Sklep Naturalna Medycyna


Tego nie powie Ci lekarz.
Biuletyn nr 354

Przy okazji zapraszam!
Przeczytaj artykuły na mojej stronie

☀️Przegrywamy życie
Duży brzuch. Duży problem.

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

liposomalna witamina C

Sceptycyzm uzasadniony
Wielu z nas zażywając witaminę C zastanawia się ile jej właściwie dociera i czy w ogóle dociera do komórek organizmu?
Witamina C w postaci kwasu askorbinowego lub askorbinianów rozpuszcza się w wodzie i jest przyswajana w dosyć małym procencie (od 7% do 15%). Nigdy nie jest tak, że spożyta przez nas witamina C jest w pełni wchłaniana przez nasz organizm.
Droga z przeszkodami
Problem również polega na tym, że aby skutecznie zwalczyć stan zapalny trzeba zażyć sporo witaminy C. Mówi się, że nasycony organizm witaminą C jest dopiero wtedy kiedy występuje biegunka. Ale tak nie jest. Takie nazwijmy to ”nasycenie” wcale nie jest dla naszego organizmu korzystne a w szczególności dla jelit.
Zdolność przenikania
Witamina C największą skuteczność odnosi kiedy dociera do komórek. Dlatego naukowcy opracowali technologię liposomacji, która umożliwia dotarcie witaminy C bezpośrednio do komórek organizmu, tym samym pozwalając na wykorzystanie w pełni właściwości witaminy C czyli osiągnięcie poziomu wchłanialności na poziomie 90%. Liposomacja ma na celu precyzyjne dostarczenie substancji leczniczych do tkanek bez negatywnego wpływu np. na układu pokarmowego.
Malutkie o wielkiej zdolności
Liposomy – struktury powstające z fosfolipidów. Mają postać pęcherzyków (o wielkości około 0,4-10 μm) wypełnionych wodą (lub wodnym roztworem), a otoczonych podwójną warstwą lipidową o grubości ok. 5 nm. Otoczka liposomów jest zbudowana analogicznie do błon komórkowych. Liposomy występują w organizmach żywych, np. we krwi oraz są produkowane przemysłowo.
Technologia zdrowia - w kilku słowach
Fosfolipidy znajdując się w roztworze wodnym formują mikro pęcherzyki, które nazwano liposomami. W liposomach umieszczane są roztwory, zawiesiny wodne różnych substancji. Dzięki temu liposomy stają się swoistym nośnikiem m. in. witamin czy leków. Otoczka liposomu złożona jest z warstw błony biologicznej identyczna z błoną otaczającą żywą komórkę stając się tym samym nośnikiem substancji w niej zawartej. Jest odporna na proces trawienia. Dzięki temu uwalnia się dopiero w tkance.
Rola fosfolipidów
Fosfolipidy są budulcem błon komórkowych to związki chemiczne należące do grupy lipidów. Zbudowane są z cząsteczki alkoholu, kwasu fosforowego oraz cząsteczek kwasów tłuszczowych. Fosfolipidy zapewniają prawidłową przemianę wewnątrz komórki i chronią jej wewnętrzne części.
Wątrobie na pomoc
Komórki wątroby składają się w dużej ilości z fosfolipidów. Dlatego suplementy z fosfolipidami wskazane są dla osób z chorobami wątroby, osób z kamicą żółciową, z chorobami dróg żółciowych. Fosfolipidy biorą udział w rozpuszczaniu cholesterolu przez żółć i dzięki temu zmniejsza jego odkładanie w naczyniach krwionośnych. Dlatego wykorzystuje się je w leczeniu chorób miażdżycy i po zawale serca.
Bezpieczna podróż
Liposomalna witamina C pojawiła się po raz pierwszy w 2004 roku. Technologia liposomacji jest wykorzystywana jest w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Jak już wspomniano liposomy odporne są na działanie soków trawiennych można określić to jako prześlizgiwanie się ich przez żołądek wchłaniane są w jelicie cienkim wprost do układu chłonnego i krwiobiegu. Wraz z krwią są one przenoszone do komórek. Wchłanianie liposomalnej witaminy C jest porównywalne z dożylnymi wlewami.

Liposomalną witaminę C
liposomalna witamina c

 

ziola na koncentracje konopie guarana

Skoncentruj się na sobie
W czasie epidemii większośc z nas ograniczyła swoją atywność fizyczną. Pozostanie w domach jednak nie oznacza, że nie możemy być aktywni ani trenować ba nawet powinniśmy szczególnie umysłowo. Zamiast treningu na powietrzu czy ćwiczeń grupowych warto ćwiczyć i trenować dobre myślenie. Mózg potrzebuje wysiłku tak samo jak nasze ciało.
Trefny pokarm
Niestety epidemia karmi nasz mózg lawiną informacji. Wiele informacji często są nieprawdziwe sieją ferment, zamieszanie i wywołują strach. To dla naszego mózgu jest jak “śmieciowe” jedzenie dla naszego ciała, niezdrowe i przyczynia się do powstawania chorób.
Koncentracja dla każdego
Nie chodzę do szkoły to po co mi lepsza koncentracja powiecie? Jednak sprawność umysłu jest niezwykle ważna w każdym wieku. Wiele badań wskazuje, że aktywność umysłowa zmniejsza ryzyko demencji czy choroby Alzheimera. Tylko jak tu się skupić na czytaniu jak w głowie tysiące myśli szaleje.
Kłębi się w głowie
Zaburzenia koncentracji to powszechny problem. Dotyka on już dzieci we wczesnym dzieciństwie.
Jest plagą wśród dzieci w wieku szkolnym i młodzieży. Niestety problem też dotyka dorosłych. Ciągłe napięcie, zewsząd lawinowo płynące informacje powodują, że ulega zaburzenia nasza uwaga.
Smutne statystyki
Zdaniem dr hab. Pawła Holasa źródłem wielu napięć i problemów psychicznych u młodych ludzi są media społecznościowe, m.in poprzez mechanizm porównań społecznych. Korzystanie z nich już przez dwie godziny dziennie zwiększa blisko 4-krotnie ryzyko depresji, podobnie jak korzystanie z więcej niż 7 różnych mediów społecznościowych. Światowa Organizacji Zdrowia 7 listopada 2018 r. przedstawiła opracowanie, z którego wynika, że osoby z zaburzeniami psychicznymi (depresja umiarkowana do ciężkiej, choroba afektywna dwubiegunowa oraz schizofrenia i inne zaburzenia psychotyczne) cierpiące również na inne choroby uleczalne (np. nadciśnienie, reumatyzm, choroby układu trawiennego) żyją o 10-20 lat krócej niż populacja ogółem.
Spokój naturalnie
Konopie siewne (Cannabis sativa L.) charakteryzują się złożonym składem chemicznym. Zawierają terpeny, flawonoidy, węglowodany, kwasy tłuszczowe, fitosterole oraz kannabinoidy.
Konopie obecnie wykorzystywane są w leczeniu m. in. epilepsji, chorób nowotworowych, reumatyzmu. Również wykorzystuje się je w leczeniu bólu i stanów zapalnych, stanów lękowych, zaburzeń snu, depresji. Konopie działają uspokajająco, wyciszająco.
Dobre myślenie sprzyja chudnięciu
Guarana (Paullinia cupana) wpływa na skupienie i koncentrację, stosują ją osoby, które oczekują wysokiej sprawności funkcjonowania swego układu nerwowego. Guarana zmniejsza łaknienie oraz ma działanie termogeniczne wspomaga proces wykorzystania tkanki tłuszczowej jako źródło energii.
Ćwicz zdrowo na zdrowie
Guarana zwiększa naszą siłę i wytrzymałość ale również zmniejsza odczuwanie bólu migrenowego czy reumatyczne. Zwiększa równie siły witalne. Jest polecana osobom, które odczuwają niski poziom energii szczególnie po przebytych chorobach.
Guarana jest też niezastąpiona we wsparciu treningowym. Z jej dobrodziejstw korzystają osoby intensywnie ćwiczące, chcące zarówno zredukować zbędną tkankę tłuszczową, jak i zwiększyć wytrzymałość podczas treningu.
Przeholowałeś?
Guarana zmniejsza negatywne skutki działania alkoholu w organizmie mówiąc potocznie zmniejsza kaca. Guarana polecana jest również osobom cierpiącym na zaparcia i biegunki bo reguluje procesy trawienne i ruchy perystaltyczne.
Seks ważny jest
Guarana porównuje się do naturalnej viagry dedykowana jest zarówno kobietom i mężczyznom bo polepsza jakość życia seksualnego.

Zioła na koncentrację
zila na koncentracje konopie guarana

plyn dezynfekujacy

I szlag trafił ekologię

Od jakiegoś czasu ludzkość się ocknęła i zaczęliśmy wspólnie zmniejszać zużycie torebek foliowych. Niestety nastała epidemia i zużywamy jeszcze więcej folii niż kiedykolwiek. Oczywiście dla bezpieczeństwa. Tyle, że nie planety. Teraz jest to zło konieczne. Wszędzie fruwają rękawice foliowe jest ich mnóstwo. Możemy ograniczyć zużycie folii. Rękawiczki nitrylowe czy lateksowe czy nawet te gumowe gospodarcze, również możemy odkażać, spryskując tak samo jak dłonie. Pamiętajmy również o ”ich bezpiecznym zdejmowaniu”.
Nasz towarzysz
Do każdorazowego odkażania wybierajmy płyn o działaniu dezynfekującym jak i ochronnym na skórę. Składający się tylko kilku składników. Oczywiście podstawowym składnikiem powinien być alkohol powyżej 60%. Głównym zadaniem alkoholu jest dezynfekcja. Z chemicznego punktu widzenia alkohol to dobry rozpuszczalnik, dla dużej grupy związków organicznych, nierozpuszczalnych w wodzie. Alkohol ma też działanie wysuszające i uszkadza naskórek, przerywa jego ciągłość. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie płynów, które będą minimalizować uszkodzenia skóry oraz dodatkowych kosmetyków o działaniu zarówno pielęgnującym jak i ochronnym.
Celny strzał w bakterie i wirusy
Kaliber69 to płyn dezynfekujący dzięki wysokiej koncentracji alkoholu skutecznie oczyszcza powierzchnię dłoni oraz chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych różnego pochodzenia. Chlorek magnezu wraz z naturalnym olejkiem rozmarynowym wykazuje wielokierunkowe działanie ochronne w połączeniu z pozostałymi składnikami aktywnymi. Zawarta w produkcie gliceryna pochodzenia roślinnego intensywnie nawilża i zabezpiecza skórę przed nadmiernym wysuszeniem.

Płyn dezynfekujący Kaliber69
plyn dezynfekujacy

W naszej ofercie są również inne płyny o działaniu dezynfekującym:
Medica płyn do rąk i czyszczenia powierzchni oraz Cansept płyn dezynfekujący do rąk o dzialniu wirusobójczym


Na ratunek skórze
Ciągłe stosowanie płynów dezynfekujących nawet tych z zawartością olejków wysusza po jakimś czasie skórę. Zwiększa się ryzyko podrażnień i uszkodzeń. Dlatego pielęgnacja jest konieczna. Ale zwykły krem nie załatwi sprawy. Po pierwsze trzeba ją zregenerować “naprawić” uszkodzenia” a po drugie nawilżyć, natłuścić i odżywić.
Warsztat naprawy
Kosmetyki zawierające żel z aloesu w zależności od składników mają działanie nawilżające czy regenerujące. Jednak do naprawy uszkodzonej skóry również poparzonej powinniśmy używać tylko “czysty” żel z aloesu. To nasz pierwszy krok do naprawy skóry.
Depozyt wody
Każdy liść aloesu wypełnia tkanka, która przechowuje wodę. Tkanka ta razem z wodą tworzy „żelową” substancję. Żel zawiera dużą ilość aktywnych biologicznie substancji, takich jak witaminy, minerały, aminokwasy i przeciwutleniacze.
Właściwości znane a jednak warte przypomnienia
Aloes zawiera wiele witamin, w tym A, C, E, kwas foliowy (B9), cholinę, B1, B2, B3 (niacyna), B6. Aloes jest również jedyną z niewielu roślin zawierających witaminę B12. Aloes zawiera wiele niezbędnych naszemu organizmowi mikroelementów np.: wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, potas, żelazo, miedź, mangan.
Niewidzialna tarcza
Dobry żel z aloesu tworzy na skórze powłokę, ale nie jest ona odczuwalna. Żel po wchłonięciu nie pozostawia uczucia lepkości. Kiedy zanurzymy ręce w wodzie poczujemy jak żel “zmywa się ze skóry”.

Żel z aloesu
zel z aloesu


Potrzeba ukojenia
Podrażniona skóra potrzebuje ukojenia. Krem Atopicann to naturalny krem z wysoką zawartością oleju konopnego, ekstraktu z nasion konopi i wieloma innymi składnikami aktywnymi pielęgnuje, wygładza i odżywia skórę oraz wspiera jej regenerację i pozostawia uczucie ukojenia. Krem Atopicann zawiera również olej kokosowy, wyciąg z torfu, sól morską, cynk, srebro koloidalne i witaminę E.
Dedykowany wielu problemom - właściwości składników kremu Atopicann
Olej kokosowy (Cocos Nucifera Oil) składa się z nasyconych kwasów tłuszczowych, zawiera duże ilości przeciwutleniaczy. Dzięki temu jest w stanie zwalczyć błony lipidowe bakterii, wirusów, drożdży i działa jako naturalny antybiotyk. Pomaga w leczeniu różnych schorzeń skóry, takich jak egzema, łuszczyca, zapalenie skóry i inne.
Olej konopny i ekstrakt z nasion konopi (Cannabis Sativa Seed Oil, Cannabis Sativa Seed Extract) zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, chlorofil, witaminy, fitosterole i minerały. Ma doskonałą zdolność do zharmonizowania kondycji komórek skóry, równomiernie nawilża, przywraca równowagę pH skóry i lipidów tworząc naturalną barierę ochronną.
Ekstrakt z torfu (Peat Extract) zawiera dużą ilość substancji mineralnych i organicznych. Ma antyoksydacyjne działanie szkodliwych skutków wolnych rodników na organizm. Nawilża skórę, wspomaga regenerację komórek, przywraca metabolizm skóry. Łagodzi podrażnienia i swędzenie. Ekstrakt z torfu ma oczyszczające działanie na organizm i pomaga wypłukać substancje toksyczne. Najbardziej powszechnie stosuje się w leczeniu chorób reumatycznych i dermatologicznych.
Sól morska (Maris Sal) dzięki wysokiej zawartości minerałów, składników odżywczych i pierwiastków śladowych ma korzystny wpływ na zaburzenia dermatologiczne, takie jak łuszczyca, egzema. Oczyszcza, nawilża, odżywia i rewitalizuje skórę usuwając szkodliwe substancje.
Cynk (Tlenek Cynku) jest rzadkim pierwiastkiem śladowym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania wielu enzymów. Jest silnym antyoksydantem, chroni komórki przed wolnymi rodnikami. Przy niedoborze cynku często pojawia się wysypka, zapalenie skóry, trudniej goją się rany. Cynk wzmacnia skórę i pomaga utrzymać jej naturalną urodę.
Koloidalne srebro (Colloidal Silver) charakteryzuje się wysoką zdolnością do działania na zakażenia grzybicze, bakterii i organizmów wywołujących zapalenie, doskonale nadaje się do leczenia trądziku, wysypki i innych problemów dermatologicznych.
Witamina E (Tocopherol) ma właściwości przeciwutleniające, regeneruje, pielęgnuje skórę odwodnioną. Oprócz swojej zdolności do zapobiegania utlenianiu lipidów w skórze, sprzyja regeneracji komórek i ma znaczące działanie przeciwzapalne.

Ukojenie dla skóry - krem Atopicann
atopicann krem atopia krem kojacy

UWAGA !!!
Ważna informacja
Osoby zainteresowane produktami NARINE
produkty dostępne w naszym sklepie internetowym
zapraszamy również do sklepów stacjonarnych>>>
lub prosimy o kontakt telefoniczny
Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy artykuł w dwumiesieczniku "Żyj naturalnie" wyczerpujaco odpowiada na wszelkie pytania związane z naturalną medycyna, które możesz sobie zadać.

Gdzie tę skarbnicę Zdrowej Wiedzy można dostać?

Odpowiadam
W naszym sklepie internetowym Sklep Naturalna Medycyna
We wszystkich naszych Sklepach Franczyzowych
W sklepie na nowej stronie www.zyj-naturalnie.pl
"Żyj naturalnie"
kupisz w Swoim Urzędzie Pocztowym.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" znajdziesz w Salonach EMPiK.
Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie" kupisz w w sieci Kolporter, Ruch.
"Żyj naturalnie" w sieci Press Caffe.

Prenumerata:
Jeżeli chcesz mieć gwarancję otrzymywania wszystkich numerów do domu zamów

prenumeratę roczną - 6 numerów w cenie - 73 PLN. z wysyłką
lub półroczną - 3 numery za 39 PLN. z wysyłką.

Telefon: +48 603 137 893
Telefon: +48 68 453 48 88
E-mail: sklep@naturalna-medycyna.com.pl
www.zyj-naturalnie.plUWAGA!


Osoby zainteresowane preparatami dr Podbielskiego
TP-1 i TP-2
prosimy o kontakt telefoniczny

Telefon: +48 68 321 50 01
Komórka: +48 603 137 893

 
 

Wszystkie artykuły prezentowane na naszych stronach i w biuletynie Naturalna Medycyna służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą w żaden sposób zastąpić konsultacji z lekarzem, służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia lub sposobu leczenia - skonsultuj się z lekarzem.


Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kamińska
www.ksiezniczka-zdrowia.pl

Wypisać się możesz w każdym momencie klikając link

http://mail.naturalna-medycyna.eu/api/subscribers/confirm/10799/4/cf79a3233cd2911be9fbaeba250f32419a8dfa2d


[[unsubscribe]]