Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 360

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie
Kurs samoobrony czyli jak znokautowac alergie
100 000 km problemu
Duży brzuch. Duży problem.
Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

wegiel aktywny z kokosa

Rodzinna podróż z czasów gdzie nie było na każdym rogu sklepów i apteki co kilkadziesiąt metrów była ogromnym wyzwaniem, samochód załadowany po sufit. Właściwie to można powiedzieć, że nie jechał a się toczył i zazwyczaj robił o wiele niższy szczególnie z tyłu.
Mamy w słoiki “wkładały”dania mięsne, bigos, leczo, kotlety, gołąbki, kompoty, co tylko się dało. Sporadycznie odwiedzało się lodziarnie, cukiernie jadało się gofry i ryby ze smażalni nie tak często jak teraz. Za to często takie odwiedziny kończyły się rewolucją w brzuszku. Wtedy to właśnie mamy dawały nam czarne lekarstwo.
Węgiel trochę się zakurzył
Węgiel roślinny to jeden z najstarszych leków. Kiedyś wykorzystywano go do ropiejących, trudno, gojących się ran.. Dzisiaj węgiel to trochę zapomniane remedium. Węgiel znany był głównie naszym mamom czy babciom z działania przeciwbiegunkowego i przy zatruciach pokarmowych. Do niedawna był w większości domów, stanowił wyposażenie ekwipunku prawie każdego podróżnego czy na wycieczce, dzisiaj przy całej gamie środków usunął się w cień. A szkoda bo to wartościowy i niedrogi środek nie tylko leczniczy. Węgiel wykorzystuje się m. in. w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym przy produkcji maseczek (pełni rolę filtra) jak również filtrów do wody ma po prostu wiele innych wartościowych zastosowań.
Zastosowania w innych kulturach
Niesamowite jest, że kultury, które wydają nam się prymitywne “wnoszą” tak wiele w medycynę naturalną. Dzięki ich wiedzy możemy wykorzystać to współcześnie. Już Hipokrates i jego uczniowie zasypywali rany w celu usunięcia przykrego zapachu. Właściwości węgla wykorzystywali także Aborygeni i Afrykanie, którzy używali do okładów na rany zadane przez pająki, żmije, skorpiony, wściekłe zwierzęta czy jadowite węż w celu “wyciągnięcia trucizny”. Indianie węglem aktywnym leczą reakcję alergiczną na trujący bluszcz.
Dlaczego kokos?
Węgiel aktywny kokosowy pozyskiwany jest z łupin orzecha kokosowego i powszechnie zalicza się do najszlachetniejszych odmian. Węgiel ten produkowany jest z łupin orzecha kokosowego metodą parowo-gazową. Wiele węgli roślinnych ma niską klasę czystości, często zawierają szkodliwe dla zdrowia substancje. Najbezpieczniejszym źródłem czystego węgla aktywnego z przeznaczeniem do konsumpcji są właśnie łupiny orzechów kokosowych.
Słów kilka o aktywności
Oczywiście mowa tutaj o węglu aktywowanym. Bo właśnie taki wykorzystywany jest obecnie do celów leczniczych. Węgiel aktywowany jest drobnym, czarnym, ciemnoszarym proszkiem powstałym z węgla kostnego, węgla, łupin orzecha kokosowego i wielu innych. Węgiel aktywny to pierwiastkowa postać węgla, charakteryzująca się bardzo dużą porowatością. Dzięki istnieniu rozległej sieci porów, węgiel taki posiada bardzo dużą powierzchnię właściwą (nawet ponad 3000 m2/g). Takiej aktywacji węgla dokonuje się poddając węgiel działaniu wysokiej temperatury przy ograniczonym dostępie powietrza.
2 w 1 czyli roślinna gąbka z rzepem
Węgiel ma zarówno działanie adsorpcyjne - powierzchniowe wiązanie cząsteczek, dzięki temu cząsteczki gazowe czy ciekłe przylegają do węgla. Węgiel ma również właściwości absorpcyjne czyli pochłaniające.
Aktywuje się w wysokich temperaturach, zmieniając swoją strukturę wewnętrzną, co umożliwia mu wiązanie toksyn i usuwanie ich poprzez wydalanie oraz pochłanianie np. gazów jelitowych. Najprościej ujmując węgiel pochłania niczym gąbka szkodliwe substancje.
Węgiel na dyskomfort i brzuszne opresje
Węgiel polecany jest osobom z chorobą wrzodową , wzdęciach, nadkwasocie. Poleca się go również osobom z nieszczelnymi jelitami nie tylko ze względu na jego właściwości powlekające ale również oczyszczające organizm z toksyn, a niestety osoby z tzw. nieszczelnymi jelitami są nieustannie narażone na zatrucie toksynami. Takim osobom potrzebna jest bezpieczna i regularna detoksykacja. Zwłaszcza, że węgiel nie ulega resorpcji (wchłanianiu) z jelit do krwi. Węgiel powinny stosować osoby, które spożywają przetworzoną żywność jak również, w przypadku zatruć alkoholem. W medycynie wykorzystuje się również go w przypadku zatruć, lekami, barbituranami, metalami ciężkimi.
Pochłaniacz pleśni i toksyn
Węgiel aktywny działa zarówno pochłaniająco jak unieszkodliwiająco na toksyny grzybów, wydaliny i wydzieliny pasożytów zamieszkujących przewód pokarmowy, jady bakteryjne. Co istotne nie ma wpływu na procesy trawienia i nie pochłania enzymów. Wiemy jak toksyny negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Jedni odczuwają to mniej inni intensywnie. Wiele osób nie wiąże czasami np. migreny z zanieczyszczonym organizmem a okazuje się według doświadczeń osób z takim problemem, że kuracja z użyciem węgla okazuje się pomocna.
Zabawa w kuchni
Dość już o problemach zdrowotnych teraz o przyjemniejszym zastosowaniu węgla. Węgiel z kokosa można wykorzystać do barwienia lodów, ciast, kremów, deserów, koktajli. Czarna bułka czy makaron wyglądają zjawiskowo. Skoro czarne wyszczupla to takie czarne lody lub bita śmietana nie tuczą ;-) Oczywiście to żart bo węgiel nie wpływa na obniżenie kaloryczności produktów, ale m. in. wpływa na oczyszczanie i detoksykację organizmu. Co ważne nie zmienia on smaku i zapachu potraw.
Na ząb i skórę
Węgiel kokosowy wykorzystać możemy do czyszczenia zębów w celu ich wybielenia (łącząc np. z olejem kokosowym). Na rynku jest już wiele past zawierających węgiel. Węgiel możemy zastosować w celach kosmetycznych np. dodatek do maseczki, będzie miała ona właściwości oczyszczające i odżywiające skórę.
Kilka uwag wobec stosowania
Węgiel powinien być stosowany w odstępie czasowym od leków czy innych suplementów. Pamiętajmy, że nie powinno się długotrwale stosować węgla, powinno się również zwiększyć ilość wypijanej wody szczególne znaczenie ma to w przypadku osób cierpiących na zaparcia, aby problemu nie pogłębić. Bo szkodliwe substancje wiązane przez węgiel powinny być regularnie wydalane.
W jakich jeszcze przypadkach nie powinno stosować się węgla?
Nie powinny go stosować osoby, u których występuje z porażenie perystaltyki jelit, mają niedrożność jelit, kiedy są odwodnione, cierpią na zaburzenia równowagi elektrolitowej. Węgiel nie powinien być stosowany przed badaniami endoskopowymi.

Węgiel aktywny z kokosa
wegiel aktywny z kokosa

metylowana witamina b12 b6 b9

Chwyt marketingowy czy mądra technologia?
Witaminy metylowane stają się coraz bardziej popularne. Czy to tylko nowy chwyt marketingowy czy wynik rozwoju nauki badający skuteczność i mechanizm działania witamin? Czy jest to nam do czegoś potrzebne? I o co chodzi właściwie chodzi z tą metylacją?
Kłopotliwe witaminy
Witaminy B6, B9 i B12 poddane metylacji znacznie lepiej się wchłaniają. Najprościej ujmując metylowanie witaminy to proces w wyniku, którego witaminy przekształcone są z form nieaktywnych biologicznie do form aktywnych czyli takich, które nasz organizm może wykorzystać.
Ciepło szkodzi
W przypadku wielu witamin a w szczególności z grupy B trudno jest dostarczyć w posiłkach. Witaminy te są wrażliwe na obróbkę termiczną. Stąd pozyskanie ich z pożywienia dla utrzymania odpowiedniego poziomu jest raczej niemożliwe. Niestety ludzkość w krajach rozwiniętych ma niedobory witamin z grupy B. Wskazują na to badania oczywiście a nie znaki na niebie. Współczesna dieta jest bogata w przetworzone produkty, nawet jeśli nie mam tu na uwadze takich, do których dodawane są wiadra chemii. Nawet te “zdrowsze” muszą być poddane pasteryzacji czy dokonana konserwacja, aby mogły one przetrwać chociażby transport lub spełniać normy unijne.
Czas na definicję
Wróćmy jednak do metylacji by zrozumieć jak jest ona istotna w przypadku działania witamin B12, B6 i B9. Metylacją nazywany jest proces przekazywania grupy metylowej (-CH3) pomiędzy molekułami. Grupa metylowa jest przyłączana do enzymu, który pod jej wpływem ulega aktywacji i pełni odpowiednią funkcję. Jednym z częściej badanych defektów, powodujących zaburzenia metylacji, jest mutacja genu MTHFR zwanego reduktazą metylenotetrahydrafolianową, która według szacunków dotyczy do 40% populacji.
Kiedyś tego nie było
Można zapytać? To co połowa świata jest mutantami i ma zmutowane geny? Od kiedy takie mutacje ludzkość posiada to nie wiem, jednak przeprowadzone badania wyraźnie mówią, że takie zmutowane geny mamy. Musimy też zrozumieć, że populacja różni się teraz od tej sprzed 1000, 300, 100 lat. Panują inne warunki klimatyczne, życiowe a przede wszystkim żywieniowe. Nasze organizmy musiały przystosować się do innych warunków, ale to nie znaczy, że jesteśmy odporniejsi na choroby prawda? W naszych organizmach nastąpiło wiele zmian nawet wygląd zewnętrzny uległ zmianie. Zatem nie powinna nas dziwić taka mutacja, jednak bez obaw większość z nas może sobie z nią poradzić. Nasuwa się też pytanie czy rozwój cywilizacji miał wpływ na mutację genów tego nie wiem, jednak wiem, że ludzkość od zawsze chorowała i chorować będzie.
Gen bierzemy pod lupę
Wspomniany już gen MTHFR jest odpowiedzialny za powstanie funkcjonalnego enzymu MTHFR, który poprzez katalizowanie przemiany w związkach organicznych, z których zbudowane są nukleotydy, bierze udział w ich syntezie i powstawaniu DNA. Bierze udział w regulacji aktywności genów – włącza je lub wyłącza. Jest obecny we wszystkich tkankach organizmu. Stąd jego istotna rola w funkcjonowaniu organizmu.
Poznać mutację
Mutacja w genie MTHFR skutkuje zaburzeniem funkcjonowania enzymu MTHFR, powodując istotne nieprawidłowości w organizmie. Dochodzi wówczas do zaburzeń cyklu komórkowego i syntezy DNA, przez co mutacje tego genu są między innymi powiązane z procesami nowotworowymi.
Nie tylko winne geny
Wpływ na sprawność metylacji mają również inne czynniki. Okazuję się, że niektóre leki np. statyny, które stosowane są w celu obniżenia poziomu cholesterolu, chorobach niedokrwiennych serca czy zawału serca. Leki tzw. inhibitory pompy protonowej to leki stosowane do “leczenia” choroby wrzodowej, refluksowej żołądka, w tym zgagi, zapisywane są również w trakcie stosowania leków z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych).
Walka z mutacją i znaczenie homocysteiny
Jak wiemy homocysteina jest aminokwasem siarkowym, którego wysokie stężenie w surowicy krwi jest powiązany z ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych czy choroby Alzheimera. Jej metabolizm jest bardzo złożonym mechanizmem. Dużą rolę odgrywa tutaj prawidłowe funkcjonowanie wspomnianego już genu MTHFR oraz dostęp odpowiednich ko-enzymów - witaminy B6 i B12.
Co do tego ma kwas foliowy?
Metylotetrahydrofolian powstaje podczas metabolizmu kwasu foliowego. Jest on niezbędny do przekształcania homocysteiny do metioniny. Metionina bowiem odpowiada mi.in. za tworzenie się glutationu, wydalanie związków azotowych z organizmu. Bierze udział w procesie powstawania białka, tworzenie się komórek odpornościowych czy wzrost tkanek. Metionina dostarcza organizmowi związki siarki, które mają szczególny wpływ na zdrowie stawów.
Przyjrzyj się tej trójce. Metyluj się na zdrowie
Dlatego pamiętajmy wybierając suplementy witamin grupy B zwróćmy szczególną uwagę na zastosowaną formę witaminy B12, B6 i B9.

Metylowane witaminy B12, B6 i B9
metylowana witamina b12 b6 b9

Elektrolity magnez cynk potas

Przypadek starszego Pana
Dzisiaj jest inaczej tak duszno, ciężko, może wyjść na dwór? Świeże powietrze pomoże. Kilka kroków to jak zdobycie Kilimandżaro. Graniczy z tak ogromnym wysiłkiem, że aż się słabo robi, zadyszka. Czy to zawał ? Serce wysiada. Nadchodzi strach. Mierzymy ciśnienie. Ciśnienie krwi jak to się potocznie określa skacze, ale jest w normie w klatce ból i ten ciężki oddech. Próbujesz go złapać a on ucieka i jeszcze bardziej próbujesz go złapać. Położę się może przejdzie. Po kilku godzinach nie przeszło. Nie ma co dłużej zwlekać. Dzwonić po karetkę.
Na sygnale
Są przyjechali, ale ulga na pewną pomogą, lekarz przeprowadza wywiad, na co się choruje, jakie leki są przyjmowane, potem ekg, ciśnienie. Wynik ekg ok, ciśnienie trochę “skacze” hmm co to jest? Robimy wkłucie, ale jest problem wkłuć się trudno, gęsta krew, oglądają skórę. No tak. I jest diagnoza. Odwodnienie. No, ale jak Panie doktorze ja wypiłem dzisiaj rano kubek wody i po południu i herbatę. No ile ja mam pić a potem w nocy muszę wstawać siku.To za mało proszę Pana a do tego herbata czarna, która wysusza.
Ból w klatce a dokładnie w podżebrzu ma charakter nerwobólu w takich przypadkach. Męczysz się nic dziwnego. Jak serce ma pompować krew skoro jest taka gęsta. Nasila się również atak paniki, stres co zwiększa odczuwanie dolegliwości. Podają magnez, elektrolity i środki uspokajające. Jest lepiej.

Wielkie zdziwienie
Przekonanie, że już zawał, udar, zapalenie mięśnia sercowego cała ścieżka po prostu a tu sobie takie odwodnienie. Wielu osobom starszym wydaje się to absurdalne. Do czasu. A konsekwencje odwodnienia zagrażają zdrowiu i życiu.
Picie bywa problematyczne
Z wiekiem odczuwanie pragnienia staje mniejsze, ale nie oznacza to wcale, że nie potrzebujemy wody. Nie pijemy tylko wtedy kiedy język przykleja się do podniebienia. Starsza osoba wg zaleceń powinna przyjmować minimum 2 litry płynów dziennie. W starszym wieku proces regeneracji przebiega zdecydowanie wolniej stąd powrót po takim odwodnieniu będzie o wiele dłuższy. Dlatego potrzebujemy dodatkowego wsparcia m.in. w postaci elektrolitów.
Brak wody - lista dolegliwości
Kiedy mało pijemy dochodzi do częstych infekcji układu moczowego, mało nawodniony organizm to zaparcia również rozdrażnienie, ból głowy, suchość oczu i skóry, zgaga, nadkwasota, ale także bóle stawów, trudności pracy serca, gęsta krew.
Kaktus nie jesteś więc pij
Wszyscy znają tę śpiewkę, że ciało człowieka składa się w większości z wody. Jest ona potrzebna do pracy narządów, stawów mięśni. I co z tego? Wychodzimy na spacer po zakupy woda zostaje w domu a my kilka godzin o suchym pysku. A potem problem.
Płynny ratunek
Elektrolity zazwyczaj kojarzą nam się z płynami przyjmowanymi przez sportowców. No bo oni jak dużo ćwiczą to się poca, a taki starszy człowiek poci się, zdecydowanie mniej i przełajowych biegów też nie uprawia. To po co mu one? Elektrolity tracimy nie tylko podczas intensywnych treningów, ale podczas upałów, biegunki, wymiotów, gorączki ale również podczas przyjmowania niektórych leków np. na nadciśnienie tętnicze, moczopędnych, przeczyszczających..
Czym są elektrolity?
Elektrolity odgrywają kluczową rolę w gospodarce wodnej organizmu. To wodne postacie jonów, mają ładunek dodatni i ujemny. Jony dodatnie czyli kationy to sód, potas, wapń i magnez, chlorki. Elektrolity przewodzą impulsy nerwowe niezbędne do funkcjonowania mózgu. Wpływają również na pracę mięśni (serce to także mięsień) czyli skurcz i rozkurcz. Biorą one udział w tworzeniu kwasu solnego w żołądku jak również odgrywają kluczową rolę w nawodnieniu organizmu.
Czemu one służą
Elektrolity powinny być przyjmowane:
- dla utrzymania równowagi elektrolitowej
- zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia czy dla prawidłowego funkcjonowania mięśni.
- są one również potrzebne dla prawidłowej syntezy białek,
- wsparcia procesów regeneracji organizmu,
- prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego,
- dla utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi, -
- dla prawidłowego metabolizmu kwasowo-zasadowego, lipidowego i węglowodanowego,
- dla lepszej absorpcji wody,
- dla zwiększenia wytrzymałości organizmu.
Tego dla jest dużo jednak elektrolity nie tylko stawiają nas na nogi, ale przeciwdziałają odwodnieniu, sprawiają, że czujemy się lepiej.

Elektrolity Sport&Cardio do rozpuszczenia w wodzie
elektrolity magnez cynk potas

bio magnez cytrynian magnezu z morza martwego

Prośba do Mam
Drogie Mamy z okazji Waszego święta życzymy wszystkiego najlepszego. Dbajcie o siebie o swoje serduszka bo mają dla kogo bić. Pamiętajcie o przyjmowaniu płynów jesteście nam potrzebne. Wy drogie dzieci sprawdzajcie i przypominajcie swoim rodzicom szczególnie tym w wieku starszym żeby pili.
Biedne serduszko trzeba wspomóc
Skoro lekarze z karetki podają dożylnie magnez to oznacza, że nasze serduszka bardzo go potrzebują.Tylko jaki magnez wybrać. Dobrze przyswajalną formą jest cytrynian. Osobom starszym czy dzieciom najlepiej jest go podać w formie proszku do rozpuszczenia. Ważne, aby nie zawierał żadnych szkodliwych substancji, wzmacniaczy smaku, słodzików.

Bio magnez z morza martwego w saszetkach do rozpuszczania
bio magnez cytrynian magnezu z morza martwego

O ile lekarz nie zalecił inaczej
Osoby z niewydolnością nerek czy serca lub innymi chorobami, wymagają ścisłego “trzymania” się ilości wypijanej wody. Bo w niektórych przypadkach za dużo płynów jest groźne.
Płyny mają znaczenie
To co pijemy ma znaczenie. Na pewno nie nawodni nas czarna herbata, kawa wręcz przeciwnie. Alkohol i słodkie napoje również temu nie służą. Nawadnia nas woda, woda z dodatkiem soku z cytryny, miodu i szczyptą soli, rozcieńczone soki owocowe, warzywne. Owoce, które mają dużo wody m.in. arbuz czy warzywa np. ogórki.

Organiczne bio minerały i witaminy z Morza Martwego w zestawach lub pojedynczo
z natury od Bio Farmacji

bio mineraly witaminy z morza martwego bio farmacja

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]