dla włosów.
Niestety większość problemów mamy ze skórą włosów niż z samymi włosami, dlatego nie powinniśmy się czuć rozczarowania, kiedy szampon “leczy” skórę a głowy a powoduje zmatowienie włosa, czy przesuszenie. Dlatego należy zadbać o dodatkową pielęgnację włosów.
Szampon krzemowy
To szampon dedykowany szczególnie w przypadku włosów osłabionych cienkich, wypadających (istotne jest powód wypadania włosów- wypadanie włosów ma różne podłoże, dlatego nie każdy szampon na wypadanie włosów okaże się pomocny. Istotne są składniki produktu. Jeżeli wypadanie włosów jest tutaj zależne od niedoboru krzemu w organizmie, braków minerałów, niektórych chorób towarzyszących czy chorób skóry np. zajętej łojotokiem to szampon krzemowy powinien pomóc, bo takie jest jego również przeznaczenie. Jednak uważam, że nie powinno się go stosować codziennie. Po umyciu odnosi się wrażenie jakby było tych włosów i więcej, troszkę trudniej je rozczesać, osoby ze zniszczonymi i suchymi włosami powinny użyć odżywkę czy balsam, ale tylko na włosy i spłukać (lub końce włosów umyć innym szamponem). Po jakimś czasie stosowania odczujemy tzw. meszek na głowie czyli nowo wyrastające włoski. Dobrze jest również przytrzymać szampon na skórze głowy z 2 min. zamiast mocno pocierać głowę podrażniając dodatkowo skórę głowy. Szampon przyjemnie pachnie. Oczywiście ziołowe wcierki jak najbardziej wskazane, zdecydowanie przyspieszą wzrost włosów.
Szampon z kolagenem elastyną
to przeznaczony do wszystkich włosów szampon, zawiera on oczywiście krzem a dodatkowo kolagen i elastynę. Tak jak opisany powyżej poleca się go przy włosach wypadających oraz do włosów kręcony bo wzmacnia jego skręt.
Szampon “Tło litosfery”
To bogaty w minerały kosmetyk. Zawiera (krzem, glin, żelazo, wapń, sód, magnez, potas, mangan, fosfor, siarka, chlor, jod, miedź, lit, cynk). Polecany jest do wszystkich rodzajów włosów, w szczególności przy łojotoku skóry głowy, nadmiernym przetłuszczaniu się włosów jak i przy tendencji do złuszczeń. Powinno się go położyć na skórę głowy delikatnie bez mocnego pocierania i poczekać 1-2 minutki po czym spłukać.
Mydło w płynie
To nie jest takie zwykłe mydło, bo zawiera ono krzem, który będzie uzupełniał nam niedobory tego pierwiastka na skórze. Może być stosowane zarówno przez osoby ze zdrową skórą jak i osoby ze skórą problemową.
MYDŁO W PŁYNIE "TŁO LITOSFERY"
Mydło zawiera 15 pierwiastków (krzem, glin, żelazo, wapń, sód, magnez, potas, mangan, fosfor, siarka, chlor, jod, miedź, lit, cynk); przeznaczone jest do pielęgnacji skóry:
- wygładza i lekko napina skórę,
- nie powoduje wysuszania,
- zmniejsza potliwość skóry, zwłaszcza dłoni i stóp,
- zmniejsza macerację między palcami stóp,
- ma miły i delikatny zapach,
- nie powoduje zmian alergicznych.
Maseczka z kolagenem i elastyną i oczywiście z krzemem - to maseczka, która ma zadanie odmładzające, świetnie nawilża skórę, ale też mocno ją napina, rozjaśnia, podczas aplikacji pojawia się delikatnie uczucia szczypania - ale jest to wrażenie u osoby, która ma skórę suchą, cienką i naczynkową. Osoby z bardzo suchą skórą powinny “trzymać” ją chwilę na twarzy po czym delikatnie zmyć nie powinny jej zbyt często stosować a po zastosowaniu należy użyć kremu nawilżającego.
Balsam przeciwtrądzikowy
Ten krzemowy balsam przeznaczony przeznaczony do skóry młodej z objawami trądziku młodzieńczego, przetłuszczającą się skórą, mieszaną z rozszerzonymi porami.
BALSAM DO STÓP
Przeznaczony jest do pielęgnacji stóp, szczególnie zalecany jest dla osób ze wzmożona potliwością stóp oraz przy zmianach typu wyprzeniowego w szparach międzypalcowych.
- zmniejsza obrzmienia i opuchlizny stawów,
- ogranicza potliwość stóp,
- likwiduje przykry zapach potu,
- usuwa macerację i złuszczenia,
- daje uczucie świeżości,
- wygładza skórę.

Niewątpliwą zaletą tych kosmetyków oprócz działania jest przystepna cena, bo chociaż kosmetyki nie urzekają popakowaniami i szatą graficzną opakowania to warto je używać.

Kosmetyki krzemowe
kosmetyki krzemowe mineraly krzem  szampon balsam

To na tyle o tych kosmetykach chociaż w ofercie są jeszcze inne kosmetyki krzemowe. Niebawem przetestujemy dla was różne maści na stawy, mięśnie, jakie stosować na obrzęki i w chorobach stawów czy bólach różnego pochodzenia.

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać nasze poprzednie biuletyny
to poniżej zamieszczam do nich link:

Archiwalne biuletyny

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]