Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 358

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Przegrywamy życie
Duży brzuch. Duży problem.

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Elektrolity magnez cynk potas

Przypadek starszego Pana
Dzisiaj jest inaczej tak duszno, ciężko, może wyjść na dwór? Świeże powietrze pomoże. Kilka kroków to jak zdobycie Kilimandżaro. Graniczy z tak ogromnym wysiłkiem, że aż się słabo robi, zadyszka. Czy to zawał ? Serce wysiada. Nadchodzi strach. Mierzymy ciśnienie. Ciśnienie krwi jak to się potocznie określa skacze, ale jest w normie w klatce ból i ten ciężki oddech. Próbujesz go złapać a on ucieka i jeszcze bardziej próbujesz go złapać. Położę się może przejdzie. Po kilku godzinach nie przeszło. Nie ma co dłużej zwlekać. Dzwonić po karetkę.
Na sygnale
Są przyjechali, ale ulga na pewną pomogą, lekarz przeprowadza wywiad, na co się choruje, jakie leki są przyjmowane, potem ekg, ciśnienie. Wynik ekg ok, ciśnienie trochę “skacze” hmm co to jest? Robimy wkłucie, ale jest problem wkłuć się trudno, gęsta krew, oglądają skórę. No tak. I jest diagnoza. Odwodnienie. No, ale jak Panie doktorze ja wypiłem dzisiaj rano kubek wody i po południu i herbatę. No ile ja mam pić a potem w nocy muszę wstawać siku.To za mało proszę Pana a do tego herbata czarna, która wysusza.
Ból w klatce a dokładnie w podżebrzu ma charakter nerwobólu w takich przypadkach. Męczysz się nic dziwnego. Jak serce ma pompować krew skoro jest taka gęsta. Nasila się również atak paniki, stres co zwiększa odczuwanie dolegliwości. Podają magnez, elektrolity i środki uspokajające. Jest lepiej.

Wielkie zdziwienie
Przekonanie, że już zawał, udar, zapalenie mięśnia sercowego cała ścieżka po prostu a tu sobie takie odwodnienie. Wielu osobom starszym wydaje się to absurdalne. Do czasu. A konsekwencje odwodnienia zagrażają zdrowiu i życiu.
Picie bywa problematyczne
Z wiekiem odczuwanie pragnienia staje mniejsze, ale nie oznacza to wcale, że nie potrzebujemy wody. Nie pijemy tylko wtedy kiedy język przykleja się do podniebienia. Starsza osoba wg zaleceń powinna przyjmować minimum 2 litry płynów dziennie. W starszym wieku proces regeneracji przebiega zdecydowanie wolniej stąd powrót po takim odwodnieniu będzie o wiele dłuższy. Dlatego potrzebujemy dodatkowego wsparcia m.in. w postaci elektrolitów.
Brak wody - lista dolegliwości
Kiedy mało pijemy dochodzi do częstych infekcji układu moczowego, mało nawodniony organizm to zaparcia również rozdrażnienie, ból głowy, suchość oczu i skóry, zgaga, nadkwasota, ale także bóle stawów, trudności pracy serca, gęsta krew.
Kaktus nie jesteś więc pij
Wszyscy znają tę śpiewkę, że ciało człowieka składa się w większości z wody. Jest ona potrzebna do pracy narządów, stawów mięśni. I co z tego? Wychodzimy na spacer po zakupy woda zostaje w domu a my kilka godzin o suchym pysku. A potem problem.
Płynny ratunek
Elektrolity zazwyczaj kojarzą nam się z płynami przyjmowanymi przez sportowców. No bo oni jak dużo ćwiczą to się poca, a taki starszy człowiek poci się, zdecydowanie mniej i przełajowych biegów też nie uprawia. To po co mu one? Elektrolity tracimy nie tylko podczas intensywnych treningów, ale podczas upałów, biegunki, wymiotów, gorączki ale również podczas przyjmowania niektórych leków np. na nadciśnienie tętnicze, moczopędnych, przeczyszczających..
Czym są elektrolity?
Elektrolity odgrywają kluczową rolę w gospodarce wodnej organizmu. To wodne postacie jonów, mają ładunek dodatni i ujemny. Jony dodatnie czyli kationy to sód, potas, wapń i magnez, chlorki. Elektrolity przewodzą impulsy nerwowe niezbędne do funkcjonowania mózgu. Wpływają również na pracę mięśni (serce to także mięsień) czyli skurcz i rozkurcz. Biorą one udział w tworzeniu kwasu solnego w żołądku jak również odgrywają kluczową rolę w nawodnieniu organizmu.
Czemu one służą
Elektrolity powinny być przyjmowane:
- dla utrzymania równowagi elektrolitowej
- zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia czy dla prawidłowego funkcjonowania mięśni.
- są one również potrzebne dla prawidłowej syntezy białek,
- wsparcia procesów regeneracji organizmu,
- prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego,
- dla utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi, -
- dla prawidłowego metabolizmu kwasowo-zasadowego, lipidowego i węglowodanowego,
- dla lepszej absorpcji wody,
- dla zwiększenia wytrzymałości organizmu.
Tego dla jest dużo jednak elektrolity nie tylko stawiają nas na nogi, ale przeciwdziałają odwodnieniu, sprawiają, że czujemy się lepiej.

Elektrolity Sport&Cardio do rozpuszczenia w wodzie
elektrolity magnez cynk potas

bio magnez cytrynian magnezu z morza martwego

Prośba do Mam
Drogie Mamy z okazji Waszego święta życzymy wszystkiego najlepszego. Dbajcie o siebie o swoje serduszka bo mają dla kogo bić. Pamiętajcie o przyjmowaniu płynów jesteście nam potrzebne. Wy drogie dzieci sprawdzajcie i przypominajcie swoim rodzicom szczególnie tym w wieku starszym żeby pili.
Biedne serduszko trzeba wspomóc
Skoro lekarze z karetki podają dożylnie magnez to oznacza, że nasze serduszka bardzo go potrzebują.Tylko jaki magnez wybrać. Dobrze przyswajalną formą jest cytrynian. Osobom starszym czy dzieciom najlepiej jest go podać w formie proszku do rozpuszczenia. Ważne, aby nie zawierał żadnych szkodliwych substancji, wzmacniaczy smaku, słodzików.

Bio magnez z morza martwego w saszetkach do rozpuszczania
bio magnez cytrynian magnezu z morza martwego

O ile lekarz nie zalecił inaczej
Osoby z niewydolnością nerek czy serca lub innymi chorobami, wymagają ścisłego “trzymania” się ilości wypijanej wody. Bo w niektórych przypadkach za dużo płynów jest groźne.
Płyny mają znaczenie
To co pijemy ma znaczenie. Na pewno nie nawodni nas czarna herbata, kawa wręcz przeciwnie. Alkohol i słodkie napoje również temu nie służą. Nawadnia nas woda, woda z dodatkiem soku z cytryny, miodu i szczyptą soli, rozcieńczone soki owocowe, warzywne. Owoce, które mają dużo wody m.in. arbuz czy warzywa np. ogórki.

Organiczne bio minerały i witaminy z Morza Martwego w zestawach lub pojedynczo
z natury od Bio Farmacji

bio mineraly witaminy z morza martwego bio farmacja

rukiew wodna ekstrakt

Warzywna top lista
Naukowcy przeprowadzili ranking wśród warzyw i owoców. Wyznacznikiem oczywiście były ich właściwości korzystne dla zdrowia. Analiza obejmowała 47 warzyw. W wyniku badań rukiew wodna zdeklasowała większośc warzyw. Nawet brokuły i jarmuż zostały w tyle.
Zielsko z długą tradycją
Rukiew wodna stosowana była już w starożytności. W zależności od kraju stosowano ją na różne sposoby. Egipcjanie podawali z niej sok robotnikom w celu zwiększenia ich wydajności. Grecy roślinę określali kardamonem wierząc, że zwiększa intelekt.
Rukiew wodna występuje w zachodniej, środkowej i południowej Europie. Rośnie również we wschodniej Azji, południowej Afryce, Ameryce, Australii i Nowej Zelandii. Uprawiana jest w Niemczech I Szwajcarii w Polsce niestety jest rzadko spotykana.
Niby zielsko a takie niesamowite
Rukiew wodna to roślina, która obfituje w witaminy: A, z grupy B, C, E i K oraz sole mineralne: wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód, cynk, mangan, selen i jod. To bomba witaminowo mineralna sprawia, że jest ona nie tylko uzupełnieniem diety, ale może zapobiec wielu chorobom i poprawić stan naszego zdrowia.
Ryzykujesz lepszym samopoczuciem ot co
Ekstrakt z rukwi zalecany jest jako uzupełnienie codziennej diety u osób z awitaminozą. Bogactwo składników odżywczych uzupełnia niedobory witaminowe. Zawartość beta-karotenu oraz flawonoidów (głównie kwercetyna) sprawiają, że rukiew działa antyoksydacyjnie. Zmniejsza ryzyko stanów zapalnych i wpływa pozytywnie na kondycję naszej skóry szczególnie w zakresie opóźniania procesów starzenia czy ryzyka przebarwień.
Główka pracuje
Wyciąg z rukwi wpływa korzystnie na funkcjonowania układu nerwowego, chroni ona komórki nerwowe przed neurodegeneracją. Co przekłada się nie tylko na lepsze samopoczucie psychiczne, poprawę pamięci i koncentracji jak również zapobiega chorobie Alzheimera i chorobie Parkinsona.
Zmniejsz zielskiem ryzyko nowotworu
Rukiew zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory bo zawarte w niej izotiocyjaniany hamują namnażanie komórek rakowych i zapobiegają nawrotom choroby. Działa przeciwutleniająco, czyli zmniejsza ryzyko rozwinięcia się nieleczonych stanów zapalnych w nowotwory.
Detoksykacja i lepsze widzenie
Rukiew przeciwdziała zaparciom oraz zaburzeniom pracy wątroby. Działa również moczopędnie oraz wspomaga detoksykację organizmu. Stabilizuje poziom cukru we krwi. Rukiew zmniejsza także ryzyko rozwoju zwyrodnienia plamki żółtej. to dzięki wspomnianej już zawartości beta-karotenu.
Serce bije na zielono
Ta zwykła roślina obniża poziom trójglicerydów i złego cholesterolu (LDL) we krwi, jednocześnie podwyższając poziom dobrego cholesterolu (HDL). Zmniejsza ryzyko zachorowania tym samym na miażdżycę, nadciśnienie tętnicze.
Zielsko na kolana i kaszel
Rukiew działa wykrztuśnie, pomagając przy uporczywym kaszlu (infekcyjnym lub alergicznym) Działa również antybakteryjnie leczy stany zapalne, m.in. błony śluzowej jamy ustnej.
Wyciąg z rukwi powinien znaleźć się w apteczce osób z chorobami o podłożu reumatycznym. Wzmacnia również kości – zawartość witaminy K oraz wapnia wspomaga mineralizację tkanki kostnej, co zapobiega złamaniom i osteoporozie.

Rukiew wodna
rukiew wodna ekstrakt


Kilka ciekawostek na koniec
Jak się okazuje we mieszkańcy Włoszech i Hiszpanii mają znaczne niedobory witaminy D w organizmie Dla wielu z nas może się wydać to dziwne, no jak to, tam przecież ciągle świeci słońce? Może dlatego wydaje się mieszkańcom tych krajów, że witaminy D uzupełniać nie muszą. Statystyki jednak nie kłamią i badania również. Naukowcy cały czas badają zależność niedoboru witaminy D a większą zachorowalność na Covid-19.
Wiele z tych badań wskazuje, że niedobór witaminy D wpływa na zachorowalność jak również cięższy przebieg choroby. Dlatego dbajmy o odpowiedni poziom witaminy D.

Witamina D 5000 90 kaps.
witamina D 5000


Duży brzuch to duże ryzyko
Trwające intensywne badania wskazują również większe ryzyko i cięższy przebieg choroby obserwowany jest u osób otyłych oraz ze znaczną nadwagą. Badania przeprowadzone przez centrum Intensive Care National Audit and Research Centre w Wielkiej Brytanii wskazują, że dwie trzecie osób, u których wystąpiły poważne lub śmiertelne komplikacje w związku z COVID-19 były osobami z nadwagą lub osobami otyłymi. Raport obejmuje dane przygotowane na podstawie wszystkich przyjęć chorych na COVID-19 na oddziały intensywnej terapii w Wielkiej Brytanii do północy 19 marca 2020 r. Badanie wskazuje, że prawie 72% przypadków na oddziałach intensywnej terapii to osoby z nadwagą lub otyłe, co sugeruje wpływ otyłości u pacjentów z poważnymi objawami COVID-19. Oczywiście na zachorowalność i przebieg choroby mają też inne choroby. Bez względu na to czy wirus jest czy będzie dbajmy o obwód naszego pasa.

Oligo Elite zmniejszenie brzucha
oligo elite ekstrakt z liczi polifenole duzy brzuch

olej lniany 10 stopniowy

Jest maj tylko niestety słabo to czuć. Każdego roku można było zachwycać się zapachem bzu. Ach... Zapach bzu rano w drodze do pracy poezja …w życiu trzeba cieszyć się z małych rzeczy kiedy wielkie nie są dostępne. W tym roku rzeczywistość jest inna i zapach bzu też słabo wyczuwalny niestety. Niezależnie od wszystkiego czas biegnie, niebawem chyba jeden z najpiękniejszych dni w roku Dzień Mamy.
Dlatego dzisiaj nieco o intymności kobiecej i problemy jakie ze sobą niesie.

Delikatność z problemami
Zakażenia intymne to problem wielu kobiet. Cierpią z ich powodu nie tylko mamy. Problem dotyka zarówno dziewczęta jak i dorosłe kobiety. Są nieprzyjemne, dokuczliwe i bolesne. Przyczyny infekcji czy zakażeń bakteryjnych są różne. Wpływ ma nie tylko stan naszego zdrowia, dieta ale także higiena. Wiele infekcji spowodowana jest niewłaściwą bielizną, zbyt obcisłymi spodniami. Infekcje wywołują środki piorące, czy mydła a także niektóre środki higieny osobistej jak wkładki, podpaski. Wpływ na infekcje ma antybiotykoterapia oraz siedząca praca, stres, korzystanie z toalet w miejscach publicznych. Niebawem będzie gorąco a wysoka temperatura wpływa na wzrost zakażeń.
Intymne konsekwencje
Tendencja do zakażeń intymnych również spowodowana jest niektórymi chorobami m.in cukrzyca, zmiany hormonalne. Oczywiście wpływ na rozwój zakażeń ma dieta bogata w cukier, która sprzyja rozwojowi kandydozy i drożdżycy a także nadwaga i otyłość.
Prosty sposób na skomplikowane dolegliwości
Jak sobie poradzić szybko i naturalnie z infekcjami i zmniejszać tendencję do ich powstawania? To nic trudnego. Wymaga od nas trochę wysiłku i samodyscypliny. Zamiast się wstydzić lepiej działać. Oczywiście w przypadku jakichkolwiek niepokojących zmian skonsultować się należy u lekarza ginekologa.
Znany, ale mało lubiany
Olej lniany jest jednym z najbardziej popularnych olejów. Znany był już w starożytnym Egipcie. W Małopolsce tradycyjnie był stosowany jako podstawowy tłuszcz spożywczy w okresach postnych i na Wigilię. Oprócz celów spożywczych, używany jest także do celów artystycznych – do zabezpieczania powierzchni malowideł i polichromowanych rzeźb, jako spoiwo i medium w malarstwie jak również stosuje się go w kosmetyce. Współcześnie zdobył on popularność dzięki niemieckiej biochemik Johanna Budwig, która stworzyła dietę znaną pod nazwą „dieta budwigowa”, wspomagającą leczenie nowotworów, a także chorób serca i cukrzycy. W tej diecie istotnym elementem jest olej lniany wysokolinolenowy i zawarty w nim kwas tłuszczowy omega-3.
Olej na problemy intymne
Olej lniany zaleca się stosować kobietom, które cierpią z powodu zapalenia przydatków, upławów, podczas infekcji. Olej lniany ma działanie ochronne dla naszego układu pokarmowego. Działa żółciopędnie i rozwalniająco. Wpływa korzystnie na funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego poprzez działanie przeciw kamicze.
Piękne włosy i paznokcie
Olej lniany działa pobudzająco na wzrost włosów i paznokci. Zastosowany zewnętrznie poprawia stan skóry trądzikowej, przyspiesza gojenie ran i jest pomocny w leczeniu odparzeń oraz odmrożeń i odleżyn.
Jest olej i olej
Na rynku spożywczym jest wiele producentów olej lnianego. Jednak nie wszystkie oleje spożywcze lniane są wartościowe. To, że pojawia się informacja, że olej jest tłoczony na zimno nie zawsze warunkuje jego jakość. Olej lniany powszechnie dostępny w sprzedaży pochodzi z niskolinolenowych odmian lnu i zawiera śladowe ilości tłuszczów omega-3 (zwykle do 5%). W Polsce występują tylko 4 odmiany lnu oleistego: Opal, Szafir, Jolanta i Golda. Nie tylko odpowiednia odmiana, proces suszenia ziaren mają tutaj znaczenie. Istotny jest rodzaj użytej wytłaczarki, jak również dobór obrotów do średnicy otworu, przez który wydostają się wytłoki, oraz temperatury rozgrzania maszyny tłoczącej przy doborze tych parametrów.
Wada nietrwałość zaleta bogactwo
Niestety olej lniany szybko się utlenia stąd wielu producentów dodaje do oleju witaminę E syntetyczną bądź naturalną, aby przeciwdziałać zbyt szybkiemu utlenieniu kwasów nienasyconych. NIestety wartość dnak jego wartość biologiczna, aktywność chemiczna a w konsekwencji zdrowotna jest zdecydowanie mniejsza.
To jaki powinien być olej?
Olej lniany powinien być wysokolinolenowy, tzn. zawierać przynajmniej 60 % Omega 3, powinien być tłoczony na zimno oraz być nieoczyszczony, bezwzględnie świeży, bez dodatków powinien być tłoczony z najlepszych nasion odmiany Szafir.

Co oznacza 10- stopniowy?
Oleje 10-stopniowe należą do najwyższej kategorii jakościowej produktów zwanej olejami dziewiczymi. Olej po wytłoczeniu jest taki sam jak w nasionku siemienia lnianego. Są tłoczone w niskiej temperaturze bez dodawania innych substancji. O takim oleju lnianym mówi się, że jest dziewiczy, zimnotłoczony, nieoczyszczony i biologicznie aktywny. Dzięki takiej technologii olej zawiera ok. 60% kwasów tłuszczowych z grupy omega 3.

Olej lniany 10 stopniowy
olej lniany 10 stopniowy

Dobrze jest mieć miedź i srebro
Nano srebro koloidalne z nanomiedzią to skuteczny szybki sposób na pozbycie się patogenów w okolicach intymnych. Użycie zewnętrzne wymaga trochę gimnastyki, ale to bezpieczny i naturalny sposób na pozbycie się infekcji o podłożu bakteryjnym i grzybiczym. Srebro ma działanie przeciwbakteryjne a miedź przeciwgrzybicze. Zastosowanie tonik srebra z miedzią wpływa na zmniejszenie stanu zapalnego, nieprzyjemnego zapachu, zmniejszenia nieprawidłowych wydzielin.

Nano kolid tonik srebro +miedź
nano koloid srebro miedz


Probiotyk bezwzględnie potrzebny
Nie tylko nasze jelita dla prawidłowego funkcjonowania potrzebują probiotyków. Miejsca intymne również. Antybiotyki, stres, tak samo niekorzystnie na nią wpływają. Dlatego w celu ochrony i zmniejszenia tendencji do występowania infekcji trzeba zadbać o równowagę flory bakteryjnej.

Probiotyk dedykowany kobietom
Suplement diety ProbioBalance by Aliness® Woman Balance zawiera 20 miliardów bakterii w każdej kapsułce oraz 13 szczepów bakterii. Każda bakteria została pokryta podwójną warstwą lipidową zapewniającą skuteczną barierę i umożliwiającą bezpieczne przechodzenie bakterii przez kwaśne środowisko żołądka, aby dotrzeć do jelit w stanie nienaruszonym, gdzie ma wykazywać swoją aktywność biologiczną. NIe tylko różnorodność bakterii probiotycznych jest istotny również bardzo ważny jest prebiotyk , który stanowi pożywkę dla bakterii - najprościej ujmując.

Probiotyk dedykowany kobietom
PROBIO BALANCE WOMAN 30 KAPSUŁEK VEGE ALINESS PROBIOTYK


Ochrona na co dzień
Jak już wspomniano wpływ na zakażenia mają środki higieny osobistej. Dlatego używajmy bezpiecznych dla naszych miejsc intymnych środków higieny osobistej. Wiele kobiet regularnie używa wkładek higienicznych. Warto wybrać wkładkę, która nie tylko zabezpieczy nas przed zakażeniami i ich rozwojem jak również działają odświeżająco, nawilżająco.
Wkładka powinna być wykonana z bezpiecznych materiałów, zawierać naturalne ekstrakty roślinne.

Wkładki higieniczne śnieżny Lotos z ekstraktami ziołowymi
wkladki higieniczne sniezny lotos  z ekstraktami ziolowymi

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]