Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 356

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Przegrywamy życie
Duży brzuch. Duży problem.

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

olej lniany 10 stopniowy

Jest maj tylko niestety słabo to czuć. Każdego roku można było zachwycać się zapachem bzu. Ach... Zapach bzu rano w drodze do pracy poezja …w życiu trzeba cieszyć się z małych rzeczy kiedy wielkie nie są dostępne. W tym roku rzeczywistość jest inna i zapach bzu też słabo wyczuwalny niestety. Niezależnie od wszystkiego czas biegnie, niebawem chyba jeden z najpiękniejszych dni w roku Dzień Mamy.
Dlatego dzisiaj nieco o intymności kobiecej i problemy jakie ze sobą niesie.

Delikatność z problemami
Zakażenia intymne to problem wielu kobiet. Cierpią z ich powodu nie tylko mamy. Problem dotyka zarówno dziewczęta jak i dorosłe kobiety. Są nieprzyjemne, dokuczliwe i bolesne. Przyczyny infekcji czy zakażeń bakteryjnych są różne. Wpływ ma nie tylko stan naszego zdrowia, dieta ale także higiena. Wiele infekcji spowodowana jest niewłaściwą bielizną, zbyt obcisłymi spodniami. Infekcje wywołują środki piorące, czy mydła a także niektóre środki higieny osobistej jak wkładki, podpaski. Wpływ na infekcje ma antybiotykoterapia oraz siedząca praca, stres, korzystanie z toalet w miejscach publicznych. Niebawem będzie gorąco a wysoka temperatura wpływa na wzrost zakażeń.
Intymne konsekwencje
Tendencja do zakażeń intymnych również spowodowana jest niektórymi chorobami m.in cukrzyca, zmiany hormonalne. Oczywiście wpływ na rozwój zakażeń ma dieta bogata w cukier, która sprzyja rozwojowi kandydozy i drożdżycy a także nadwaga i otyłość.
Prosty sposób na skomplikowane dolegliwości
Jak sobie poradzić szybko i naturalnie z infekcjami i zmniejszać tendencję do ich powstawania? To nic trudnego. Wymaga od nas trochę wysiłku i samodyscypliny. Zamiast się wstydzić lepiej działać. Oczywiście w przypadku jakichkolwiek niepokojących zmian skonsultować się należy u lekarza ginekologa.
Znany, ale mało lubiany
Olej lniany jest jednym z najbardziej popularnych olejów. Znany był już w starożytnym Egipcie. W Małopolsce tradycyjnie był stosowany jako podstawowy tłuszcz spożywczy w okresach postnych i na Wigilię. Oprócz celów spożywczych, używany jest także do celów artystycznych – do zabezpieczania powierzchni malowideł i polichromowanych rzeźb, jako spoiwo i medium w malarstwie jak również stosuje się go w kosmetyce. Współcześnie zdobył on popularność dzięki niemieckiej biochemik Johanna Budwig, która stworzyła dietę znaną pod nazwą „dieta budwigowa”, wspomagającą leczenie nowotworów, a także chorób serca i cukrzycy. W tej diecie istotnym elementem jest olej lniany wysokolinolenowy i zawarty w nim kwas tłuszczowy omega-3.
Olej na problemy intymne
Olej lniany zaleca się stosować kobietom, które cierpią z powodu zapalenia przydatków, upławów, podczas infekcji. Olej lniany ma działanie ochronne dla naszego układu pokarmowego. Działa żółciopędnie i rozwalniająco. Wpływa korzystnie na funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego poprzez działanie przeciw kamicze.
Piękne włosy i paznokcie
Olej lniany działa pobudzająco na wzrost włosów i paznokci. Zastosowany zewnętrznie poprawia stan skóry trądzikowej, przyspiesza gojenie ran i jest pomocny w leczeniu odparzeń oraz odmrożeń i odleżyn.
Jest olej i olej
Na rynku spożywczym jest wiele producentów olej lnianego. Jednak nie wszystkie oleje spożywcze lniane są wartościowe. To, że pojawia się informacja, że olej jest tłoczony na zimno nie zawsze warunkuje jego jakość. Olej lniany powszechnie dostępny w sprzedaży pochodzi z niskolinolenowych odmian lnu i zawiera śladowe ilości tłuszczów omega-3 (zwykle do 5%). W Polsce występują tylko 4 odmiany lnu oleistego: Opal, Szafir, Jolanta i Golda. Nie tylko odpowiednia odmiana, proces suszenia ziaren mają tutaj znaczenie. Istotny jest rodzaj użytej wytłaczarki, jak również dobór obrotów do średnicy otworu, przez który wydostają się wytłoki, oraz temperatury rozgrzania maszyny tłoczącej przy doborze tych parametrów.
Wada nietrwałość zaleta bogactwo
Niestety olej lniany szybko się utlenia stąd wielu producentów dodaje do oleju witaminę E syntetyczną bądź naturalną, aby przeciwdziałać zbyt szybkiemu utlenieniu kwasów nienasyconych. NIestety wartość dnak jego wartość biologiczna, aktywność chemiczna a w konsekwencji zdrowotna jest zdecydowanie mniejsza.
To jaki powinien być olej?
Olej lniany powinien być wysokolinolenowy, tzn. zawierać przynajmniej 60 % Omega 3, powinien być tłoczony na zimno oraz być nieoczyszczony, bezwzględnie świeży, bez dodatków powinien być tłoczony z najlepszych nasion odmiany Szafir.

Co oznacza 10- stopniowy?
Oleje 10-stopniowe należą do najwyższej kategorii jakościowej produktów zwanej olejami dziewiczymi. Olej po wytłoczeniu jest taki sam jak w nasionku siemienia lnianego. Są tłoczone w niskiej temperaturze bez dodawania innych substancji. O takim oleju lnianym mówi się, że jest dziewiczy, zimnotłoczony, nieoczyszczony i biologicznie aktywny. Dzięki takiej technologii olej zawiera ok. 60% kwasów tłuszczowych z grupy omega 3.

Olej lniany 10 stopniowy
olej lniany 10 stopniowy

Dobrze jest mieć miedź i srebro
Nano srebro koloidalne z nanomiedzią to skuteczny szybki sposób na pozbycie się patogenów w okolicach intymnych. Użycie zewnętrzne wymaga trochę gimnastyki, ale to bezpieczny i naturalny sposób na pozbycie się infekcji o podłożu bakteryjnym i grzybiczym. Srebro ma działanie przeciwbakteryjne a miedź przeciwgrzybicze. Zastosowanie tonik srebra z miedzią wpływa na zmniejszenie stanu zapalnego, nieprzyjemnego zapachu, zmniejszenia nieprawidłowych wydzielin.

Nano kolid tonik srebro +miedź
nano koloid srebro miedz


Probiotyk bezwzględnie potrzebny
Nie tylko nasze jelita dla prawidłowego funkcjonowania potrzebują probiotyków. Miejsca intymne również. Antybiotyki, stres, tak samo niekorzystnie na nią wpływają. Dlatego w celu ochrony i zmniejszenia tendencji do występowania infekcji trzeba zadbać o równowagę flory bakteryjnej.

Probiotyk dedykowany kobietom
Suplement diety ProbioBalance by Aliness® Woman Balance zawiera 20 miliardów bakterii w każdej kapsułce oraz 13 szczepów bakterii. Każda bakteria została pokryta podwójną warstwą lipidową zapewniającą skuteczną barierę i umożliwiającą bezpieczne przechodzenie bakterii przez kwaśne środowisko żołądka, aby dotrzeć do jelit w stanie nienaruszonym, gdzie ma wykazywać swoją aktywność biologiczną. NIe tylko różnorodność bakterii probiotycznych jest istotny również bardzo ważny jest prebiotyk , który stanowi pożywkę dla bakterii - najprościej ujmując.

Probiotyk dedykowany kobietom
PROBIO BALANCE WOMAN 30 KAPSUŁEK VEGE ALINESS PROBIOTYK


Ochrona na co dzień
Jak już wspomniano wpływ na zakażenia mają środki higieny osobistej. Dlatego używajmy bezpiecznych dla naszych miejsc intymnych środków higieny osobistej. Wiele kobiet regularnie używa wkładek higienicznych. Warto wybrać wkładkę, która nie tylko zabezpieczy nas przed zakażeniami i ich rozwojem jak również działają odświeżająco, nawilżająco.
Wkładka powinna być wykonana z bezpiecznych materiałów, zawierać naturalne ekstrakty roślinne.

Wkładki higieniczne śnieżny Lotos z ekstraktami ziołowymi
wkladki higieniczne sniezny lotos  z ekstraktami ziolowymi

U nas płyny dezynfekujące nadal dostępne
Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Preventiv żel z aloesem

Kannabidiol i terpeny w oleju tłoczonym na zimno z nasion konopi włóknistych 1000 mg CBD
Zapach może nas zniewalać, wprawiać w dobry nastrój ale może też wywoływać mdłości. Zapachy oddziałują na nasze ciało i psychikę. Kiedyś terapia zapachem była wiedzą tajemną i stosowaną przez szamanów, medyków. Dzisiaj dzięki osiągnięciom nauki możemy iść o krok dalej i “wyciągać” zapach z roślin w celach leczniczych. W jaki sposób dzisiaj wyjaśniamy.

Kontrowersja z niewiedzy
Konopie to jedna z najbardziej kontrowersyjnych roślin w świecie medycyny. Wiele krajów wykorzystuje je w leczeniu chorób takich jak: nowotwory, epilepsja, choroby autoimmunologiczne, bóle migrenowe, bezsenność czy fibromialgie. Wiele krajów dofinansowuje pacjentom leczenie konopiami. W Polsce sprawa wygląda inaczej, niestety. W niektórych środowiskach to nadal temat tabu ba nawet temat niechciany. W wielu przypadkach taka niechęć wynika z niewiedzy, ale też nazwijmy to łagodnie niechęci pomocy ludziom cierpiącym. Pozytywne jest jednak to, że bywają lekarze, którzy proponują inne metody leczenia pacjentom, ale to wciąż za mało.
Konopia tak niewiele o nich jeszcze wiemy
Kannabidiol (CBD) to jeden z ponad 100 występujących naturalnie w konopiach związków organicznych zaliczanych do grupy kannabinoidów. CBD jest najpowszechniej występującym kannabinoidem w konopiach włóknistych i w przeciwieństwie do THC (tetrahydrokannabinolu), nie ma on działania psychoaktywnego i nie jest sklasyfikowany jako substancja niedozwolona.
Czemu tak Konopie pachną?
Charakterystyczny zapach konopie zawdzięczają terpenoidom. W zależności od rodzaju terpeny są wykorzystywane do produkcji perfum, kosmetyków, maści czy kremów a nawet środków odstraszających owady. Ale po kolei.
Definicja
Z chemicznego punktu widzenia terpeny to (izoprenoidy) – organiczne związki chemiczne o wzorze ogólnym (C5H8)n, których główny szkielet powstał w wyniku połączenia pięciowęglowych jednostek izoprenowych, dlatego liczba atomów węgla w cząsteczce terpenów jest podzielna przez pięć. Izoprenoidy zaliczane są w większości do lipidów.
Prościej
Terpeny występują w wielu roślinach to aromatyczne związki chemiczne. Oprócz konopi terpeny znajdziemy w cynamonie, żywicach. Są one również obecne w olejkach eterycznych czyli roślinach, które mają charakterystyczny intensywny zapach. Terpeny konopne wydzielane są w tych samych gruczołach (trichomach), które produkują kannabinoidy, takie jak THC i CBD.
Rodzaje
Terpeny dzielą się na rodzaje – wyróżniamy terpeny łańcuchowe i pierścieniowe, bywają one też dzielone na grupy, ze względu na wielkość cząsteczek. Zgodnie z tym podziałem wyróżniamy np. seskwiterpeny, diterpeny, triterpeny, a nawet tetraterpeny. Nazwa tych związków podchodzi od terpentyny, która w przyrodzie jest składnikiem żywic drzew iglastych – to najczęściej bezbarwna, i słabo rozpuszczalna w wodzie substancja, jej charakterystyczny, ostry zapach znany jest z pewnością wszystkim adeptom malarstwa.
Z potrzeby adaptacji
Rozwój terpenów w konopiach indyjskich wytworzył się w celach adapatacyjnych m.in do odstraszania drapieżników ale też wabienia owadów w celu ich zapylenia. Chronią rośliny przed szkodnikami, bakteriami.
Ponad 100 powodów do zdrowia
Naukowcy wyróżnili ponad 100 rodzajów terpenów. Jak już wspomnieliśmy w zależności od ich rodzaju wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym czy kosmetycznym.
Terpeny ze względu na swoje właściwości wzmacniają działanie terapeutyczne kannabidiolu (CBD) i innych kannabinoidów.
Ujmując to prościej terpeny w połączeniu z olejkiem CBD działają skuteczniej w szczególności na procesy zapalne w organizmie. Działają również silniej przeciwbólowo. Wpływają również na smak olejku czyniąc go aromatycznym. Terpeny są odpowiedzialne za to jak wiele kannabinoidów dostanie się do mózgu oraz stymulują bezpośrednio neuroprzekaźniki w mózgu. Obecnie trwają badania w celu wyodrębnienia, które terpeny dają efekty uspokajające, które poprawiają nastrój a które z nich zwiększają energię w organizmie.
Konopie z polskim akcentem dla przypomnienia czemu filip z konopi wyskoczył
Polskie zające gwarowo nazywane filipami w konopiach siewnych siedziały. Stąd wzięło się powiedzenie wyskoczył jak filip z konopi. Od setek lat ta roślina jest wykorzystywana jako lekarstwo. Ale polskie konopie to żywność w szczególności olej o orzechowym posmaku, mąka, element pasz dla zwierząt. Z konopi wytwarza się tkaniny, papier, czy materiały do budowy domów. Współcześnie wykorzystywane są nie tylko w medycynie ale także kosmetyków czy perfum. Wyliczyć zalet konopi siewnych - nie sposób. Konopie to naprawdę cudowna roślina, nie jest wybredna więc do jej uprawy nie potrzebne jest stosowanie wiader chemii. Rośnie wysoko, pięknie i zdrowo, a do tego oczyszcza i sama sobie nawozi glebę.

Kannabidiol i terpeny w oleju tłoczonym na zimno z nasion konopi włóknistych
 Kannabidiol i terpeny w oleju tłoczonym na zimno z nasion konopi włóknistych 1000mg

liposomalna witamina C

Sceptycyzm uzasadniony
Wielu z nas zażywając witaminę C zastanawia się ile jej właściwie dociera i czy w ogóle dociera do komórek organizmu?
Witamina C w postaci kwasu askorbinowego lub askorbinianów rozpuszcza się w wodzie i jest przyswajana w dosyć małym procencie (od 7% do 15%). Nigdy nie jest tak, że spożyta przez nas witamina C jest w pełni wchłaniana przez nasz organizm.
Droga z przeszkodami
Problem również polega na tym, że aby skutecznie zwalczyć stan zapalny trzeba zażyć sporo witaminy C. Mówi się, że nasycony organizm witaminą C jest dopiero wtedy kiedy występuje biegunka. Ale tak nie jest. Takie nazwijmy to ”nasycenie” wcale nie jest dla naszego organizmu korzystne a w szczególności dla jelit.
Zdolność przenikania
Witamina C największą skuteczność odnosi kiedy dociera do komórek. Dlatego naukowcy opracowali technologię liposomacji, która umożliwia dotarcie witaminy C bezpośrednio do komórek organizmu, tym samym pozwalając na wykorzystanie w pełni właściwości witaminy C czyli osiągnięcie poziomu wchłanialności na poziomie 90%. Liposomacja ma na celu precyzyjne dostarczenie substancji leczniczych do tkanek bez negatywnego wpływu np. na układu pokarmowego.
Malutkie o wielkiej zdolności
Liposomy – struktury powstające z fosfolipidów. Mają postać pęcherzyków (o wielkości około 0,4-10 μm) wypełnionych wodą (lub wodnym roztworem), a otoczonych podwójną warstwą lipidową o grubości ok. 5 nm. Otoczka liposomów jest zbudowana analogicznie do błon komórkowych. Liposomy występują w organizmach żywych, np. we krwi oraz są produkowane przemysłowo.
Technologia zdrowia - w kilku słowach
Fosfolipidy znajdując się w roztworze wodnym formują mikro pęcherzyki, które nazwano liposomami. W liposomach umieszczane są roztwory, zawiesiny wodne różnych substancji. Dzięki temu liposomy stają się swoistym nośnikiem m. in. witamin czy leków. Otoczka liposomu złożona jest z warstw błony biologicznej identyczna z błoną otaczającą żywą komórkę stając się tym samym nośnikiem substancji w niej zawartej. Jest odporna na proces trawienia. Dzięki temu uwalnia się dopiero w tkance.
Rola fosfolipidów
Fosfolipidy są budulcem błon komórkowych to związki chemiczne należące do grupy lipidów. Zbudowane są z cząsteczki alkoholu, kwasu fosforowego oraz cząsteczek kwasów tłuszczowych. Fosfolipidy zapewniają prawidłową przemianę wewnątrz komórki i chronią jej wewnętrzne części.
Wątrobie na pomoc
Komórki wątroby składają się w dużej ilości z fosfolipidów. Dlatego suplementy z fosfolipidami wskazane są dla osób z chorobami wątroby, osób z kamicą żółciową, z chorobami dróg żółciowych. Fosfolipidy biorą udział w rozpuszczaniu cholesterolu przez żółć i dzięki temu zmniejsza jego odkładanie w naczyniach krwionośnych. Dlatego wykorzystuje się je w leczeniu chorób miażdżycy i po zawale serca.
Bezpieczna podróż
Liposomalna witamina C pojawiła się po raz pierwszy w 2004 roku. Technologia liposomacji jest wykorzystywana jest w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Jak już wspomniano liposomy odporne są na działanie soków trawiennych można określić to jako prześlizgiwanie się ich przez żołądek wchłaniane są w jelicie cienkim wprost do układu chłonnego i krwiobiegu. Wraz z krwią są one przenoszone do komórek. Wchłanianie liposomalnej witaminy C jest porównywalne z dożylnymi wlewami.

Liposomalną witaminę C
liposomalna witamina c

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
kupisz w Swoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link
[[unsubscribe]]